Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. hus
    hus
    2006. február 8. 01:1517751.

    Teljesen kiestem a mult hetbol. Mar eppen gondoltam, hogy a Titanic is elsullyedt, milyen szornyu lehetett az egesz. De akkor mar nem ervenyes, mert ott a kapitany vegig allt a hajon, amig tudott a zeneszekkel egyutt.  Na a nok, elkepzeled, mig bezarva fuldokoltak? Megall az ember esze. Hat miert kellett oket meg be is zarni? Miert sajnaltak volna, ha eletben maradnak? Te erted ezt?

    Es mi lett a kapitannyal? Elmenekult, vagy megfogtak?

    A daniait akkor azert nem talaltam. Ez a felhaborodas most jott ki rajtuk? Hat idaig mit csinaltak, vakaroztak?

    Bezzeg a mi Pa'pa'nkat csak ugy lenyiffantottak volna mint a kutyat. Nem emlekszem mar, hogy abban az idoben mi tortent pontosan, de meg utana nezek, ha lesz idom. Vajon arra nem gondoltak, hogy eppen ezzel adtak egy olyan okot, hogy a keresztenyek is meg fogjak keresni a modjat, hogy kellokeppen felhaborodjanak es esetleg valtoztassanak az eddigi allaspontjukon?

    Amiert fel vagyok haborodva, az az, hogy egy elo ember, aki a Romai katolikus vallas vezetoje volt azt  termeszetesen ki lehet vegezni, de egy ujsagban megjelent rajzert, amit egyebkent nem muzulman rajzolt, azert fel kell gyujtani, ki kell irtani, hirmondot sem kell hagyni beloluk elv alapjan mukodtetik elveiket. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17750)
    2006-02-08  00:06
  2. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 8. 00:0617750.

    a hajon mint tudod egyiptomi munkasok voltak. Lattam egy interjut , mint tudod az 1400-bol kb 300 megmenekult.

    Ezek meseltek hogy a kapitany az elso kozott volt aki a mentocsonakba ugrott!!!!!!!

    A masik meg hogy a noket akik a kabinban voltak, rajuk zartak az ajtot!

    Ne kerdezz.......ennyit mondtak...... a miert???? -re nincs valasz illetve en nem hallottam!!

    előzmény:
    hus (17744)
    2006-02-07  20:47
  3. 2006. február 8. 00:0017749.
    Ezt a lazitast mar a multkor is emlitetted. Mint fo-ervet.

    Tudod mit? Hivatalosan foladom. ha egyszer ugysem hallgatsz senkire csak arra aki ugyanazt hajtogatja amit te- ugyis hiaba. Jo mulatast!!
    előzmény:
    Gezaguza (17743)
    2006-02-07  19:20
  4. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 7. 23:5917748.

    szia hus....talan azert nem talalod mert mar 6 honappal ezelott jelentek meg!!!!!!

    Daniaban!!!!!

    No hogy ezek most hogy kerultek februarban Teheranba????ugye ezen is el lehet gondolkodni!

    Afganisztanba??????

    Valakinek talan erdeke volt hogy felmergesitse oket????? vannak akik ugy gondoljak hogy Amerika erdeke! Erdekesnek tartom ezt a velemenyt. Mert ha tegyuk fel hogy az amcsik csinaltak, akkor valahol azonnal ezeknek a beket hirdeto imomoknak/allamvezetoknek/diplomataknak fel kene allni, es tiltakozni hogy emberek.....mit csinaltok.

    De valahogy ezt sehol nem latom.

    Ennelfogva legyek megint en a rossz....ugy gondolom......egyetertenek azzal ami tortenik! Lehet hogy a vezetok/imamok akarjak????????

    Ki tudja ??????????

    Aki tudja........arulja el!!!!!!!  

    előzmény:
    hus (17746)
    2006-02-07  21:18
  5. hus
    hus
    2006. február 7. 21:2517747.

    Nezegetem a topikokat, es talaltam megint egy remek hozzaszolot, aki sajnos azert kesereg, mert mosolyognak az emberek.  Vagy csak nekem furcsa?  a cime:  Miert lettunk buskomorak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. hus
    hus
    2006. február 7. 21:1817746.

    Jaj de aranyos vagy Pimpikem!

    Nagy csaladi es barati unnep  volt nalunk a hetvegen, keszulodtem elotte, meg utana rendezkedtem es elszaladt az amugy is keves idom.

    Bele olvastam egyszer-egyszer, de nem tudtam valaszolni a vendegek miatt. Nem akartam eltunni eloluk. Keresem ezt a daniai ujsagban megjelent valamit, de nem talalom. Erdekes hozzaszolasokat olvasok  az ezzel kapcsolatos temakban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_277327 (17745)
    2006-02-07  20:54
  7. Torolt_felhasznalo_277327
    Torolt_felhasznalo_277327
    2006. február 7. 20:5417745.
    Isten hozott , Hus !
    Orulok , hogy jol vagy ! Hianyoztal ...  
    előzmény:
    hus (17744)
    2006-02-07  20:47
  8. hus
    hus
    2006. február 7. 20:4717744.

    Mi tortenik a nagyvilagban, ha egy kicsit kiteszem a labam!

    Tegnap tortent meg a helycsere nalunk is, uj miniszterunk lett. 

    Elsullyedt egy egyiptomi hajo 1400 utassal a fedelzeten. 

    Keresem azt a karikaturat, ami a dan ujsagban jelent meg, me'g idaig nem talaltam. Tudna nekem valaki segiteni ebben?

    Mikozben kerestem, talaltam a Gyurcsanyi dumakrol egy gyujtemenyt.

    http://www.mno.hu/index.mno?cikk=265926&rvt=152

    Hat jot derultem rajta.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. február 7. 19:2017743.
    Tudtommal sosem mondtam, hogy Isten vagyok......

    Ismered azt a remek dalt----"probaljunk lazitani..."????

    Szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17742)
    2006-02-07  18:59
  10. 2006. február 7. 18:5917742.

    All right.

    Akkor csak mondd. Egy pillanatig sem gondoltam, hogy majd pont az en kis "fejcsovalasom" es csacska analogiam fogja a velemenyedet megvaltoztatni. Tudod ez a baj, mindket oldal csak a frazisait puffogtatja. te is, en is.

    de en legalabb nem allitom, hogy a velemenyem sziklaszilard es egyedul igaz es udvozito.

     

    előzmény:
    Gezaguza (17741)
    2006-02-07  18:51
  11. 2006. február 7. 18:5117741.
    Kedves MsPiggy---te arrol beszelhetsz amirol te akarsz, en meg arrol amirol en akarok. Ugye?
    En nem szollak le teged, te meg akkor szinten........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17740)
    2006-02-07  16:09
  12. 2006. február 7. 16:0917740.

    Talan meg se kellene "Europat" ugy kezelni mint egy adag gyulolkodo, mocskolodo renitenst... meg "verengzo gyilkosok" Miert ragadtatod el ENNYIRE magad...?

      a'la 1938...? azert ne csinaljuk mar ezt!! Az elso adando alkalommal a fo erv,a  fo tromf... nem lehetne mar kicsit lehiggadni az ugyben es neadjisten elore nezni, elore lepni, regi hibakbol tanulni- mindket-mindharom...osszes oldalon??

    Mindenki fejcsovalva nezte eveken at amikor az irek egymasnak estek egy bizonyos napon, egy 500 eves serelemre "visszaemlekezve"?

    Otszaz ev, otven ev...1938...!!! Miert kell ujra es ujra eloszedni ...?    fel evszazados serelmek... Annyi rossz es annyi egyeb baj tortent azota !!

    előzmény:
    Gezaguza (17737)
    2006-02-06  22:02
  13. 2006. február 6. 22:2517739.
    Köszönöm kedves Géza ez igazán jól esett.És ne adja nekünk a sors,hogy megint menekülni kelljen.Egy élet munkája és szép családom van itt.Istenem csak AZT ne!
    Szeretettel búcsúzom mára,mert holnap dolgozom és korán kelek.
    előzmény:
    Gezaguza (17737)
    2006-02-06  22:02
  14. 2006. február 6. 22:0517738.
    Ó ,mintha én panaszolnám, de Te írtad:abban a pillanatban,ha pofán vágnak bennünket akkor rögtön elkezdünk egy kicsit óvatosabban szólásszabadságolni!.........előbb gondoljuk meg,hogy nem inzultálunk-e valakit. Te ismered a nagyarországi szólásszabadságot?
    Amúgy egyik éjjel volt egy műsor,amiben az Atomenergia Bizottság magyar tagja és egy vezető jogász beszélgettek, egyenlőre Irán az atomdúsításnál tart és szerintük még kb. 10 év,amig atombombájuk lehet.Pláne,ha az oroszok és a kínaiak nem segítikőket olyan lelkesen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17736)
    2006-02-06  21:49
  15. 2006. február 6. 22:0217737.
    Kedves Doknagyi! Bekeszereto, meggondolt, normalis urino" vagy!
    Le a kalappal !!
    Sajnos, nagyon sokan, mondhatnam szaz es szazezrek NEM ugy gondolkodnak Europaban mint Te azt teszed.
    Adja Isten, hogy sose kelljen talalkoznod a verengzezo gyilkosokkal!

    Azt, hogy haboru legyen, azt bizony nagyon sokan NEM erdemlik meg,---sajnos a gyulolkodo Europaban ( a la 1938, ---amire te tul fiatal vagy hogy emlekezzel..)--megint a tobbsegben vannak azok akik bajt AKARNAK.
    Talan nem tudod, de akinak alkalma van ra, ha lehetseges, mar elmegy onnan megint...


    Tovabbra is minden jot kivanok, szeretteiddel es barataiddal egyutt, Geza
    előzmény:
    doknagyi (17735)
    2006-02-06  21:21
  16. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 6. 21:4917736.

    Kedves doknagyi. Tudtam en hogy nem vagyunk kulonbozo oldalon, azert is irtam a hosszu nyilt levelem.

    Van most egy forum. Nem egeszen egy nap alatt tobb mint 600 hozzaszolo. Es tudod mint ott beirtam, es most ismetlem magam, arra a kovetkeztetesre jutottam hogy addig amig szidhatunk, es nincs kovetkezmenye......boldogan tapsolunk a szolasszabadsagnak, meg a free press-nek.

    De abban a pillanatban ha pofan vagnak bennunket ezert akkor rogton elkezdunk kicsit ovatosabban szolasszabadsagolni! Akkor mar egeszen mast jelent a free press. Akkor elobb gondoljuk meg hogy nem e inzultalunk vele valakit.....ne adj Isten!

    Nagyon unalmas ez mar doknagyi.

    Unalmas hogy mikor pofan vagjak Europat, akkor is van aki felhoza hogy Amerika mit csinal! Meg nagyon sokan most sem ertik! Nem is akarjak megerteni! Mert mint mar irtam tobbszor, nem vag bele a "hitukbe".  A bekes nep/bekes vallas hitebe.

    Tudod akik ide beirnak, vagy akarmelyik politikai forumba, az elso hozzaszolas utan tudod hogy utalja Bush/Amerikat vagy sem. Minden hozzaszolasan atizzik! Lehet hogy te nem erzed, de vagyunk itt egy paran akik igen!

    Ez ugyan olyan, hidd el tapasztaltam, otthon, barat/rokon. 10 perc beszelgetes utan ......mindegy mi volt a tema, megkerdeztem, ugye Fideszes vagy? A valasz egy meglepett arc: Igen, honnan tudtad?????

    szoval itt is igy van.

    A mai napon az irani miniszter azonnali hatallyal minden fele ellenorzest kitiltott a Biztonsagi Tanacstol.

    Hm.............ezen kene elgondolkodni. Mert amig akik azt mondjak hogy miert ne legyen atomja Irannak, ha Amerikanak van......

    Ezen meg egy napon nagyon meg lesz a valasz.....csak akkor mar nem fog tudni ide beirni    

    előzmény:
    doknagyi (17735)
    2006-02-06  21:21
  17. 2006. február 6. 21:2117735.
    Kedves Houston és Gézaguza!Nehogy már azon vitatkozzunk,amiben maximálisan egyetértünk.! A hideglelést kapom a ma esti tv hiradót IS nézve,amit a gyűlölködő, öklüket rázó muszlimok művelnek.Szíriában,ha jól emlékszem már Ausztria Követségét is megtámadták.
    Dehogy egész Európa megérdemli!!!!!Én ez ellen tiltakoztam.
    Nem tudom kik azok a magyarok, akik békés népnek titulálják az arabokat,vagy inkább a fanatikus iszlám hívőket,ezen a topikon még nem találkoztam velük, de nem is érdekelnek.Az események egyértelműen a mi felháborodásunkat igazolják.
    Tegnap láttam Spillberg MÜNCHEN című filmjét .A film kitűnő,nagyon kemény,torokszorító.Látta valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. február 6. 20:5217734.


    ma reggel lattam, hogy van egy masik nagyon erdekes topik A NL-n
    aminek cime:

    Topicokat megfojtók

    ott nagyon-nagyon sok ember panaszkodik, hogy mennyi durva beiro van a Noklapja forumokon, es sok ember nem is jar mar azok miatt beszelgetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17731)
    2006-02-06  08:40
  19. 2006. február 6. 15:1617733.
    Találó a pironkodó pofa! Van miért...
    Sz.
    előzmény:
    ironia (17732)
    2006-02-06  12:02
  20. 2006. február 6. 12:0217732.
     
    előzmény:
    Gezaguza (17730)
    2006-02-06  02:24
  21. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 6. 08:4017731.

    szep jo reggelt doknagyi.

    Azt hiszem felreertettel, eloszor engem, aztan Gezaguzat. Nem arrol irtam hogy az europai  nok csak kotogetnek meg csipket vernek. Hanem, elnezest ha cinikus voltam, es Gezaguza egybol megertette.

    Azt mondtam hogy mast sem hallok mint hogy bekes vallas. Bekes nep. En meg azt mondtam mast sem latok mint merges, okluket razo, dugongo, bosszura vagyo ferfiakat. SEhol egy no. Gondolom azok otthon ulnek kotogetnek, vagy csipket vernek.

    Szoval errol volt szo.

    Mellesleg sajnos nagyon egyetertek Gezaguzaval. Es ha jol megnezek tobb topikot, akkor mondanam hogy ketten vagyunk akik hozzaszolunk, es ugyan azt mondjuk. Erdekes!

    En itt elek nagyon sok eve. Nekem ez mar hazam. Ennek ellenere soha, sem tetben, sem lelekben nem tagadtam meg magyarsagom. De ahogy olvasom a forumon az embereket, ra kell jojjek hogy nagyon eltavolodtunk. Hogy mast sem hallani, olvasni mint Amerika milyen rossz......minden formaban.....Bush-al az elen. Es ez evek folyaman igen unalmassa vallik.

    Annal is inkabb, mert mindegy milyen politikai okoknal fogva, de Amerika billiokat kuld segitsegkeppen szerte a vilagba. Mit kap cserebe????....hogy mocsok!!!!!!

    Ugyan ez alatt az ido alatt mit muvelnek a terroristak?????? hadd ne soroljam fel. Es mit kapnak? Hogy MEGERTIK  oket, hogy sajnaljak, hogy hat igazan, hogyhat kerjunk mar bocsanatot.

    Erted mit mondok dokinagyi.?????? Ez mar nagyon kezd unalmas lenni. Ezert ertem meg pontosan minden szavat Gezabuzanak.

    A bushgyulolet olyan magas mint a terroristak gyulolete a western fele. Europa az egyiket megerti.....a masikat eliteli.

    Errol van szo! Ezert nem vagyok kozkedvelt. De hat nem gyujtok szavazatot, ennelfogva ugyerzem nekem is jogom van hogy megirjam a velemenyem....talan nem leszek lefejezve erte! A sok megerto, tolerans honfitarstol.  

    Az elmult evtizedben a magyarok is demokraciaban elnek. Szolasszabadsag van, misem bizonyitja jobban mint ez a forum. Es en allitom hogy ezen a forumon egymas kozott magyarok kozott tobb gyuloletet, elitelest tapasztaltam mint a dan karikaturatol. Es mi a vegeredmeny??? A szolasszabadsag okay.....a forumon......de kus a dannak, dolgojon meg, ide a fejet......

    Vagyis a szolasszabadsag jar, egyik oldalrol, de ha nem tetszik, akkor mar meg a terror cselekmeny is meg van magyarazva, meg van ertve! En felhaboritonak tartom. Ezt is, meg az osszes mocsok terroristat.

    Ha egy karikatura miatt joga van egy nepnek egetni, lazadnik, gyulolni......akkor ennek alapjan ami amerikai/es amerikat mocskolo karikaturat lattam mar hogy ennek alapjan mar a fel vilagot le kellett volna egetni Amerikanak. No ezen aztan fel lehet haborodni. De nez korul egesz Europaban, Canadaban, akarhol. A karikaturak, a hangnem, az ujsagcikkek. Minden

     

    előzmény:
    doknagyi (17728)
    2006-02-05  23:26
  22. 2006. február 6. 02:2417730.
    Orommel lattam, hogy egy "Ironia" nevu asszony megkezdett egy uj topicot :
    "Az Iszlam es Europa" cimen.

    Nezze'tek meg, ----sokat tanulhattok az emberek gondolkozasmodjarol a mai Europaban.

    Egy nap alatt tobb mint 367 beiras ment be!!

    "Ironia" egy nagyon intelligens, meggondolt valaki...!!!!! Jo latni, hogy vannak ilyen emberek is a Noklapja beiroi kozott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. február 6. 01:5917729.
    Kedves Doknagyi! Igazan semmi szandekom egy olyan kedves holggyel mint Te vagy (olvastam beirasaidat mas foromukon....) szemelyes vitat kezdeni
    Amit Europa a 9/11 ota Amerika-ellenes propagandabol osszehordott, es amilyen ellensegesen viselkedtek/viselkednek meg ma is velunk szemben, nem kell messze menj, hogy olvasd es lasd---minden vilagos me'g egy olyan kis kopocsesze "forumokban " is, mint pl. ezek itt a Noklapjan.

    Nem ertem, miert kene pont Neked egy "kollektive bunosseg"-et VALLALNOD , mert egy pillanatig sem hiszem, hogy Te Amerikaellenes lenne'l.
    De, a legtobb europai allam vezetosege igenis Amerika ellenes, es ezekbol az elso helyen allnak a Franciak, kovetve azokat a Nemetek, stb. stb. Csak a Lengyelek es az Angolok maradtak a barataink.

    Europa, pro Arab/es Pro-Palesztin mar sok-sok ev ota, es nem voltak sosem hajlandok elhinni letezik valami amit mi Mozlem Terrorizmusnak nevezunk. Mi mar evek ota tudjuk, hogy fennal egy aktiv vallasi haboru a Kelet es a Nyugat kozott. Europa ezt nem volt sosem hajlando elhinni, sem Amerikanak, sem Izraelnek.--- Csak errol van szo.
    előzmény:
    doknagyi (17728)
    2006-02-05  23:26
  24. 2006. február 5. 23:2617728.
    Mégis mi rosszat tett Európa Amerikával?Konkrétabban kérlek.Mert lehet,hogy Európa összes hibáját nem vallom a magaménak.Még nem ismersz, lehet,hogy bizonyos dolgokban egyetértünk ,de a "kollektív bűnösséget" tényleg nem vállalom.
    előzmény:
    Gezaguza (17727)
    2006-02-05  21:51
  25. 2006. február 5. 21:5117727.
    Kedves Doknagi---a "kicsit sajnalas" az olyan mint egy "kis natha"....
    ---nem jo!!

    Ha tenyleg, 100%-osan szimpatizailok valakinek a bajaival, akkor meg probalom teljes erommel hogy jobarat legyek es igazan megteszek mindent, hogy segitseget nyujtsak neki.



    Europaval, azokutan ahogy Amerikaval szemben viseldtek, es viselkednek----NEM SZIMPATIZALOK.

    előzmény:
    doknagyi (17722)
    2006-02-05  10:54

Címlap

top