Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cisztás magzat

regzsu
Létrehozva: 2006. október 2. 11:55

Sziasztok!

Tapasztalatokat, véleményeket várok az alábbi témában, mert erről nem sok mindent találtam a neten.

19 hetes pocaklakóm agyában találtak egy cisztát, szaknyelven azt írták oda, hogy plexus chorioideus cysta.

Szerdán mennem kell amniocentézisre, amit azért csinálnak, hogy kizárjanak egyes kromoszóma rendellenességet, amire a cisztából következtetni lehet.

Ha valakinek van ilyen tapasztalata, átesett hasonló dolgokon, írja meg nekem legyen szíves, hogy egészséges babája született-e ennek ellenére, vagy mit csináltak vele. Szóval minden tapasztalatot szívesen fogadok! Köszönöm!

  1. Torolt_felhasznalo_226989
    Torolt_felhasznalo_226989
    2007. január 20. 01:5026.
    Ismét írok, megérkezett a magzatvíz eredmény a terhességem 23.hetén és HÁLA ISTENNEK!!!! nem találtak semmilyen rendellenességet. Remélem mást is megnyugtat ez a hír akivel ilyen probléma előfordult volna.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_226989
    Torolt_felhasznalo_226989
    2006. december 29. 21:1825.
    Újból írok, mert jó hírt kaptunk az 4d-s ultrahangon. A 19.héten talált kétoldali plexus cysta a 22. hétre felszívódott teljesen, HÁLA ISTENNEK!!!!!!!!!! A dr.-nő első alkalommal meg nyugtatott minket ,hogy nem lesz semmi baja a babának, fel fog szívódni ez a cysta, ha rossz helyen lenne akkor rögtön szólnának, de ez nem olyan helyen volt, hála istennek. Ezek a cysták állítólag több orvos  szerint a 24. hétig felszívódnak. Még várjuk a magzatvíz eredményt, reméljük avval sem lesz semmi probléma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_226989
    Torolt_felhasznalo_226989
    2006. december 22. 19:2024.
    Sajnos a mi babánk fejében is találtak plexus cystát a 19.héten, jobb o. 5mm,bal o.7mm mértek. Azonnal magzatvíz vizsgálatot javasoltak annak ellenére,hogy az ultrahangon semmi eltérést nem talált 2 genetikus és egy orvos. A genetikusok azt mondják, hogy ez vissza fog szívódni, nyugodjunk meg. Hála istennek amikor a magzatvíz vizsgálatra mentünk már az egyik oldalon nem volt látható a ciszta. Most várjuk az eredményt. (Afp érték:0,98) ami szintén jó érték.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. november 16. 10:4223.

    Sziasztok!

    Visszatértem, bár látom, azóta senki nem írt. Nem baj, csak helyzetjelenteni jöttem, hátha egyszer valakinek jól jön ez a történet.

    A magzatvíz vételből kiderült, hogy kromoszóma rendellenességünk nincs, azzal minden rendben volt. A 24. héten vissza kellett menjünk az eredményért, meg egy újabb ultrahangért, amiről meg azt tudhattuk meg, hogy a ciszta nyom nélkül felszívódott. Így mostmár nyugodt szívvel várhatjuk az egészséges kisfiunk megszületését. Ez is kiderült a magzatvízből.

    Köszönöm mindenkinek az akkori hozzászólásokat!

    Regzsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. október 3. 09:3822.

    Sziasztok!

    Megkérdeztem a gyerekorvosunkat is, és ő is megnyugtatott.

    Azt mondta, hogy ez nagyon gyakori dolog, azért alakul ki, mert már dolgozik a kis agya, de még nem minden rendszer van kialakulva esetleg, és emiatt amit termel az agyacska, azt nem tudja elszállítani hirtelen. De amint kialakulnak a kis szállító csatornák, ez a "dugulás" megszűnik. Kérdeztem azt is, hogy ez nyomhat-e valamit az agyában, tehet-e kárt benne. Azt válaszolta, hogy ő még annyira kis puha, hogy minden elfér, nyomódás nélkül, tud tágulni ott minden annyira, hogy ez a kis ciszta ne nyomjon semmit, ne aggódjak.

    Azt hiszem, ezt a témát ennél jobban már nem is lehet körüljárni, és ennyi megnyugtató válasz után már nincs okunk kételkedni. Mindenkinek köszönöm a hsz-okat, remélem majd annak is segít ez a topik, aki később keres ezzel a témával kapcsolatban válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_157097
    Torolt_felhasznalo_157097
    2006. október 2. 21:4421.

    Szia!!

    Az én kislányomnál is találtak cisztát mindkét agyféltekéjében a 12.héten, de a 18.-ra felszívódott hála az égnek... Most 8 és fél hónapos és a mellettem lévő szobában szuszog makkegészségesen az ágyában!  

    Nagyon drukkolok, hogy Nálatok is mihamarabb felszívódjon!!

    Üdv; Kriszti

    U.i.: Nekem is azt mondták, hogy azt se tudják pontosan hogy miről van szó, csak valahogy el kellett nevezni ezt (az elég gyakori) jelenséget. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_905427
    Torolt_felhasznalo_905427
    2006. október 2. 21:2020.

    Szia!

    Nekem egy 3 és fél hónapos kislányom van. Másfél hónapja egy műtéten esett át. A bal szemöldökénél egy ujjbegynyi cysta volt. Amikor megszületett már ott volt, de azt mondták amíg nem növekszik nem kell hozzányúlni, lehet, hogy magától is felszívódik. Sajnos növekedett.

    A műtétet végző doktornéni, ill. az ultrahangos doktornéni is mondta, hogy ilyen előfordulhat, de igazából csak akkor veszélyes, ha rossz helyen van, vagy elkezdene szövetesedni.

    A vizsgálat után majd már te is többet tudsz. Gratulálok a pici babához és a pocaklakóhoz is! Jó egészséget!

    Üdv.: Zsu

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  8. Torolt_felhasznalo_382499
    Torolt_felhasznalo_382499
    2006. október 2. 21:0119.

    Szia!

    Az én kislányom fejében is volt cysta, amíg a pocakomban volt. Kb 1 hónap alatt fel is szívódott. Úgyhogy egy teljesen egészséges, cystától mentes babát hoztam a világra, aki pénteken lesz 4 hónapos. Ez sajnos előfordul, de az esetek túlnyomó többségében még a mama hasában felszívódik. Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

    Remélem tudtam segíteni!

    Szép napot: Dika  

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  9. Torolt_felhasznalo_465740
    Torolt_felhasznalo_465740
    2006. október 2. 19:3818.

    Szia!

    mi ismerjük egymást a másikról is. ahogy utánajártam a ciszta az a folyadék tartalmú valami. a kicsimnek az alhasában van ilyen. kislány.. tehát a méhe cisztás. én nem tudom ezt hogyan mérik. nekem azt írták a papírra hogy 7*6*8mm. remélem ez sem olyan nagy.. én sajna nem tudom mi ez. remélem hamar felszívódik. holnap tudom meg hogy mi van.

    szurkolok Nektek hogy minden helyre jöjjön.. és úgy érzem együtt tudok érezni. tanácsot nem tudok adni. de ha az enyémről valami többet tudok, megosztom.

     

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  10. 2006. október 2. 13:5917.
    Abban bízom, hogy az amnioval kizárnak minden mást, az uh-gal meg kizárják a rossz helyen levőséget. Szóval bizakodom teljes erővel.  
    előzmény:
    Arikan (16)
    2006-10-02  13:40
  11. 2006. október 2. 13:4016.

    Csak, hogy tisztán láss (bár lehet, hogy tudod) : az amnioval az derül ki, hogy genetikaikag minden rendben van-e a kicsivel. Azaz a génállománya okés-e. Ha más gond lenne (aminek kevés az esélye!!!) az nem derül ki. Pl a második esetnél, amit meséltem genetikeilag teljesen egészséges volt a kicsi. Nem genetikai gond miatt volt a ciszta a homloklebenyében.

     

    előzmény:
    regzsu (15)
    2006-10-02  13:15
  12. 2006. október 2. 13:1515.

    Nagyon örülök, hogy indítottam ezt a fórumot!  

    Amikor a dokim javasolta az aminot, egyből rábólintottam, mert szeretnék teljesen tisztán látni. A vizsgálat miatt nem is félek, sőt, nagyon is örülök neki, hogy minden ki fog derülni.

    előzmény:
    Arikan (14)
    2006-10-02  13:08
  13. 2006. október 2. 13:0814.
    Igen, ha a dokid első percben nem mondta, hogy nagyon rossz helyen van, akkor valszeg nem nyom semmit. Náluk már első percben hozzátették a dokik, hogy vészes helyen van, minden doki, aki megnézte azonnal javasolta a megszakítást. Ezek szerint nálatok várnak még, mert nem vészes helyen van és fel is szívódhat, hiszen nem olyan nagy.  Borsóval értek egyet abban, hogy nem mindig tudják, h mi az, egyszerűen csak rá kell írják, h ciszta, akármi...tehát ne aggódj. Igen, ott is vizsgálatokat javasolnak (söfi) de ennek a lánynak azonnal a megszakítást mondták, tehát valszeg tényleg gond volt...
    előzmény:
    regzsu (11)
    2006-10-02  12:48
  14. Torolt_felhasznalo_508200
    Torolt_felhasznalo_508200
    2006. október 2. 12:5713.
    nekünk 6 mm volt a 12. héten, ugyanúgy 6 mm a 14. héten és teljesen feszívódott a 15--re. Egyébként a Schöpf-mereiben is ugyanúgy további vizsgálatokat javasolnak (kromoszóma vizsg.) az uh után, anélkül nem sok mindent tudnak mondani, csak minden foltot cisztának vagy cisztózus képletnek neveznek, amiről nem tudják, micsoda. Ezt nem bántásból írom, hanem mert ők mondták, tény, h. le kell írniuk, ha látnak vmi szokatlant az uh-n, de hát fogalmuk nincs, mi az, így jobb híján cisztaszerűségnek nevezik.
    előzmény:
    regzsu (7)
    2006-10-02  12:38
  15. 2006. október 2. 12:5412.
    Gyorsan megetetem az 1 éves másik babámat, és sietek vissza! Nem tűnök el!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. október 2. 12:4811.

    Én egyébként a SOTE I-re járok, és nagyon jó dokim van, aki a genetikán főnök. Szóval ilyen szempontból az ő véleménye abszolút 100 %-os a számomra. Ezek szerint, ha az uh-on megnlzik, ők azt is pontosan tudják, hogy ott nyomhat-e valamit? Akkor végülis egyáltalán nincs okom arra hogy féljek, hisz ha baj van, mindenképpen kiderül, ugye?

    A baba megszülés rossz esetben nagyon nagy tragédia, de inkább így legyen, mint hogy az ember egész életében egy beteg gyereket áplojon. Remélem ezzel nem sértek meg senkit, de én így gondolom. Ha rossz a helyzet, derüljön ki, én próbálom magam lelkileg mindenre felkészíteni.

    És köszönöm mindenkinek a történeteket!  

    előzmény:
    Arikan (10)
    2006-10-02  12:41
  17. 2006. október 2. 12:4110.

    Az első esetben a ciszta ugyanúgy felszívódott, mint a többiek mesélték, 20 hetes votl a kicsi, nem volt kritikus helyen és kicsi volt maga  a ciszta, sajna pontos méretet elfelejtettem Ma egészséges a 3 éves kisfiú.

    A szomorú esetben sajnos kritikus helyen volt, és károsította az agyállományt. A dokik azt mondták, hogy olyan helyen van, ahol éppen fejlődnie kéne az agynak, és ez nem enged neki teret. Hiába szívódna fel szülésig, addig maradandó károsodát okoz. Sajnos meg kellett szülje a lány a babát, és utána kiderült, h ténylg károsította az agyállományt... 

    A jó hír az, hogy az első eset a gyakoribb, általában ártalmatlan. Menj el speciális ultrahangra, pl Shöpf-méreiben van ilyen, ahol "komolyabb" eseteket is vizsgálnak. Vannak egyéb spéci uh-s szűrővizsgálatok, helyek is.

    előzmény:
    regzsu (3)
    2006-10-02  12:17
  18. 2006. október 2. 12:409.

    Az én fiamnak a koponyája mindkét oldalán (belül)  találtak 1-1 11 mm cisztát, magzatvizet vettek. Már előtte felkészített a doki ha nem lesz oké a víz eredménye akkor el kell gondolkodni a terhesség megszakításán (akkor már 6. hóban voltam), nem kell leírnom amit átéltem. A lényeg, az eredmény jó lett és a köv. ultrahangnál már nem is lehetett látni. Most múlt 2 éves tűndéri, gyönyörű  

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  19. 2006. október 2. 12:387.
    Szia!
    A barátnőm babájánál volt ilyen, neki a szülés után is megmaradt, csak kb. 1 hónapos korában szívódótt fel. Őt mindenféle betegséggel riogatták, vizsgálgatták, aztán megunta és közölte, nem kér több vizsgálatot. A baba egészséges. Nagyon fontos a pozitív hozzáállás, ráadásul egy nagyon sűrűn előforduló dologról van szó. Szerintem ne aggódj!!!
    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  20. 2006. október 2. 12:387.
    Tudom, hogy nem garancia, ha másnak jó lett a kimenetele, de mégis tájékozódás szempontjából fontos! A mértet is írnátok, lányok, csak hogy tudjam, a mienk nagy-e, vagy sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. október 2. 12:305.
    Szia! Nekünk is ilyen volt, jól be is pánikoltunk, aztán minden ok.
    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  22. 2006. október 2. 12:305.
    Én két jólvégződőt ismerek Az én második lányomnál találtak, de az nagyon pici volt, egy hónap alatt, még pocakban  fel is szívódott. Viszont egy ismerőst a szülésig riogatták a cisztával - ma 12 éves, egészséges gyönyörű lánya van - egy hónapos korában a kontrollon nyomát sem találták a cisztának...
    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  23. Torolt_felhasznalo_508200
    Torolt_felhasznalo_508200
    2006. október 2. 12:264.

    szia!

    az én 12 hetes magzatomnál is találtak egy cisztát, igaz, nem az agyában, hanem a nyakán, de akkopr elkezdtem utánaolvasni. Több olyan kismamávát találtam csak itt az nlc-n, aki babájának az agyában találtak, 1 hónapon belül felszívódott mindegyiknél. Az én kislányomét sem találták többé 3 hét múlva, és teljesen egészégesen született már több mint 4 hónapja, semmi jele annak a cisztának. Persze mindez Neked nem garancia, de tudnod kell, hogy gyakran van ilyen. Remélem veletek iy így történik majd!

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55
  24. 2006. október 2. 12:173.
    Leírnád nekem mind a két esetet? A mienk 12 mm-es, a bal oldalon van. Nekem ez nagynak tűnik, de semmilyen más esethez nem tudok viszonyítani, mert méretet sehol sem olvastam.
    előzmény:
    Arikan (2)
    2006-10-02  12:12
  25. 2006. október 2. 12:122.

    Szia,

    én ebben  a témában ismerek egy jól végződő történetet és egy rosszul végződőtt...Mindekettő a közelemben történt, ismerem a részleteket.

    LÉNYEG, a hely, ahola  ciszta van. És hogy felszívódik-e, illetve nagyon fontos még a mérete...

    előzmény:
    regzsu (1)
    2006-10-02  11:55

Címlap

top