Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ayurvéda

Riéna
Létrehozva: 2007. június 9. 21:18

Sziasztok

Mint ayurvédikus masszőr, érdekelne, hogy ki mennyit tud az Ayurvédáról és az ayurvédikus masszázsról!

Mit gondoltok, lehet e sikere hazánkban egy természetes anyagokra, gyógynövényekre épülő kezelésmenetnek.

Volt e bárkinek tapasztalata, kapott e már ayurvédikus testkezelést?

Várom hozzászólásaitokat!

Ria 

  1. 2007. június 9. 22:4826.

    A gyógyulás és a probléma megoldása mindenképp azon a személyen múlik, aki az olajat használja.

    Nekem pl. nagy hitem volt benne, hogy használni fog a hajamra és így is lett. A hajhullós vendégembe is akkora hitet tápláltam eziránt, hogy nem volt csoda a javulás

    Van itt Pesten egy India bolt a Wesselényi utcában, a Blahától 1 megálló vilivel a Nyugati felé. Na ott aztán minden van!!

    A kókuszolaj neve Parachute. És illatos, nagyon fini kókuszillata van!! De van illatmentes is.

    De van egy nagy Herbaház a Százados úton(itt szoktam vásárolni). Nagyon ajánlom mindenkinek! Nem csak magyar gyógytermékek(teák, olajok, füstölők, könyvek, cd-k, kozmetikumok) találhatók meg itt, hanem egzotikus tájakról, a keletről származó termékek is. Ez a hely a Népstadiontól van 1 vilire a Lágymányosi híd felé.

    Az ár asszem 200 ml 800 ft, de az illatmentes 500. 1 liter az 1500-800, de aztán elég 1 évre is.

     

     

    előzmény:
    calli (22)
    2007-06-09  22:39
  2. Torolt_felhasznalo_764223
    Torolt_felhasznalo_764223
    2007. június 9. 22:4425.

    Én is betettem a kedvencek közé a honlapodat  Csak kár, hogy hétvégén nem masszírozol  

    előzmény:
    Riéna (19)
    2007-06-09  22:36
  3. 2007. június 9. 22:4224.

    Ez nagyon egyéntől függ.

    Akinek bármilyen fájdalma van( mert az Ayurvéda kifejezetten az idegrendszeri működésre is hat), úgy legalább azt mondanám, hogy amíg be nem áll a javulás, addig jó lenne a heti egyszeri masszázs.

    Akinek a teste túlstrapált, pl. mert ülőmunkát végez, vagy sokat sportol, annak is a  heti egyet javasolom.

    Akinek idegkimerültsége van, álmatlanságban szenved, krónikus fejfájása, migrénje van, erre van pl. egy kifejezetten ayurvédikus kezelés. Ezen okok során ajánlom hetente 2-3-szor is. Ezekez a kezeléseket pedig kúraszerűen érdemes alkalmazni.

    Amúgy a minden 2. napon végzett masszázs már normális , tehát akinek semmi baja sincs, csak nyugira és kikapcsolásra vágyik, az jöhet minden 2. napon is akár

    előzmény:
    calli (20)
    2007-06-09  22:37
  4. 2007. június 9. 22:4023.
    jövő héten lesz, petefészekciszta, de végig vágják keresztbe.
    előzmény:
    Riéna (21)
    2007-06-09  22:38
  5. 2007. június 9. 22:3922.
    elmulaszthatatlan, évek óta korpás és időnként erősen hulló hajra ia jó a kókuszolaj? Hol lehet beszerezni, mennyibe kerül?
    előzmény:
    Riéna (19)
    2007-06-09  22:36
  6. 2007. június 9. 22:3821.

    Nagyon szívesen!

    Milyen műtéten esett át a barátnőd? Attól függően meg tudom mondani jöhet e masszázsra vagy sem

    előzmény:
    calli (18)
    2007-06-09  22:36
  7. 2007. június 9. 22:3720.
    Mennyi időnként javasolt a masszázs?
    előzmény:
    Riéna (17)
    2007-06-09  22:33
  8. 2007. június 9. 22:3619.

    Örülök neki

    Hihetetlen csodákra képes a masszázs is és már csak az olaj is. Csak hogy egyet elmeséljek nektek.

    Indiában mindenki, nő és férfi is, de főleg azért a nők, kókuszolajjal kenik a hajukat. Ennek csak az az egy oka van, hogy nagyon süt a nap és a napsugarak káros hatásaitól véd az olaj.

    Ezt az olajat én is elkezdtem használni ott kint és amit észrevettem, hogy nagyon megnőtt a hajam tőle, erősebb lett....

    Van egy masszázsvendégem, aki svéd masszázsra szokott járni és nagyon hullott a haja és két oldalt már kopaszodik is, pedig nagyon fiatal. Szóval neki mondtam, hogy próbálja ki a kókuszolajat. Most ott tartunk, hogy nagy erővel nől vissza a haja azon a részen, ahol már kopaszodott  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_764223 (16)
    2007-06-09  22:32
  9. 2007. június 9. 22:3618.

    Köszönöm a választ. Elmentettem az elérhetőséged.

    és már tudom, hogy mit kap a barátnőm a szülinapjára 

    műtét után 6 héttel már mehet masszázsra ugye?

     

    előzmény:
    Riéna (1)
    2007-06-09  21:18
  10. 2007. június 9. 22:3317.

    Elég meglepő, de igen, van rá igény és most kb. annyian járnak hozzám Ayurvédára, mint svédmasszázsra

    De igen csak jól le kellett kommunikálnom mindenkinél, hogy mi a fantasztikus előnye és haszna az Ayurvédának, mert óriási téveszmék élnek róla.

    A legnagyobb az, hogy mindenki azt hiszi ,hogy az Ayurvéda az egy olajos svéd masszázs, amikor a krém helyett egyszerűen csak olajjal kenik be a testet( kis mennyiségű olajjal). Ez nem igaz!

    előzmény:
    moéa (15)
    2007-06-09  22:30
  11. Torolt_felhasznalo_764223
    Torolt_felhasznalo_764223
    2007. június 9. 22:3216.
    Én eddig semmit nem tudtam róla, magát a szót már hallottam, de sosem tudtam mit takar igazán, de nagyon felkeltetted az érdeklődésemet 
    előzmény:
    Riéna (1)
    2007-06-09  21:18
  12. 2007. június 9. 22:3015.
    Egyébként neked mi a tapasztalatod, van rá itthon igény? Járnak hozzád sokan?
    előzmény:
    Riéna (14)
    2007-06-09  22:26
  13. 2007. június 9. 22:2614.

    Jelenleg Budapesten dolgozom a 11. kerületben, Kelenföldön.

    Egy Ayurvédikus kezelés hossza másfél óra, van amikor túlszárnyalom

    Vannak részmasszázsok is, pl. csak talp, vagy fej-arc-nyak-vállöv, meg csak fej.

    Árak tekintetében kissé drágább, mint a svédmasszázs, de tényleg sok olajjal és főleg előkészülettel jár. Egyes masszázsokra másfél órán keresztül készítem az alapanyagot.

    A masszázs után természetesen van mód a fürdésre, hajmosásra, szárításra, ezek miatt nem kell aggódni

    Árakról a honlapomon találhattok infót ( angyoca.extra.hu)

     

    előzmény:
    calli (12)
    2007-06-09  22:21
  14. 2007. június 9. 22:2213.

    Köszönöm szépen!  

    Na tudod nekem az itthoni 2-3 hétvégés tanfolyamokról megvolt a véleményem és amikor a klinika vezetőjével tárgyaltunk a taníttatásom időtartamáról, akkor ő is előbb 1 hónapot akart tanítani engem, de kikuncsorogtam tőle még pár plussz hónapot, ugyanis nem vagyok a híve az ilyen gyorstalpaló tanfolyamoknak.

    India, jól is, meg voltak nehézségeim is, de mindent összevetve nagyon meghatározó volt . Én már 3 éve voltam kint 2 hónapra, akkor mint turista sikerült szinte minden fontos helyre eljutni, szóval nem értek az újdonság erejével az ottani viszonyok

    előzmény:
    moéa (11)
    2007-06-09  22:18
  15. 2007. június 9. 22:2112.

    köszönöm a választ. ez már közelebb vitt.

    hol dolgozol most? meddig tart egy ilyen masszázs? mennyibe kerül?

    és ha leöntesz olajjal, utána olajos hajjal jövök haza??? 

    előzmény:
    Riéna (10)
    2007-06-09  22:17
  16. 2007. június 9. 22:1811.
    Minden elismerésem a tiéd!!!
    Végre valaki, aki nem 2-3 hét alatt "tanult" meg masszírozni

    Most már tényleg érdekel, hogy milyen lehet!!!

    Hogy érezted magad Indiában?

    előzmény:
    Riéna (9)
    2007-06-09  22:12
  17. 2007. június 9. 22:1710.

    hááát érdekes volt és szerencsés az én utam. Először is megrögzötten a fejembe vettem, hogy ki akarok menni és ezért az interneten kezdtem el keresni egy Ayurvéda iskolát. Azt hittem ez nem lesz könnyű és nem is volt, mert sok iskola vissza sem írt, vagy ami igen, az elég drága volt.

    Végül Bombayben találtam egy Ayurvéda klinikát és a klinika vezetője volt az egyetlen, aki megtisztelt figyelmével. Hosszas levelezésbe kezdtünk, e-mailben mindent lefixáltunk és amikor kiérkeztem, akkor minden úgy is lett, ahogy megbeszéltük.

    Nekem nagyon pozitív volt az a fél év, amit a klinikán töltöttem és tényleg teljes meggyőződét pumpáltak belém tanáraim az Ayurvéda iránt.

    Hát hogy mennyibe került, ezt nem igazán számoltam össze...mert ugye ott volt a szoba, ahol laktam, éltem is, utazni nem nagyon, mert dögmeleg volt , meg sok sok egyéb dolog...a 6 nullát közelíti

    előzmény:
    calli (8)
    2007-06-09  22:02
  18. 2007. június 9. 22:129.

    Erről rengeteget tudnék most regélni ,de akkor el is kezdem

    Először én egy 1 éves gyógymasszőri tanfolyamot végeztem el és ott tanultam az alapot, a Svéd-masszázst. Ennek is rengeteg jó hatása van a szervezetünkre nézve, viszont az Ayurvéda annyiban több ennél, hogy az egy gyógyító masszázs!

    A svéd masszázsban a legtöbb masszőr krémeket használ, melyeknek semmilyen más funkciója nincs, minthogy a masszőr keze akadálymentesen csússzon a testfelületen.

    Viszont az Ayurvédikus kezelésekben pontosan az olaj az, ami fontos. Hiszen sok gyógynövényből keverjük ki( speciel ezeket én készítem el, főzöm az olajokat és így biztos, hogy abban tényleg az van, amit belerakok

    Az ayurvéda során a masszázst élvező vendég teste olajban úszik, tocsog, nem csak rákenek egy kis olajat ,hogy csússzon. az egész test telejsen át van itatva a meleg olajjal, amit folyamatosan melegítek.

    Majd a masszázst követi egy izzasztás! Ez nagyon fontos, lényegi része, mondhatjuk motorja az egész eljárásnak, hiszen az izzasztás során tágulnak ki a bőrünk pórusai és ezeken a melegtől kitágult pórusokon keresztül szivárog le az olaj és az összes gyógyhatóanyag, ami benne megtalálható, testünk mélyebb rétegeibe, szerveibe és a test mélyében fejti ki a gyógyító hatást!

    Fantasztikusan relaxáló a masszázs!

    Nekem volt szerencsém kint Indiában a tanulmányaim során kipróbálni az összes masszázsfajtát.

    Rengeteg előnye is van, többek között hogy csak párat említsek: kiválóan méregtelenít, alakot formál( jelentős testsúlycsökkentés, vagy veszteség során segít eltüntetni a kialakult barázdákat a bőrön, terhesség utáni striáknál, narancsbőrnél), gyógyít, fájdalmat szöntet meg. Indiában komoly betegségeket gyógyítanak így, pl. rák. többek között ennek én is tanúja voltam.

    előzmény:
    moéa (7)
    2007-06-09  22:01
  19. 2007. június 9. 22:028.

    Szia!

    Megnéztem a bemoldalad.  

    Engem nem a masszázs érdekel, hanem az, hogy hogyan kerültél indiába, meddig tanultál kint, ez mennyibe került...???

    előzmény:
    Riéna (1)
    2007-06-09  21:18
  20. 2007. június 9. 22:017.
    Olyan "misztikusnak" tűnt mindig is, és őszintén szólva az adott helyen az a lány aki ezt csinálja nem túl szimpi, és nem szívesen kerültem volna a kezei közé

    Komolyra fordítva a szót nagyon bevált a hagyományos és ezért nem vágytam annyira erre, de egyszer tuti hogy kipróbálom

    Végül is mi az ami miatt Te ezt a fajta kezelést ajánlanád?
    előzmény:
    Riéna (6)
    2007-06-09  21:44
  21. 2007. június 9. 21:446.
    Néhány kép, hogy tudjátok mire gondoltam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. június 9. 21:425.

    Köszi!

    Én a svéd masszázsnál is szoktam füstölőt, gyertyát, zenét alkalmazni. Nem ez az igazi különbség, de persze értem, hogy erről nem tudsz többet.

    És neked például miért nincs merszed kipróbálni?

    Érdekel, mert lehet sok téveszme él az ayurvédáról a köztudatban.

    előzmény:
    moéa (4)
    2007-06-09  21:38
  23. 2007. június 9. 21:384.
    Annyit tudok róla, hogy füstölőket és gyertyákat gyújtanak, ami a hagyományos masszázsnál nincsen, és valami meditatív zene szól a kezelés alatt, de hogy mit használnak azt nem tudom.
    Ha jól emlékszem úgy indul, hogy a fejre öntenek valamit a kezelés elején, de pontosan nem tudom sajnos.

    De szerintem itthon ez is ugyan úgy sikeres lesz, mint más masszázs.
    előzmény:
    Riéna (3)
    2007-06-09  21:33
  24. 2007. június 9. 21:333.

    Szió

    Megkérdezhetem, hogy mit tudsz az ott zajló ayurvédikus kezelésről? Úgy értem egy egyszerű, olajos masszázst csinálnak ott vagy mást is?

    előzmény:
    moéa (2)
    2007-06-09  21:31
  25. 2007. június 9. 21:312.
    Szia,

    Bár nem tudok róla semmit, de a természetgyógyászatban, illetve az alternatív gyógymódokban hiszek.

    A szépségszalonban, ahová járok van többféle masszázs, ayurvédikus is, de még nem volt merszem kipróbálni, maradtam a hagyományos masszázsnál.

    előzmény:
    Riéna (1)
    2007-06-09  21:18

Címlap

top