Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

II. sz. női klinika

Torolt_felhasznalo_747854
Torolt_felhasznalo_747854
Létrehozva: 2003. szeptember 5. 11:04
Én sajnos csak egy sikertelen terhesség miatt feküdtem bent, de ahhoz képest nagyon jól éreztem magam.(persze a férjem orvos, lehet, hogy ennek volt szerepe) De szeretném, ha szülésekről, csecsemős nővérekről is írnátok. Milyen az új szülőszoba? Elkészült tavaly óta?
Még mindig nyomják a picikbe a cukros vizet? Segítenek szoptatni? Nem mintha most nálam már aktuális lenne (sajnos) de barátnőm fog ott szülni.

Köszönöm!

Niké
  1. Torolt_felhasznalo_583321
    Torolt_felhasznalo_583321
    2004. január 20. 13:5926.
    Sziasztok! Teljesen kihalt ez a topic?
    Valaki aki szült már a II-en, tud nekem felvilágosítást adni, hogy hány szülőszoba van és milyenek a feltételek?
    Mikor a baba megszületik mit csinálnak vele?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. november 15. 00:0825.
    Van egy cicám, már terhes voltam mikor lett.
    Egy darabig anyu őrizte nekünk.
    Mostmár velünk lakik. A cica 5 hónapos én meg 31 hetes vagyok. :)
    Beszéltem rengeteg cicatulajjal akiknek pici babájuk van. Cikekket olvastam, beszéltem orvosokkal, védőnőkkel!:)
    Csináltass toxoplazma vizsgálatot, ha terhes leszel!
    Kerüld az alom tisztítását.
    Én a baba szobájába nem egedem be, nem is fogom.
    Azért hozzátenném, hogy a cicus nem jár ki, be van oltva, egészséges.
    Ne add fel, ha érdekel priviben tudok küldeni 1-2 cikket.
    előzmény:
    servers (24)
     
  3. 2003. november 14. 16:3124.
    Sziasztok!

    Tud valaki nekem segiteni?

    De valahogy vigazstaljatok is meg.
    Tehát majd én is szeretnék babát, egy vetélésem volt de mindegy majd megint szeretnék egyet.

    Na de azóta van egy cicám. És azt mondják hogy vezseéjes ha van cica.

    Na most mi lesz mert a cicát semmi pénzért nem adom oda.

    Ne ijesztgessetek hanem csak valami jo otletet adjatok.

    Macska marad és igy kérek otleteket.
    Meg mi az igazság, és nem letolásokat mert azok iknább kiméljenek mert sokan elég durván tudnak ideszólni.

    Köszike várom a válszokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. november 14. 11:3723.
    Igen, már volt róla szó. Én is dícsértem, bár én csak hallomásból meg látásból ismerem, "kontaktusom" még nem volt vele. De szimpi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_781045 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_781045
    Torolt_felhasznalo_781045
    2003. november 13. 21:5022.
    sziasztok!én 12hetes vagyok és Dr Vermes-nél fogok szülni, szerintem ő is nagyon szimpatikus doki szintén a fiatalabb korosztályba tartozik és eddig csak jót hallottam róla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2003. november 6. 19:2121.
    Nagyon örülök, hogy írtál. Az is jó hír, hogy Te is meg vagy vele elégedve, meg az is, hogy a vetélés után újra sikerült teherbe esni. Örülnék neki, ha továbbra is tudnánk tartani a kacsolatot. Szerintem sem hátrány szakmailag, ha egy doki nincs a szakmában 40 éve.

    Milonak gratulálok a picihez!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_573311 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_573311
    Torolt_felhasznalo_573311
    2003. november 6. 16:2520.
    Sziasztok!

    Én 11 hetes terhes vagyok és én is dr. Langmárnál fogok szülni. Nekem is csak jó tapasztalatom van vele kapcsolatban. Nyáron volt egy vetélésem, akkor is ő kezelt és meg voltam vele elégedve.

    Én is jobban kedvelem a fiatalabb dokikat ( nem értsetek félre :-) ), mert úgy gondolom, hogy jobban odafigyelnek a kismamikra, mint a fásult idősebbek. Persze kivételek mindig vannak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597080 (14)
     
  8. 2003. november 5. 22:5719.
    Három hónappal ezelőtt szültem ott. Az új szoba gyönyörű, tágas/kb. 25nm + saját fürdő, gardrób/, te állíthatod be az ágyat, a zene hangerejét, és ami a legfontosabb, tőled két méterre fürdetik, mérik a babát. A szülésznőmmel /Tóth Anna/, és a doktornőmmel is maximálisan elégedett voltam. Talán a nyugodt hangulatú szülésnek is köszönhetem, hogy kislányom vidám, kiegyensúlyozott baba. A cukrosvíz megvolt, légkondi alatt fekvő vizes hajú babát is láttam, nab. . . meg ez összehányta magát-ot is hallottam. Összegezve:jól éreztem magam, és újra ott szülnék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2003. november 5. 22:0218.
    Igen, szerintem Ő lesz az. Amíg nem találok ismerőst, figyelemmel olvasom majd a hozzászólásaitokat, mert mint írtam, senki ismerősöm nincs akinek tapasztalata lenne a kórházról. Nem tudod véletlenül, hogy kb. hányan szoktak ott szülni naponta?A Nyírőbe azt mondták, hogy kb. 1-2 szülés jut egy napra. Túl nagy zsúfoltság nem volt viszont annál pocsékabb. Ha olvasod a novemberi Kismamát van benne a szülésfelkészítőről egy cikk, amit én írtam. Ott megvan rá a nyomós ok, hogy miért váltottam kórházat.
    előzmény:
    niquiui (17)
     
  10. 2003. november 5. 13:3417.
    Vékony, magas ürge, ugye? Azt sajnos nem tudom, milyen orvos, csak hogy szimpatikus. Még nem találkoztam senkivel, aki az Ő betege lett volna :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597080 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2003. november 4. 17:5416.
    Dr. Langmár szemüveges, fekete hajú és kb. 35 éves. Nagyon kedves és humánus dokinak ismertem meg. Bármilyen informácio jól jön, mert eddig csak az ambulancián jártam.
    u. i. köszi a választ
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. november 4. 14:0715.
    Neked is szívesen mesélek. Mire vagy kíváncsi?
    Dr. Langmárt névről nem ismerem, megint csak a kinézet alapján próbálom beazonosítani. . . Milyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_597080 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2003. november 3. 20:2914.
    Sziasztok!
    Végre sikerült rátalálni erre az oldalra. Második terhességemre készülök és úgy néz ki, hogy ezuttal ez lesz a választott kórház. Sikerült találni egy nagyon rendes, szimpatikus dokit itt(dr. Langmár). A kórházat egyáltalán nem ismerem ezért szívesen olvasom a tapasztalataitokat. Az elsőt a Nyírőben szültem, az nekem maga volt a pokol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. október 29. 09:0913.
    A Bánhidyt láttam már, de nem nála fogok szülni. De pont tegnap voltam ott vérvételeln és azt néztem, hogy egy csomó fiatal doki dolgozik ott. Ez szerintem jó, mert az idősebbek sokszor futószalag dokik. A szülőszobát, mejd én is megkukkantom vmikor.
    előzmény:
    niquiui (12)
     
  15. 2003. október 29. 08:5612.
    Ja, és a Bánhidy nagyon jó doki, sokan dicsérik (pedig állati sok betege van) állítólag császárban ő az egyik legjobb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. október 29. 08:5511.
    Sziasztok, szia Kispus!
    A szülőszoba tényleg klassz. Nemrég néztem meg, mindenféle modern dologgal felszerelt (de sajna kád az nincs, az én nagy bánatomra). Egyszemélyes!! Végre!
    Én tavaly szültem ott - még a régi, tábori szülőszobán. Ahhoz képest ez szuper.
    Egyébként 6 db szülőszoba van, és egy viszonylag hangulatos kis előtér tartozik hozzájuk, ahol vajúdás közben lehet sétálgatni. A szülésznők közül ajánlották nekem Dömötör Margitot (tavaly nála szültem), ő a főnök. Jó volt, bár én azzal, aki előtte foglalkozott velem (2 napig voltam a vajúdóban), jobb hatással volt rám. A nevét sajna nem tudom, viszont kis kedves, mosolygós, sötétbarna hosszú hajú csaj, a feje tetején hordja ált. a copfját.
    A csecsemős részleg nem változott, cukrosvíz, 5 ágyas szobák, kaja ehetetlen stb. A nővérkék közül csak az Ica nővér (főnővér) normális. A többihez hozzá se lehet szólni. A szülés utáni első éjjel nem hozzák ki a gyerkőcöt, csak ha nagyon határozottan felszólítod őket. . .
    előzmény:
    Kispus (10)
     
  17. 2003. október 28. 16:4110.
    Sziasztok! Kissé lemaradtam erről a fórumról, de hátha válaszol nekem valaki. Én is a kettes klinikán készülök szülni Sipos Miklósnál. Tóth Panniról már hallottam, az a kérdésem, hogy hogy történik ez a szülésznő-választás? Felhívom, hogy hallo legyen maga az én szülésznőm és akkor ennyi? És mikor kell? (Bár még van időm, mert áprilisra vagyok kiírva. )Ha valakinek esetleg van már tapasztalata az új szülőszobával kapcsolatban, kiváncsi lennék arra is, szeretnék jókat hallani :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. október 7. 15:399.
    Semmelweis E. II. sz. Nőgyógyászati Klinika Bp. VIII. Üllői u. 78/a (klinikák metromegállónál) Tel. : 210-0290
    előzmény:
    ary18 (8)
     
  19. 2003. október 7. 15:128.
    Szaisztok!
    Megtudná vki mondani ennek a klinikának a pontos címét?!Köszönöm!
    18+3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. október 7. 13:397.
    Sziasztok!
    Én még nem vagyok kismami és még nem is szültem. Ádám Zsolthoz járok. A nővérem nála szülte a két gyerekét. De ennek 6 éve már.
    Ádám dokit nem ismeri valaki, hogymilyen, hogy változott -e. Mert 6 évvel ezelőtt nagyon rendes volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. október 1. 09:346.
    Sziasztok!

    Én 2001 októberében szültem a kisfiamat a klinikán, sajnos császárral. A dokim Dr Bánhidy Ferenc, és a szülésznőm nekem is a Tóth Panni volt:)
    A császárt nagyon szépen, gyorsan, ügyesen csinálta a doki, én nem is voltam rosszul utánna, semmi. . nagyon nagyon aranyos volt ott (azt hiszem az altatós-nővér, lényeg, akit a fejemnél utoljára láttam) ahogy kinyitottam a szemem az volt az első mondata (amire vártam) gratulálok, egészséges, szép nagy fia született (még most is könny szökik a szemembe). Aztán áttoltak az intenzívre, ahol elvileg nekem vissza kellett volna aludnom, de én elkezdtem beszélgetni, meg telefonálni. Aztán beértek a szüleim, beengedték őket, pedig apu nagyon durva volt (kicsit érdekes a szentem) ott videózott, meg kata mosolyogjál, meg kérdezgetett, nem hagyott békén. Aztán az Anna nagyon rendes volt, felcsempészte a Pwtit, így utólag már nem haragszom a kamerázásért, mert ez is meg lett örökítve.
    Az intenzíves nővérkék is nagyon rendesek voltak, csak az volt egy kicsit rossz, hogy hajnali 4-jkor kiszedtek minket az ágyból (mert ugye fel kell kelni) és azért ilyen korán, mert sok volt az előző napi császáros.
    Aztán én már a műtét utánni másnap elmentem telefonálni (fogták is a fejüket), majd lekerültem a gyerekágyra. Ott is tündériek voltak a nővérkék, volt egy akit különösen imádtam, egy hosszű göndör vöröshajú nővérke. Kicist depisek voltunk a szobatársammal (de ez nálam abban nyilvánult meg, hogy ha bőgtem, utánna kiröhögtem magam), bejött a nővérke, asszongya: jajj, ne sírjanak, mert én is sírok. Mondom: na, csüccsenjen ide, sírjuk együtt. Aztán csak röhögtünk nagyon
    A csecsemősökkel nem volt sok gond, leszámítva néhány dolgot: mi is huzatot kaptunk, telenyomták cukros vízzel, stb. Na a következőt ki nem engedem a kezemből, tuti.
    Ja, mert megint pocakos vagyok, februárra várjuk a kistesót:) Bár most kicist félek, mert magas lett az AFP-m:(

    Puszi: Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_192144
    Torolt_felhasznalo_192144
    2003. szeptember 5. 18:225.
    Sziasztok!
    Én kétszer szültem ott, 99 okt. ben császárral, és 2003 áprilisban simán. Azóta átadták már az új szülőszobákat, állítólag klassz. Szerencsére most egyedül voltunk a szülőszobán, és nem is sokat, így nem volt gáz. Az én dokim (dr Tahy András)nagyon profi, jó fej, stb. csak jót tudok róla mondani. már beharangozták a császárt, mert gyengült a bébi szívhangja, de felmérte a helyzetet, és úgy döntött, hogy húsvét hétfő lévén kicsit problémás berángatni a személyzetet a császárhoz, és 1 óra múlva már kint is volt a bébi. én választottam szülésznőt ő is nagyon profi, és ami fontos, valami döbbenetes nyugalmat és energiát sugároz a lénye. (Tóth Panni) szóval nekem, hatalmas élmény volt a szülés. csecsemősökkel nekem nem volt problémám. sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_239299
    Torolt_felhasznalo_239299
    2003. szeptember 5. 13:164.
    Én ugyan még nem szültem, de sajnos többször is feküdtem a terhes patologián, nekem is dr. Bánhidy az orvosom, max. meg vagyok vele elégedve, velem az osztályon mindenki nagyon kedves volt, az algsort kivéve semmi gond vele. Sőt már átadták az uj szülöszobát is, állitolag szuper.
    előzmény:
    Hedvig74 (2)
     
  24. 2003. szeptember 5. 12:333.
    Én 2000-ben szültem ott, orvosokkal, szülésznőkkel, terhespathológiás nővérekkel meg voltam elégedve.

    Csecsemősnővérekkel (a beszédhibás fiatal nővérkén kívül, aki tündér)egyáltalán nem. Minél kevesebb időt tölt benn és minél több külső segítséget vesz igénybe, annál jobb lesz mindkettejüknek. Némi előzetes ajándékozás a nővérkék felé jót tesz a baba-mama kényelmének. . .
    előzmény:
    Hedvig74 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_133052
    Torolt_felhasznalo_133052
    2003. szeptember 5. 12:122.
    Én 2001. február hóban szültem ott még a régi szülőszobán. Már akkor is készült az új, én is ott szerettem volna szülni, de így utólag én úgy érzem, hogy nem sok jelentősége van a helynek. A párom ott volt, az orvosom - Dr. Bánhidy Ferenc - nagypn korrekt volt és a szülésznőkre sincs egy rossz szavam sem. A csecsemősök. . . nekem nem voltak szimpatikusak, szoptatni nem segítettek, a gyerekek huzatban aludtak. Első éjszaka kislányom sírt, éhes volt, nagyon aggódtam érte, a nővér válaszára már nem emlékszem csak arra, hogy utána én is sírtam. A szobák szépek, azzal nem volt gond. A kórházi kosztból egy falatot sem ettem.
    A másodikat is ott szülném, de csak az orvosom miatt.

    H.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_747854 (1)
     

Címlap

top