Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szőrtelenítés tinikorban

bogyómanó
Létrehozva: 2008. január 3. 16:37
Elsősorban kozmetikai ismeretekkel rendelkezők segítségét várnám a témában. 12 éves leánykám annak ellenére, hogy nem sötét hajú, igencsak erőteljes "bajuszban" sajnos emiatt csúfolják is. Belegondolva, borzasztó érzés lehet. Nekünk felnőtteknek rengeteg eszköz áll a rendelkezésünkre, de nem tudom, az ő esetében mi alkalmazható még a hormonális változások alatt. Nyilván nem borotva. Szőkítve volt már, némileg segített, bár elég hamar visszasötétedett neki. Meg hát ezzel mindig kozmetikushoz kell rohangálni. Gondolkodtam szőrtelenítő krémben (vegyszeres) vagy pedig van péld. a veet-nek ilyen arcra való kicsit gyantacsíkja. Szerintetek nagy butaság? Nem akarom, hogy ennyire szenvedjen, amúgy is nagyon érzékeny gyerek. Viszont nem akarok hülyeséget csinálni sem. Sehol nem találtam erre vonatkozó utalást. Köszönöm a segítséget!
  1. 2008. január 3. 19:0226.
    mármint remélem lehet kapni drogériában.
    csak elcsúszott
    előzmény:
    Gabócatündérke (25)
    2008-01-03  19:01
  2. 2008. január 3. 19:0125.
    Köszönöm!
    Gondolom ilyen dolgokat lehet kapni a drogériákban. Hajfestő ecsetet is? Csak mert soha nem festettem a hajam.
    Meg nem kell hígítani a hidrogén peroxidot?
    Remélem.
    előzmény:
    mesezöld (23)
    2008-01-03  18:58
  3. 2008. január 3. 19:0024.
    Szia! Nem tudom, hogy meg aktualis-e a kerdesed.
    Szerintem is gyantaztass. En probaltam a Veet-et es nekem is besebesedett a borom, nagyon eros. En a "Nad's"-ot ajanlom, csak hasznalat elott jol dorzsold ossze a csikokat, hogy kicsit felmelegedjen a gyanta, mielott szetvalasztod, mert termeszetes alapanyagbol keszult. Alig pirosodik ki a bor es a hozzaadott kendovel lelehet torolni a maradek gyantat, az illata sem rossz, kellemes gyumolcsos.
    A szokites sem rossz modszer, de ugyebar vagyszer, meg ahogy valaki emlitett, tenyleg nagyon csunya, ha sargara jon ki. Nem emlitve a diszkoban a neon feny alatt, lehet, hogy halogenes zold szinunek tunik majd.

    Elnezest, hogy leterek a tematol, de valaki tudna tanacsot adni, hogy hogyan lehet a bikini gyantahoz hozzaszokni? Az az egyetlen hely, amit egyszeruen nem birok ki. Volt mar olyan, hogy felbehagyottan jottem haza a kozmetikustol, sirva.
    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  4. 2008. január 3. 18:5823.
    Szia!
    Segítek: vegyél vazelint egy tasak szőkítőport és 6%-os hidrogén peroxidot(H2O2).A hidrogén peroxidot és a szőkítőport keverd egyenlő arányban ki egy (műanyag) tálkában hajfestő ecsettel krémes állagúra.Vékonyan kend be a karod a vazelinnel, majd az ecsettel kend fel a keveréket.Hagyd hatni kb 5 percig, de ezt látni fogod.Kicsit lehet, hogy viszket majd Ha végeztél mosd le alaposan a karodat.Kicsit a bőröd is világosabb lesz, de pár óra múlva már visszatér a színe, ne izgulj!A vazelin azért van, hogy ne marja ki a bőröd(én volt már, hogy anélkül tettem fel, mert nem volt itthon és jobban viszketett, ennyi)
    előzmény:
    Gabócatündérke (21)
    2008-01-03  18:45
  5. 2008. január 3. 18:5222.
    Nos, itt szeretned vagy priviben?
    előzmény:
    Gabócatündérke (21)
    2008-01-03  18:45
  6. 2008. január 3. 18:4521.
    ja tényleg.

    Viszont ha valaki le tudná írni, hogy a szőkítést pontosan hogy kell elkövetni lépésről lépésre, annak nagyon örülnék, én a karomat szeretném kicsit szőkébbé tenni.
    előzmény:
    Gabócatündérke (20)
    2008-01-03  18:42
  7. 2008. január 3. 18:4220.
    Szia!

    Szerintem egy kozmetikus tud tanácsot adni, hogy lehet e már gyantázni, mert azt nem mindig javasolják. Ha igen, akkor szerintem is az a legkézenfekvőbb megoldás, vagy kozmetikussal, vagy hideggyantával otthon, egyszerű és gyors, és legalább nem erős- marós vegyszer.
    Utána meg neogranormonnal hamar le is nyugszik a bőr.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. január 3. 18:3719.
    Bajuszra a 6-osnal nagyobbat nem szoktunk tenni. A szokitoporbol a zacskos kallos 100 forint, a 6-os peroxid szinten 100 forint, ala kell tenni vazelint -gyogyszertar kb. 400 forint- utana nyugtatni barmilyen nyugtatoval -neogranormon, baba popsikrem, sudocrem-. Ez minimum fel evre elegendo.
    előzmény:
    Lilith_ (15)
    2008-01-03  18:17
  9. 2008. január 3. 18:3518.

    Szia.

     Nekem is 12 éves a lányom és szintén erős a bajuszkája. Éppen tegnap szőkítettük ki. Még a szemöldöke közé is kentünk, hogy ne legyen boszis.

     Már 1 éve jár kozmetikushoz, mert a miteszerek zavarják. A csajszi mondta, hogy semmi képpen ne szőrtelenítsünk, főleg ne krémmel, mert az erős a gyerkek bőrének, a gyanta meg nagyon fájdalmas.

     Nyáron ha zavarni fogja a lábát is kiszőkítjük, de nem engedem borotválni mint más osztálytársa.

    Panka

    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  10. 2008. január 3. 18:3217.
    Szia!
    Ha nem szeretnel rosszabbat tenni mint a jelenlegi helyzet maradjatok a szokitesnel!
    Egyaltalan nem ordongosseg, ha gondoljatok pontosan leirom a menetet, elrontani sem lehet!!!
    Akarki akarmit mond, erosodik a szor, es az O hormonjai ha azt az infot veszik, hogy eltuntetik a szort, elkezdenek erosebbet termelni! Lattam mar ilyet.
    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  11. 2008. január 3. 18:2416.

    Háát én bajusznál ki nem próbálnám a krémeket Érzékeny is lehet rá ott a bőr, csíp, könnyen irritálhatja a gőze az orrnyálkahártyát, macerás, hogy ne csurogjon a szájba.. Azonkívül, bár mindenki mondja, hogy a borotvától, krémektől valójában nem is erősödik a szőr, láttam erre szép számmal ellenpéldát is, plusz én is volt, hogy lábon pl. egyszer nem epiláltam, hanem csak lekaptam borotvával (időhiány). Már ez után az egy alkalom után is a kinövő szálak tökre szúrtak, epilátornál sokkal finomabb pihék formájában kezdenek visszanőni 

    előzmény:
    kata72 (14)
    2008-01-03  18:11
  12. 2008. január 3. 18:1715.

    Én is szoktam szőkíteni, de azzal tényleg csak sárgás lesz a szőr, meg hamar lenő, úgyhogy bajusz területén nem használnám  A Veet-nek van hideg arcgyantázó csíkja, sok ideig elég, és tök egyszerű használni, ritkulnak, gyengülnek a szálak..vagy ha van epilátorod, azzal is seperc alatt le lehet kapni, nem is fáj, évek óta így csinálom. Ezen a területen nekem pl. nem nő be egyáltalán a szőr, pedig a lábamon igen, és a gyantával se sértettem fel sose a bőrömet, úgyhogy szerintem nyugodtan megpróbálhatjátok otthon (lehet, hogy most még cikinek érezné, ha ilyennel kozmetikushoz fordultok.)

    Ha mégis a szőkítésen gondolkoztok: fodrászkellékesnél lehet kapni olcsón peroxidot (erősebb, sötét szőrnél a 9%-os kellhet) meg szőkítőport, ez utóbbit (nagyobb adag!) kb 400 Ft-ért veszem, a peroxidot meg 150 Ft-ért/1 dl (?). De múltkor a budaörsi Auchan üzletsorán levő drogériában láttam kb. literes kiszerelésű krémoxidot, az még olcsóbb is volt arányaiban. Sima drogériában nem nagyon kapni ilyeneket, ill. a DM-ben egyszer vettem Stella szőkítő szettet, nagyon minimális mennyiség volt benne, és 700 Ft 

    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  13. 2008. január 3. 18:1114.
    Teljesen megértelek, és szerintem is minél előbb gyantáztassátok kozmetikussal, lehetőleg pénteki napon, hogy hétfői sulikezdésre megnyugodjon teljesen a bőre. Lánykám teljesen szőke, de olyan hosszú szőrők vannaka karján  (4-5 cm) hogy már 9 éves kora óta használunk szőrtelenítő krémet. Nekem egy bőrgyógyász hjavasolta a krémet, mert azt mondta, hogy általában ugyanaz a tipusú szőr nő ugyanazon a helyen tehát nem erősödik meg a krémtől sem. Ezért szerintem azt is megpróbálhatjátok, hgoy krémmel leszeditek. Ha mégis erősödik az meg úgyis mindegy, mert legföljebb akkor kezditek el gyantázni, nem most.  Remélem érthető voltam, nem olyan kusza mint ahogy most gonolom! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_130572
    Torolt_felhasznalo_130572
    2008. január 3. 17:5513.

    Sorstárs... Én otthon szoktam szőkíteni, nagyon egyszerű. A legolcsóbb Londa halványszőke festékkel szoktam (krém+peroxid, kis tégelyben kikeverek egy kicsit), DM-ben Rossmannban lehet kapni. Ha véletlen túl erős lett a keverék, azt érzi az ember (nagyon csíp) -- akkor max keverek egy újat. 

    A gyantázást nem mindenki bírja arcon (pl. begyullad a szőrtüsző, ahogy nő ki). De egy kozmetikus valószínűleg látja, hogy mi várható.

    előzmény:
    bogyómanó (5)
    2008-01-03  16:55
  15. Torolt_felhasznalo_215994
    Torolt_felhasznalo_215994
    2008. január 3. 17:4512.

    gyanta

    két perc a kozmetikusnál

     

    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  16. 2008. január 3. 17:2911.
    Szia! Szerintem is a gyanta a megoldás, és először mindenképpen kozmetikussal!!! Sok sérülést lehet szerezni pusztán hozzá nem értésből! Legutóbb egy 22 éves frissen végzett kozmetikus b@szarintotta el elég csúnyán nekem, lekapta egy helyen a bőrömet is, tíz napig gyógyult... Ja, és mindenki megkérdezte, hogy mitől nézek így ki. Hát nem volt túl kellemes. Úgyhogy szerintem tapasztalt kozmetikus! Ritkulni is fog, és valóban nem lesz olyan erős a szőr!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_661275
    Torolt_felhasznalo_661275
    2008. január 3. 17:2810.
    Szerintem a szőkítés csúnya, inkább szedesd le kozmetikusnál gyantával. Vagy otthon gyantával. Lehet kapni arcra hideg gyantacsíkot, én a leggagyibbat vettem, fillérekért és kb. 1 perc alatt végeztem is vele. Az eredmény is jó lett. Kényelmes.
    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  18. 2008. január 3. 17:189.
    Így van! 
    előzmény:
    alton24 (7)
    2008-01-03  17:02
  19. 2008. január 3. 17:088.
    Én nem fehéríteném a helyedben. És ha sárga lesz? Láttam már olyat.
    előzmény:
    bogyómanó (5)
    2008-01-03  16:55
  20. 2008. január 3. 17:027.

    Szia!

    Szerintem inkabb kozmetikussal gyantaztassatok eleinte, hogy biztos jo iranyba legyen lehuzva. Ilyen pici teruletet nem olyan konnyu gyantazni, ha nincs tapasztalatod. Szep lassan ritkul majd tole!  

    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  21. 2008. január 3. 17:006.
    Szerintem keress fel egy kozmetikust, és kérdezd meg, hogy mit javasol!
    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  22. 2008. január 3. 16:555.
    Nagyon aranyosak vagytok, és tényleg a szívem szakad meg. Amellett kislányom - nem elfogultság - igazán szép.  Még a szemöldökét is majd alig kell szedni, mert szabályos, íves. De az úgyis ráér. De ez a bajusz..... Sajnos tényleg nagyon látszik. és középbarna haja van. Gondolkodtam az otthoni szőkítésben, de fogalmam sincs, azt mivel kell csinálni, gondolom valami hidrogénes-dolog. Érdemes azzal próbálni? Tanácsolták már a gyantás-dolgot, lehet veszek egy dobozzal és csinálunk egy nem látható helyen allergia-próbát. Az úgy tudom, gyengtíti is a szőrtüszőket.
    előzmény:
    virgike (3)
    2008-01-03  16:51
  23. 2008. január 3. 16:544.
    GYantacsík, szerintem is!
    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  24. 2008. január 3. 16:513.
    Szegénykém. Annyira átérzem a helyzetét! Én mindig is sötét szörzetű voltam és engem is piszkáltak. Gondolom ez rossz Neki, úgyhogy szerintem gyantázzátok! Az csak egy pillanatnyi fájdalom, nem egy egész életre szóló megaláztatás.
    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37
  25. Torolt_felhasznalo_265714
    Torolt_felhasznalo_265714
    2008. január 3. 16:482.

    A krém eredményében olyasmi mint a borotva, borostás lesz, ha visszanő, pláne akkor ha erős a kislány szőrzete, mert akkor meg sem mozdítja.  

    Egy ismerős kislány gyantáztatja, szépen ritkul neki. Vagy a szőkítés, otthon is akár, és akkor nem kell szaladgálni.  

    előzmény:
    bogyómanó (1)
    2008-01-03  16:37

Címlap

top