Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FITNESS TOPIC

hexilein72
Létrehozva: 2008. március 2. 08:53

Sziasztok!

azoknak inditom ezt a topicot, akik szeretnek sokat, intenziven mozogni es meg szeretnek osztani ez iranyu tapasztalataikat masokkal is, vagy esetleg közösen, együtt, "virtualisan" tornaszni lenne kedvük.

En heti 3-4x futok (kb. 10-11km-t alkalmankent) es melle meg 3-5x tornaszom kül. dvd-kre, kedvencem az Alexandra

Neha fitness studioba is eljutok 1-1 aerobikra, de sajna a csalad miatt eleg ritkan. 

Szoval, aki meg sportos vagy szeretne azza valni, az jöjjön!

Üdv., Hexi 

  1. 2008. március 3. 23:25101.

    Ma futottam 6,5 km-t. Több nem ment, mert későn álltam neki. 21.30kor végeztem.

    Atkinsel úgy állok, hogy 1-1 dkg megy le 1 nap. Remélem lesz nap, mikor több is. Elég jól belakok.Ha éhes vagyok eszem.Igazából van hogy 5-6szor is naponta. Betartom a 20g cht.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. március 3. 23:06100.

    Köszi, köszi a bíztatást erre van most a legnagyobb szükségem... Pont azért is kezdtem el futni, mert hiába nyomtam hónapokig a spinninget heti 2-3x és emellé még torna, pilates, mikor mi, hétvégén szobabicikli, de egyszerűen szinte semmi változás. Ezért kéne a futás, más izmok, más mozgás, amúgy ha tehetném, rá se néznék a futócipőmre!

     

    De most erőt veszek magamon, három hét múlva szakest, csininek kéne lennem, jaj, úgy, de úgy szeretném... Légyszi, ne halljon ki ez a topic, végre egy hely nekem is...

     

    (nekem "kazim" a norbis kickbox-ok vannak meg, abból a 2-t tök szeretem, nem túl nehéz, de elég hatásos szerintem, meg a réka 1-2-3, de azok gyilkosok... )

    előzmény:
    csinicsimp (99)
    2008-03-03  21:43
  3. 2008. március 3. 21:4399.

    Szuper, ugyesek vagytok nagyon,a 4km mar nem is annyira kezdo tav! En futas utan maximum hasra edzek,labemeleseket tutira kihagynam, de Hexileinnek mas a velemenye. A legbiztosabb, ha figyeled sajat magadat es ha van eredmeny az egyik modszerrel, akkor maradj annal, ha nincs olyan hatasa,mint amit elvarnal,akkor valtoztass!

    Lanyok, ugye jottok meg ma?? En csak este tudok jonni, munka kozben nem tudnek forumozni, vagy az egyik vagy a masik megy csak nalam. Hmmm,csak nem ferfi agyam van?? :) 

    előzmény:
    wetike (93)
    2008-03-03  20:33
  4. 2008. március 3. 21:3898.

    Szia,

    kick boxos aerobicok szuperek a felsotestre illetve a Reka 3-as kazijan van kulon 30 perc felsotest. Alexszandra azt hiszem mindegyik videojaban hangsulyt fektet erre is. Milyet szeretnel? Ami kifejezetten csak felsotestre dolgoztat vagy egy komplett edzes felsotest formalassal egyutt? 

    előzmény:
    Anda39 (91)
    2008-03-03  14:17
  5. 2008. március 3. 21:3497.

    Szia,

    milyen volt az edzes? Volt mar idod megnezni az oldalt amit belinkeltem? Szerintem nagy segitseg lenne neked. Ha sulyzozol, akkor az 5-10 perc bemelegites kivetelevel mar nem kellene futnod. Kardio es aerob mozgast, egy kalap ala veszed?Mert fogyas szempontjabol nemmindegy, mit ertesz ezek alatt. Ja es nem kell 1 orat futnod, sokkal hasznosabb ha temposan gyalogolsz, esetleg hegymenetben, ha birod, mintha a tudodet kikopve szethajtva probalnal kocogni.

    előzmény:
    salvago (89)
    2008-03-03  11:25
  6. 2008. március 3. 21:2696.
    Nekem a Dri Fit anyagu edzoruhak jonnek be,amibe nem izzadsz bele, vagyis a ruhan kivulre vezeti az izzadsagot es elparologtatja, tehat nem lesznek oriasi izzadtsagfoltok a ruhadon. Eg es Fold a kulonbseg ilyen ruhaban edzeni, ezenkivulfontos hogy kenyelmes legyen ne csuszkaljon fel a felso, ne vagjon be a nadrag dereka stb... nekem mint a cipoben is, nadragban es felsoben is a Nike valt be a legjobban.
    előzmény:
    hbogi87 (80)
    2008-03-03  09:04
  7. 2008. március 3. 21:2295.

    Szia,

    en is mindig munka elott futok, 9 oratol dolgozok, tehat az idoeltolodas miatt egyidoben kezdunk, ugyhogy kb egyidoben is futunk. :) Virtualis egyutt futas,amit Hexi emlegetett. :) Egyebkent en a "kozos" aerobicban is benne vagyok, csak talaljunk mindenkinek megfelelo idopontot.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_575724 (79)
    2008-03-03  07:46
  8. 2008. március 3. 21:1894.

    Szia,

    nana hogy megvolt a reggeli futas, az esti edzessel is vegeztem mar,45 perc felsotest!   A kutyusrol mindenkepp tegyel majd fel kepet, azt hallottam hogy a het kozepen mar 100%osan fog mukodni az nlc, haaat majd kiderul...

    előzmény:
    hexilein72 (78)
    2008-03-03  07:13
  9. 2008. március 3. 20:3393.

    Na jelentem, megjöttünk! Kifigyeltünk egy útvonalat, előre lemértük, 4 km. Bár kicsit több volt benne az emelkedő, mint gondoltuk, de az első két km (ebből legalább 1,2-1,5 km emelkedő) lement egybe 14 perc alatt! Szuper! Utána már csak egyszer kellett picit sétálni, de hihetetlen, hogy teljesítettem a 4 km! Örülök nagyon!

     

    Viszont kérdeznék is: azt írtátok eddig, hogy kardio után nem jó a súlyzós edzés, de szerintetek az árt vagy használ, hogy futás után még megcsinálok pár felülést és lábemelgetést?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. március 3. 14:5692.
    Na lányok, mára nekem már megvan a boldogsághormon! Az a kör, amit múlt héten futottunk le kétszer, amit 2 km-nek gondoltam, az igazából 3 km! Én lüke a google earth-ön mérföldben mértem a távolságot és ma vettem csak észre és így derült ki, hogy igazából 3 km! Ami nem is olyan rossz egy évnyi pihenő után 20-22 perc alatt, fele dombnak fel és egyszeri sétával! Ma is megyünk! Majd mondom, milyen volt és rátok fogok gondolni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. március 3. 14:1791.

    Sziasztok, de jó, hogy ennyien szeretünk mozogni!  Bár én még igencsak kezdőnek számítok itt egyesekhez képest, nekem nincs tornász-atléta-sportoló múltam, sőt, de ezt már említettem lejjebb.

    Ma megyek tornázni, második alkalommal lesz labdás buli. Nem mondom, elég izzasztó, de nálam csak deréktól lefelé hatásos a mozgás. Centivel mérhető a csökkenés, de csak csípő-comb részeken. Tudna valaki olyan dvd-t ajánlani, ahol a felsőtestet is megdolgoztatják rendesen? Ja, és érdekes módon a derekam meg vastagodott...

    Jó mozgást mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. március 3. 11:2790.
    jaaa..és teniszezni 4 éve járok hetente egyszer, van amikor kétszer is....nagyon imádom....a világ legjobb, legszebb, leg-leg-leg sportja...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. március 3. 11:2589.

    na szóval csajok...elmegyek most edzeni....megcsinálom a súlyzós részt először, persze bemelegítek, utána futok majd....szerintem egy 20-25 percet.....holnap csak futok, és este csinálok súlyzós gyakorlatokat....szerdán megint súlyzós+futás.....csütörtök csak futás, délután tenisz.....pénteken súlyzós+futás....szombaton csak cardió.....naaaaa, szerintetek??????

    na, megyek mert megjött az anyós-bébiszitter

    előzmény:
    ellaaa (88)
    2008-03-03  11:17
  14. 2008. március 3. 11:1788.
    Hexi, szerinted a tenisz nem számít? Arra is jár heti egyszer. Szerintem (he nem most tanulja) akkor az simán felér egy kardióval. A teniszben rengetegt kell futni, csak nem veszed észre, mert a labdára koncentrálsz.
    előzmény:
    hexilein72 (84)
    2008-03-03  11:08
  15. 2008. március 3. 11:1787.
    Virtualis torna: megbeszelnenk, hogy egy adott idöpontban mindenki egy adott dvdre tornaszik (vagy lehetne kül. dvd is, csak egyszerre). Sztem buli lenne, ha tudod, hogy mas is pont veled együtt "izzad"
    előzmény:
    hbogi87 (83)
    2008-03-03  10:20
  16. 2008. március 3. 11:1186.
    Bogi, ja, Joggingsocken  Igy keresd. Spec. a szövesük, jobb es bal labas külön van (R es L betükkel van megjelölve, nem mindegy, melyiket melyik labadra huzod ). Nagyon jo! Cipöre meg ne sajnald, azzal utana 2-3-4 evig is elvagy, ha jo minösegüt veszel.
    előzmény:
    hbogi87 (83)
    2008-03-03  10:20
  17. 2008. március 3. 11:1085.

    Sziasztok!

    Kicsit elcsúszott ez a mai napom. Éjszaka tanultam sokáig, és most későn keletem. A sok alvás ellenére elég ramaty kedvem van... biztos ez a mocsok idő teszi.

    Tegnap pihi volt, de ma lesz mozgás: este megyek erősítő-alakformáló órára. Nekem a kardio jobban jönne (fogyizok, meg kicsit jobban is szeretem) de most ez van időben, és ártani nem fog azért. A hangulatomra meg nagyon ráfér valami mozgás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. március 3. 11:0884.

    Sztem nem rossz az, ha kardiozol sulyzos edzes elött - ez az en velemenyem! En is soxor futok egy roacskat, aztan hazaerek es betolok meg egy Alexandra dvd-t.

    Jaaa, mi lenne, ha otthon is tornasznal? Mert a heti 2 alk. keves, amiatt nem latszik semmi. Tök jok am ezek a B. Alex + Reka dvd-k. Rajtam total latszik (mondjuk mar nyar ota csinalom öket rendszeresen (3-5x hetente min. + 3-4 futas). Es nem kerül semmibe es szepen szalkasit.

    előzmény:
    salvago (81)
    2008-03-03  10:12
  19. 2008. március 3. 10:2083.

    salvago: Arra nem gondoltal, h. otthon tornazz?? Mondjuk kiegesziteskent, amikor nem emsz edzöterembe??? Ahogy olvaslak, lehet, h. rossz edzöt fogtal ki, talan erdemes lenne egy ujat keresni....azert csak kitartas, tudod, minden a fejben döl el, tehat nem feladni, mert akkor jönnek a kudarcok!!!

    hexi: igen, tudom milyen kabirol beszelsz...viszont futozokni...igy, ilyen nevvel lehet kapni?! Amugy gondolkoztam es rajöttem, h. valszeg a nem megfelelö cipö okozta a futassal kapcsolatos kudarcelmenyemet....ugyhogy irany a legközelebbi sportbolt
    Apropo, ezt a virtualis torna dolgot hogy kepzelted el???

    előzmény:
    salvago (81)
    2008-03-03  10:12
  20. 2008. március 3. 10:1482.
    most is lassan mennék, de akkor hogyan szervezzem át?....mondjuk azt nem hiszem, hogy bírni fogom, hogy egy órán keresztül fussak....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2008. március 3. 10:1281.

    akkor most mit csináljak lányok????....azt sajna nem tudom megoldani, hogy kétszer menjek le az edzőterembe....időben meg tudom oldani, de anyagilag már nem....sajna.....mert akkor csak 3* tudnék menni egy héten, az viszont kevés...

    azt viszont igen, hogy mindennap elmegyek, mondjuk vasárnap nem....az szerintem jó lesz.....

    de mi legyen akkor az edzésemmel....már tényleg nem tudom, hogy ki mondd hatásosabb edzéseket...aki adta az edzéstervet a konditeremben, egy szóval nem mondta, hogy súlyzós edzés előtt ne cardiózzak...sőt úgy van az edzéstervben is bemelegítésként jelzi....említettem én is már neki, hogy egyszerre ne használjuk a két edzésfajtát, de jól le is ugatott, hogy én csak ne okoskodjak.....na ezek után nem is nagyon szóltam hozzá...inkább csináltam a programot, de akkor ezek szerint nem jól....most már csak az elpazarolt időt sajnálom......ha jól csináltam volna, már latszania kéne, ehelyett semmi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. március 3. 10:0080.

    Szijja Bogica!!

    Ne vegyel draga futorucit, nem eri meg! En sima pamut poloban es vagy rendes melegitögatyeszben/rövidgatyoban/fitnesses gatyoban futok + egy olyan mikroanyagu kivül neylonos szeldzsekim van, amiböl a fleece belest, ami szinten egy dzseki, ki lehet cipzarazni (Eduschonal vettem kb. 20-25 Eur-ert) es külön-külön vagy együtt is fel lehet venni a 2 darabot. Erted, mire gondolok?? De most jön a jo idö, ugyhogy meg ilyenre se nagyon lesz szükseged. Telen fontos egy jo, belelt naci es olyan dzseki, ami "lelegzik". De a leges-legfontosabb egy jo cipö, erre ruhazz be! Ja e spec. futozokni sem art, ez jobban tartja a labat a cipöben.

     

    Andi, ürölök am neked is nagyon!!! Hajra, nagyon kis sportosak lesztek Jennel együtt!

    előzmény:
    hbogi87 (80)
    2008-03-03  09:04
  23. 2008. március 3. 09:0480.

    Jo reggelt!!!!

    Na, tenyleg sokan lettünk es nem tünt el a topik; nemmegmondtam?!
    Ehhhhh, engem jol ledöntött a labamrol ez a megfazas, ugy fujom az orromat, h. Dumbo is megirigyelhetne  szoval ma tornacska inkabb csak estefele lesz, amikor kapok levegöt.....

    Ha mar fööö tema a futas, akkor a "szakertöket" kerdeznem, hogy pl. ti milyen ruhaban futtok???? Mert akarmelyik sportboltba megyek is be, 1. hatalmas a valasztek, 2. nem tul szakkepzett az elado e teren, 3. az ar nehol a csillagos eg....szoval  t a n a cs t a l a n  vagyooook

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_575724
    Torolt_felhasznalo_575724
    2008. március 3. 07:4679.

    Sziasztok!

    Én Hexi virtuális hatására kezdtem el mozogni a férjemmel és néha a lányunkkal együtt

    Én egy antifitneszlédi voltam mindig is,de pár éve Norbi diétával és kazival 55 kiló voltam.Na,jó lenne most is annyinak lenni,ezért 1 hete elkezdtünk futni terepen és a kajára is sokkal jobban odafigyelek.Igaz,h még egy dekát sem fogytam,de még kitartok!Ráadásul nyertem egy fitnessklubba 5 ezer ft értékű bont,úgyhogy mese nincs

    Ma,csak takarítok és sajna 10-18-ig melózom,de holnaptól munka előtt megyünk futni.

    Szép napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2008. március 3. 07:1378.

    Jo reggelt!!

     

    Csajok, ne menjünk at fogyis topicba, joooo?? Azokbol van rengeteg, ennek nem az a lenyege  

     

    Marti, akkor fogysz, ha kevesebb energiat viszel be, mint amennyit felhasznalsz, egyszerü keplet Es helyileg nem lehet fogyni, akarmennyit sportolsz, erölsitesz is, az összzsirszazalek fogy, alkati adottsag, kinel honnet elöször. Ha edszesz egy testreszre, annak az izomzata megerösödik, de a háj attol meg nem tünik el rola, az izmok maradnak a háj alatt. Amugy ha fogyni akarsz, akkor inkabb kardiozz heti min. 4-5x es ne sokat erösits, aki inkabb szalkasodni, erösödni szeretne, az meg tornasszon/sulyzozzon. Jah, heti 2-3 alk. nagyon keves...

     

    Csinicsimp, egy Maltai selyemkutyi es imadnivalo, olyan, mint egy szörpamacska Majd ha lehet feltölteni megint kepet, rakok.

    Nooos, megvolt a reggeli sport??

     

    Salvago, sztem kezdönek majdnemhogy tul sok is ez a sport, nem terheli ez tul a szervezeted?? Es a sportnal nem szabad igy belefaradni, mert ahogy irod, hogy a hasnal mar kivagy teljesen, ez nem jko. En mindig KELLEMESEN faradok el. Ne hajtsd magad agyon, inkabbkevesebbet, de azt elveztettel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_418632 (77)
    2008-03-03  01:09
  26. Torolt_felhasznalo_418632
    Torolt_felhasznalo_418632
    2008. március 3. 01:0977.

    Sziasztok!

    Én most kezdtem el konditerembe járni, de inkább csak kardiozok. Igazából vagy 4-5 kilótól szeretnék megszabadulni és mivel a mozgásom kb a nullával volt idáig egyenlő remélem egy kis tornától alakulgatok valamennyit. Leginkább combból és hasból szeretnék fogyni-alakulni. Átalában az egy órát biciklin és a futópadon szoktam eltölteni, meg van a teremben egy olyan tv shop-os hasizom erősítő, azzal szoktam még mókázni, de sokat nem bírok rajt, pedig egyébként bírom a felüléseket Jah azt elfelejtettem, hogy egyenlőre heti 2-3 alkalommal szoktam menni, a kajálást is megpróbálom visszafogni Ezzel van remény valamennyi fogyást, vagy alakulást elérni, vagy változtassak valamit?

    Még egy kérdésem lenne, hogy edzés előtt mennyivel ajánlatos utoljára enni, mondjuk vacsizni, mivel olyan este fél 7 körül szoktam menni.  Az itthoni tornázás DVD-re kilőve, ahhoz abszolut nincs kitartásom, pedig van egy pár DVD-m

    Márti

    előzmény:
    csinicsimp (75)
    2008-03-02  23:53
  27. 2008. március 3. 00:4576.

    Ó, ez nagoyn szupi!

    Meg tudod mondani, hogy hol van a csomagmegőrző? most megpróbáltam rákeresni a gugliban, de az csak szállodákat dobott ki.

    előzmény:
    vlcs (73)
    2008-03-02  23:13
  28. 2008. március 2. 23:5375.

    Egyszerubb a kajaval kezdeni, ha tenyleg ennyi amit eszel akkor az nagyon jo, mert negyszer eszel es foleg feherjeket. De tenyleg nem iszol melle valamilyen kaloriat/cukrot tartalmazo ital? Vagy nem nasizol? Zoldseget csempeszd bele meg az etkezeseidbe es akkor teljesen ok!

     Edzesedben latok sok hibat,alapelv hogy kardio utan nincs sulyzos edzes!! Furcsa, hogy ezt irom, ugye? Na ez is egy olyan hiba,amit mindenki elkovet.Gondold el, elkezdesz kardiozni, tehat egeted a zsirt es utana kis sulyokkal raedzel, tehat gyakorlatilag az izmodat fogod lefogyni, hiszen a kardio utan tersz ra az izommunkara!! En is ezert bontom kette, ezt a 2 tipusu edzest, en reggel futok este sulyzozok. Tudom, nehez megoldani, de szazszor tobbet er heti 4-5 1 oras edzes mint 3szor 1.5 orakat tolteni az edzoteremben.

    A masik, hogy nem csinalnek ennyifele kardiogyakorlatot.Egyszerre egyfelet vagy max kettot. Ez sajat tapasztalat evekig 30perc-30 perc-30 perc felosztasban edzettem es gyakorlatilag nem nagyon valtozott az alakom, most hogy csak futok es majdnem csak feleannyit egybol lement az a 2-3 kilo plussz,ami mindig zavart. Irod az ellipszist, na ez az a gep,amiben en egyaltalan nem hiszek. Hiszen magat hajtja a gep, Te is irod hogy jol megporgeted!! Ez csak idopocsekolas hagyd ki.Azert zarojelben megjegyzem, hogy nagy tulsullyal rendelkezoknek kezdetben ok, meg a semminel plane jobb, de ha eredmenyt akarsz elerni, felejtsd el! 3 Kardiogep van, ami szerintem hatekony: eloszor is futopad (tempos gyaloglas, emelkedon gyaloglas, kocogas), ulo bicikli (ugye azt mondanom sem kell, hogy ulo bicikli felejtos, hogy lehetett ilyet kitalalni??) es az evezopad.

    Most elsore ennyi, kicsit faradt vagyok mar, a sulyzozashoz is akarok meg irni, holnap sort keritek ra, megigerem!! Addig is ajanlok egy honlapot: body.builder.hu Testepitos oldal, de ne ijedj meg, keresd az etkezesrol, zsirvesztesrol, nok alakformalasarol szolo cikkeket, szenzaciosak es teljesen erthetoen elmagyarazzak, hogy mit, miert, hogyan kell tenned hogy elerd a celodat!

    Es fel a fejjel megegyszer, le fog szaladni a sulyod, csak egy kicsit at kell alakitani a mostani programodat! Egyebkent mi a celod? 

    előzmény:
    salvago (71)
    2008-03-02  23:13
  29. 2008. március 2. 23:2974.
    Feleslegesen okoskodtam, van csomagmegorzo, szoval akadaly elharitva? ;)
    előzmény:
    ellaaa (69)
    2008-03-02  23:01
  30. 2008. március 2. 23:1373.

    Szió!

    Én futok a szigeten. Van csomagmegörző. Pár éve havonta azt hiszem 800 ft volt a használata.

    Én is bkvzom a szigetig. Plusz pulcsiban, övtáskával, vízzel a kezemben. Néha jobban megnéznek futócuccban, mint amikor csiniben nyomom...

    előzmény:
    ellaaa (59)
    2008-03-02  21:44
  31. 2008. március 2. 23:1371.

    kicsit hosszú leszek akkor...

    szóval....kaja....reggelire vagy zabkorpa joghurttal, vagy fehérjepor sovány tejjel..ebéd rendes kaja, ami van, de nem csülökpörkölt, inkább, lightosabb, de eszem rizst, is burgonyát is, tésztát nem...uzsonna ivójoghurt, kevés sajt...vacsi szintén fehérjepor sovány tejjel...ennyi...kilóban semmi változás...

    edzés....lehetőség szerint mindig reggel megyek edzeni, sajna nem mindig jön össze, a pindur lánykámra attól függ ki tud vigyázni...

    cardióval indítok....20 perc futás 5 fokos lejtőn 11-es sebességgel, van amikor 25 perc, utána 5 perc 6,5 fokos emelkedőn gyaloglás 6-6,5 sebességgel....10 perc ellipszisjáró 2-es fokozat, hogy jól meg tudjam pörgetni, utána azonnal 5 perc bicikli az is pörgősen, és rögtön utána 5 perc levezetés az ellipszisjárón...utána nyújtás...ezek után jön a súlyzós rész....comközelítő, combtávolító, hátsó combhajlító..ezek 20 kilóssal 4*30....utána térdelőtámasz nyújtott, illetve bokasúllyal, ami 3 kilós...ezek is 4*30....utána vádligép, 60 kilóval 4*30

    utána vállgép és fekvőtámasz ezek szuperszettben 4*15...aztán kombinált oldalemelés, és döntött oldalemelés szuperszettben 2 kilóval 4*15

    végül hasizom, naaa itt már beszarok......római pad, hasprés, lebegőülés...triszett...4*30....ez az első nap

    második nap...cardió ugyanez...súlyzó...nyomás mellgépen, bicepsz csigán, bicepsz váltott karral, tricepsz csigán, lórúgás...4*30 2-3 kilóval.....utána evezés hátgépen, tarkóhoz húzás csigán, hiperextenzió....aztán megint has...ferde pad, hasprés, törzsforgatás rúddal....

    harmadik nap....cardió...futógépen intenzív gyaloglás 6,5 sebesség 10 perc, utána 5 perc gyaloglás 7,5 sebessggel...halál, annyira nehéz...5 perc levezető....20 perc ellipszisjáró...4*50 szökdelés...medenceemelgetés, térdelőtámasz bokasúllyal, ollózás oldalt, combközelítő, vádlizás.....hasazás...ferde pad, lebegőülés, hasprés, törzsforgatás 120 db....

    mindezek mellé 1 alkalom tenisz.......naaaaaaa, mit csinálok rosszul, jaaa és most kezdek egy 10 alkalmas LPG kezelést narancsbőrre.....és semmi.......felakasztom magam....

    előzmény:
    csinicsimp (64)
    2008-03-02  22:46
  32. 2008. március 2. 23:0970.

    Szió!

    Amíg a kutak nem működnek (de sokszor akkor is, ha már igen) én egy féllieteres palackaban szoktam vizet vinni, és azzal futok. Nagyon jó kis edzés a karra!

    előzmény:
    ellaaa (62)
    2008-03-02  22:12
  33. 2008. március 2. 23:0169.
    Hát pesit viszonylatban nem olyan sokat. Kb fél óra alatt ott lennék (csak most épp fel van túrva az ideális útvonal, úgyhogy msot nem tudom. Tavaly még másfelől mentem, bicóval (de most nincs biciklim, mert a koliban nem lenne hova tenni). Nem messze van egy sportpálya állítólag, ha jól sejtem az kb 10-15 percre lenne. Ha megtalálom, akkor lehet hogy oda fogok menni. Megígérte egy ismerősöm, hogy egyszer megmutatja, hol van. Bár oda elvileg kéne valami tagsági kártya, de tőlük sosem szokták kérni.
    előzmény:
    csinicsimp (67)
    2008-03-02  22:54
  34. 2008. március 2. 22:5968.

    Juj, milyen kutyusotok van? 12 hetesen meg tenyleg nagyon apro lehet, hat en agyon-vissza szeretgetnek egy ilyen picurit, ha most a kezeim koze kerulhetne.

    En is csak remelni merem, hogy nem huzodik el a napom es mondjuk 6ig odaerek a terembe, akkor legalabb a parommal egyutt edzenenk, amugyis ugy a legjobb. :) 

    előzmény:
    hexilein72 (65)
    2008-03-02  22:51
  35. 2008. március 2. 22:5467.
    Sokat kellene utazni a Margit szigetig? Igazabol az egypulcsis idoszak sincs mar messze, es a lenyeg amugyis a mozgas, ugyhogy a kelletenel tobbet ne orlodj ezen a futas dolgon!
    előzmény:
    ellaaa (62)
    2008-03-02  22:12
  36. 2008. március 2. 22:5466.
    Na, a kep persze nem ment at, uuutalom azt az uj nlc-t
    előzmény:
    hexilein72 (65)
    2008-03-02  22:51
  37. 2008. március 2. 22:5165.

    Sziasztooook!

    De jo sokan lettünk, da jooooo!! Föleg, hogy sokakat "ismerek" is közületek mas topicokrol (meg Bogit szemelyesen is), Szuuuper, örülök, hogy ennyi sporty csajszi gyült össze!

     

    Wetike, mi majdnem egy sulycsoport vagyunk (en 159 magas es most nem egeszen 47kg - egy jo kis dieta utan, ugye Eni?? ).

     

    Most nem irok mindenkinek reszletesen, majd holnap (remelem, lesz egy kis idöm az office-ban ), de azert a mai sportprogim leirom: B. Alexandra dvd volt, az Uj kihivas az összes extraval, 1:10 perc, nagyon jol esett!!

    Csinicsimp, holnap en is duplazni akarok: futas es torna is, remelem, belefer az idömbe (mert ezeken kivül meg a nagyobbik gyerekemet is kell különorara vinnem + van egy pici baby-kutyank, 12 hetes, öt ellatni, nagyon sok melo momentan, mert meg nem szobatiszta - de tünder, teszek fel rola egy kepet).

     

    Most jo ejt mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. március 2. 22:4664.
    Nyugiiii, inkabb ird le pontosabban hogy mit edzel es mit+mennyit eszel. Rengeteg lanyt "ismerek" a konditeremben akiket mar 1 eve rendszeresen latok edzeni, de eredmeny nulla, mert nem jol edzenek. Vannak annyira teves berogzodesek, amikrol azt gondolod hogy jo, hiszen mindenki igy csinalja, kozben semmit nem er. :( Szoval irj egy kicsit reszletesebben es talalunk megoldast! Egyebkent igazad van, ennyi ido alatt kellene latszania a valtozasnak!
    előzmény:
    salvago (63)
    2008-03-02  22:18
  39. 2008. március 2. 22:1863.

    Sziasztok lányok!

    Segítsetek nekem...már nagyon el vagyok keseredve.....január második hete óta járok konditerembe...tényleg nagyon lelkiismeretesen csinálom...csodálkozom is magamon......heti 4 alkalom, mondjuk abból egy alkalom tenisz...és képzeljétek semmi.... ....semmi nem változott...a súlyom ugyanannyi, nem is írom mennyi...az alakom...hááááát, mintha, de tényleg csak nagyon kicsit változott meg....én sajnos ugyanolyan rezgősnek érzem magam...mondjátok meg mi a baj??????....edzéstervem is van, váltogatom a súlyzós és a cardiós edzéseket.....kajálásom úgy néz ki, hogy reggelire joghurt zabkorpával...ebéd rendes kaja, vacsora fehérjepor L-carnitinnel, uzsira esetleg ivójoghurt....

    kevés az edzés???....már arra is gondoltam...lehet, hogy minden másnap mennem kéne?????....bírnám, nem is lenne gond....de annyira elkeseredtem...jó, tudom nem telt el még sok idő...csak olyan szar, mert ha nem tennék semmit, akkor megérteném, és nem keseregnék....de így???

    előzmény:
    csinicsimp (61)
    2008-03-02  22:01
  40. 2008. március 2. 22:1262.
    Hát én is erre gondoltam eddig - csak gondoltam hátha valaki tud többet. Spéci derékövem nincs, úgyhogy kulacs nélkül voltam amikor próbálkoztam. Olyan viszont van, amibe a kulcs meg a bérlet, pénztárca elfér. A szigeten vannak ivókutak, ha jól emlékszem... majd arra futok.  De az egypulcsis időig akkor mindenképpen várni kell. mondjuk sokkal hamarabb amúgysem kezdeném, mert a hideg levegőt nem bírja a tüdőm. (talán az is edződik majd)
    előzmény:
    csinicsimp (61)
    2008-03-02  22:01
  41. 2008. március 2. 22:0161.

    Kepzeld el, nalunk meg azt sem kellett, egyaltalan semmi sport!

    Nehez ugy, hogy hol fussal, megis csak a Margit sziget lenne a legidealisabb a gumipalya miatt. Ha mondjuk a plusz pulcsit futas kozben a derekadra kotned? Kulacsot a derekadra erosithetned a Nike-nak tudom hogy van egy spec derekove (nevezzuk igy) amire rahuzhatod a kulacsodat es van egy kis zsebe is, amibe telefon, berlet, kulcs stb elfer.

    előzmény:
    ellaaa (58)
    2008-03-02  21:38
  42. 2008. március 2. 21:5660.

    Heti 3-4 alkalommal, Hexilein is irta hogy minimum 3 alkalom/het, egyetertek! En 58-59 kg kozott mozogtam az elmult evekben, ma reggel 55,5 kg voltam, na most mar szeretnem ha megallna a sulyom, nem akrok atesni a lo tulso oldalara. Most eloszor van az, hogy kezdek kifogyni a nadragaimbol is pl, pedig erre nem is szamitottam, nem gondoltam hogy lesz ekkora kulonbseg. Ja, egyebkent 171 cm vagyok, reggel 172. :)

    Egyebkent en is ugy orulok, hogy van ez a topik, teljesen mas temajuk topikba is irok rendszeresen es neha eros kesztetest erzek hogy szetoffoljam a sport es egeszsegmaniammal, de igy mar nincs gond, itt kielhetem magam. :)

    előzmény:
    wetike (57)
    2008-03-02  21:36
  43. 2008. március 2. 21:4459.

    Az én fitnesstermemben sajna nincs futópad. Igazából csak pár gép van kiegészítésnek, inkább az órákra koncentrálnak. Más helyet nem fogok keresni, mert elég árérzékeny vagyok, megvárom azt a pár hetet, amíg stabilizálódik a jóidő, és kerítek egy sportpályát a közelben - mert a nagykörúton sajna nem ideális a levegő a futáshoz. Pláne nem az asztmámmal.

    Van valaki aki fut a Margit-szigeten? Nincs ott valami csomagmegőrző? Mindig az a bajom, hogy ahhoz messze vagyok, hogy odáig fussak (bkv-vel tudok kimenni), és ott nicns hova rakni a vizet, pulcsit... haza nem jöhetek a futócuccban, mert tüdőgyuszti kapok, ha nem veszek föl valamit az átizzadt pólóra... vagy ezt hogy lehet megoldani?

    előzmény:
    csinicsimp (55)
    2008-03-02  21:28
  44. 2008. március 2. 21:3858.

    Ó, igen, egy barátnőméknél pl az volt, hogy hivatalosan volt testnevelés óra ugyan, de gyakorlatilag nem: Aki felmutatott egy fitness vagy uszodabérletet, az megkapta az aláírást. Aki nem tett így, azoknak felméréseket kellett teljesíteni (cooper teszt, hasizom, hátizom, stb) és annyi.

    előzmény:
    csinicsimp (56)
    2008-03-02  21:30
  45. 2008. március 2. 21:3657.

    Jaj de jó ezt hallani! Hidd el, nekem már ez is erőt ad, ha holnap megyek futni majd rád-rátok gondolok! Azt megkérdezhetem, hogy az egy hónap az heti hányszori alkalom mellett jött ki?

     

    Nekem is csak annyi lenne a kívánságom, hogy 2 kg menjen le, nem kell több. 158 cm és 50kg vagyok most, a "versenysúlyom" 48 volt, azt szeretném elérni. Kicsit aggaszt, meg hiába kapcsoltam rá én is január óta, egy dekát nem fogytam, de remélem, hogy ez csak izomnövekedés miatt van, mert talán egy icipicit javult a helyzet, de még messze az a lapos has, amire vágyom. ÉS annyi helyen olvastam, hogy a futás a legjobb zsírégető, szóval azt hiszem muszáj lesz megszenvednem érte.  

    előzmény:
    csinicsimp (55)
    2008-03-02  21:28
  46. 2008. március 2. 21:3056.
    O, en meg ennel is tudok rosszabbat, nalunk egyaltalan nem volt tesi!!!
    előzmény:
    ellaaa (51)
    2008-03-02  20:58
  47. 2008. március 2. 21:2855.

    Szia,

    az en futokarrierem sem olyan regi am! :) Egesz pontosan januar 1-jen kezdodott, addig csak hetente egyszer kenyszeritettem magam ra maximum a futopadra, de minden mas kardiogepet hasznaltam, egyedul a futast nem szerettem, viszont ketsegtelenul az volt a leghatasosabb. Szoval januarban elhataroztam, hogy maximalizalom az edzeseim hatekonysagat es tenyleg elerem azt az alakot amilyet mindig is szerettem volna, de 2-3-4 kilo mindig elvalasztott. Nekem ez eleg motivalo tenyezo volt es az elso 1 het volt csak nehez. En 20 perc gyaloglas utan 30 percet tudtam futni egyfolytaban, alkalomrol alkalomra emeltem a gyorsasagot es csokkentettem a gyalog szakaszt. 1 honap utan mar csak futok, most mar 55-70 perc kozott. Egyebkent a futocipon rengeteg mulik, en is vettem egyet 1 honapja, akkor szinte szarnyakat kaptam, hihetetlen a kulonbseg a sima kardios edzocipo es egy futocipo kozott. Nekem a Nike valt be (futocipobol massal mondjuk nincs tapasztalatom), de egyeb edzocipom, edzoruham mar minden marka volt es abszolut a Nike nyer!

    előzmény:
    wetike (53)
    2008-03-02  21:15
  48. 2008. március 2. 21:1854.

    Szia,

    nagyon buszke lehetsz magadra, hogy igy be tudod iktatni a tornat! :) Bar igazabol mindenki nagyon ugyes, mert nem valoszinu hogy barmelyikunk is csak logatna a labat es megis mindenki porog ezerrel.

    Nekem mara mas torna nem volt, de holnap duplazok: reggel, meg munka elott futas, este meg vissza a terembe erositeni.

    előzmény:
    hexilein72 (31)
    2008-03-02  11:38
  49. 2008. március 2. 21:1553.

    Nem vagy pofátlan, örülök, ha mások is csatlakoznak és elmondják a véleményüket. Ez tényleg egy nagyon jó módszer amit leírtál, annak idején én is így kezdtem. Bár nekem volt konkrét edzéstervem, valamelyik oldalról töltöttem le, úgy kezdődött, hogy 1 perc futás, 2 perc séta, 1 perc futás, stb. Hát akkor úgy éreztem, hogy egy perc nem lehet ilyen hosszú idő, képtelenség! De aztán fokozatosan, fogat összeszorítva növeltem a távot én is és ugyan nem tudtam tartani a heti 3-at, de szépen lassan, fokozatosan, néha-néha eljárogatva eljutottam a 4 kmig, egyhuzamba! Iszonyú boldog voltam! Aztán jött a tél, nem futottam semmit, csak spinning, majd tavasszal vettem egy nagy levegőt és megpróbáltam ismét: egybe lement a 4 km méghozzá 5 perccel kevesebb idő alatt! Az volt a csúcs nálam. Azóta szinte semmit nem futottam... :(

     

    Most álltunk neki a párommal megint, de most 2 km-t sem tudtam lefutni egybe (bár régebben a gumi futópályán futottam, most meg az utcán, először dombnak fel, aztán dombnak le, kezdéshez nem épp ideális, de ez Veszprém, nincs egy sík utcaszakasz. :))

     

    Igazából arra lennék kiváncsi mindenkitől, hogy mi adja az erőt addig, amíg el nem éritek azt a szintet, ahol már élvezni lehet, ahol már nem muszáj és szenvedés. Mert onnan már "könnyű". :) De addig eljutni, mi segít, hogy elmenj minden nap, mi segít átlendülni futás közben a holtponton, stb. (nekem az segített anno, hogy volt egy kép a szobámban, egy férfi és egy nő futott rajta valami mezőn, de lehet, hogy csak kocogtak, szóval ne ilyen maratonistát képzeljetek el, na ha arra a képre gondoltam, hogy egyenes derékkal, ternészetes mosollyal futnak... na az adott erőt... de a kép azóta elkallódott...)

     

    Bocsi, ha hosszú voltam... :) 

    előzmény:
    Anda39 (44)
    2008-03-02  16:58
  50. 2008. március 2. 21:0752.

    Az pontosan mikor lesz és milyen távokkal? (Én'86-os vagyok :))

     

    előzmény:
    hbogi87 (46)
    2008-03-02  19:44
  51. 2008. március 2. 20:5851.

    A mi egyetemünkön korántsem iylen jó a helyzet. Az 5 éves képzéshet 4 félév testnevelést kell a 3. év végéig teljesíteni, ami mindig heti 1 alkalom előre kiválasztott órát jelent. Ez lehet labdajáték, úszás, aerobic vagy kondi. Én a labdával béna vagyok, az utóbbi hármat próbáltam. A kondi rossz, de a másik kettő jó, csak az kicsit messzebb volt, és így nehéz volt órarendbe illeszteni eléggé. Viszont inkább az volt a duva, h miután teljesítettem a kötelező órákat, úgy kellett könyörögnöm a tanárnak, hogy hagy járjak be órára felsőbbévesként is - mert nekünk már nem járt sportlehetőség. Bár ahogy elnézem a társaimat, elég kevésnek jelentett ez problémát. Azért a tanár rendes volt, megengedte, hogy járjak hozzá, és keményen meg is dolgoztatott (úszni voltam nála)

    Most már engedélyezik mindenkinek a + tesiórákat, de sajnos most nem volt oylan időpont az uszodában ami nem ütközött a kötelező óráimmal.

    előzmény:
    wetike (42)
    2008-03-02  16:14
  52. 2008. március 2. 20:5250.

    Na én is beszállok.

    Én a fogyim miatt kezdtem el sportolni újra, pedig elég jól kezdtem annó... egy testnevelő tanár apukával megáldva, aki nyaranta úszómesterkedett... már 3évesen is egy vizigombóc voltam, ki sem lehetett hozni a vízből, és 5 évesen nem tudtam végigmenni a családdal az utcán anélkül, hogy ne akarjak futóversenyt rendezni a következő sarokig. Atletizáltam, és duatlonoztam egészen amatőr szinten. az igazán komoly versenysporttól óvtak, hogy a mozgás mindennapi élmény maradjon.
    Közben kiderült hogy szívzörejem van, de aztán az is hogy ártalmatlan, és erős a szivem, mehet tovább a sport. Viszont 13évesen terhelésre jelentkező asztmát diagnosztizáltak. Ez konkrétan azt jelentette, hogy futás közben fulladtam: fokozatosan éreztem, hogy összeszűkül a torkom - szóval nem klasszikus fuldokló rohamaim voltak, de nagyjából ekkor abbahagytam a rendszeres futást. A gimiben nem volt túl sok lehetőségem, így abbahagytam a gyógyszereimet, és lemondtam a futással járó sportokról. Gyalogtúráztam és úsztam, de nem rendszeresen.

    Aztán egyetem, koli, össze-vissza evés, mindenféle olcsó kaják. Meg is híztam persze. Egyszer lefogytam szépen, de aztán lassan visszamásztak a kilók kamatostul. Közben elkezdtem hastáncolni, amit nagyon élveztem, és úszni amikor lehetett ingyen az egyetemen.
    Most egy hónapja fogyizok, és elkezdtem járni egy fitnessterembe. Rákaptam a kikboxra, és rengeteget javult az állóképességem már azóta is. Újra ráéreztem a mozgás örömére, a legeslegjobb antidepresszáns. Azóta mindenféle órákra eljérok, ami időben megfelelő, de a box a legjobb, legintenzívebb...
    Titkos vágyam, hogy a jóidőben fokozatosan újra edzésbe kerüljek, és újra futni, de legalábbis kocogni tudjak (gyógyszerek nélkül). Kiskoromban két álmom volt: a marathon és a Balaton-átúszás. Az átúszás már rég teljesült, és ha ráérek idén nyáron is biztos megyek majd. Marathon lehet hogy sosem lesz már, nem is arra gyúrok, de azért szeretném, ha a futópálya nem lenne ilyen piszok idegen. Őszintén szólva nem szeretek futni, de nagyon jó lenne, ha egyszer megérezhetném mi a jó benne. Egyelőre viszont még terembe járok tornázni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2008. március 2. 20:0549.

    Üdv Hexi! Sziasztok!

    Én is csatlakozom. Mert amellett, hogy fogyózom (Atkins szerint), én is futok. 4 éves koromban kezdődött, amikor bevittek a művésztornára, és elmenekültem.  Mondtam,hogy én ezt nem akarom csinálni, futni akarok. Elvitt apa kezdetben futni magával. Amit tudnotok kell, ő maratont is futott anno,és edzett embereket is. Végig nyertem 10éves koromig a városi versenyeket. Jártam egy atlétikai egyesületbe is, és versenyszerűen futottam. Volt hogy reggel, du.-n és közötte volt kosárlabda edzésem is, mert kosarazni imádok csak igazán. De hát egyedül?! Ma már egyedül nincs kedvem.

    Aztán jött a tini korom, és a hosszút nem bírtam annyira, már csak az izomzatom alakulása, és 168 cm maitt sem.Ide hosszú, szálkás lábak kellettek, nekem meg nem olyan van sajnos.Sprinter lettem. Országosig jutottam . Gyilkos 400m ket futottam. Annyi érmem van, hogy az összes újam nem elég hozzá.

     Aztán jött az érettségi, és abba hagytam a versenysportot.Meg valljuk be, az izületeknek sem jó, hogy agyon hajtja az ember hidegben, melegben, esőben, szélben stb.

    Most 23éves vagyok, és futok.

    A 10km én is bírom, sőt még többet is.  Remélem sikerül szálkásítani kicsit az izmaim, és fogyni 5 kg-t nyárig.

    Mit is írjak még...szoktam úszni is.. 13évesen úsztam át a Balcsit először (1998ban). Kb 4x úsztam eddig át.

    Állóképességem még mai azt mondom, hogy a kezdeti sportoknak köszönhetem. Bírom a fájdalmat, tudok küzdeni.

    Cipő per pill: Egy lenyűtt Rbk

    Top:Aréna, Adidas, Jessica-A lényeg, hogy jól tartson,mert van mit.

    Gatyó:Vm noname Pluszos elasztikus, és erre veszem az arenat míg nem lesz 20 fölötti hőfok.

    Korizni is szoktam.

    Torna: Ezzel még lesz gondom , de remélem belejövök.

    Remélem befogadtok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  54. 2008. március 2. 19:5448.
    Igen, gyűljünk csak minél többen!  Egyébként diétázni én is szoktam, de az a tapasztalatom, hogy mozgás nélkül nem ér semmit- illetve a kettő együtt kell, hogy valami súlycsökkenés is észrevehető legyen a sok mozgás mellett. Meg aztán olyan táposak vagyunk úgy általában, mai emberek (tisztelet a kevés kivételnek), nem árt, ha jobban törődünk a testünkkel. Szerintem a mai ember sokkal rosszabb állapotban van, mint azonos korú társa mondjuk 20 évvel ezelőtt. Nem?
    előzmény:
    hbogi87 (47)
    2008-03-02  19:48
  55. 2008. március 2. 19:4847.

    Anda, persze, hogy nem tünnek el; az emberek zöme maig abban a hitben el, hogy van vhol egy csodaszer, ami segitsegevel a mozgast meg lehet sporolni......annyira "birom" az ilyen hirdeteseket, h. "x idö alatt y kilot fogytam mindenfele mozgas es koplalas nelkül.." (teszem hozza, h. biologiabol fogok nemsokara diplomazni, ugyhogy egy pindurika ralatasom van a dolgokra) Nevetseges.....viszont ide eleg, ha összegyülik par kitarto ember, aki tenyleg szeret mozogni

    előzmény:
    Anda39 (45)
    2008-03-02  18:38
  56. 2008. március 2. 19:4446.

    Hello Power Woman-ek
    Hexi, tök örülök a topikodnak, marcsak azert is mert (ismersz) nekem a mozgas a legnagyobb mumus.....de most..!!!!! Csinaltam egy zöldseg-gyümi tisztitokurat a mult heten, most pedig SBDietaval nyomulok (vegül nem az Atkins mellett döntöttem, mert nem menne, kudarcot meg mar rögtön az elejen nem akarok..) Na, de nem fogom fogyis topikka atoffolni a beszelgetest, es igyexem majd többször jönni

    Ami nalam megy: Reka2, de mivel kicsit hektikus a munkam+ nemsokara diplomazok, igy különbözö izomcsoportokra szoktam lebontani az edzest, mert hiaba csak 2x20 perc a kazi, soxor nincs ra idöm egyszerre

    Ami tervben van: nem voltam/vagyok nagy futo, de elhataroztam, hogy indulok a dm nöi futasan majusban, ugyhogy addigra kell magam formaba hozni 

    Üdv mindenkinek,
    Bogi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. 2008. március 2. 18:3845.
    Azért nem véletlen, hogy van egy csomó fogyókúrás topic, és azok sosem tűnnek el a süllyesztőben. Ez bezzeg...
    előzmény:
    Anda39 (44)
    2008-03-02  16:58
  58. 2008. március 2. 16:5844.

    Most pofátlan leszek, mert nem hozzám intézted a kérdést, de mivel én is jó egy éve kezdtem az egész mozgás-témát, majdnem még kezdőnek számítok én is.

    Mikor elkezdtem, még alig bírtam 100 métert kocogni egyfolytában, már meg is haltam, ziháltam, nem kaptam levegőt. Éppen ezért  a következő volt a menetrend: futás mondjuk 100-200 méter, majd séta addig, amíg visszatér belém az élet. újra futás, újra séta, ez így ment pár hétig. Persze a futás hosszát igyekeztem kicsit növelni egy idő után, mindig kevesebb megállást beiktatni. Aztán egy idő után kíváncsi voltam, meddig bírom megállás (séta) nélkül: és végig tudtam futni a távot! Ez olyan nagy öröm volt, hogy na! Később kocsival lemértem, 3300 m volt a kör, amit megtettem kint a prérin. Ezután már egyhuzamban futottam mindig a távot, aztán mikor egyre rövidebb ideig tartott a dolog, növeltem a megtett utat.

    Annyit hozzátennék, hogy még az elején egy viszonylag drága, de jó cipőt vettem, mert nem akarom, hogy az ízületeim bánják a spórolásomat. Amúgy meg mindegy, mi van rajtad, főleg ha senki sem látja...

    Remélem segítettem kicsit.

    előzmény:
    wetike (43)
    2008-03-02  16:32
  59. 2008. március 2. 16:3243.
    MIvel azt írtad, hogy sokáig Te sem sportoltál semmit, gondolom neked is nehéz lehetett átállni és összeszednia  "futókondit". Elmesélnéd a kezdeti időszakot, a nehézségekkel és hogy végül hogy jutottál túl rajtuk, mi segített, mi motivált? Sokat segítene nekem is...
    előzmény:
    hexilein72 (41)
    2008-03-02  16:08
  60. 2008. március 2. 16:1442.

    Nálunk is ez megy az egyetemen általában... A tesi nálunk úgy van megoldva, hogy x félévet kell teljesíteni (nkem az öt év latatt 6 félévet) és az egyetem biztosít rengeteg féle sportolási lehetőséget, amiből össze kell szedni félévenként 20 aláírást. (Ez általában 20 alkalmo, de van amiért 2 aláírás is íár, szóval 15 hét alatt max 20-szor kell elmenni tesizni).

     

    Ne tudjátok meg, mit szenvednek vele az egyet emisták, hogy összegyűjtés, Fiúk is lányok is! Pedig az egye tem ingyen aerobicot is tart! 

    Van Fittbal, step aerobic, e rősítés, dance aerobic, pilates, gerinctorna, alakformló, na gyon sokféle torna és az öltözőben állandóan téma, hogy 

    ki nek hogy lesz meg a 20 alkalom! Komolyan, agyrém!  Állítom,  hogy az egész egyetem női része fogyózik, de mozogni... Ped ig még ingyen is van!

    n ki is használom!  

    előzmény:
    vlcs (40)
    2008-03-02  15:17
  61. 2008. március 2. 16:0841.

    En is ezt imadom: most, 35 evesen 100x jobb alakom lett, mint pl. 20 evesen, es ez szuper!

     

    Wetike, haaat, ugy 3-4 hetbe beletelik, amig felszeded a kis futo-kondit

     

    Ellaaa, semmikepp ne tul szoros cipöt vegyel fel! Bar a kicsboxban nincs tapasztalatom, ugyhogy nemtom, milyen cipö a jo, de szoros az nem, tuttira. 

    előzmény:
    Anda39 (39)
    2008-03-02  14:56
  62. 2008. március 2. 15:1740.
    Ugyan én a huszonévesek táborát gyarapítom (bár közelebb vagyok a 30-hoz), de eljárok olyan aerobic órára, amit egy barátnőm (ő 31) tart egyetemistáknak, és bizony mi ketten vagyunk a legfittebbek... A tizenéves kislányok meg lihegnek, és nem tudják végigcsinálni.
    előzmény:
    Anda39 (39)
    2008-03-02  14:56
  63. 2008. március 2. 14:5639.

    Sziasztok, végre egy jó téma! Jó egy éve kezdtem el rendszeresen mozogni, addig nem sokat foglalkoztam ilyesmivel.  A futás lett a kedvencem (mindig is utáltam, nem is tudom, hogy változtam meg ennyire), heti 5-6 alkalommal megyek, kb. 6-8 km az adagom. Nem száguldozom, nem szenvedek, ha valaki kísér bicajjal, még beszélgetni is tudok, de egyedül is jó, klasszul lehet gondolkozni közben... Ja, terepen futok, dimbes-dombos vidéken, földutakon, néha szántóföldön is. Sajnos a télen nélkülöznöm kellett ezt a fajta mozgást, de  már újult erővel vágtam neki, ahogy elmúltak a fagyok. Érdekes módon nem ártott meg a kihagyás, csak izomlázam lett kicsit.

    Emellett járok hetente kétszer tornázni, alkalmanként itthon is benyomok egy torna dvd-t.

    Ami nagyon jó, hogy egyre többet bírok, jó a közérzetem, a hangulatom. Ami rossz, hogy a súlyom nőtt (gondolom a háj átalakult izommá, legalábbis remélem!), formásodott a lábam, fenekem. És piszok jó érzés, hogy 42 évesen fittebb vagyok, mint sok huszon (sőt tizen)éves!

    előzmény:
    hexilein72 (1)
    2008-03-02  08:53
  64. 2008. március 2. 14:0638.
    Na jó, hiszek neked, főleg azért, mert te is a semmiből kezdted és idáig jutottál! Akkor majd megpróbálom besűríteni a programba mindenképpen a heti 3at. Amúgy kb mennyi idő után van bármiféle javulás? Ha heti 3x elmegyek fél órára, akkor mennyi idő után várható, hogy akár egy icipicit is javul a dolog? Főleg úgy, hogy igazából edzett vagyok valamennyire, de a futás... az más.
    előzmény:
    hexilein72 (36)
    2008-03-02  12:59
  65. 2008. március 2. 13:3037.

    Na, csak bekukkantok az új helyedre is...
    Főleg, hogy látom, hogy benne vagytok a cipő témában, és nekem nagy gondom van ezzel:

    Van egy kb 6 éves, elég használt szuper asics futócípőm (régi típus gyerek méret) ez az a cipőm, amivel sose bántotta a lában futáskor sem.
    Most járok kikbox aerobicra, amit imádok. Viszont az ide-oda ugrálásoktól feltörte a lábam a cipő, amit amúgy az aerobic órákra használtam (egy adidas) Konkréta iszonyú vízhólyagok lettek a nagylábujjamon, és alatta azon a nagy párán. Kipróbáltam azóta már több cipőben, még a futócipőmben is, de mindegyiktől lettek vízhólyagok...

    Szerintetetek milyen cipő kell az iylen sporthoz? És azt gondoltam, hogy valami oylan amiben nem nagyon tud elmozogni a lában belül, nem csúszkál... de a legszűkebb cipőben is lettek hólyagok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  66. 2008. március 2. 12:5936.
    Muszaj a MIN: heti 3, mert különben szenvedes marad. Most azert szenvedes, mert nincs meg hozza a kellö kondid. Ha meglesz es hozzaszokik a szervezeted, ÖRÖM lesz, meglatod. Inkabb menj heti 3x 1/2 orat, mint 1x 1,5-et vagy 2x 3/4-et. Ez a motto.
    előzmény:
    wetike (35)
    2008-03-02  12:53
  67. 2008. március 2. 12:5335.
    Heti 3??? Jaj ne! Annyi bele sem fér egy hétbe a többi prograomom mellett, mert a pilatest, meg a spinninget a világért aba nem hagynám! Imádom őket! Annyira más mindkettő, de már látom a fejlődést mindegyikben...
    előzmény:
    hexilein72 (34)
    2008-03-02  12:44
  68. 2008. március 2. 12:4434.

    Szia, ügyi vagy te is

    En pont ugyanigy voltam, mint te: eletem 25 eveben no-no sport, en voltam a leges-legsportatlanabb (huh, marha magyaros szo ) emberke. Aztan megismertem a ferjem, aki jart futni, fitnessbe stb., es en is nekialltam. Azota mar függö vagyok

    Ha futni akarsz rendszeresen, heti 3 alkalom mindenkepp ajanlott, különben nem lesz meg a kellö kondid. 

    előzmény:
    wetike (33)
    2008-03-02  11:45
  69. 2008. március 2. 11:4533.

    Sziasztok!

     

    Pont ere a topicra van most szükségem! :) Te gnap végigcsináltam egy gyümölcsnapot életemben először) és  a Norbi-féle kickbox dvdből mindakettőt egymás után (kb fél  éve újra) és este még egy óra jóga. Kicsit izomlázam van...   

     

    Én kb 3 éve kezdtem el sportolni, addig semmi..  Azt án megismertem a barátomat, aki vizilabdázott és régen öttusázott, szóval rámragadt. Több dolgot kipróbáltam, amit most csinálok: heti 2x Pilates és 2X spinning. Most hogy jobb lett az idő, voltam párszor futni, jó lenne azt is heti kétszer, csak én is azok táborát növelem, akik nem igazán tudják rávenni és közben "meg is halnak". Egyszerűn nem bíroma  futást, de egyszer már futottam egy 6,5 km-es távot, most tavasszal megyek 7 km-esre, de nagyon sok időnek kell(ene) eltelni, hogy élvezzem is, ne csak szenvedés legyen...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2008. március 2. 11:3932.

    Megnezhetlek (jelszo??)??

    Enyem nyitott

    előzmény:
    csinicsimp (30)
    2008-03-02  11:12
  71. 2008. március 2. 11:3831.

    Hu, te nagyon ügyi vagy! 

    A joga engem is nagyon erdekelne (a fallabda is), de mar több mozgas nem fer a progimba, dolgozom is, van 2 gyerköcöm rengeteg különoraval... Csak max. 1 heti sport-pihenönapom van (nalam heti 3-4 futrinka es 3-5 torna a progi, ha nyaralunk es sooook idöm van, akkor meg több).

    Aztan igyexem meg bicajozni a gyerköceimmel, es 2 hete van egy bebi-kutyank is, ha nagyobb lesz, akkor lesz napi 1-2 seta is biztos. 

    előzmény:
    csinicsimp (30)
    2008-03-02  11:12
  72. 2008. március 2. 11:1230.

    Sziasztok,

    jaj de orulok ennek a topikban. :))))

    Tokeletes belepom van: ma mar futottam 55 percet. En heti 4szer futok edzoteremben, heti ketszer erositek, heti 1-2 joga ora (a beosztasa nem annyira idealis sajnos) fallabdazni is hetente, de 2 hetente minimum megyunk a parommal, tavasztol a gorkorik is allandoan elol vannak. 

    előzmény:
    hexilein72 (1)
    2008-03-02  08:53
  73. 2008. március 2. 10:3029.
    Egyetertek!!
    előzmény:
    gálci (27)
    2008-03-02  10:26
  74. 2008. március 2. 10:2928.

    En is soxor a sracaimmal futok (ök bicajjal kisernek).

    Nemtom, mit kene tenned futas ügyben, mert a modszer jo (2-3 perc futas, 1-2 perc seta, es ez ugy 30 percen at - az elejen). Többször probalkozni?? Esetleg csak 20 percet kezdetnek? Ha nagyon megeröltetö, az nem jo...

    Nekem is az Uj kihivas es a Pörgesd fel a kedvenceim, minden extraval együtt szoktam öket megcsinalni, akkor pont o.k. az adag.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_484827 (26)
    2008-03-02  10:22
  75. 2008. március 2. 10:2627.

    Sziasztok!

    Én igazából egy éve sportolok "intenzíven",szülés után felcsúszott néhány kiló

    Heti 3x járok edzőterembe ott kb.40 percet futok és még itthon a környéken heti 1x elmegyek futni.Nekem a futás nagyon bejön,szerintem a legjobb zsírégető,cardio program

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. Torolt_felhasznalo_484827
    Torolt_felhasznalo_484827
    2008. március 2. 10:2226.

    Halihó!

    Szerettem intenzíven mozogni, akkor élveztem is minden percét. Most csak álmodozom, mert kevés az időm. A gyerekek piciből kicsik lettek, megyünk-jövünk, utazás-ovi-utazás-gyerekúszás-itthon-alvás. Közben én is dolgozom. Ha több időm marad, akkor Alexandrázok, kedvencem az Új kihívás, a korábbiak szerintem könnyűek, a későbbiek vagy hosszúak, vagy nehezek az eltunyult izmaimnak.

    Futni soha nem tudtam, ezen ti futók, biztosan kiakadtok. Tényleg nem tudok megtanulni futni. Hiába figyelek a levegővételre, hiába kezdtem az 1 perc futás-1 perc séta váltásokkal, majdnem összeestem. Mit tegyek. Mindjárt itt a tavasz, a gyerekek biciklizése mellett megtanulhatnék futni???

    előzmény:
    hexilein72 (1)
    2008-03-02  08:53
  77. 2008. március 2. 10:1525.

    Hát csajok, most mennem kell, majd még később benézek!

    Mindenkinek jó sportolást! Sziasztok!

    előzmény:
    hexilein72 (1)
    2008-03-02  08:53
  78. 2008. március 2. 10:1324.
    Hát ha meredek, akkor tényleg nem. És nincs egy keskeny földsáv mondjuk a járda mellett? Mert lehet még azzal is jobban járnál.
    előzmény:
    susie201 (23)
    2008-03-02  10:11
  79. 2008. március 2. 10:1123.
    Sajnos fű csak a töltésoldalon van, az meg nagyon meredek, nem lehet ott futni.
    előzmény:
    vlcs (21)
    2008-03-02  10:03
  80. 2008. március 2. 10:0822.

    Igen, tudom.Nike-t azért szoktam szeretni, mert feles méreteket gyárt, így a 36.5 szokott jó lenni. Meg használat közben tágul is valamennyit, így a méret elvileg jó. Adidias 37-es annyira feltörte a lábam, mert óriási volt -használat közben derült csak ki- , hogy többet fel sem vettem. De érdekes, mert változó, hogy feltöri-e a lábam, vagy nem. Van, hogy hetekig nem, és van, hogy egy alkalom is elég hozzá...

    előzmény:
    hexilein72 (20)
    2008-03-02  10:02
  81. 2008. március 2. 10:0321.
    És mi lenne, ha a sétány járdája mellett futnál a füvön -ha van olyan-? A térkő nagyon  nem jó...
    előzmény:
    susie201 (13)
    2008-03-02  09:53
  82. 2008. március 2. 10:0220.

    Arra figyelj, hogy a futocipönek min. 1/2-1 szammal nagyobbnak kell lenni a normal cipömeretnel.

     

    Kifli, ha ügyi vagy es rendszeresen futsz, akkor igenis megerdemled az uj cipellöt!! Asszem tavasszal en is beruhazok egy ujra, bar en ugyanazt fogom venni, az Asics Gel Kayanot, de most van belöle egy szuper, fekete modell, ami nagyon-nagyon tecccik, asszem, ezt meg fogom magamnak engedni

    előzmény:
    vlcs (18)
    2008-03-02  09:55
  83. 2008. március 2. 10:0019.

    Szia!

    Én azt imádom! Bár én csak félmaratonista vagyok. De annak az 5 órának minden percét élvezem. Tavaly Tatarek tartotta a délelőtti félmaratoni utolsó órát. Rég áramlott annyi adrenalin bennem... 

    előzmény:
    kifli23 (12)
    2008-03-02  09:52
  84. 2008. március 2. 09:5518.

    Persze, meg vasárnap reggel van, nem özönlik ide a nép. (Csak a megcsalós, szexelős topicok valahogy mindig hamarabb telítődnek... )

    Azt hiszem, akkor megnézem majd azt a cipőt. Az ASICS-em is törte a lábam, bár az gyerekcipő volt.

    Ami a legjobban bejött nekem az egy ősrégi Nike, még 10 éve vettem. Na az sosem törte fel a lábam... Azóta szinte minden.

    előzmény:
    hexilein72 (7)
    2008-03-02  09:46
  85. 2008. március 2. 09:5517.

    Én is egy futópálya mellett lakom...bár ez salakos:(

     Lehet, hogy meglepem magam egy új cipővel...mert megérdemlem:)

    előzmény:
    hexilein72 (14)
    2008-03-02  09:53
  86. 2008. március 2. 09:5516.
    Tudom, hogy csak elkezdeni nehéz. Volt már, hogy elkezdtem és valósággal szárnyakat adott a tény, hogy egyre többet és többet bírtam futni. Lehet, hogy hülyeség, de akkor olyan büszke voltam magamra. Nagyon tudom tisztelni a kitartóan sportolókat!
    előzmény:
    hexilein72 (5)
    2008-03-02  09:43
  87. 2008. március 2. 09:5515.
    "Igazi", futashoz kifejlesztett cipö nelkül hozza se kezdj, mert többet artasz vele, mint hasznalsz (izületekre nagyon ramegy). A futashoz tenyleg semmi mas nem kell, csak mormalis FUTOcipö, de ez a minimum.
    előzmény:
    susie201 (13)
    2008-03-02  09:53
  88. 2008. március 2. 09:5314.

    En Ausztriaban elek mar több, mint 10 eve es itt vettem a cipöt is, azt hiszem, a Hervisnel vagy az Intersportnal. Tenyleg csak ajanlani tudom, mert nagyon jo, sok evig kitart, megeri a beruhazast.

    Futni mindig terepen futok, sosem futopadon, legtöbbször erdöben-mezön, aszfalton csak ritkan. Ja, es 95%-ban egyedül, mert nincs allando futopartnerem, de nem is banom, olyan jol el lehet mindenfelen gondolkodni futas közben. Az ember egy csomo dologra talal megoldast

    előzmény:
    kifli23 (9)
    2008-03-02  09:49
  89. 2008. március 2. 09:5313.

    Szerencsés vagyok, mert jó helyen lakom. Egy Duna parti kisvárosban, Baján. A folyó mellékága itt kanyarog a lakásomtól 50 méterre.Végigmegy a parton egy sétány, ott tervezek futni, nagyon szép és hangulatos. Igaz, térköves, ami talán nem a legjobb terep, ezért én is agyalok valami jó cipőn, bár nem nagyon engedhetem meg magamnak, így nyilván marad a régi, kényelmes edzőcipőm.

     

    előzmény:
    vlcs (6)
    2008-03-02  09:45
  90. 2008. március 2. 09:5212.

     

     Most találtam egy újabbat:)

     Coca-Cola Aerobik Maraton

    Időpont: 2007. április 14. (szombat)

    Helyszín: SPORTMAX (Újbuda Sportcsarnok, 1112 Budapest, Kánai u. 2., Kőérberek-Tóváros)

    előzmény:
    hexilein72 (11)
    2008-03-02  09:49
  91. 2008. március 2. 09:4911.

    En is lenyomok ma valami dvd-t, talan fztni is elmegyek du., ha elall az örül szel (most nagyon fuj, viharos meg mindig).

    Jo lehetett ez az aerobic, nem is hallottam rola. 

    előzmény:
    kifli23 (8)
    2008-03-02  09:47
  92. 2008. március 2. 09:4910.

    Sziasztok!

     

    Látom,hogy itt tényleg sportkedvelő emberek vannak,ezért gondoltam megkérdezem hogy nem lenne-e valakinek szüksége egy elektromos kb.2éves futópadra.

    Basic 2000c típusú: 

    állítható dőlésszög, 12 sebességi fokozata kijelzőn látható az aktuális sebesség, az eltelt idő, a megtett távolság és az elégetett kalóriateljesítmény: 2,0 LE, sebesség: 0-12 km/óraa futófelület mérete: 120 x 40 cmösszecsukható, kis helyen elfér.A  Futópad... topikban képek is vannak ha vkit komolyabban érdekel.....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. 2008. március 2. 09:499.

    Hol lehet ilyen cipőt beszerezni?

     

    Merre futsz?

    előzmény:
    hexilein72 (7)
    2008-03-02  09:46
  94. 2008. március 2. 09:478.

    Sziasztok!

    Én is nagyon szeretek sportolni, most is megyek délben.

    Tegnap volt egy 13 órás aerobic maraton ...volt vki?

     

    Szép napot!

    előzmény:
    hexilein72 (1)
    2008-03-02  08:53
  95. 2008. március 2. 09:467.

    Hiszen meg csak 1 oraja sincs, hogy nyilt a topic, hogy lehetne tolongas?? 

     

    En az ASICS-re esküszöm, a legjobb (van Nike-m es Adidas-om is). Ezen belül is a GEL KAYANO nevü. Draga (kb. 180 Euro), de megeri. Amiota ebben futok (a felmaratonit is), nincs gondom, elötte volt, böven, holyagok, terdem fajt, stb... 

    előzmény:
    vlcs (4)
    2008-03-02  09:41
  96. 2008. március 2. 09:456.

    Szia!

    Tökjó, hogy így elhatároztad!

    És ha az ember valamit elhatározott, azt véghez is viszi. Hol szeretnél majd futni?

    előzmény:
    susie201 (2)
    2008-03-02  09:39
  97. 2008. március 2. 09:435.

    Szia, az elejen az ember tenyleg mindig talal kifogast, de ha egy ideig kitartasz es rendszeresen csinalod, akkor nagyon ra lehet szokni En egy idöben 6-7x is futottam hetente (felmaratonit is teljesitettem), de mostanaban inkabb tornaszom is melle, az izmok miatt

    Nezz be a wellness-cafe-ra ott van futasterv kezdöknek, a lenyeg, hogy lassan kell kezdeni, keves km-re es futva-gyalogolva felvaltva.

    Egyebkent a hideg, gyerköc, ho, fagy nem igazi kifogas, en MINDIG megyek futni

    előzmény:
    susie201 (2)
    2008-03-02  09:39
  98. 2008. március 2. 09:414.

    Szia!

    Látom, nem tolongnak az emberek a topicba! Biztos mindenki tornázik...

    Lenne egy kérdésem. Írtad, hogy futsz. Te milyen cipőben futsz? Nekem az a bajom, hogy van olyan cipőm, ami feltröi a lábam, hiába drága meg márkás meg futáshoz van. Mostanában kell lecserélnem a cipőmet, és személyes tapasztalatokat szeretnék hallani.

    Köszi!

    előzmény:
    hexilein72 (1)
    2008-03-02  08:53
  99. 2008. március 2. 09:403.
    Az összes smiley-m eltűnt a hozzászólásomból. Tele a hócipőm az új design-nal.
    előzmény:
    susie201 (2)
    2008-03-02  09:39
  100. 2008. március 2. 09:392.
    Én sportossá szeretnék válni, úgyhogy akkor itt a helyem. A futást már régóta tervezem. Most hogy jön a tavasz bele is szeretnék vágni. Eddig mindig kifogásokat kerestem: túl hideg van, túl lusta vagyok, nem jó a cipőm, nincs rá idő, a gyerekkel kéne inkább foglalkozni stb. De tényleg el kéne kezdeni és nyárra kicsit formába jönni.Meg leadni 4-5 kilót. Szóval nekem leginkább biztatás kellene, rutinos emberkéktől.
    előzmény:
    hexilein72 (1)
    2008-03-02  08:53

Címlap

top