Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Meditáció

Arahnis
Létrehozva: 2003. november 6. 18:33
Sziasztok!

Korábban, már legalább fél éve ment egy téma a meditációról, de elhalványult és lepottyant az aktuálisok közül..

szeretném ha folytatnánk.
napról napra erősebben érzem, hogy szüksége van az embereknek a relaxálásra, meditációkra, vagy ezzel kapcsolatos tanácsokra, segítségre.
nem sokan tudnak egyedül ilyenbe kezdeni...

szeretnék indítani élőben is meditációs csoportokat..
mit szóltok?

szeretettel:
-arahnis-
  1. Torolt_felhasznalo_338332
    Torolt_felhasznalo_338332
    2003. november 10. 18:2426.
    Gyönyörű utazás volt. :)))
    előzmény:
    Arahnis (25)
     
  2. 2003. november 10. 18:1325.
    jöjjön egy kis meditációs szösszenet, belső utazás:

    friss szellő áramlik felénk, simogatva lelkünk egészét, testünk befogadja, belélegezzük a nyugalmat, harmóniát, szeretet hullámokat. . .
    eltölti egész lényünket, majd kilégzéskor kifujjuk elfáradt energiánkat, fájdalmunkat, stresszeinket, negatív élményeinket. . .
    Körülöttünk körkörösen forogva átalakul szeretetté, majd belégzéskor ujra beszívjuk a pihentető, nyugtató levegőt, szeretettel feltöltve. . .
    Egyenletes hasilégzést végezve egyre magasabb rezgésszintre kerülünk, egy másik tudatállapotba.
    Kialakul egy összeköttetés a földdel, fényes zöldes energia áramlik belénk, engedjük becsusszanni mindenünkbe, engedjük, hogy felmásszon egészen a szívünkig.
    Majd utána az Ég energiája közeledik felénk fejünk búbjánál, bekopog és áramlik. . . áramlik belénk, s a testünk közepénél, szívünknél egyesül a földi energiákkal.
    Érezzük, ahogy csatornaként müködik az égi és földi kapcsolat.
    Energiagömb kezd kialakulni, tágulva a szívünktől kifelé, körülvesz, átölel, megtísztít és véd minket. Mindenütt nyugalom, EGYség és harmonia.
    Embernagyságu sűrű energiában lebegünk, testünk lelkünk könnyed, szinte repdes helyben. . .
    Kezdünk emelkedni és egy villanással átlépünk egy másik világba, hol nincs idő, nincs tér, csak az egység érzése.
    A csend, a minden, az EGY.
    Elolvadunk, egyesülünk önmagunkkal. Érezzük a határtalanságot. nincsenek korlátok. nincs hang. nincs szín. nincs fény. nincs sötétség. nincsenek illatok. nincsenek ingerek. nincs semmi. gondolatnélküliség. . .
    Ellazulnak szerveink, sejtjeink, lelkünk minden kis része. . .
    Maradjunk ebben az állapotban addig, amíg jólesik, majd figyeljünk ujra a légzésre, a világra, ami körülvesz. .
    lassan visszatérünk a földre, közeledünk és közeledünk, leszállunk.
    Ujra testünkben vagyunk és lélegzünk. Érezzük minden rezdülését testünknek, majd fokozatosan a külvilágot is. . .
    Lélegzünk és minden lélegzetvétellel közelebb kerülünk az ébredéshez.
    Frissen, nyugodtan és szeretettel telve, energiával tele ébredünk fel egy sóhajjal.
    Sohajtsunk egy mélyet.

    sziasztok itt a földön:)

    szeretettel:
    arahnis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_338332
    Torolt_felhasznalo_338332
    2003. november 9. 20:1324.
    Köszi a könyvajánlót. :)) Osho neve ismerős. Mi a véleményed Müller Péter: Benső mosoly c. könyvéről? Úgy emlékszem mintha lenne meditációs kazettája is. nem tudom mennyire használható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. november 9. 20:0623.
    már több ilyet tartottam és nap mint nap foglalkozom emberekkel.
    tudom, hogy felelősség, de vállalom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298819 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_298819
    Torolt_felhasznalo_298819
    2003. november 8. 17:3922.
    ok, de te találod ki őket? és mi alapján? jártas vagy a meditációkban? mert elég nagy felelőség szerintem, másoknak meditációt tartani, magaddal azt csinálsz amit akarsz. . .
    előzmény:
    Arahnis (21)
     
  6. 2003. november 8. 17:2721.
    igen. meditáció sorozatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298819 (19)
     
  7. 2003. november 8. 17:2520.
    érdemes a taoista módszereket megvizsgálgatni. Lunarimpex kiadónál van pár.
    Chi kunggal kezdtem több mint 10 éve. Aztán Osho meditációi is érdekesek, sok sok könyve jelent meg. Egyik épp a meditáció lépésről lépésre. .
    Ha bemész egy ezoterikus könyvesboltba, biztosan találsz sok ilyet.

    Pósa Ferenc könyvei is érdekesek. . .
    lesz belőle valami persze, ha több időt leszek netközelben, akkor beirom:)
    előzmény:
    agica38 (18)
     
  8. Torolt_felhasznalo_298819
    Torolt_felhasznalo_298819
    2003. november 8. 17:1719.
    te csinálsz egy saját meditációt, ha jól értem?

    előzmény:
    Arahnis (5)
     
  9. Torolt_felhasznalo_338332
    Torolt_felhasznalo_338332
    2003. november 8. 17:0018.
    Köszi. Érdekelne, hogy vannak-e könyvek a témában, és az elején ígértél szövegeket is. Lesz belőle valami? :))
    előzmény:
    Arahnis (17)
     
  10. 2003. november 8. 15:3917.
    a kéztartással együtt lévő gyakorlat nem tart sokáig, annál elég 5-10 perc.

    Ha zavar, csinálhatod anélkül:)
    előzmény:
    agica38 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_338332
    Torolt_felhasznalo_338332
    2003. november 7. 20:0716.
    Köszönöm, megpróbálom gyakorolni. A kéztartás nem zavaró? Nem arra figyelek akkor? Legalábbis én lehet elkalandoznék miatta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. november 7. 19:1615.
    szeretnék csoportot indítani, akikkel meditálnánk.
    fontos a hétköznapokban, hogy odafigyeljünk magunkra és másokra.

    Lassítani hogy lehet?
    Leülünk, elkezdünk figyelni a légzésre.
    Idő mindig van erre, hisz arra van időnk, amire akarjuk.
    Napi 5-10 perc csak akad ilyenre.

    Leülve figyeljük a világot, az embereket, közben egyenletes hasi légzést végzünk. Ezt fokozatosan lassítani is lehet.
    Kiegészítésképpen lehetne egy kis kéztartás segítség. Egyik tenyér a homlokon, másik pedig a szíven. . .

    Lélegezzünk, figyeljünk a testünkre, lelkünkre. . lélegezzünk.
    Felfrissít, lelassít és megnyugtat:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_338332
    Torolt_felhasznalo_338332
    2003. november 7. 18:5514.
    Először is köszönöm Arahnis hogy szeretettel adod át a tudásodat.
    Azt gondolom, hogy ahhoz hogy valaki képes legyen a meditációra, meg kell tanulnia azt is, hogy hogyan figyeljen saját magára. Legyen nyitott, fogadja el saját érzéseit, saját magát, és legyen ereje és kitartása a gyakorláshoz, mert nem könnyű az egónkat háttérbe tologatni, igencsak erőszakos tud lenni.
    Ezért is kérdeztem, van-e valami gyakorlati tanács, ami lassíthatja a felgyorsult hétköznapokat, segít abban hogy megtaláljuk és megőrizzük önmagunkat, és eljussunk a megvilágosodáshoz.
    Üdvözlettel: Ágica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. november 7. 16:5413.
    többféle meditáció létezik. Vannak vezetett/csoportos és egyedül végezhető meditációk.
    keleti buddhista és zen meditációkban a csend, tudatkiürités a legfőbb motivuma a meditációnak.
    A meditáció maga a nagy semmi és minden. Eggyéválás a világegyetemmel, az EGYséggel. .
    Náluk sem egyből a csenddel foglalkoznak, hanem folyamatosan építik le az itteni világ "hazugságrétegeit", minden evilági szennyeződést, "koszt". .

    Egyik legegyszerübb tudatkiürítő módszer, ha leültök és figyelitek a fehér falat. MEgrohannak a gondolatok és probálják a figyelmeteket elterelni. Nem szabad átadni magatokat a terelésnek, csupán mint szemlélődő kivülálló ülni és figyelni a fehér falat. . .
    A gondolat és EGO probálkozik, probál elaltatni, kizökkenteni, itt viszket, ott zsibbad stb stb. . de mi csak ülünk, ülünk.
    Minden nap fél óra ebből és pár hét alatt lefárasztható, lecsendesíthető a tudat.
    Ami ezután következik, az pedig maga a megvilágosodás. . . :)

    Utána egyszerübb a belső hangot meghallani, bármi kérdésre megkapjuk a választ. . . hisz mindenre tudjuk a választ:)

    Kezdő meditálóknak ajánlatosabb a vezetett meditáció, méghozzá a felmerülő érzések, félelmek, gondolatok stb miatt.
    Elég sokan elmenekültek már az ezotéria felöl ilyen miatt, mert nem kaptak valamire választ és emiatt félelmek alakultak ki.
    Részben ezért is inditottam ezt a topicot, hogy a hozzá nem értők, kezdők, haladók és mindenki más megoszthassák gondolataikat, segítő, építő jellegü kritikáikat:)

    szeretettel:
    arahnis
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872352 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_810074
    Torolt_felhasznalo_810074
    2003. november 7. 13:4412.
    szia, a meditációban nem kell gondolni semmire és nem kell csinálni semmit. . . :)))

    (ehhez egy lépés, úgy meditálni, hogy figyeled, hogy mire gondolsz és mit csinálsz, anélkül, hogy mindezt minősítenéd v. megitélnéd)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872352 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. november 7. 13:3611.
    Sziasztok!
    Pont én is gondoltam már, hogy kellene ilyen fórum.
    Nemrég kezdtem el jógára járni és ott "tanulunk" meditációt, egyelőre zenére de az oktatónk szerint előbb-utóbb zene nélkül is tudnunk kell meditálni. Első alkalommal kissé türelmetlen voltam és untam az egészet, másodjára már élveztem de a végére majdnem elaludtam. De nem adom fel, bízom benne, hogy fejlődőképes vagyok :)
    Nekem egyelőre problémáim vannak egyáltalán a meditáció meghatározásával is, mi az? mire kell közben gondolni? mit kell csinálni? Örülnék ha itt választ kaphatnék a kérdéseimre.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. november 7. 13:2410.
    Szerbusztok!!Az anandasounds. hu/lapon sok érdekeset találtok, rendelni is lehet, Sok sikert!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_338332
    Torolt_felhasznalo_338332
    2003. november 6. 22:039.
    Sziasztok!
    Jó a téma, emberi ebben a lélektelen világban. Jó lenne ha mindenkinek jutna ideje magára figyelni. Kéne néhány gyakszi tanács, ti hogy tudjátok lassítani a pörgős napokat?
    Köszi
    előzmény:
    Arahnis (8)
     
  19. 2003. november 6. 21:378.
    közeli "ismerősöm" Zentarg ;D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_735657
    Torolt_felhasznalo_735657
    2003. november 6. 20:457.
    Sziasztok! Ugy egy evvel ezelott volt itt egy Zentarg nevu fiu. O egyszer egy csodalatos meditaciot irt le, amit raadasul o talalt ki. Megprobalom megkeresni. Egyebkent nagyon jo otlet volt ez a forum, be is teszem kedvenceim koze. ;o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. november 6. 20:436.
    Örömmel venném én is, ha leirnál ide meditácios szövegeket. Nem tudom, hol szerveznéd a med. csoportokat-gondolom Bpesten. Nem mindenki él ott, akit érdekel, ezért jó gondolat itt az nlc topicon is közzétenni. Köszönjük előre is. üdv: hana
    előzmény:
    Arahnis (5)
     
  22. 2003. november 6. 19:035.
    a meditációt megszervezem, szöveget írok hozzá és vezetem is. Igy gondoltam a kivitelezését.
    Addig, amig elindul itt neten is beszélgethetünk róla. Figyelek, hogy mekkora az érdeklődés.

    szeretettel:
    arahnis
    előzmény:
    Oyanka (2)
     
  23. 2003. november 6. 19:024.
    szeretnék itt is meditációs szövegeket közzétenni. tehát igy gondoltam:)

    érdemes megnézni a neten található tarot kártyák leirását

    ezoteria. lap. hu oldalon található sok.
    Ugyanis a tarot kártyák mindegyike meditációra lett kitalálva. . lelki elmélyülésre, azok is segíthetnek.
    előzmény:
    snebaj (3)
     
  24. 2003. november 6. 18:503.
    Nagyon szep gondolat.
    Sajnos az utobbi idoben nagyon keves idom marad a meditaciora, es raadasul csak egy szoveges meditacios kazettem van, a tobbit elhagytam. . .
    Segits kerlek hogy a NET-rol lehet-e letolteni es honnan, ilyen szoveges meditacios anyagot.
    Koszi! Andi
    előzmény:
    Arahnis (1)
     
  25. 2003. november 6. 18:452.
    Szia! én örülnék neki, de mégis hogy gondoltad a kivitelezését? Most nem tudok maradni, de este visszajövök kb 9 tájon. Egyedül én sem tudok meditálni, mert rögtön elalszom.
    előzmény:
    Arahnis (1)
     

Címlap

top