Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Látásjavító szemüveg

szdorca
Létrehozva: 2008. Április 3. 08:24

SZiasztok,

 

Hallott már valaki ezzel kapcsolatosan valamit?Tényleg létezik ilyen szemüveg? Amit én láttam az ilyen fekete műanyag az egész és apró lyukak vannak az üveg részénél. Ez is csak kamu mint sok más, vagy lehet benne valami....???

 

Esetleg nincs vkinek tapasztalata is?

 

Köszi előre is.

  1. 2008. Április 3. 10:4226.

    Ok, köszi hogy ezt ide beraktad, de én most nem ellenkampány céljából inditottam a topicot, ugyhogy köszi az infot, de nem kell több.

     

    Ha viszont van SAJÁT tapasztalatod, az más.

     

    Esetleg van?????????

    előzmény:
    kékeszöld (24)
    2008-04-03  10:39
  2. 2008. Április 3. 10:4125.
    A te típusodat imádják az MLM-esek. Aki minden szir-sz.rt kipróbál, gondolkodás nélkül.
    előzmény:
    Milu (22)
    2008-04-03  10:35
  3. 2008. Április 3. 10:3924.

    Tessék, itt egy szakember részletes leírása. Benne ott van, hol az átverés:

     

    http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9026705&go=17838482

     

    Ez a Hányinger-féle lyukszemüveg azon alapszik, amit az egyik optikában jeleskedő fizikus már régen kitalált (rövid az eszem) és mindegyik fényképezőgében megtalálható, mint rekesz ill. rekesznyílás, aminek szűkítése köztudottan javít a kép élességén, a mélységélességen... Ha egy nagyon kicsi lyukon átnézek, akkor még az én -8-as körüli szemeimmel is jól látom az ébresztőórám számait, de ettől sosem javul meg a látásom... Mások véleményéről információt jelenthet az alábbi - rendkívül visszafogott hangvételű - cikk...

    "Megjelent az Optikai magazin 2000 áprilisi számában

     

    Gondolatok, vélemények a Bálinger-féle lyukszemüvegről és a rácsszemüvegről

     

    Nemcsak a szemészeket - optometristákat és a szakembereket foglalkoztatja, hogy mi is az igazság a címbeli szemüvegek körül, hanem az egyszerű szemüvegviselők is felteszik a kérdést, mi a valóság?

    Előszóként csak annyit, hogy az emberek többsége mindent elhisz, ha jól adják elő, egy jó reklámban is gondolkodás nélkül megbízik. Mit mondjunk mi szakemberek annak a páciensnek, aki rákérdez, valóban olyan jó a lyukszemüveg, mint a hirdetése?

    A reklámban azt ígérik a gyártói, hogy minden hibát megjavít. A szakemberek válasza sokkal felelősségteljesebb, mint gondolnánk, tehát csak korrekt, megalapozott, és túlzás nélküli választ szabad adni. Használni csak igen rövid ideig lehet, s hogy későbbi hatása van-e a látásunkra, az külön fejezetet érdemel.

    Először is vizsgáljuk meg magát az eszközt, mert látásjavító szemüvegnek nem nevezhető.

    Megdöbbentő az első találkozás, mert valóban igen nagyfokú látáshibánál is éles képet ad az eszköz, persze csak abban az esetben, ha a szemen nincs egyéb komoly hiba (szürkehályog - Retinitis pigmentosa - sclerosis mul­tiplex, stb.). Rögtön ide kívánkozik, hogy szemüvegen ugyanilyen, vagy még jobb látás érhető el, sokkal nagyobb látótérrel, nincs látótér beszűkülés, jobb fényerősebb és tisztább képpel és teljes használati értékkel. Nincs csőlátás, és közlekedni is lehet a szemüveggel. Mindezt a lyukszemüveg nem tudja, egyetlen ígérete van, ha naponta félórát tréningezik vele viselője, szeme megjavul, a vakok is látni tanulnak, netán látást is ígér? Az ígéretből mi valósul meg, az kérdéses, ígérni könnyű, s ha mégsem lesz erredmény, egyszerű a forgalmazók válasza, nem tartotta be az előírt tréninget!

    További vizsgálattal megállapítható, hogy fenti eszköz hatása alapján már Leonardo da Vinci a középkor híres feltalálója, a művész polihisztor, CAMERA-OBSCURA ja is a fenti elven működő eszközként a fényképezés őseként lett ismert, és a fény egyenes vonalú terjedését igazoló szerkezetként vonult be a tudományba.

    Mint gyakorló látszerész-optometrista több neves szemészt, szemészprofesszort kérdeztem meg, mi a véleménye a lyukszemüvegről - mosolyogva kérdeztek vissza: remélik, nemcsak a szakemberek, de a szemüveget viselők nagy tábora sem hisz ennek a nevetséges hirdetésnek, ígérgetésnek, mivel eleve nem lehet tökéletes az, ami a létező összes szemhibára javulást ígér. A televízióban és a rádióban neves szemészek és optometristák is negatívan értékelték a lyukszemüveget.

    Több szemüveget viselő régi páciensem megkért arra, hogy a lyukszemüveggel végzett tréning betartása után vizsgáljam meg, hogy van-e javulás látásában. Kérésüknek eleget téve, három rövidlátó és két hypermetrop pácienst három-három alkalommal, havonta újra mérve. Látásukkal kapcsolatban a következő eredmény született.

    Visusuk nem javult, korrekciós lencséjük továbbra is az eredeti mérték szerint maradt. Egy páciensnél észleltem csak igen kisfokú, szubjektív látásjavulást, mely esetben valószínűleg vagy túlkorrigált myop astigmia, vagy pszichés placebo hatással magyarázható, de ez a javulás is csak -0,25 D cyl-ként mutatkozott meg. Egy másik páciensnél viszont -0,25 Sph-val emelni kellett a szemüveg korrekcióját, itt viszont valószínűleg az előző szemüvege lehetett alulkorrigált.

    Adódik a kérdés, vajon, félnünk kell-e, hogy a lyukszemüvegek egyre erősödő reklámja miatt kevesebb lesz a munkánk? A válaszom nem, mint ahogy egy levélíró - kinek levelét a Metró újság szó szerint közölte, - tette fel a kérdést a gyártóknak: vajon visszafelé halad-e a technika és a tudomány? Mert szerinte miért is lenne szükség egy olyan egyszerű eszközre, melynek a primitívsége mellett egy sokkal szebb, kényelmesebb, tökéletesebb, és egyre tökéletesedő szemüvegkapható.

    Tovább vizsgálva a kérdést, ilyen lyukszemüveggel senkit nem láttam sem közlekedni, sem tartósan olvasni, vagy nézni. A primitívsége mellett csak azért tudják eladni, mert jó a reklámja. -Csak addig, míg a hiszékenyek tábora nem fogy el, kik nem igénylik a szakemberek véleményét. Valamint, míg a piac nem telítődik, mivel az eszköz körbejár, s kik kudarcot vallottak, továbbadják. Az egyre tökéletesebb és jobb minőségű szemüveg mellett, football nyelven mondva, labdába sem rúghat ez a primitív eszköz.

    Végezetül ide kívánkozik a dicséret a látszerészipar és -szakma összes kiválóságának - Magyarországon több ezer szakembert foglal magába -, mert igazi szaküzletben sehol sem forgalmazzák.

    Azért mégsem teljesen haszontalan, mivel egy igen jópofa kísérlet és játék tárgya lehet. Azonban az is igaz, hogy játéknak drága, viszont az előállítónak óriási haszon.

     

    Egy gyakorló látszerész-optometrista"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. Április 3. 10:3723.

    Mondjuk nekem az a furcsa hogy ilyen szinten támadják az optikusok, noha káros hatása nincs. Lehet állás nélkül maradnának, ha nem venne senki szemüveget???  

     

     

    Milu, neked mi a tapasztalatod? ...én azért még reménykedek hogy vki meggyőz az ellenkeződéről és veszek egyet....

    "veszett már több is."

    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  5. 2008. Április 3. 10:3522.
    Szól róla. De mindegy. Aki úgysem szánja rá az energiát, annak mindegy...
    előzmény:
    kékeszöld (21)
    2008-04-03  10:34
  6. 2008. Április 3. 10:3421.

    Hat hét hit és hat.

     

    ez erre is pontosan ráillik.

     

    Nem kell ahhoz a gyilkos galócát kipróbálnom, hogy meggyőződjek arról, hogy valóban mérgező...

     

    Arra vannak a szakemberek, hogy megállapítsák.  Itt is megállapította egy szakértői testület.

     

    Volt itt a fórumon olyan "csodabalzsam" árus is, aki azt bizonygatta, hogy az ő kencéje havi 1 dioptriával javítja a látásodat.....

    Persze arról nem szólt a fáma, hogy + vagy - dioptriára való....

    előzmény:
    Milu (19)
    2008-04-03  10:30
  7. 2008. Április 3. 10:3120.
    Az optikusnak hol érdeke már ilyet árulni?
    előzmény:
    kékeszöld (18)
    2008-04-03  10:24
  8. 2008. Április 3. 10:3019.
    Honnan szeded, hogy kamu? Arról nem volt szó sehol!! Nekem is van ilyen szemüvegem és működik. Azért vannak még szemüveges emberek, mert senki nem szánja rá azt a napi egy órát, hogy hordja. Nem kéne lekamuzni valamit, amiről csak hallottál.
    előzmény:
    kékeszöld (17)
    2008-04-03  10:23
  9. 2008. Április 3. 10:2418.
    No meg azt is érdemes figyelembe venni, hogy vajon miért pont vásárokon, piacokon árulják - nem pedig optikai szaküzletekben.....?????????? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2008. Április 3. 10:2317.

      Pont ezt kerestem!

     

    Emlékeztem rá, hogy volt valami versenytanácsi határozat.

    KAMU az egész! De pont annyira olcsó, hogy az emberek többsége bedől neki.

     

    Gondoljátok, hogy ha működne (ez már legalább 10-15 éve a piacon van), akkor lenne még szemüveges ember....???? No meg nem kapott volna világszabadalmat?

    Gondolkodjatok, ne pedig reménykedjetek!

    előzmény:
    szdorca (16)
    2008-04-03  10:20
  11. 2008. Április 3. 10:2016.

    Ezt találtam

     

    LYUKSZEMÜVEG, RÁCSSZEMÜVEG

     

    A Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség bejelentése alapján a Gazdasági Versenyhivatal Versenytanácsa eljárás alá vont egy pécsi illetőségű Kft.-t. Az eljárás alá vont vállalkozás ellen fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolásának tilalma miatt indított eljárás során tartott nyilvános tárgyalásán meghozta a következő

    határozatát.

    A Versenytanács megállapítja, hogy az eljárás alá vont vállalkozás 1999. áprilisától optikai segédeszközének gyógyhatásáról a fogyasztók megtévesztésére alkalmas tájékoztatást adott.

    E magatartás folytatását a határozat kézhezvételétől megtiltja. Vele szemben 100 000.- Ft, azaz egyszázezer forint bírságot szab ki.

    Indoklásában a Gazdasági Versenyhivatal kitér arra, hogy az eszközök (Bálinger-féle, illetve pontrácsos készülék) forgalomba hozatala előzetes engedélyhez nem kötött, és ezzel kapcsolatosan az Országos Kórháztechnikai Intézet a Bálinger-féle készülékre vonatkozóan úgy nyilatkozott, hogy terápiás hatás hiányában akészülék minősítése nem indokolt. A Versenyhivatal azért indított eljárást a Kft. ellen, mert a pontrácsos eszközre vonatkozó piaci állításai fogyasztó megtévesztést valószínűsítenek, akárcsak a piac egy másik forgalmazója ellen megindult hasonló ügyben. Mindkét ügy kapcsán beszerzett, különböző orvos szakértőtől származó vélemény valótlannak tartja a készülékek gyógyhatására vonatkozó állításokat. A szakértei vélemények elméleti alapvetéssel, a magyar szemorvosi kar egyes személyiségeinek nyilatkozataival, valamint szűk körben lefolytatott vizsgálatok eredményeivel lettek alátámasztva.

     

    Akit érdekel az teljes cikk:

    http://www.optika.hu/manager.asp?page=http: //optika.hu/magazin/lyukracs1.htm

     

    Most akkor lehet tényleg nem ér semmi?

    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  12. 2008. Április 3. 09:5115.
    Melyik a gyártó honlapja?
    előzmény:
    szdorca (13)
    2008-04-03  09:35
  13. 2008. Április 3. 09:4114.

    Itt találhatod a leírást

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. Április 3. 09:3513.
    De ha ugyanolyan elv alapján "müködnek " akkor mitől rosszabb a  nem eredeti. Persze mindenképpen a gyártótól veszek, ez már csak a kiváncsiság része...
    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  15. 2008. Április 3. 09:3412.
    Pesten a Duna plázában vannak.
    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 3. 09:3211.
    Miből lehet tudni,hogy az eredeti melyik?
    előzmény:
    Kati48 (10)
    2008-04-03  09:27
  17. 2008. Április 3. 09:2710.
    Azért arra vigyázz, hogy eredeti legyen, ne valami másolat. Csak a gyártótól vedd meg. Az elmúlt nyáron a gyártó 5 ezerért árulta Hajduszoboszlón.
    előzmény:
    szdorca (9)
    2008-04-03  09:20
  18. 2008. Április 3. 09:209.

    De jó hogy ezt irtátok, nekem igazából nem arra kellene hogy abba a pillanatba élesen lássak, (arra ott van sajna a rendes szemcsi) de ha tényleg van rá 1 % esély  hogy javitja a szemet akkor ....mindenképpen megprobálom. Amugy találtam egy oldat aki kizárolag ezzel foglalkozik, 4500 ért vannak szemcsik , különböző formában:)

     

    Nem tudjátok a régi topic nevét, annyira beleolvasnék. Probáltam megkeresni , de nem találtam rá.

    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  19. 2008. Április 3. 09:148.

    Én egy nyaralás alkalmával többször felvettem a barátnőm szemüvegét, és jobban is láttam vele. Nekem azért nem lehet használnom, mert szürke hályogra tilos.

    Pécsett van a gyártója, ott készítik, sajnos a nevét nem tudom. Hátha valaki pécsi is itt van és tud segíteni.

    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  20. Torolt_felhasznalo_841246
    Torolt_felhasznalo_841246
    2008. Április 3. 09:137.
    En vettem a lanyomnak tavaly, egy vasaron, mert iszonyat gyorsan romlott a szeme. Tavaly ilyenkor 6,5-6,75 volt a szeme, miota megvettuk, napi egy orat hasznalja, pl. azzal tanul. Ezzel egyreszt a szemuvege nelkul is elesen lat (legalabbis o azt mondja) es egy ev alatt javult a szeme (most 5,25-5,5). Nem olcso mulatsag, de nem is egy okor ara, szerintem erdemes kiprobalni.
    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 3. 09:116.
    Szerintem gyógyászati segédeszközösnél nézd meg.A párom is azt mondja,hogy próbálta,és teljesen élesen látott vele szemüveg nélkül!
    előzmény:
    szdorca (4)
    2008-04-03  09:02
  22. 2008. Április 3. 09:115.

    Szia!

     

    Nekem is volt már kapcsolatom ilyen szemüveggel, sőt valahol itt az NLC-n már volt egy topic róla, hideggel, meleggel.

     

    Nálam kipróbálásra volt egy ilyen szemüveg (anyósomé), az tény, hogy ha felvettem (2.5 - 3.0 a szemem), akkor tökéletesen élesen láttam mindent.

     

    Hátránya, hogy villámgyorsan megfájdult a fejem (gondolom szokni kell), és furcsa volt sejtesen látni a világot (gondolom ezt is szokni kell). A sejtesen azt értem, hogy nem egybe az egész képet, hanem olyan furcsán.

     

    Annyi ideig nem volt rajtam, hogy javított volna a szememen.

     

    A google-ba keress rá, egy csomó helyen lehet kapni, rendelni.

     

    Anyósom azt mondta, hogy 5000 ft körül volt az övék, de nem kérdeztem, hogy hol vette.

     

    Szerintem 5000 forintot érdemes szánni rá, mert ha nem is javít, de véleményem szerint legalább megtornáztatja a szemet.

     

    Remélem tudtam valamennyit segíteni.

     

    dujuor

    előzmény:
    szdorca (4)
    2008-04-03  09:02
  23. 2008. Április 3. 09:024.

    És mennyi dioptriát lehet vele javitani? Vagy ez csak azoknak való akik 0,5 -s szemcsit használnak?

     

     

    Miért nincs akkor jobban a köztudatban, ha tényeg müködik... ez olyan furcsa.

     

    Gondolkozom rajta hogy beruházom egybe....

     

    Nem tudjátok hol lehet hozzájutni és kb mennyiért?

    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24
  24. 2008. Április 3. 08:553.

    Javítja, amennyiben minden nap egy bizonyos ideig

    viseled.

    előzmény:
    tmelinda (2)
    2008-04-03  08:50
  25. 2008. Április 3. 08:502.

    Szia!

    Nem kamu, nekem van ilyen szemüvegem, bár lila dunsztom sincs hogy hol. Ami biztos, ha felteszed élesen látsz vele. Hogy javítja-e a látást, azt nem tudom, mert annyi ideig sosem használtam.  

    előzmény:
    szdorca (1)
    2008-04-03  08:24

Címlap

top