Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rákszűrés eredménye: P3

Perla.
Létrehozva: 2003. december 12. 12:00
Sziasztok! Sajna ez lett az első rákszűrésem eredménye. Most megismételték, annak kb. 8 nap múlva lesz meg az eredménye. Ha van itt valaki aki járt már hasonló "cipőben", kérlek írj, hogy mégis mire számíthatok, ha újra ez lesz az eredmény. Köszi
  1. 2003. december 12. 13:4726.
    Egy orvos valaszat neztem meg nemreg ez ugyben: P1 csak szuz holgyek eseten van, P2 az egeszseges, nemi eletet elo holgyeknel, a P3 mar gyanus, hogy lesz valami, illetve kis csalafintasag talalhato a huvelyben, P4 mar komoly veszelyt jelent.
    előzmény:
    Perla. (25)
     
  2. 2003. december 12. 13:4425.
    Bocs, hogy megkérdezem, de miért "szenvedted meg"?
    Lehet, hogy az én szervezetem is olyan, hogy nem könnyen viselném.
    előzmény:
    szisz1 (20)
     
  3. 2003. december 12. 13:3924.
    Szia! Nos hát neked se lehetett egyszerű ezt végig csinálnod. Felkészülök én is arra, hogy egy darabig biztos járhatok majd.
    előzmény:
    Tigris30 (14)
     
  4. Torolt_felhasznalo_947834
    Torolt_felhasznalo_947834
    2003. december 12. 13:3323.
    Nyugi rendben vagy a P2-vel. HPV fertőzése meg szinte minden nőnél ki tudnak mutatni aki szexuál, kivéve ha mindig gumival védekezik. Ez a szüléssel nem fog elmúlni. Figyelni kell a gombás fertőzésekre és ezeket minél gyorsabban a partnerral együtt kikezelni.
    Nem magamtól vagyok ám ilyen okos, hanem mikor bent voltam ezzel a kórházban kifaggattam az orvost, és Ő mondta ezeket. És igazából azt sem tudják hogy mitől alakul ki egyeseknél, másoknál meg nem. Immunrendszer kérdése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_862711 (15)
     
  5. Torolt_felhasznalo_862711
    Torolt_felhasznalo_862711
    2003. december 12. 13:3222.
    köszönöm a megnyugtató válaszokat!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. december 12. 13:2821.
    Illetve a P1 is normális, csak nem nagyon van olyan. P2 azt jelenti, van a kenetben 1-2 gyulladásos sejt, de ez tök általános, főleg, ha már szült vki.
    előzmény:
    KisHobbit (18)
     
  7. Torolt_felhasznalo_873468
    Torolt_felhasznalo_873468
    2003. december 12. 13:2820.
    Én is úgy tudom, hogy a P1 és a P2 is normális még.
    Nekem volt ilyen problémám kb. 10 éve. nekem is csinátak egy kimetszést, ami rutinműtétnek számít. (Én ugyan nagyon megszenvedtem, de ez állítólag az én szervezetem hibája volt(???))
    Azóta P1- es a rákszűrésem eredménye, az utolsó P2 volt, de szintén egy enyhe fertőzés miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. december 12. 13:2719.
    Nagyon rendik vagytok, még nem kérdeztem meg a dokit, hogy itt a Szabolcs utcában milyen módszerrel végzik, bízom benne, hogy jó helyre mentem. A sógornőm invitált be, ő megvolt elégedve a szüléssel, és egyebekkel.
    előzmény:
    naildi (17)
     
  9. 2003. december 12. 13:2718.
    A P1 elég ritka (szűz nők?), tényleg a P2 a normális. :-)
    Ne aggódj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_862711 (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_947834
    Torolt_felhasznalo_947834
    2003. december 12. 13:2417.
    Szia Perla.
    Nekem is volt P3 leletem, és valóban metszik a méhszájat. Ma már lézeresen csinálják és egy eü-i küret is jár hozzá. 20 perces altatás és nem fáj. Én kb úgy véreztem utána mint a menszesz 3. napján. Ne félj, minden rendben lesz és a méhszájsebed is eltűnik. Csak minél hamarabb szánd rá Magad, ne halogasd. Veled vagyunk mindannyian. Szia
    előzmény:
    Perla. (11)
     
  11. 2003. december 12. 13:2116.
    A Szabolcs utcai kórházban voltam most a héten.
    előzmény:
    szisz1 (12)
     
  12. Torolt_felhasznalo_862711
    Torolt_felhasznalo_862711
    2003. december 12. 13:2115.
    nem a P1 a normális? de azt hiszem, azt elfelejtettem megírni, hogy enyhe HPV fertőzést mutatott az eredmény mindkét alkalommal. a doki csak annyit mondott, hogy gyógyszer nincs ellene, úgyhogy meg kell ismételni, de a legjobb lenne, ha szülnék egy gyereket.
    előzmény:
    naildi (13)
     
  13. 2003. december 12. 13:1914.
    Én is P4-el mentem:(( Hosszú ideig nem volt semmi gond, akkor lett egy P3-as leletem. Visszahívtak, újra levették, 1 hónap múlva eredmény:P3. Ismét levették, 1 hónap múlva eredmény: P4! Mondta a dokim, hogy levehetné újra a kenetet, de nem akar időt fecsérelni arra, amíg meglesz a lelet, úgyhogy menjek be a kórházba. Csütörtökön bementem, soron kívűl megcsinálták a laboromat, és pénteken műtöttek. Reggel 1 szem Dormicum-ot kaptam, rendesen kiütött:)) A műtőben egy pillanatra magamhoz tértem, de amikor a maszkot rámtették, akkor újra hamar visszaaludtam. Utána már csak akkor ébredtem fel, amikor a műtősfiú megpróbált feltenni az ágyamra:)) Vérzés nem volt sok, csak az első napon. Hétfőn jöhettem haza, addig megfigyeltek. A műtét után 3 havonta kellett mennem 2 évig, közben terhes lettem, júniusban lett meg a fiam:)) Terhesség alatt is 3 havonta vették a kenetet, eddig semmi problémám nincs. Most lesz esedékes a következő, ha az is normális lesz, akkor már csak fél évente kell majd járnom. Ha nem lesz gond, akkor utána mehetek évente!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (6)
     
  14. Torolt_felhasznalo_947834
    Torolt_felhasznalo_947834
    2003. december 12. 13:1813.
    Szia!
    Szerintem válts orvost, ha P2-t megismételted Veled 3 hónapon belül, ugyanis az a normális.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_862711 (10)
     
  15. Torolt_felhasznalo_873468
    Torolt_felhasznalo_873468
    2003. december 12. 13:1612.
    Sziasztok

    Perla, melyik kórházba tartozol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. december 12. 13:1511.
    Köszi, azért lelkileg már kezdem magam felkészíteni mindenre, van ez a P3, van egy méhszájsebem, és még hozzá azt mondta a doki, hogy nagyon meg vannak sűllyedve a hasi szerveim. A 3 terhesség és szülés következményeként. Na szóval ez van, ha egyszer valaki el kezd orvoshoz járni, akkor biztos találnak valamit. Mégegyszer köszi a bíztatást. Szia
    előzmény:
    tkmarika (8)
     
  17. Torolt_felhasznalo_862711
    Torolt_felhasznalo_862711
    2003. december 12. 13:1110.
    sziasztok!

    sajnálattal olvasom a hozzászólásokat, nekem is hasonló a problémám, nyáron rákszűrésen P2 lett az eredmény. az orvos javaslatára 3 hónap múlva megismételtük, ismét P2 lett, de az orvos megnyugtatott, hogy enyhe fertőzés, de biztos ami biztos 6 hónap múlva megismételjük. szerintetek ebből is P3 lesz? mit lehet tenni egyáltalán? van valami megelőzés? vagy nem kell félnem?
    előre is köszönöm a válaszokat!
    mormota
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. december 12. 13:109.
    Dehogy nem ilyedtem meg, és még terhes is voltam, mint írtam. . . már jól vagyok, azóta nincs semmi bajom, a fiam négy éves. . . . :-))))
    előzmény:
    Perla. (7)
     
  19. 2003. december 12. 13:088.
    Szerintem ez mindenkinél változó. Mondjuk aki hasonló problémával feküdt bennt amikor én, mindenki elég könnyen viselte az egész cécót. Speciel én alig véreztem, de az egészet elég könnyen vettem. Pl. volt egy cső a méhszájban műtét után, belül, asszem a hegesedés miatt vagy ilyesmi, talán egy hétig, már nem emlékszem pontosan. Hát ha nem mondják hogy ott van, nem veszem észre. A háziorvos is csak csodálkozott, mikor lementem hozzá táppénzre felvetetni magam, hogy " Magában van egy drain? És így tud ülni?" Szóval nyugi.
    Egyébként sem biztos még az az ismételt P3, addig pedig ne gondolkodj ilyeneken. Ha mégis, majd öntök beléd egy kis lelket megint. No para!
    előzmény:
    Perla. (5)
     
  20. 2003. december 12. 13:037.
    És most már jól vagy? Nem ilyedtél meg? Ha nekem P4 lenne, akkor már talán íratnám a végrenmet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (6)
     
  21. 2003. december 12. 13:006.
    Nekem volt olyan műtétem, mint tkmarikának, ráadásul én akkor 26 hetes terhes voltam. Persze nekem küretet nem csináltak:-))) A vérzés nálam minimális volt, egy-két napig. . . . (én P4-el mentem műtétre. . )
    előzmény:
    Perla. (5)
     
  22. 2003. december 12. 12:435.
    Köszi nagyon aranyos vagy. Valahol azt olvastam, hogy a műtét után elég erős a vérzés egy jó ideig. Ez tényleg így van? Egyébként nekem is van egy méhszájsebem, lehet, hogy ez okozza a galibát.
    előzmény:
    tkmarika (4)
     
  23. 2003. december 12. 12:384.
    Nekem még 1998-ban volt P3 citológia miatt egy conisatió-nak nevezett méhszájműtétem, ami tul. képp egy kúp alakú kimetszést jelent a méhszájból. Ez egy kisműtét, altatásban csinálták, szintén az I. nőin. Kapcsolódott hozzá egy egészségügyi küret is, ugyanakkor. Megállapították, hogy a P3-as eredményt human papilloma vírus fertőzés okozza, amit gyógyítani nem lehet, csak az általa okozott problémát lehet orvosolni. Azt mondták semmi pánik, minden nagyon időben történt, viszont azóta félévenként járok rákszűrésre. Szintén bepánikoltam, végrendelet, miegymás, de végül is az orvosom meggyőzött, hogy pont erre való a rákszűrés, nem lesz semmi gond. Mondjuk, hova kopogjam, azóta nincs is. Ja, a kisfiam a következő évben született, úgyhogy még a teherbeesést, és a várandósságot sem befolyásolta komolyabban. Úgyhogy ne aggódj előre semmin, fel a fejjel!
    előzmény:
    Perla. (3)
     
  24. 2003. december 12. 12:163.
    Még nem estem nagyon kétségbe, de az az igazság, hogy kb, 6 évvel ezelőtt már egyszer jött ki ilyen eredmény, akkor átküldtek az István kórházból az I. sz nögy. klinikára, de ott megnyugtattak, hogy nincs baj, ők P2, re írták az eredményt. Ezek szerint mégis van valami, ezért szinte biztos vagyok abban, hogy a most a másodikeredmény is P3 lesz. Milyen műtéted volt? És pontosan mit jelent a HPV fertőzés? Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_329890 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_329890
    Torolt_felhasznalo_329890
    2003. december 12. 12:122.
    Nekem volt, és sajnos műtét lett a vége. . . :(
    Nekem HPV fertőzésem volt, ezt egy méhszájműtéttel hozták rendbe. De túl lehetett élni! Azért ne ess nagyon pánikba!
    előzmény:
    Perla. (1)
     

Címlap

top