Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyon vastag tarkóred&amp

Blanchy
Létrehozva: 2008. október 6. 16:55

Sziasztok!

 

Igazából sokáig gondolkoztam, mire arra jutottam leírom a kis "történetemet" hátha valakinek legalább a későbbikben segít, és ad valami iránymutatást.

A 3. babámmal vagyok várandós, van egy gyönyörű 2 éves kisfiam, és mársius 04-én volt egy missed ab-om(12. heti Uh-on észrevették, hogy nincs szívhang.)

 

Összekapartam magam, éltük tovább, majd ismét babás lettem, borzasztó boldogok voltunk.

A múlt héten csüt. este voltunk eyg 4 D Uh-on, ahol lesápadva közölte a szonográfus hölgy, hogy ennek a babának borzalmasan vastag a tarkóredője(5,8 mm volt a legnagyobb mért adat) és 1,5 mm-es vizenyő veszi körül, valamit átl.több a magzatvíz.

Nem írnám le milyen ilyen leletet az arcába kapni egy édesanyának, a lényeg, másnap mentünk saját orvoshoz,( dr.Ferenczi Miklós-Uh laborvezető volt a Schöpfiben, és genetikus és sztem egy zseniális, nagyon alapos orvos.)

Megvizsgált, és mondta, sajnos ezek az értkek jók, és nagyon-nagyon nem bíztatott, sőt, keddig is csak azért várjunk, mert chorionboholy-biopsziát kell csinálni, hogy legalább a kromoszómarendellenességet kizárják, bár 70-80 %, hogy az, és ha nem, akkor mindenképpen súlyos szívfejlődési rendellenesség, vagy más degeneratív elváltozás.

(Megjegyzem a 11. heti Uh-n, 38 CRL mellett 0,8 mm tarkóredőt mértek-hiba volt , mert a CRl-nek minimum 45 mm-nek kell lennie).

 

szóval várom holnap a kislányom halálos ítéletét, hiszen nem vállalhatok ekkora kockázatot, az egészséges gyermekem, a családom, a féjrem miatt, de pokolian fáj és félek

Meg fogom írni, milyen eredmények születtek, sikerült-e valamit kimutatni, és ha igen mit.

 

Azt tudom, hogy azzal nyugtatott a genetikus hölgy, hogy nekünk legalább esélyt adott az élet, hogy megkíméljük a picikénket és magunkat is egy még nagyobb fájdalomtól, míg előfordul, hogy tökéletes értékek mellett is nagyon beteg babák születnek.

 

Így a jövőben erősen ajánlottá tette számomra a biopsziát.Be is fogom vállalni, nem vagyok egy vetélős típus...egyik babát sem engedte el a szervezetem

 

Nagyon rosszul érzem magam, de oly nagy a kockázatunk, hogy a dokimra hallgatok:

A saját lányomnak is azt mondanám, nem szabad megtartani....

 

Ne haragúdjatok, jól esett leírnom, és tudom nem vagyok egyedül, és vannak nagyobb tragédiák is, és mellettünk áll a család és a sok barát, de ezt a harcot nekünk és a picinknek kell megvívni

 

  1. 2008. október 6. 17:4426.

    És még lesznek is Kristófnak testvérei! Annyira jó hallani, hogy ilyen szép családod van, hogy a férjed így rajong a gyerekekért. Sok családban hallom,hogy a az apának a gyerek csak egy "nyávogógép", amií kicsi...

    Nagy kincs a szép család és nagyon megérdemlitek, hogy hamarosan bővüljön is!

    Nagyon drukkolok Nektek! Majd írd meg, ha van időd, hogy hogyan haladnak a vizsgálatok.

    Én (leendő anyukaként) nagyon szorítok nektek!!

    előzmény:
    Blanchy (22)
    2008-10-06  17:40
  2. 2008. október 6. 17:4425.
    Nincs értelme,a biopszia csak kromoszómarendellenességre szürés nálunk ennél valszínű összetettebb a probléma
    előzmény:
    Papagena79 (23)
    2008-10-06  17:41
  3. 2008. október 6. 17:4324.
    Szia!Van egy S.O.S.AMNIO!!!! című topic.Ha oda írsz, biztosan segítenek a lányok.
    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  4. 2008. október 6. 17:4123.

    Jajjj Blanchy, el sem tudom mondani, hogy mennyire sajnálom, már tegnapelőtt is bőgtem egy sort, amikor írtál, nagyon nagyon sok erőt Nektek!!

    A biopsziának az eredményét azért megvárjátok vagy hogy lesz?

    előzmény:
    Blanchy (19)
    2008-10-06  17:37
  5. 2008. október 6. 17:4022.
    NE is mondd!Mikor ránézek Kristófra elképzelem, hogy micsoda szép testvérkéi lehettek volnaÉs a férjemnek(soha ki nem mondta volan) de tudom egy kislány......ha meglát egy szőke fürtős kislányt majd megbolondul értea fiát is a bolondulásig szereti, igazán fantasztikus ember
    előzmény:
    cocinelle (21)
    2008-10-06  17:38
  6. 2008. október 6. 17:3821.

     Ezt nagyon jól tettétek....Persze, hogy szereted őt! Én hiszem, hogy a pici lélek előbb-utóbb visszatalál Hozzátok, és a kisfiadnak (egyébként megkukkanottam-gyönyörű ez a gyerek) lesz hamarosan egy kistestvére

     

    előzmény:
    Blanchy (16)
    2008-10-06  17:35
  7. 2008. október 6. 17:3720.
    Nagyon örülök, hogy boldogok vagytok!
    előzmény:
    Talullah (18)
    2008-10-06  17:35
  8. 2008. október 6. 17:3719.
    Minket senki nem bíztat Próbálunk kapaszkodni, olvasunk tanulmányokat, borzalmasak az esélyeink
    előzmény:
    Talullah (18)
    2008-10-06  17:35
  9. 2008. október 6. 17:3518.
    Nem tudom mit mondjak,de ez még nekem is fájt...!Amikor a 2.kislányunkkal voltam várandós,nem a megfelelő időben végezték el az AFP vizsgálatot és a jó érték dupláját mutatta...Ez azt jelentette volna hogy vagy vízfejű vagy nyitott gerincű lesz a babánk,aztán több orvos megnézett ultrahangon és mind azt mondta hogy ennek a babának biz az ég világon semmi baja sincsen...!És hála istennek és az Édesanyukámnak aki odafentről vigyázz ránk azóta is valóban makk egészségesen született meg a Babucink!!!És mivel nekünk akkor már nem volt választásunk megbeszéltük a párommal,hogy bármi történjék is a mi kislányunk és kész...!De ha az embernek van választása akkor sajnos úgy kell döntenie...
    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  10. 2008. október 6. 17:3517.

    Sajnálom,hogy ennyire megráz a döntéshozatal, de jól döntöttél.Hasonlót hallottam nemrég egy ismerősömtől,mint a Te eseted.Én nevelek egy beteg gyereket, nagyon szeretjük, de egy súlyosan fogyatékos gyerekkel kínlódni egy életen át, nem hiszem,hogy bárkinek is jó lenne.

    Biztosan alapos vizsgálatok lesznek, ha újra babát vártok, sok sikert és  nyugodj meg, jól döntöttél

    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  11. 2008. október 6. 17:3516.
    Leírtam a történetét, és az apukája írt hozzá egy csodás verset, amiben minden érzelmünk benne van már most úgy szeretem őt, és annyira csodálatos baba...mndene megvan és a legborzasztóbb, hogy látod, hogy mindene megvan, de ez nem kelenti, hogy nem  nagyon beteg
    előzmény:
    cocinelle (15)
    2008-10-06  17:33
  12. 2008. október 6. 17:3315.

    Jaj, tudom hogy nagyon nehéz lehetde nem szabad ezt gondolnod egy pillanatra sem: inkább arra gondolj, hogy nem ítéled ezt a pici emberkét tengernyi szenvedésre! Lehet, hogy furán hangzik, de próbáld "elmondani" neki ezt. A gondolat ereje csodákra képes

     

    előzmény:
    Blanchy (13)
    2008-10-06  17:26
  13. 2008. október 6. 17:2814.

    Nagyon sajnalom, ami Veled most törtenik. Elhiszem, hogy nagyon faj.

     

    Am a döntesed helyenvalo.

     

    Nyilvan lesz, aki Magy Magyar Anya-modra nekedmegy, hogy egy beteg ember is... Igen, igy van. De egy eletkeptelen magzatot szenvedesre itelni - ez csak egy betegesen narcisztikus vagy Münchhausen-szindromas anya agyaban heroikus tett...

     

    Sajnalom.

    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  14. 2008. október 6. 17:2613.

    igazából a 4D Uh-on mondta meg a hölgy, hogy kislánybár ne tette volna velem (de azt hitte esetleg lehet hozzá köze)

    Rákérdeztünk a genetikusra(Imrei Júlia fogja nézni a mintát aki egy zseniális ember és 1 órát beszélgetett velünk, igaz én a felét végig zokogtam, de ez már más)és azt mondta van ilyen, de csak fiúknál.

     

    Ha nem találnak a babánál kromoszómahibát, akkor minket vizsgálnak vérből nincs e valami hordozott kromoszómabetegség, és Kristóf egy jó találkozás(igencsak jó, ha megnézitek a bememet, igazi angyalka)50-50 % akkor az esély minden egyes terhességnél(de enynire nem szaladok előre)

     

    nem vagyok olyan erős, iszonyú sokat sírtam már, 2 napig csak sírtam egész nap...gyilkos ez a várakozás...néha már bepötyög az én drága kislányom, és holnap este már felszáll az angyalok közé, úgy érzem mi öljük meg, pedig tudom ezt nem szabadna így felfogni

    előzmény:
    Kristine (11)
    2008-10-06  17:20
  15. 2008. október 6. 17:2112.

    Szerintem egyébként nagyon jól döntöttél: a lehető legjobb döntést hoztad, a baba, a te egészséged és a családod érdekében!

     

    Egyébként mikor kaptok eredményt? Mikorra derül ki, hogy mi volt az elváltozás oka?

    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  16. 2008. október 6. 17:2011.

    látom, kissé félreértettelek, így módosítok: holnap délután gondolok Rád, hogy hamar túl legyél rajta. így lesz a legjobb, hisz ott a kisfiad, és valahol vár rátok egy egészséges baba.

    nem lehet, hogy ha fiú lenne, egészséges lenne? vannak nemhez kötött genetikai remdellenességek is.

    előzmény:
    Blanchy (7)
    2008-10-06  17:15
  17. 2008. október 6. 17:1810.

    Szia

     

    Nagyon megrázott ami írtál...Nagyon-nagyon sajnálom, hogy ilyen tragédiá(k)at kellett átélned!

    Értelmet ezekben nem lehet találni, keresni pedig nem szabad, hiszen az sajnos nem visz előre. Bízni kell és csak soron következő "lépésre" koncentrálni...csak így lehet ép ésszel túlélni.

    Abból ahogy leírtad, úgy tűnik, hogy egy kivételes lelkierővel és tartással bíró emberke vagy, minden tisztelem a tiéd.

    Nagyon jól tetted, hogy leírtad a történetedet!

    Kívánok neked teljes szívemből minden szépet és jót!

    Kitartást a holnapi naphoz,  testednek és lekednek megkönnyebbülést és gyógyulást

    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 6. 17:179.

    Szia!

    Nem ismerjük egymást,de a soraidat megkönnyeztem!

    Nagyon sajnálom,holott tudom ez az ami a legkevésbé hiányzik  most neked...

     Nekem 3 gyermekem van és szerencsére mindhárom szép és egészséges!!A  középső gyermekemmel a terhességem ikerterhességnek indult de az egyik magzat 7-8 hetesen felszívódott.Nagyon megviselt,de azthiszem jobb így mintha betegen megszületett volna.

    Ha valaki tudatosan vállal beteg gyereket annak igen sok türelemre és kitartásra van szüksége,de ahogy írtad nem bizos,h jó ennek kitenni a család többi tagját.

    Amit sokan nem gondolnak végig az az ,h a beteg gyermek mit fog érezni esetleg később ha a többi játszik vagy fut a játszótéren ...

    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  19. 2008. október 6. 17:178.

    hát, ez szörnyű. csodálom, hogy így bírod.

    remélem, ha rossz a helyzet, hamar túl leszel rajta, jól döntesz akárhogy is döntesz.

    gondolok rád.

    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  20. 2008. október 6. 17:157.

    holnap megyek be, aztán délután műtét

     

    Azt mondta a doki a magam, és következő terhességeim érdekében nem szabad várni olyan jó lenne megállítani az diőt

    előzmény:
    Blanchy (6)
    2008-10-06  17:14
  21. 2008. október 6. 17:146.

    köszönöm nektek, ez sokat jelent, igenis

    nagyonm eg avgyok zuhanva, de tartanom kell magam, mert itt van a kisfiam, aki ráadásul 3 napig 40 fokos lázas volt

    Én is a dokimban bízom, nem mondom nincsenek kétségeim, de ha nem bízom bennük (4 orvos) akkor minek járok egyáltalán orvoshoz...?ha felülírom őket, hogy neeeeeeeeeeem, ez a baba tuti egészséges, mert én úgy érzem naná, mert azt akarom érezni

     

    Nem adom fel, mert  a kisfiamnak testvér kell, őt is úgy várta, midnig mondta:anya babika, pocak bent

    előzmény:
    TSE (5)
    2008-10-06  17:11
  22. TSE
    TSE
    2008. október 6. 17:115.

    Szia!

     

    Akkor holnap lesz a CVS a Bajcsyban? A dokid nagy tekintély, jó kezekben vagy!

    Nagyon sajnálom, hogy így alakult, erőt-kitartást kívánok!

    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  23. 2008. október 6. 17:094.

    Szia!

     

    Nagyon-nagyon sajnálom. Nehéz ilyenkor bármit írni... nagyon sok erőt, és hamarosan egy egészséges kisbabát kívánok

    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  24. 2008. október 6. 17:083.

    Megrázó amit leírtál és nagyon sajnálom! Minden tiszteletem a tied, hogy ennyire erős tudsz lenni!

    De ne add fel! Ha szeretnél még babát, akkor ennyi rossz után már csak jó jöhet! Én nagyon szorítok neked!

    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55
  25. 2008. október 6. 17:082.
    Remélem a SOK SIKERT nem hangzik most túl hülyén. Nagyon sajnálom, ami történt
    előzmény:
    Blanchy (1)
    2008-10-06  16:55

Címlap

top