Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aranyér műtét!

kiskicsicsiga
Létrehozva: 2008. október 15. 13:37

sziasztok!mi a teendő aranyér műtét után?

2napja kijött az aranyeremmég sose volt .babnyi nagyságú volt, menni,ülni alig tudtam tőle, barátom majdnem szörnyethalt, mikor meglátta.. mintha egy teljesen önálló babszem nött volna oda...

Patikus adott kencét, de azt mondta, hogy menjek el dokihoz.Kence(reparon) egy nap alatt nem hatott, felhívtam a  Fehérvári uti rendelőt, azt mondták urulógiára legalább egy hetet várni kell, sebészetre holnapra adnak időpontot.Elis mentem, megmutattam dokinak.

-Jó, hát akkor ezt most megműtjük.

-??? köpni nyelni nem tudtam... hozta a kis pepecset, lekente, szuri bead, én szorongatom az ágyat...aztán matat matat,varr varr,én közben kiizzadok 10kilót...

-Végeztünk .Holnap jöjjön varratszedésre, zuhanyozzon, és ne lepődjön meg ha a 'dolognál' kijön egy gézdarab.

Viszont látásra.

 

-????

Én teljesen összezuhantam, 11percet töltöttem bent összesen...kb ugy viselkedett a doki,mintha egy szálkát húzott volna ki az újjamból.mintha ez annyira rutin dolog lenne...hogy megműti a fenekem...én meg csak feküdtem ott remegő lábakkal...

-felöltözhezt,fogassa oda a bugyival a gézdarabot. viszlát...

azért távozóban megkérdeztem ,mire figyeljek, fájhat-e, mivan most egyáltalán.

-állva fürödjön, fájni nem fog, kérjen időpont holnapra.viszlát.

 

ejj de sürgős..

 szóval remegő lábakkal levánszorogtam a sorszámért.persze  a nagy izgalomtól leesett  a vércukrom ,majdnem elájultam.eljött értem a barátom,hazacsoszogtunk,most itt fekszek felpócolva, és nézek ki a fejemből.Ennyi lenne?miért rázott így le a doki?22éves vagyok,és sztem elég nyilvánvaló volt, hogy halálra voltam rémülve.

Azt mondta nem fog fájni...hát azért nekem fáj.a lépcsőn féloldalazva másztam fel, és a villamosról alig bírtam leszállni.ülni nem bírok,csak fekszem kipárnázva a derekam alatt..és fáj.pedig vettem be fájdalomcsillapítót.

Kérdéseim:

-normális hogy fáj?megnézni nem tudom, mésmostmár egyedül vagyok itthon...

-mit ehetek?szerencsére semmi szeleset nem ettem, tegnap még egy krumplistésztát összerántottam.szilván kívül mit lehet ennem, hogy ne legyen sok 'dolog' és laza legyen?

-nagyon gáz lesz a 'dolog'?

anyu azt mondja nem szabadott volna hagynom hgoy megműtsenek mert az egyik rokonunkat már 3Xműtötték ugyan ott aranyérrel,de még mindig küzd...de a doki csak tudja, nem?meghát annyira hirtelenjött..azt hittem ad1gyógyszert,vagy ilyesmi...

-mikor fogok tudni rendesen élni már? egyenlőre csak fekszek,és ez is fáj...

bocsi hogy hosszu lettem, de a doki lese toj...

  1. 2008. október 15. 15:3226.

    Ó, Te szegény! Nagyon bátor vagy, nem is tudod, mennyire!!!!

    Legközelebb biztosan nem rohansz a sebészetre!

     

    Nekem is van, 20 éve biztosan...hol babszemnyi, hol rózsabimbónyi...nagyon szép látvány. Ennek ellenére nem tudtam magam rászánni a műtétre.

    Gyors gyógyulást kívánok!

    Üdv: Zsuzsi

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  2. 2008. október 15. 15:3125.

    Amitol tartasz, azt ne edd meg, nehogy izgulj, hogy mi lesz, lehet ez is hatraltatna, es fogadd meg, amit a tobbiek mondtak! Banant keruljuk, mert fog!

    Zoldseg, gyomolcs, olaj, korpas dolgok, folyadek - ez kell, es pihenni, nem eroltetni!

    előzmény:
    kiskicsicsiga (22)
    2008-10-15  15:23
  3. 2008. október 15. 15:2624.

    ez az

    50kiló vagyok,amugy hízókúrán.nagyon nehezen hízok,de könnyen lepasszolok:/

     

    gyümölcssel nem bírok jóllakni...

    most valami olyan kell,ami ma laktat,de nem kakkant...

    előzmény:
    P.E.T. (19)
    2008-10-15  15:07
  4. Torolt_felhasznalo_428054
    Torolt_felhasznalo_428054
    2008. október 15. 15:2423.
    Ez az, ezt kellett egy kanállal bevenni, paraffin olaj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_150052 (20)
    2008-10-15  15:10
  5. 2008. október 15. 15:2322.

    az a baj ,h a bab,borsó szeles.én legalábbis szoktam szelelni tőlük rendesen.ezeket most nem kéne

    amugy elég sok főzeléket eszek,akkors e volt szorulásom...talán siettem .a szőlő is szeles..

     

    mindigis nagy ivó voltam, 2nagyüveg ásáványvíz lecsuszik.nyáron 3is...komolyan

    nagyon jó ez a z étrend!köszi!

    vetetek barnakenyeret...

    olyna szar kiszolgáltatva lenni

    előzmény:
    iquana (18)
    2008-10-15  15:04
  6. Torolt_felhasznalo_428054
    Torolt_felhasznalo_428054
    2008. október 15. 15:2121.

    Elhiszem, nekem 1 hónapig volt egy babszemnyi és mellette 2 borsónyi, olyan volt, mint a karfiolrózsa, és iszonyúan fájt.

    Én emlékszem, amikor megműtöttek, utána tökfőzeléket ettem rántott párizsival, és korpás kiflit vettem, azt ettem vajjal, a többi napot már nem tudom, de gondolom a főzelék nem lehet baj. A lényeg, hogy ne legyen fűszeres nagyon.  Zöldségek és gyümölcsök biztos, hogy nem bajok, csak banánt ne egyél.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (16)
    2008-10-15  14:57
  7. Torolt_felhasznalo_150052
    Torolt_felhasznalo_150052
    2008. október 15. 15:1020.

    Üdv mindenkinek!

     

    Így igaz, a Laevolac hashajtó, a paraffin olaj viszont kenőolajként funkcionál, ha minden étkezés előtt megeszel egy evőkanállal, akkor jó csúszóssá teszi a székletet - legyen az bármilyen állagú.

    A patikában simán kapható.

    előzmény:
    P.E.T. (17)
    2008-10-15  15:03
  8. 2008. október 15. 15:0719.

    Na, pont azokat NE!!!!!

     

    Ami nekem bevált, több évtizedes székrekedés és megannyi aranyér műtét után: kefírbe vagy narancslébe keverj búzakorpát (jó sokat). És erre igyál ásványvizet amennyit csak bírsz. Én kb fél litert elkortyolgatok. Ezt naponta két-háromszor. Az ásványvíz naponta legalább 2,5 -3 l legyen!!!!

     

    Kerülni a kenyér - tészta - krumplis dolgokat. Sok gyümölcs, kivéve a banán.

     

    Kész fogyókúra.....

    előzmény:
    kiskicsicsiga (16)
    2008-10-15  14:57
  9. 2008. október 15. 15:0418.

    Ezt meg a neten talaltam anno, amikor szekrekedessel kinlodtam, sokat segitett:

     

    Rostok

    A rostban gazdag táplálkozás alapfeltétele a székrekedés megoldásának. A rostanyagok egy részét a vastagbélben élo baktériumok bontják, és az így keletkezo bomlástermékeknek bélmozgató hatásuk van. Ahhoz, hogy emésztésed folyamatos legyen, és minden nap legyen puha, formált székleted, naponta legalább 20-30 gramm rostot kellene elfogyasztanod.



    Fozelékek, zöldségek, gyümölcsök

    A zöldségek és a fozelékfélék különösen gazdagok rostokban. A legjobb, ha az alábbiak közül fogyasztod a legtöbbet:

        * Zöldbab
        * Zöldborsó
        * Sárga- és fehérrépa
        * Káposztafélék
        * Karalábé


    A gyümölcsök közül pedig ezeket:

        * Málna
        * Ribiszke
        * Sárgabarack
        * Körte
        * Szilva
        * Szolo



    Kenyérfélék, tésztafélék

    A kenyér – különös tekintettel a barna kenyérre és a zabpehelyre – nagyon sok rostot tartalmaz, viszont a lisztbol készült tésztafélék és a pékáruk nagyon szegények ebbol a szempontból.



    A legtöbb ember azért nem eszik annyi rostban gazdag ételt, mert attól fél, hogy felfúvódik, és túl sok bélgázt termel majd. Ha viszont fedo nélkül, hosszabb ideig fozöd ezeket az ételeket, akkor megszabadulhatsz ezektol a gázoktól, és élvezheted a rostok jótékony hatását.



    Folyadék

    Nem gyozzük hangsúlyozni, hogy a napi két liter víz milyen fontos. Ez így van a székrekedés esetében is. Ha be szeretnél indítani valamilyen folyamatot odalent, akkor eleget kell magadba töltened idefönt. Ha naponta megiszol két, két és fél liter vizet, felhígítod béltartalmad, és segíted az emésztésedet.




    Mintaétrend


    Elso nap

        * Reggeli: joghurt, margarin, Graham-kenyér
        * Tízórai: kolbász, Graham-kenyér, karalábé
        * Ebéd: zöldbableves, hagymás szelet, sült krumpli, káposztasaláta
        * Uzsonna: gyümölcsös joghurt, Graham-kenyér
        * Vacsora: disznósajt, hagymasaláta, Graham-kenyér, ribizli


    Második nap

        * Reggeli: kamillatea, sonka, Graham-kenyér, retek
        * Tízórai: juhtúró, Graham-kenyér, szilva, margarin
        * Ebéd: csontleves, füstölt hús, tarkababfozelék, gyümölcs
        * Uzsonna: kefir
        * Vacsora: natúr szelet, morzsás karfiol, szolo


    Harmadik nap

        * Reggeli: tejeskávé, dzsem, vaj, Graham-kenyér
        * Tízórai: sült tojás snidlinggel, uborka, Graham-kenyér
        * Ebéd: kelkáposztaleves, rakott krumpli, paprikasaláta
        * Uzsonna: gyümölcsös joghurt, Graham-kenyér
        * Vacsora: lecsó virslivel, Graham-kenyér, uborka, gyümölcs


    Negyedik nap

        * Reggeli: szololé, szalámi, Graham-kenyér, retek
        * Tízórai: sajtkrém, Graham-kenyér, újhagyma, gyümölcs
        * Ebéd: karalábé leves, sertéssült, zöldborsófozelék
        * Uzsonna: gyümölcsös joghurt, Graham-kenyér, margarin
        * Vacsora: tojásos gomba, csalamádé, Graham-kenyér, kamillatea


    Ötödik nap

        * Reggeli: tejeskávé, méz, margarin, Graham-kenyér
        * Tízórai: felvágott, Graham-kenyér, újhagyma
        * Ebéd: szilvaleves, rántott máj, sült krumpli, céklasaláta
        * Uzsonna: gyümölcsös joghurt, Graham-kenyér, margarin
        * Vacsora: sült oldalas, lucskos káposzta, gyümölcs


    Hatodik nap

        * Reggeli: rostos gyümölcslé, párizsi, margarin, Graham-kenyér
        * Tízórai: körözött, Graham-kenyér, zöldpaprika
        * Ebéd: gombaleves, paprikás marhaszelet, zöldbabfozelék, gyümölcs
        * Uzsonna: gyümölcsös joghurt, Graham-kenyér, margarin
        * Vacsora: töltött karalábé, gyümölcs


    Hetedik nap

        * Reggeli: paradicsomlé, fott comb, Graham-kenyér, retek
        * Tízórai: krinolinsaláta, Graham-kenyér, gyümölcs
        * Ebéd: frankfurti leves, krumplistészta, káposztasaláta, gyümölcslé
        * Uzsonna: tejeskávé, margarin, Graham-kenyér, zöldpaprika
        * Vacsora: rántott máj, angolos kelbimbó, gyümölcs



     

    előzmény:
    kiskicsicsiga (16)
    2008-10-15  14:57
  10. 2008. október 15. 15:0317.

    Miszmisz! A Laevolac nem olaj, hanem hashajtó szirup!!!!! Ha abból vesz be - újból mehet a sebészetre. Jobb esetben is "csak" lazítja a székletet, de nem mellékesen puffaszt is, ami a topiknyitó állapotában nem túl ideális, ugye....

     

    Csiga!!! A lényeget Sodrófa jól leírta, tényleg a tisztán tartása a legfontosabb. Én a helyedben még pár napig Betadin-nal fertőtleníteném minden mosakodás után. És ha nagyon fáj tényleg a Cataflam a legjobb fájdalomcsillapító!

     

    Fel a fejjel, egy-két nap és sokkal jobb lesz!!!

     

    Jobbulást!!!

     

    előzmény:
    miszmisz (13)
    2008-10-15  14:36
  11. 2008. október 15. 14:5716.

    igen,csak amikro az ember ugy érzi a nap24órájában,hogy egy babszem nőtt a seggébe,akkor nehéz türtőztetni magát..meg a patikus is ezt tanácsolta...

    utána nézek ennek az olajnak.

     

     

    ma nem eszek szilvát,nem akarok holnapig wcre menni.

    mit egyek, ami laktat,de nem jön ki,de holnap mikor kijön puha?

    és holnaptól mit egyek?

    a rostos elég tág fogalom

     

    tejbegríz ?tészta jók?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428054 (11)
    2008-10-15  14:21
  12. Torolt_felhasznalo_547224
    Torolt_felhasznalo_547224
    2008. október 15. 14:5515.

    Tartsd nagyon tisztán , ahogy mondod "pipilésnél" is ügyelj, hogy.......vagy sima vízzel zuhanyozd le de csak itasd le , ne töröld.

     

    A székletlazítással vigyázz nehogy hasmenésed legyen mert az az ellenkező véglet, az erőlködéstől  problémák adódhatnak a sebbel. kb 2 hét ( egyénfüggő ) amígra normalizálódik.

     

    Végszükség esetén ( fájdalom ) irass fel pl cataflamot.

     

    Feküdni , hogy ne nyomódjon de azért  sétálgatni is.

     

    Súlyt ne emelj. ha lehet huzamos ideig ne guggolj.

     

    A higiénia nagyon fontos. 

     

    Kb ez a leg lényegesebb.

     

    Ha erős vérzés lépne fel azonnal kórház. ( nem riogatni akarlak csak , hogy tudjátok barátoddal ) 

     

     

    Ja !  és "legközelebb" ne mutasd meg neki

     

     

    ( remélem  soha többé nem lesz ! )

     

    Jobbulást! 

     

    Jajjmegmég azért ha nem muszáj bírd ki komolyabb evés nélkül! Legalább ma!

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  13. Torolt_felhasznalo_402158
    Torolt_felhasznalo_402158
    2008. október 15. 14:4814.
    Hát, ha nekem ilyen lenne, nem is bántam volna, hogy rögtön megműtik, ne parázzak 2 hétig. Fájni sztem normálisan is fáj, minden seb fáj gondolom. (egy nap alatt nem tudom, hogy miért szednek varratot). Gondolom, ne legyen szorulásod, mert az szétfeszítheti a sebet. Jobbulást!
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  14. 2008. október 15. 14:3613.
    Szegény! Téged jól elkapott a doki. Az olaj neve egyébként Laevolac. Nekem szerencsére nincs ilyen problémám,de tapasztalatból tudom, ha megeszel egy marék diót mazsolával, az nagyon meglazítja a székletedet. (Nem tudom, hogy a kettő együtt, vagy csak a dió, de én ha ezt nassolom este, reggel tuti megvan a hatása.)
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  15. 2008. október 15. 14:2412.
    Nekem is proktologus csinalta, tanar, mert nem akart elmulni sehogysem, hiaba jartam hozza. A tukrozes sem mindig kellemes, foleg 10 cm korul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142471 (8)
    2008-10-15  14:06
  16. Torolt_felhasznalo_428054
    Torolt_felhasznalo_428054
    2008. október 15. 14:2111.

    Jaj, Te szegény! Várnod kellett volna, érdeklődni és nem elkapkodni. Ma már ennél sokkal egyszerűbb műtétek vannak. Nekem gyűrűzték és kb. egy percig tartott, utána saját lábamon mentem haza, kocsit vezettem, ültem és mindent lehetett csinálni, kivéve emelni egy hétig. Semmit nem éreztem. A férjemnek is ugyanezt csinálták és neki sem volt semmi baja tőle.  Nekünk a műtét után pár napig napi egy evőkanál olajat kellett bevennünk, már nem emlékszem pontosan a nevére, és enni is lehetett bármit, mert ez az olaj csúszossá tette a székletet.

    Azért ne aggódj, biztosan ez is használni fog, holnapig pihenj, aztán ha úgyis menned kell megint a dokihoz reggel, akkor faggasd ki, addig ne gyere el, amíg nem válaszol minden kérdésedre.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (9)
    2008-10-15  14:14
  17. 2008. október 15. 14:2110.

    Szia!

     

    Nekem is volt nyáron a légkonditól. Szépen felfáztam. Vettem rá SPERTI kúpot meg kenőcsöt. Ezektől kb 1 hét alatt elmúlt teljesen.

    Tudom, ez nem a reklám helye, de KRISTON féle INTIMTORNA segít ezen is. 

     

    m

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  18. 2008. október 15. 14:149.

    köszi a hszeket,de direkt megkérdeztem a patikus is meg a rendelőbee a nőt is, hogy hova menjek, a sebészetet mondták,nem volt időm konzíliumot összehívni.

    amikor meg műtött a pasi,akkor se volt nagyon időm agyalni, kimodnta, és már tumkolta is a fertőtlenítőt...

     

     

    remélem nem fog ennél jobban fájni...bök.nagyon bök...

    pipiltam,kipottyant a géz. elég véres volt

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 15. 14:068.
    Hát először is elég lett volna a háziorvoshoz menni.Írt volna kenőcsöt,kúpot és Detralexet,és a proktológiára beutalót.Többnyire a kenőcstől,kúptól és a gyógyszertől visszahúzódik. Proktológus dönti el hogy szükséges-e a beavatkozás.Nekem a szülések óta több mint 10.éve visszatérő dolog.De még soha nem ajánlották a műtéti beavatkozást,ugyanis legtöbb esetben kiujjul a műtét ellenére is. Esetleg ha a háziorvossal tudnál beszélni,írhatna kenőcsöt és fertőtlenítőt,ami segíti a gyógyulást.Valószínüleg fájdalom csillapítós kenőcsre lessz szükséged.Egyél sok rostosat és üres levest,a könnyebb ürítés miatt.De erre is tud neked pontos választ adni a házidoki.
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  20. 2008. október 15. 14:057.
    köszi!nem adott semmit...nem mondott semmit
    előzmény:
    iquana (4)
    2008-10-15  13:58
  21. Torolt_felhasznalo_779530
    Torolt_felhasznalo_779530
    2008. október 15. 14:046.
    Nem akarlak elkeseríteni, de kicsit elsietted a dolgot. 1-2 nap alatt ne várj javulást. Nekem mindhárom szülésem után kijött, az első kettőnél néhány hónapig kenegetni kellett, majd elmúlt. A harmadik után fájt és nem igazán akart elmúlni. Amikor nagyon fájt kúpot is használtam és a kenőcsöt is. Most pár hete már egyáltalán nem fáj. Én azért nem mentem még vele orvoshoz, mert azok azonnal vágni akarnak. Pedig néha fölösleges. Tudom, mostmár hiába, de legközelebb nem kell ennyire elsietni!
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  22. 2008. október 15. 13:595.

    Ezt a neten találtam:

    Műtét utáni teendők

    A műtétet általában 6-8 órás megfigyelési idő követi, utána a beteg saját lábán, kísérővel elhagyhatja a klinikát. A műtét után jelentkező fájdalom az első 8-10 napban néha spontán, de elsősorban székeléskor jelentkezik. Megszüntetésére fájdalomcsillapító tabletta és kúp együttes alkalmazása vált be, kiegészítve a műtéti terület időnkénti jegelésével, valamint kamillás ülőfürdővel. A széklet rendezése a gyógyulási időszak alatt kiemelkedően fontos (rendszeres, puha széklet). Ezért napi 3x1 evőkanál paraffinolaj fogyasztása javasolt, egyéb hashajtó használata általában szükségtelen. Hőemelkedés a műtétet követő napon előfordulhat. Kisebb vérzés az első pár napban, később székürítéskor, nem ad okot aggodalomra. A seb váladékozása 3-4 hétig normális, tisztasági betét viselését javasoljuk. A teljes gyógyulási idő négy hét, ez alatt fizikai kímélet szükséges, szellemi munkavégzés ez időszak alatt is folytatható. Az első kontroll két hét múlva esedékes, ekkor a gyógyulási folyamatot ellenőrizzük, a második kontroll azt ezt követő negyedik héten, ekkor a gyógyult állapotot találjuk.

    előzmény:
    kiskicsicsiga (3)
    2008-10-15  13:50
  23. 2008. október 15. 13:584.
    Pihenj es ne maszkalj vele, ha nem muszaj, ugyse tudsz. Par napig fajni fog meg, az tuti. Es sok rostosat egyel, olyat, ami lazitja a szekletet es nem kell vele erolkodni, ezt a jovoben is, mert az aranyer sajnos olyan, ami szeret olykor elojonni. Erolkodestol peldaul. Nekem is volt, tobb egyszerre, helyi erzestelenitessel mutott a doki, a gerincemnel nem hatott, adott megint, ereztem kozben kicsit, hogy vag es  recseg, aztan a vegen nagyon oda kellett figyelnem, mit mond a noverke.  Szerintem este leveheted mar a gezdarabot. Ha adott kupot, esetleg kremet, amivel kenni kell, szamits arra, hogy rettentoen faj, eget. Es ha lehet... Kakilas utan zuhanyozz nehany napig, a WC-papirt, foleg a kemenyebbet, keruld el!
    előzmény:
    kiskicsicsiga (2)
    2008-10-15  13:46
  24. 2008. október 15. 13:503.

    valaki légyszi...

    lassan pisilnem kell és nem  merek leülni.

    próbálok keveset enni,inni, de azért valamennyi kell

    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37
  25. 2008. október 15. 13:462.
    tettek oda egy nagy gézdarabot.azt meddig tartsam ott?
    előzmény:
    kiskicsicsiga (1)
    2008-10-15  13:37

Címlap

top