Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Thaiföld csodái

Torolt_felhasznalo_767418
Torolt_felhasznalo_767418
Létrehozva: 2009. február 12. 12:40
Üdvözlök mindenkit,akit érdekel Thaiföld és már járt vagy élt ott,esetleg tervez egy odautazást.Én már éltem kint egy pár évet,és minden évben odautazunk kétszer,mert a család egy része már ott él és sok barát is.Én nyáron csatlakozom a családommal hozzájuk,véglegesen.Úgy értem,nem jövünk onnan már vissza.Addig még néha benézek ide a fórumra,akinek van kedve thai ételekről,kultúráról,szokásokról,bármiről eszmét cserélni,azt szívesen várom itt a topicon.Esetleg még Thaiföldet nem ismerő odautazóknak szívesen adok olyan tanácsot,amire nem kapnak útikönyvekből sem választ,vagy nagyon eldugott régiók érdeklik.Előre leszögezem,azért én sem vagyok mindentudó:)
  1. Torolt_felhasznalo_911580
    Torolt_felhasznalo_911580
    2009. február 16. 18:4226.
    Szia! Dolgozom fősuli mellett, amit leginkább utazásra költök, idén megyek Pozsonyba és Rómába, messzebb egyelőre nem tudok :) Valami érdekelne: írtál ezekről a Condokról... Ezeket hogy kell elképzelni? Kis lakások közel a parthoz? Ha van az embernek 2-3 ilyenje, akkor megél kint munka nélkül?! Mennyibe kerül egy ilyen? Köszi az infót! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (25)
    2009-02-16  18:33
  2. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 16. 18:3325.
    Szia,ne aggódj,sokáig nekem is drága volt,sőt,diákként egy ideig még pénztárcám sem volt...:)Ha esetleg tudsz gyűjtögetni,vagy valaki felajánl egy repülőjegyet,akkor érdemes kimenned ún. hátizsákos turistaként,hiszen mi is úgy kezdtük,ahogy olvashattad is.Olcsó nagyon az étel és a szállás,kevés pénzből kijönni.Türelem rózsát,illetve Phi Phi-t terem:)) Most az a fontos,hogy tanulj,tanulj,mert minél több és magasabb szintű a tudásod,annál jobban tudod majd kamatoztatni és egyszer csak azon veszed észre magad,hogy hú,annyit keresek,hogy irány Thaiföld,vagy bármi...Teszek még képeket,csak sokat azért nem tudok,mert vagy én,vagy a családom bármely tagja is ott van a képen és azt ugye nem szeretném,hogy lássanak,én ilyen kis szégyenlős vagyok:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911580 (23)
    2009-02-16  09:45
  3. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 16. 18:2424.

    Szia!

    Azt gondoltam,hogy te olvasod,de azért nem tolonganak:))

    előzmény:
    OggÁngyi (22)
    2009-02-16  07:49
  4. Torolt_felhasznalo_911580
    Torolt_felhasznalo_911580
    2009. február 16. 09:4523.
    Szia! Én is olvasgatom a topikot és közben sárgulok! :) Nagyon jó lesz nektek kint, én is szívesen mennék, de bárhova, csak el ebből az országból... Egy Phi Phi-féle nyaralás meg álmaim netovábbja lenne! Csak hát kicsit mintha drága lenne még a diákpénztárcámnak :-) Lééégyszi, tegyél még fel képeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (21)
    2009-02-16  02:05
  5. 2009. február 16. 07:4922.
    Én pl. olvasom a hsz-eket, nézem a képeket csak legfeljebb kevés a témával kapcsolatos mondanivalóm... :-)) Azért, ha eszembe jut, kérdezek majd nagyon okosakat... ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (21)
    2009-02-16  02:05
  6. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 16. 02:0521.
    Gondoltam,hogy pár hsz után üresjárat lesz,azért hátha...Az nlc fórumát elnézegetve majdnem mindenkit a magyar-cigány vita,a politika,a szegénység és a plasztikai tuning érdekel,tisztelet a kivételnek...Persze nem várhatom el,hogy mindenkit érdekeljen Thaifölddel kapcsolatban akármi,de van itt pár utazás-topic,arra gondolnék,talán akik az utazást,ill. idegen kultúrák megismerését respektálják,azok csak írnak valamit...Akkor majd elírogatok itt magamnak néha.Pl.arról,hogy ott milyen nyugis élet van,szerencsére volt alkalmam párszor megtapasztalni,nem,mintha itt ideges lennék,csak néha úgy érzem,sokan elszívják az energiámat a szűk látókörű agyszüleményeikkel,az irigységükkel stb...Tisztelet a kivételnek.Ott az ember átadhatja magát a testi-lelki örömöknek teljes ellazultsággal,na azért nem Bangkok city-ben,de még ott is talán...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 15. 00:3620.

    Szia,

    én próbálnék még képeket feltölteni,de egy napja nagyon lassú az nlc-kapcsolat a hálózatomban,a képeket nem igazán akarja feldobni.Az elején láthattad,ment.Nyilván csinálnak valamit a hálózattal majd,ilyen átmeneti zavarok előfordulnak,mihelyst elfogadja a képeket,megy,illetve jön,mert minden alkalommal megpróbálom.Ahogy ígértem,pár thai recept!

    KÓKUSZOS CSIRKELEVES

    Csirkemellet apró kockákra vágsz,kevés szezám- vagy kókuszolajon megfuttatod,felöntöd legalább két friss kókuszdió tejével,egy belsejét lereszeled apróra,beleszórod,só,ázsiai citromfű,őrölt bors,gyömbér,kevés víz,tájanként van,ahol pár csík sárgarépa is megy bele,néha kevés chilipaprika,a végén mentalevéllel ízesíted,díszíted.

    CURRYS,KÓKUSZOS RIZS TENGERI HALLAL

    Veszel bármilyen tengeri halfilét,felcsíkozod,besózod,borsozod.Rizst felteszel főni sóval,curryvel.Wokban szezám- vagy kókuszolajon a halcsíkokat megfuttatod,karikákra vágott metélőhagymával dúsítod,hozzáöntöd a kész rizst,egy-két friss kókuszbél bele reszelve,egy kókuszdió teje,gyömbér,citromfű,pár csepp citromlé,chilipaprika,még bors,ízlés szerint.

    KÓKUSZMIGNON

    Pár kókuszdió belét apróra reszeled,hozzá nádcukrot szórsz,friss vaníliabelet,darált mandulát,kevés papayabelet összetörve és annyi kókuszdió tejét,hogy könnyen összeállíthasd kézzel.Kis golyókat formálsz belőle.Ez egy elég tömény,édes édesség,de isteníen laktató.

    Most ezeket adtam közre,mert villámgyorsan elkészülnek,nem kell hozzá különleges tudomány.Fontos,hogy csak friss alapanyagokkal dolgozzunk,mert különben semmit sem ér.Nem tudom,vidéken van-e távol-keleti élelmiszerbolt,itt Budapesten van pár a Tigrispiac közelében,bár nem thai,de a kínai és vietnami alapanyagok is ugyanolyan kiválóak.Egy magyar rizs sosem lesz olyan pergős vagy omlós,mint a thai vagy kínai.És van minden egyéb fűszer kintről,illetve olajok,tészták.Egyébként szerintem a neten még biztosan van sok thai ételrecept,mert annyi,mint a hal a vízben,millió féle rizs-,tészta-,gyümölcsétel,édesség,levesek kimeríthetetlen változata.

    Ha valamelyikőtök kipróbált valamit,megírhatná,sikerült-e,sok sikert és kellemes főzést.

     

     

    előzmény:
    Keryke24 (18)
    2009-02-14  21:47
  8. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 15. 00:0919.

    Szia,

    persze,hogy menjetek,ha szeretitek,ez nem kérdés!Nagyon is érdemes Phuketre költözni,hiszen egyrészt láthattátok,milyen gyönyörű a sziget,másrészt jó pár ingatlant,condot és házakat,üres telkeket is kínálnak megvételre.Sok gyönyörűből lehet válogatni.Gondolom,azt tudjátok,hogy az ingatlan és a földterület is jóval olcsóbb kint,mint pl. itt.Viszont ismeritek a tulajdonosi viszonyokat is?Ha nem,bárhol találtok erről infot a neten,de az inkább csak amolyan formaság,ahogyan működik.Másrészt nincs illeték,meg hasonló baromságok,sokkal olcsóbb az egész ügyintézés egy normál ügyvédi eljárás során.Itt Budapesten is van egy-két ingatlaniroda,ahol sok thai ajánlatból lehet válogatni.Ez azért jó,mert ezek partnerirodák,és majdnem az összes thai ajánlat megtekinthető itt is,ha még nem döntöttetek biztosan és addig nem akartok hosszú heteket kint tölteni a válogatással.Pattayáról ugyanaz a véleményem,csak mint láthattad,finomabban fogalmaztam.Ennek ellenére befektetési céllal érdemes venni egy-két kis condot ott is,mert láthattad,milyen emberformák vannak ott,nincs üresjárat,ott non-stop ki van adva az ingatlan,és úgy,hogy ár alá mész,pláne...Attól még nem kell ott tartózkodni,mert szintén intézik a kiadást ingatlanosok pl.,a pénzt meg teljesen korrekten utalják a számládra.A közvetítési díj elég csekély.Én úgy vettem észre,és thai barátaim is mondják,hogy az esős évszakban csak kissé csappan a turistaáradat.Azt mindenesetre döntsétek el előre,mit szeretnétek kint csinálni,nehogy az legyen a vége,hogy hazajöttök,bár akkor tettetek pár éves kalandtúrát.Ha van így pár ingatlan kiadásra,soha nem kell dolgozni,egy népes család eltartása mellett még félretenni is lehet a gyerekeknek.Viszont nem mindenki bírja az ún. semmittevést,nekem pl. lételemem,de ez aktív semmittevés:búvárkodás,csónaktúrák,kirándulás az országon belül,önkéntes munka,főzés,úszás,lebzselés,tetszés szerinti sorrendben.De van olyan ember,akinek ez unalmas.Ezt kb. előre fel kell mérnetek,mert kint csak diplomás és felsőfokú angollal rendelkező külföldiek tudnak inkább elhelyezkedni.Mert van elég szakmunkás kint,nem kell külföldi.Lehet gondolkodni a turisztikában,az ingatlanpiacon,stb...,ha alkotó tevékenységre is vágytok,de pl. egy magasan kvalifikált mérnököt,tanárt,pénzügyi szakembert is szívesen látnak.Ez a monszun meg emberfüggő,én pl. imádok kiállni a langyos esőbe és néha a szélviharba is,de van,akit zavar,az ilyenkor elbújik a kis vagy nagy hajlékába.Erre csak azt tudom mondani,hogy a puding próbája az evés.Érdemes pl. kiutaznotok az esős évszakban egy bő 3 hónapra legalább,és akkor már kaptok némi elképzelést a tűréshatárotokról.Sok sikert,írj még,ha van kedved.

    előzmény:
    PinkiJenny (17)
    2009-02-14  21:14
  9. 2009. február 14. 21:4718.

    Szia!!

     

    Köszönöm az infókat!Azt hallottam már hogy sokan oda menekülnek ,

    Kicsit kapkodtam az írással mert a kislányom nem igazan hagyja hogy írogassak

    Az ismerősöm egy nagyon kedves és nagyon régóta ismerem!A férjének van kint cége,ne kérdezd mi mert én enm kérdeztem ő pedig nem mondta!Én Pattayara nem mennék nekem inkább Phuket az álmom.Remélem sikerül is elérnem!Mondjuk még pár évig nem is mennék mivel a kislányom 17 hónapos,igy várnék az utazással!Addig pedig gyűjtögetünk rá! tsunami évében majdnek összejött egy utazás,nagyon bennem maradt mert a Amari Coral Beachben laktunk volna,de egyéb okok miatt nem jött össsze!

     

    Valaki feldobhatná a topicot egy pár képpl...imádom nézgtni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (16)
    2009-02-14  15:05
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. február 14. 21:1417.

    Szia!

     

    Nagyon jól tetted, hogy indítottál egy topicot!

    Mi 3x voltunk eddig Thaiföldön (a párom már többször) …

    Jártunk Bangkok/Pattaya/Phuket/Coral island/Phiphi-n

    Sajnos 2004 Karácsonyán  pedig premier plánban csodálhattuk meg a Tsunamit isL a Kamala Bay terrace resortbol….

    Az akkor elég nagy trauma volt számunkra én jó ideig nyugtatókon éltem… Ennek ellenére visszatértünk a Phuketre és Coral Islandra (full nyugiJ imádtuk)

    Nagyon szeretnénk kiköltözni előbb utóbb…. De én már holnap mennékJ

    Ötleteink vannak tőkénk úgyszintén… Szerinted érdemes Phuket-re  költözni???

    Bangkok semmiképp nekem túl nagy és zsúfolt, Pattaya szerintem gagyi én semmi szépséget nem láttam benne….  Bár ízlések és pofonokJ

     Ami még kérdéses számunkra…. Amikor monszun időszak van ez mennyire visel meg minket Európaiakat??? Na és olyankor is járnak turisták?

    Köszi előre isJ

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (16)
    2009-02-14  15:05
  11. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 14. 15:0516.

    Szia,

    véletlenül TAHIFÖLDET írtál,ezen jót nevettem,én is szoktam néha ilyen elírásokat végbevinni.Ha a Pattayán élő ismerősöd nem közeli jó barát,vigyázz vele,ha kimész,és minden más magyarral is,akikkel találkozol.Ugyanis pár magyar ember,illetve a legtöbb,aki ott van,abból él többek között,hogy az odautazó naív magyarokat lehúzzák.Pl.mindennél kedvezőbb árú szállást ajánl,aztán utólag rájössz,hogy ugyanolyan apartmant akár a feléért is kaphattál volna bérbe,vagy egyesek bárokba visznek,hogy de jó ott,míg amit iszogattok,ő utána sápot kap,és a többi...Biztosan van pár normális is,de ilyenről még nem hallottam,ill.nem találkoztam.Ugyanis páran az igazságszolgáltatás elől mennek oda ki,mert nincs kiadatás,ha van némi pénzük,vesznek egy-két apartmant és húzos árakért kiadják,ami persze nem tűnik húzósnak,sőt,csak utólag derül ki,van olcsóbb is.Vagy szimplán bérelnek ők is és még többért kiadják.Már a bangkoki reptéren is állnak és vadásznak a magyarokra.Szóval vigyázz.Nekem is van kint pár apartmanom,kinti néven Condo-m,de nem reklámozom és eleve csak hosszabb távra adom ki őket,inkább ausztráloknak,amerikaiaknak,mert a berendezés végett kauciót is kérek.Van,hogy egy évre is kivette egy ausztrál család az egyiket.Lehet,hogy majd ide a topicra is írni fognak olyan emberek,akiket sajnos kihasználtak,átvertek.A reptéren is van rengeteg kiadvány,melyben kiadó ingatlanok vannak,ha nem hotelbe szeretnél menni,de a legegyszerűbb egy helyi ingatlanügynökséghez betérned.Azért ne ragadj le Pattayánál,mert az a hely inkább a lumpen elemeknek emlékezetes,akik a szórakozásért,a prostituáltakért,a piáért és a drogért mennek ki "nyaralni",így Pattaya csupán egy turisztikai központ,ahol nem tudod igazán megismerni a thai kultúrát és embereket.Receptet azt rengeteget tudnék írni,most sajnos nincs több időm,de ígérem,nemsokára,talán még ma írok neked pár thai étel elkészítéséről.Egyszerűek,gyorsak,pl.kókuszos csirkeleves,a rengetegféle wok-étel,rizzsel,tésztával,halak,stb...Viszlát később!

    előzmény:
    Keryke24 (15)
    2009-02-13  07:52
  12. 2009. február 13. 07:5215.

    Szisztok!!

     

    De jó hogy van ez a topic!!Imádom tahiföldet!Sajnos még nem voltam de a jövőben tervbevettem!Van ismerősöm aki kint él Pattayan és ő sokat mesélt a kinti életről!

    Ha valakinek van valami egyszerűen elkészíthető thai receptje azt nagyon szívesen fogadom!

     

    A képek gyönyörűak!Én januárban rendeltem egy könyvet...le is volt árazva 60%-al!5000 helyett  2000ft-volt!Nagyon szép színes!

     

    Thaiföld a címe.Van benne térkép is ha esetleg valaki nek kellene

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (1)
    2009-02-12  12:40
  13. 2009. február 13. 07:4314.
    Ja, egy barátomnak volt thai felesége /nem érdemelte meg!! :-((/ Az a lány is egy thai csoda volt!! :-)) Olyan szép, kedves és szelíd, hogy az csak na! Még én is gyönyörködtem benne... :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (12)
    2009-02-13  00:12
  14. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 13. 00:3513.
    Szia,akkor duplán emlékezetes maradt számodra Thaiföld.Ha mentek,szerintem próbáljatok több helyre is átnézni,nem tudom,tudtok-e motorcsónakot bérelni,vagy van-e engedély,mert úgy még könnyebb.Én csak próbáltam vezetni,a barátom átadta,de pofonegyszerű,és használtat már lehet venni egész elfogadható áron.De akkor már kellene egy dzsunka is északra az esőerdőbe,viszont amit muszáj,az egy platós kocsi,valami rozoga is megteszi,mert azok már úgyis hozzászoktak a hepehupákhoz,a plató meg a sok terményhez,mert lovat egészen biztosan fogunk tartani,lehet,hogy kiselefántot is,nehezen bár,de adnak engedélyt és utána rendszeresen járnak ki ellenőrizni,hogy az állat megfelelő körülmények között van-e tartva.Mindenesetre nagy könnyebbség,hogy vannak thai barátaink,mert így sok mindent el tudnak intézni nekünk,mivel ott minden rendelet,törvény más,mint pl.itt.Mi nem adjuk a gyerekeket nagy iskolába,mert a házunk egy déli szigeten van,ahol van egy helyi kis iskola,ami nekünk nagyon tetszik.A feleségem is ért  az oktatáshoz és szereti is tanítgatni a gyerekeket,így nem fognak mégsem elmaradni,ha esetleg továbbtanulnak a világban akárhol.10 és 6 évesek,már az angol is úgy megy nekik,mint a magyar,de nálunk ez családi szokás,hogy úgy mondjam.A thai nyelv kissé bonyolult,de nem nehéz,mi már beszélünk alapmondatokat,a gyerekek meg megtanulnak.Novemberben voltunk mindent lerendezni,már addig nem megyünk,a gyerekek fejezzék be nyugodtan ezt a tanítási évet itt,aztán irány Ferihegy.Szép estét neked!
    előzmény:
    sveszter (9)
    2009-02-12  20:10
  15. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 13. 00:1212.
    Látod,legalább eszedbe juttattam:))Amúgy Phi Phi végül is kettő sziget,a kisebbik Phi Phi Lej,itt nem is tudott rombolni igazán a Tsunami,a nagyobbik Phi Phi Don,azt sajnos teljesen ledózerolta,ahogy észrevettem,nem is igazán építenek újra minden ingatlant a parton.Nagyon jót lehet arra búvárkodni,mert nagyon gazdag a tengeri élővilág.Ha utazni lesz lehetőséged és igazi trópusi helyre vágysz,szerintem az egyik legideálisabb úticél,ráadásul egy természetileg olyan sokoldalú országba kerülsz,hogy mindent meg szeretnél ismerni.
    előzmény:
    OggÁngyi (11)
    2009-02-12  23:53
  16. 2009. február 12. 23:5311.

    Meseszerű történet! Megnéztem a szigetet és arra jutottam, hogy talán a magas páratartalmat is meg tudnám szokni ennek a látványnak a kedvéért... :-)) Másrészt, valóban az ottani mentalitás nagyon vonzó. Ennek ellenére valahogy nekem Thaiföld sosem jutott eszembe lehetséges úticélként... EDDIG... mindenesetre, ha lesz rá módom, megnézem közelebbről... ami nem a jövő héten lesz, de remélem nem is soha... 

    Jó, hogy ilyen topikot nyitottál! ;-) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (10)
    2009-02-12  20:51
  17. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 12. 20:5110.

    Szia,

    igen,valahogy úgy,első látásra szerelem.Még tanultunk a feleségemmel,akkor már házasok voltunk,gyerkőc még nem volt.Nem volt sok pénzünk,de imádtunk utazni,és olyan látens szerelemnek tűnt délkelet Ázsia.Ezért fogtuk magunkat és hátizsákos hippikként nekiindultunk.Két hónapot terveztünk,de végül is négy lett belőle,pedig már régen elfogyott a pénzünk,de megoldottuk mindig (nem loptunk! :)),a suli miatt is jönni kellett.Már akkor eldöntöttük,hogy nekünk ide vissza kell jönni.A négy hónap alatt Thaiföld déli részét,Vietnamot,Laoszt és Malajziát utazgattuk körbe.Másodjára már sikerült több pénzzel eltölteni arra két hónapot,ez ugyan nem volt sok,de egész Thaiföld belefért.Aztán ismét később nekem adódott egy szakmai lehetőségem Bangkokban,8 hónapos szerződést kaptam,így 8 hónapig éden volt,leszámítva a melót,de akkor Indonéziával is megismerkedtünk.Akkor már nagyon szomorú szívvel jöttünk vissza,mert beleszoktunk és nagyon megszerettük.Itthonról már voltunk azóta többször,de csak 3-4 heteket,sok ottani barát is lett az elmúlt időszakokból is.Már úgy két éve érlelődik a végleges kiköltözés,és mostanra megérett.A gyerekek is már teljesen be vannak sózva,mert imádják a kis elefántokat pesztrálgatni,meg hát a finom meleg tenger,ugye,a maga szépségeivel és helyenként delfineivel...

    előzmény:
    OggÁngyi (7)
    2009-02-12  18:06
  18. 2009. február 12. 20:109.

    Hát gyönyörű helyre mentek!!! Phi-phi-n is voltunk, nagyon tetszett! Pont a Tsunami előtti hetekben jöttünk haza. Fantasztikus napokat töltöttünk ott.  Ott kérték meg a kezem!!!! A tengerparton, pálmák alatt......... De jó is volt!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Holnap visszamennék!

    Bangkok valóban kicsit sok tud lenni, de azért pár napig el lehet lenni ott is. Bár össze nem lehet hasonlítani Phi-phi-vel! 

    Mi voltunk Samuin is, az is szép sziget!

    Remélem lesz még alkalmunk visszamenni oda, most már visszük a kisfiúnkat is!!! Most Ko Phanga a célom! Az is álomszerű sziget!

    Szerencsések vagytok, hogy még a munka is klappol,meg a családi kötödések miatt sem lesz honvágyatok! 

    Gyerekek mekkorák?

    Ismerőseim gyerekei a Bangkok International School-ba jártak, és nagyon színvonalas suli volt. Bár közel se tanultak annyit,mint hasonló évfolyamon itthon. De más élet lesz ott, mint itthon! Sokkal jobb!!!!! Sok boldogságot nektek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 12. 19:418.
    Szia,nagyon szépen köszönjük,meglesz.Örülök,hogy ti is jól éreztétek magatokat.Ha tehetitek,érdemes még visszatérnetek,középen és északon is sok gyönyörűség vár,a dzsungelben néhol annyi az orchidea,hogy az illatuk mindent betölt,bár van jó pár fajta,aminek nincs illata.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342842 (6)
    2009-02-12  13:48
  20. 2009. február 12. 18:067.

    Szia! Nem fenyeget az a veszély, hogy odaköltözzek, mert ha már meleg van, akkor én a száraz meleget szeretem, de nyaralni talán oda is... :-) Én megrögzött négyévszak rajongó vagyok... 

    Amúgy, miért pont Thaiföld? Első látásra szerelem volt? :-) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (5)
    2009-02-12  13:16
  21. Torolt_felhasznalo_342842
    Torolt_felhasznalo_342842
    2009. február 12. 13:486.

    Szia!

    Bangkokból nekünk elég volt 3 nap, viszont Phi-Phi tényleg fantasztikus! :-)

    És Krabi környékétől is el voltunk ájulva.. :-)

    Sok boldogságot Nektek odakint! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_767418
    Torolt_felhasznalo_767418
    2009. február 12. 13:165.
    Sziasztok,elnézést,hogy mindenkinek egyszerre válaszolok,de nem nagyon van időm most,nemsokára mennem kell.Mi már eladtuk a lakást előre és az autókat is,majd akkor veszik át tőlünk,mielőtt utazunk.Mást nem kell felszámolnunk,mert családunk pár tagja már kint van,ők idősek már,itt senkink nem marad.Én egy nemzetközi banknál dolgozom,így abban az országban végzem a munkámat,ahol szeretném,így minden összejött.A feleségem pedig beteg emberekkel foglalkozik és ott önkéntesként fog segíteni néha pár árvaházban.Bangkokban is éltem pár hónapot,de aztán menekültem mindenfelé a rettenetes szmogból.Egyébként mindennel együtt gyönyörű és megkapó város,de kész idegrendszer kell hozzá.Mi egészen délen vettünk még pár éve egy házat,a Phi Phi szigetek déli részén.Ott szerencsére nem olyan sok a turista,mert eldugott kis öböl,a mienken kívül még 3 ház van arra,az egyik egy thai pasasé,a másik kettő egy nagy amerikai családé.Ott már örökös nyugalom van,sajnos,a régió egy részét tönkretette a Tsunami,de már sok részt helyreállítottak,még mindig folynak munkálatok.Nem messze onnan,azon a szigeten van egy iskola,nagyon szép,modern,jár oda még pár ott élő amerikai és európai család gyermeke.Bangkokban van pár nagyon jó hírű egyetem,ha a gyerekeink majd tovább akarnak tanulni,de ezt bárhol a világon meg lehet tenni.Ha valaki nem bírja az állandó hőséget és magas páratartalmat,az valószínűleg sosem fogja ott jól érezni magát hosszútávon,esetleg csak egy nyaralás erejéig.Megnézem,mennyi időm van még,ha nincs,később vagy holnap jövök,sziasztok,addig írjatok csaK! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. február 12. 12:594.

    Szia! Irigykedem! Mi is voltunk már 3-4x kint. NAgy szerelmünk lett az ország.

    Mivel foglalkoztál kint? Bangkokba laktatok?

    Ismerősök laktak kint 2 évet, de nekik elég volt-hazajöttek.

    Érdekes,hogy embereket miért vonzza annyira az az ország?! Izgalmas, nyüzsgő, barátságos.... Van olyan ismerősöm, aki soha nem akar oda visszamenni!

    Ti felszámoltatok ithhon mindent?

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (1)
    2009-02-12  12:40
  24. 2009. február 12. 12:533.
    Téma pont aktuális nálunk is. Család egy része most megy ki hosszabb időre és nem kizárt hogy én is megyek pereputtyommal együtt. Kb. 10 éve kezdődött hogy kint jártunk először. Azóta épült egy kis ház,egyebek. Ti mit csináltok majd kint?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (1)
    2009-02-12  12:40
  25. 2009. február 12. 12:502.
    Minden jót kivánok nektek, egyszer talán eljutunk mi is a férjemmel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_767418 (1)
    2009-02-12  12:40

Címlap

top