Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Alfaban? de hogy?

Torolt_felhasznalo_971014
Torolt_felhasznalo_971014
Létrehozva: 2004. január 31. 19:24
Tegnap este olvastam egy ciket az alfaba "lemerules"-rol. Es hogy milyen jo is a testunknek- lelkunknek, mert nagyon nyugtato hatasu.Valaki probalta mar ezt a falyta meditaciot? Es ha igen akkor ti hogy csinaltatok?
  1. 2004. február 1. 05:3926.
    A hosszabb belelegzes, rovid kilelegzes feltolt energiaval, felporget, forditva:a rovidebb belegzes, hosszabb kilegzes ellazit. A szervezet legjobban hasznositja a pranat a belegzes utan, amikor benntartod a levegot. :)
    előzmény:
    hajnal75 (3)
     
  2. 2004. január 31. 23:0925.
    Szerbusztok, jó éjt!**
    előzmény:
    zizi9 (23)
     
  3. 2004. január 31. 23:0124.
    Kedves Zizi!Annyira nem ismerlek, de azt már bizton tudom, hogy elég agresszív "nőszemély " vagy:-))
    Abban az esetben, ha Te engem sokat-sokat fejbe vágnál. . . , hát??. . . én a kómához hasonlítanám!:-)**
    De, nékem az is jó lenne már!!!
    előzmény:
    zizi9 (22)
     
  4. 2004. január 31. 22:5423.
    *************
    előzmény:
    Őszülő (21)
     
  5. 2004. január 31. 22:5322.
    Akkor tudsz sokáig deltában maradni, akár két napig is, ha folyton fejbeváglak a palacsinta sütőmmel amikor feleszmélnél. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :)))))))))))))))))))))))
    No de tudod ugye, hogy nem gonoszkodom én veled, de a világ minden kincséért ki nem hagytam volna.
    A delta szint az alvás folyamatához tartozik.
    A már elített TM-es technika is alkalmas rá, ami napi kétszer 20 perc meditációt jelent.
    Viszont aki agykontrollos, és egész bizti, hogy napi szinten gyakorol, ők is lejjebb mennek deltába, s akár thétába is. Minél mélyebb szinten vagyunk annál fogékonyabbak leszünk a programozásunkkal, azaz amit programozunk, hogy elakarunk érni, annak a megvalósulása eredményesebbé tehető.

    De mint írtam a jóga is alkalmas erre és még sok más technika.
    Szőlőcskének írom, hogy a Transzcendentális meditációról szerintem a Stratlapon keresztül keresve olvashatsz, és az Elixír magazinban mindíg hirdetik magukat.
    És a még nem említett Usui féle tradicionális reikivel is elérhetők ezek a szintek.
    puszikállak!!!:)))
    előzmény:
    Őszülő (15)
     
  6. 2004. január 31. 22:3921.
    kb. a 20-30. légzésnél, amikor már a nyugalmad megvan, akkor. . minden egyes kifújást egy picivel előbb befejezem , de nem veszek másik levegőt. mindaddig, míg kényelmesen vagyok ebben a "szakaszban". ez előszőr 3-4 másodperc, de volt már, hogy közel 1 percig, minden gond nélkül ebben az abszolut nyugalomban vagyok. . . és hát "itt", már köze sincs a tudatos tudatomnak az élet, a fizikai síkhoz.
    előzmény:
    Szolocske (20)
     
  7. 2004. január 31. 22:2820.
    Mi az , hogy hagyod hogy átvegyék tőled az irányítást?
    És az hogy a kilégzés megállítása?
    előzmény:
    Őszülő (19)
     
  8. 2004. január 31. 22:2619.
    Én a légzéstecnikát tartom a legfontosabbnak és utána. . . hagyom, hogy átvegyék tőlem az irányítást.
    A nyugtatásra , nálam a kilégzés "megállítása" a tuti.
    Nincs egyszerű életed, ahogy "látom"!. . . bár, kinek van?
    előzmény:
    Szolocske (18)
     
  9. 2004. január 31. 22:1418.
    nincs:)
    de muszáj. délben alszik a baba, akkor általában berakom vmelyik progit az AK újrakezdőknek című cd csomagbol.
    Egyszer abbahagytam egy időre a gyakorlást, és majdnem összeroppantam. szakdoli írok, válás, baba, és egyszercsak rájöttem, hogy muszáj lazítani. nekem a legjobban egyébként az jön be, ha már progizni sincs energiám, hogy este spirállal ellazítom magamat, az csak 1-2 perc, utána elképzelem, hogy másnap este jókedvűen megyek aludni, mert klassz napom volt. nagyon egyszerű, de annál hatásosabb technika!
    előzmény:
    Őszülő (17)
     
  10. 2004. január 31. 22:0617.
    A TM-re én is elmennék!
    Neked van elég időd gyakorolni?
    előzmény:
    Szolocske (16)
     
  11. 2004. január 31. 21:5916.
    A mély nyomok az engem is érdekelne!
    Mióta a férjem elhagyott, azóta egyszerűen bepánikolok, ha egy férfival többször randizom. Pedig 2 év hosszú idő. Olyan aranyos fickókkal találkozom , progizom is, hogy lesz hamarosan egy kedvesem, de vhogy nem akarok hinni benne, és nem is tudok igazán hinni benne Úgy gondolom, hogy ennek sokkal mélyebb oka lehet, nem a válás. Végülis ez az egy problémám van, amivel nem boldogulok agykontrollosan, de bétában se. A baba, a vizsgák, munka, végülis mindenhol használom az AKt. de a párkapcsolatban nem megy.
    Szóval hol lehet ezt a transzcendentális meditációt elsajátítani?
    előzmény:
    zizi9 (14)
     
  12. 2004. január 31. 21:4015.
    Sokáig itt lehet maradni. . . ebben az állapotban?
    mit kell ahhoz tenni, hogy 2 napig "deltában" maradjak?
    Lehet így enni, inni, . . . . . . . ?
    előzmény:
    zizi9 (14)
     
  13. 2004. január 31. 21:1614.
    Hát ez nagyon édes volt: ha a baba megdobál spenóttal!:))))))))
    előzmény:
    Szolocske (13)
     
  14. 2004. január 31. 21:1013.
    Sziasztok!

    Én kb 11-12 éve vegyok agykontrollos, és tényleg csak ajánlani tudom.
    Nem tudom, hogy hat, de hat. Hogy azért jobb az életem, ha használom a technikákat, mert nyugodtabb vagyok, vagy azért vagyok nyugodtabb, mert olyankor sikerülnek a dolgaim, azt nem tudom.

    De van pár egyszerű és gyors tippen az alfába jutáshoz, ami nekem nagyon bejött.
    Az egyik:képzelj el egy gyönyörű, aranyszínű spirált, amint lefelé megy körbe-körbe a fejed tetejétől a lábujjaid felé. És közben ahogy halad, képzeld el, hogy egyre jobban megnyugszol és a spirál magával viszi a feszültségeidet, gondjaidat. Amikor leér a lábbujjaidhoz, akkor elhussan a levegőbe, a gondokkal együtt.

    A másik kedvencem:minden egyes lélegzetvételnél elképzeled, hogy energia járja át a testedet és hogy jókedvű, energikus vagy. Minden egyes kilégzésnél pedig azt, hogy a gondokat, feszültségeket kifújod a levegővel együtt.
    Ez utóbbi nekem pl nagyon segít a kisbaba mellett, mikor fáradt vagyok és a baba megdobál mondjuk spenóttal, hát, csodákat tesz egy kis kilégzés ilyen módon.

    Harmadik klassz trükk:hogy tudd, milyen az , ha el vagy lazulva, ahhoz először érdemes kipróbálni, hogy milyen vagy , ha feszültek az izmaid. Viszonyítási pont miatt. Ha többször vagy ellazulva, akkor egyre jobban és hamarabb lazulsz el legközelebb. Szóval a trükk:mielőtt relaxálni kezdenél, ülj le kényelmesen, csukd be a szemed és feszíts meg egyenként a főbb izmaidat, mint amikor pl ökölbeszorítod a kezedet. Ezt tedd meg a fejedtől lefeke haladva("megfeszítem a karomat, majd kiengedem. megfeszitem vállaimat, kiengedem", így szépen sorban haladva. ) Ezután legközelebb már tudni fogd, hog ymilyen volt, mikor ellazítottad az izmaidat.

    ezek ugyan csak lazÍtó gyakorlatok, de az az alfa alapja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 31. 21:0912.
    13 évvel ezelőtt jelent meg az Agykontroll könyv. Elolvastam, és megcsináltam belőle az alfagyakorlatot. Majd félévvel később elmentem a tanfolyamra.
    De ami ennél is sokkal többet adott , mint igazán mély relaxáció, vag ymeditáció az a TM /Transzcendentális meditáció volt/. Ott van elsősorban jelentősége, hogymikor melyik agyfrenvencián vagyunk. Mert minél mélyebben annál több stressz ürül ki a szervezetünkből, ami igazán mánsként nem igen képes, főleg a mély nyomok, traumák, de a Tm-mel van rá lehetőség. Az agykontroll mg azért jó mert programozni lehet vele az elérendő kivánságainkat, céljainkat, és közben lenyugtatja testet-lelket.
    előzmény:
    Cicamica04 (7)
     
  16. 2004. január 31. 20:5611.
    az még nem alvás, ha csak bólogatsz. . . :)))
    Vagy alszol utána vagy nem. . . mindegy. . . alfában du. 2-kor is lehet menni, ebéd utáni sziesztában 2 meló között. . .
    Én tavaly, amíg metróval jártam be dolgozni, a metrón alfáztam minden reggel (még elég álmos voltam :)) 3 megálló alatt. . . leültem, becsuktam a szemem és kizártam mindent magam körül. . .
    előzmény:
    Cicamica04 (9)
     
  17. 2004. január 31. 20:4910.
    Bocsi, hogy én válaszolok, bár Zizike sokkal illetékesebb erre, ő talán tanitja is.
    Szóval tegyél be valamilyen halk és andalító zenét, lehetőleg instrumentálisat (amiben nem énekelnek), sötétíts be vagy csak valami halvány fény világítson. Feküdj le kényelmesen, párna nélkül, vagy ülj úgy, hogy a derekad támasztva legyen és a két talpad a földön nyugodjon. Figyelj arra, hogy egyik testrészed se keresztezze a másikat.
    Aztán kedz el figyelni a légzésedet, semmi másra ne figyelj, csak arra, hogy beszívod, majd kifújod a levegőt. A kifújás hosszabb ideig tartson, mint a beszívás. Ha már teljesen lelassítottad a légzésedet, lassan, nagyon lassan számolj el 10-től visszafelé nulláig. Aztán ha kell még egyszer. ha sikerült ellazulnod, akkor alfában vagy. Ennyi.
    előzmény:
    Cicamica04 (7)
     
  18. Torolt_felhasznalo_971014
    Torolt_felhasznalo_971014
    2004. január 31. 20:469.
    ok, de ha nem alszom el es ugymond felebresztem magamat akkor benyugosodom, es utanna irto almos leszek!??
    előzmény:
    aditte (8)
     
  19. 2004. január 31. 20:438.
    Próbáld ki akkor, mikor nagyon álmos vagy. . . és épphogy visszarántod a fejed, hogy ne aludj el. . . és csakis ülve! Fekve tuti elalszol. . . ha bólogatsz, az már alfa. . . ha nem megy, ne erőltesd. . . és ne gondoloj közben arra, hogy: jaj, most már alfában vagyok vagy nem?! Csak lazulj. . . képzelj el egy helyet, ahol szeretnél lenni, ahol egyedül vagy. . . ahol biztosan jól éreznéd magad. . . vagy egy tengerpartot, ahol szinte hallod a tenger morajlását vagy ami neked jó stb. . . és ne figyelj semmire. . . csak lazulj el. . .
    előzmény:
    Cicamica04 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_971014
    Torolt_felhasznalo_971014
    2004. január 31. 20:387.
    Koszi hogy raszantad az idot hogy leird ;-)
    te kulonben csinalod? es ha igen, akkor te konyvbol tanultad? v tanfolyamra jartat?
    előzmény:
    zizi9 (5)
     
  21. 2004. január 31. 20:076.
    Azt nem jol irtam, hogy ne gondolj semmire, mert valamire viszont kell. Pl, ha keresel valmit. A kulcsod. Ez az agykontrollos dolog.

    Viszont ha csak relaxalni akarsz, akkor nem szabad a mindennapos gondokra gondolni, koncentralni kell valami szepre, (jol jon egy kellemes muzsika is alatta) szep hely amihez jo emlekek kotnek, vagy ahova el szeretnel jutni.
    Vagy ha mar halado vagy, akkor lehet egy segitod, egy kepzeletbeli szemely, aki segit a problemad megoldasara rajonnod. Utananezhetnel konyvekben, ha tenyleg erdekel. Biztos kapnal hasznosabb infokat, itt hely sincs igazan.
    előzmény:
    Cicamica04 (4)
     
  22. 2004. január 31. 20:005.
    Ha bambulsz az már alfa.
    Az alfa az agyfrekvencia egyik tartománya.
    Most mikor beszélgetünk Bétában vagyunk.
    Ezután rögtön az Alfa következik, tehát egész közel vagyunk hozzá.
    A gyerekek 7-14 éves korukig alfa üzemmódban vannak, csak utánna jön a felnőtt Béta üzemmód.
    Ezért mondják azt, hogy a gyerekek könnyen tanulnak, mert ezen a szinten valóban könnyebb tanulni.

    Ha egyszerűen békésnek, nyugodtnak érzed magad az általában már alfa agyfrekvencia tartományban van, amikor már majdnem elalszol az bizony már delta nevezetű agyfrekvencia tartomány, és amikor mélyen alszol akkor thétában vagy.

    Nos ezért nem kell megerőszakolnia senkinek magát, mert ha egy számára szép, nem pörgős ritmusú zenét hallgat, aztán ahogy írtam amikor elbambul, vagy amikor igazán nyugodtnak érzi magát, akkor már alfában van.

    Az tévedés, hogy olyankor nem szabad gondolni semmire.
    Olyat még a jógik is csak hosszú évek után képesek végrehajtani, és nekünk egyáltalán nincs erre szükségünk.
    Inkább arra, hogy megengedjük magunknak, hogy a gondolatok jöjjenek a fejünkben, és menjenek.
    Azaz ne kapaszkodjatok bele, ha észreveszitek valami eszetekbejutott. Csak figyeld meg és hagyd hogy távozzon, jön helyette másik, azt is engedd útjára, és az agy megszokja, hogy nem ragaszkodsz, és egyre csendesebb lesz. Ez már simán alfa állapot.
    Egyébként pedig az Agykontroll használja ezt az állapotot a tanfolyamán, tehát ha félsz, hogy nem elég szakszerű, akkor már csak egy agykontroll tanfolyamra kell beiratkoznod, .

    Aki nem tart ettől elmondom, hogy ha valaki jógázik, vagy autogén tréninget csinál, ahol ellazítja külön-külön minden testrészét, és kellemesen hever , pihen, olyankor is alfa vagy mélyebb állapotokba megyünk bele.

    Ezek a test-és lélek koondicionálására, a harmónia megteremtésére, a stresszek kiürülésére alkalmasak. És maga az alfa állapot is erre alkalmas.

    Ha bármilyen meditációt megtanul valaki akkor túl is haladja ezt az alfa szintet.
    De nem az a lényeg mennyire haladjuk túl, hanem az hogy érezd a kellemes megkönnyebbülést, hol ellazulást, hol felfrissülést, hol csendességet.
    Lehet ez mindenkinél más-más reakció, a kellemesen van ahangsúly, vagyik ami történik az jó.
    előzmény:
    Cicamica04 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_971014
    Torolt_felhasznalo_971014
    2004. január 31. 19:474.
    igen en is azt olvastam a cikben, hogy ez olyan mintha majdnem elalszol, es legtobben elis alszanak, hacsak nincs veled valaki aki segit hogy abban hogy ne aludjal el.
    azt megertettem a cikbol hogy jo a leleknek, stb, de mi is jo abban? pl en ha csak ugy delutanonkent veletlenul elalszom meg csak 10 percre is utanna olyan morcos szoktam lenni:-) tehat ha lemegyek alfaban akkor utanna mi van ha ujra "ebredek"?

    előzmény:
    hajnal75 (3)
     
  24. 2004. január 31. 19:433.
    Szioka!
    Ez olyan mint amikor epp hogy elalszol. En nem tudom tudatosan megcsinalni, mindig elalszok :-)) De gyakorolni kell, nyugodt, csendes, meleg helyen, ahol nem zavarhat meg senki, es a legzeseddel tudod szabalyozni. Valami olyasmi, hogy 3 -ig szamolsz kilegzeskor 5-ig szamolsz belegzeskor. De lehet forditva is, attol fugg kinek melyik jon be. Tok nyugis, es nem szabad semmire sem gondolni.
    Remelem tudtam segiteni. jo alfazast.
    előzmény:
    Cicamica04 (1)
     
  25. 2004. január 31. 19:422.
    Ez engem is érdekel, nagyon.
    Egy ismerös egyszer mesélte, hogy "átmegyek alfába",
    de nem értettem.
    előzmény:
    Cicamica04 (1)
     

Címlap

top