Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Női hajvágás sajátkezűleg

Anita40
Létrehozva: 2009. szeptember 2. 09:03

Sziasztok!!!!

 

Létrehoztam egy topikot azoknak nőknek és lányoknak, akik nem (vagy nem elsősorban) a fodrásszal csináltatják meg a frizurájukat, hanem sokkal inkább a sajátkezű hajnyírás és frizurakészítés hívei, tehát azoknak, akik saját maguknak szokták rendszeresen (vagy esetleg alkalomszerűen) levágni, elkészíteni (festeni, beszárítani, dauerolni, nyírni, stb. ...) a frizurájukat.

A topik célja: a kölcsönös tapasztalatcsere lehetőségének megteremtése főleg azok között, akik sajátkezűleg szeretnek fodrászkodni (de a jótanácsaikkal a profi fodrászok is beszállhatnak a beszélgetésekbe). Akik kérdésekkel vannak tele a téma iránt (pl.: mert nem tudják, hogy hogyan is kezdjenek hozzá), azok is jöjjenek ide bátran kérdezni, biztosan találnak majd a kérdéseikre választ. ((Szintén ide lehet még hozni az elrontott fodrászkodás tapasztalatait is, mindenki közös okulására, hogy mit hogyan nem célszerű csinálni, tehát hogyan kerülhetik el a hibákat, és a belőlük eredő problémákat és bajokat.))

Így akik szeretnek saját maguk fodrászkodni, azok találnak egy jótanácsokkal és tapasztalatokkal teli topikot.

 

A topik keresőben látható címe: "Női hajvágás sajátkezűleg" (Ezzel a topikcímmel kell a topikra rákeresni a fórumban.).

 

A topik teljes címe: "Női hajvágás, frizurakészítés saját kezűleg" (Az, amit a keresőben láttok, ettől a címtől a karakterszám-korlát miatt jóval rövidebb.).

 

A topik témája: Ez egy női frizurás, többnyire saját kezűleg történő női frizurakészítéssel és női hajvágással foglalkozó topik. Ide hozhatjátok a saját kezűleg végzett hajvágásról, frizurakészítésről készült képeket (netes kép is, és saját kép is jöhet), és az ehhez hasonló témájú videók linkjeit. Tippadónak, hajvágási és frizurakészítési tanácsok összegyűjtésének és az ezzel kapcsolatos fotók és videó-linkek gyűjteményének szánt topik, tehát aki szeretne belőle tippeket venni, hadd vehessen innen tippeket a saját kézi frizurakészítéshez, hajvágáshoz. (Tanulságlevonás céljából ide lehet hozni az elrontott hajvágás, frizurakészítés témájú képeket és videó-linkeket is.)

A fotók és a videó-linkek lehetnek rövid, félhosszú, hosszú, sima, göndör, normál, extra, esküvői, alkalmi, extrém, különleges, extrém különleges, festett, nem festett frizurák készítéséről, vágásáról készült képek és videó-linkek is. (Tehát az ide hozható fotók, linkek skálája rendkívül széles.) A fotók, vagy linkek a női és a lányka frizurák készítéséről készültek legyenek. Az ide hozott fotók és linkek elsősorban amatőr (sajátkezűleg vagy barát segítségével végrehajtott) frizurakészítésről készült képek és linkek lehetnek, de másodsorban azért ide hozhatók a profi (fodrász általi) frizurakészítésről készített képek és linkek is, mivel a profiktól sokat lehet tanulni. Forrásuk szerint lehetnek netről, webről leszedettek, vagy akár saját forrásból is származhatnak.

Nemcsak a fotókat és a videó-linkeket lehet idehozni, hanem a frizurakészítés és hajvágás leírásait is beletehetitek ebbe a topikba.

 

Használjátok bátran, és hasznosan ezt a topikot! Kellemes társalgást a témában, továbbá sikeres házi fodrászkodást kívánok mindenkinek!

 

  1. 2009. szeptember 2. 11:0126.

    Most talátlam egy fodrászt, aki jól vág, többek között az első képre, amit vittem neki, közölte, hogy az én hajamból nem lehet megcsinálni, mert máshol van a forgóm. Máris szimpatikus volt.

    Viszont festeni... hát egy fóliás melírt már nem mernék nála bevállalni.  

    előzmény:
    Muki2 (24)
    2009-09-02  10:57
  2. 2009. szeptember 2. 10:5925.

    Meg se kérdem, mi a véleményed az egyik cég levelezős fodrászoktatásáról, ahol OKJ-s vizsgát is lehet tenni. 

    Akkor már inkább egy ilyen fórum, ahol a "jól elrontottam", és a "nézd milyen jól sikerült" frizurákat is meg lehet osztani egymással, de senki sem lesz felhatalamazva, hogy utcáról betérő szerencsétlen áldozatokon gyakorlatozzon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (21)
    2009-09-02  10:51
  3. 2009. szeptember 2. 10:5724.

    Ilyenkor szolhatna, hogy ezt a frizurat nem lehet a fejemen megcsinalni.

    En mondom, hogy rosszak a fodraszok, csak nagyon sok rossz tapasztalatom van. Az egyik egyszer iszonyu jol vagta le, nagyon boldog voltam, de hiaba mentem vissza tobbszor is, soha tobbe nem sikerult ugyanazt produkalnia :(

    Ezert varom most mar magamnak, es elegedett vagyok. Majd este teszek fel fotokat, csak otthonrol tudok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (20)
    2009-09-02  10:49
  4. 2009. szeptember 2. 10:5623.

    Látom, a képeken mindenki frufrut vág.

    Ezek a tanácsok nekem beváltak:

    - A frufru száradás után tényleg sokkal rövidebb lesz, akár 1-1,5 cm-rel is, így elsőre inkább kicsit hosszabbra kell vágni, mint olyanra, ami "pont jó".  

    - Ne rögtön az egészet vágjuk, hanem először csak a közvetlenül a homlok előtti tincseket, a többit hátracsatolva. Így ha ráfésüljük a "második réteget", még tudunk vele kicsit korrigálni, ha a nem lett tökéletes.

    - Hiába divat, elsőre nem jó ötleg tömött frufrut vágni, mert nehéz karban tartani, és egy élet megnöveszteni. A vékonyabbal is el lehet dönteni, hogy jó lett-e, és aki nagyon ragaszkodik hozzá, még később is ráér tömöttebbet vágni.

     

     

    előzmény:
    Anita40 (1)
    2009-09-02  09:03
  5. 2009. szeptember 2. 10:5422.
    Én most tervezem, hogy levágok egy kicsit a hajamból, 1-2 centit. Csak az tart vissza, hogy nem tudom, milyen ollóval eshetek neki. Ki milyennel vágja?
    előzmény:
    Anita40 (1)
    2009-09-02  09:03
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 10:5121.

    Csak fodrászból sok van, JÓ MESTEREMBERBŐL pedig nagyon kevés.

     

    előzmény:
    miccka (18)
    2009-09-02  10:36
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 10:4920.

    De,a fodrásznak tudnia kell,milyen a személyiséged!Mert ezt a mesterképzésen már tanítják.Meg kell tanulni olvasni a testbeszédből,egyéb jelekből.

     

    Nézd, a pontos kommunkáció nagyon fontos,mind a vendég,mind a  fodrász részéről.

     

    Nekem vannak nagy csavaróim,de sokaknak nem lehet laza hullámot tenni,mert nem alkalmas a hajuk rá.

    előzmény:
    Muki2 (19)
    2009-09-02  10:36
  8. 2009. szeptember 2. 10:3619.

    Annyi szol a fodraszok vedelmeben, hogy nem tudhatjak milyen a szemelyisegem. Tehat amikor o ugy gondolja, hogy tetszeni fog nekem, nem tudhatja, hogy mennyire vagyok divatkoveto vagy feltunest kereso peldaul. Az egyik emlekezetes frizuram, amikor gondorittetni mentem, hullamosat szerettem volna, barany lettem, raadasul rabeszelt a fodrasz szoke tincsekre, en ugy kepzeltem, alig lathatoan lesz par szokebb sav a hajamban, a vege meg rettenetesen szoke lett. Kb egy ev mulva lett valamennyire normalis a hajam, hullamos es szokes.

    A masik csoport, akitol kersz valamit, es masat vag.

    Vagy volt olyan is, akitol azt kertem, vagjon le a lenott festett reszbol amennyit csak lehet. Erre a fejem bubjan rovid volt, korbe meg hosszabb, nem is tudom elmagyarazni, lenyeg, hogy mindenki kerdezte, ki csufitott igy meg. A fodrasz meg azzal vedekezett, hogy en azt kertem, vagja le a festett reszt, ha levagta. En ugy gondoltam, minel tobbet, de attol meg maradjon is alakja.

    A gondoritessel is van kerdesem: miert nem lehet tartos hullamot csinalni? Mindenki apro baranygondort tesz a hajba. Egyik magyarazat az volt, hogy csak kis meretu hajcsavaroik vannak. Miert nem vesznek vagy csinaltatnak akkor nagyobbat?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (15)
    2009-09-02  10:23
  9. 2009. szeptember 2. 10:3618.

    Ebben igazad van.

    Csak fodrászból sok van, JÓ MESTEREMBERBŐL pedig nagyon kevés.

    (Egyszer nyertem hajvágást egy neves szalonba, és nemhogy "katarzis" nem ért a végére, de elég rosszkedvű lettemOtthon pedig sehogy nem tudtam beállítani. -> újra rövidre vágás.)

     Tulajdonképp tíz éve növesztem a hajam.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678272 (15)
    2009-09-02  10:23
  10. 2009. szeptember 2. 10:3617.

    Remélem élni fog a topic!

     

    Férjem még esküvönk elött valami rémes 1-2 centis hajjal várt, mondtam el ne menjen fodrászhoz, majd megnyirom esküvönk elött, azota is nyirom. 

    Aztán jöttek a gyerekek nyirom öket is, meg persze magamat is. Sok fodrásznál voltam,  kevés sikerrel, feladtam. 

    előzmény:
    Anita40 (1)
    2009-09-02  09:03
  11. 2009. szeptember 2. 10:2916.

    Nekem kétszer volt "katonásra" vágva a hajam: egyszer, mikor a fodrász úgy intézte a szőkítést (festetlen, világosbarna hajból), hogy rákente a szőkítőport meg a 12-es oxit, rajta volt elég sokáig, lemosta, megmosta hamvasító samponnal, megszárította, és közölte, hogy készen van...

    Utoljára voltam nála, másnap mentem levágatni, maradt vagy 2cm. (2 ujjnyi.)

    Másodszor, mikor meguntam, hogy folyton be kell csavarni, és elmentem fodrászhoz. Vittem képet, hogy milyen a hajam becsavargatva, milyen enyhe hullámokat szeretnék bele. Erre először olyan vékony csavarókra akarta feltekerni, mint egy hurkapálca, aztán rábeszéltem, hogy inkább legyen kicsit nagyobb. (mint egy rotling, kb.) A dauervízzel fél órára beültetett a búra alá...

    Mondani se kell, megint nem maradt a hajamból túl sok.

     

    Azóta vettem egy hajvágó gépet, 4 cm-ig vág, és legalább olyan jól le tudom vágni, mint a fodrász, csak kicsit hosszabb a végeredmény.  

    előzmény:
    KicsiBors (9)
    2009-09-02  09:41
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 10:2315.

    Jó kérdés...de nem feltétlen fodrász hiba.

    Illetve annyiban hiba,hogy ne mondja el őszintén,ha valami miatt nem kivitelezhető a séró:arcforma,fejforma,hajminőség,forgók stb

     

    Én azt is fel szoktam vállalni,ha valamit nem tudok megcsinálni.

    Viszont azt is tudni kell,hogy ugyanolyat,mint egy képen szinte sohasem lesz.Mert az az adott modell haja,feje és neadjisten még a fotóhoz is felturbózták...

    előzmény:
    Muki2 (13)
    2009-09-02  10:18
  13. 2009. szeptember 2. 10:2214.

    Tudom, hogy most minden fodrász utálni fog, de szerintem is jó ötlet ez a topik.

    Csak azt tessék összeszámolni, hány olyan fórum indult, ahol valaki megkérdez egy apróságot, és aztán kihal, aztán ezt a kérdést abban a topikban már hiába teszi fel valaki, a  nem válaszol rá.

    Ha hasonlóan mozgalmas lesz, mint a többi hosszú életű,  és a jó és rossz tapasztalatokat is megosztjuk, szerintem nem lesz gond.

     

    Azt pedig senki sem állította, hogy ezek után senki nem jár fodrászhoz.

    De egy kis frufruigazításért nem mindenki szokott szalonba rohangálni, sokszor nem is olcsó, elrontani viszont el lehet.

     

    Épp ma néztem: az nlc-s szakértők között véletlenül sincs fodrász, akitől kérdezni lehet, így ha a fórumozó fodrászok "törzsvendégek lesznek", sokat emelhetnek a színvonalon.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. szeptember 2. 10:1813.

    En fodrasztol is jottem mar el sirva... Nagyon sok fodrasznal jartam mar, viszem a fenykepet is, aztan megse lesz olyan.

    Figarina: hogy van ez szerinted? Miert nem tudjak olyanra vagni mint a foton levo frizura?

    előzmény:
    KicsiBors (9)
    2009-09-02  09:41
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 09:5412.
    Nem baj,én pont az ilyenekből(is) élek!!!
    előzmény:
    KicsiBors (9)
    2009-09-02  09:41
  16. Torolt_felhasznalo_584725
    Torolt_felhasznalo_584725
    2009. szeptember 2. 09:5111.

    egyetértek.... mondjuk a festést én is magamnak csinálom MÉG, de már kezdi elérni azt a hosszúságot, hogy fodrász segítségére fogok szorulni.

     

    hosszúhajból 1-2cm-t levágni valóban nem nagy kunszt, mert ugye úgysem látszik, ha nem egyforma, de azért frizurát csinálni...

    előzmény:
    KicsiBors (9)
    2009-09-02  09:41
  17. 2009. szeptember 2. 09:4110.
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 09:419.

    Nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy a fodrászat egy mesterség, egy szakma.

     

    Soha eszembe sem jutna belevágni a sajét kezemmel a hajamba, mert könnyen sírás lehet a vége, aztán meg persze mégiscsak a fodrásznál kötök ki... Mert Ő ért hozzá.

     

    De mindegy nem OFFolok tovább!

     

    előzmény:
    Muki2 (7)
    2009-09-02  09:36
  19. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2009. szeptember 2. 09:378.
    Majd a youtube-on kitanulom, és nekiesek.... Már amúgy is aktuális megint..
    előzmény:
    icron (6)
    2009-09-02  09:35
  20. 2009. szeptember 2. 09:367.

    Eleg meredek parhuzam. A kormod is le tudod vagni magad, vagy nem? A haj is ilyen. Ha elrondod, meg mindig elmehetsz fodraszhoz, vagy paroka A mutet azert mas kategoria.

    Viszont diagnozist (betegsegrol) sokan fel tudnak allitani az Internet segitsegevel.

    előzmény:
    KicsiBors (3)
    2009-09-02  09:24
  21. Torolt_felhasznalo_294988
    Torolt_felhasznalo_294988
    2009. szeptember 2. 09:356.

    De magadnak kell vágnod a hajad. Legközelebb légyszives a Saját kezedbe venni az ollót. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_854721 (4)
    2009-09-02  09:32
  22. Torolt_felhasznalo_294988
    Torolt_felhasznalo_294988
    2009. szeptember 2. 09:335.

    Ezek alapján... csak internet kell majd hozzá.

     

    előzmény:
    KicsiBors (3)
    2009-09-02  09:24
  23. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2009. szeptember 2. 09:324.
    Az én hajam most félhosszú. Mondtam a férjemnek nyár közepén, hogy ugyan vegye már a bátorságot és vágjon le mindenhonnan 1 centit... Tökéletesre értékeltem az eredményt.....
    előzmény:
    Anita40 (1)
    2009-09-02  09:03
  24. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. szeptember 2. 09:243.
    Pár év múlva már meg is műtjük magunkat?
    előzmény:
    Anita40 (1)
    2009-09-02  09:03
  25. 2009. szeptember 2. 09:202.

    Szia!

    Nagyon jo a topik! En nagyon felek a fodraszokrol, nem nagyon szoktak ugy vagni, ahogy szeretnem. Foleg, amikor 2 cm vastag frufrut vagnak, ez az egyik gyengejuk az en fejemen, a masik, amikor mindenkinek ugyanazt a frizurat. Elviszem a kepet, de ugyanolyan lesz a fejem, mint a baratnome, aki a fodraszt ajanlotta pl.

    Igy mar egy eve magam vagom magamnak, es sokkal boldogabb vagyok azota.

    A youtube tele van bemutato filmekkel, hajvagas, kontytuzes stb. mind megtalalhato.

    Van egy konyvem is: Vagjunk bele! a cime, szerintem nagyon jo. Itt egy link rola, ezt talaltam igy hirtelen:

    http://www.eladomakonyvem.hu/antikvarium.php?id =4645

    előzmény:
    Anita40 (1)
    2009-09-02  09:03

Címlap

top