Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Menyasszonyi ruhák

katy27
Létrehozva: 2010. Április 29. 13:02

Sziasztok!

 

Nálam tapasztaltabb menyasszonyok és ex-menyasszonyok  véleményét szeretném kérni, mert képtelen vagyok zöldágra vergődni ruha ügyben.

 

Mikor elkezdtem szervezni az esküvőnket, először a költségvetést állítottam össze. A neten talált minta költségvetések, tól-ig adatok alapján ruha kölcsönzésre 100-150 ezer forintot lőttem be. Azonban elkezdtem nézelődni a Vaterán és a Teszveszen, és döbbenten láttam, hogy a fotók alapján tök jó, új vagy egyszer használt ruhákat lehet kapni akár már 30 ezer forintért, ill. egyes fórumokon felmerültek a kínai bevásárlóközpontok (Ázsia, Sárkány), mint olcsó beszerzési források.

 

Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a hat számjegyű összegért bérelhető, ill. a 40-50 ezer forintért megvehető ruhák között? Utóbbiaknak rosszabb a fazonja, az anyaga, a varrása? Utóbbi kettő számít, ha kb. 6 órát lesz rajtam a cucc, és már a vacsorán sem abban akarok lenni, ill. tánc közben sem lesz rajtam? 

 

Hagyományos, fehér, habosbabos esküvői ruhát szeretnék, amilyenről minden kislány álmodik. ( Igen, nekem 6 éves korom óta sem jött meg a józan eszem, és javult meg az ízlésem ) Érdemes ilyesmit aukciós oldalon venni, ill. kínai boltokban próbálkozni?

Előre is köszi mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat!

 

Katy, az izgatott menyasszony

 

  1. 2010. Április 29. 15:1126.

    Sziasztok!

     

    Topicindító! Remélem nem haragszol meg, hogy személyes kérdéssel fordulok  topictársaink felé, de nem szeretnék ezért másik topicot nyitni...

     

    Hasonló ruhát keresek, mint a csatolt kép, CSak, van egy két dolog amit máshogy szeretnék.

    Legyen pánt nélküli, sellő fazonú, a mellalatti rész legyen ez fényes átlátszó anyag, csillámokkal, a mellrész az lehet ilyen fazon is ami a képen van, de az is legyen ez a fényesebb és rikítóbb fehér anyag ( nem tudom mi a neve pontosan ) és itt is legyenek csillámok, vagy flitterek, olyanok amik egy menyasszonyi ruhához illenek. Rengeteg képet néztem már, de egyik sem volt az igazi...esetleg találkozott már valaki ilyennek ,vagy hasonlóval?

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  2. 2010. Április 29. 15:0325.

    Ez most off, de a PET-palackokat sok formában látod újrahasznosítva.

     

    Pl. a polárpulcsik, polártakarók is újrahasznosított műanyagból vannak.  

    előzmény:
    Stella73 (23)
    2010-04-29  14:38
  3. 2010. Április 29. 14:4224.
    Erre jó a karikás alsószoknya, csak alulról meg lebegtetni, és bejön a friss levegő.
    előzmény:
    moncsika100 (17)
    2010-04-29  14:25
  4. 2010. Április 29. 14:3823.
    Lehet, hogy megkapom érte a leugatásokat, de több helyről hallottam, hogy a kínai ruhák mind 100 % műanyagból vannak. Állítólag a pillepalackokat alakítják át valahogy. Ez mondjuk lehet, hogy pár órára sem túl egészséges viselet.
    előzmény:
    katy27 (20)
    2010-04-29  14:32
  5. 2010. Április 29. 14:3822.

    Igazad van! Nagyon jól megfogalmaztad, amit én is szerettem volna:)))

     

     

    előzmény:
    párhuzam (18)
    2010-04-29  14:27
  6. 2010. Április 29. 14:3421.
    Ezt miből gondolod, hogy ki kell a ruhát használat után tisztítani? Én még ilyet nem hallottam.
    előzmény:
    etilany (6)
    2010-04-29  13:30
  7. 2010. Április 29. 14:3220.

    Lányok, nem győzöm megköszönni, tök jókat írtok! Nagy megkönnyebbülés, hogy nem irreális 50 ezer körül megfelelő ruhát találni. Engem nem érdekel, hogy ki tervezte, vagy tetszik, vagy nem, az utóbbi esetben nem tesz boldoggá egy Armani ruhacímke. 

    Ukrajna sajnos nem igazán jöhet szóba, nagyon messze van, és mivel még sosem jártam ott, nem mernék egy barátnőmmel kettesben nekivágni, a pasimat meg ugyebár mégse vihetem... Az ukrajnai ruhákat áruló pesti bolt címét viszont megköszönném.

    A kínából rendelés is izgalmasan hangzik, de nem mernék ilyesmit próba nélkül venni. Sőt, úgy általában semmit se, ennyire nem vagyok bevállalós.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. Április 29. 14:2919.
    Ment a privi!
    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  9. 2010. Április 29. 14:2718.

    A márkás ruhák, és a házilag varratott ruhák között óriási a különbség. Ezt viszont nem mindenki látja. (nem rosszindulat!) Én egyből megmondom,  egy ruháról, hogy az milyen minőség, de nagyon sokan egyszerűen nem tudnak különbséget tenni. A násznép általában el szokott ájulni mindentől.

     

    A kínai ruhákat nem ismerem, de az ukrajnában, és romániában varrt ruhák elég szépek, de elég "egyszerűek". Legalábbis én még nem láttam gazdagon gyöngyözött ruhát ami onnan lett volna.

     

    Én azt tanácsolom neked, hogy nézz meg ilyet is, és olyat is, és amelyik neked igazán megtetszik, azt válaszd! Hiába vennél fel egy 40ezreset, ha nem érzed benne magad olyannak, amilyennek elképzelted. (tapasztalat)

     

    Ne engedd, hogy befolyásoljanak, mert meg fogod bánni! (ez is tapasztalat)

     

    A vaterán én is láttam már szép ruhákat, de azért érdemes élőben megnézni. 

     

    És nem árt egy ügyes kezű varrónőt keresned, aki majd rád alakítja. Alsószoknya pedig kötelező!!!!!

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  10. 2010. Április 29. 14:2517.

    Egyetértek az első válaszolóval: az anyag és a varrás minősége adja a különbséget. 

    Az olcsó ruhák általában szar anyagból vannak: bélés selyemből, vagy 100% poliészterből, amibe részben beleizzadsz mert olyan lesz, mintha egy najlonzacskóban lennél, részben pedig pl. gyűrődik.

     

    Egyébként a fenti kitétel a normál, hétköznapi hordású ruhákra is vonatkozik.

    Csodák nincsenek: egy nemes anyag drága, a vacak utánzat olcsó. Nem igaz, hogy csak a hírnevet kell megfizetni. Azt is, de nem csak.  

     

    Szóval szerintem csak óvatosan.... 

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  11. 2010. Április 29. 14:2516.
    Ez igaz. Arra a pár órára tökéletesen megfelel.
    előzmény:
    Lightgrey (14)
    2010-04-29  14:13
  12. 2010. Április 29. 14:2315.
    Mindig szoktak lenni kiárusítások, ahol megszabadulnak a régi készlettől fillérekért, és nem feltétlenül mind agyonhasznált. Húgom 2004-ben ment férjhez, és vadiúj ruhát sikerült szereznie 40 ezerért, úgy, hogy megvette, nem kölcsönözte. Igaz, nem fehér, hanem inkább tojáshéj színű, és szenvedett egy sort, mire hozzá való cipőt talált, amiben még létezni is bírt, de összességében nagyon szép ruci volt. Az én régi menyasszonyi ruhámról fejtette le a gyöngyöket, és abból készített Magának ékszereket. Fátylat, virágdíszt meg a munkatársaitól kapott Amerikából. Én anno, 15 éve 10 ezerért vettem az enyémet, egy kifutó spanyolos modell volt. Nem a legszebb, de low budget esküvőm volt, és az is minek....
    előzmény:
    Csigabige (13)
    2010-04-29  14:07
  13. 2010. Április 29. 14:1314.

    Hello. 

     

    Én is körülnéztem a szalonokban és neten is és úgy döntöttem, hogy ezért a pár óráért én nem bérlek százezrekért.

     

    Végül e-bayen körülnéztem, kiválasztottam egy fazont, ami tetszett, (természetesen egy sokszorosan pozitív eladótól), pontosan leírta, mit és hogyan mérjünk meg, majd kiválasztottam, milyen színűt szeretnék (én nem fehérben leszek) és türelmesen vártam.

     

    Most szombaton kaptam meg. 

     

    A ruha postaköltséggel együtt 30 ezer volt és Kínából hozták. És csak nekem varrták, olyan színból amiből szerettem volna, az én méretemre.

     

    Az Ázsiacenteses/vidékivarrónős minőséget ez is hozza, tüzetesen átnéztük, nem találtunk rajta hanyag munkát, csak olcsóbb anyagot használtak.  

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  14. 2010. Április 29. 14:0713.

    Szia!

    Mindig félve írok, mert biztosan lesz valaki, aki nem tudja kulturáltan közölni, ha nem ért velem egyet, de azért most, mivel engem is közelről érint a téma hozzászólok.

     

     

    Anno, három éve a tesóm ruháját mi kinn vettük Ukrajnában. A ruha, menyecskeruha, az én koszorúslány-ruhám, az összes kiegészítő a ruhákhoz, plusz lufik, tüllök stb. összesen 80 ezerből kijött. A ruha szerintem nagyon szép volt, az anyaga sem különbözött azoktól, amit szalonban próbált a tesóm, és ami a lényeg, tiszta volt a ruha!!! Sajnos szalonban némelyik ruha elég viseletes állapotban volt annak ellenére, hogy alig használtnak mondták.

     

    Most én is Ukrajnába készülök. Hallottam jót és rosszat is, hogy silány minőségű a ruha, meg gagyi stb, de a tesóméval tényleg semmi gond nem volt, és a kiegészítők is szépek voltak. Az eladó annyira tudta, hogy mihez mi illik, hogy szó nélkül adta rá a ruháhz való ékszert, fátylat, és valóban jobban mutatott azzal, mint amit a tesóm kiválasztott. Voltam nagyon neves szalonban is próbálni itthon, meseszép ruhát 150 ezerért akarták kölcsönözni, plusz fátyol stb horribilis áron.

     

    Mivel írtad, hogy Budapest környékén gondolkozol, úgy tudom, hogy van egy bolt fenn, ahol Ukrajnából való ruhákat árulnak nagyon jó áron. Ha érdekel holnap ki tudom deríteni a nevét.

    Úgyhogy szerintem arra a pár órára, amíg viselni fogod, tökéletesen megfelel egy olcsóbb ruha is, persze az igényeid szerint!!!!

     

    Remélem segíttem, a jó szándék vezérelt!!!

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  15. 2010. Április 29. 14:0412.

    nekem 3 éve volt az esküvőm, 43e forintért szalonban, vadiúj, gyöngyörűszép menyasszonyi ruhát vettem. Igaz, nem neves dizájner-ruha, semmi extra, de én elsőre beleszerettem. Sem az anyaga, sem a szabása, sem a varrása nem volt rosszabb, mint a szalonban bérelhető, 200e-s ruhakölteményeké.

    Érdemes kisebb szalonokban nézelődni, esetleg Ukrajnában, Romániában, Szlovákiában szétnézni, fillérekért kaphatsz ruhát.

    Az enyém innen volt: www.erika-szalon.hu

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 29. 14:0311.
    Természetesen vannak olcsóbban is ruhák, kb.25000-től, szerintem ők a legolcsóbbak, én máshol ezt a ruhát még kölcsönözni sem tudtam volna ennyiért. Enyém igazán egyedi volt, kb. 2 m uszállyal. Pántnélküli csipkecsoda.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_313705 (10)
    2010-04-29  13:55
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. Április 29. 13:5510.

    Szia!

     

    Én gyönyörű ruhát vettem 4 éve 70.000 forintért.

     

    itt: http://www.maggiebridal.hu/collection.php?galery=eskuvo

     

    én a Kresz Géza utcában voltam, nagyon nagy választék van.

     

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  18. 2010. Április 29. 13:529.
    Szia!Én a teszveszen vettem a ruhámat 25 ezerért!A ruha gyönyörü volt, ha mégegyszer férjhezmennék(remélem nem lesz ilyen)akkor is innen vennék!Ki lehet fogni nagyon szépet!Sok olyan ruha van amit a kölcsönzös árufrissités miatt ad el!
    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  19. 2010. Április 29. 13:388.

    Köszönöm az eddigi válaszokat, örülök, hogy ezek szerint van esélyem 50 ezer körül megúszni.

    Konkrét tippeket is várok, akár priviben is, nehogy reklámnak minősüljön. Budapest és ésszerű vonzáskörzete, ill. Székesfehérvár jöhet szóba, vagy a kettő között bármi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. Április 29. 13:357.

    Szia!

     

    A kölcsönzők abból élnek, hogy nagyon sokan hiszik, hogy venni drágább, vagy ha olcsóbb akkor az rosszabb minőségű.

    A kinai "üzletközpontokban" lévő menyasszonyiruha boltok is korrekt minőségűek szerintem.

    A teszvesz-vatera kinálat meg amiatt van, hogy aki megvette a ruhát, az esküvő után nem tud vele mit kezdeni. Persze van aki elrakja emlékbe, hogy majd a lányának/unokájának mutogassa. Én is épp most adtam el a ruhámat. Anno Németo-ból rendelte a varrónő aki alakitott picit rajta. Ruha, abroncs, stóla, fátyol, kesztyű volt 65ezer ft. És ez volt 2 éve.

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  21. 2010. Április 29. 13:306.

    Szia

    Legtöbbször semmi különbség nincs. Én úgy tudom, a szalonból kölcsönözhető ruháknak annyi a lényege, h vmelyik híres divattervező (az ilyen esküvői ruhákra specializált tervezőkre gondolok) által készített ruha(ák) "másolata". És akkor a szalonokban felárat kell fizetni, ha bármi apró gond lesz a ruhával, ezért visszavitel előtt ki is kell mosni/tisztíttatni. (zerintem ez pofátlanság, mert akkor mi a túróért fizetsz?). Ha varratsz, valszeg olcsóbban jössz ki, és tied a ruha. Alkalmiruha boltokban is lehet kapni olykor habosbabos ruhát is, a szalonban látható árak töredékéért. Egyik barátnőm 16 ezerért vettuszályos habos-babost, igaz kiárusítás volt, eredetileg 30 ezer volt:))

    Szóval, szerintem simán próbáld meg  a vaterát, vagy akár, hogy varrass.

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  22. 2010. Április 29. 13:245.

    Előnn elszálltam, most újra próbálom.

     

    Nos. Én is gondolkodtam mindeféle alternatív megoldáson, főleg az anyagiak miatt, de aztán végül szalon lett.

     

    Amiért érdemes szalonból:

     

    mert segítenek kiválasztani az igazán neked való, jól álló fazont, színt, mintát.

    mert milliméter-pontosan rádigazítját

    kifogástalan minőségben, frissen vasalva kapod meg az esküvő napján

     

    De!

    Nem muszáj a legdrágább, legfelkapottabb szalont választani, vannak nagyon jó, olcsóbbak is.

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  23. 2010. Április 29. 13:234.
    Köszönöm, örülnék neki. Ha a Vaterán a betűvel kezdődik a neve, akkor különösen
    előzmény:
    florentin (3)
    2010-04-29  13:19
  24. 2010. Április 29. 13:193.

    Szia!

     

    Nem vagyok manyasszony típus, de egy barátnőmmel kint voltam az esküvő kiállításon. Tulajdonképpen nincs számottevő különbség a nagyon drága és emberi áron adott ruha  között. A kiállításon láttam olyat is, hogy a horror árakhoz jó adag sznobizmus is társult, és ez nem volt nekem szimpi. 

    Priviben küldök egy bolt nevet és címet és néhány termékének vaterás linkjét is.

     

    Szép napot!

     

     

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02
  25. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2010. Április 29. 13:152.

    az anyag.

     

    a fazon, varrásminőség, stb, az egy ocsóbb ruhánál is ugyanolyan szuper általában. az igazi különbség, az anyag. mennyi anyag kell bele, és milyen. ha van rajta aprócsipke, az nagyon megdrágítja...

     

    én azért varrattam annó, mert amilyen fajta tetszett, akkor bemegyek a sazlonba, mivel pici vagyok, macera, meg több próba míg rámalakítják, bélést kivetetni, atb.. ennyi erővel meg is varrathattam. 

     

    enyim egy "olcsóbb" anyag volt (konkrét elképzelésem volt, nem ár alapján választottam). ez ennyibe került). métere 6500... csipke bele, meg az ujjához (itt is konkrétan tudtam milyet szeretnék...) métere 30e...  és nekem mindenből csak a fele kellett, mert kistermetem miatt ki lehet szabni a ruhát ha nem veszek duplahosszot se... de így is, csak az anyag 45e volt. 

     

    szóval ha egy finomcsipkerátétes, plusz rávarrot szépanyagú ruha, egy 165 magas menyasszonyra, csak az anyag, ha varatod olyan 80-100e minimum. és akkor még nincs varrás.

     

    ez az igazi különbség.

    előzmény:
    katy27 (1)
    2010-04-29  13:02

Címlap

top