Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Hová álljanak a belgák?

Torolt_felhasznalo_437432
Torolt_felhasznalo_437432
Létrehozva: 2011. július 11. 22:26

 

Ez a topik nem kíván pártpreferenciákról szólni, mint ahogy az alapítók sem képviselnek pártokat. Viszont szívesen elbeszélgetnénk azokkal, akik amellett, hogy  nem elkötelezettjei egyik politikai irányzatnak sem, értelmes és kulturált véleményt tudnak megfogalmazni úgy politikai, mint gazdasági kérdésekről. Úgy látjuk, van igény ilyen topikra is a politikai gumiszobában. Reméljük, sikerül ilyet létrehozni, noha évekkel ezelőtt több hasonló kezdeményezés bizonyult sikertelennek. Hátha most….

 

  1. 2011. július 14. 18:2226.

    "Jelenleg úgy érzem a legtöbb pártból hiányzik az elv, az érékrend.Régen a pártok integrálták az embereket, valódi képviselőik voltak, mára ez eltűnt"

     

    Igen, ez így van.  A kérdésedre is válaszolva: van igény új párt(ok)ra, de jelenleg nagyobb az apátia, egyelőre az emberek zöme a csalódottságát próbálja feldolgozni és főleg megélni próbál ezekben az embert formáló időkben.

    Lehet, hogy nem most van itt az ideje az új politikai erőknek.

    Addig is, hogy ismételjem magam, jó lenne pártoktól független szakértőket látni a kormányban.

     

    "Egyébként nekem teteszenek azok az ajtódíszek, pláne, hogy a kormány részéről senki nem mondott olyat, hogy ezzel akarna ösztönözni a gyerekvállalásra"

     

    Azért csúfolódtunk - és igenis, jólesett, mert inkább ez, mint a keserű nevetés -, mert igenis, mondott. Nemcsak azokban a cikkekben, amelyek erről megjelentek, hanem ezen a Három Királyfi, stb. honlapon is.

     

    Aranyos dolog, de lehet, hogy ha már jelképes gesztusoknál tartunk, egy-két csomag pelenkának jobban örülnének az újdonsült szülők.

     

    Egyébként olvastad, hogy soha ilyen alacsony nem volt a gyermekvállalási kedv (azaz soha ilyen alacsony nem volt az élveszületések száma), mint az elmúlt egy évben?

     

    Jól látható - amúgy megjósolható is volt -, hogy nem a gyes újbóli meghosszabbítása a legfontosabb (egyébként én alig ismerek olyan szülőt, aki kitöltötte volna a gyest, akárhány év volt aktuálisan), hanem valóban a gyermekintézmények léte (ezekben nagyon nagy hiány van), és úgy általában, a biztonságérzet, a bizalom, az alapok hiányoznak.

     

    Nem az adminisztratív eszközök, és nem is a meghirdetett programok fogják fellendíteni a népesedést.     

     

     

    előzmény:
    Babrada (14)
    2011-07-12  21:42
  2. 2011. július 14. 18:1325.

    „…ha nem a jelen kormány lenne, mennyivel 300 fölött lenne a svájci frank, és menniyvel  200 fölött az USD…”

     

    Gőzöm nincs, neked vannak adataid?

     

    „globáléktól”

     

    Azok kik? És ha igen, szerinted kiengednek a markukból?

    előzmény:
    Reszka (21)
    2011-07-14  16:46
  3. 2011. július 14. 18:0024.

    Ó, te szegény! Csak szeretnél te filemile lenni, de sajnos libából nem lesz dalosmadár!

     

     

    És mondjad, kis libucim, mi bajod neked a rendvédelmiekkel, mint olyanakkal, kérdem én érdeklődve… (Bántott téged a Pintér bácsi?)

     

    Tudtommal rendvédelmis van szoci, van libsi, van közép-jobb, jobb és jobb-közép; ugyanis, gondolom. a rendvédelmisek pártkötődése kb. ugyanolyan elosztású, mint az egész társadalomé.

    előzmény:
    Reszka (23)
    2011-07-14  16:50
  4. 2011. július 14. 16:5023.

    Hagyjad már, vit, ezt a pártatlanságot: a rendvédelmis felesége pártatlan éppúgy, mint a szoci polgármester édesanyja vagy Demszky barátja.

     

    Persze. 

     

    Én meg a szépdalú filemile-Reszka vagyok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1)
    2011-07-11  22:26
  5. 2011. július 14. 16:4822.

    Ja, mert talán egy picit fontosabb a téma az ajtódísznél.

     

    Próbáljunk meg pont annyi erőt szánni a témákra, amennyit érdemelnek. Itt is. 

    előzmény:
    Reszka (21)
    2011-07-14  16:46
  6. 2011. július 14. 16:4621.

    Ezen a fórumon bárki pártállástól függetlenül beszélgethet: beszélgetnék veled, mit szólsz, ha nem a jelen kormány lenne, mennyivel 300 fölött lenne a svájci frank, és menniyvel  200 fölött az USD,  figyelembe véve a nemzetközi pénzpiac ijedelmeit, amit talán a különféle hitelminősítők előzetes, megalapozatlan leminősítései keltenek és talán nem is egészen pártatlanul; továbbá figyelembe véve Kína pénzpiaci törekvéseit - mert ugye, ők CHF alapon elszámolók meg aztán az US állampapírok nagy része  az ő kezükben van és a világ egyhatoda, amit képviselnek,  mégiscsak a világ 17 %-a, ami már jelentősen befolyásolni tudja a világ pénzügyeit - globáléktól függetlenül.

     

    Szóval, mit szólsz? 

    előzmény:
    unger (4)
    2011-07-12  16:59
  7. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 13. 22:3820.

    Az általad felvetett témával kapcsolatban olvastam egy meglepő hírt, amit - gondoltam - megosztok itt. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.

    Az LMP-s Karácsony Gergely felvetette az ellenzék 2014-es választásra szerveződő összefogását, ami tulajdnképpen egy ún. "alkotmánykorrekciós szövetség" lenne átmeneti jelleggel. Azt reméli, hogy a három ellenzéki párt összefogásával sikerülne egy 2/3-os többséget elérni, amivel a "a versengő pártrendszer feltételeit" visszaállítani. Ez alatt többek között értik az adótörvények kivezetését a kétharmados törvények közül, a Költségvetési Tanács vétójogának az újragondolását, a médiatörvény alapvető megváltoztatását, az önkormányzati és parlamenti választási rendszer arányosítását és az ajánlócédulák rendszerének eltörlését. Azt gondolják, hogy ezekben a kérdésekben a három jelenleg ellenzéki párt meg tudna egyezni, majd ha ezeket a törvényhozási feladatokat a szövetség elvégezte, a parlament feloszlatásával előrehozott választást tartanának azzal, hogy a három párt ideiglenes együttműködését megszüntetnék.

     

    A mai hírek szerint ez csak az LMP fantazmagóriája, az Mszp és a Jobbik úgy gondolja nem tudnának a másikkal még technikai szöveséget sem kötni.

     

    Mint írtam, engem nagyon meglepett a hír, Karácsony Gergellyel készített riport címét tekintve nem véletlen, ha úgy érzem, kicsit machiavellista az ötlet. Vagy szerintetek gumicsont, mint ahogy azt sokan gondolják, és amit egyébként az érintett pártok reakciója is sejtetni enged?

    előzmény:
    Babrada (14)
    2011-07-12  21:42
  8. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 13. 22:1019.
    Köszönöm, én is bízom benne:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722778 (18)
    2011-07-13  16:54
  9. Torolt_felhasznalo_722778
    Torolt_felhasznalo_722778
    2011. július 13. 16:5418.
    Gratulálok a témához! Egy-egy bejegyzést öröm olvasni. Remélem nem fajulnak el itt is a dolgok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1)
    2011-07-11  22:26
  10. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 12. 23:5817.
    Hát igen, tudnak valamit
    előzmény:
    pannacotta (3)
    2011-07-12  12:26
  11. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 12. 23:4416.

    Szia!

    Ha már mindenképpen be kellene sorolni magamat, akkor azt mondanám, hogy leginkább liberális vagyok, de - véleményem szerint - nincs vegytiszta ember, mint ahogy ezek az "eszmék" sem léteznek vegytisztán. Vannak dolgok, amikben kifejezetten konzervatívan gondolkodom, másokban meg szocdemként. Egyébként is minden relatív, tudjuk Einstein óta:)

     

    A mai magyar pártok helyzetével kapcsolatban röviden: én úgy látom, hogy a sokáig fennállt kétpólus (FIDESZ-MSZP tengely, ami szerintem így utólag sok kárt okozott) megbomlott, bár a Fidesznek érdekében áll a látszatot fenntartani. Amíg az éppen végelgyengülésben agonizáló szocikhoz mérik magukat, nem kell magasra tenni a lécet, ez a legkényelmesebb pozíció számukra. A Fidesz a választások óta sokat vesztett, egyébként nem irigylem őket, hiszen a kezük megkötve kétszeresen, egyrészt az ország állapota olyan amilyen, másrészt maguk is csomóztak egyet rajta a 8 év ellenzékben töltött időben tanúsított hozzállásukkal, sokszor demagóg és szavazathajhászó megnyilvánulásukkal. Most nehéz bizony megmagyarázni, hogy a lefaragás miért nem megszorítás és az átalakítás miért nem reform.  Amitől tartok, hogy az elvesztett szavazók nagy része bizony jobbra tolódik, hiába "muzsikál" gyengén a Jobbik. (A parlamenti munkájuk kritikán aluli szerintem)

    Nem tudom, hogy lesz -e (v. lesznek-e) új pártok, szerveződések, és - amit te is megpendítettél - nem tudom, hogy azokra készek -e ma Magyarországon az emberek. Én most inkább azt látom, hogy bár minden túlságosan "átpolitizált", a társadalom mégis egyfajta közönnyel viseltet mindenfajta pártosodás, szerveződés, mozgalom iránt. Azt biztosra veszem - bár nyilván nem vagyok sem tévedhetetlen, sem jós - hogy az elkövetkező 10-15 évben nem lesz meg egy pártnak sem a 2/3.

    előzmény:
    Babrada (14)
    2011-07-12  21:42
  12. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 12. 22:4815.

    Szerintem kedves dolog lenne ez a jelzésértékű ajándék, amíg a civil kezdeményezés keretein belül marad. Kár, hogy - bizonyos érdekek miatt (megint az érdekek!) - belerondít a politika, és olyan bugyuta megnyilvánulásokkal, mint amit az államtitkár is kifejtett ("ezzel is kívánják buzdítani a még több gyermek vállalására a fiatalokat, édesanyákat") giccsessé silányítják a kezdeményezést. Az én ízlésemnek ez a fajta szimbolikus politizálás sok, de elfogadom, ha van aki erre vevő.

    A politika - és többek között az államtitkár feladata - inkább csak korlátozódjon az anyagi és törvényi támogatások megfelelő kimunkálására, ha ezzel valamennyire tudják növelni az élveszületések számát (ami már hosszú évek óta igen alacsony szinten stagnál), mindenki pontosan tudni fogja, hogy ez a kormányzat a család és a gyermekek mellett elkötelezett. Volt már rá példa, én például a gyermekek után járó adókedvezmény bevezetését jó iránynak gondolom, de a probléma ennél sokkal összetettebb, van még mit megoldani ahhoz, hogy minél több fiatal, és/vagy már leendő anya vállaljon (még) gyermeket. Gondolok itt a munkába visszaállással kapcsolatos dolgokra, a bölcsödei-óvodai férőhelyek számára. Ezt most mi is a bőrünkön érezzük, és ha nem lenne segítségem (ami szerencsére van), és ha anyagi téren szűkösebben élnénk, bizony kétszer is meg kellene gondolnom a további gyermekvállalást, ajtódísz ide vagy oda.

     

    A civil kezdeményezés célja - hogy a tervezett gyermekek megszülessenek - szerintem azt jelenti, hogy mindenki annyi gyermeket tudjon vállalni, amennyit szeretne. (Ahogy írják is a honlapjukon, ma itthon átlagosan 2,4 gyermeket terveznek egy családban, amiből aztán 1,3 születik meg.) Ennek leginkább anyagi korlátjai vannak, nagyjából a többi probléma is ebből fakad. Nekem  a célkitűzésükkel semmi bajom, ha belegondolsz, a jövőnk nagyrészt függ attól, hogy történik-e elmozdulás erről a nagyon negatív tendenciáról.

    előzmény:
    pannacotta (6)
    2011-07-12  19:05
  13. 2011. július 12. 21:4214.

    Én elkötelezettje vagyok egyelőre a konzervatív ideológiának, ami a jövőben változhat, ahogy a gondolkodásmódom is. De nem vagyok egy párt elkötelezettje sem, van egy elvem és egy értékrendem, ahhoz próbálok hű maradni, és ha egy párt ezzel a értékrenddel próbál magának szavazókat gyűjteni, hát, előbb körbenézek a párt háza táján, és eldöntöm, hogy ez az érékrend csak egy álca, vagy valódi tartalommal is bír.

    Jelenleg úgy érzem a legtöbb pártból hiányzik az elv, az érékrend.Régen a pártok integrálták az embereket, valódi képviselőik voltak, mára ez eltűnt, éppen ezért nem szimpatizálok jelenleg egy magyarországi párttal sem. Ma már csak gyűtő/esernyő pártok vannak, kizárólag azzal a céllal, hogy megszerezhessék a hatalmat. Ezen pl az új választási rendzser sem fog változtatni.

    Szerintetek van esély arra, hogy- a közeljövőben-  egy releváns párt megjelenjen, amely valódi értékeket, és érdekeket, a szavazóik érdekeit képviselik?

    Vajon ebben mekkora szerepe van magának a társadalomnak, egyáltalán kész rá a magyar társadalom, vagy igényli?

    Én mostanában ilyeneken gondolkodom, nem tudom, mennyire illik ez bele a topik tematikájába...

     

    Egyébként nekem teteszenek azok az ajtódíszek, pláne, hogy a kormány részéről senki nem mondott olyat, hogy ezzel akarna ösztönözni a gyerekvállalásra...szerintem kedves és aranyos dolog. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1)
    2011-07-11  22:26
  14. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 12. 20:2013.
    Jövök még, csak most hív az édes kötelesség Hannus formájában:)
    előzmény:
    pannacotta (6)
    2011-07-12  19:05
  15. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 12. 20:0012.

    Én is örülök neked Unger:)

    Nem királyi többesnek szántam az indítót, nem titok, többünk igénye volt egy ilyen topik.

    Talán itt tudunk beszélgetni mindenkivel, akiben van erre hajlandóság a fikázáson kívül. Nézd a jó oldalát, nem terhelem Reszka topikját, és szívesen látlak téged is, mert én tényleg úgy gondolom, hogy nem kell egyetértenünk feltétlenül mindenben ahhoz, hogy jól elbeszélgessünk. Volt már rá példa, ugye ?

     

    Bár diplomát soha nem hazudtam magamnak, ami van, az tényleg megvan, de bevallom, valóban többet vártam az elmúlt kormányoktól, mint amit aztán "nyújtottak" (Ez alól kivétel Bajnai kormányzása volt, benne kellemesen csalódtam.) De kritika nélkül sem fogadtam el mindent tőlük még akkor sem, amikor élvezték a bizalmamat, nem volt szokásom ez a fajta hozzáállás soha. És ezután is fenntartom a jogot arra, hogy a véleményemet - akár dicsérő, akár elítélő az - kifejtsem.

    előzmény:
    unger (4)
    2011-07-12  16:59
  16. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2011. július 12. 19:4711.

    Akkor üdvözöllek itt:))

     

    A mai magyar politika valóban nagyon megosztó, de ez nem ma kezdődött, sajnos a 22 év nem volt elég ahhoz, hogy megtanuljuk a játékszabályokat. Nem vagyok naív (annyira már), és tudom, hogy a politika mindenütt érdekeken alapul, azok mentén szerveződik, de úgy érzem, hogy egy jól működő demokráciában van egy határ, ami után az "ellenfelet" egy bizonyos fokú elismerés övezi. Az éppen nyertes éra nem lépi át a Rubicont a többi szereplővel szemben, és emiatt a társadalom sem lesz olyan megosztott, mint amilyen nálunk. Ez a fajta megosztottság oda vezet, hogy hiányzik az emberekben az egészséges kritikai hajlam, az egyik "oldal" folytonosan kritizál, még azt is, ami egyébként helyes döntés lenne, a másik fél pedig mindent kritika nélkül elfogad. Ezt nem csak a jelenlegi helyzetre értem, így volt ez 4-6-8-10 éve is, és a helyzet - úgy érzem - egyre csak fokozódik.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (2)
    2011-07-12  11:50
  17. 2011. július 12. 19:4410.
    Ez az "irredenta inkubátornak" nevezett sem semmi ------------------>>> 
    előzmény:
    Catilina (9)
    2011-07-12  19:36
  18. 2011. július 12. 19:369.
    Azért a nyertesnél van jobb, valljuk be…
    előzmény:
    pannacotta (8)
    2011-07-12  19:29
  19. 2011. július 12. 19:298.

    A pályaművek, lehet válogatni: http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.2 05614262793392.51164.105797519441734

     

    Ez a képzavaros, tojáshéjas gólya a tányérban, hááááát.....   

     

    Egyébről nem is beszélve.  

    előzmény:
    Catilina (7)
    2011-07-12  19:17
  20. 2011. július 12. 19:177.

    Juj! Ez az ajtódíszes buli naggyon teccik! Én is kérek! Csak lehetne szebb az az ajtódísz :( De mindegy, örüljünk, ettől tuti minden nő és férfi, korra és nemre való különbség nélkül szülni akar majd! Csak hiányzik a szlogen, hogy is volt?

     

    „Asszonynak szülni kötelesség, lánynak szülni dicsőség!” 

     

    Basszus, már megint bakot lőtem, ez egy másik állat, fúj, lánynak szülni nem is dicsőség! Jaj!

     

    Félre tréfa, valóban jó lenne, ha több gyermek születne, mert lassan nem lesz mire nyugdíjba menni :( Meg hát valóban, a gyermeknek áldásnak kellene lennie, ezzel teljes mértékben egyet értek.

     

    De miért kell idiotizmust társítani hozzá mindig? Nem elég az észérv, nem elég a szívre hatni? Mindenképpen KAMPÁNYOLNI kell ilyesmi miatt? Béna ábrácskákkal, ostoba szlogenekkel? Ennyire üresek és buták lennénk? És még támadnak, hogy pesszimista vagyok egy optimista időben!

    előzmény:
    pannacotta (6)
    2011-07-12  19:05
  21. 2011. július 12. 19:056.

    Egy kifejezetten nekedvaló hírt találtam:

     

    Ajtódísszel inspirálná a kormány gyermekvállalásra a nőket

     "A Nemzeti Erőforrás Minisztérium (Nefmi) a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom tavasszal meghirdetett kezdeményezéséhez csatlakozott az első ajtódíszek átadásával. A Simon András grafikus által tervezett, szívbe foglalt újszülöttet ábrázoló, Isten hozott! feliratú ajtódíszeket elsőként Soltész Miklós adta át kismamáknak a Szent Imre Kórház szülészeti osztályán.

     

    Az államtitkár ezt követően a sajtó képviselőinek elmondta: az ajtódísszel is minél több gyermek vállalására kívánják biztatni a fiatalokat, az édesanyákat. "A jelzés értékű kis tábla is tükrözi az anyaság szépségét" – tette hozzá. Soltész Miklós hangsúlyozta, hogy az anyagi és a törvényi támogatások mellett "ugyanúgy fontos az érzelmi megerősítés, hogy a társadalom is melléálljon" a gyermekvállalásnak. Arra hívta fel a szülőket: aki részesülhet a gyermekáldás örömében, ossza meg a környezetével is ezt a boldogságot, gyermeke születésének örömét."

     

    Remélem, ez a hír kellően inspirál téged a mielőbbi újabb gyermekvállalásra, akit még ez sem, arra már szavak sincsenek, úgyhogy lécci, tedd meg, amit a Haza megkövetel.

     

    De felkeltette a figyelmemet ez a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom, ennek is utánanéztem és nini, mit találtam:

     

    Ennek a mozgalomnak a kifejezett célja az, hogy a tervezett (!) gyermekek megszülessenek Magyarországon.

    Bár eddig azt gondoltam, hogy csak a tervezett gyermekek születtek meg eddig is - más esetekre ott volt az abortusz, igaz, ezzel januártól kis gond lesz, amióta alaptörvényi szinten szerepel, hogy az élet a fogantatástól kezdődik  -, de mindegy.

    Megtudtam azt is, hogy ezt a programot - és célt - a Nemzeti Erőforrás Minisztérium "karolja fel".

     

    Hm. Hogy mikkel nem foglalkoznak ott munkaidőben ?!?!

     

    Pláne hogy kérik is feliratkozást önkéntesnek, akik "hátha tudnak segíteni".

    Vajon miben?  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1)
    2011-07-11  22:26
  22. 2011. július 12. 18:575.

    Ezen a fórumon általában nem pártelkötelezettek a fórumozók - kivéve azokat, akik másokat vádolnak pártelkötelezettséggel (nyilván saját magukból kiindulva), pláne, ha az illető merészel vitába szállni velük, amikor éppen a Nagy Áhítat vagy Nagy Hajbókolás pillanataiban leledzenek.

     

    Egyébként egyetértek: nincs sok különbség az "oldalak" között, a választás szabadsága valójában pedig ilyen ------------------>>>>  

     

    Legalábbis jelenleg. Remélem, nem marad mindig így, persze, ehhez az egész politikai elitnek le kellene cserélődnie.

     

    Azt is remélem, lesz még szakértői kormány az országban, amely sokkal kevésbé ad teret az örökös politizálgatásnak, mint ahogy ez jelenleg van.  

     

    előzmény:
    dani zsuzsanna (2)
    2011-07-12  11:50
  23. 2011. július 12. 16:594.

    Felség!!  Hogy stilszerü legyek a királyi többesedhez.....

    Kérem felségedet fejtse ki nekem hogyan lehet ugy ill. olyannak lenni hogy "nem képviselnek pártokat" annak ellenére hogy itt ,másik topikokban esetleg több éven át propagáltak a szocilibsik mellett??Hirtelen párttalanok lettünk??Tisztelettel kérdem hogyan tud egy olyan gazdasági dolgokrol párttatlanul beszélni aki annak a célnak hogy több nyomatékot adjon a szavának ,már évekkel ezelött egy plusz diplomát hazudott magának mert ugy jobban ment a gyurcsányi érdekek képviselése....

    Elöre is köszönöm a részletes és kimeritö választ felségedtöl....

    unger aki nem az ön alattvaloja....:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1)
    2011-07-11  22:26
  24. 2011. július 12. 12:263.

    Ááááá, megnyitottad, grat! Hála istennek, hogy van hol beszélgetni nekünk is. 

     

    Majd jövök, addig is (szintén egy belgától):

     

    http://www.youtube.com/watch?v=J_h0RLIdO5E 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1)
    2011-07-11  22:26
  25. 2011. július 12. 11:502.

    akkor itt vagyok

    egyikhez sem vagyok elköteleződve

    amiért nem:egyik vagy másik oldal,csak és kizárólag a saját nézeteit,érdekeltségeit képviseli..a másik oldalon állók pedig dögöljenek meg..

    pedig mindkét oldalon emberek állnak,élnek jól,vagy rosszul,gazdagságban vagy szegénységben

    ezt manipulálja a politika,ahogy neki tetszik,ahogy érdekei kivánják

     

    most is ez van

     

    hol egyik vonulgat,hol másik..hol egyik hazudik,hol másik.az emberek próbálnak élni,túlélni,jól élni...ügyeskedni,lavírozni,becsületesen élni,vagy akár becstelenül..

    ez egy nagy semmi..sehová nem viszi az emberiséget ez az út,csak egy szarba..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1)
    2011-07-11  22:26

Címlap

top