Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem eszik???????

raffancs
Létrehozva: 2012. december 26. 10:17

Sziasztok!

Beszélgetni szeretnék olyan szülőkkel, akiknek szintén nem hajlandó enni a gyermekük! Kérem, hogy azok írjanak, akiknek már nagyobb ( 5-6 ... éves gyermekükkel történik ez), a kisbabásoktól elnézést, de az a korosztály megint más ebben az étkezés kérdésben.

Szóval az én gyermekem már 5.5 éves, és szinte a kakón kívűl semmit nem hajlandó megenni. Édességet az szívesen eszik bármikor ( de azt csak mérsékelten kap), de rendes ételt nem hajlandó enni. Zöldséget, gyümölcsöt egyátalán nem eszik, az ételekre ránéz, és közli,hogy nem kéri. El sem jut odáig, hogy megkóstólja. Már mindent kipróbáltunk, már csak egy kivizsgálás lenne hátra, de az a bajom ezzel, hogy igazából neki nincs kedve enni. Amúgy mozgékony, nem fáradékony, nem beteges gyermek és van mindennap széklete. Tudom,most sokan azt gondoljátok,hogy akkor mit problémázok, de ezt csak az értheti, aki hasonló helyzetben van. 115 cm magas, és 16.4 kg . A gyermekorvos azt mondja, ne aggódjak, mert nem beteges, stb.. akkor nincs baj. Én viszont már beleőszülök!

Ha valaki hasonló cipőben jár, kérem jöjjön és beszélgessünk!

Köszönöm!

 

  1. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. december 26. 12:2926.

    És amiket az előzőekben felsoroltam? Próbáld meg úgy, ahogy mondtam, ne szedj a fiadnak, kezdd el te enni, mintha a mennyei manna lenne.

     

    A kakaót meg tényleg jó lenne elhagyni, iszonyatosan eltelít. Megiszok két decit, és órákig nem vagyok éhes tőle. Szerintem nagyban ludas!

    előzmény:
    raffancs (25)
    2012-12-26  12:27
  2. 2012. december 26. 12:2725.
    nálunk a hamburger, hotdog sem nyerő. Virslit nem eszi meg, max, ha leszedi a héját, teljesen megpucolva, el sem hinnéd!!! na és a megeszin is értsd az 1 falatot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (24)
    2012-12-26  12:24
  3. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. december 26. 12:2424.

    Hű, szerintem igen messze vagytok ti még a zöldségtől és a gyümölcstől, azt most felejtsd el egy darabig. Először arra kellene rávenni, hogy az ilyen gyerekkedvenc ételeket megegye, amiket felsoroltam az előbb, ez lenne az első lépcsőfok. Lassan, fokozatosan kell haladni, így tudod megalapozni a későbbi sikert. Egyébként lehet hamburgert is készíteni, otthon elkészített húspogácsából, abba például teszel úgyis zöldséget, paradicsomot, hagymát. Vagy hotdog, ilyesmik. Vagy ott vannak a krémlevesek, amire együtt tudtok készíteni mintára vágott pirítóst!

     

    Én felnőtt vagyok, de a pürésített zöldség gondolatától a gyomrom kezd forogni. Akkor gondolj el egy ilyen rosszul evő kisgyereket. Ne felnőtt fejjel gondolkodj most, hanem gyerek fejjel!

    előzmény:
    raffancs (23)
    2012-12-26  12:17
  4. 2012. december 26. 12:1723.

    ja,és igazán egy kedvenc étele van csak, a tojásleves, más kedvence nem igazán. Azt nem tudom,hogy vehetném rá pl. a gyümölcs , zöldség evésre?

    Gondoltam én is már arra,hogy pürésítem, de attól tartok, akkor  nem akar majd rágni sem.

    előzmény:
    raffancs (22)
    2012-12-26  12:15
  5. 2012. december 26. 12:1522.

    nem iszik naponta fél l kakaót, csak kb. 1.5-2 dl reggel, és ugyanennyit este. De most kipróbálom,hogy nem adok neki, hátha bejön. Már többször gondoltam rá, csak... a kifogások mindig megvannak.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (21)
    2012-12-26  12:06
  6. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. december 26. 12:0621.

    Amikor az Öcsém volt ennyi idős, neki extrém módon kellett egy műtét után helyreállítani a szervezetét, a korának és testsúlyának megfelelő maximális dózist kapta. Minimum 3 hónapig kellene adnod, így télen kifejezetten jó is, erősíti az immunrendszerét. Elképesztő étvágyat csinál, felnőtt barátnőim pont ezért hagyták abba.

     

    Most lehet ezért majd kapok néhány virtuális nyakonvágást, de én megpróbálnám az igazi kedvenc gyerekeknek való ételeket is. Spagettit, pizzát, dinoszaruszos húspogácsát,  tejbegrízt, tejberizst, mindent, ami egy mostani gyereknek tabu (mi viszont felnőttünk azért). Ezek olyan ételek, hogy sokkal inkább a gyerekek lelkének jó, viszont meg lehet szerettetni az evést velük.

     

    Másik még: milyen hangulatban telnek az evések? Mert egy igazán jó étvággyal, szívvel-lélekkel evő embertől könnyebb megkívánni az evést, mint hadakozások közepette! Próbáld meg, hogy elkezded ezeknek a gyerekeknek való hülyeségeket enni, mintha mennyei manna lenne, de ne szedj a fiadnak, hátha megkívánja. Lehet mesébe is foglalni (dinoszarurusz húspogácsa sült krumpli kerítéssel bebörtönözve, szegény dínót pedig ki kell szabadítani a sültkrumpli megevésével), ilyesmik.

    előzmény:
    raffancs (15)
    2012-12-26  11:42
  7. 2012. december 26. 11:5920.

    Nalam is volt ilyen.....utana meg szegyelltem magam rendesen....

     

    A kakao neheziti a vas felszivodasat,vigyazni kell vele. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (16)
    2012-12-26  11:45
  8. 2012. december 26. 11:5419.

    Nem olvastam vissza a hsz-okat, de ha legalább fél liter kakaót megiszik, attól még egy felnőtt is jól lakik...

    Én mikor kicsi voltam, a nagymamám áthordta a kaját a szomszédba velem együtt, mert ott megettem, a barátnőm fia is rendesen eszik nálam, otthon gyakorlatilag édességen él (mármint semmi mást nem hajlandó megenni). Azon is felnő a gyerek...

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  9. 2012. december 26. 11:4918.
    Szia, pont ennyi idős a kisfiam. 116cm magas és 18kg. Tej allergiás, mi túl vagyunk a kivizsgálásokon, egyébként semmi baja. Sokat van megfázva. Mindent megeszik, a húst nem szívesen, de csak itthon. Az oviban és az apukájnál szinte semmit nem hajalandó enni. Azért mert mozgékony, és fél, hogy lemarad a játékról. Izgatott, hogy mehessen már, így nem nagyon megy az evés. Sokat szenvdenek vele az oviban. Túl vagyunk a Béres csepp kúrán, de nem hozta meg a várt eredményt. Nyáron két hónapig az immunotrofinát szedte, az meg hozta az étvágyát is és akkor hízott többet, de az ovi kezdete óta fogyott egy kilót. Így megint azt fogja kapni, hátha enne már máshol is, mert mégis csak egy hétből öt napot oviban van, tehát erre kell megoldást találunk.
    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  10. 2012. december 26. 11:4817.

    Egyéb kedvence nincs? Én beletörődtem, és csak a kedvenceket csináltam neki. Volt, hogy egy hétig üres tésztát, aztán volt grillcsirkés korszaka is, halrudacskás is, tejbegrízes is.

    Ha ehette mindig azt, amit akart, akkor lényegesen nagyobb eséllyel evett mást is. Szóval ha szerintem ennie kellett, akkor azt kérdeztem, amit szeret, hogy kér-e. Lényegesen nagyobb mennyiség fogyott.

    Jelenleg 110 centi 17 kiló, lassan 6 éves, és fiú.

    És egyre jobb evő.

    Zöldség, gyümölcs szinte semmi...

    Ja, meg volt, hogy a vágytt édességet vmi kajához kötöttem. Mondjuk ahhoz, hoyg kóstoljon meg ezt vagy azt. Vagy 5 falat ebből vagy abból.

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  11. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. december 26. 11:4516.
    Tudom, hogy nagyon nehéz, én már tiszta ideg voltam, ha kezdődött a kajaidő. Volt hogy a falhoz vágtam a kaját dühömben:))) Szépen kenődött, az bizos:))
    előzmény:
    raffancs (14)
    2012-12-26  11:41
  12. 2012. december 26. 11:4215.

    bevallom nem teljesen. Mit tanácsolsz, hogyan csináljuk a kúrát?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (13)
    2012-12-26  11:39
  13. 2012. december 26. 11:4114.

    Januárban mindenképpen megnézetem a vas szintjét!

    Kiváncsi leszek. Remélem az a probléma és megoldódik minden. A kakaót pedig most szüneteltetjük egy pár napig, hátha... 

    Igazad van Gitta58! az én görcsölésemen is változtatni kellene, próbálom is, de nem nagyon megy. Annyira nehéz ezt megélni. 

    Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal, már bocsánat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (12)
    2012-12-26  11:36
  14. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. december 26. 11:3913.
    Végigcsináltatok egy kúrát a Béres cseppből?
    előzmény:
    raffancs (9)
    2012-12-26  11:28
  15. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. december 26. 11:3612.
    Nem is kell hozzá orvos vagy beutaló szerintem. Ha jól tudom simán csinálnak vérképet vasra is beutaló nélkül. Talán egy ezrest kell érte fizetni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (8)
    2012-12-26  11:16
  16. 2012. december 26. 11:3311.

    Én is a Béres cseppre szavazok, az unokámmal csodát tett.

    Ja és persze a saját görcsösségeden kellene túllépned, de tudom, hogy az nem olyan egyszerű, mégis próbálkozzál vele.

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  17. 2012. december 26. 11:3010.

    Szia,

    a fiam most 8 eves es detto ilyen "nagyevö",mint a tied...vekony es magas,mint a ropi....nemegyszer kergetett idegbajba vele...en is adtam neki vitamint,meg mindenfele cuccot...mara beletörödtem,hogy ö igy müködik.A doki szerint minden ok,nem beteges.

    A vasat erdemes megnezetni,(ahogy egy forumozo irta!) a fiam tavaly nyelni sem birt,mindent kiköpött,kifolyt a szajabol,rossz volt nezni-es kiderült,hogy vashianyos.Kapott vaspotlast es ujra birt enni...azota erre nagyon figyelek!

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  18. 2012. december 26. 11:289.

    béres cseppet is próbáltuk, max 1 napig volt éhes, utánna az sem hatott. Igazából az a baj,hogy nem akar enni, nem azért mert nem éhes, hanem ránéz az ételre és ennyivel jól is lakott.

    Vérképet még nem néztünk, mert a dokinő szerint, mivel nem beteges, nem szükséges. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (8)
    2012-12-26  11:16
  19. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. december 26. 11:168.

    Szerencsére túljutottunk a dolgon, szépen, fokozatosan rászokott a normális kajára. (Nálunk is volt Peritolos időszak), nincs cukros kaja, kakaó süti, csak akkor ha evett a "rendes kajából"

     

    Szerintem próbáld meg pár napig a kakaó nélküliséget, nem fog éhen halni ne aggódj.

     

    Én pici kormban amikor kórházban voltam a nem vés miatt, szinte napokig semmit nem ettem,, aztán egyik reggel kikaptam az ápolónő kezéből a vajas kenyeret, és gyógyultnak nyílvánítottak.

     

    esetleg már vaspótlással is próbálkoztatok? a vérszegénység étvágytalanságot okoz. milyen a vérképe?

    előzmény:
    raffancs (6)
    2012-12-26  11:03
  20. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2012. december 26. 11:147.
    Béres cseppet próbáltad már? Az olyan étvágyat csinál, hogy megeszi a hűtőt is :)
    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  21. 2012. december 26. 11:036.

    te mit adsz neki akkor enni? vagy hogyan veszed rá az evésre?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (2)
    2012-12-26  10:39
  22. 2012. december 26. 11:035.

    Köszi, aranyosak vagytok. Már minden megvolt, az együttevés, vitaminok, sőt még étvágygerjesztő szirupot ( peritol) is kapott, de semmi változás. Tudom, hogy az is baj, hogy az én stresszelésem miatt  is lehet étvágytalan, de borzasztó érzés, hogy elé teszek 4 féle ételt, és meg sem kóstolja. A kakaó leállítására is gondoltam, de az tart vissza, ha nem adok neki azt sem,akkor elájul. Az oviban sem eszik semmit. Viszont a reggeli narancslevet meg fogom próbálni, éppen olvastam egy cikket arról, hogy savasat kell itatni, mert az is étvágyat csinál. Szerencsére folyadékot szívesen fogyaszt, arra is gondoltunk, hogy talán nem szeret rágni.

     

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  23. 2012. december 26. 10:554.

    Szerintem se aggódj, ha az orvos szerint nincs baj. Esetleg próbálj meg B vitamint adni neki, az növeoli az étvágyat, sok mozgás, séta a szabadban, és a legfontosabb: ne erőltesd, ne lássa, érezze, hogy aggódsz a kaja miatt, mert attól is elmehet az étvágya...

    Én sem ettem "rendesen", ez végigkísérte a gyerekkoromat, az anyukám folyton nyúzott, hogy sovány vagyok, pipaszár lábakkal stb. (ezzel sikerült jó kis komplexusokat is kialakítania bennem - egy életre...), pedig elnézve a gyerekkori fotóimat teljesen normális testalkatú gyerek volktam, persze bébiháj nélkül.

    És lőn, felnőttem, igaz, most is vékony vagyok, de egészséges, sokat sportolok, pikk-pakk teherbeestem, kihordtam két gyereket, jóóó sokáig szoptattam.

     

    Szóval: nyugi!!!

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  24. 2012. december 26. 10:483.

    Szia!

    Én szerencsére nem voltam ilyen "vészes"helyzetben(inkább az ellenkezője :D ),de orvosa mellett dolgozván-rég volt-eszembe jutott pár ötlet.

    Először is(könnyű nekem tudom),de próbálj meg kicsit lazítani!Ha a hűtőben van étel,gyerek még nem halt éhen.

    Próbáld meg a nassolás kategóriát teljesen kiiktatni:inni víz,semmi cukros ital,kakaó stb.

    ne erőltesd,mert az már tudat alatt is befolyásolhatja.

    Gondolom,azon már túl vagy,hogy mindenfélét "varázsolj" az asztalra,hátha megtetszik neki.Próbáljatok meg úgy enni,hogy leültök,ott van előtte,ha kér jó ha nem úgyis,de üljön addig veletek amíg esztek.Hátha "unalmában" csak megkóstol ezt-azt.

    Bár írtad,zöldség-gyümölcs nem megy,de pl az orvos sokszor tanácsolta:evés előtt adj neki egy pohár narancslét.Akár frissen facsartat-ő is csinálhatja hátha tetszik neki-vagy pl Hohesc-t.Az kis gyomorsavat csinál,hátha jobb lesz az étvágya.

     

    Tudom,baromi nehéz,kitartást!(Nekem a lányom kicsinek a cukros teára szokott így rá-tudom hülyeanya-amikor csak vizet kapott,1 napig nem akart inni.Aztán rájött,iszik vagy szomjas marad...)

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  25. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. december 26. 10:392.

    Szia!

     

    Megértelek, én is ilyen voltam, és a lányom is ilyen:))

     

    Ő is 5 éves és 15 kg! Már az idegbaj kerülgetet mert nem volt hajlandó enni szinte semmit. (én ennyi idősen még kórházban is voltam nem-evés miatt) mára sem vagyok nagy darab, de szinte mindent megeszem, az évek során fokozatosan fedeztem fel a jobbnál jobb kajákat! Pedig anyukám szerint kakaón és ropin éltem...

     

    Lehet, hogy a cukros édes kakaó ivását kellene beszüntetni, mert ez totálisan elveszi az éhségérzetét. Csak víz és kész, ha szomjas. a kislányom is csak vizet kap folyadéknak. Ő is imádja az édességet, de egy nap egyszer kaphat. Tudja, hogy ha megkapja a napi adagját (ami egy-két kocka milka összesen, vagy egy Túró rudi) akkor nincs apelláta nincs több. Szépen beosztja magának. aztán persze jön a könyörgés, hogy még kér, de erősnek kell lenni.

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17

Címlap

top