Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gázkonvektor csere

Jégmacska
Létrehozva: 2013. március 31. 10:58

Sziasztok!

 

Lakótelepi, tégla lakásban szeretném a fűtést korszerűsíteni.

Ez egy 4 emeletes épület földszinti lakása. Fűtése egyedi, gázkonvektoros, amit szeretnénk központi kazános, lapradiátoros fűtésre átépíttetni.

 

Ha esetleg valaki már belevágott ilyenbe, átépíttette, akkor ossza meg velem legyen kedves a tapasztalatokat.

 

Kell-e terveztetni?

Kell-e a lakók beleegyezése vagy sem, mert már így is egyedi a fűtés.

Milyen dolgokra kell figyelni? Pl: kazán beszerelésekor.

Praktikus ötletek?

Kihez kell fordulni első körben? Vizes vagy gázos szakemberhez? (Mert a gázkazán melegíti a vizet, ami kering a rendszerben, amit gondolom a vizesember épít ki).

A falon vagy a padló alatt érdemes a fűtéscsöveket elvinni?

Meddig bírja a rendszer? Évente kell takaríttatni, cserélni benne bármit is?

 

Valóban sokkal gazdaságosabb, mint a gázkonvektor?

 

Valami más megoldás gázkonvektor helyett, ami gazdaságosabb?

 

Jelenleg új ablakokkal, szigetelve a 63 m2 fűtése a leghidegebb hónapban 30 000 Ft volt. Csak a fűtés, ebben nincs benne más.

 

Még mielőtt letépné valaki a fejem: éjjel gondoltam ki, friss a dolog és azért érdekel most. Leginkább azért, hogy gondolkodjam rajta tovább is vagy sem, ha igen, akkor merre induljak el a továbbgondolásban.

 

 

 

 

 

  1. 2013. március 31. 22:1526.

    Mindenképpen kell a gázszolgáltató engedélye, amit csak náluk beadott gázterv elbírálása után ad ki!

     

    Keress egy gáztervezői jogosultsággal rendelkező épületgépész tervezőt, és ő majd megtervezi Neked, HA megoldhatónak gondolja.

     

    Ha nem találja megoldhatónak, javasol Neked másféle fűtési módot.

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2013-03-31  10:58
  2. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2013. március 31. 17:4625.

    Szia! Nálunk spec. azért nem lehetnek kéménybe kötni a cirkót, mert gyüjtőkéményes. A gázboyler és -amelyik lakásban még megvan, a fali gázmelegítő égésterméke azon megy fel a kéményben.

    Van, aki turbós cirkót tett be, s a konyhán keresztül meg végig, s az utcai fal sikjában távozik az égésterméke.

    Erre kapott engedélyt, emeleti lakás.

    A fszt-i meg  kb. egy 30 cm-es kivezető cső csúfitja a házat. Ott is cirkó van.

    engedélyük is van.

    Lényeg, hogy a kéményseprősök adjanak rá engedélyt.

    Nálunk F8-as öntöttvas konvektorok vannak, nagyon jól működnek, nincs az a vagy hideg, vagy meleg. Szerintem nem tudják beállitani a szerelők.- 

    Ha a férjem beleegyezne, nekem is újra cirkó kellene, nincs annál jobb!

    Érdeklődj a gázosoknál.

    A  ház lakóinak nem kellett az engedélye, talán az Alapitó Okirat szabályozza, mert: a mellettünk levő - szintén 4 emeletes házban a közös képv. nem irta alá egy ismerősömnek a nyomtatványt, hogy egyáltalán elinduljon.

    Nos, ha megvan rá a pénzed, én bizony belevágnék!!!!!!

    Sok sikert.- 

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2013-03-31  10:58
  3. 2013. március 31. 17:1924.
  4. 2013. március 31. 16:2423.

    Szia!

     

    Köszönöm, félreértettél.

     

    A lakás földszinti, egy 4 emeletes téglaházban van, kiépített gázfűtéssel, központi kéménnyel. Ebben az esetben a törvényi előírás nem is alkalmazható.

    Gondolom ez csak az új építésű házakra, lakásokra vonatkozik.

     

    Köszönöm az oldalt, de csak a termosztát nekem nem segítség. A gázkonvektoros fűtéstől (és ami ezzel jár) szeretnék leginkább megszabadulni.

     

     

     

    előzmény:
    rupcsi (22)
    2013-03-31  15:45
  5. 2013. március 31. 15:4522.

    Szia!

    Mi a KonvekPRO? | ecokonvektor.hu 

    Most nincs időm megnézni a fentit.

    Légy nagyon körültekintő. mert kb 1.2 éve van új gáztörvény.

    Pl. csak a legfelső szinten lehet konvektor, az is csak akkor, ha nincs a közelében 5 méteren belül nyílászáró.

    Ha, gondolod, priviben elküldöm egy kompetens szakember elérhetőségét.

    Tőle tudom ezeket, ugyanis a belvárosban van egy ismerősöm, és ayz ő hérakájhás dolgát intéztem. Azt sem engedélyezik. Félévre kapott engedélyt a tél miatt.

    Lessz itt a jövőben nagy gebassz, miután sorra javítani kellmejd a konvektorokat.

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2013-03-31  10:58
  6. 2013. március 31. 15:2621.

    Szia!

     

    Küldtem, priviben.

    előzmény:
    katy27 (20)
    2013-03-31  14:53
  7. 2013. március 31. 14:5320.

    Szia!

     El tudnád küldeni nekem priviben az illető elérhetőségét? A környéken lakunk, és ha minden jól megy, hamarosan szükségünk lesz fűtésszerelőre.

     Köszi!

    Katy

    előzmény:
    Zalina (7)
    2013-03-31  12:23
  8. 2013. március 31. 13:4119.

    Vajon egy gázszerelőnek milyen fűtése lehet otthon? :))

     

    Na, azt látod én sem tudom. Kérdezz meg egyet! (ha nincs szerencséd, azt mondja, hogy távfűtés )

    előzmény:
    Jégmacska (17)
    2013-03-31  13:32
  9. 2013. március 31. 13:3418.
    Én is erre gyanakodtam. Ezért kezdtem el keresgetni más megoldást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258520 (13)
    2013-03-31  13:08
  10. 2013. március 31. 13:3217.

    Most épp itt telepszem egy mellett.

     

    4-es fokozatra van állítva. Őrláng megy. A borítása hideg és az öntöttvas része is. Majd mint az őrült fűteni kezd zajosan. Meleg lesz - olyan, amire nem lenne szükségünk, majd visszahül zajosan. Higedre, ami szintén kellemetlen. Így csak intervallumokban van kellemes idő.

     

     

    Ezt produkálja egy kb 10 éves FÉG konvektor is, az itthon fellelhetők küzül az egyik legjobban futtatott minőség.

    Miért olyan nagy kérés, hogy egyenletes hőmérsékletet tartson, folyamatos melegítéssel  és ne nagy hőingadozásos kapcsolással?

    Ez pedig, hogy így működik - a sokadik szerelő által is ellenőriztetve - helyes.

     

    Vajon egy gázszerelőnek milyen fűtése lehet otthon? :))

     

     

     

     

     

    előzmény:
    kivi39 (12)
    2013-03-31  13:00
  11. 2013. március 31. 13:1916.

    Rengeteg féle kémény nélküli turbós kazán van már jó ideje.

    Sokkal jobb hatásfoka és sokkal biztonságosabbak a nyílt égésterüeknél.

    És még halkabb is :)

    előzmény:
    kivi39 (14)
    2013-03-31  13:13
  12. 2013. március 31. 13:1615.

    Én igazából ilyesmire gondoltam:

     

     http://portal.d-eg.hu/content/view/659/41/

     

    Ilyenre cseréltük le a régi kéményes kazánunkat.

     

     

    Lehet hogy jobban megérné új konvektorra cserélni?

    Mert amit írsz ár az egész jónak tűnik.

    Anyósomnál aránylag újak a konvektorok (kb 7 évesek) és náluk nincs az a probléma amit a sajátjaidnál tapasztalsz.

     

    Nálunk az új kazán beépítésekor egy plusz radiátort és egy új termosztátot kellett betenni. Az összes apró szerelési anyaggal, csövekkel, radiátor (37000ft), kazán (152000ft), termosztát (12000ft)  árát is beleszámolva 320 ezret fizettünk + 42ezer munkadíjat. 

    Ja és mindent nagyker áron kaptunk.

     

    Ha ehhez hozzáveszed azt hogy sokkal több csőre, szerelési anyagra, több radiátorra van szükséged, akkor már tényleg nem biztos hogy megéri.

     

     

    előzmény:
    Jégmacska (11)
    2013-03-31  12:39
  13. 2013. március 31. 13:1314.
    Akkor nem tudom mi lenne a megoldás. Talán az a kémény nélküli kazán... De az meg annyira új még, nincs igazán referencia róla. De egy teljes házátépítésbe tuti nem vágnék bele fűtés korszerűsítés címén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_258520 (13)
    2013-03-31  13:08
  14. Torolt_felhasznalo_258520
    Torolt_felhasznalo_258520
    2013. március 31. 13:0813.
    csalódás az új is, mindent tud, amit a régi! szebb, drágább, de csak ennyi!
    előzmény:
    kivi39 (12)
    2013-03-31  13:00
  15. 2013. március 31. 13:0012.
    Nekem is ilyen régi gázkonvektorom volt, mint a tied, de úgy tudom, hogy a mai új konvektorok ezeket a hibákat már nem hozzák. (egyébként annak idején nálunk nem volt ekkora hőingadozás. Ha alapjáraton ment, akkor hűvös volt a szobában, ha 1-esen, akkor kellemes meleg. De 40 fokot nem csinált)
    előzmény:
    Jégmacska (10)
    2013-03-31  12:38
  16. 2013. március 31. 12:3911.

    Igen, ezt találtam most én is.

     

    http://www.drgaz.hu/os/php/wtermresz.php?tid=557

     

    Lehet ez lenne a megoldás a lakáshoz.

    előzmény:
    Zalina (7)
    2013-03-31  12:23
  17. 2013. március 31. 12:3810.

    Szia!

     

    Köszönöm a cikket, elolvastam.

    Nem tudom, hogy a cikk írója milyen fűtésű lakásban él.

     

    A gázkonvektorral a következő tapasztalatom van:

    valóban percek alatt meleget varázsol, sőt, forróságot. Viszont a végleteket hozza. Vagy nagyon lehül a szoba, utána belobban, felfűt 40 fokra, kikapcsol, lehül, majd újra kezdi. Közben vagy nagyon meleg lesz, vagy nagyon hideg.

    Kattog-pattog minden egyes alkalommal, ami megszokható, de néha igen zavaró. Főleg éjjel, a nagy csendben, amikor belobban és pattog a felfűtéskor, visszahűléskor hosszú percekig.

    Nem ad egyenletes meleget és a hőingadozás érzése rosszabb, mint egy egyenletes, de kicsit hűvösebb hőérzet.

    Évente jött a gázszerelő takarítani, állítani, termosztátot cserélni. Na, kezitcsókolom, most pöpecül működnek szerelés után is csak a ki-be kapcsolás maradt. Mert ez a "normális" ennél. 80m2 lakás fűtése (szigetelt fal, új ablakok) havi 55 ezer. + az éves ellenőrzés. Két konvektor takarítása, egyikben termosztát csere: 17 ezer Ft volt. Ebből van 5 darab + egy fali melegítő a fürdőben.

     

    Ez ugyan egy lakás, nem kertesház, de...

    Ha csak a konvektorokat cserélném ki, mert talán jobb hatásfokkal működnek, mint a régiek (20 éves konvektorok) és egy fokkal szebbek, akkor darabja 65 ezer, a látványkonvektornak (hogy ha már egy batárt kell bámulni a "nappaliban", az kicsit szebb legyen) 95 ezer/db - alapszínben, egyéb színben feláras.

    Ez pénzben (csak a konvektor csere) 3X65 ezer + 1X95ezer.

     

    Ezek után gondolkodtam el a nem gázkonvektoros megoldáson.

    előzmény:
    Öko (5)
    2013-03-31  11:47
  18. 2013. március 31. 12:379.
    szerintem sem éri meg. Ha elkezdi kiszámolni, hogy mennyibe is kerülne, 5-600 ezernél olcsóbban nem ússza meg. Ahhoz, hogy 10 év alatt megtérüljön, évente 50 ezret kéne a fűtésen spórolnia. Az meg, akárhogy is számolom, kb. 50%-os megtakarításnál jönne csak össze. Annyit meg úgysem hoz. Jó, ha 20-25 év alatt megtérül. Akkorra meg úgyis elavul és az egészet újra kell kezdenie.
    előzmény:
    Zalina (8)
    2013-03-31  12:29
  19. 2013. március 31. 12:298.

    Ja a lényeg: hosszú távon olcsóbb a kazános fűtés mint a konvektoros, bár ez azon is múlik mennyire régiek a konvektoraid.

    Később akkor tudsz vele sokat spórolni, ha mindegyik radiátorra olyan termosztátot rakatsz ami kommunikál a nagy termosztáttal. Így csak azt a helységet és olyan hőfokon fűtöd amire szükség van.

     

     

    Viszont, ha belegondolok, hogy ha csak 30 ezret fizetnék egy ekkora lakásra nem biztos hogy belevágnék a cserébe. Mert nagyon hosszú idő amíg megtérül.

    előzmény:
    Zalina (7)
    2013-03-31  12:23
  20. 2013. március 31. 12:237.

    Sokban nem tudok segíteni, de azt tudom, hogy nem mindegyik kazánhoz kell kémény.

    Tavaly nyáron cseréltük le a kazánunkat, előtte kéményes volt most már nem az. (Még a fűtés is gazdaságosabb vele)

    Tudok adni egy telefonszámot, ő csinálja mindig nálunk az ilyen dolgokat (víz-gáz-fűtésszerelő) igazi profi és korrket.

    Igaz székesfehérvári, de biztosan tud válaszolni minden kérdésedre.

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2013-03-31  10:58
  21. 2013. március 31. 11:496.
    Kell terv és engedély. Az engedélyhez kell a lakók beleegyezése is, pláne, ha nincs kémény, mert akkor a födémet is át kell törni. Ha van kémény, akkor csak béleltetni kell. De nagyon drága, sok munka, nem hinném, hogy belátható időn belül megtérül. Inkább egy jobb minőségű konvektorra cserélnék.
    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2013-03-31  10:58
  22. 2013. március 31. 11:475.

    Szerintem mindenképpen drágább a központi "kazános fűtés.

     

    A kiépítési költségről nem is beszélve, még ha olcsóbban lehetne fűteni akkor  sem térülne meg a kköltség belátható időn belül.

    Itt egy cikk a témában.

    http://hvg.hu/ingatlan/20100208_az_elfeledett_ga zkonvektor

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2013-03-31  10:58
  23. 2013. március 31. 11:154.
    Abban a házban, ahol anyum lakása van, szintén konvektoros fűtés van. Amikor egy új lakó egyedi központit akart magának, minden lakónak alá kellett írni, hogy belegyezik. (bár elképzelni sem tudom miért, ha van egy undok, aki nem írja alá, akkor nem lehet...?) Nézz utána, ha most is így van, akkor kezdjétek ezzel.
    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2013-03-31  10:58
  24. 2013. március 31. 11:123.
    Pontos adatokat nem tudok, de esetleg nézz utána az infra paneles fűtésnek is.
    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2013-03-31  10:58
  25. 2013. március 31. 11:092.

    Kell terveztetni.

    Megvalósítása több százerzres költség, közel a millióhoz.

     

    Első körben gázos és kéményseprő.

    Meg kell nézetni, hogy van-e olyen kémény, amibe a cirkót be lehet kötni.

     

    Takarékosabb, mint a konvektor.

    Hogy hol lehet a csökeket elvinni, arról a gázos  tud felvilágosítást adni, ha megvalósítható az elképzelésetek.

    előzmény:
    Jégmacska (1)
    2013-03-31  10:58

Címlap

top