Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hollandia ide!

jutkus
Létrehozva: 2002. Április 15. 11:21
jo reggelt (vagy mi van most?);-))) mi van veletek lanyok! miert nem irtok?????? EBRESZTO!!!!!!!!!!! ilyen erdeklodessel el fog halni a forum. jutkus
  1. 2002. Április 17. 11:3626.
    Szoval ha korhazban fog dolgozni, eloszor is az agyak kezeleset taviranyitoval kell megtanulnia. Teljesen mas a rendszer mint otthon. A korhazak luxusosak, a betegek el vannak kenyeztetve kajaval meg mindenfele szolgaltatassal, sajnos van tapasztalatom, mert nemreg en is ott fekudtem. Bar az csak egy nap volt, de feltunt a jolet :) A hapsinak igaza volt, a szorakozas joval tobbe kerul, es nem art ha tud valamit a baratnod a hollandok hideg termeszeterol. En nemreg olvastam egy szuper konyvet "magyar holland talalkozasok" cimmel. Az uzleti es tarsadalmi kapcsolatok soran felmerulo kulturabeli kulonbsegek athidalasa, Maria Ballendux-Bogyay irta. Erdemes elolvasni, az ember sokmindent megert es nem haborodik majd annyira fel a gyerekek neveletlensegen, a nem koszonesen meg a kulonbozo szituaciok mashogy valo kezelesen ha tudja hogy mi a hatteruk, hogy miert ilyenek, miert igy lettek nevelve, stb. Az elejen van egy tortenelmi osszefoglalo, azt nyugodtan at lehet ugorni. Na, az volt a reklam helye, tenyleg szuper konyv, egyik magyar baratnem vette Magyarorszagon. Ja, melyik varosba megy a baratnod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513688 (25)
     
  2. 2002. Április 17. 11:1025.
    Tulajdonkeppen arrol van szo, hogy mi most majusban fogunk vegezni a foiskolan, mint dietetikusok es megkezdodott a nagy allashajsza. . :-)) "Lentebb" emlitett baratnom mindenkeppen kulfoldre akart menni, majd egy hirtelen jott lehetosegre igent mondott es 5 perc mulva (??kicsit keves ido az atgondolasra szerintem) alairta a szerzodest Hollandiaba. Most meg kell tanulnia alapfokon Hollandul ropke 2 honap alatt es utana 1 v. 2 evig (nem emlekszem pontosan mennyi a szerzodesben taglalt idotartam) kint fog dolgozni mint apolono. Mivel meg soha nem jart ott, fogalma sincsen mire szamitson. A hapsi, akivel a szerzodest kototte, mindossze annyit mondott a kinti eletrol, hogy a kaja nagyjabol annyiba kerul, mint itthon, a szorakozas viszont lenyegesen tobb. . . gondoltam hatha Ti tudtok egy-ket megszivlelendo tanacsot adni szamara, hiszen kint eltek. Lehet hogy valamelyikotok hasonlo teruleten is dolgozik. ? udv: Dulirita
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. Április 17. 10:0024.
    sziasztok! hat en is ugy gondolom, hogy ha mar nem is talalkozunk, de itt legalabb kionthetjuk szivunket egymasnak. ez tudom, hogy eleg lelkizosnek hangzik, de en nagyon szeretem, hogy legalabb itt meg tudjuk beszelni oromunket, banatunkat. :) JAJUNI: jo neked, hogy Te is mesz haza. en csak majus vegen megyek. ugy volt, hogy a szuleim jonnek a keresztszuleimmel egyutt majusban, de aztan valtozott a program es csak oktoberben fognak jonni. de anyukam megigerte, hogy mivel a baratom a munkaja vegett sokat utazik, akkor eljon hozzam (meg egy baratnojevel) es csinalunk egy noi hetveget. de, nem tudom pontosan az mikor lesz, mert baratomnak most nem kell sehova utaznia. hihihihi. . . DULIRITA: nem tudom mire gondolsz. lehetne bovebben? szerintem a lanyokkal egyutt tudunk majd tanacsokat adni. ja egy dolog ESERNYO legyen nala :) j.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. Április 17. 09:5223.
    Sziasztok! Van egy baratnom, aki most nyaron megy ki Hollandiaba dolgozni, mint apolono. Van valami jo tanacs amit erdemes megfogadnia? Barmely teren. . . Elore is koszi. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. Április 17. 09:4222.
    de jó neked ! nekem Karácsonyig kell még várnom . érezd jól magad és vigyázatok az úton. üdv schat
    előzmény:
    JaJuNi (19)
     
  6. 2002. Április 17. 09:4121.
    Igen, ennek en is orulok hogy van ez a topic, hiszen a hollandiai magyar lanyoknak ossze kell tartani :) BArbara, meg annyit elfelejtettem hgoy GRATULALOK AZ ELSO HELYEZESEDHEZ!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148851 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. Április 17. 09:3920.
    Jó reggelt mindenkinek, JUTKUS fel hoztad a topicot a friss forumra! ami már régen nem történt meg. Ugy látszik te vagy a mi 'tyúk anyónk'aki öszetereli kis csibéit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376124 (18)
     
  8. 2002. Április 17. 09:3419.
    Szia Barbara! Vegre hallani rolad valamit! Szoval meghosszabbitod az ottartozkodasodat? Ejnye-bejnye :) Nem am, jol teszed! MI is megyunk, mar csutortok ejjel indulunk, es egy hetig maradunk, mar alig varom es most is lazas keszulodesben vagyunk :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. Április 17. 08:5118.
    sziasztok, meg en is elek, csak hat vannak egy kis gondjaim a munkaban. nem is az en gondom, hanem a cege :-) ugy orulok, hogy midnenki (majdnem mindenki) megint ir. BARB76: granulalok:-) ugyes vagy! udv. haza es ne feledd, egyel sok turo rudit, meg a tobbi kedvencet, mert itt olyan nincs :( ja es erezd jol magad otthon. SCHAT: nem vesztem el:-) mar irtam neked privibe. majd ha lesz idod, akkor irj. most mennem kell. MINDENKI: legyetek jok. jutkus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. Április 16. 16:2917.
    El irtam , bocs TARTOZKODAST akartam irni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148851 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. Április 16. 16:2716.
    gratulálok a sikeredhez, és kellemes otthon tartozkodát .
    előzmény:
    Barb76 (15)
     
  12. 2002. Április 16. 16:2315.
    Sziasztok! Végre kezd jó idő lenni itt Magyarországon is. . . mert az utóbbi időben teljesen holland jellegű volt az időjárás. Én április végéig maradok, utána majd többet fogok csatlakozni hozzátok. Aki tud róla és érdekli, most hétvégén volt a Canicross Országos Bajnokság, ahol az első helyet értem el. Üdvözlök minden régi és új "tagot"!!! Barbara
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. Április 16. 16:1814.
    SZia Cleo, most jutottm gép közelbe azért valaszolok csak most a kérdésedre. A párom tud is táncolni, mivel 10 évig versenyt táncoltunk . Szóval aki segitségre szorul csak bátran jelentkezzen!
    előzmény:
    cleo (13)
     
  14. 2002. Április 16. 10:1313.
    Csak imad, vagy tud is? :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148851 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. Április 15. 19:3012.
    Akkor nekem nagy szerencsém van mert az én párom imád táncolni. Ha leckét akartok akkor csak jelentkezetek.
    előzmény:
    cleo (11)
     
  16. 2002. Április 15. 18:0111.
    Na hat abba bele se merek gondolni, mi lesz majd az eskuvon :) Szerintem az en parom csak olyankor nem hajlando tancolni, ha szulok is jelen vannak. . . hat pedig ott jelen lesznek :)
    előzmény:
    JaJuNi (10)
     
  17. 2002. Április 15. 17:3310.
    Akkor neked meg jo, mert en mindig is nagyon nehezen tudtam ravenni arra hogy tancoljon velem, es ha tancol is, azt is mindig megbanom :( Meg a nyitotancot az eskuvonkon is ugy tancolta hogy a nagybatyam inkabb lekert, mert csak jobbra-ballra dulongeltunk :)
    előzmény:
    cleo (9)
     
  18. 2002. Április 15. 17:169.
    Ne busulj, tavalyelott voltunk egy lagziban, az en parom meg semmire nem volt hajlando tancolni. . . egesz este az apukajaval csardasoztam :). De tavaly csodak csodajara, egy masik eskuvon meg vegigtancolta az ejszakat velem, megtaltosodott, sot, meg a menyasszonytancot is o kezdte (mivel elvallalta a vofely szerepet). Igaz, elotte a csardas lepeseit kellett vele gyakorolni :))
    előzmény:
    JaJuNi (8)
     
  19. 2002. Április 15. 16:528.
    Ez jo, mert a parom meg erre sem tudott tancolni :((((
    előzmény:
    cleo (7)
     
  20. 2002. Április 15. 16:317.
    Az ilyen jellegu zene a tancolni nem tudo ferfiak kedvence :))
    előzmény:
    JaJuNi (6)
     
  21. 2002. Április 15. 16:166.
    Sziasztok lanyok! En is elek am meg itt HOllandiaban. MI egy tipikus holland eskuvon voltunk szombaton. Amikor a felolvasasok jottek a multban tortent vicces esemenyekrol (amiken senki sem nevetett) azt mondta a ferjem hogy o nagyon orul hogy mi Magyarorszagon hazasodtunk ossze. :) Pedig o holland. Azert nem volt rossz, de a holland szamokra valahogy nem lehet tancolni, csak hogy "ketszer lepos egyet ugros" tipust :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376124 (1)
     
  22. 2002. Április 15. 16:165.
    Na igen, a vasarlas a mi programunkban is szerepelt. . . es a mozi is. A Tenenbaum csaladot neztuk, latta valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148851 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_148851
    Torolt_felhasznalo_148851
    2002. Április 15. 15:564.
    sziasztok , a hétvégém nem volt enyire zsufolt mint a tied Cleo , de azért kellemesen telt. A szokásos vásárlasokon , takaritáson kivül telt még idönk arra is hogy a barátainkal együt töltjünk egy kellemes estét.
    előzmény:
    cleo (3)
     
  24. 2002. Április 15. 15:343.
    Na, akkor aktivizalodjunk! :) Mit csinaltatok a hetvegen? Mi muzeumokban voltunk, mert Muzeum hetvege volt, es sok helyre ingyenes volt a belepes. Voltunk a Stedelijks(igy irjak?) muzeumban, hat. . . . kb 5 perc utan fordultunk is ki. . . Aztan elmentunk a Rijks-be, igaz, az nem volt ingyenes. . . Ez voltunk az Amsterdam meg a prostitucio tortenete muzeumban, ez a ketto volt a legerdekesebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376124 (1)
     
  25. 2002. Április 15. 14:152.
    Szia Jutkus, en itt vagyok, olvasgattam a magyar lanyok kulfoldon, az a forum nagyon 'eleven'. SAjna nincs sok idom, mert idokozben felebredt a lanykam (az egyik) es egyfolytaban melegszendvicser unszol. . . Szoval mennem kell. Csak egy kerdes , akkor a nylevtanfolyam most kotelezo vagy nem ? Jutkus, meg nem irtal a privatomra! szia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376124 (1)
     

Címlap

top