Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2014 novemberi babák

msimon
Létrehozva: 2014. március 11. 11:14

Sziasztok!

 

Várok mindenkit, aki 2014. novemberére várja a babáját, hogy megosszuk egymással a babavárás örömeit, és minden mást:)

  1. 2014. március 17. 13:1426.

    Én is az Elevitet szedem, de most nem fogom csak kb a harmadik hónapig, utána pedig csak 1 héten egyet-kettőt. Az előző kisbabám 36-hétre született 56 cm-vel és 2970 grammal. Mi lett volna ha kivárja a 40 hetet? :))) Azt mondják a terhesvitaminoktól születnek az óriásbabák... Hát én nem tudom. De inkább megpróbálok több gyümölcsöt és zöldséget enni, nyáron lesz úgyis mindenféle!:)

     

  2. 2014. március 17. 12:2025.

    Sziasztok!

     

    Most voltam a kórházban időpontot kérni és 26-ára kaptam,bár szerintem akkora még én nem fogom hallani a kicsi szívhangját,na de sebaj.:)
    Émelygés nálam is van,viszont én nagyon nehezen tudok aludni,fáradt vagyok, de mire oda jutnék hogy aludni kéne valahogy nem megy!:/ Valamilyen vitamin szedése mindenképp ajánlott?Még nem voltam orvosnál így nem kaptam felvilágosítást. 

  3. 2014. március 17. 11:1024.
    Sziasztok, nekem is pozitiv lett a tesztem , fél év próbálkozás után most kb. 4 hét körül járok, orvoshoz még nem készülök, majd 1-2 hét múlva
    Émelygés, és mellfeszülés nálam is van.
    Én ma készülök venni Femibion 800-ast, ez az első timeszterig jó, mert több benne a folsav.
    előzmény:
    msimon (1)
    2014-03-11  11:14
  4. 2014. március 17. 11:0123.

    Az a baj, hogy annyi hiedelem, pletyka kering az interneten, hogy az ember már maga sem tudja melyiket válassza. az összehasonlításokat nézegetve az egyikből ez a másikból meg amaz hiányzik.

    Lehet Én is maradok az elevitnél.. 

  5. 2014. március 17. 10:5922.
    Én is az Elevitet szedem, de nekem azt mondta doki,hogy mindegy, csak valamelyiket szedjem!
  6. 2014. március 17. 10:5421.

    Lányok ki hogy áll a magzatvédő vitaminokkal? Nekem még egy szem van az elevitből, de azt olvastam hogy a benne található A-vitamin nem a legjobb a baba számára?

    Nektek ajánlott az orvosotok vagy a gyógyszerész valamit?

  7. 2014. március 17. 10:4320.

    Sziasztok Üdv Minden új Kismaminak!

     

    Az alvás mint tünet Nekem is megvan. Tegnap is elaludtam este 6 felé, de utána simán aludtam már tízkor, reggel viszont Én is kukorékolok. Néha délután is ledőlök egy kicsikét. Pedig régen még éjfélkor is fel voltam, jelenleg ezt nem tudom megtenni, a fáradtságtól.

  8. 2014. március 17. 10:2319.
    Gratulálok Hölgyek! Az álmosság az nálam is játszik, de képzeljétek úgyhogy negyed 8-kor már alvás, reggel meg a tyúkokkal kelés!:) Ez korábban nem volt jellemző.
  9. 2014. március 17. 09:3618.

    Sziasztok! Én november 1-re vagyok írva, tehát elég kétesélyes a dolog, hogy ebből október vagy november lesz-e 

    Ami biztos, hogy 7 hetesek vagyunk. Első UH múlt héten volt, akkor már dobogott kicsi szíve

    Nálam fogínyduzzanat, hasszurkálás és émelygés volt az árulkodó jel, na meg hogy férjemnek lett hányingere Ezek a tünetek azóta is fenn állnak, na meg a cicim nőtt egy fél méretet.

    Jó hallani hasonló "korú" kismamákról.

  10. 2014. március 17. 09:1817.

    Sziasztok!

    Üdv mindenkinek! 

    Én is novemberre várom a második babámat! Múlt hét pénteken teszteltem pozitívat, és március 24-én megyek a dokihoz. Remélem minden rendben lesz! :)  Semmi tünetem nincs, azon kívül, hogy néha farkas éhes tudok lenni és este 8-kor már aludnék! :) Első terhességemnél semmi tünetem nem volt és kislány lett. Most fiú érzésem van, de végül is mindegy, csak egészséges legyen! Ez a lényeg!

  11. 2014. március 17. 08:5416.

    Sziasztok,

    Üdv Kisszyyy, gratulálok!

     

    Nekem is első babám lesz, ráadásul más fél próbálkozás, és 3 műtét után... Szóval nálunk is nagy az öröm.

    Én ma megyek orvoshoz, először. Már nagyon izgulok. Nekem semmi tünetem nincs... az égegyadtavilágon. :) Lehet szerencsés vagyok, de pont e miatt már aggódom is... nem kéne már vminek lennie? 

  12. 2014. március 17. 07:5615.

    Sziasztok!

     

    Szia Kissy üdv köztünk! Gratulálok a pozitív teszthez! Természetes, hogy van benned félsz, hiszen mindannyiunkban van. Hol ezért, hol azért izgulsz, keresed magadon a tüneteket, változásokat. Ez teljesen normális. Az is normális, ha már Valaki ilyen pici terhességi korban tüneteket észlel, de vannak olyanok akik egyáltalán nem szenvednek ezektől. (lásd Én, már a 7. hetet töltöm, és csak néha érzem a gyomorsavam, meg a mellem, de ezenkívül semmit az ég egyadta világon)

    Ha jövő héten mész orvoshoz, és esetleg még nem hall szívhangot ne keseredj el, mert általában csak a 6-7 hét körül szoktak már szívpulzálást észlelni. (legalábbis az internetes szakirodalom ezt írja) Persze ez attól is függ mikor fogant a baba. 

    Nekünk két hete még nem volt hallható, (pedig akkor már a doki 6 hetet írt a papíromra), csütörtökön megyek remélem akkor minden rendben lesz és lesz már szívhangunk. akkor már a  8. hetet taposom (7+1 leszek)

     

    Többiek hogy vagytok? Hogy telt a hétvége?

  13. 2014. március 17. 07:0014.

    Sziasztok lányok!

    Úgy néz ki,hogy a párommal mi is babát várunk.Második hónapja próbálkoztunk és tegnap pozitívat teszteltem és már késett 4 napot szóval elég valószínűnek tartom.:) Egyenlőre el se tudom hinni (úgy látom rajta hogy ő sem) hogy kisbabunk lesz.Az szerintetek normális hogy bár örülök neki,félek is egyben?Nálatok is van ilyen?Első babám lesz,gondolom ezért is van egy kis félelem...Én szerintem megvárom a jövőhetet és csak akkor megyek orvoshoz hogy legyen már szívhang is,addig majd még csinálok egy tesztet a biztonság kedvéjért!Nálam egyébként meg pont az van hogy nem tudok aludni,viszont hányingerem meg van éjszaka illetve reggel,de egyéb más tünetet eddig nem nagyon észleltem.

  14. 2014. március 16. 18:3213.

    Szia Rena,

    hu ez tényleg igazi siker sztori. Képzeld az én környezetemben is van most két ilyen eset, hogy sok-sok évi küzdelem, vagy műtétek sora után spontán teherbe estek a hölgyek. Gratulálok Neked is! 

  15. 2014. március 15. 19:0512.
    Sziasztok lányok szeretnék Én is csatlakozni hozzátok.A Mi kis Babánk igazi csodababa,mert két elzáródott petevezető mellett egy sikertelen lombik után most spontán teherbe estem. Múlt héten voltam a lombikos orvosomnál Ő egy 11.4 mm-es petezsákot látott másodlagos szikhólyaggal. 6 hetes terhességet irt a papirra. Visszairányitott a saját nőgyógyászomhoz.hozzá csütörtökön megyek remélem már lesz szivhang. Elvileg akkor már a 8 hétben leszek.kitartást Mindenkinek drukkolok a vizsgálatokhoz.
  16. 2014. március 13. 15:2611.

    Hu, de jó... :)

    És Neked mit mondott az orvos? 

  17. 2014. március 13. 15:0810.
    Szívcső...ezt akartam írni...a szivecske kis kezdetleges formája....
  18. 2014. március 13. 15:079.

    Gratulálok!kb 5-6  hetes vagy!igen,az álmosság nagyon jellemző.

    Lehet,ha mész hétfőn ,már a szěvcső lüktetni fog... 

    előzmény:
    kotina (8)
    2014-03-13  13:46
  19. 2014. március 13. 13:468.

    Szia,

    igen, 2 pozitív teszt... késik egy hetet. Érezni semmit nem érzek,azon kívül hogy álmos vagyok! :) 

  20. 2014. március 13. 13:377.
    De jó nektek! Ez olyan izgi! Nagyon szerettem kismama lenni. Boldog babavárást mindenkinek!
    előzmény:
    msimon (1)
    2014-03-11  11:14
  21. 2014. március 13. 13:326.
    Akkor egyelőre van egy pozitív teszted,és késik?érzel valamit?
    előzmény:
    kotina (5)
    2014-03-13  13:26
  22. 2014. március 13. 13:265.
    Sziasztok, én még csak most megyek orvoshoz hétfőn. Izgulok....
  23. 2014. március 13. 10:544.

    Sziasztok!eddig ugy néz ki .most voltunk még csak a dokinál,hogy egyáltalán terhesség -e.  Az.5 hetesnek mondta hétfőn.petezsák egyelőre.hčtfőn 03.17 én megyünk megint,hogy mizu.

    Ti hogy álltok? 

  24. 2014. március 12. 18:233.

    Neked is gratulálok! Mikorra várod?

     

    előzmény:
    kotina (2)
    2014-03-12  10:01
  25. 2014. március 12. 10:012.

    Szia ,

    Gratula!!!!

    Úgy látszik én is! :) 

    előzmény:
    msimon (1)
    2014-03-11  11:14

Címlap

top