Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. június 9. 13:23
Elolvastuk a (Heti) Válasz Pánikriadóját. A frappáns címadás után következő cikk egy ökölbe szorított kéz, érződik az elkeseredett düh a sorok mögött. Az ezúttal kifejezetten durva és fenyegető nőnyomasztás nem is újságcikk, hanem kiáltvány, hogy mindenki azonnal essen teherbe.

Nők Lapja Café: Kötelező lesz szülni 35 éves korig?!
  1. 2014. június 9. 16:1926.

    "Hülyeség, gondolj csak a fejlődő országokra, + bizonyított tény hogy a fejlett országokban születik világ viszonylatban a kevesebb gyerek."

    Talán pont ettől fejlettebb az ország.  Erre még nem gondoltál? Sokkal több pénz is marad meg, amit nem fizetnek ki ilyen-olyan szocpolra, stb-re. A nyugdíját meg mindenki megoldja maga. Amiatt nem ösztönzik a jónépet több gyerek szülésére, hogy legyen nyugdíj. Az még igen sokára váltja be a hozzáfűzött reményeket.

    Egyébként meg konkrétan hányingerem van már az ötlettől is. Egy gyereknek nem azért kell megszületni, mert ilyen-olyan  észérv meg számtanpélda szól mellette. Hanem azért, mert nagyon-nagyon akarják a szülei. Mindennél jobban.

     

    előzmény:
    rola@ (14)
    2014-06-09  14:16
  2. 2014. június 9. 16:1025.

    Ott a pont.

    Én ezt az  egészet máig sem értem. Minden fórumon szidják őket, lépten-nyomon akárhova megyek, csak ezt hallom. De mégis odatették az X-et megint. Tehát akkor sokaknak mégis csak jó ez. Mondjuk szerintem zömmel a nyugdíjasok szavazták meg őket újra. Mert azt el nem tudom képzelni, hogy az a fiatal, vagy aktív dolgozó, akinek elvették a magánnyugdíját, az rájuk voksoljon. Ennyire ostoba nem lehet valaki. Apósom azt mondta, ők azért szavaztak a Fideszre, mert a felesége elmehetett 40 év után nyugdíjba. Ha valami gondja van mégis ezekkel, akkor meg felteszi az "Elmúttnyócév" c. platinalemezt.

    előzmény:
    Lillaréka (21)
    2014-06-09  15:44
  3. 2014. június 9. 16:0324.
    Az a bolond, aki egy cikkben azt szorgalmazza, hogy mindenki rohanjon a szülőszobába.
    Én biztos kimaradok a nemzeti szaporodási programból - nem szeretem a gyerekeket, hanem inkább a csendet és a rendet. És kb magasról letojom, ha önzőnek vagy hülyének tartanak emiatt. Mindenki másképpen hülye, bogaras.
    Egyes réteg majd helyettem is gyarapodik, csp-ért és segílykéért.
  4. 2014. június 9. 15:5323.
    A fejlett országokban nincs elbutitva a nép. Nő és férfi élete értelmét léte kiteljesedését nem feltétlenül és kizárólag a gyerekszülésben látja. Lehet róla vitatkozni , hogy ez jó vagy rossz...De a  túlnépesedett  földünkön, nem hiszem, hogy pont éhezőket kéne újratermelni  Afrikának és  Ázsiának
    előzmény:
    rola@ (14)
    2014-06-09  14:16
  5. 2014. június 9. 15:4922.
    A magyar címet nem tudom... de van szinkronos párszor láttam :-) pont és hete újra..
    Különösen az eleje ahol fejtegeti ezt a szülni nem szülni problémát :-)
    előzmény:
    kougra (18)
    2014-06-09  15:05
  6. 2014. június 9. 15:4421.

    Népbutitás folyik minden szinten.

    A buta nép saját maga önként választ diktátort és elnyomót. 

    Megtettük április 6án, megerősitettük május 25én... és még egyszer meg fogjuk erősiteni ősszel is. 

     

    Mi magunk választjuk magunknak a sorsot- önként, dalolva  boldogan. 

     

     

    Sötét középkor...?? szerintem még ott sem pofázott bele senki ilyen mélységig az emberek magánéletébe

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_139320 (12)
    2014-06-09  14:08
  7. 2014. június 9. 15:1520.

    És arra mi a magyarázatod hogy a fejlett országokban egyre kevesebb gyerek születik?

     

    http://hvg.hu/vilag/20131107_Tortenelmi_melyponton_a_ szuletesek_szama

     

    http://hvg.hu/vilag/20121003_Egyre_kevesebben_szuletn ek_az_USAban

     

     

    előzmény:
    kougra (18)
    2014-06-09  15:05
  8. 2014. június 9. 15:1219.
    Idiokrácia - Hülyék Paradicsoma (Idiocracy, 2006)
    Joe Bauer közlegény tökéletesen alkalmatlan a katonaságra. Nem csak fizikai állóképesség, de szellemi kapacitás terén is erős gyenge - nem csoda, ha a hadseregnél egyedül könyvtárosnak volt jó. Rita sem az eszével keresi a kenyerét, de neki legalább jó teste van, ami egy prostinál nem hátrány. A Pentagon egyik tisztje kísérleti alanyokat keres a hadsereg egy új hibernációs programjához. A hadsereg egyik legnagyobb problémája, hogy drágán kiképzett elit-harcosai békeidőben mit sem érnek, ezért azt tervezik, hogy a legjobb katonákat lefagyasztják, és csak akkor olvasztják ki őket, amikor szükség van rájuk. Természetesen senki nem szeretne elpocsékolni tökéletes katonákat, ha a teszt-fagyasztás nem sikerül, ezért esik a választás elsőként a mihaszna Bauer közlegényre és Ritára, aki némi büntetés elengedéséért fejébe örömmel vállalja, hogy egy évre hidegre tegyék. Mielőtt azonban letelne az egy év, a szuper titkos programot felügyelő Pentagon-tisztet letartóztatják, mert kiderül róla, hogy prostikat futtat. Joe és Rita balszerencséjére a kísérleti program annyira titkos, hogy ezek után el is feledkeznek róluk, és egy év helyett fél évezred múltán, 2505-ben ébrednek csak fel hosszú álmukból. A világ nagyot változott. Az evolúció működött, kihaltak az intelligens emberek és az a furcsa helyzet állt elő, hogy az új világban - ahol szinte csak hülyék élnek - Joe és Rita a két legokosabb amerikai...
    előzmény:
    kougra (18)
    2014-06-09  15:05
  9. 2014. június 9. 15:0518.

    Ha az elvándorlás folytatódik, akkor hiába szülünk, akkor sem lesz aki megtermelje a nyugdíjat mert a fiatalok majd külföldön próbálnak érvényesülni, nem itt.

    A fejlődő országokban nem azért születik több gyerek, mert el tudják tartani őket... oktatás, fogamzásgátlás hiánya, ez szorosan összefügg a szegénységgel. Aki tisztában van a saját helyzetével, anyagi korlátaival, gondol a jövőre is, jobban meggondolja, szüljön-e, és ha igen akkor hány gyereket... megjósolni nyilván nem lehet semmit, de nem árt realistának lenni és előre tervezni. Elég az is ha egy országon belül nézzük a társadalmi rétegeket, hasonló arányokat mutat.

     

    Ajánlom figyelmetekbe az Idiocracy című filmet (nem tudom megjelent-e nálunk, van-e magyar címe), bugyuta vígjátéknak tűnik, de az alapötlet elgondolkodtató.

    előzmény:
    rola@ (14)
    2014-06-09  14:16
  10. 2014. június 9. 14:5317.

    ha nem látja, hogy a gyermektelenség leggyakoribb oka a létbizonytalanság és az alacsony bérek.

     

    Hülyeség, gondolj csak a fejlődő országokra, + bizonyított tény hogy a fejlett országokban születik világ viszonylatban a kevesebb gyerek. 

     

    Egyébként a cikk gáz, mert mindenki akkor és annyit szül amennyit akar, igaz majd a nyögdjnál nem kell csodálkozni hogy nincs ki kitermelje. 

    idézet:
    rola@ (14)
    2014-06-09 14:16:16

    Egyáltalán nem hülyeség, gondolj a fogamzásgátlásra, - a fejlődő országokban sokszor hónapokig, évekig nem látnak orvost, a fogamzásgátlásról sokan talán nem is hallottak...! A fejlett országokban "kicsit" azért más a helyzet, az anyagi keretük is megvan rá...

     

    És nem, sajnos nem mindenki szül akkor és annyit amikor és amennyit akar (persze, egy bizonyos réteget leszámítva)!Ezer és egy oka lehet, a betegségtől az anyagi nehézségig bármi, amihez senkinek semmi köze! Normálisan, reálisan gondolkodó ember annyi gyereket vállal, amennyit lehetőleg fel is tud nevelni elfogadható módon. Ehhez pedig igenis kell(ene) megfelelő bérezés, létbiztonság. Aki azt mondja, hogy ehhez neki nem fontos a pénz, az vagy hazudik, vagy van neki bőven...

    A nagytöbbség nem osztalékból és képviselői tiszteletdíjból tengődik... 

    előzmény:
    rola@ (14)
    2014-06-09  14:16
  11. 2014. június 9. 14:4816.

    igen, a birkaság minden oldalon megmutatkozik...

     

     

    előzmény:
    saschamora (15)
    2014-06-09  14:17
  12. 2014. június 9. 14:1715.

    ugggyanmar'! aztan mer' kene mar nekunk minden hulye irasara rezonalnunk? evidens modon ez egy ocska provokacio, es mint olyan, az nlc. azonnal rarepult, hiszen a hergelessel egy rakas klikket lehet bekaszalni! :-)

    (galansan legyinto szmajli)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  13. 2014. június 9. 14:1614.

    ha nem látja, hogy a gyermektelenség leggyakoribb oka a létbizonytalanság és az alacsony bérek.

     

    Hülyeség, gondolj csak a fejlődő országokra, + bizonyított tény hogy a fejlett országokban születik világ viszonylatban a kevesebb gyerek. 

     

    Egyébként a cikk gáz, mert mindenki akkor és annyit szül amennyit akar, igaz majd a nyögdjnál nem kell csodálkozni hogy nincs ki kitermelje. 

    előzmény:
    eda-1952 (8)
    2014-06-09  13:46
  14. 2014. június 9. 14:1013.
    előzmény:
    Némanalfabéta (7)
    2014-06-09  13:45
  15. Torolt_felhasznalo_139320
    Torolt_felhasznalo_139320
    2014. június 9. 14:0812.

    Csatlakozom. Ez az ország egyenesen és kórusban bégetve masírozik vissza a középkorba.

    Sosem hittem volna, hogy egyszer úgy érzem, menekülnöm kell innen.

    előzmény:
    kougra (10)
    2014-06-09  13:59
  16. 2014. június 9. 14:0811.

    Abszurd!

    Mindenkinek szabad döntése az egészségét kockáztatni.

    Bár a terhesség nem betegség, de akár az is lehet, előre senki sem tudja szavatolni, hogy az addig egészséges női szervezet a továbbiakban is probléma mentesen funkcionál-e.

    Ha az egészség ügyben itthon tudnák tartani a képzett személyzetet megfelelő munka körülményekkel, és nem paraszolvenciára alapozott bérekkel, akkor nem rettegne az a kismama, akinek nincs pénze privát klinikára, hogy nem kap-e ő is tévedésből valamit az alig képzett személyzettől, ami veszélybe sodorja.(pld. szétmart nyelőcső.) A babák is ilyen személyzet mellett? - mikor derülne ki, ha valamit nem megfelelően tettek? Ja, születési hibája a babának, vagy hasonlók?!:((

    Aztán az egészségügyi háló a továbbiakban, majd a szociális, és lehet gondolkodni, mekkora anyagi háttérfedezet kell ma egy felelős gyermekvállalás elindításához, és végig futtatásához?!

    Végül is érthető az aggodalom, akiket támogattak eddig maximálisa, azok gyermekei sem hasznos tagjai a termelő szférának, ki fog hát kérem akkor dolgozni? Kicsit késő az ébredés, mert a most fogant babáknak kell még 16-18 év, hogy dolgozzanak értéket.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  17. 2014. június 9. 13:5910.
    Ahá, szóval van 3 évem... ilyeneket olvasva formálódik a gondolat, ennek az országnak nem szülök, itt nem tudom azt biztosítani neki amit szeretnék, és nem csak az anyagiakra gondolok, nem tudnám - jelenleg - abban a szellemiségben felnevelni ami az én értékrendemet meghatározza.
  18. 2014. június 9. 13:519.
    Bár én már nagymama vagyok, de még engem is felháborít a cikk. Mi a biztosíték, hogy azt a gyermeket becsületesen fel is tudja nevelni. Akkor mikor a dolgozót egyik napról a másikra kiteszik az utcára, három hónap munkanélküli segély után nem kap semmit.Talán akad egy kis közmunka, de az sem biztos. A gyerekes anyukáknak nagyon nehéz elhelyezkedni, mert mi lesz ha beteg a gyerek és nincs akire rábízza. Ha bébiszittert fogad rámegy a keresete .
  19. 2014. június 9. 13:468.

    Légy szíves ne adj nekik tippeket...((( Aki leír ilyen mondatot "A gyermektelenség leggyakoribb oka, hogy hiányzik a stabil partner.", ami szerinte azért hiányzik, mert nem kötnek hivatalosan házasságot---- az alapból nem normális, akkor sem ha egyelőre nem merte mellé írni, hogy természetesen szerinte egyházi házasságkötésre van szükség.

    Aki felelős poszton van ma az országban, ennek megfelelő jóóóó sok fizetésért, annak hülyének kell lenni, ha nem látja, hogy a gyermektelenség leggyakoribb oka a létbizonytalanság és az alacsony bérek.

    előzmény:
    Ircsi522 (3)
    2014-06-09  13:37
  20. 2014. június 9. 13:457.
    Kedvenc vízióm, amint becsenget egy Fityisz-aktivista, hogy jött "megtermékenyíteni", ha akarom-ha nem
    előzmény:
    asztanaviszta (5)
    2014-06-09  13:42
  21. 2014. június 9. 13:426.

    Mit várunk ezektől a díszpintyektől? Hol vannak a nők? Ha egyszer egy IGAZI gazdasszony vezetné pl. a pénzügyeket, akkor lehet, hogy kevesebbet lehetne lopni, de csak az orrunkig érne a sz@r, nem a fejünk tetejéig...

    Eleve hajlamosak elfelejteni, hogy őket is anya szülte, de ezzel csak azt érik el, hogy JUSZTSE és azértse

    előzmény:
    horti22 (2)
    2014-06-09  13:23
  22. 2014. június 9. 13:425.

    Ne adj ötleteket, mert már nem sok hiányzik.

     

    Agyatlan, barmok.

    előzmény:
    Ircsi522 (3)
    2014-06-09  13:37
  23. 2014. június 9. 13:404.
    Szegyen hogy hogyan akarjak mar eb ben is terrorizalni a noket
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-06-09  13:23
  24. 2014. június 9. 13:373.
    Igazán már csak a szülészeteken kellene kiírni mint az 50-es években, hogy "Lánynak szülni dicsőség, asszonynak kötelesség", de ami késik nem múlik.
  25. 2014. június 9. 13:232.
    A jó KUR.A Édesanyukájukat, hogy akkor történt volna valami amikor eszükbe jutott, hogy ezeket az idióta majmokat megszüljék. Ekkora TUSKÓ, OSTOBA, BARMOKAT MÉG NEM HORDOTT A HÁTÁN A FÖLD. Nekem ugyan senki ne szabja meg, hogy én mikor szülök vagy mikor nem. Ez megint valami imádkozó sáska agyszüleménye.
    Én nem vagyok ugyan nő tehát nem is szülhetek. De kérem a magyar női társadalma, hogy amennyiben ezt beszabályozzák valami úton módon. Tessék az emberjogi bírósághoz fordulni!!!!!

Címlap

top