Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ellenpolus

Torolt_felhasznalo_918134
Torolt_felhasznalo_918134
Létrehozva: 2014. július 8. 13:54
Mostanäban egyre mäsra jelennek meg a NL cafe hasäbjain olyan cikkek,amelyek a Magyarorszägot elhagyok/Magyarorszägon maradok problemakört boncolgatjäk.Ezzel önmagäban nem is lenne baj,en csak azon huztam fel magam hogy egyre több az olyan iräs.ami propaganda-szagu( nevezetesen azt szorgalmazza hogy az ember maradjon Magyarorszägon,vagy terjen vissza,hazaszeretet,stb.  ürügyeket felsorakoztatva.
En az eltävozottak täborät gyarapitom es nem tagadom,nekem-nekünk bejött a dolog es nem tervezzük a visszaterest.
A topicot azert inditottam,hogy legyen egy ellenpolusa a fent emlitett cikkeknek.Szoval värom mindenki iräsät,velemenyet,aki vagy mär eljött Magyarorszägrol vagy tervezi az eljövetelt.Irjunk erröl az oldalrol is pozitiv dolgokat es ne a nepbutitäs menjen mint " idegen leszel ott mindig, ott sincs kolbäszbol a kerites" es hasonlo sallangok.Persze jöhetnek ellenvelemenyek is,nem zärunk ki senkit a tärsalgäsbol.
Kellemes napot Mindenkinek! :)
  1. 2014. július 8. 17:0326.
    altalanositas es nem igaz. ha ez igy lenne akkor itt az aboriginalokon kivul senki nem lenne otthon.

    USA es Canada szinten ilyen , ha ugyes es szorgalmas vagy otthonra es hazara talalsz.

    Itt a legidosebb ausztralok is max 5. generacio. a tobbi mind jott valahonnet es ez nagyon jo.

    vicces lenne ha "idegen " lenne valaki egy 20 fos munkahelyen ahol 18 fonek legalabb a szulei jottek valamilyen orszagbol. itt ez a kerdes fel se merul.

    a gyerekeknel vegkeppen nem, hacsak nem muszlimokrol van szo.
    előzmény:
    terdszelikatica (8)
    2014-07-08  16:24
  2. 2014. július 8. 17:0225.
    Ausztralia tartkarokkal varta a boldog boldogtalant Europ azert nem lelkesedik mindenkiert .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (24)
    2014-07-08  17:00
  3. Torolt_felhasznalo_918134
    Torolt_felhasznalo_918134
    2014. július 8. 17:0024.
    Kedves Amarynda,
    Szämomra itt a forumon te vagy az egyik etalon egyebkent,hozzäszoläsaidbol ärado eletszeretet,kultura es meg szämos pozitivitäs miatt.:)
    Azt gondolom te/ti ekes peldäja vagytok annak,hogy be lehet illeszkedni es nem vagytok idegenek x idö utän..amugy en a magam 13 honapjäval talän valoban idegen vagyok meg itt..am az erdekes az ezt nem ereztetik velem..es en sem erzem...:) A ferjem is mondta,azt hitte több honvägyam lesz..nincs..egy deka sem..csak a szüleim hiänyoznak..en mär oda nem haza megyek,csak lätogatoba anyukämek häzäba-igy szoktam mondani.
    előzmény:
    Amarynda (21)
    2014-07-08  16:52
  4. 2014. július 8. 16:5923.
    Mi mind a ketten jol kerestunk sajat hazunk volt 26 evesen. ennek ellenere ugy dontottunk hogy eljovunk mert Mo egy olyan orszag volt ahol egyre tobbet kellett dolgozni ahhoz hogy szinten maradjon az ember.

    es en olyan orszagban akartam elni ahol igazi szabadsag van ahol nem a parttagsagtol fugg a fizetesemeles meg a premium es ahol nem kenopenzzel lehet megvenni egy nyavalyas villanyboylert (tapasztalat) az uzletben meg protekcioval egy uveg francia parfumot .. Plusz gyuloltem a burokraciat.

    Tudod ha mind csak azok jottek volna el akik sikertelenek voltak otthon akkor most nem lenne rinyalas a kormany reszerol hogy elszivjak az ertelmisegi agyakat  Mo rol. Meg itt ebben a tavoli orszagban is rengeteg olyan emigrans van akik ertelmisegiek voltak vagy jo szakmajuk volt ui. ide ha nem voltal azon a listan a foglalkozasodat illetoen ami az orszagnak szukseges nem is lehetett kijonni. ma meg veglegesen kivandorolni ide nagyon komoly feltetelekkel vagy hazassag utjan lehet.
    előzmény:
    felicienne (3)
    2014-07-08  15:08
  5. Torolt_felhasznalo_918134
    Torolt_felhasznalo_918134
    2014. július 8. 16:5522.
    Annyira azert nem rosszak ök sem...Ferjem iden lesz 8 eve hogy itt el ( elötte elt Nemetorszägban es 3 evet Hollandiäban is),azt mondja,Hollandia utän itt erzi magät igazän itthon.Megbecsülik a munkäjät,amit szeret is csinälni,a kollegäi sem nezik ki azert mert magyar.Itt szerintem toleränsabbak az emberek mint Magyarorszägon..de persze itt is vannak ärnyoldalak..amit utälok itt az a pontatlansäg,meg neha a tulzott lazasäg..na ez megörjit..:)
    előzmény:
    terdszelikatica (18)
    2014-07-08  16:47
  6. 2014. július 8. 16:5221.
    Szia
    mi 1987 ben jottunk el es sose bantuk meg. Pontosan osszejott az amiert eljottunk , hogy kevesebb munkaval es tisztesseges modon meg lehessen elni egy mukodo demokratikus tarsadalomban.
    1990 ben megkaptuk az allampolgarsagot az osszes baratunk itteni. Egyszer voltunk otthon 14 evvel ezelott tobbet nincs szandekunkban menni.

    azt gondolom az hogy ki mennyire talal maganak uj hazat a valasztott orszagban mennyire lesz otthon benne nagyreszt tole fugg. MI megtartottuk a kulturanknak azt a reszet ami nekunk fontos volt de sose akartunk itt egy kis Magyarorszagot csinalni magunknak magyar kozosseggel. Alkalmazkodtunk az orszag szokasaihoz es hazara talaltunk minden szempontbol. ez nagyreszt rajtunk mulott, bar mi szerencses helyen olyan orszagban elunk ami befogado es sok nemzetbol allo.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (1)
    2014-07-08  13:54
  7. 2014. július 8. 16:4920.
    Franciaorszägban az alkotmäny szerint sincs különbseg abban hogy franciänak születtel e vagy kesöbb nyerted el az ällampolgärsägot.
    most meg ideig oraig , de mar Ok is rajottek, hogy ezzel vlami nagyon nincs rendben 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (17)
    2014-07-08  16:40
  8. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 8. 16:4819.
    sehol nem lehetsz olyan idegen mint magyarországon, hiába születtél ott
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (17)
    2014-07-08  16:40
  9. 2014. július 8. 16:4718.
     " Ha Romäban elsz,viselkedj ugy mint a romaiak.."


    ezt velem nagyon is megtanitattak, soha sehol nem ereztem honvagyat de ez azt jelenti hogy fogadd el az O kulturajukat szokasaikat , torvenyeiket ....

    Mindenesetre magam reszerol franciakhoz soha nem mennek 
    nem akarom neven nevezni szamomra az milyen nacio 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (17)
    2014-07-08  16:40
  10. Torolt_felhasznalo_918134
    Torolt_felhasznalo_918134
    2014. július 8. 16:4017.
    Ez a mentalitäs az egyike azoknak,ami miatt sokan nem älljäk meg idegenben a helyüket..en elhiszem hogy van hely,ahol ez a szitu,de itt ahol mi elünk,nem ez a jellemzö...annyira nem,hogy a 7 eves länyomrol( aki 1 eve jär itt  suliba es azota beszeli a nyelvet megfelelö szinten) rendszeresen azt hiszik hogy itt született es a ferjemröl meg a nepszämlälobiztos kerdezte meg ( miutän vilägossä vält szämära hogy milyen ällampolgär es miota el az orszägban) hogy miert nem csinälta meg az ällampolgärsägot hiszen ö mär lelekben tuti francia?? Szoval ez a nem fogadjuk el a mäsikat-mässägot ez itt annyira nem jellemzö-persze azert ferjem anyanyelvi szinten keni a nyelvet ( ezen kivül a nemetet is amugy), de engem sem neznek ki,pedig en messze ällok a tökeletestöl.Es amugy Franciaorszägban az alkotmäny szerint sincs különbseg abban hogy franciänak születtel e vagy kesöbb nyerted el az ällampolgärsägot.En megertem ha valaki nem tekinti magät odatartozonak,de mi idetartozonak tekintjük,eszerint viselkedünk,igy ök is idetartozonak tekintenek.Sokszor hozzäälläs kerdese az egesz.Persze mindenütt vannak undok emberek,itt is futottunk mär bele ilyenbe,na de nem ez az ältalänos.
    Amugyis,hogy is mondtäk regen: " Ha Romäban elsz,viselkedj ugy mint a romaiak.." Igaz lehet..
    előzmény:
    terdszelikatica (8)
    2014-07-08  16:24
  11. 2014. július 8. 16:3616.
    ha Te tudnad mennyire orulnek az anyaorszagok a hazassag reven betelepult vendegmunkasoknak. Ha az erdekuk ugy fogja kivanni ezektol fognak elsokorben megszabadulni .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (14)
    2014-07-08  16:31
  12. 2014. július 8. 16:3115.
    A german meg fizetett is nem kis osszeget hogy megszerezze a svajci bankok vedelme ala menekulo offshore ceges  adotartozokat es sikerrel jart az akcio.
    Igaz szep osszegbe kerult az adofizetok penzebol, de megerte.
    előzmény:
    S.Carol (13)
    2014-07-08  16:28
  13. Torolt_felhasznalo_918134
    Torolt_felhasznalo_918134
    2014. július 8. 16:3114.
    Ahogy lätom,hasonlo a sorsunk..annyiban legaläbbis,hogy en is ugy költöztem ki,hogy megismertem valakit,aki azota a ferjem...:) Nälunk a " hol eljünk" kerdeskör fel sem merült,ö mär 18 eves koräban elhagyta Magyarorszägot,szeret itt elni,imädja a munkäjät es meg is mondta nem tudna többe Magyarorszägon elni.En meg epp szabadulni akartam onnan..kereslet-kinälat talälkozott,mindez oriäsi szerelemmel vegyitve-megismerkedesünk utän 2 honappal eljegyzett, rä 1 honapra meg mär költöztem is a lämyomal együtt.Aztän esküvö ( Ami amugy Magyarorszägon volt),es immäron a közös fiunk 4 honapos...:) Amugy sok embernek szurta a szemet a dolog,de nagy ivben teszek rä..szerencsem volt,megerdemeltem.Megtalältam a mäsik felem,abban az orszägban elek ahovä mindig is vägytam,van 2 klassz gyerköcöm,ösztöl szeretnek dolgozni is majd.Amit elötte evekig äteltem Magyarorszägon egyedülällo anyakent,azt senkinek sem kivänom.Epp ideje volt mär hogy valami jo is törtenjen velem.Törtent.:)Nem tervezzük a visszaterest abszolut,ferjem jövöre keszül megszerezni itt az ällampolgärsägot,aztän a gyerekek is kapjäk majd es en is rajta leszek az ügyön.A magyar okmänyainkat epp a következö honapban keszülök majd leadni,amikor meglätogatjuk a szüleimet Miskolcon.
    Kivänok Neked is sikert a toväbbiakban is! :)
    előzmény:
    Sushi (2)
    2014-07-08  14:55
  14. 2014. július 8. 16:2813.
    Hive vagyok a szabad gondolkodasnak.
    előzmény:
    terdszelikatica (10)
    2014-07-08  16:26
  15. 2014. július 8. 16:2712.
    biztos vlami magyar celeb vlami helyivilagsztar 
    előzmény:
    Sushi (9)
    2014-07-08  16:24
  16. 2014. július 8. 16:2611.
    Tenyleg nem tudod? Gyurcsany Ferenc egyik beceneve.
    előzmény:
    Sushi (9)
    2014-07-08  16:24
  17. 2014. július 8. 16:2610.
    off a german agy maskent gondolkodik es en is.
    előzmény:
    S.Carol (7)
    2014-07-08  16:24
  18. 2014. július 8. 16:249.
    Bocs en kerek elnezest de ki az a Fleto?
    előzmény:
    tamtamtam (5)
    2014-07-08  15:20
  19. 2014. július 8. 16:248.
     idegen leszel ott mindig,,,
    de az leszel es a gyerkeid is azok lesznek es ha szerencsejuk van es a befogadoorszag "bennszulotteivel " kot hazassagot akkor talan nem.
    Mindig miinden helyzetben lepes hatranyban vagy es leszel meg akkor is ha mar vagyont gyujtottel azokkal szemben akik eredendoen allampolgaraia annak a teruletnek.
    Ezt tudomasul veve minden felnitt ember ugy dont ahogy akar .
    Nagyapank egy svab kitelepites utan is magyarnak vallJA magat es buszke volt a magyarsagara .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (1)
    2014-07-08  13:54
  20. 2014. július 8. 16:247.
    ...Nem vagy tobbe szamuzetesben, ha rajossz, hogy az egesz teremtes a Te otthonod. /Anthony de Mello/
    Ha valaki ugyanazert a munkaert mashol jobban elhet, miert maradna? Hogy az adojabol torlesszek a hitelt, amit nem is O vett fel, az a keves maradek meg, amit el nem osztott a politikai elit egymas kozott, menjen stadionepitesre? Szerintem amugy igaza volt Fletonak, akinek nem tetszik a rendszer, annak nem muszaj ittmaradni. Egyelore...
    előzmény:
    terdszelikatica (6)
    2014-07-08  16:12
  21. 2014. július 8. 16:126.
    Ha van megfelelo toked barhol elsz akkor is a hazadat kepviseled. Az aki megelhetesi menekult az nyilvan ennek jelentoseget nem ismeri fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (1)
    2014-07-08  13:54
  22. 2014. július 8. 15:205.
    " egyre több az olyan iräs.ami propaganda-szagu( nevezetesen azt szorgalmazza hogy az ember maradjon Magyarorszägon,vagy terjen vissza,hazaszeretet,stb.  ürügyeket felsorakoztatva"


    Ezek az írások az ellenpólus ahhoz képest, ami Fletó idejében volt túlsúlyban, hogy ... na inkább nem idézem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (1)
    2014-07-08  13:54
  23. Torolt_felhasznalo_268437
    Torolt_felhasznalo_268437
    2014. július 8. 15:174.
    orbán befenyíti a médiákat, vagy cimborákkal megveteti erőből

    ezért van a propaganda

    a témán meg nincs mit vitatni
    mindenki éljen ott ahol neki tetszik

    van az az embertípus amely sehol se boldogul, azoknak szinte mindegy

    aki mo-n a lábára tudott állni és gyarapodott az máshol sokkal többre viszi

    aki melós mentalitású az meg máshol nem apróért dolgozik, klasszisokkal jobban élhet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (1)
    2014-07-08  13:54
  24. 2014. július 8. 15:083.
    Az egesz kerdes (pro es kontra), szerintem onnan kozelitendo meg, hogy


    Mihez kepest...

    Ha valaki Mo-on,. munkanelkuli volt, vagy netan semmi eselye nem volt elfogadhato minosegu munkat szerezni, vagy azt nem fizettek meg, hogy az eletminosege "minosegnek" legyen nevezheto, akkor annak bejon a kulfold meg akkor is, ha mosogato lesz egy konyhaban.

    Az egesz kerdes szerintem fuggetlen a hazaszetetettol.
    Ha valakinek kinn jobb az eletminosege, akkor igen, menjen ki, csak nagyon kerem, az egesz magyar tarsadalmat ne a sajat szemszogebol itelje meg.

    Itt is elnek boldogan, remek anyagi korulmenyek kozott elo emberek, akik szeretik a munkajukat. Kezdem azt hinni, az egesz pusztan szerencse kerdese.


    Ne hasonlitsuk ossze az almat a kortevel. hiszen egyeni sorsokrol van szo. Kinek itthon jon be az elet, kinek kulfoldon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (1)
    2014-07-08  13:54
  25. 2014. július 8. 14:552.
    Köszi. En is it vagyok.
    De mar latom, hogy szet fognak tepni bennünket.


    En is "elhagytam" Magyarorszagot, en is arulo vagyok, mert mereszeltem megismerni valakit, es kiköltözni hozza. Kaptam mar olyan kerdest, miert nem ö jött hozzam. Voltak ilyen topikok is, egy lany kerdezte, mit csinaljon, neki is nekiszegeztek a kerdest, hogy jöjjön a pasi.


    Megkerdeznem, mi a turonak, ha nem tudna Magyarorszagon dolgozni, mert mondjuk nem tud magyarul.?


    Igy nalunk is en költöztem, mert en tudom ennek az orszagnak a nyelvet, olyannyira, hogy nem tudjak rolam hogy magyar vagyok. 


    Nem, nem tervezek visszaterest, boldog vagyok itt, itt van minden, ami szamit. Talan ha nyugdijas leszek, vagy szabadsagra, hajd hazamegyek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918134 (1)
    2014-07-08  13:54

Címlap

top