Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hol NE vásároljunk!

Torolt_felhasznalo_357324
Torolt_felhasznalo_357324
Létrehozva: 2004. július 2. 10:00
Sziasztok!
Új témát indítok, már csak azért is, mert szeretnék más embereket megkímélni attól, amin én most keresztül megyek/mentem.
Az üzlet a Blaha L. téren,a Smatch mellett található, színes ruhák, cipők a kirakatban, biztos ismeritek. A történetem pedig, igen röviden: egy hónapja vásároltam egy nadrágot, ami négy mosás után festékhiányra utaló foltokat produkált. Én visszavittem, jóhiszeműen, hogy a pénzemért megfelelő kiszolgálást kapok majd ezután is. Nem így lett. Gyanúsítás, persze ellenem, miszerint én biztos folttisztítót használtam. A vita végén már hypo volt a "ludas" stb. A Kermi vizsgálatot elfelejthettem, a "hölgy" kijelentette, hogy ő nem küldi el, a pénzemet nem adja vissza, és egyébként is menjek amerre látok, felőle feljelenthetem, beírhatok a panaszkönyvbe, ami nincs. Idegességemben kikaptam a kezéből a nadrágom és elviharzottam. Nem gondoltam volna álmomban sem, hogy egy ilyen kis dolog ekkora tortúrával jár. Másnap, egy férfi ismerősőm társágában jelentem meg. "Nem adom fel!"- felszólalással. Érdekes módon az ő határozott fellépésére már kézségesebbnek tűnt ugyanaz a "hölgy". A gyártókhoz akarta küldeni, de ebbe persze nem egyeztünk bele. Nagy nehezen ráállt a Kermibe való beküldésre, de az ehhez szükséges formátúmú papírral nem rendelkezett.(!!) Ma folytatódik, mi viszünk papírt, elég röhejes nem?!:) Mindegy! Amit ajánlhatok, hogy ne kerüljön senki ilyen helyzetbe, csakis a cég nevével ellátott és felcímkézett ruhadarabokat vegyetek, és azt is inkább egy drágább helyen-bár ez sem volt olcsó-, talán ők jobban a szívükön viselik az üzletük hírnevét. Ennyi lett volna, azt hiszem ez egy olyan dolog, ami mindannyiunk számára fontos, hisz nők vagyunk,sok ruhát vásárolunk, és egyébként sem mindegy mit kapunk a pénzünkért. Üdv,Athellia
  1. 2004. július 2. 11:0026.
    Nem elég a psnaszkönyvbe beírni, alá van írva mi az egyéb teendő(fejből nem tudom nincs itthon a könyv, de estére megnézem) úgy emlékszem csak akkor érvényes ha bejelentést teszel néhány napon belül.
    előzmény:
    rattan (20)
     
  2. 2004. július 2. 10:5825.
    De ebben az is benne van, hogy nem biztos, hogy sokra mész vele! Ráadásul kívülről hisztizésnek tűnhet, nem???
    Meg amúgyse vagyok az a fajta, aki gyakran felemelné a hangját!
    előzmény:
    Detti (23)
     
  3. 2004. július 2. 10:5724.
    Ez a duma, hogy nem rendeltetésszerűen használtad! Mert nem tudnak mást mondani. Miért mit csinál egy normális ember az áruval? Minek veszi meg akkor?
    Amugy tényleg hülyének nézik a vásárlót ilyen esetekben.
    Az árak nem megfelelő feltüntetése is a fogyasztó megtévesztésének minősül, így büntethető. Fel kell őket jelenteni.
    Nekem szerencsére Anyám a fogy. véd. felügy. -nél dolgozik, ugyhogy ismerem a szabályokat és egyből rájuk küldöm. :))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. július 2. 10:5523.
    Ez így igaz, csak az emberek többsége nem meri felvállalni a konfrontációt még akkor sem, ha neki van igaza. Sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113845 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 10:5122.
    Szerintem a határozott hangos véleménynyilvánitás a legjobb fegyver ilyenkor.
    előzmény:
    rattan (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. július 2. 10:5021.
    Egyszer vettem egy melltartót. Amikor hazamentem és felhuztam szétjött. Visszavittem az üzletbe, erre a kis "hölgy" közölte nem áll módjukba visszavenni, mivel biztos, hogy nem rendeltetés szerüen használtam! Én egy kicsit az ajtó felé álltam és jó hangos határozott hangon elkezdtem kifejteni a véleményem. Véletlenül éppen az üzlet tulaja toppant be és kedvesen megkérdezte mi a problémám. Szépen érthetően elmagyaráztam és azt is közöltem vele, hogy ebbe az üzletbe be nem teszem többé a lábam, de még az ismerőseimnek sem fogom javasolni. Visszakaptam a pénzemet sürü bocsánatkérések közepette. Két hét mulva arra jártunk és meglepetten vettem észre, hogy a hölgyike eltünt az üzletből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357324 (1)
     
  7. 2004. július 2. 10:4920.
    de szerinted ha ezzel én előállok a pénztároskisasszonynak akkor őt érdekelni fogja?????

    És arról mit tudtok, hogy menniyr hatásos a panaszkönyvbe írogatás??? tehát a fogyasztóvédelmisek figyelembe veszik azt, vagy kitépik a lapot egy jó kis ajándékosárért??ÉS ha figyelembe is veszik, akkor mit tesznek?
    előzmény:
    rebusbaba (16)
     
  8. 2004. július 2. 10:4819.
    Ez így van! Ha véletlenül kinntfelejtik a boltosok az akciós árcédulát, akkor köteles azon az áron adni az árut!
    előzmény:
    rebusbaba (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. július 2. 10:4818.
    Krokodil cipőbolt, Blaha, árkád alatt a sarkon egy táskás van mellette. 13. 000 Ft-os cipő, otthon 1-2 órát mászkáltam benne, de kiderült nagyobb kéne. Másnap visszamentem, és nem cserélték ki, mert állítólag belül a talpán az újjaknál halványan belenyomódott az egyik újjam (zárt cipő, alig lehet belelátni), de én hiába meresztettem a szemem nem láttam semmi lenyomatot.
    előzmény:
    Macsek007 (13)
     
  10. 2004. július 2. 10:4517.
    Sziasztok!

    A mammutban lévő matchban ne vegyetek kiflit, zsemlét!
    Legutóbb bogarat láttam benne. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. július 2. 10:4516.
    Én is dolgoztam üzletben (régiségbolt) és én úgy tudom, hogy a feltüntetett legkisebb árért kell odaadni a terméket!!! (nálunk mindennek egyedi ára volt, oda kellett ám figyelni, hány nullát írsz az 5-ös mögé!
    előzmény:
    rattan (3)
     
  12. 2004. július 2. 10:4415.
    DE NAGON JÓL TETTED!!!
    előzmény:
    rattan (14)
     
  13. 2004. július 2. 10:4314.
    Így már én is jártam egy hentesnél!!!!A szép ki is üvegkalitka mögött ott lapultak a felvágottak, ár sahol, azaz ár a falon nevekkel. Na most, a parízert még csak felismerem, de nem tudtam mindegyiket fevágottnak a pofáját összegyeztetni a falon található nevekkel és árakkal. Elkezdetem kédezgetni az eladót (hát nem nagyon tetszett neki a dolog), a sor is gyűlt mögöttem, az eladó vágta a pofákat és megkért, hogy mostmár aztán válasszak. Közöltem vele, hogyha a felvágott mellett, előtt, fölött akárhol lenne neve és ára, akkor talán tuédnék választani, és inkább nem vettem semmit. De ugye ezzel is csak én jártam rosszul:(((
    előzmény:
    toblerone1 (9)
     
  14. 2004. július 2. 10:4013.
    Én ehhez annyit tennék hozzá, hogy valahányszor cak úgy betértem valahova, mert a kirakatban megtetszett valami, így jártam. Én sosem hagyom magam lerázni, ezért eddig mindig visszakaptama a pénzem, de az egész procedúra olyan ciki. . . Gondolom értitek: "balhézni" kell (pedig amúgy nyugis típus vagyok), meg a bámuló közönség, stb. Ezért erről leszoktam! Csak néhány helyen vásárolok, aminek "neve" van. De nem Dolce és Gabbanara gondolok azért! Például legutóbb cipőt vettem a Humanicban, hátul gumis pánttal, amiről csakaz első hordás után derült ki, hogy egy számmal kisebb kell, különben lecsúszik a pánt. Szó nélkül kicserélték! Ruhát csak egyetlen egy (!) helyen vássárolok 3 éve, mióta Mao. n is vannak. Igaz, ez szerencse, hogy épp az én ízlésemnek megfelelő ruhákat terveznek :))). És ott is avnnak leárazások. . . (Tegnap bűnbe is estem. . . :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. július 2. 10:3812.
    Minden üzletben kell lennie vásárlók könyvének és kermi nyomtatványnak, és kötelesek azt odaadni. Ellenkező esetben panaszt kell emelni a fogy. főfelügyelőségnél.
    De:Új jogszabály, hogy amennyiben a kereskedő indokolatlannak véli a reklamációt, nem köteles kérni a Kermi vizsgálatot. Azonban, ha a vásárló megteszi azt és a panasza jogosnak bizonyul, köteles a kereskedő az áru árárt ill. a minőségellenőrzés költségeit megtéríteni.
    Remélem tudtam segíteni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. július 2. 10:3811.
    Ugyanebben az üzletben, fenn az emeleten tavaly vettem egy cipőt. 12. 990-ért, gyönyörű, lábujjközes papucs, fehér bőr. 3 hét után kszétszakadt a kis pánt, ami a nagylábujj mellett van. Visszavittem, azt mondta a csaj, nem rendeltetésszerűen használtam. . . (???9 Kiabálni kezdtem, erre kiderült, tulajdonos-váltás volt, vigyem a Váci utcai üzletbe a cipőt. . . A Váciból visszaküldtek, hogy szó nincs róla, menjek a Blahához. Visszamentem, a csaj közölte, vásároljam le. . . Kértem tőle rent, törvényt, mutassa meg, hol van az leírtva, hogy nekem le kell vásárolnom a 13e forintos cipőt. Végül 2 hetes hercehurvca után, a fogyasztóvédelmisek segítségével megkaptam a pénzt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357324 (1)
     
  17. 2004. július 2. 10:3710.
    Mi a Váci úti Tescoban szoktunk rendszeresen úgy járni a férjemmel, hogy veszünk egy CD-t, ami akciósnak van meghirdetve, aztán a pénztárnál kiderül, hogy egy ezressel legalább drágább. . . De az is "tetszik", hogy a közértünkben a literes tejhez csak a félliteres ára van kiírva. . .
    előzmény:
    rattan (3)
     
  18. 2004. július 2. 10:359.
    A XIII. ker. Szent István parknál a Csanády utcánál lévő Pengő/Champion ABC-ben ne vegyetek pékárut!!!
    Múltkor láttam, hogy a kenyeresládákat az egyébként is galambkakis földre teszik ki a járdára, és épp akkor pisilte oldalba egy kutya is.
    Áááááá!!

    Tegnapi eset: Lehel piaci hentesnél ki van írva egy ár, azt hittem, akciós a termék. Kértem 15 dkg-ot, és fizetéskor derült ki, hogy a kiírt ár nem 1 kg-ra, hanem 10 dkg-ra vonatkozik!!! Sehol nem volt feltüntetve az ár/mennyiség! Irdatlan drága felvágottat vettem. . . :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_971709
    Torolt_felhasznalo_971709
    2004. július 2. 10:338.
    Szia! Velem hasonlo jellegü dolog törtent.
    En vettem magamnak egy gyönyörü feher taskat, aminek az egyik oldala tele volt strassz kövekkel. Egy het utan a belese szetrepedt. Visszavittem, majd azt modtak hogy nem szabad tulterhelni. En amugy sem hordok sokat a taskaba, de hat a taska arra lett kitalalva hogy belepakoljanak. Draga volt 50-euro.
    Na kicserelte, nem volt vita. Azon a hetvegen egy szülinapon nalam volt, es elkezdett kipotyogni a kö belöle. Na merges lettem megint visszavittem. Követeltem a penzemet, mert egy olcso taska is tovabb tart. Azt nem akartak visszaadni, azt mondtak valasszak masikat. Nem volt nekem megfelelö ezrt egy het mulva mire arut kapott visszamentem . De ami nekem tetszett egy taska, arra azt mondta, az 80-euro. De azt hozza kell tennem, hogy nekem ez mar a harmadik utam volt hozza, ami minden alkalommal, 8-euro a busz. mar 24-euronal tartottam. Azt akartam hogy fizessek ra, de en mondta, hogy szo se lehet rola, mert nekem a taska mar 74-euroba van. Adja a penzem vissza, mert nekem draga odautazgatni. Nem adta elviharzottam. A ferjem felhivta modta hogy fel fogja jelenteni, mert ilyen nincs. Erre megegyszer beutaztam , es visszadta a penzem. De a buszra megint 8-eurot fizettem. Ugyhogy 50-euro volt a taska plusz amiert odautazgattam, 4-szer, 86-euromba volt es most se taska se penz, inkabb rafizettem. Ugyhogy sakan tenyleg nem is szabadna hogy üzletet nyissanak, mert szemtelenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. július 2. 10:337.
    Ezen már én is sokat gondolkoztam. . .
    előzmény:
    rattan (6)
     
  21. 2004. július 2. 10:286.
    Csak azt nem tudom, hogy ebben neki mi az üzlet???Vagy valakinek előtte kétballába volt?:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_458101 (2)
     
  22. 2004. július 2. 10:275.
    Az üzlettől nem messze megtalálod a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőséget (Blaha Lujza téren, József körút 6. azt hiszem), tőlük bátran érdeklődhetsz, hogy mit tehetsz az ügy érdekében. Munkanapokon, munkaidőben ott biztosan találsz valakit, aki eligazít.
    Pontosbban az az épület ami a Népszínház utca és a körút sarkán van. A Főfelügyelőséget megtalálod az interneten: www. fvf. hu (szóközök nélkül), illetve a következő telefonszámokon: 4594-836, 4594-999, 06-80-201-205(ingyenes).
    Üdv. ,
    libi (hogy más se kerüljön ilyen helyzetbe)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357324 (1)
     
  23. 2004. július 2. 10:264.
    Én vettem egy fehér pólót TESCO-ban, amin van egy piros díszcsík. Mondanom sem kell, hogy a kézmeleg vízben öblítés gyanánt kilögybölt pókóm most olyan, mitha lemészároltam volna valakit. Még fel sem vettem :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357324 (1)
     
  24. 2004. július 2. 10:253.
    Ilyen tapasztalatai szerintem mindenkinek vannak, tetszik a topik!
    Én csak azt tudom tanácsolni, hogy Veszprémben az egyetem utcai TEMPO abc-benne vásároljon senki!
    Rengeteg sztori van, általános dolog, hogy 1 termékre 3-4 ár ki van írva (talán lusták leszedni a régit???) és persze a legnagyobb az igazi, rendszeresen az is előfordul, hogy nem annbyiba kerül valami, mint ami ki van írva (tegnapi akció volt, holnap lesz akciós stb. )
    De a legjobb az volt, amikor üdcsit vettem, fél órát böngésztem, hogy mennyibe kerül, hatalmas plakát alatt nagy kupaccal volt, plakáton felirat: 199 FT eldobható, 2 literes. Na ez lesz az. Fizetek: 269 !!!!FT. MOndom mi a hleyzet, plakát, nagy kupac üdítő, erre a flegma pénztáros: NEm hiszi el, mutassam meg. Megmutatom. Hmm, valóban. Egy gyors kézmozdulattal letépte a plakátot, MÁR NEM AKCIÓS!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357324 (1)
     
  25. 2004. július 2. 10:242.
    Hát ez elég durva. Én a cipővásáron szívtam meg, tudjátok ami a Stadionoknál kerül megrendezésre minden évben. Találtam egy édes szandált, az ára is elég jó volt, felpróbáltam aztán az eladónő kezébe adtam, hogy akkor csomagolhatja, megveszem. Ahogy eljött a jó idő, vettem volna fel, hát meglepve látom, hogy két jobbost csomagolt be nekem a csaj. Finoman szólva idegbeteg lettem. És csak direkt csinálhatta mert mind a két párt felpróbáltam és aztán egyenesen a kezébe adtam. Előkerestem a számlát, hogy azon hátha van cím, ahová mehetnék reklamálni, természetesen nem volt rajta. :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_357324 (1)
     

Címlap

top