Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lealázó cikkek

Catilina
Létrehozva: 2014. augusztus 10. 18:09
Miért lehet egy nőkről szóló magazinban nőalázó cikkeket, pletykákat közzétenni? Miért nem veti ki az ilyesmikkel foglalkozó firkászokat magából a tisztességes újságírószakma? (Egyáltalán, miért nem büntetendő cselekedet nyilvánosan, szakmaszerűen megalázni valakit a testalkata, külső hibái miatt?)

Aki újságszerkesztő -kiadó, az majdnem minden esetben az érettséginél magasabb fokozattal rendelkezik, tehát nem a társadalom legkevésbé eszes tagjai közül kerül ki. Tudatosan mocskos disznó tehát? Vagy mi készteti arra, hogy ilyen aljas módon nyomorítson meg másokat?

Miért nincs a sajtóban megjelenő magánéleti pletyka és a nyilvánosan fikázó („villantós” „sokkolós”) cikkek pszichikailag káros hatásairól szó népszerű újságokban, miért csak szigorúan hittel és pszichológiával, filozófiával foglalkozó szaklapokban? Oké, nincs kizárva, hogy elvétve van, csak még én nem láttam, javírsatok ki, ha nincs igazam!

És akkor időnként álszemérmesen szempillacsattogtatva megjelentetnek egy-két olyan cikket, amilyen a strandos nő példája volt.

Érdekes. A nem, nemzetiségi satöbbi megbélyegzések ellen kiáll a legtöbb bulvárszemét is.

Egyéb megbélyegzéseket akkor miért tart helyesnek ez az újságírószakma aljanépe?
A „löttyedt bőrt villantós” „úszógumicskákkal sokkolós” cikk miért nem tabu?
  1. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. augusztus 11. 20:0926.
    Ez a fórum is Sanoma-termék :) Lehet, hogy nem kéne fórumoznod sem.
  2. 2014. augusztus 11. 20:0425.
    Dehogynem!

    Ezt (is) írtam.

    "Amúgy meg ne csak a cikkírókat hibáztassuk,hanem azokat a nickeket,akik egyetlen kommentet is írnak a szemétre!'
    előzmény:
    Lillaréka (24)
    2014-08-11  19:43
  3. 2014. augusztus 11. 19:4324.
    Neked eddig nem tünt fel, hogy van pár nick, aki mindig hozzászól?,

    Kata(valamiszám) Matueva, Perfomansz...- ezek hárman mindegyikhez és általában elsőként.  Még egymással is elvitáznak ha más hozzászoló nem akad. Fantáziájuk semmi, mert szinte mindegyikhez ugyanazt irják..cél.. benyomni a forumra a cart.   Akkor is ha nem akarjuk ott látni.
  4. 2014. augusztus 11. 19:4223.
    Igen, én is ilyesmin gondolkodtam, de pont arra jutottam, hogy NEM fog amiatt eltűnni, ha MI nem írunk alá.

    Vagy: eltűnik a gyilkosság, ha nem háborodunk fel rajta, és nem érdekel bennünket?
    Nem lopnak többet, ha nem vagyunk hajlandóak tudomást venni róla, hogy eltűnt a pénztárcánk?
    Nem fogják összeverni a gyengébb/furább gyerekeket az erősebbek, ha nem vesszük észre?

    Bűnös cselekedet ez is. És hova írjam erről a véleményemet, ha nem ide, ahol ezek a kelések burjánzanak? Magamnak a fiókba/D meghajtó okosságok című almappájába?

    Vagy szerinted nem bűncselekmény rombolni valakinek az önbizalmát, tönkretenni ezzel az életét? Aki ezeknek az „ártatlan” cikkeknek hatására (is) egész életében frusztrált, az sokszor nagyobb sérólést követ el, mint akit elüt egy autó. A gázoló vétkességét viszont minden esetben vizsgálják legalább, míg a hasonló felelőtlenségek miatt még nem ült kiadóvezető vagy szerkesztő/újságíró (kivéve, ha pénzes, sokügyvédes embert bántott meg, a tömeggel viszont senki nem törődik).

    Vagy szerinted a lélek ellen direkt és folyamatosan elkövetett bűncselekmény az kevésbé súlyos, mint a test ellen egy véletlen baleset?
    előzmény:
    Csendike (22)
    2014-08-11  18:21
  5. 2014. augusztus 11. 18:2122.
    Bocs, de nem értek egyet ezzel.
    Itt napokig vagyis inkább hetekig visszajártok pont az iylan topikokba ragozni a semmit.
    Miért nem  léptek túl ezeken a cikkeken?
    Ennyi lenne csak amit  magad is megtehetnél pont azért, hogy végre kihaljanak az oldak kriminális cikkei és a büdös francba eltünnének ezek a bértollnokok.
    előzmény:
    Catilina (1)
    2014-08-10  18:09
  6. 2014. augusztus 11. 18:0721.
    igen, az újságot...
    ez az egy amit megveszek..  aztán  összegyüjtöm és leviszem a balcsira a viskóba.. és  ott vagy begyújtós lesz, vagy olvasnivaló ha  épp nincs más.
    előzmény:
    Catilina (20)
    2014-08-11  17:57
  7. 2014. augusztus 11. 17:5720.
    Újságot? Csak és kizárólag számítógépest, illetve tematikust ha valami éppen érdekel (történelem, nyelv, tudomány/népszerű tudomány), ezekben nencs nagy esélyem sokkoló villantásokat látni – hacsaknem rövidzárlat a téma –, és nem tudok meg egyetlen celebről sem semmi olyat, amit a büdös életben sosem akartam megtudni :P
    előzmény:
    Lillaréka (19)
    2014-08-11  17:18
  8. 2014. augusztus 11. 17:1819.

    Én megveszem.. még mindig.
    Minden számban akad 1-2-3 cikk ami számot tarthat az érdekődésemre.
    Legutobbi számban pl Ferdinandy Györggyel volt  riport.

    Fel nem foghatom, miért nem ilyen az online hiroldal.. Szerintem elférne a sok bulvár között az ilyen és hasonló téma is
    előzmény:
    antironia (14)
    2014-08-11  09:41
  9. 2014. augusztus 11. 11:3118.
    Itt is megjelennek igazi újságíróktól igazi cikkek, szóval van azért jó is, és ez annyira éles kontrasztban áll a szemetekkel, hogy az ember azt sem tudja, kinek szól maga a portál, és a láthatóan igényesebb emberek miért nem húznak egy mércét, amely alá egyszerűen nem mehetne az újság. Még rovatra bontva sem.

    Egyébiránt meg a közönség jó nagy része igenis rosszallja ezeknek a szemeteknek a létezését, az alájuk írt kommentek jó része arról szól. Szeretném hinni, hogy valóban kevesebben vannak azok, akik jókat nevetnek az emberi test tökéletlenségein például, vagy szerencsétlenül alakult párkapcsolatokon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827100 (15)
    2014-08-11  09:42
  10. 2014. augusztus 11. 09:5117.
    A Nők Lapján nőttem fel, aztán mikor külön életet kezdtem el élni, én is vettem évekig az újságot. Egy idő után már nem adok ki rá pénzt én sem, teljesen elbulvárosodott, nekem a régi színvonal jött be, na.
    Ide az nlc-re is az újság hatására jöttem, de hamar rájöttem, ez egyáltalán nem ugyanaz a szint, de régebben gyakran találtam olyan információkat, amik segítettek.
    Meg még valami: amikor fodrásznak tanultam, innen kaptam a legtöbb modellemet, akik jöttek hozzám ingyenfrizurára, hajfestésre. Ezer hála azoknak, akik bevállalták!  (bár már nem nagyon vannak itt közülük...)
    előzmény:
    antironia (14)
    2014-08-11  09:41
  11. 2014. augusztus 11. 09:4816.
    Én is itt vagyok, egyetértek veletek! 
    Amikor regisztráltam, még egész jó volt az nlc, de ahogy telik az idő, romlik a színvonal - jelzi ezt az is, hogy egyre többen kopnak ki a régiek közül. Az újak nem tudják, milyen volt, lehet, nekik ez bejön, tehát mindig lesznek kattintgatók az idétlen cikkekre, a "celebekről" közölt szemétinformációkra...
    Rendszeresen olvasgatok, de sajnos elég sokszor van, hogy egyszerűen nem találok értelmes topikot, ha igen, akkor ott meg elmegy a történet az anyázás irányába...

    előzmény:
    Catilina (1)
    2014-08-10  18:09
  12. Torolt_felhasznalo_827100
    Torolt_felhasznalo_827100
    2014. augusztus 11. 09:4215.
    A Nők Lapja talán még közvetít valamennyi értéket, de ez az nlc....itt már tényleg csak a kattintásra megy a buli és minél villantósabb, minél szaftosabb, botrányosabb, annál jobb. 


    (Egyébként ez a villantás is...értelmezni is kellene nem? A villantás egy pillanat...amikre viszont használják az egy folyamat. Párat megnéztem és ilyenre használják pl. mint túl kivágott ruha vagy bikini...ezek miért is csak egy pillanatig tartanak? utána gyorsan átöltöznek ezek az emberek??? Nem hinném...)


    És valóban elkeserítő, hogy ezek a selejtes cikkecskék a sztárok...Tényleg itt tartunk, hogy ez a színvonal? Ennyi az összigény? Nem lehet szegénységgel magyarázni...attól, hogy kevesebb a pénz, még nem kellene azt jelentenie, hogy kultúrában is lesüllyedünk a bányászbéka alá. Oké, nincs pénz a "komolyabb" tv-csatornákra, nincs pénz színházra, koncertre, de létezik még könyv - ami könyvtárban is elérhető és így talán az ára is elfogadhatóbb -, van rádió - bár őszintén megmondom, csak futólag néztem most bele a rádióműsorokba, azért nem tűnnek olyan szörnyűnek, mint amiket a tv-csatornák akarnak letolni az emberek torkán. Szóval mintha tényleg az igényesség is elveszett volna a bulvárban...vagy ez így egyszerű, nem kell gondolkodni és kész?


  13. 2014. augusztus 11. 09:4114.
    A nyomtatott lapot nagyon sokáig vásároltam. Aztán kb. két évvel ezelőtt leszoktam róla. Annyira elment nívótlansági irányba, hogy már a 200 ft-ot is sajnáltam érte.

  14. 2014. augusztus 11. 08:3513.
    Tudod, ahogyan olvastam,  - köszi, hogy megosztottad, - egy más mentalítás érződött, nem csak mert előző századi, hanem egyszerűen egy igényesebb, mondhatni intelligensebb megnyilvánulása az emberi kapcsolatoknak.
    Ez is azt mutatja, a "fejlődésünk" e téren mintha lejtmenetben lenne:(
    előzmény:
    Catilina (5)
    2014-08-10  19:49
  15. 2014. augusztus 11. 07:5912.
    Szerintem az lehet, hogy nincs is valódi szerkesztés. Csak a kattintásszámot nézik, és ha a szennyanyag is sok kattintást kap, akkor maradhat, ha meg egy-egy időnként előforduló normális cikk is elég sok kattintást kap, akkor az is maradhat.
    Azt is lehet, hogy
    "ameddig villantós-sokkolós emberalázós cikkek és alantas pletykák jelennek meg, senki sem kattint rá egyetlen hirdetésre itt (ha tudja hogya, le is tiltja az itteni hirdetéseket), és el se olvassa"
    de lehet, hogy egyszerűbb azt kivitelezni, hogy ha véletlenül találunk egy normális cikket, akkor azt tartjuk felszínen, annak adunk sok kattintást, ahhoz szólunk hozzá sokszor (akár a nagy semmit, csak azért, hogy a fórumon feljebb kerüljön és az maradjon elöl), és így a gagyikat (amennyire lehet) elsüllyesztjük.
    előzmény:
    Catilina (11)
    2014-08-10  21:57
  16. 2014. augusztus 10. 21:5711.
    …és utána meg álszentül krokodilkönnyeket hullat a szerkesztőség azon, hogy milyen megalázó nem túl tökéletes nőnek, embernek lenni. Nem is tudom, melyik undorítóbb: gátlástalanul mocskolódni vagy utána szemforgatni…
    előzmény:
    antironia (9)
    2014-08-10  21:48
  17. 2014. augusztus 10. 21:5410.
    Így van.

    Kellene indítani egy mozgalmat, hogy ameddig villantós-sokkolós emberalázós cikkek és alantas pletykák jelennek meg, senki sem kattint rá egyetlen hirdetésre itt (ha tudja hogya, le is tiltja az itteni hirdetéseket), és el se olvassa. Ugynezeket másutt is meg lehet találni, ha szükséged van rá!

    Csak ezzel tehetünk valamit is az ellen, hogy valamennyire is tisztuljon a kép, mivel a kiadó csak a pénzre hallgat.

    Ezentúl ne kattintsunk semmilyen csábító ajánlatra itt, és nyereményjátékokon se vegyünk részt addig, amíg kedvelt kis színesek helyett ocsmány és az embert mélyen megalázó cikkeket közölnek!
    előzmény:
    antironia (9)
    2014-08-10  21:48
  18. 2014. augusztus 10. 21:489.
    Szívemből szóltál. :)


    Annyira utálom ezt az álmagyarázatot, hogy "ez kell a népnek".

    Wzzeg, évtizedekig nem voltak valóságshow-k sem, akkor nem kellettek a népnek...???

    Aztán mikor a pofánkba nyomták, akkor persze ráharapott az alsóbb népréteg , de túlzás lenne azt állítani, hogy ez kell "a népnek".

    A normális emberek többsége egy fél könnycseppet se morzsolna el, ha a bulvárszemét eltűnne a világból.
    előzmény:
    Lillaréka (2)
    2014-08-10  19:13
  19. 2014. augusztus 10. 21:468.
    Így van. Nem is érdekli őket, csak az, hogy mennyi pénz lesz belőle. Igen, gondoltam már, hogy akkor miért ide írom ezt, amikor ez egy embergyűlölő és -megvető lap, de mégis akkor hová írjam le ezt a véleményemet?

    Oda, ahol minden újságíró valódi újságíró, és esze ágában nem írna ilyen kártékony szemeteket? Oda minek írnám? Hiszen nem hozzájuk szeretném eljuttatni a véleményemet!

    Vagy írjak a kiadónak személyesen, hogy egy lelkiismeretlen, (szerintem) bűnöző, ha ilyeneket nemcsak eltűr, de fizet is?

    Szerinted lenne visszhangja? Kukába dobná már a titkára! Itt viszont valószínűleg elolvassák sokan, és hátha okulnak belőle, és levesebben vesznek szemetet. Ha már csak eggyel kevesebb szemét fogy az újságárusoknál, ha már csak egy emberrel kevesebb segíti ezt a szemetet reklámra kattintással és bármi reklámozott vacak megvételével a lapon keresztül, ha már akár 20 forinttal sikerül megrövidítenem ezt a mocsokhegyet, nyertem.

    Ha csak egy újságíró/szerkesztő kapna észbe, és hagyná ott ezt a fekáliakupacot, nyertem.

    Ha viszont nem otthagynák, hanem ezentúl nem volnának hajlandóak szemetet leközölni, mert rájönnének, hogy valahol ők is emberek, és az olvasókat is annak tartják, akkor MINDENKI nyert.
    előzmény:
    Capuccino (6)
    2014-08-10  20:44
  20. 2014. augusztus 10. 20:547.

    Miért, miért?

    Mert hülyének néznek minket!


    A hülyének meg ez kell.
    előzmény:
    Catilina (1)
    2014-08-10  18:09
  21. 2014. augusztus 10. 20:446.
    na hjka, szükség lenne kis szinesre.. de itt csak bizonyos barna árnyalatok dominálnak sokszor...

    Amúgy a villantott,  stbt én se értem.. tényleg mindigt születik hsz utánbuk, és mindig ugyanazok,  miért villantás? nem villant semmi, minek ez stb??  a tisztelt "újságírók" csak a szmlálót nézik, olvasni nem olvasnak???
    előzmény:
    Catilina (3)
    2014-08-10  19:32
  22. 2014. augusztus 10. 19:495.
    Gyerekkoromban a kezembe került apai nagyanyám által gyűjtött Színházi Élet-kiadványok kötege. Abban is bőven voltak bulvárcikkek, sőt pletykarovat is, „Maga csak tudja, Intim Pista” címen. Idézek egyet az egyik 1937-es kiadvány pletykarovatából hát:


    Száraz
    kolbászt és retket vacsorázott


    a
    Széchenyi-kertben Hajmássy Ilona


    A Josephine császár pompás sikere után pár
    napi pihenőre Nagykőrösre érkezett Hajmássy Ilona a pesti publikum előtt
    remekül vizsgázott nagykőrösi születésű színművésznő. Nagykőrösre mindig
    hazajön és örömmel tölt el pár napot a csendes alföldi városban. Vasárnap este
    szülei kíséretében kisétált a Cifrakertbe egyszerű lenvászon sport ruhában
    kezében egy szatyorral. A szatyorban néhány szál házi kolbász volt és friss
    retek. A világhírűvé lett művésznő a kőrösi kislányokhoz illő háziassággal
    terítette meg az asztalt, hámozta meg a retket és tálalta szülei elé. Ekkora
    már megérkezett hírére néhány kőrösi barátja, akiket szintén megkínált az
    ízletes csemegével. Előkerült a cigány, Hajmássy Ilona nótázni kezdett s most
    már megoldódott a nagy titok: a művésznő édesapjától örökölte a hangját.
    Hamarosan nagy embergyűrű vette őket körül. A kioszkban megszólalt a zene, a
    művésznő táncolni óhajtott s elvegyült a tánciskola növendékei között.


    Hajmássy Ilona pár napi kőrösi tartózkodás
    után visszamegy Pestre és ott várja be a Metro Goldwyn Mayer engedélyét 2
    hónapi szabadságra. Ha ez megérkezik, akkor 2 hétre újra hazajön pihenni, hogy
    paprikás csirkét ehessen ebédre, vacsorára kolbászt s nappal szőlőbe járhasson,
    mert azután öt évre az új világ nyeli el a világhíressé lett nagykőrösi platina
    szőke művésznőt, aki minden fény és pompa mellett is hű maradt a poros kis
    alföldi városhoz, mely bölcsőjét ringatta. Hajnalban átmentek Kecskemétre, egy
    kőrösi kis sziget lett egyszerre a Beretvásban, ahol szintén kőrösi cigány
    játszotta a régi magyar nótákat a kőrösi művésznő fülébe.”


    Őszintén szólva számomra ez is érdektelen, de legalább nem bánt senkit, és mégis közelebb hozza a szeretett dívát a rajongóihoz.

    Jaj, hogy nem villant benne narancsbőrös combokat? Mennyire ósdi ez a cikk!
    előzmény:
    Lillaréka (4)
    2014-08-10  19:35
  23. 2014. augusztus 10. 19:354.
    Mindent tudsz, ami ezzel kapcsolatos. :-)


    Én egyetértek Veled, mint azt már előzőleg is irtam....
    Nem tudok mit hozzáfűzni. 
    előzmény:
    Catilina (3)
    2014-08-10  19:32
  24. 2014. augusztus 10. 19:323.
    1. A népnek gladiátorjátékok is kellenének. (Nem hiszem, hogy bármi változott volna a római kor óta, és már a rómaiak is civilizáltnak tartották magukat…)
    2. A nép képes pletykálni firkászok nélkül is. Minek minden aljas kívánságot kielégíteni törvényileg elismert módon?

    A moderátor nem mondhat mást: sajtószabadság ide vagy oda, a kiadóval senki nem mer packázni, a kiadónak pedig nem diktál erkölcs vagy efféle idiótaságok, csak a bevétel.

    Egyébként is a nép a könnyebb ellenállás irányába tartó mozgás elvét követi: sokkal egyszerűbb befogadni egy nulla tartalmat képviselő írást, mint egy tartalmast, akkor nem fogja a tartalmast választani.

    Itt a felelőssége az újságírónak, a médiatulajdonosnak stb: hogy képes legyen meghúzni a határvonalat, amely alá már nem mehet. 

    Olyat ugyanis a nép sem olvashat, ami nem jelenik meg…

    Nem szeretném, ha csak magaskultúrát, szépirodalmat és nehezen emészthető filozófiai írásokat közölnének, sőt, kinek van kedve MINDIG ilyesmit olvasni, hiszen kikapcsolódni is kell.

    Szükség van a „kis színesre”. De nem mindegy, hogy az miről szól.
    előzmény:
    Lillaréka (2)
    2014-08-10  19:13
  25. 2014. augusztus 10. 19:132.
    Jó a téma! 
    A válasz a moderátor részéről  én már megkaptam egyszer. 


    Azért, mert szerintük ez a bulvárszemét kell a népnek.
    Nem tudom miből vonták le ezt a következtetést... Talán abból, hogy  a bulvárszemetes cikkeikhez  mindig érkezik  pár hozzászólás. 
    Bár... én erősen gyanitom, hogy  jó  párat ezek a firkászok tesznek meg. 


    Szerintem egyébként szándékosan aljasulnak  le a firkászok. Újságirónak egyiket sem nevezném. 

    előzmény:
    Catilina (1)
    2014-08-10  18:09

Címlap

top