Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kislányát próbálta megmenteni a Balatonba fulladt apa

N?k Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. augusztus 19. 07:57
  1. 2014. augusztus 19. 12:3226.
    De előírás a mentőmellény és a mentőcsónak.

    Ne keverjük ide a közlekedési eszközöket. Teljesen más tészta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (24)
    2014-08-19  12:25
  2. 2014. augusztus 19. 12:2925.
    Miért szerinted kivel jár az ember egy társaságba, vizibiciklizni, evezni?
    A barátaival, akiket ismer.

    Akárhogy csavarod, miután jól ismerem a vizet, senkivel nem fogok mentőmellény nélkül vízre szállni, akiről nem tudom biztosan, hogy tud úszni. Ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (23)
    2014-08-19  12:23
  3. 2014. augusztus 19. 12:2524.
    A hajókon viszont nem dönthetsz arról, hogy ki szállhat fel a hajóra és ki nem. A tömegközlekedési eszközökön sajnos nem előírás, hogy a hajón kizárólag úszni tudó emberek tartózkodhatnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (22)
    2014-08-19  12:17
  4. 2014. augusztus 19. 12:2323.
    Nem biztos, hogy közli veled, hogy nem tud úszni. A vízibicikli kölcsönzőknél pedig nincs kiírva, hogy a vízibiciklin csak úszni tudó emberek tartózkodhatnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (21)
    2014-08-19  12:15
  5. 2014. augusztus 19. 12:1722.
    Jártunk kenutúrákra a Dunán, Tiszán. Volt egy barátnőnk, aki nem tudott úszni, de szeretett volna eljönni velünk egy rövidke kis evezésre, de senki nem vállalta, hogy beülhet a csónakjába. Nem volt ugyanis mentőmellényünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (20)
    2014-08-19  12:11
  6. 2014. augusztus 19. 12:1521.
    Tökmindegy. Felnőtt, gondolkodni, mérlegelni képes emberek. Azt csinálnak, amit akarnak.

    Én felnőtt emberként nem mennék el vizibiciklizni olyannal, aki nem tud úszni. Pedig nagyon jól úszom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (20)
    2014-08-19  12:11
  7. 2014. augusztus 19. 12:1120.
    Az úszni nem tudó felnőtteknek sem lenne szabad vízi közlekedési eszközre felszállni, ugyanis pánikhelyzetben még az úszni tudó embereket is képesek lehúzni a mélybe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (19)
    2014-08-19  12:08
  8. 2014. augusztus 19. 12:0819.
    Úszni nem tudó gyermek.

    A felnőtt csináljon, amit akar. Hulljon a férgese.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (15)
    2014-08-19  12:00
  9. 2014. augusztus 19. 12:0618.
    Ja, biztos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (17)
    2014-08-19  12:03
  10. 2014. augusztus 19. 12:0317.
    Feltetlenul. biztos ha tudnak imadkozni akkor a joisten megmentette volna oket.
    előzmény:
    ?szi (4)
    2014-08-19  08:36
  11. 2014. augusztus 19. 12:0116.
    En ekkora felelotlensegre szavakat se talalok. meg jo hogy nem fulladt bele mindenki.
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-19  07:57
  12. 2014. augusztus 19. 12:0015.
    Nem lenne szabad megengedni, hogy úszni nem tudó ember bármilyen vízi közlekedési eszközre felszálljon. Ez vonatkozik vízibiciklire, csónakra és hajóra egyaránt. Ezért sem értek egyet azzal, hogy a hajókat bevonják a fővárosi tömegközlekedésbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  13. 2014. augusztus 19. 11:5414.
    Fel nem tudom fogni, hogy történhet az meg, hogy 2 felnőtt úgy visz el vizibiciklizni egy szintén úszni nem tudó gyereket a Balatonba, hogy egyik sem tud úszni.
    Illetve az egyik egyáltalán nem, a másik meg nem jól (tehát nem tudnak úszni).

    Az úszásoktatás kapcsán: azt senki ne gondolja, hogy egy tesióra keretein belüli "úszásoktatás" során elsajátított medencés "úszástudás" elegendő ahhoz, hogy ne történjen baj egy ilyen esetben.

    Eléggé ledöbbentem, amikor láttam, hogy az úszásoktatás kimerül abban, hogy a tesitanár a medence széléről utasítgat, a medence persze olyan, hogy ha bármi van, a lurkónak leérjen a lába. Bakker...
    előzmény:
    N?k Lapja Cafe (1)
    2014-08-19  07:57
  14. 2014. augusztus 19. 10:0713.
    Teljesen igazad van. Az etika óra meg a hittan nem menti meg senki életét sem. Az úszás elsajátítása viszont nagy valószínűséggel igen. De ezt a bárányoknak meg Semjén Zsoltnak aztán magyarázhatod.
    Persze, hogy felelős volt apuka, de őt már ne bántsuk, mert szegény igen nagy árat fizetett. Én azt is el tudom képzelni, hogy figyeltek ők a gyerekre, de ezek a kis lurkók olyan fürgék, olyan kis szemfényvesztők, hogy talán egy pillantás alatt ugrott bele a vízbe. Mire utána kaphattak volna, már ott volt. A mentőmellény viszont jó ötlet lehet szerintem is.
    Nekem nagyon ellentmondásos a kapcsolatom a vízzel (igaz, vagyok még így egy-két dologgal).  Ugyanos halálosan vonz is és taszít is egyszerre. Nagyon élvezem a fürdést, a vizibiciklizést, mindent, de rettegek valahol én is, mert olyan vacakul úszom, hogy ihaj. Valaki alant írta, hogy a nagylánya soha nem fog megtanulni rendesen úszni. Nos, én is így vagyok. Nem tudom, hogy az az oka, hogy eleve egy béna bakter vagyok hozzá, vagy az alapok lerakásánál volt a probléma. Nálunk is volt hatodiktól úszásoktatás, egy remek iskolába jártam. Heti több úszás óra volt, mégsem tanultam meg úszni. Mondjuk azóta már beszélgettem néhány úszásoktatóval, egyikkel még riportot is készítettem hajdanán a helyi újságba. Ő azt mondta, hogy ne csodálkozzak, mert úgy nem lehet megtanítani a gyerekeket úszni, hogy a tesitanár (vagy úszásoktató, néha ua.) melegítőben kint a medence partján sétálgat és néha belefúj a sípjába. Ő ugyanis szintén úszódresszt ölt és benn van a vízben a gyerekekkel, magyaráz, mutogat, segít nekik. És nem fog kikészülni attól, hogy egy nap többször is vizes lesz a haja, mert a munkájával jár. Mindezt a döbbent arcom láttán mesélte el, mert én 3 év alatt egyszer sem láttam ilyet a tesitanárunktól. Egyébként azt is elmondta, hogy önmagában az sem egy jó felállás, hogy ha egy tesitanár tartja az úszásórát, mert nem biztos, hogy ért hozzá. Noha kötelező úszni tudni nekik, de nem biztos, hogy tanítani is tudja. Ő viszont direkt ilyen szakot végzett a TF-en.
    Engem is bánt mocskosul, hogy nem tudok jól úszni. Mindig is irigyeltem a páromat, aki - ha a tengerparton vagyunk - beúszik jól, én meg a derékig érő vízből figyelem.
    Ezt a mentőmellényt tényleg kötelezővé kéne tenni. Én két éve először parasailingeztem, az irtó klassz volt, ott is ránk adták a mentőmellényt. Anélkül fel se mehetsz. Lehet, hogy vizibicizni is így kéne. Engem is sokszor csábít a Balaton, hogy beugorjak a bicikliről, de mindig visszatart a félelmem. De talán jobb is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-19  07:57
  15. 2014. augusztus 19. 09:3311.
    Tavaly ősszel volt arról szó, hogy kötelezővé teszik, nem tudom végül mi lett belőle. Valószínűleg olyan helyen ahol van lehetőség rá, beépítették eddig is a tantervbe, s akkor kötelező.


    Ami az apuka felelőségét illeti teljesen igazad van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (7)
    2014-08-19  08:48
  16. 2014. augusztus 19. 09:2910.
    Nem kötelező az úszásoktatás - sajnos. És főleg nem ingyenes!!
    Nem csak a fővárosból és a nagyobb városokból áll az ország. Ott talán legtöbb helyen ingyenes. De az én gyerekeim egy külső kerületben jártak iskolába, és ott sem ingyenes! Más kérdés, hogy már óvodától járattam mindkettőt oktatásra. Viszont tudomásul kell venni, hogy nem mindenki tudja megoldani, sőt, ha nincs elég - fizetőképes - jelentkező, nem indítják a csoportot. Így azok is elesnek, akik a rávalót ha nehezen is, de megoldanák, viszont rendszeresen elvinni nem tudják a csemetét az uszodába.

    Lehet firtatni, hogy apuka felelős-e? Én azt mondom, sajnos már mindegy. Nyugodjék békében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  17. 2014. augusztus 19. 09:139.
    Kisgyerekes anyukaként szintén fontosnak tartom, hogy a gyerek tudjon úszni, DE (!) egyrészt az iskolai oktatás során szinte biztos, hogy egy gyerek sem fog megtanulni úszni. Saját magamon és a nagyobbik lányomon is tapasztalom. Egy oktató foglalkozik a 30 gyerekkel, akik 30 féle szinten vannak úszástudás szempontjából. 10 alkalommal mennek, heti egyszeri rendszerességgel. Nem beszélve a mai csoportos úszásoktatás módszereiről....

    Másrészt tisztában kellene lenni azzal is, hogy bizony vannak olyan emberek, akiket soha a büdös életben nem lehet megtanítani úszni, vagy ugyan tudnak, de soha nem lesz meg bennük a bátorság, hogy ezt úgymond el is higgyék. A víz egy különleges közeg, és el kell fogadni, hogy azt nem mindenki képes élvezni és biztonságosnak tartani. Hiába vágytam rá, hogy a nagylányom megtanuljon úszni, sajnos ez nem valószínű, hogy sikerülni fog. Pedig pár hónapos korától pancsoltatjuk, kimondottan a víz szeretetét, a pancsolás élményét, az úszás előnyeit propagáljuk felé, járt kislétszámú vízhezszoktató csoportba is, de egyszerűen nem megy neki, fél. Ezzel szemben a kistesója egy igazi vízi lény :) Az ovis úszáscsoport egyik legjobbja volt, a másfél méteres vízben vidáman elvan (természetesen felügyelettel), bár úszni még ő sem tud :) És hiába teszik kötelezővé, hiába ingyenes, a nagyobbik lányom valószínűleg soha nem fog tudni úszni..... Szerintem ezzel nincs is baj, ha mi, a szülei ezt tiszteleben tartjuk, nem erőltetjük, viszont fokozottan figyelünk rá a vízben, valamint benne is folyamatosan tudatosítjuk, hogy neki is figyelnie kell, és legyen tisztában a korlátaival.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-19  07:57
  18. 2014. augusztus 19. 08:488.
    A felnőtteknek kell(ene) figyelni, hogy  a gyerek ne kerüljön bajba..(((


    Erről beszélek én is. :)


    előzmény:
    eda-1952 (6)
    2014-08-19  08:46
  19. 2014. augusztus 19. 08:487.
    Három gyerekem van, mindannyian huszonévesek. Már az ő alsótagozatos korukban is kötelező volt az úszásoktatás - az iskolai testnevelés keretében.

    Nyilván "erdőszélén-faluvégén" nem mindenhol van így, de újra hangsúlyozom az apuka felelősségét.

    előzmény:
    *angyalka* (5)
    2014-08-19  08:43
  20. 2014. augusztus 19. 08:466.
    Hogyne, kötelező, már ott, ahonnan módjuk van elvinni a gyerekeket uszodába. De nézz utána, hányszor mennek összesen és annak is, hány gyerek tanul meg valóban úszni. Sőt, amelyik esetleg valamennyire megtanul, és átússza a tanuszodát, az utána azt hiszi, hogy tud úszni. És esetleg már a következő nyáron bajba kerül egy élővízben, Balatonon, vagy pláne folyóban. A felnőtteknek kell(ene) figyelni, hogy  a gyerek ne kerüljön bajba..(((

    Kedves Őszi: igazán nem szeretnék vitatkozni, de azért az állításod elég furcsa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3)
    2014-08-19  08:21
  21. 2014. augusztus 19. 08:435.
    Szerintem nem kötelező az úszásoktatás, s ingyenesség is csak ott van, ahol van pénze rá az önkormányzatnak. Az más lapra tartozik, hogy minden gyereknek lehetővé kellene tenni, hogy megtanuljon úszni. Ahol nem szervez az iskola nem támogatja az önkormányzat, ott a szülőknek kellene összefogni és megszervezni és kifizetni...



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (3)
    2014-08-19  08:21
  22. 2014. augusztus 19. 08:364.
    Kedves Kella! Az etika és a hittan is életmentő lehet. A többi gondolattal teljesen egyetértek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     
  23. 2014. augusztus 19. 08:213.
    Ma is kötelező az úszásoktatás! Általános iskolában, és ingyenes.


    Másrészt: igazán sajnálatos történet, de az apuka - ha tudta, hogy a gyerek nem tud úszni - miért nem fegyelmezte a gyereket????

    Miért nem feltételezhető felnőtt emberekről a FELELŐSSÉG...????

    Hiába lett volna ott a mentőmellény, ha nem veszi fel, mert pl. melege van, vagy mert cikin néz ki...?????

    Nem lehet gyámság alá helyezni az összes felelőtlen embert!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (2)
    2014-08-19  07:57
  24. 2014. augusztus 19. 07:572.
    Micsoda tragédia!De nagy kár ezért az édesapáért.....Hatalmas szerencse,hogy legalább a gyerek megmenekült.
    Kötelezővé kellene tenni az úszásoktatást és az elsősegélynyújtást(magas fokon) a sulikban.Esetleg etika vagy hittan helyett.
    Mindkettő ÉLETMENTŐ lehet ugyanis!Én mindkét gyerekemet járattam úszni,nem versenysport szinten,mert nem volt nagy kedvük,de úszni meg kell tanulni ,mese nincs.
    És a mai gazdasági helyzetben simán el tudom képzelni,hogy sok családnak nincs pénze kifizetni havi 5-6 e Ft-ot úszásoktatásra.Ezért lenne klassz tornaóra keretein belül ingyen tanítani őket.Tudom az is pénz,de ha évente csak 1 gyerekkel,felnőttel kevesebb hal meg ilyen értelmetlen halállal,akkor már megérte......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (0)
     

Címlap

top