Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

S.O.S. cumizavar

Torolt_felhasznalo_453770
Torolt_felhasznalo_453770
Létrehozva: 2004. július 2. 17:15
Sziasztok!
A barátnőm komplikált császáros szülés miatt csak jó néhány nap elteltével kaphatta meg a babáját. Ezalatt "természetesen" nagylyukú cumisüvegből táplálták szegénykét az amúgy bababarát(?) címet viselő kórházban. Most 3 hetes a kicsi, és fogalma sincs, mit kellene kezdeni a cicivel. Csak üvölt, és kicsúszik a szájából. Az anyukája fej neki szorgalmasan, de nem győz lépést tartani az étvágyával, így pótlást is ad.
Ismerek olyan anyukát, aki hasonló helyzetben volt, de nála is "csak" a fejés lett a megoldás. Van köztetek olyan, akinek sikerült leküzdeni ezt a problémát? Ha igen, hogyan? Kérlek, segítsetek!

A szülés utáni lelkiállapotára az sincs túl jó hatással, hogy míg ő fej, a babát a család többi tagja eteti, neki ebből az örömből kevés jut. Azon aggódik, hogy nem fog kötődni hozzá. Ismerek néhány anyukát, akiknek a babája szinte teljesen vagy kizárólag tápszert kapott, mégis ugyanúgy kötődnek, ezt el is mondtam neki. Ha rendszeresebb lesz idővel a napjuk, biztosan fogja tudni etetni is, de addig is szívesen továbbítanék neki ezügyben is bátorító történeteket.

Előre is köszönöm a segítséget!
  1. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2004. július 22. 17:4826.
    Köszi a hozzászólást! Átadom neki az üzeneted, azaz már tkp. át is adtam, mert egy véleményen vagyunk.
    előzmény:
    memori (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 22. 15:5525.
    Bevallom annál nagyobb udvariatlanságot nem tudok elképzelni, mint amikor egy gyermekágyas kismamamát elárasztanak a látogatók. Az ilyen helyekre én akkor mentem látogatni, ha a baba legalább 6. hetes volt, és akkor is úgy, hogy sűrűn exkuzáltam magam és fél óránál többet nem is maradtam. Most, hogy én fogok szülni, megmondtam az egész családnak, hogy a gyerek 2 hónapos koráig senkit nem óhajtunk látni és a telefon is néma üzemmódra, meg üzenetrögzítőre lesz állítva. Szerencsére megértették. . . Meg szerencsére majd 2000 km-re vannak tőlem.

    Nekem egy barátnőmnek volt hasonló gondja az első gyerekével. Aztán úgy a 6 hét körül indult be a szoptatás. Ő is nagyon gyakran - szinte óránként - mellre tette a babáját. Üzenem a barátnődnek ne adja fel, hanem dobja ki a látogatókat és amikor ketten együt nyugalomban vannak a babával, akkor tegye mellre. Kitartást és sok sikert kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_264198
    Torolt_felhasznalo_264198
    2004. július 22. 15:3724.
    Szia! Látogatók. . . .
    Rám az egész családom megsértődött (nagyon komolyan), hogy megkértem őket, hogy amíg én nem szólok, addig ne jöjjenek látogatni. Két dolgot értem el vele: Tényleg nem jöttek és jó volt kipihenni mindent.
    Viszont ennyi idő elteltével látom, hogy ezzel a lányomat is megfosztottam valamitől. . . az egyik nagymamája azóta sem foglalkozik vele úgy, ahogy az elsővel. De a mostani eszemmel is ugyanígy csinálnám.
    Voltak nálunk is (és akad most is ) cicis probléma, amit az ember az elején tényleg olyan durvának él meg, valószínűleg a barátnőd is még lelkileg nem stabil (néha még én sem, pedig már 7 hónap telt el). Nálam az jött be, hogy odakészítettem a tápit, és az utolsó pillanat utolsó pillanatában sem adtam oda. . . :(( Ettől nyugodt maradtam, hogy itt van kezem ügyében a kaja, ha nagy gáz lenne. És semmi mást sem adtam, csak a cicit. Ha a Luca elég fejlett baba és nincs baj a súlyával, semmi baja nem lehet ettől. Bár kicsit drasztikus, tény és való. . . De még mai napig szoptatok. Mindig az jut eszembe (nem ér röhögni), hogy ha ősasszony lennék a barlangban és ilyen helyzetben lennék, mit csinálnék :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2004. július 22. 15:2623.
    Sziasztok!

    Igen, ezeket én is mondtam már neki. A legfontosabb a nyugalom lenne a látogatók mellőzésével. Félre kellene tenni az udvariasságot. Aki olyan, úgyis megérti, aki nem, az meg meg is érdemli, hogy ne láthassa a babát. Egy másik, régi barátnőm mesélte, hogy az első gyereknél kiborították már a látogatók, aztán anyukája besokallt, és elküldött mindenkit. Ez kellene itt is. Csak minden ember más.
    Ismerek egy olyan anyukát is, aki lapos mellbimbó -> bimbóvédő -> cumizavar miatt egyáltalán nem tudott szoptatni, a babája mégis csak anyatejet kapott 6 hónapos koráig. Most 21 hónapos, és talán még mindig kap (májusban, amikor találkoztunk még kapott).
    Szóval még semmi nincs veszve. Én úgy érzem, ha gyakran kerül Lucus ciciközelbe nyugodt állapotban, így is meg fogja tanulni idővel.
    Az ágynyugalmat stb. majd mondogatom még neki. Ismeri ő is a tejtermelés fokozásának fortélyait. A legfontosabb és legkritikusabb tényező a nyugodtság, ezt kellene először megteremteni. De jó lenne, ha közelebb laknánk egymáshoz! Több pozitív gondolatot tudnék átvinni a fejébe!

    Ha lesz új fejlemény, majd megírom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333045 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_333045
    Torolt_felhasznalo_333045
    2004. július 21. 22:5722.
    Szia Vidranya!
    Örülök, hogy hallok rólatok, bár kicsit reménykedtem, hogy talán már Luca baba jobban rákapott a cicire! Megértem azt is, hogy a barátnőd nem akarja kiskanálból kifolyatni a drága anyatejet, biztos van rá jó technika, de őszintén nekem sem nagyon sikerült, amikor ezzel próbálkoztam. Ha nem használ semmilyen praktika, amit a szoptatási tanácsadók javasolnak és a babának és mamának is megfelelő, akkor lehet, hogy én megpróbálnám a tej mennyiségét fokozni (tea, homeopátia, fejés, ágynyugalom-látogatók nélkül, pozitív gondolatok. . . ) és ha másképp nem, hát üvegből kapja meg, ami a legjobb neki. Nem tudom, mennyire befolyásolja ez a nehézség a mama hangulatát, de a derű, nyugalom szerintem ugyan olyan fontos.
    Ezzel együtt drukkolok nekik, hátha még a mellretevések sikerrel járnak!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (18)
     
  6. 2004. július 21. 20:2621.
    Jó, ez igaz, de én inkább kidobnám azt a sok látogatót! szerintem Vidranya a tanácsok lényegét különben szóban is átadta. A cumizavar NEM fog megszűnni, ha továbbra is abból eteti a babát (fura is lenne), legalább a pohárra való átváltást meg kellene kísérelni! És minél tovább tart ez a cumisüveges időszak, annál nehezebb lesz. Jó hogy van esély, hogy Luca megtanul mellből enni, de így sajnos nem túl nagy. . . :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_328926 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. július 21. 20:1020.
    Azért azt nem mondhatod, hogy nem elszánt ! Próbálja adni neki a cicit, hisz mint olvashattuk nyalogatja is a baba, de lehet, hogy nehezen talál rá. És még nem adta fel !
    előzmény:
    rebusbaba (19)
     
  8. 2004. július 21. 19:5319.
    Sajnálom a barátnődet. Úgy érzem, ebben a helyzetben nem sok mindent tehetsz, az ő részéről is kellett volna valamivel több elszántság :-((((( Hátha rájön Luca a módjára. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2004. július 21. 18:3718.
    Sziasztok!

    Gondoltam elmesélem a jelenlegi helyzetet, ami remélem, csak részeredmény:
    A barátnőmmel pár napja beszéltem. Lassan kezdi feladni, marad a fejés meg a cumisüveg. Az a legdühítőbb a dologban, hogy annyi látogató jár hozzájuk még mindig, hogy emiatt nem volt ideje még teljesen végigolvasni, amiket küldtem neki. Ja, és azért nem szívesen váltaná le a cumisüveget puhárra, kanálra, mert szeretné, ha az anyatej minden cseppje a gyomrocskájába jutna. 2-2, 5 decit tud fejni naponta. Én azt gondolom, azért még van remény, mert Luca baba - ha nem idegesen kerül a cici közelébe, lelkesen nyalogatja. Talán a cumi ellenére is rájön egyszer a módjára.

    Lucamam! Ilyen "kétmelles" dolgot mi is csináltunk. Kicsifiam szopott az egyikből, míg a Férjem fejte a másikat. Elég idétlenül éreztem magam, nem is csináltunk belőle rendszert. Viszont van olyan mellszívó, ami kétmelles.

    Bízom benne, hogy lesz még pozitív dolog, amit mesélhetek ezen a fórumon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333045 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_333045
    Torolt_felhasznalo_333045
    2004. július 5. 21:3017.
    Szia Vidranya!:-))

    Te is nagyon aranyos vagy, hogy így a szíveden viseled a barátnőd és a babácskája sorsát! Az én kicsim egyébként Csenge Luca. (Tényleg kicsim, mert van két nagyom is, 14 és 12 évesek!:-))
    Egy hónapig, az inkubátoros időszakban én is kézi Medelát használtam, naponta 6X, nagyon komolyan vettem, mert ez volt az egyetlen, amit a picurkámért tehettem és nagyon akartam, hogy legyen tejem és majd megtanuljon szopizni! Tiszta bőrkeményedés lett tőle az ujjam! A kórházban aztán az ottani gépet használtam és ez után jött itthon a kölcsön-elektromos. Egy ismerősöm úgy csinálta, hogy szoptatott és közben a másik mellét fejte vele. . . Én sem tudom elképzelni, de neki valahogy bejött.

    Szóval drukkolok Lucácskának! Egyébként lehet, hogy nem vigasz, de biz. szempontból jó, hogy nem az anyukájától kapja a cumisüveget! Nálunk is a nővérek etették, de anyuci cicit adott! Hadd társuljon ez hozzá, kellő türelemmel még simán rákaphat! Én is megkérdezném a LL Ligát is, sokaknak segítenek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2004. július 5. 16:0216.
    Az a helyzet, hogy ő Miskolcon lakik, én meg Budapesten, így csak telefonon, levélben, e-mailen tudunk érintkezni. Pénteken beszéltünk hosszasan telefonon, elmondtam neki, amit addig megtudtam. E-mailben elküldtem a fórumok elérését, privát leveleket meg a szakértő válaszát. Ma postázom neki, amiket kinyomtattam, hogy kéznél lehessenek.
    Internet-elérése van, csak ideje nincs, és eddig nem ismerte az nlc-t. Bár azt hiszem, most sikerült belopnom a szívébe. Nagyon meghatotta, hogy ennyi segítője akadt.
    Szóval egyelőre én sem tudok többet, de ígérem, ha csak tudok, be fogok számolni.

    Luca-baba biztosan ügyes lesz, ha ennyi drusza-mama szurkol neki! :)
    előzmény:
    rebusbaba (15)
     
  12. 2004. július 5. 15:3715.
    Most hogy állnak a barátnődék?
    Az én babámmal is druszák, Luca Rebeka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2004. július 5. 15:0914.
    Szia Lucamam!
    :))))) Nekem is Medela Mini Electricem van. Valószínűleg néha a fenébe kívántak a szomszédok itt a panelrengetegben. . . Főleg éjszaka! Viszont a Fiamat érdekes módon soha nem zavarta. Talán érezte, hogy az Ő érdekében történik a dolog.
    Hát igen, nálam is jóval hatékonyabb volt, mint a kézi (szintén Medela). Főleg, ha elaludtam fejés közben a fáradtságtól, mert ugye a kézi úgy nem dolgozik. :)
    A barátnőmnek nem Medelája van. A márkáját nem tudom, csak azt, hogy kézi, és azon is állítható a szívás erőssége. Ezeket én is elmondtam neki, de nem tudom, tudnak-e még költeni újabb ketyerére.
    Aranyos vagy, hogy még mindig írsz, ha eszedbe jut valami ötlet. Köszönöm!

    Ha a nickedből jól sejtem, a babáitok druszák! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_333045 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_333045
    Torolt_felhasznalo_333045
    2004. július 3. 22:3013.
    Szia Vidranya!
    Még az jutott eszembe, hogy a fejés idejét is lehet csökkenteni. Én elég későn találtam rá a Medela elektromos mellszívójára (ill. kölcsönkaptam), de nekem nagy könnyebbséget jelentett. (Csak ne lett volna olyan hangos. Lehet, hogy más típusnál ezt is megoldották?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2004. július 3. 18:0312.
    Szia! Én nem érzem úgy, hogy túl lenne lihegve a szoptatás, és szerencsére a barátnőm sem. Csak arról van szó, hogy jóval több csatornán találhat, kérhet az ember segítséget, mint régen. Szerintem ez nagyon jó dolog. Persze, hogy a tápszeres babákból is lehet ugyanolyan egészséges, kiegyensúlyozott gyerek, felnőtt, mint az anyatejesekből! De ha az embernek van lelkiereje leküzdeni a nehézségeket, akkor miért ne tegyen meg mindent az egészség érdekében. A barátnőm pedig ilyen "tűzön-vízen át" típus. Egyébként neki nem az anyatejjel van problémája, hanem azzal, hogy a fejés sok időt elvesz. A baba a lefejt tejet kapja cumisüvegből (egyelőre) és ha kevés, akkor még tápszert is.
    Azért köszi, amit írtál, mert ha mégsem sikerülne, a Te mondataid is lelki támaszt fognak nyújtani neki.
    előzmény:
    Satine. (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_354558
    Torolt_felhasznalo_354558
    2004. július 3. 11:5311.
    Szia Vidranya!
    Én a kisfiamat 2 hétig nem szoptathattam gyógyszerek miatt. Őt is nagylyukú cucliból etették és dőlt a szájába a tápi. (ez a II. Női ) Azonban szerencsém volt, már az első mellretételnél gyönyörűen szopott. Talán azért, mert volt már benne tapasztalatom.
    A kislányommal voltak hasonló prblémák, mint nálatok. Én próbáltam a bimbóvédőt, valamit segitett is, mivel hasonló volt az ize meg a tapintása, mint a cuclié. végül is az segitett, hogy két eteés között, amikor sirdogált a baba, megnyugtatás céljából raktam cicire. És, akkor nagyon ügyesen elkapta. De ekkor már 3 hetes lehett. Szóval, ha én is tanácsolhatok, akkor azt ajánlom, hogy két etetés között próbálgasd cicire tenni, akkor gyakorolgathatja a technikát, mert voltaképpen nem éhes, és nem fogja túlzottan idegesiteni, ha nem azonnal jön a tejcsi, mert nem üres a pocója.
    Szia:
    Csurmi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_333045
    Torolt_felhasznalo_333045
    2004. július 2. 22:3710.
    Szia! Bíztatásul írom, hogy a kislányom koraszülött volt, 1 hónap inkubátor, ahova nem nyúlhattambe. Ez után kaptam először kézbe, még 3, 5 hetet bent voltunk a kórházban. Nagyon nem tudott szopizni, sokszor 5- 10 vagy 0 ml-t szopott. Majdnem két hónapos volt, amikor egy picit kezdett sikerülni neki. Nekünk segített a bimbóvédő abban, hogy legalább ne csapja fel a nyelvét, de sokat nem tudott vele szopni. Amikor végre hazahoztuk, próbáltam úgy csinálni, hogy minél kevesebb pótlást kapjon, inkább nagyon gyakran szoptattam (1- 1, 5 óra is előfordult). Először mindig megpróbáltam bimbóvédő nélkülis, aztán azzal, ha nem ment. Kb. 2, 5 hónaposan jött rá, hogy mit is kell csinálni, azt hiszem, az segített sokat, amikor egészen ellapítottam a bimbóudvart és tök laposan adtam a szájába. És a happy end: most 14, 5 hónapos és imád szopizni még mindig! 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott. Szóval nyugi, menni fog, drukkolok! Majd írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (8)
     
  18. 2004. július 2. 20:599.
    Szia! Nyugtasd meg a barátnődet, a gyermek az első hetek felfordulása miatt nem fog máshoz kötődni, hiszen egyenlőre fogalma sincs a külvilágról. Én a második gyermekemet nevelem tápszerrel (szinte az első perctől kezdve), de nincs semmi ilyenfajta problémánk. Sőt a két testvérem és én is tápszeren nőttem fel, sőt az anyu és az apu is (tehéntejen), de ott is rendben volt minden. Ez a szoptatás dolog egy kicsit túl lett lihegve. Természetes, hogy ez a legjobb mindenkinek, de ha nem megy, nem dől össze a világ. Azért sok sikert a szoptatáshoz is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2004. július 2. 20:528.
    Köszi, ezt már próbálta, de sajnos nem működött úgy sem.
    előzmény:
    Blint (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_453770
    Torolt_felhasznalo_453770
    2004. július 2. 20:527.
    Köszönöm mindenkinek!
    Írtam a szoptatási tanácsadónak és elolvastam a topikot is. Az én fejemben is megfordult már a Szoptatnít, de nem gondoltam, hogy cumizavar esetén is segíthet.
    Találtam még a LLL honlapján is részletes infót, majd mindent továbbítok neki, valami majdcsak bejön!
    előzmény:
    rebusbaba (2)
     
  21. 2004. július 2. 20:496.
    Szia, ez csak egy ötlet, de hátha segít. Próbálja meg bimbóvédővel. Azt könnyebben tudja tartani a baba a szájában. Sok sikert, és kitartást nekik!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (1)
     
  22. 2004. július 2. 19:535.
    Az a lényeg, hogy előbb szoptasson, utána pótoljon. Ösztönszerűen meg fog tanulni szopni. Ha először kap pótlást, utána szoptat, nem fogja megtanulni, minek erőlködjön, van olyan dolog, amiből könnyebben folyik a kaja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (1)
     
  23. 2004. július 2. 18:044.
    szia!
    nekem nem volt ilyen problémám, de hallottam ilyen történeteket

    nagyon fontos,
    hogy ne adja fel! próbálkozzon meg fog tanulni a baba szopni! lehet hogy hetekbe telik, de menni fog
    a másik, hogy ne idegeskedjen, mert el fog menni a teje! fő a nyugalom és a pihenés, na meg a sok folyadék!

    sok sikert kívánok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (1)
     
  24. 2004. július 2. 18:013.
    Szia Vidranya!

    Csak bátorító történetet szeretnék írni. Egy ismerősöm szintén így járt, és majdnem három hónapig fejt és cumisüvegből adta a tejet a kislányának. Igaz, hogy közben minden etetés előtt mellre tette (vagyis próbálkoztak), és etetések között is tanulták a cicizést.
    Három hónapos korára, amikorra meg is erősödött a koraszülött kisbaba, egyszer csak rájött, hogyan kell szopizni.
    Végül még egy tejtesónak is jutott az anyatejből.
    Szóval ne adja fel a barátnőd, ha már egyszer beindult a tejcsi, akkor érdemes dolgozni, nem?
    Remélem nekik is sikerülni fog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (1)
     
  25. 2004. július 2. 17:482.
    Van itt egy ICBLC szoptatási tanácsadó a szakértők között, továbbá nem is olyan rég volt egy Szoptanít topik. Nézd végig, szurkolok a barátnődnek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_453770 (1)
     

Címlap

top