Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babával az egyetemen

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. december 18. 15:08
Szombatonként korán kel, hajnalban útnak indul, aztán anatómiát, vagy éppen pedagógiát hallgat az ELTE-n Noémi, a hét hónapos kisbaba. Mindezt persze csak azért, hogy napközben is megszoptathassa az anyukája. Elkísértük őket.

Nők Lapja Café: Bemutatjuk Noémit, az egyetemista babát
  1. 2014. december 18. 22:0126.

    Hát igen, mivel csecsemőgondozást tanul, gondolom a suli eleve nem elutasító a kisbabákkal, ami igen helyes gyakorlat.


    Mindez bármilyen más felsőoktatási intézményben ez megoldhatatlan lenne, ami szintén helyes.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-18  15:08
  2. 2014. december 18. 21:5625.
    Szerintem nagyon ügyes az anyuka hogy tanul! Hajra!
  3. 2014. december 18. 21:5424.

    És tényleg, mi van akkor, ha kimarad egy év az egyetemen? Akkor már sokkal könnyebb elmozdulni a kicsi mellől.

    előzmény:
    évi* (23)
    2014-12-18  21:53
  4. 2014. december 18. 21:5323.

    Én is szinte mindent a gyerekekkel együtt oldottam meg, de nem tudom elképzelni a helyzetet, ahogy ez a kis örökmozgó csendben ott figyel órákon át mindezt rendszeresen, és nem zavarja pl. a tanárt.


    Ráadásul szombatonként, amikor ott van kéznél Apuka is...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-18  15:08
  5. 2014. december 18. 21:3022.

    Akkor ezentúl bababiztosra kell építeni az előadó termeket? Nem talán az lenne a megoldás, hogy mindenki ott van, ahová való? Anyuka a gyerek mellett legalább egy évig, utána meg baba előadás ideje alatt otthon bébiszitterrel, vagy bölcsiben.

    előzmény:
    durcas (20)
    2014-12-18  21:18
  6. 2014. december 18. 21:2821.

    Azért, mert egy gyerek MAGÁNÜGY és nem való egy főiskolai/egyetemi előadásra. Tehát szerintem baromira nem oldották meg a "problémájukat ügyesen". SŐT!!! A lehető legrosszabb megoldást sikerült megtalálni mindenki számára.


    Ilyen alapon meg anyuka - mert így kényelmes - pl. a 14 éves fiát adja le az oviban, mert oda jár a 2 másik tesó.


    Nem igazán értem, hogy egy 7 hónapos gyerek miért való egy előadásra. Totál tiszteletlen a többi diákkal és tanárral szemben.


     

    előzmény:
    szaszo71 (18)
    2014-12-18  20:37
  7. 2014. december 18. 21:1820.
    cucugia: Vélhetően nem azért ül az első padban, mert villogni akar a csoporttársai előtt, hanem mert ha hátrébb ülne, a baba egy rossz mozdulattal lezúgna a lépcsőn.
  8. Torolt_felhasznalo_785782
    Torolt_felhasznalo_785782
    2014. december 18. 20:4519.

    Hát, biztos könnyebb végigcsinálni az egész procedúrát a korai keléssel, öltözködéssel, utazással, mint megtanulni elfogadtatni a babával a cumisüveget vagy a kiskanalat vagy a poharat. 


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-18  15:08
  9. 2014. december 18. 20:3718.

    Én azt nem értem, hogy mért van az, hogy itt van egy cikk egy fiatal családról, akik a saját problémájukat ügyesen megoldották, semmit nem olvastunk arról, hogy a kicsi betegesebb lenne, vagy hogy a hallgató-társakat zavarná a baba (sőt!), és akkor itt van tizen x hozzászólás, ami mind arról szól, (talán 1-2 kivétel van), hogy mindez mért nem jó.

  10. 2014. december 18. 20:2617.

    A hallgató társakat leszámítva, természetesen a baának sem jó, hogy hurcibálják az egyetemre, már sokan leírták elöttem, hogy miért.


    Az anyukának sem jó, mer nem tud figyelni ő sem.


    Igazából senkinek sem jó...


     


    Amúgy csak én unom, hogy mindennap van egy cikk a szoptatás körli mizzériáról?

    előzmény:
    cucugia (14)
    2014-12-18  19:54
  11. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. december 18. 20:1016.

    Egy 7 hónapos gyereknél nem egészséges, ha egész nap az anyja ölében ül (mert remélem gyerekülést nem szereltettek be a tanterembe), vagy bébihordozóban van


     


    A babyhordozót hosszabb sétákhoz sem javasolják,mert kényelmetlen az ülés kialakítása hosszabb időn át a kisbaba számára. Ha hosszabb sétára indulunk babakocsival - autóval akkor javasolt magunkkal vinni a babakocsi "normál" részét is és abba ültetni a kisbabát.


    Egy hosszabb séta = a több órás előadással. Gyerekpedagógus az anya ezért is furcsa számomra hogy ilyen hibákt elkövet ..


    Persze a ha nincs segitsége / ki marad a tesóval szombaton??!!/ nincs is más lehetősége. Emlékszem 7-8 lehetettem amikor anyukám a nyári szünetben mindig magával kényszerült vinni az irodájába, hát rémálom volt számomra és számára is...


     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (12)
    2014-12-18  19:35
  12. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. december 18. 20:0015.

    Kedves cikkíró jelezni szeretném hogy a busz és a villamos között van némi különbség, ezt a cikkben javíthatná mert égbe kiáltó hiba. Nem akarom elítélni a kedves anyát - amúgy egy nagyon jó cikk lenne jó témával- visszont annak a kisbabának nem a koszos előadói padlón a lenne helye és nem is a füzetet kellene kóstolgatnia. Írja a cikk hogy eddig is gyerekekkel dolgozott az anya,ezért is jó lenne ha tudná hogy mindez nincs rendben így.


    Nagyon aranyos kisbaba csak feleslegesen kínozza evvel a napi előadásokra való hurcolással.


     


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-18  15:08
  13. 2014. december 18. 19:5414.

    Nem hős, véranya...


    Amúgy még egy nyugodt, nem sírós baba is gügyög, csúszkál össze-vissza, gondolom anyuka felveszi, leteszi nyűzsög vele óra közben, természetesen mindezt az első padban, hogy még véletlenül se maradjon ki senki sem szuperanyu műsorozásából. Legalább a hátsó padba ülne le, hogy ne zavarjon senkit az állandó ficergésükkel, vagy, ha valami gond van észrevétlenül el lehessen hagyni az előadót.

    előzmény:
    *Diorella* (3)
    2014-12-18  15:22
  14. Torolt_felhasznalo_418344
    Torolt_felhasznalo_418344
    2014. december 18. 19:5213.

    nem minden baba nyekereg... a nemnyekergős babák meg senkit se zavarnak. Miért ne járhatna akkor anyuka közben előadásokra is?


    De egy sajtkukac gyerekkel ezt tuti nem lehet megcsinálni:D

    idézet:
    Capuccino (6)
    2014-12-18 15:56:35

    Nem hiszem hogy soha de sohan nem szokott sírni az a kisbaba, mert mindegyik sír ha valamit szeretne vagy fájj valamilye esetleg nyügős.


    Egy egyetemre nem való, mert neki is nagyon fárasztó és a tanulóknak se kellemes egy kisbabával együtt az órán ülni mert megzavarhatja őket a tanulásban.


    De egészségügyi okokból se javasolt: egy ilyen tömött előadóteremben nagyon sokan zsúfolodnak be sokkal nagyobb az esélye minden betegséget és bacit összeszednie /gondjunk téli időben az ovira/.


     


     

    előzmény:
    Capuccino (6)
    2014-12-18  15:56
  15. 2014. december 18. 19:3512.

    Tökéletesen egyetértek. Egy 7 hónapos gyereknél nem egészséges, ha egész nap az anyja ölében ül (mert remélem gyerekülést nem szereltettek be a tanterembe), vagy bébihordozóban van. A piszkos földön való kúszás-mászásba már bele se gondolok....


    Egy csecsemő egyszerűen nem való iskolába. 


    Mellesleg meg nem hiszem, hogy egy év halasztás olyan hatalmas tragédia lenne és kettétörné egy fiatal anyuka karrierjét.


    Egyébként ez az egész sztori már megint egy álszent dolog: kb olyan, mint amikor Rubint Rékát elítélték, mert már a szülés után 3 hónappal aerobic órákat tartott. Ez a lány ugyanazt csinálja, csak pepitában. Ő egy szent, RR pedig egy utolsó alak? (nem, mintha kedvelném)


     

    előzmény:
    eda-1952 (8)
    2014-12-18  17:02
  16. 2014. december 18. 19:2911.

    Ez egy remek ötlet!


    1. Ilyen alapon minden háziasszonynak adjanak szakács és cukrász oklevelet....


    2. A fiúknak meg építsenek foci pályát, ha kedvük van két előadás között tudjanak focizni.... Persze kosárlabda pálya is kéne, mert nem mindenki szeret focizni. Meg egyenként mérjék fel még az igényeket és toljanak mindenkinek a segge alá mindent.


    Szerintem egy 7 hónapos kisbabának semmi keresnivalója nincs egy iskolában. Saját hatáskörben intézkedjen a kedves szülő a gyerek felügyeletéről. Ahogy mindenki más saját hatáskörben intézi a hobbiját, legyen az foci, kosárlabda vagy éppen kézimunka szakkör.


    Az én fiam április végén született. Eszembe nem jutott szeptemberben magammal vinni a főiskolára az előadásokra. A tolerancia számomra valahol ott kezdődik, hogy nem eröltetem másra a privát ügyeimet (merthogy egy gyerek szerintem erősen ebbe a kategóriába tartozik).

    előzmény:
    nyugger (10)
    2014-12-18  17:21
  17. 2014. december 18. 17:2110.

    Olíviának is minden elismerésem!


    Jó, hogy nem akar kihagyni egy évet, de magamról tudom, milyen nehéz egyszerre a csecsemő ellátása és közben egyetemre járni. Főleg a vizsgák, aztán a végén még összetákolni egy szakdolgozatot...


    De azért lenne néhány ötletem:


    1. a csecsemő- és kisgyermekgondozás tanulmányokhoz mindenféle jelenlét nélkül adják meg a látogatói aláírást, hiszen otthon is a szakmát gyakorolja;


    2. de ha már muszáj időnként bemenni, legyen egy játszószoba a piciknek, bébiszitterrel, aki a levegőre is kiviszi őket;

  18. 2014. december 18. 17:109.

    Jó a cikk, gratulálok az újságírónak és a fotósnak!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-18  15:08
  19. 2014. december 18. 17:028.
    Egy 7 hónapos babát, akinek már van mozgásigénye, órákra, vagy egész napra "lefognak"---egészséges dolog ez a pici számára?
  20. 2014. december 18. 16:137.
    Drága OlÍvia! Minden elismerésem a Tied. Nagyon sok boldogságot kÍvánok Neked és Családodnak!
  21. 2014. december 18. 15:566.

    nem minden baba nyekereg... a nemnyekergős babák meg senkit se zavarnak. Miért ne járhatna akkor anyuka közben előadásokra is?


    De egy sajtkukac gyerekkel ezt tuti nem lehet megcsinálni:D

    előzmény:
    Carpaccio (4)
    2014-12-18  15:34
  22. Torolt_felhasznalo_462920
    Torolt_felhasznalo_462920
    2014. december 18. 15:445.
    Elképesztő, de azért csodálom a család kitartását.Nagyon nehéz lehet,de akinek gyermeke van tudja,hogy a nehézségek mellett mennyi energiát és ösztönzést tudnak adni a csöppségek.Olívia remélem a kitartó munka után megtalálja számításait!Szuperek vagytok!!! ÍGY TOVÁBB!!!
  23. 2014. december 18. 15:344.

    Én ilyet nem engednék meg. Nem hiszem, hogy olyan idilli minden, és úgy örülnek a csoporttársak, hogy ott nyerekeg egy baba. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-18  15:08
  24. 2014. december 18. 15:223.

    Mi értelme ennek a cikknek? Itt még arról sincs szó, hogy ne lenne segítsége, egyedül van, s milyen jó, hogy az iskola lehetőséget biztosít, hogy a tanuló magával vigye a gyerekét. Most akkor anyuka egy hős, vagy mi? Ha jól értem, akkor heti 1 nap az iskola. A gyerek biztos belehalt volna, de legalábbis megállt volna a fejlődésben, ha ezeken a napon napközben apuka cumiból eteti meg és kimarad a szoptatás.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-12-18  15:08
  25. 2014. december 18. 15:082.
    Ekkora hülyeségről még nem hallottam! Nekem senki ne mondja, hogy tud a tananyagra figyelni, mikor ott van mellette a gyerek.

Címlap

top