Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2016

bijuca87
Létrehozva: 2015. március 4. 12:38

Sziasztok!


 


 


 


Jó lenne olyan menyasszonyokkal beszélgetni, akik hozzám hasonlóan 2016-ra tervezik az esküvőjüket. Én már elkezdtem egy-két dolognak utána nézni a neten és ha minden jól megy akkor lassan a helyszín kiválasztása jön személyesen is, aztán apránként a többi dolog


Jó lenne tudni, mi mennyibe kerül, merre érdemes menni, milyen szolgáltatókat, helyszíneket ajánlotok! 


Nálunk egyelőre annyi biztos, hogy kb 70 fő lesz a vendégsereg, és nem szeretnénk nagy luxus esküvőt, valamint a dekor színe türkiz és sárga lesz. A helyszín valószínűleg Pest megyében, és mindenképp szeretném/nénk, hogyha a polgári szertartás külső helyszínen megoldható lenne.


Várom menyasszonytársaimat, hogy együtt ötletelhessünk a továbbiakban! 

  1. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 6. 08:3426.

    Ja és a szabadtéri esküvő varázsa:


    Meglepke (nem rendelésre jött)

    előzmény:
    bijuca87 (1)
    2015-03-04  12:38
  2. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 6. 08:3325.

    Nálunk napraforgó volt a fő motívum (nem szeretem a virágokat, nem is ismerem a legtöbbet, de a napraforgókat imádom).


    Hoztam pár képet ------------------------------------->

    előzmény:
    bijuca87 (21)
    2015-03-05  18:40
  3. 2015. március 6. 08:1424.

    Ki és hol tervezi a lagzit megtartani?!


    Van-e már tervetek, hogy kiket hívtok meg rá? Csak a család és a legjobb barátok vagy esetleg kollégák is?!?


    Vagy egyáltalán lesz -e lagzi, mert nagyon sok ismerősömtől hallottam , hogy csak megtartják a polgári vagy a templomi szertartást amire meghívják a vendégeket és utána nincs semmi. Maximum a szülőkkel meg a tanúkkal elmennek egy csendes vacsorára.

  4. 2015. március 6. 08:0923.

    Szeretném saját magam elkészíteni a dekorációt, persze amit lehet belőle! :)


    Majd a család és a barátnők segítenek. 


    A meghívót is saját magam fogom elkészíteni. A szöveg már megvan hozzá majd csak ki kell nyomtatni, meg valami szép papírt és borítékot választani hozzá.

    előzmény:
    Anna665 (22)
    2015-03-06  07:24
  5. 2015. március 6. 07:2422.

    Óóó Ezek a dekorációk nagyon szépek! Ezek szerint magadnak tervezed te is csinálni a dekorációt? vagy lesz dekoros?


    Nálunk mi készítünk amit csak lehet :)

    előzmény:
    bijuca87 (21)
    2015-03-05  18:40
  6. 2015. március 5. 18:4021.

    Én mindenféleképp azt szeretném , hogyha minden vidám hangulatú lenne és tükrözné a mi életstílusunkat. Ezért lesznek a fő színek a türkiz és a citromsárga! :)


    Íme pár kép amit mindenféleképp meg szeretnék valósítani az esküvői dekornál.

    előzmény:
    Anna665 (19)
    2015-03-05  17:36
  7. 2015. március 5. 17:3620.

    Szerintem is nagyon sok ötletet, segítséget lehet kapni a lányoktól, pláne ha sokan leszünk majd.


    Hát, igen a pénz. Nem olcsó az biztos, teljesen mindegy, hogy 80 vagy 150 főről beszélünk. Időben el kell kezdeni takarékoskodni.


    Mi azt a tanácsot kaptuk, ha látunk vmit pl. ami passzol a dekorhoz és jó árba van akkor vegyük meg. Ha apránként vesszük meg akkor kevésbé megterhelő. Hát... nem tudom majd kiderül egyelőre parkolópályán van a szervezés, hisz amit szerettünk volna az meg van, a többi meg majd meglesz :)

    előzmény:
    Judy88 (16)
    2015-03-05  14:26
  8. 2015. március 5. 17:3619.

    Így van :) Semmi bajom nincs a vőfélyekkel sem a ceremóniamesterekkel, egyszerűen hozzánk ez jobban illik


     


    Remélem feltöltődnek a képek:


    Stíluson gondolkodtatok már? Én szeretném ha a miénk vintage-es lenne, még lehet egy direkt esküvőkre épített pajtát is sikerül megcsípnünk helyszínnek :)

    előzmény:
    boikámé (18)
    2015-03-05  17:24
  9. 2015. március 5. 17:2418.

    A lényeg, hogy minden úgy legyen ahogy Ti elképzelitek. Ha ez egy barát személyében van annál jobb. Ki tudja lehet egy tuti meglepivel is készül.


     

    előzmény:
    Anna665 (14)
    2015-03-05  13:57
  10. 2015. március 5. 17:2117.

    Wow, Velence igazán kreatív a párod! Örök élmény, lesz mit mesélni az unokáknak 


    Engem érdekelnek a képek.

    előzmény:
    Anna665 (15)
    2015-03-05  14:00
  11. 2015. március 5. 14:2616.

    Sziasztok Menyasszonyok!


     


    De jó, hogy ez a topik is megnyílt :) Mostanában olvasgattam az előző esküvős topikokat és nagyon jó ötletek/tanácsok voltak benne. 


    Mi is jövőre tervezzük a nagy napot, csak még gyűjtögetünk :( 


    De már most gyűjtöm az ötleteket, azt hiszem ezt nem lehet elég korán elkezdeni :)


    Mi négy éve vagyunk együtt, ebből másfél év együttélés. 


    Amúgy gratulálok mindenkinek!! :)

  12. 2015. március 5. 14:0015.

    Ja és a lány kérés: Nagy utazók vagyunk. Idén (megint) elmentünk a Velencei karneválra, beöltözve történelmi kosztümben fellépőként. Párom a fotósok és turisták gyűrűjében a Szent Márk tér gondola kikötőjében térdelt le és kérte meg a kezem.


    Szerencsénkre egy profi fotós is épp ott volt és minket fotózott így ingyen elküldte később a képeket :) Ha érdekel titeket megpróbálhatom feltölteni...

  13. 2015. március 5. 13:5714.

    Mi is külső helyszínben gondolkodunk, de templomink is lesz, bár nem vagyunk nagyon vallásosak mégis ez számunkra fontos és nem csak "papos álszenteskedés"...

    Persze eső esetén szintén lesz egy pót helyszín.


    Kb 80fő lenne ha mindenki eljön szóval szerintem 65-70en leszünk és nem lesz se vőfélyünk se ceremónia mesterünk, egy nagyon jó barátom van aki vezényelni fog (személyiségéhez, szövegéhez egyébként is illik), így nem lesznek hozzánk nem illő népi játékok, viszont igazán rólunk fog szólni, személyes lesz.

  14. 2015. március 5. 13:5713.

    De jóóó! Akkor igazi meglepetés volt! Én nem mertem bevállalni a család előtt, pedig megható lehet. Annyit kértem, ha egyszer úgy érzi megkér csak mi legyünk ott.


    Mi idén leszünk 7 éve együtt, tavaly nyáron (az első igazi közös) nyaraláson történt a lánykérés. Nem tudtam róla, de titkon reméltem, hogy lassan eljön.


    Együtt lakni gyakorlatilag az elejétől, de volt, hogy suli vagy a munka miatt külön töltöttük a hetet, és hétvégén találkoztunk, de utáltam...


    Az jutott eszembe, esetleg neten nézzetek videókat, hátha találtok szimpi ceremóniamestert vagy vőfélyt. Meg lehet kérdezni az elérhetőséget vagy ha ki van írva a neve még jobb. Mi is néztünk előtte videókat, meg konkrétan a találkozón is.

    előzmény:
    bijuca87 (9)
    2015-03-05  12:42
  15. 2015. március 5. 13:5212.

    Én is azt hittem elírták a dátumot, hát addig még jó sok víz lefolyik a Dunán:-)

    előzmény:
    asztanaviszta (10)
    2015-03-05  13:08
  16. 2015. március 5. 13:4911.

    Igen, és köszönjük nem kérünk a de miért, de még annyi minden történhet addig című dolgokból. 

    előzmény:
    asztanaviszta (10)
    2015-03-05  13:08
  17. 2015. március 5. 13:0810.

    Majd másfél évvel előbb lefoglaltátok a helyszínt? Videóst, fényképészt?

    előzmény:
    boikámé (2)
    2015-03-04  20:53
  18. 2015. március 5. 12:429.

    Nálunk a nagy nap tavaly (2014.12.24.) szenteste történt. Semmiről nem tudtam, és minden a család előtt zajlott, a kedvenc közös zenénket játszotta be a párom és én elkezdtem bőgni mint egy kisgyerek. Hirtelen azt sem tudtam h most ugráljak örömömben vagy mit tegyek!  


     


    Amúgy mi már 8 éve vagyunk együtt és együtt lakunk 6 éve. 19 éves korunk óta. 


     


    Igen, mindenféleképp úgy tervezzük, hogyha esne esetleg az eső a nagy napon akkor legyen hova behúzódni. A templomi szertartás biztos meg lesz tartva, de az egyértelműen templomban és azt is aznapra tervezzük, még a polgári szertartás előtt.


     


    Vőfély/ceremóniamester lesz mindenképp, mert nem akarom, hogy zűrzavaros legyen a lagzi. Szeretném hogyha minden flottul menne és valaki legyen aki kézben tartja a dolgokat, hogy mi mi után következik és a vendégek se unatkozzanak.

    előzmény:
    boikámé (7)
    2015-03-05  11:50
  19. 2015. március 5. 12:028.

    Jaj, de jó akkor mi valószínű egymás után jövünk 


    Minden kialakul majd, jön az Isteni szikra :D 


    Nem voltam még Debrecenben, de biztosan vannak nagyon szép helyek. Hogy ismerkedtetek meg?

    előzmény:
    Anna665 (3)
    2015-03-05  06:45
  20. 2015. március 5. 11:507.

    Az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy nem abban a városban élünk ahol tartjuk az esküvőt, így muszáj volt időben intézkedni, mert legközelebb csak nyáron megyünk arra. Miután megtörtént a lánykérés igazából mondta a vőlegényem,hogy 2016 június 3.-ik szombatján vesz el. Innentől kezdve adott volt,hogy vmelyikünk szülővárosában lesz.


    Apropó kinél hogy történt a nagy nap, és mióta vagytok együtt?


    Szerintem szép egy kinti szertartás, csak gondolni kell B terve is ha esik az eső vagy szeles az idő.


    Nálunk lesz egyházi, a párom szerette volna. 


    A mi vőfélyünk nem parasztos, sőt olyat kerestük aki nem is beszél rímekben,mert kiráz a hideg tőle :D  Bijuca87, én keresnék vőfélyt vagy vkit, szerintem 70 főhöz kell vki aki kordinál. Kimondva nem sok, de ha belegondolunk hát mégis csak sok (gondolj csak bele beülni az autókba, és elindulni vagy most ez következik meg az)

    előzmény:
    bijuca87 (5)
    2015-03-05  09:39
  21. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 5. 10:396.

    (az esküvőszervezői szolgálatomat még mindig fenntartom)


     


    A külső helyszín szép.A legjobb, ha egyhelyen van a vacsorával. Ha papos álszenteskedést is akartok, akkor azt tartsátok meg pár nappal előbb, mert a pénzéhes csuhás úgyse jön ki külsőhelyszínre.


    Miért nem tartjátok idén? Ebben a nagy előre készülésben egy buktató lehet: ha már nem barát, akit most gondolsz, vagy egy vita során valaki megharagszik. hidd el, a biztos létszám az esküvő előtt 1 hónappal fog kiderülni.


    Vőfély gáz. Parasztos. Ha csak nem olyan az esküvő hangulata is. Elegáns esküvőhöz ceremóniamester való. De én hanyagolnám. 70 ember nem sok. Viszont érdemes valakit felkérni mint koordinátor (ezt teszi egy esküvőszervező is, ha nincsenek 'cirkuszi majmok' felkérve)

    előzmény:
    bijuca87 (5)
    2015-03-05  09:39
  22. 2015. március 5. 09:395.

    Sziasztok!


     


    Te már nagyon profi vagy Boikámé , hogy ennyi mindent sikerült elintézned! 


    Mi nekünk , ami biztos eddig az a fényképész, és az esküvői dj. A tortánkat pedig a vőlegény testvére fogja megcsinálni nászajándék címen. 


    A többi még kérdéses .... főként a vőfély / ceremóniamesterrel vagyok bajban. Igazság szerint nem tudom, hogy miként és hogyan kezdjek hozzá a kereséséhez, mert az utóbbi időkben amelyik esküvőkön voltunk , hát mint ne mondjak nem volt valami remek a felhozatal. 


     


    Ti mit gondoltok a külső helyszínen megtartott szertartásról?


    Templomi esküvőtök lesz?

  23. Torolt_felhasznalo_302972
    Torolt_felhasznalo_302972
    2015. március 5. 08:524.

    Nem kell valamelyikőtöknek egy kedves, talpraesett esküvőszervező?

  24. 2015. március 5. 06:453.

    Jaj de jó, hogy van ilyen topic is végre!
    Nekünk is 2016ban lesz az esküvőnk, ha minden igaz június 25-én.
    Még nincs lefoglalva semmi, a helyszíneket mostanában nézzük meg és jó lenne még a tavasszal elintézni.
    Nekünk Debrecenben lesz az esküvő, remélem ott azért nem kapkodnak annyira a menyasszonyok hogy már ne legyen szabad hely


    Fotós egy jó barátunk lesz, aki esküvői fotósként is dolgozik, videóst nem szeretnénk... Egy rokonom pedig sminkes, szóval már az is van


     


    A többiben még bizonytalanok vagyunk...

  25. 2015. március 4. 20:532.

    Szia bijuca87! 


     


    Örülök, hogy nyitottál topikot! Nekünk is 2016-ban lesz az esküvőnk, pontosan 06. 18.-án 


    A múlt hónapban lefoglaltuk a helyszínt, videóst, fényképészt, zenekart és vőfélyt. Azt hittem csak mi gondolkodunk ennyire előre, de kiderült a jövő évre már 3 megkötött szerződése van az étteremnek, és vkik érdeklődtek a mi időpontunk iránt is. Megdöbbentem...


    A párom családja nagy, így sokan leszünk.


    Jó ajánlatot kaptunk, az étteremtől 12.000/fő/benne van az éjféli vacsora is, vmint a korlátlan italfogyasztás.


    A fotós és videós adott volt kik lesznek, ismerős párok is őket kérték fel, és nagyon tetszett nekik és nekünk is a végeredmény.


    A dekort a vőlegény intézi és a meghívókat is :D


    Reméljük sokan leszünk, hasonlóan az előző esküvős topikokhoz.


     


     

    előzmény:
    bijuca87 (1)
    2015-03-04  12:38

Címlap

top