Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden, ami baba

MSE1517
Létrehozva: 2016. január 12. 22:55

Elore is elnezest az ekezetek hianyaert :)


Lassan 25 eves vagyok. Mar evek ota szeretnek babat, es vegre nem tolom tovabb. Paromat is sikerult rabeszelnem, hogy ne varjunk meg eveket. 


Jelenleg majd 9 ev utan december vegen abbahagytam a fogamzasgatlot. Nem hiszem, hogy pikk-pakk baba lesz, egyelore annyira tudatosan nem keszulunk ra. Jelenleg epitkezunk, ha bekoltoztunk, akkortol mar kokemenyen belevagunk, de az se baj, ha elobb jon, lenne helye most is a lurkonak :)


Mindenfele praktika erdekel!


Mit szedjek? Van ertelme a terhesvitaminoknak?


Hogy csinaljuk? Milyen gyakran?


Ovulacios teszteknek van ertelme? 


Es egy bugyuta kerdes: ha Parom elment bennem, fekudjek meg haton, felemelt labakkal x ideig? Ehhez kapcsolodoan: eddig is csak gyogyszerrel vedekeztunk, es ugyanugy elment bennem, csak utana ugye mentem is mosakodni. Belolem egyszeruen egybol kifolyik, semmit nem kell hozza tennem. Ez normalis? Elegge szuk termeszet vagyok, lehet ez akadolyozo tenyezo? Elnezest, ha tul hulye kerdes... Lathatatlanban konnyebb ilyet feltenni, mint ha Anyum ele allnek. Es baratoktol se tudok kerdezni. A legtobben meg kb ossze se koltoztek, nem hogy bababan gondolkodjanak...

  1. 2016. január 18. 11:2119.

    ezt nem értem ezt a 3az1ben dolgot. :)


     


    ha minden rendben mindegy milyen  póz sztem. célba ér így is úgy is :)

    előzmény:
    Nikita 666 (18)
    2016-01-17  18:33
  2. 2016. január 17. 18:3318.

    Most tulajdonképpen ki kicsoda? Olyan 3 az1-ben érzésem van, de legalább 2 az 1-ben.


    Lábat nem kell feltartani a szaporodási mozdulatok után, elég a derék alá egy párna.


    Ööö...kispárna. Mielőtt kérdés tárgyává válna a mérete.

  3. 2016. január 14. 09:0417.

    Ne foglalkozz senkivel :)


    Én 24 éves voltam mikor a kisfiam megszületett. ilyen fiatalon ha egészséges vagy minden simán megy. szerelem, boldogság, szex harmónia, és egészséges életmód. én letettem a fogamzásgátlót, és kb. jött is egyből.
     hipp-hopp terhes lettem.


    Most azért vagyok én kicsit görcsölős úgymond mert mivel az első ilyen simán ment, nehéz elfogadni a tényt, hogy egy betegséggel a  hátam mögött most nem így lesz.


    De neked így lesz! :)


     


    HAJRÁ HAJRÁ HAJRÁ!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345131 (15)
    2016-01-13  12:44
  4. 2016. január 13. 12:5716.

    Ez a "rágörcsölés" a kedvenc szavam, én is ugrottam rá annak idején. Semmi baj nincs azzal, ha tájékozódsz, felkészült akarsz lenni, például nagyon jó, ha utánanézel a vitaminoknak (nekem ez a vesszőparipám), meg egyéb dolgoknak, amivel elősegítheted hogy könnyen menjen a dolog, és főleg, hogy egészséges legyen a poronty. Szóval ne foglalkozz a trollokkal, itt van belőlük elég, hangosak de nem harapnak :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345131 (15)
    2016-01-13  12:44
  5. Torolt_felhasznalo_345131
    Torolt_felhasznalo_345131
    2016. január 13. 12:4415.

    Nem, nem trollkodó vagyok, vagy aki pénzt kap ezért. Évek óta gondolok a babaprojektre és ennyi. Próbálok információkat szerezni. Fiatal vagyok, ez tény. Eddig mindig csak arra mentem, hogy még nehogy teherbe essek, ez megfordult. Mostanáig nem olvasgattam utána.


    Nem mondtam, hogy most azonnal akarok teherbe esni. Csak annyiszor hallottam vissza már, hogy nehezen jött össze, hogy inkább előre gondolkodok, hogy mit kell tenni azért, hogy ne legyen évek kérdése. Inkább jobban próbálkozok, jobban odafigyelek, minthogy egy év próbálkozás után szomorúan kezdjek neki akkor témának, hogy mit is lehetne jobban csinálni? Az biztos, hogy jelenleg biztos nem vagyok rágörcsölve, úgyhogy ebből nem lesz probléma. Csak időben kezdem el, ennyi.


    Más témákhoz beleolvasva nem láttam, hogy ennyi ellenszenvesség lenne, azért mertem megnyitni a topicot, hát akkor elnézéseteket kérem....... Csak egy irodai lány vagyok, aki munka mellett eddig tanult folyton és végre látom azt, hogy jöhet a baba, lehet hova szülni. Majd az első picurom után jöhet mégegy egy éves suli és jöhet a következő baba. Ezek a tervek... Nem szeretnék 30 éves koromig várni, én is szerettem, hogy fiatalok a szüleim és édesanyám még tud futni az unokájával, nem az van hogy levan már teljesen rokkanva. Szívem szerint már 18 évesen szültem volna, ha lett volna kinek és hova. 


    Köszönöm az értelmes válaszokat!!


     

  6. 2016. január 13. 11:2914.

    A terhesvitaminoknak nagyon is van értelmük. Nem akarok okoskodni, olvasgass kicsit folsavhiány témában, a google a barátod :) Ártani nem ártasz vele, viszont kivédhetsz vele nagyon súlyos problémákat. Szóval szerintem hülyeség kockáztatni.


    A többi praktikára viszont egyelőre szerintem sincs szükség, ha ráérősek vagytok.

    előzmény:
    MSE1517 (1)
    2016-01-12  22:55
  7. 2016. január 13. 09:5913.

    primitív is. keress magadnak topikot primitív vagyok címmel. lépek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (11)
    2016-01-13  09:48
  8. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 13. 09:4912.

    Megyek és írok valami kedveset egy nem-kamu topikba!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (11)
    2016-01-13  09:48
  9. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 13. 09:4811.

    Én nyomtam  a tetsziket, de nem tetszik.


    Megbaszom, képzeld! És nekem gyerekem is lett belőle! Nem érdekel, hogy nem vagyok kedves, ez itt az élet, és az élet nem mindig kedves. Nektek most ez jutott, mert ilyen hangulatom van, fogadd el, a gyerektémában is pont ilyen elfogadásra lesz/lenne szükségetek!


    Szerintem ugyanaz vagy, mint aki a topikot is nyitotta, és teszed itt az agyadat, hogy megkapd a fizudat. Baszd meg te!

    előzmény:
    ancsika1202 (9)
    2016-01-13  09:42
  10. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 13. 09:4310.

    Nem, tényleg nem azzal van baj, ha tudod, mikor van peteérésed - bár én ezt teszt és hőmérőzés nélkül is tudom. A baj az, hogy azonnal szeretnétek! Mit képzeltek magatokról? A gyerek nem árucikk, amit leemelhetsz a pláza polcáról, ha megvan rá a pénzed! Semmi természetesség nincs bennetek - hogy akartok így egy végtelenül természetes folyamatot megélni?


    Mindegy, nem tépem a számat, majd kikupálódtok, addig görcsölgessetek csak!

    előzmény:
    phangan (8)
    2016-01-13  09:39
  11. 2016. január 13. 09:429.

    kedves Sakura!


    2009ben volt utoljára hozzászólás pajzsmirigyes babázni vágyó topikban. miért baj, ha keresek valakit aki hasonló problémával küzd mint én?


    Nem vagy egy kedves ember. Kamuszagú???? Hát bmeg...


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_888009 (7)
    2016-01-13  09:36
  12. 2016. január 13. 09:398.

    Van egy topik Babatervezés cimmel, ott vannak tobben, akik jobban ertenek hozza, van akinek elsore es van akinek nagyon sokara sikerult, ill még probalkoznak


    En megertem ha valaki agyal ezen es nem csak szexel, mert ha egy nőben megszuletik az elhatarozas, akkor mar azonnal szeretné es turelmetlenul varja a babát. Nincs azzal semmi baj, ha valaki tudja, mikor van peteérése. 

  13. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 13. 09:367.

    Gyanúsak vagytok mindketten (Áruljátok már el: jól fizet a bérkommentelés?), de ám legyen, még egy válasz:


    Ha ilyen problémáid vannak, akkor keress egy pajzsmirigyes topikot, ne az egészséges topikba írj, mert teljesen más jellegű a problémád!


    A diéta tekintetében pedig kérdezd a dokidat, vagy dietetikus szakembert!


    Mindig megfogadom, hogy nem válaszolok kamuszagú topikokra - hát lassan tényleg elmegy az ember kedve az nlc-zéstől teljesen! A legjobb, ha mindenki csak a törzstopikjába ír!

    előzmény:
    ancsika1202 (5)
    2016-01-13  09:20
  14. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. január 13. 09:346.

    Ez most komoly?


    25 évesen ennyire bonyolítod az életed?


    Nem érnél rá ilyeneken agyalni ha a fogantatás tényleg problémás.


    Vigyázz! Nem fogsz teherbe esni ha ennyire túlspilázod!!!!!

    előzmény:
    MSE1517 (1)
    2016-01-12  22:55
  15. 2016. január 13. 09:205.

    Sziasztok!


     


    Én októberben estem át egy pajzsmirigy műtéten. túlműködésem volt, 2 évig gógyszert szedtem, és 2 éven keresztül sak azt hallottam az orvosoktól, hogy meg se forduljon a fejemben a baba gondolata.


     


    már van egy 7 éves nagyfiam, 31 éves vagyok, és minden vágyam egy második gyerkőc.


    decemberben most azt mondta a dokim, már zöld utat kapunk, egy dolgunk van a babagyártás. sírtam örömömben. sokat szexeltünk az elmúlt egy hónapban, de semmi. :(


    én azt hittem hogy ez ilyen hip-hop lesz. két évig vártam, most nagyon nehéz. meg elfelejtettem, hogy nekem ugyanúgy figyelnem kell a tsh hormonom állását havonta.


    abban kérnék tanácsot, milyen vitaminokat szedjek, vagy miilyen teát igyak, hogy elősegítsük a teherbe esést.


    nálam az is a baj, hogy összevissza jön meg, nem tudom mikor van peteérés, és azt se h egyáltalán van e.


    már egy jó ideje a vérzésemet megelőzi pár napos barnás folyás. ez normális? ezt nem tudom hova tenni. mi számít menstruációnak? ez a barnás, vagy a pát nappal utána jövő vérzés?


     


    én is úgy gondolom, hogy sex sex és majd jön. végülis sexelni jó dolog. de én szerintem nem szedek elég vitamint, nem táplálkozom megfelelően, mert a pajzsmirigy betegség alatt felszedett kilók olyan kínkeservesen mentek le, hogy nagyon vigyázok az alakomra, ezáltal saját magam ellen dolgozom.


    viszont annyira rágörcsölt az agyam, annyira  nagyon vágyom már rá, hogy terhes legyek, hogy kell hogy kibeszéljem magamból, hogy megosszam hasonló helyzetben levőkkel...

  16. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 13. 08:544.

    Ha mindenki ilyen bonyolultan, számtalan praktika alkalmazásával esne teherbe, akkor régen kihalt volna az emberiség. Tudatosítsd magadban, hogy te is épp olyan vagy, mint bárki más - ha szexelsz, abból előbb-utóbb gyerek lesz, és kész! Ez ilyen egyszerű!

    előzmény:
    MSE1517 (1)
    2016-01-12  22:55
  17. Torolt_felhasznalo_589264
    Torolt_felhasznalo_589264
    2016. január 13. 08:503.

    Úristen, basszus! Fiatal vagy, egészséges, mi a fenét agyalsz?! Ezzel rontasz el mindent!


    Szeresd a párodat, építsétek szépen a kis életeteket, és szeretkezzetek, amikor jólesik! A gyerek akkor jön, amikor jönni akar, hiába tervezgetsz össze-vissza - és van még az életben pár ilyen nem tervezhető dolog!


    A szűk vagyok-akadályozó tényező kérdést meg sem hallom, mert olyan, mintha valami bozótlakó kérdezné - hol szedtél össze ilyen téveszmét? Valszeg az önbizalmaddal van a gond, majd az élet kikupál, szóval ezt hagyjuk.


    Nincs értelme sem ovulációs tesztnek, sem semminek - majd ha egy évig legalább nem jön össze semmi, akkor kezdhetsz gondolkodni rajta, hogy kiürült-e rendesen a szervezetedből a fogamzásgátló stb. és kérdezgetni az orvosodat. De ilyen fiatalon még akkor sem kell túlzottan aggódni.


    Szóval inkább az erotika témában olvasgass, annak több értelme van!Persze, a lakberendezés se kutya!

    előzmény:
    MSE1517 (1)
    2016-01-12  22:55
  18. 2016. január 13. 08:002.

    Szia, 


    Azért sok minden megtalálható már neten... Töménytelen mennyiség, a könyvekről nem is beszélve.


    Nagyon fontos, hogy szedj folsavat, ezt már a tervezési időszakban kell, mert 4-5. hétig meg sem tudod, hogy terhes lettél, akkorra már kialakul sok minden, ezért kell még előtte elkezdeni. Ez a terhesvitaminokban is benne van, de ha valamiért nem akarsz folyton azt szedni, akkor elég csak folsavat, amit a gyógyszertárban lehet kapni, bár az 3mg-os, félbe is lehet törni. De nincs semmi baj a terhesvitaminokkal se, sokan megijednek, hogy meghíznak, vagy a baba nagy lesz... Szerintem ez nem csak ettől függ azért. Én eleinte Femibiont szedtem, de aztán ajánlották Czeizel vitaminját, ami olcsóbb és benne van minden, ami kell, míg más terhesvitaminokban sok egyéb is van. A párod is szedhet akár vitaminokat, a spermiumokra elvileg jó hatással van.


    A gyertyapózt szokták ajánlani, de nem tudom tényleg beválik-e... Az, hogy kifolyik, hát ne aggódj, kell lennie olyan kiskatonának, aki eléri a célját attól függetlenül. :) Szűkségnek nincs köze a dologhoz szerintem.


    Azt mondják, kétnaponta jobb egymásnak esni, hogy termelődjön minőségben és mennyiségben katona... Azért ez megtörhető egyébként, nekünk egy mindennapos időszakban jött össze a gyerek, de hát minden szervezet más. Én sose vettem ovulációs tesztet. Egy naptár applikációt letöltöttem, ami mutatta menstruációs napokat, a ciklusomat, a peteérést, na akkortájt  és előtte kell akciózni, emiatt jó lehet, de ovu tesztet inkább már azok szoktak venni úgy látom, akik régóta próbálkoznak és nem jön össze.


    A legfontosabb, hogy ne görcsölj rá és a párodnak se mondd, hogy most kell, na ma kell, mert a pasik sokszor ezt a kötelező dolgot nem szeretik.  

    előzmény:
    MSE1517 (1)
    2016-01-12  22:55

Címlap

top