Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babát tervezünk

Doddi
Létrehozva: 2016. szeptember 2. 09:48

Sziasztok!


Rengeteg hasonló témájú topic-ot találni már az interneten, viszont sok esetben a felhasználók lassan eltűntek, vagy a topic-ok átalakultak a gyermekáldás bekövetkeztével.


Izgatottan várok minden kedves érdeklődőt, hogy tapasztalatokat, érzéseket oszthassunk meg egymással, a gyermekáldás bekövetkezte előtti állapotokról, vagy pediglen a terhesség kezdeti szakaszáról.


Írjátok meg, hogy ki hol tart a babaprojekt kapcsán és milyen tapasztalatai vannak, gondolok itt az ajánlott terhesvitaminokra, orvosi javaslatokra stb. 

  1. 2016. szeptember 6. 14:5826.

    Fejezd be, de gyorsan. Mindenhova odatolod az erőszakos reklámodat. Csodálom, hogy még nem moderáltak ki. Megérdemelnéd. Menj máshova.

  2. 2016. szeptember 6. 14:5525.

    A hormonvizsgálatból sok minden ki fog derülni, fel a fejjel! Az is nagyon jó, hogy a férjed is megy vizsgálatra, mert a férfiakat sokszor nem vizsgálják. Amúgy szerintem nálad biztosan nincs nagy gond, ha jól olvastam, egyszer már voltál terhes. Ha egyszer sikerült, újra sikerülni fog! Persze a várakozás őrjítő, én is nagyon rosszul viselem.

    előzmény:
    mihokniki (24)
    2016-09-06  10:39
  3. 2016. szeptember 6. 10:3924.

    nekem a hormonokat vizsgálták, bár még csak a 3. napon. tegnap voltam hormon vizsgálaton, kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény. férjem is megy majd sperma vizsgálatra. szeretném ha már gyorsabb fokozatra kapcsolnánk. hogy viseled a sikertelenséget? én sajna egyre rosszabbul...

    előzmény:
    krix (23)
    2016-09-06  09:50
  4. 2016. szeptember 6. 09:5023.

    A férjem volt andológusnál, nála mindent rendben találtak. Nekem néztek TSH-t, T3-at, T4-et, ez rendben volt. Aztán volt 3. és 21. napi hormonvizsgálat, itt kiderült, hogy magas a prolaktin, kaptam rá gyógyszert. Volt többpontos, terheléses vércukor és inzulin vizsgálat, a cukrom tökéletes, az inzulin picit magas. TB keretében ennyit vizsgáltak, ezután az eredménytelenség (és a saját türelmetlenségem) miatt magánorvosra váltottam. Ő csinált ultrahangos petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, mindkét petevezetőm átjárható.


    Nálam is valószínűleg a peteéréssel van gond. :(


    Meddőségibe nem mentünk, egyelőre bízom a jelenlegi orvosomban.


    Nálad mit vizsgáltak eddig?

    előzmény:
    mihokniki (21)
    2016-09-05  21:02
  5. 2016. szeptember 6. 08:5122.

    Sziasztok! Én is sokat hallottam a Trimeszterről, de msot elsőre azt próbálom amit adoki mondott ,aztán ha pár hónapig nem jön össze úgyis vissza kell menjünk. A doki mondta, hogy ne várjunk hosszú hónapokig ,félévekig, évekig, hanem akkor csinál vizsgálatot ha évvégéig nem jön össze. de bízom benne hogy nem lesz erre szükség.


    Mondjuk nekem is vannak régóta problémák ( enyhe szőrösédés) de az endokrinológus kivizsgálás alapján nics pcos, se ir-se semmi iylesmi, ciklus abszolút rendben van, ovuláció van szóval elméletileg nincs akadálya a babának. És próbálok is ilyen +-an hozzáállni. Máshogy nem is lehet.


     


     

  6. 2016. szeptember 5. 21:0221.

    és milyen vizsgálatokat csináltak nektek eddig? meddőségi centrumot is felkerestettek már? mi gondolkodunk rajta, mert csak múlik az idő, eredmény meg semmi.

    előzmény:
    krix (18)
    2016-09-04  10:32
  7. 2016. szeptember 5. 20:5820.

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.


    A menstruációs ciklus 8. napján járok és alhasi fájdalmaim vannak, nem erősek és nem menstruációs görcs jellegűek, és igazából ha kellően elfoglalom magam és nem arra koncentrálok, hogy éppen hol szúr akkor észre sem veszem.


    Amikor szedtem a fogamzásgátló tablettát szintén éreztem ugyan ezt a fura érzést 1x, de akkor a hüvely ultrahang semmi rendellenességet nem mutatott, minden rendben volt, az orvos szerint nem tudta a tabletta kellő képpel kifejteni a hatását egy pár nappal előbbi hasmenéssel járó vírus miatt.


    Viszont most nem voltam beteg, lassan 2 hónapja nem szedem a fogamzásgátló tablettát, melyet terhesvitaminra cseréltem.


    Hasonlóakat tapasztalt már valaki?

  8. 2016. szeptember 4. 10:3619.

    Nekem a Clostis hónapban a 20-23. nap között volt barnázás, reménykedtem, hogy a beágyazódás miatt van, sajnos nem lett igazam.

    előzmény:
    mihokniki (16)
    2016-09-03  22:17
  9. 2016. szeptember 4. 10:3218.

    Én semmi különöset nem éreztem a Closti szedése közben, ezért is lepett meg, hogy 2 nagy ciszta lett az eredmény. :( Na jó, néha talán picit szúrkált mind a kettő petefészkem, de ha nem figyeltem oda rá, hanem mással voltam elfoglalva, akkor fel sem tűnt.


    Jövő héten megyek nőgyógyászhoz, akkor nézzük meg, hogy mi lett a cisztákkal.


    Mi 1,5 éve próbálkozunk.

    előzmény:
    mihokniki (15)
    2016-09-03  22:16
  10. 2016. szeptember 3. 22:5617.

    Sziasztok!


    A kisfiam lassan 1 eves lesz, en annyit szeretnek ajanlani, hogy az apajeloltek is legyenek rajta a teman, mert marha jo, hogy a kismamak porognek a vitaminokon, csak azert eleteros katonak sem artanak. :) Egeszseges eletmod, etkezes, keves v semennyi cigi, vitaminok!!! Azt hiszem pasiknak is van mar ilyesmi, de E vitamint meg még valamit szedett egy ismerosom ferje. 


    Sok sikert :)

  11. 2016. szeptember 3. 22:1716.

    menstruáció után volt barnás folyás, tehát 2 napig tartott 4-5 napog volt barnázás, doki szerint ez azért van a peteéréssel van gond :(

    előzmény:
    etilany (8)
    2016-09-02  19:15
  12. 2016. szeptember 3. 22:1615.

    én is Bromocriptin szedek, így prolaktin okés. Sajna rám sincs jó hatással a Clostilbegyt. Első hónapban minden rendben, közérzetem is rendben volt, nem fájt semmim. 2. alkalommal, már a közérzetem nagyon rossz volt, mindennap sírtam, nagyon szúró fájdalmat éreztem a jobb petefészkem körül. most ismét megjött, vasárnaptól kell szednem a Clostilbegytet, hétfőn megyek dokihoz. Rád milyen hatással volt? éreztél fájdalmat? mi lett a cisztákkal? mióta próbálkoztok?

    előzmény:
    krix (7)
    2016-09-02  16:07
  13. 2016. szeptember 3. 18:0714.

     


    A tett halála az okoskodás.


    (Madách)

    előzmény:
    Doddi (1)
    2016-09-02  09:48
  14. 2016. szeptember 3. 09:2713.

    A Trimesztert szedem,az tény,hogy rendberakta a ciklusomat!

    előzmény:
    Doddi (10)
    2016-09-02  22:07
  15. 2016. szeptember 3. 09:2112.

    Sziasztok!


    Akkor leírom az előzményeket:


    Első gyermeknél magas prolactin szint,amire bromocriptin,utána pedig clostyllbegit.14 hónap után jött össze,majd a 8.héten barnázás és végül veszélyeztett terhesség.Császárral szültem.


    Második gyermek előtt inzulin rezisztancia,petevezeték átfújás 4.5 év után jött össze.Császárral szintúgy.


    Bízni kell,muszáj és nem görcsölni!Mondom ezt magamnak is!Pontosan tudom mekkora csalódás minden hónapban mikor megjön.


     

  16. 2016. szeptember 2. 22:1711.

    Ne keseredj el, sikerülni fog, nézd meg te is a videót, melyet az előbb ajánlottam.


    "Sose hagyjon el a remény!" 😊

    előzmény:
    krix (3)
    2016-09-02  11:49
  17. 2016. szeptember 2. 22:0710.

    Nagyon sokat hallok mostanában Trimeszter nevű tablettáról, rengeteg sikersztori van az interneten vele kapcsolatban pl. Youtube - Zsuzsa és Emma babájának hihetetlen kálváriája.


    Sajnos nem tudom, hogy a te esetedben megfelelő e a készítmény, de szerintem érdemes utánna járni. 😊

    előzmény:
    mihokniki (6)
    2016-09-02  15:50
  18. 2016. szeptember 2. 21:589.

    Én is Elevit Plus vitamint szedek, a gyógyszerész ajánlásával, a doktornőm a Pharmatont ajánlotta elsőként, viszont van árrés a kettő között és összetevők szempontjából is erősebb az Elevit. 😊


    Sok sikert nektek, várjuk a további tapasztalataidat a közeljövőben is.

    előzmény:
    Szilvi1982 (2)
    2016-09-02  11:01
  19. 2016. szeptember 2. 19:158.

    A barnás folyás lehet a  beágyazódás jele is. 

    előzmény:
    mihokniki (6)
    2016-09-02  15:50
  20. 2016. szeptember 2. 16:077.

    Nagyon sokan járunk ugyanebben a cipőben, hidd el, csak kevesen beszélnek róla sajnos. Nekem is magas a prolaktinom, de Bromocriptinnel rendeztük, így az már elméletileg nem lehet gond. Clostilbegytet is kaptam, de nekem attól csak 2 nagy cisztám lett. :( Jövő héten megyek ismét nőgyógyászhoz, meglátjuk, hogyan tovább.

    előzmény:
    mihokniki (6)
    2016-09-02  15:50
  21. 2016. szeptember 2. 15:506.

    2014 májusában kezdtünk próbálkozni, 2015. júniusában sajnos terhességmegszakításra került a sor, mert beteg volt a babánk. Azóta sajnos nem jött még össze :( . Azóta kiderült: magas prolaktin szintem volt, gyógyszer szedek rá, nincs minden hónapban peteérésem, clostilbegytet szedek. ma kellene, hogy megjöjjön. Reménykedem, hogy nem fog megjönni, de valahol érzem, hogy megint nem jött össze a babócánk, mert  ismét barnás folyásom volt, ami meg annak a jele, hogy a peteéréssel gond van...  Nőgyógyászhoz majd ismét megyek, ha megjön, hogy ismét hormon vizsgálatot csináljunk. Az idő viszont csak múlik.... szóval... magam alatt vagyok már teljesen. Meddőségi központot fogunk majd felkeresni, de azt sem tudom, mivel kezdjem...  sajnos minden nap bőgés határán vagyok, és egyre nehezebb, pedig tudom, hogy a stresszel ártom magamnak a legtöbbet. bocsi, hogy ez így most kijött belőlem.

    előzmény:
    Doddi (1)
    2016-09-02  09:48
  22. 2016. szeptember 2. 13:055.

    bízom benne hogy nekünk még idén összejön, a doki is azt mondta h ha nem akkor menjün kvissza és akkor csinál vizsgálatokat. ( hormont, meg egyebet)

  23. 2016. szeptember 2. 12:374.

    Sziasztok!


    Nekem van már 2 Lányom egy sulis és egy ovis.Tavaly november óta szeretnénk Kistesót, idáig nem jött még össze.
     A Trimeszter 1et szedem április óta.


     


     


     

  24. 2016. szeptember 2. 11:493.

    Szia!


     


    Mi 1,5 éve szeretnénk babát, eddig sajnos nem jött össze. De ezzel nem szeretnék senkit sem elkedvetleníteni!!!


    Mi orvosilag rendben vagyunk, sok kivizsgáláson vagyunk már túl. Az orvos nekem kardio jellegű mozgást, fehérjében gazdag és szénhidrátban szegény étrendet és D-vitamint ajánlott, mást nem.

    előzmény:
    Doddi (1)
    2016-09-02  09:48
  25. 2016. szeptember 2. 11:012.

    Szi !


    Mi is most tervezzük a babót. Dokival konzultálva Elevit plust és Inofolicot szedek. ez a 2 hónap hogy próbálkozunk majd meglátjuk. Nagyon bizakodó vagyok.


     

Címlap

top