Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikor játszol a gyerekkel?

szederesmalna
Létrehozva: 2016. december 7. 08:47

Sziasztok,


Kíváncsi lennék kinél hogy van, mert vagy én szúrok el valamit nagyon, vagy tényleg nincs idő játszani a gyerekkel? 2 fiam van. A nagy 8 éves, sulis, a kicsi 3, óvodás. Főleg ő igényli azt hogy hétköznap, délutánonként játszunk. de mikor???? délutánonként 5, negyed 6 mire hazaérünk. Átöltözés, lepakolás, elpakolás és hipp-hopp már fél 6 is van. A nagy a suliban tanul, de néha marad 1-1 feladat otthonra, szerencsére önállóan megcsinálja, de ellenőrző, üzenő átnézése, stb mindig van. Be kellene indítani a mosógépet, majd teregetni, vacsit csinálni, a főzést már rég feladtam. Közben a kisebb folyamatosan hív játszani. Ő nem rajzolgat el a konyhában, vagy gyurmázik, menjek vele vonatsínt építeni, vonatozni, autópályázni, azaz 100%-ban legyek vele. Teljesen jogosnak érzem, hiszen a nap nagy részében nem lát, most velem szeretne lenni, de alig van időm.


Ti hogy oldjátok meg? Min lehetne időt nyerni? Szerintem egész jól beosztom az időmet, nem folyik ki a kezem közül, de egy héten 1x v 2 hétközben mosni, teregetni kell, aztán vasalni (ha hétvégére hagyom, annyi gyűlik össze, hogy a fél napom elmegy vele). Vacsorát csak kell csinálni, még ha szendvics is, 10-15 perc elmegy vele, vacsorázás, elpakolás (szerencsére ott a mosogatógép) de már 7 óra van lassan lehet fürödni, mert mire mindkét gyerek lefürdik, elpakolja a szobát, ruhát előveszünk, stb már 8 óra és akkor irány az ágy. Még 1 v 2 mese, aztán villanyoltás.


Szóval nem akarom ragozni, de az otthoni 2,5 órába egyszerűen nem tudok normális játékidőt bepaszírozni :-( Ötlet? tanács? kezdek elszomorodni, hogy nincs hétköznap időm rájuk

  1. 2016. december 7. 13:3126.

    igazad van


    a két gyerek több mindent sportol, többek között vizes sportot, és én is igyekszem heti kétszer eljutni uszodába, azokat a cuccokat mindig ki kell mosni


    a nagy kamaszodik, büdi, naponta kap új ruhát


    átlag naponta megy a mosógép, persze ez azt jelenti, hogy hétköznap csak másnaponta, de hétvégén 4-5-ször


    vasalás? az mi? vállfa+ nem gyűrődő ruhák


    hetente azért ki kell takarítani, és mivel extra igényeim vannak tisztaság terén, ezt nem bíznám idegenre


    a konyha terén szoktam lazulni, inkább csak hideget, félkész kaját eszünk, hétvégente is szeretünk beülni valahová, hogy ne melózzuk végig a pihenő időt


    de így is sok összességében :-(

    előzmény:
    buksi80 (22)
    2016-12-07  13:24
  2. 2016. december 7. 13:3025.

    Mindent én se.

    előzmény:
    mesekeksz (23)
    2016-12-07  13:24
  3. 2016. december 7. 13:2924.

    Napi mosás elkerülésére vettünk egy bazinagy mosógépet. :-)


    Persze, ne legyen nyígás, ha más dolog van, de ha van lehetőség, akkor érdemes menni.

    előzmény:
    buksi80 (22)
    2016-12-07  13:24
  4. 2016. december 7. 13:2423.

    hát én nem dobok el csapot papot. Igyekszem gyorsan befejezni, és utána.  Szoktam kérni, hogy segítsen és akkor előbb leszek kész én is, és előbb tudok ráfigyelni. 

    előzmény:
    évi* (21)
    2016-12-07  13:15
  5. 2016. december 7. 13:2422.

    Persze. De egy két gyermekes családban azért mindig van mit tenni. Ha mondjuk nem tökéletesek a nyílászárók, akkor a por napi szinten zavaró tud lenni. Ha a férj olyan munkahelyen dolgozik, ahol nincs lehetőség meleg ételt enni, akkor mindennap főzni kell. Ha a gyerekek esetleg sportolnak, vagy férjnek kell napi 2 váltás, akkor bizony előfordul, hogy mindennap megy a mosógép. Szóval nehéz ügy. És -én úgy gondolom- hogy a gyerekeknek igenis meg kell szokni, hogy nem tud a szülő 100%-ig mindig rendelkezésükre állni. Sajnos. 

    előzmény:
    Sapiro (20)
    2016-12-07  13:13
  6. 2016. december 7. 13:1521.

    Ezt én is így gondolom. Túl hamar jön el az, amikor már nem igénylik az együtt-játszást. Én kb. bármit félrerakok, ha játszani hívnak.

    előzmény:
    Sapiro (20)
    2016-12-07  13:13
  7. 2016. december 7. 13:1320.

    Este én is hamar kidőlök, pont azért, mert reggel korán kelek. én sokkal aktívabb vagyok reggel.


    De ha ilyen hamar elindultok, és szinte egész nap otthon sem vagytok, akkor hogyan lesz annyi tennivaló? Nem kell minden nap nagytakarítást rendezni. Bizonyos dolgokat hátrébb kell helyezni a rangsorban. a gyerekkor csak egyszer van....

    előzmény:
    szederesmalna (16)
    2016-12-07  11:57
  8. 2016. december 7. 13:0319.

    Nálatok tényleg esélytelen a gyerekek előtt kelni, ahogy mesélted. :-)

    előzmény:
    mesekeksz (11)
    2016-12-07  10:35
  9. 2016. december 7. 13:0118.

    24 óra egy nap, tehát sokat nem fogsz tudni javítani a helyzeten, de pár ötlet, hátha:


    - Vasalás: Csak ing+blúz, ha abban jártok, többi felejtős.


    -Terítés, asztal leszedés, pakolás: Gyerekek szigorú bevonásával.


    - Mosás: Szoktam este bevágni a ruhát, és reggelre időzíteni a mosást, és reggel 5 perc alatt feldobálni a szárítóra.


    - Ha van egy kis fölös zseton, akkor nagggyon megéri egy takarítónő heti 1x, aki akár mos-vasal is. Mindent megér.


    -Vásárlás: Ha van rá lehetőség, akkor Tesco / Auchan házhoz szállítás.


    Mi 3 kisfiúval nyomjuk az ipart, de szerencsés munkahelyünk van.

  10. 2016. december 7. 13:0117.

    Ó, ez nem lehet jó. :( Én a fiam óta nagyon jól alszom, 11 órakor leteszem magam és 6.30-kor felkelek. De előbb semmiképp nem kelnék. Inkább -ahogy írtam- beprogramozom a mosógépet reggel és mikor hazaugrom ovi előtt, gyorsan felteregetek. :)

    előzmény:
    mesekeksz (15)
    2016-12-07  11:54
  11. 2016. december 7. 11:5716.

    3.nak jelentkezem! volt hogy este fél 7kor leültem a kanapéra és aludtam, pedig a fiuk ott tettek-vettek mellettem

    előzmény:
    mesekeksz (15)
    2016-12-07  11:54
  12. 2016. december 7. 11:5415.

    huuuu detto :))))  nem hittem hogy van még rajtam kívül vki aki képes előbb aludni mint a kölkök:)))


    én 9-kor már alszok mint a bunda:))

    előzmény:
    Ardian05 (14)
    2016-12-07  11:47
  13. 2016. december 7. 11:4714.

    Közben átfutottam, sokan írtátok, hogy akkor végeztek ezt-azt, amikor már vagy még alszanak. Sajna nekem nem meggy, mert nagyobb alvásigényem van, mint a csemetéknek. Alacsony vérnyomással éldegélek, ha nem alszom 8-9 órát, másnap teljesen használhatatlan vagyok, migrnn, szédelgés stb.

    előzmény:
    Ardian05 (13)
    2016-12-07  11:43
  14. 2016. december 7. 11:4313.

    Ne is mond, én 5-negyed 6-kor INDULOK haza, egy óra az út. Emlékszem erre a korszakra, extra nehéz volt, míg a nagyobb már sulis volt, lecka, stb, a kicsi meg játszani akart - volna szegény. Még nehezebb volt, mikor elsős lett, de a nagyobbal is még kellett foglalkozni. Most már könnyebb, a nagy 6.-os, alig tudom, mikor tanul, így is jól megy neki szerencsére, bár most, hogy felvételizni készül azért hétvégén foglalkozom vele. A kisebb 3.-os, ő is egyre önállóbb, plusz járnak ide-oda edzésekre, már ők is fáradtan érnek haza, enni és aludni akarnak csak.


    Családi programokra főleg a hétvégék maradnak, de akkor együtt vagyunk sülve-főve, "jó" dolgokat is szoktunk csinálni. Pl. kirándulás, úszás, mozi, múzeum, most mézes-kalács sütés.


     


     

  15. 2016. december 7. 10:5612.

    Előbb kelés nem hiszem, hogy megy, így is 5.30kor kelek reggel

  16. 2016. december 7. 10:3511.

    én már nem is vasalok :)


    Előbb meg nem tudok kelni mint ők , mert így is korábban kelnek és így is korábban mint kéne .....

    előzmény:
    Sapiro (9)
    2016-12-07  10:08
  17. 2016. december 7. 10:1010.

    Igen ez is jó. MI szerencsére kb egy időben érünk haza férjemmel, így nagyon nagy segítség, hogy ketten vagyunk rájuk. ÉN elvonulok főzni- kaját készíteni a kisebbel, ő pedig addig átnézi a leckét a naggyal ( na jövőre már nem lesz ilyen könnyű hogy két sulisom lesz) és apa is leül velük. Hétközben ami belefér a rövidebb kis kártyajátékok, kisebbikem imád solozni, meg dobble, meg rajzolni. Van, hogy ovi után hagyom mesét bámulni is picit amíg én gyorsan elpakolom a reggeli romhalmazt.

    előzmény:
    buksi80 (8)
    2016-12-07  10:07
  18. 2016. december 7. 10:089.

    Nekem csak egy gyerekem van, de mi úgy oldjuk meg, hogy reggel jóval korábban kelek, mint ő, és akkor csinálok meg otthon sok mindent. Mosás, teregetés, száraz ruhák elpakolása, reggeli szendvicskészítés, stb. Mire felkel, addigra már én is készen vagyok, így viszonylag nyugodtan telik a reggel. Este nekem sincs már időm szinte semmire, mert 6, fél hét körül érek haza, de reggel van idő beszélgetni együtt lenni, így neki sem alakul ki az "anyahiány". Délután a férjem van vele, akkor fiús játékokat játszanak.


    A vasalásból én is lejjebb adtam, csak azt vasalom amit muszáj, és azt hétvégén, amikor a fiúkat elzavarom a játszótérre, én pedig tévézek közben :)

  19. 2016. december 7. 10:078.

    Még az jutott eszembe, hogy bevonhatod a főzésbe a gyereket is. ;) Mi nagyon szeretünk ott bohóckodni, fiam -hámozóval- krumplit pucol vagy sajtot reszel, esetleg a kis műanyag késével felvág almát vagy zöldséget. Szóval így együtt is vagyunk, megvitatjuk az élet nagy dolgaités én meg tudom csinálni a dolgomat is.

  20. 2016. december 7. 10:027.

    Minden gondolatommal megegyezik amit írtál!!, és bocsi, de egy picit jobban érzem magamat, hogy nem vagyok ezzel egyedül :-)

    előzmény:
    mesekeksz (4)
    2016-12-07  09:52
  21. 2016. december 7. 10:006.

    Apuka merre van? Egyedül neveled őket?


    Nálunk nagyon jól működik, hogy amíg én megfőzök, addig apa játszik a fiával. Vagy, ha épp játszik egyedül, én főzök, apa meg kitereget. De nagyon ajánlom a mosógép időzítőjét ;) ha van min. 10 perced mielőtt elmész a gyerkőcökért, akkor a reggel bekészített mosás épp lejár és már csak fel kell dobálni a szárítóra. 

  22. 2016. december 7. 09:595.

    A baj, hogy a kisebbik addig nem alszik el/nem marad az ágyában, míg én bármit is csinálok. Fel kel, hogy megnézze miről marad le :-) Amúgy próbálom őket is bevonni, több kevesebb sikerrel :-) Férjem segít, de ő csak este 7 körül ér haza. 10-15 perces lopott játékok beleférnek, inkább az bánt, hogy nincs több időm rájuk, hétköznap nem tudunk játszani. Mivel az időt nem tudom tovább tágítani, be kell érni ezzel, csak zavar.

    előzmény:
    pmnc (3)
    2016-12-07  09:43
  23. 2016. december 7. 09:524.

    Hasonló cipőben járok én is...folyamatos lelkiismeret furdalással...hogy folyton csak a rohanás jut. Öt után érünk haza ( ha épp nincs különóra heti kétszer)  egyből éhesek, lehet van lecke a nagyobbnak, ő is igényli , hogy együtt átnézzük.  Viszont a péntek szerencsére rövid nap mindenkinek, kettőkor már otthon vagyunk szinte mind. Gyorsan rendbe szedem a lakást, és onnantól csak az övék vagyok. Ekkor van idő leülni játszani és a hétvége.  Minden iskolai-ovis rendezvényre ( és most decemberben van dögivel) úgy esünk be, a bolti sütikkel, irigylem sokszor azokat akik otthon vannak és van idejük ezekre is. Én is szívesen megtenném mert szeretek sütni főzni, és tudom, hogy az embernek arra van ideje amire szakít, meg javasolják,hogy had várjon a háztartás, de akinek fontos az is, hogy ne egy disznóólra érjen haza nap mint nap, annak nem egyszerű.ÉN is lejjebb adtam sok mindent, de még így is kész rohanásból áll egy nap.

  24. 2016. december 7. 09:433.

    Nekem is két gyerekem van, egy elsős és egy negyedikes. Én csak este hatra érek haza, de mindig van igényük vagy játékra, vagy magánbeszélgetésre. Én gyakran csak akkor teregetek, amikor már lefeküdtek, a mosogatógép és a vasalás is várhat szerintem. Illetve én csak azt vasalom, amit tényleg muszáj.


    Férjről, társról nem írsz. Ha van, akkor ő is nyugodtan besegíthet, nálunk férjem csinálja a mosogatógép ki- és bepakolást. 


    Feszes így is a hétköznap, de mindkét gyerekre jut privát idő.

  25. 2016. december 7. 09:302.

    Nem kell vele órákat bábozni. Ülj le vele negyed óra - 20 percet.

Címlap

top