Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

USA vízum

Torolt_felhasznalo_364380
Torolt_felhasznalo_364380
Létrehozva: 2004. július 25. 12:50
Szeretném megkérdezni azoktól, akik már rendelkeznek amerikai vízummal, hogy az Amerikai-Magyar Nagykövetségen hogy zajlik egy ilyen vízumkérő interjú? Mennyire kötözködőek, mennyire könnyen adják meg a vízumot? Milyen kérdéseket tesznek fel? Milyen irattal lehet igazolni, hogy nem akarok végleg kinnmaradni, csak max. három hónapig, (amúgy rokonlátogatásra mennék Los Angelesbe) ha nincs férjem, nincsenek gyerekeim, nincs saját ingatlanom, és jelenleg nem is dolgozom. Tehát semmifelé hivatalos dolog (legfeljebb a családom) nem köt ide. Még csak 24 éves vagyok, mit várnak, milyen iratokat, amikor nem is álltam még a saját lábamra, hanem az anyámékkal élek? Mik kellenek? Van e orvosi vizsgálat? Miért nem adhatják meg a vízumot?Szóval minden érdekel. Köszi előre is a segítséget.
  1. 2004. augusztus 31. 14:49101.
    "nekem legalabb van baratom, es nem itt a forumon csapom a szelet". . . . hm. . . . erdekes. . . akkor miert volt az hogy amikor Amerikaba mentel hozza "latogatoba" minden idodet itt az NLC-n toltotted mert baratod soha nem volt otthon. . ?? Amugy gratulalok a frigyhez! :).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (99)
     
  2. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. augusztus 31. 10:37100.
    A kerdesedre, lasd kivel van dolgod, valaszolok.
    Azert megyek oda, mert a baratom ott el. Meg vagy elegedve?
    előzmény:
    windycity (92)
     
  3. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. augusztus 31. 10:2099.
    Hat igen, a konyvtarak remelem megmaradnak, de ha nem, az sem baj, mert konyvekre szivesen koltok penzt.

    Es igen, windycity, nekem legalabb van baratom, es nem itt a forumon csapom a szelet az ausztriai csajoknak es wallflowernek----undorito vagy es a hozzaszolasod magaert beszel.

    Ms. language, ha magyarul felreertesz mindent, akkor milyen szinten tudhatsz a tobbi nyelven?!
    Szivesen megadom az Amadeus cimet, raszorulsz.
    Esetleg Kysslinat tisztelhetjuk benned?
    Mar volt egy ilyen huzasa. . .
    Engemet is "ismertelenul" bantottal meg, tolem is bocsanatot kersz? ;)
    előzmény:
    Kaliszszar (96)
     
  4. Torolt_felhasznalo_731566
    Torolt_felhasznalo_731566
    2004. augusztus 30. 21:1098.
    WINDICITY

    bocs, rosszul fejeztem ki magam, nem azt akartam mondani, hogy TE azért jöttél vissza, hanem a Te hozzászólásodra reagáltam, hogy Gina azért jött vissza, mert. . .
    Félreértettél, és ismeretlenül megbántottalak. Bocsánat.

    Arra gondoltam, hogy Ginácska jött vissza, az USA-bol, hogy az Amadeusban olvasgasson.
    Bár ezt mint nagy felfedezést irja, ugy látszik, nem gyakran jár könyvesboltba, hiszen mindenhol, minden valamirevaló könyvesboltban lehet üldögélni, és lehet olvasgatni.
    előzmény:
    windycity (95)
     
  5. 2004. augusztus 30. 19:5997.
    Aha, a lecserélt olajjal meg főzhet neki valami finomat a tapír barátja. Vagy ha mást nem, hát müzlit kavarhat. :))))Jóóóóóó étvágyat!!!
    előzmény:
    windycity (92)
     
  6. 2004. augusztus 30. 19:5596.
    Miért, szerinted volt neki egyáltalán tapírja?Vagy fakírja?:))))Klubot alakíthatna a hasonszőrű hantás komásnőjével!Ha az USA-ba megy igencsak nagy gondban lesz, azt írta a MMoore:Hulye F. E-ben, hogy:
    "A könyvtárakra szánt pénzt is kurtította, bár az USA-ban már enélkül is nagy probléma, hogy az emberek a DVD kölcdönzés miatt (!)regisztrálnak a könyvtárakban. "Bushról beszélt, bej. 22.
    Hja, hát addig kikell magát kúlturálódni, mert kitudja mi lesz a könyvtárakkal mire odaér?Lehet, hogy annyira kurtítják a pénzt, hogy rövidítik a nyitvatartást. Vagy netán bezárják, vagy esetleg átalakítják . De az is lehet, hogy amilyen hülyék ott az emberek a földdel teszik egyenlővé az épületet. Sőt mitöbb , a földjét sóval beszórják, nehogy új könyv teremjen rajta. Na!
    Ja, hogy olvasni nem tud?!Nem baj, majd hallgatja a DVD-ket:))))))Már csak ezért is érdemes lesz regisztráltatnia magát fakir, tapír , kaffogó barátjával Banyafaluban/ból.
    előzmény:
    MsLanguage (94)
     
  7. 2004. augusztus 30. 18:5295.
    "Tudod windyCity, azért jött vissza, mert mint máshol irta, Bécsben az "Amadeus"-ban szokott üldögélni (könyvesbolt, ahol fotelben lehet olvasni az uj könyveket. " . . . . . . Figyi, ilyet en sem itt sem"mashol" nem irtam. . . tul sok sort meg palinkat ittal a kocsmaban (talan eppen az Amadeusban) ahonnet ezert kirugtak es most reszegen ez lett az eredmenye a hallucinaciodnak es a hulye hozzaszolasodnak . . . . .
    előzmény:
    MsLanguage (94)
     
  8. Torolt_felhasznalo_731566
    Torolt_felhasznalo_731566
    2004. augusztus 30. 15:2794.
    Tudod windyCity, azért jött vissza, mert mint máshol irta, Bécsben az "Amadeus"-ban szokott üldögélni (könyvesbolt, ahol fotelben lehet olvasni az uj könyveket. . nem tudom a régieket nem??? ) és ugyan olvasni nem tud, de ott melegszik. :-))

    Még mindig megvan a tapir is??
    előzmény:
    windycity (92)
     
  9. 2004. augusztus 30. 15:2393.
    sziasztok!
    Jovo Aprilisban szeretnenk US-ba menni egy Amerikai baratnomet es csaladjat meg latogotni de sokan azt mondjak hogy nincs sok eselyunk mert En, a ferjem es a kis fiam (most 15honaps) mennenk plusz lehet hogy terhes leszek addigra.
    Hazunk es a tobb amit kernek van illetve tudjuk igazolni.

    Mit gondoltok egyaltalan erdemes meg probalnunk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 30. 15:0792.
    Taho raccsolo becsi akcentusod csak neked van Nagy Agneska (aka gina_76 VIP-Very Ignorant Person). . . . azt miert nem irod hogy mennyire mosolyogtak a bostoni vamosok amikor kileptettek??. . . . biztos hogy fulig ert a szajuk hogy mesz! Ugyanugy mint az Amerikaban elo pakisztani tapir baratodnak aki feher gez kaftanban bucsuztatott a repuloteren. . . a schwechati vamosoknak meg foldig logott az orruk mert tudtak jossz es maradsz :( . . .
    De valaszolj mar a kerdesre, ha ilyen rossz Amerikaban mint ahogy irtad, akkor miert vagy olyan HULYE hogy megis oda akarsz menni szenvedni? Meg akkor is ha pakisztani tapir baratod megprobalja ott tartozkodasod a leheto legkenyelmesebbe tenni Shrewsburyben, (Banyaburyben) ahol megnyerted a tortat 1. helyezettkent a Banyaversenyen. . . Ja meg valami, ne felejtsd el kicserelni az olajat a seprudben mielott odaerkezel. . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (84)
     
  11. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. augusztus 30. 11:0291.
    Unokatesom gyerekkoraban elt ott, szulei dolgoztak es latogatoba ment tavalyelott nyaron. Bar szulei nagyon jomoduak, alig adtak meg a vizumot neki, pedig akkor csak 17 eves volt. Es elonynek szamitott, hogy nincs jogsija.
    Mindenesetre orulok, hogy nem Pesten kellett vegigcsinalnom a procedurat, mert ott tuti hogy nem adtak volna meg.

    Ja, ismeros az nem art. . :)
    előzmény:
    Infomaker (90)
     
  12. 2004. augusztus 30. 10:5490.
    SZerezni kellene valami ismerőst ott :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (89)
     
  13. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. augusztus 30. 10:4389.
    Ahogy a magyar kovetsegrol itt irtak, keteselyes a dolog. Ugyanolyan szitura egyszer megadjak, egyszer nem, mikor milyen kedvuk van.

    Azert hajra! :)
    előzmény:
    Infomaker (88)
     
  14. 2004. augusztus 30. 10:3988.
    Szerintetek esélyek?

    A feleségemmel mennénk, én 25 , ő 24.

    Lakás nevünkön, hitellel. Kocsi nevünkön, hitellel. bejelentett melóhely, jó 3 éve ugyanaz már, aki papírral igazolja, hogy szabira enged ki csak , és visszavár.

    Bankszámla, arra jön a fizu is, rajta mozgás.

    A feleségem nővéréhez mennénk, neki zöldkártyája van, úgy él kint.

    Jól érzem, hogy nálunk már csak az ügyintéző szimpátiáján múlik?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_556028
    Torolt_felhasznalo_556028
    2004. augusztus 30. 10:2387.
    teanyad huvelyenek szarrulsikkerultegyetlenegyetlen kalanggya utan megszarabbul alakult feregnyulvanyi huvelytermekke, hat ittisitttesza feszzkesfenne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (86)
     
  16. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. augusztus 30. 10:1686.
    Kedves "hüvely", a stilusod kb. olyan megnyero, mint a nicked. Gratulalok!
    előzmény:
    va-gina_69 (82)
     
  17. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. augusztus 30. 10:1685.
    Oke, en leirom a kerdeseket:
    1. Mi a foglalkozasa?
    2. Hol el a csaladja?
    3. Hany testvere van?
    4. Kit latogat meg es milyen kapcsolatban van a meghivo szemellyel?
    5. Mennyi ideig szeretne kint tartozkodni?
    6. Vannak-e rokonai az USA-ban?
    7. Kapott-e mar USA-vizumot korabban, illetve volt-e elutasitott kerelme?
    8. Ki fizeti a lakasat? Mi a munkahelyi beosztasa?
    9. Van nemzetkozi jogositvanya?

    Hirtelen ennyi jutott eszembe. Az egesz nem tartott 10 percnel tovabb. Egy interjuvolo szemely volt.

    Remelem, segitettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (79)
     
  18. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. augusztus 30. 09:5984.
    hat igen, ezt azert mondtak, mert nem hallottak az akcentusodat. a hatad mogott viszont mar kikoptek a ragogumit.
    az nevet, aki a vegen nevet. . :)))))
    előzmény:
    windycity (78)
     
  19. 2004. augusztus 29. 22:4383.
    Koszi a tippet, feltetlenul el fogom olvasni. Udv. :)
    előzmény:
    va-gina_69 (82)
     
  20. 2004. augusztus 29. 19:5482.
    És akkor még nem olvastad kiskegyedsége legújabb hanta-regényét a Visszavágyom külföldre topikban:))))))
    előzmény:
    windycity (77)
     
  21. 2004. augusztus 29. 19:4981.
    Kedves Szamszi!Te még annál is zűrösebb vagy agyilag mint gondoltam:(((A jótanácsaidat tartsd meg magadnak, vagy oszd ki a legközelebbi hozzátartozódnak, vagy annak aki olyan bárgyú, hogy ezt eltűri tőled.
    Aki itt feltűnési viszketegségben szenved az nem én vagyok, hanem te. Te inditasz egy éve itt topikokat, hogy barátokat keresel, meg kibővítenéd a baráti köröd, azután meg elküldöd a jelentkezőkt melegebb éghajlatra. Durva, trágár beszólásaid vannak emberekre, bizonyos topikokban. (Szextanárnőt keresek, Eurotuors csődbement, stb. )Közben csodálkozol, hogy még az egyetlen barátnőd is leráz magáról, mint kutya a vizet, meg nem találsz magadnak munkát már hónapok óta. (Mi a baja?, Áll. keresek)Angolt akarsz oktatni, áron alul, de közben nem tudod megkülönböztetni a a turista vízumot a bevándorlótól. Hááááááááááát. . . . . . . A Csajokban meg azt írod 26-án, hogy másnaptól 3 napra elutazol, aztán már következő nap ott vertyogsz egy másikon. Össze-vissza hazudozol, szemétkedsz. Nem csodálom, hogy sem barátot, sem munkát nem találsz. Ezzel a viselkedéssel(?!)az lenne a világrengető szenzáció, ha sikerülne.
    Most pedig menj, és engedd le a gőzt magadból, még mielőtt a vérnyomásod háromszáz felé menne, és magadra borítanád az asztalt. Mivel rám nem tudod:)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (79)
     
  22. 2004. augusztus 29. 09:4580.
    Kedves SZamszi !
    Kérlek írd meg, hogy intéztél-e már valamit a vízum érdekében a topic nyitása óta. Bejelentkeztél-e már a személyes megbeszélésre ? Vagy esetleg más lépést tettél-e? Közvetlen családtagom már átesett egy beszélgetésen, ha komoly a dolog szívesen ecsetelem , de tudni szeretném hogy állsz . Lili
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (79)
     
  23. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. augusztus 28. 19:4879.
    Nem tudom, hogy komolyan gondoltad e amit irtál, vagy csak hülyéskedtél, minden esetre nagyon bunkó módon tetted. Téged senki nem kérdezett. . . arra próbáltam célozni, hogy mindenki a magáét fújja, senki nem mondta még el töviről hegyire, hogy milyen kérdéseket tesznek fel, csak azt ecsetelik, milyen nehéz megkapni. Veled még itt nem találkoztam és jó lenne ha a jövőben inkább a veled hasonszörű, és intelligenciájú emberekkel levelezgetnél, ez ugyanis ez kultúrált topic, itt nincs helye olyan feltünési viszketedségben szenvedő sötét parasztoknak, mint amilyen te vagy!!!
    előzmény:
    va-gina_69 (72)
     
  24. 2004. augusztus 27. 19:2178.
    Ginacska, igazan irigyellek mert ram nem mosolyogtak Kedden a vamosok csak annyit mondtak hogy " WELCOME HOME " de azt is nagyon jo volt hallani :). . . .
    előzmény:
    windycity (77)
     
  25. 2004. augusztus 27. 19:1077.
    "Azt nem értem, miért gondolják, hogy kinn akar valaki maradni náluk? Azt hiszik olyan nagy szám Amerika". . . Azt bizony. . . . :).
    Ginacska te kulonleges elbiralas ala estel mert teged mar tart karokkal vartak a Harvard-i Egyetemen. Ezt tudtak a Logan repuloteri vamosok is rolad es ezert mosolyogtak rad annyira. . . neked a vizumkeres csak egyszeru formalitas volt. Mi a vizumkeres egy VIP-nak mint amilyen te vagy?. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (37)
     
  26. 2004. augusztus 27. 14:3676.
    na ja, szerintem a 100 dollarokbol elnek, meg a telefonhivasok arabol. . .

    amikor en probalkoztam, 1 perc utan rendre megszakadt a vonal, persze tok veletlenul. A gatyam rament, mire egyaltalan beszelni tudtam valakivel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (75)
     
  27. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. augusztus 27. 12:4175.
    daytona, mindenben igazad van. lehet, hogy masnap, egy mas interjuadonal nem kaptam volna meg.

    szamszi, a magyar kovetseg olyannak tunik, mint a lutri, abszolut nem tudni, ki nyer. :)
    azert proba szerencse. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (73)
     
  28. 2004. augusztus 27. 10:1774.
    Két főnökömnek üzleti út miatt kellett mennie amerikába, persze megkapták 10 évre. Az egyikkel angolul beszéltek a másikkal magyarul, nem értették miért. Mondták, hogy privátban nem szívesen mennének oda, olyanok voltak mint a hiénák.

    Egyik munkatársam(58 éves) most akart kimenni amerikában élő lányához, persze küldött neki meghívó levelet, és mégis elutasították, hogy nem köti ide semmi(saját ház, saját maszek), röhejes. A lánya már 5 éve kint van amerikában, de ö sem mer hazajönni magyaro. -ra mert fél hogy nem engedik vissza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2004. augusztus 26. 23:0973.
    Nem az Osztrák Nagykövetségen kért USA vizumot, hanem az Ausztriában lévő USA Nagykövetségen. Ezt különben már én is hallottam, hogy ott jobban megadják mint Budapesten.

    A hugom júliusban volt, az égvilágon semmit nem kérdeztek tőle. Odament az ablakhoz és azt mondta a pasi, hogy "ma én adok neked vízumot, mert tanuló vagy". Persze másnál a tanuló státusz éppen hátrányt jelentett. Erre valóban nincs semmiféle recept, menni kell és kipróbálni, okosat senki nem tud tanácsolni, szerintem teljesen felesleges is rajta agyalni, hisz nem mi pecsételjük a vizumokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (71)
     
  30. 2004. augusztus 26. 21:3572.
    Te olyan ritka , érthetetlen hülye vagy, hogy az már FÁJJJJJJJJJJJJJJ!!!!!!!!!!!!!!!Egy hónapja egy rakás ember írja neked az ötleteket, saját tapasztalatokat, te meg meg mint egy begyepesedett elmeházi csak szajkózod a magadét. Ne idétlenkedj tovább, hanem ha valóban menni akarsz, akkor kösd csomóba a segged és indulj el vizumodért. Aztán ott majd megtudod miként is működik a nagy gépezet.
    Epekedve várjuk az élménybeszámolódat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (71)
     
  31. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. augusztus 25. 10:5571.
    Az Osztrák Nagykövetségen keresztül hogy csináltathattad meg, amikor csak az amerikain lehet? Milyen kérdéseket tettek fel? Merthogy ez érdekelne leginkább, de eddig még senki nem felelt a kérdésemre, csak a magáét fújja:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_951329 (70)
     
  32. Torolt_felhasznalo_951329
    Torolt_felhasznalo_951329
    2004. augusztus 17. 13:2070.
    En tavaly, eppen egy eve kaptam meg a vizumot 10 evre. . lehet, hogy a suli jatszott ebben szerepet, meg hogy az osztrak nagykovetsegen csinaltattam.
    Elottem ketten is elutasito valaszt kaptak, hallottam tisztan. Nem is tudtom, hogy az interju a kerveny beadasakor zajlik! Fel sem tudtam keszulni, sem meglepodni, mar zaporoztak a kerdesek.

    A meghivo fel raadasul a baratom, en meg szingli vagyok! De megkaptam.
    En is a bostoni Loganon landoltam, de a vamosok aranyosak voltak, szo nelkul megkaptam a pecsetet. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_884459 (69)
     
  33. Torolt_felhasznalo_884459
    Torolt_felhasznalo_884459
    2004. augusztus 17. 03:1769.
    Én úgy tudom, hogy 10 éves vizumot már nem adnak. Anyukám és a hugom júliusban kaptak 1 éves vizumot. A hugom másodszor van itt, tavaly 6 hónapra kapta csak meg.
    előzmény:
    mombasa (11)
     
  34. 2004. augusztus 16. 22:2468.
    Es en csak es kizarolag ROSSZ hireket kapok vizumkeres ugyeben, nem akarlak elkeseriteni. Ugy tunik, kvotajuk van, azaz egy evben csak egy bizonyos szamu vizumot adhatnak ki egy bizonyos orszagnak. Igy aztan, aki kvotan foluli, azt elutasitjak, mindenfajta alaposabb indok nelkul. Ha mazlid van, meg benne vagy a kvotaban.

    De a leirasod alapjan sajnos te tipikus peldaja vagy annak, akirol azt gondoljak az amerikai bevandorlasi hivatalban, hogy azert jossz ide, hogy itt maradj. (Ne erts felre, en is nagy marhasagnak tartom ezt a rendszert, es nagy piszoksagnak, ahogy intezik ezt, de ez van. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. 2004. augusztus 16. 22:1967.
    Kedves jewel,
    bocsanat, hogy kozbeszolok, ful ugyileg.

    A dolog lehet, hogy nagyon mokasnak tunik, de egyszeru azonositasi oka van. Nem biztos, hogy kozismert teny, de a ful alakja epp olyan egyedi es beazonosithato, mint az ujjlenyomat! Az amerikai bevandorlasi hivatal ugyanolyan celokbol ker jo "fules" fenykepet, mintha ujjlenyomatot kerne. Beteszik a szamitogepbe es lefuttatjak (hogy korozott bunozo vagy-e:)) ). Tudom, bizarr a pelda: a bunozok profilkepe is a fuluk miatt keszul elsosorban.

    Nekem is tobbszor kellett fenykepet vinnem anno, fulhiba miatt. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (35)
     
  36. 2004. augusztus 16. 17:3566.

    Mar amikor csak rakattintottam a topik cimere tudtam milyen jo kis vitacsata olvasasaban lesz reszem. :-)
    Csak annyit fuznek hozza, hogy nemcsak az amerikai konzulatuson nehez megkapni a vizumot, hanem pl. a kanadain is. A sogornom szulei sem kaptak meg pedig csak latogatoba mentek volna Kanadaba. Otthon mindenuk megvan megsem sikerult. Elfogadtak, beletorodtek. Mert ugye mit tud csinalni az ember , esetleg megprobalja megegyszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (65)
     
  37. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. augusztus 9. 08:0465.
    www. usembassy. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567965 (64)
     
  38. Torolt_felhasznalo_567965
    Torolt_felhasznalo_567965
    2004. augusztus 7. 21:4264.
    leírod nekem a web oldal cínét, ha megkérlek. megnézném.
    köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (63)
     
  39. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 28. 20:3063.
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_241581 (62)
     
  40. 2004. július 28. 18:4362.
    Neked non-immigrant visa kell mivel turistakent szeretnel kimenni. Ha a neten toldod ki az urlapot + angolul, akkor az idopont keresnel (allitolag) elonyt szerzel 's hamarabb kapsz idopontot. Nyomtasd ki es vidd magaddal az interjura.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (61)
     
  41. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 27. 20:4261.
    Tud valaki abban segíteni, hogy az elektronikus vízumkérelmet hogyan lehet kitölteni? Odáig eljutottam, hogy felmentem a megadott weboldalra, de ott csak olyat találtam hogy electronic non-immigrant visa. . . az lenne az? de nekem turista vízumhoz bevándorló vizum kell ez meg nem az nem? bevándorló vizumot hol találok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. július 27. 19:5260.
    Neeeem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (58)
     
  43. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. július 27. 19:5059.
    És zavar? Bár én is ilyen "egyszerű" lélek lehetnék mint te:)))
    előzmény:
    Pelican (57)
     
  44. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 27. 19:4158.
    Ugye nem fogtok itt semmiségen vitatkozni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. július 27. 19:3457.
    Ne aggodj, neked is megvan am a RAD jellemzo stilus!
    :))))))))))
    előzmény:
    kingacica (56)
     
  46. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. július 27. 18:2556.
    Képzeld van logikám, és ha neked egy egyszerű kérdés is pimasz. . . hát. . . Azonkívül már egyszer megkérdezted tőle, hogy miért akar az usába menni, akkor nem kaptál rá választ, ezért megkérdezted mégegyszer, szinte szó szerint ugyanabban a rád jellemző "stílusban". Te annyira de annyira logikus vagy. . . ugye?
    előzmény:
    Pelican (54)
     
  47. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 27. 17:5755.
    De én Amerikába akarok menni, ott élnek a rokonok is. Tudomásul veszem, hogy nem könnyű kijutni, de megpróbálom és ki tudja, lehet hogy szerencsém lesz!
    előzmény:
    Pelican (54)
     
  48. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. július 27. 17:4554.
    miert teszel fel szemtelen kerdeseket?

    En elolvasva itt a sok negativ valaszt termeszetesnek tartom hogy nem oda mennek aholva annyi gond, penz es fejfajas kell!

    Az en kerdesem logikus. Lehet hogy neked , marmint logikad nincs, azert kerdezel pimaszul?
    előzmény:
    kingacica (53)
     
  49. Torolt_felhasznalo_900863
    Torolt_felhasznalo_900863
    2004. július 27. 15:2353.
    Már leírta miért akar kimenni. Nem tudsz olvasni?
    előzmény:
    Pelican (50)
     
  50. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 27. 09:0752.
    Nekem is kezd elmenni a kedvem az egésztől. Viszont szívesen megnézném egyszer milyen Amerika. A rokonok meg kint élnek Los Angelesben ez kapóra jön, így legalább meg tudom őket látogatni odakinn. Tényleg nagyon sok szép hely van a világon, de sok helyre kell még vízum az USA-n kivül is. Mindenesetre imádok utazni, számomra új országokat felfedezni, Amerikát sem szeretném kihagyni!
    előzmény:
    Pelican (50)
     
  51. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. július 27. 08:5751.
    Pl. Uganda
    Kina
    Pakisztan
    Venezuella
    Sudan

    csak egy par, ahol senki nem ker semmit alairj, fel sem tetelezik hogy OTT szeretnel maradni :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. július 27. 08:5550.
    Mar neharagudj, de ezt a topikot vegigolvasva, fel nem tudom fogni, miert akarod magad ilyen torturanak kitenni???? Marmint hogy Amerikaba utazni???
    Annyi szep hely van meg a vilagon, ahol biztos nem voltal. Ahova egyszeruen, olcson vizumot kapsz.

    Ahol nem kell magad kitenni amit itt egy paran leirtak. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (47)
     
  53. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. július 27. 08:5249.
    A vilag kozepenek??
    hajajaj
    es a vilag legokosabbjanak, leginteligensebbjenek, legjobbjanak, legbekeszeretobbnek, legmuveltebbjenek, legjobbaninformaltjanak, legleglegjebbjenek :))))))

    Es hogy ezt a vilag, ez a buta, informalatlan, felrevezetett, muveletlen, ostoba vilag nem tudja,

    ne csodalkozz ha mi magyarok, fel vagyunk haborodva:)))))))))
    előzmény:
    Rumcajszne (45)
     
  54. 2004. július 26. 23:1048.
    Igen. . . . lehet, hogy hihetetlen de sok magyar itt akar maradni. Mint mar emlitettem, sok az illegalis emberke es meg igy is jobban elnek itt mint otthon+ mindent megtesznek azert. hogy itt maradhassanak. Csodalod, hogy az amerikaiak 100-szor meggondoljak magukat, kinek adnak vizumot?! Ha tenyleg minden papir okes nalad. . . talan beengednek. . . . . es nem, nem elegendo biztositek ha alairsz egy papirt, hogy tenyleg hazamesz par het mulva. Amugy en akarkivel beszelek itt. . . . ok szeretik a magyarokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (37)
     
  55. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 26. 21:0547.
    Igazad lehet, bár azt nem tudom a magyarok összességében mennyire érzik magukat a világ közepének. Az viszont tény, hogy pl. van olyan angol, meg skót aki azt se tudja, hol van Mo. Szomorú. . .
    előzmény:
    Rumcajszne (45)
     
  56. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 26. 21:0446.
    OK megfogadom a tanácsod.
    előzmény:
    Pelican (44)
     
  57. Torolt_felhasznalo_894666
    Torolt_felhasznalo_894666
    2004. július 26. 17:2445.
    "nagy részük azt se tudja hol van Mo. Néha azért Eu. térképét is nézegethetnék"

    Es azt hallottad, hogy a francia es angol emberek SEM tudjak hol van Mo? Pedig ugyanazon a kontinensen vannak? Szerintem mi, magyarok, jobban gondoljuk magunkat a vilag kozepenek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (39)
     
  58. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. július 26. 17:1044.
    Szerintem ha "vigyorogni" fogsz, nagyobb eselyed van, mintha mondjuk "asztalt borogatnal". :))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (42)
     
  59. Torolt_felhasznalo_982820
    Torolt_felhasznalo_982820
    2004. július 26. 12:2743.
    Nem kell vigyorogni, csak szerintem döntő az első benyomás. Erre tényleg nincs recept. Én is sok fórumon olvasgattam, mielőtt mentem a követségre, és azt tapasztaltam, hogy mindegy, hogy mi van a neveden, mennyit keresel. . . nem számít.
    Volt két fiú ismerősöm, ők egy konferenciára menetek ki. Az egyik fúnak vállalkozása volt, kocsi, ház a nevén, magas jövedelem és nem kapta meg. A másik semmivel nem rendelkezett, még a fizetése sem volt magas és megkapta.
    Nem lehet tudni, hogy mi a jó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (42)
     
  60. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 26. 12:2242.
    jó kilátások, akkor ezek szerint vigyorogni kell mint a vadalma, akkor több az esély?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_982820 (41)
     
  61. Torolt_felhasznalo_982820
    Torolt_felhasznalo_982820
    2004. július 26. 12:0041.
    Én kb. másfél éve kértem vizumot. Bementem a követségre az előre egyeztetett időpontban, leadtam a papírjaimat és vártam. Szólítottak, odamentem a pulthoz és elkezdett kélrdezgetni a nő angolul. Hol dolgozom, mennyit keresek, kihez megyek, honnan ismerem, mennyi ideig akarok kint lenni. Kb. 3 percig tartott. Majd valamit ráfirkált a papíromra és mondta, hogy üljek vissza és várjam meg, amíg elkészül a vizumom. Három hónapra kaptam és egyszeri belépésre.
    Röviden ennyi. Szerintem már abban a pillanatban tudja, hogy megadja-e vagy nem, amikor rád néz. Abszolut pofára megy. Én legalábbis így éreztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. Torolt_felhasznalo_113854
    Torolt_felhasznalo_113854
    2004. július 26. 11:4840.
    off:
    Sehol sincs kolbaszbol a kerites es a masik szemeben mindig konnyebb meglatni a szalkat. . . Mindenhol vannak normalis es hulye emberek, nem kell allandoan altalanositgatni. En is boven tudnek negativ amerikai tapasztalatokrol beszamolni. Azt meg utalom, h vki kulfoldon lakik es ocsarolja a sajat hazajat:(( En pl. soha nem tudne lemondani az allampolgarsagomrol. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (39)
     
  63. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 26. 11:3239.
    OK. . . elismerem van amiben igazuk van. . . csak nem ezeket kéne hangoztatni, hanem néha kiemelhetnék azokat is, amikben jók vagyunk. Mert ha mindig csak rosszat hallanak rólunk, ne csodálkozzunk ha úgy állnak hozzánk, ahogy állnak, meg megutálnak minket. Viszont az elég durva, ami a tv-ben volt, hogy nagy részük azt se tudja hol van Mo. Néha azért Eu. térképét is nézegethetnék ha nem lennének annyira elájulva maguktól és akkor talán nem tennének minket vhová közép-Afrikába. . . erről ennyit.
    előzmény:
    Fentergo (36)
     
  64. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 26. 11:2938.
    100%-ig igazad van, csak attól félek én is, hogy amilyen könnyen dühbe jövök a végén rájuk borítom az asztalt:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (35)
     
  65. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 26. 11:2737.
    Köszönöm, rendes vagy. Azt nem értem, miért gondolják, hogy kinn akar valaki maradni náluk? Azt hiszik olyan nagy szám Amerika, hogy máshol már nem is lehet létezni rajtuk kívül? És mi van akkor ha aláírok így papírt, hogy visszatérek és ha nem akkor vállalom a felelősséget? Ez elég biztosíték nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_113854 (33)
     
  66. Torolt_felhasznalo_692755
    Torolt_felhasznalo_692755
    2004. július 26. 10:3036.
    Cicamica!
    Azert ne legyunk mar ennyire onerzetesek es naivak (meg akkor sem, ha csak 24 evesek vagyunk) :-D
    Mindenki tisztaban van vele, hogy a magyarok
    nehezkesek = stimmel!
    szomoruak = timmel!
    baratsagtalanok = stimmel!
    alkoholizalas = stimmel!
    sokan nagyon fiatalon elapatkolnak (egeszsegtelen eletmod miatt) = stimmel! Sajnos. :-(
    Es akkor nem is emlitetted pld az ongyilkossagban milyen "elokelo" helyezettek vagyunk. :-(((
    Hol vannak itt (ott) elferditve a dolgok??? Kerdem en.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (31)
     
  67. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 26. 10:1835.
    Nos, én eddig csak másnak intéztem a vízumát, de úgy ahogy van, az egész rendszer felháborító (szerintem nem mondtam újat). Megalázó, hogy két hét óceánparti nyaralásért az ingatlanokról és a szülők betegségéről kell beszámolni, amikor öngyilkos merénylőket simán beengednek az országba. Megalázó, hogy több órát kell sorban állni a talánért, amikor magyarok kockáztatják életüket Irakban.
    Amúgy nagyon szeretnék kijutni Amerikába (nézelődni, tanulni, kirándulni), de ezekkel a feltételekkel nem.
    Összehasonlításképpen, a Mexikói követségen a vízumügyintézés: Kitöltesz egy lapot, adsz hozzá két fényképet (nem, nem olyat mint az amcsik kérnek, az a kétfülű kép röhej, az egyik ismerősöm visszaküldték, mert nem eléggé látszott az egyik füle a képen) -- és ennyi. Nem tudom, miért vagyunk mi az a nagyon rizikós állam, miért kell ennyi vízumkérelmet visszautasítani, amikor a visszautasítottak nagy része huszonéves fiatal. Bocsánat, csak egyszerűen annyira felbőszít ez a helyzet, és az egész rendszer: én biztos nem tudnám végigülni csendben, alázatosan ezt a procedúrát, tuti összevesznék velük:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  68. Torolt_felhasznalo_113854
    Torolt_felhasznalo_113854
    2004. július 26. 10:0734.
    Amennyire en emlekszem, tolem sak azt kerdeztek, h miert akarok kimenni es nagyon baratsagosan elebszelgettem egy amerikai fiuval:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (32)
     
  69. Torolt_felhasznalo_113854
    Torolt_felhasznalo_113854
    2004. július 26. 10:0533.
    En nyolc eve kertem, kb. ugyanolyan korulmenyek mellett, mint Te -en eppen ket diploma kozott voltam, a masodikra gyujtottem az USA-ban anyagot- es siman megkaptam 10 evre. Igaz, a beutazasnal tovirol-hegyire kikerdeztek a szakdolival kapcs. , de ezen nem akadtam fenn. A baratnom viszont harom eve kerte: ket hetre szeretett volna a baratja utan menni, aki egy angol csaladnal dolgozik, kettos allampolgar es a baratnomet a csalad hivta, hogy menjen el veluk nyaralni. A kerelmet elutasitottak arra valo hivatkozassal, h nem latjak biztositottnak, h vissza fog jonni:(( Hatter: osztrak mh. munkavallalasival, magyar vallakozas, gyonyoru lakas, kocsi es persze bankszamla. Es erre nem jonne o vissza. . . Szerintem az ugyintezotol is fugg, mert ugyanakkor olyanok, akiknel evidens volt, h dolgozni akarnak, megkaptak a vizumot. Nekem nagyon visszatetszo az is, h ha telefonon kersz idopontot, emelt dijas a hivas, ide-oda kapcsolgatnak es a vegen kapsz egy gigantikus tel. szamlat (legalabbis a baratnommel ez tortent) . Nekem meg ket evig ervenyes a vizumom, jovore szeretnem is kihasznalni, de annak utana kell jarnom, ha ha a mar lejart utlebelemben van, vajon ervenyes-e. . . Remelem, sikerrel jarok:)
    Neked is szurkolok!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 26. 09:5832.
    Na de. . . nem azért nyitottam ezt a topicot, hogy az amerikaik milyenségét kitárgyaljuk, hanem azért, hogy többet megtudjak arról, hogy hogyan zajlik egy ilyen vízum interjú. köszönöm mindenkinek a hozzászólást, bár eddig többnyire csak azt mondtátok, hogy milyen nehéz megkapni, de azt nem irtátok le, hogy konkrétan mi történik az interjún, milyen kérdéseket tesznek fel stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (31)
     
  71. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 26. 09:5431.
    Nem akarok senkit sem bántani, de hogy szeretnék a magyarokat az amerikaiak az nem túlzottan igaz. Egy volt angol tanárom nagynénje évek óta kint él, és kint van egy kinti magyaroknak szóló újság, amiben lehoznak bizony elég durva cikkeket rólunk (meg a többi amerikaiban is) pl. az angol tanárom felolvasott egy párat, azzal tömik a fejüket, hogy a magyarok mennyire nehézkesek, szomorú és barátságtalan nemzet, valamint nálunk van a világon az egyik legtöbb alkoholista és sokan fiatalon elpatkolnak a rossz életmód miatt. . . pont ők adnak elő, akiknek a 75%-a túlsúlyos. . . szóval sok minden rosszat terjesztenek rólunk, csak azt nem tudom, ki adja elő néha így elferdítve a dolgokat nekik. Biztos vmi jóakarónk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_241581 (30)
     
  72. 2004. július 26. 01:2730.
    szia,

    Ok szeretik a magyarokat. . . . . . miert kell szidni oket?!
    előzmény:
    tittipetti (25)
     
  73. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. július 25. 22:5529.
    Sajnos tevedtel. :)
    nem utott sziven.
    Csak azt nem tudom hogy TE honnan ismersz 3 koszos lumpen amerikait??? :))))))))

    Mert en itt elek, es egyet sem ismerek :))))))))
    előzmény:
    tittipetti (25)
     
  74. 2004. július 25. 21:4828.
    nekem egy kicsit mások a tapasztalataim az ügyintézésről. . . fél 9-re rendeltek be minket és fél 2-kor kerültünk sorra. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_649198 (26)
     
  75. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 25. 19:4927.
    Köszi, te legalább visszaadtad a hitem. . . . akkor talán mégis van valamennyi reményem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_649198 (26)
     
  76. Torolt_felhasznalo_649198
    Torolt_felhasznalo_649198
    2004. július 25. 19:3226.
    Szamszi, volt mar tobb topic az USA vizumrol, szerintem vissza tudod meg oket keresni. . . ott is sokan leirtak a tapasztalatukat, velemenyuket.
    En annyit tudok Neked irni, hogy az en ismeroseim, rokonaim eddig mind teljesen pozitiv dolgokat mondtak ugy mint a vizum megkapasarol, mind a Kovetsegen torteno ugyintezesrol (udvarias, korrekt, gyors).
    Akiknek mi kuldtunk (kozjegyzovel hitelesitett) meghivolevelet, MINDENKI megkapta a vizumot. Volt aki 10 evre, volt aki csak 3 honapra, de senkit nem utasitottak el.
    Volt olyan fiatal, aki ugyanazokkal a parameterekkel adta be a turistavizumot, mint Te (vagyis gyakorlatilag semmi kotodese nem volt Magyarorszaghoz), annyi kulonbseggel, hogy o fiu, es megis megkapta. Sot, nem is egyszer, hanem eddig 2 alkalommal. Az egvilagon semmi problema nem volt, sem a Kovetsegen, sem a repuloteren a belepesnel.
    Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (1)
     
  77. 2004. július 25. 19:1625.
    Húúúú, de szíven ütött, amit írtam. Ezek szerint koszos, lumpen amerikainak érzed magad? Hidd el, én személy szerint 3 koszos lumpen amerikait ismerek, akik idejöttek, munkát vállaltak, és aztán szarban hagyták a megbízójukat, szó nélkül leléceltek.

    Egyébként, lehet, h baromira fáj, de nem tőled függ, ki megy Amerikába. Sajnos. . . .
    előzmény:
    Pelican (8)
     
  78. Torolt_felhasznalo_692947
    Torolt_felhasznalo_692947
    2004. július 25. 18:3624.
    Van 10 eves is, en is azt kaptam anno. Amig szingli voltam addig ugy elutasitottak, hogy meg arra sem volt ido hogy megkerdezzem miert, utana ahogy ferjhez mentem, rogton egy 10 evest nyomtak bele. Itt Angliaban eloszor nagy interjuk meg minden volt, akkor nem adtak meg, utana meg POSTAN kb 3 nap alatt kikuldtek annelkul hogy behivtak volna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (22)
     
  79. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 25. 18:2423.
    de én nem munkát akarok kinn vállalni, csak rokonlátogatásra megyek. . . ennyi. . . nem tudom miért kell ezt túllihegni. A munkával nincs gond, szept. -től szeretnék dolgozni, de mi van akkor ha mondjuk viszem a szerződésem. Felhívják a munkaadómat, hogy tud e róla hogy hónapok múlva hetekre el akarok húzni a munkahelyemről? Gondolhatod, hogy egyből menesztve leszek és még a vizumot sem kapom meg, mert akkor úgyanott tartok, hogy az indulás dátumától ismét munkanélkülivé válok. Nem igaz, hogy ez ennyire körülményes.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_215633 (21)
     
  80. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 25. 18:2122.
    És egy 24 éves fiatal pályakezdőnek honnan legyen még saját vagyona, ingatlana, autója, lakása, jól fizető munkahelye, duzzadó bankszámlája, férje, gyereke, beteg idős szülei stb. . . nem igaz, hogy pár heti kintlét miatt ennyit kell szívozni. Csak rokonlátogatásra megyek, lehet, hogy egy-két hétnél nem is lesz több. . . mellesleg 10 évre hogy adhatnak vizumot? én úgy tudom, hogy a turistavizum csak 3 hónapig érvényes.
    előzmény:
    mombasa (19)
     
  81. Torolt_felhasznalo_215633
    Torolt_felhasznalo_215633
    2004. július 25. 18:1921.
    Szia
    valoban eleg maceras igy, hogy semmit sem tudsz igazolni. Nem jarsz iskolaba?Mert akkor lehetne J1-es vizumra jelentkezni ami egy rovid tavu munkavallaloi vizum 4honap melo-1 honap utazas de ehhez kell iskolalatogatasi igazolas egy felsooktatasi intezmenybol-lehetoleg nappali tagozatosrol.
    A te esetedben csak a szerencsere bizhatod magad, hogy milyen konzult kapsz, valamint ha tenyleg van valami ismeros aki alkalmazna a cegenel pl. szeptembertol akkor arrol igazolas.
    Sok szerencset!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2004. július 25. 18:0220.
    az USA-ba az mehet ki:1. még iskolás, az egyetmista már rizikósabb. 2. akinek itthon van saját családja;gyerek nem akadály, sőt!, jó állása, sok pénze. . .
    A többieknek sajnos szerencse kérdése. . . .
    előzmény:
    Diperte* (17)
     
  83. 2004. július 25. 17:5819.
    Az igaz, hogy volt meghivó levelem, de szerintem nem ez a lényeg hanem a kötődés. Bankszámla, auto, ingatlan életbiztositás, munkahely jó fizuval, ami lehetőleg átutalással érkezik-van bankban nyoma-, esetleg egy , két gyerek aki marad itthon, idős szülök, ha beteg igazold orvossal. Nekem van ismerősöm , huszonéves, ő is meg kapta.
    előzmény:
    Diperte* (17)
     
  84. 2004. július 25. 17:5818.
    Az igaz, hogy volt meghivó levelem, de szerintem nem ez a lényeg hanem a kötődés. Bankszámla, auto, ingatlan életbiztositás, munkahely jó fizuval, ami lehetőleg átutalással érkezik-van bankban nyoma-, esetleg egy , két gyerek aki marad itthon, idős szülök, ha beteg igazold orvossal. Nekem van ismerősöm , huszonéves, ő is meg kapta.
    előzmény:
    Diperte* (17)
     
  85. 2004. július 25. 17:4617.
    Szia Mombasa!
    Írd már meg légy szíves Te milyen vízumot kértél és hogy kaptad meg ?
    Egy közeli ismerösöm vízumkérelmét most utasították vissza. Egyetemista, egy éve megvan, jó eredménnyel. Túrista vízumot kért, simán kidobták.
    Osszd meg velünk a történeted !
    Köszi elöre is Dip
    előzmény:
    mombasa (11)
     
  86. 2004. július 25. 17:4616.
    Nincs ebben semmi trükk. Egyébként én kirándulni megyek nem dolgozni, szerintem a legfontosabb a minnél több kötödés amit papirokkal igazolsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (15)
     
  87. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 25. 17:4015.
    hogy csináltad, hogy tíz évre kaptál vizumot? Ez ilyen munkavállalási v. mi? Én úgy tudtam, hogy csak egy kép kell. . .
    előzmény:
    mombasa (11)
     
  88. 2004. július 25. 17:3814.
    Szia,

    Nem akarlak elkeseriteni, de tenyleg nagyon nehez a kijutas ide. En mar regota itt elek. . itt mentem ferjhez. . sajnos sok olyan esetrol tudok ahol a szingli, fiatal lanyok nem kaptak turista vizumot. Mivel garantalni nem tudod az amerikai hatosagoknak, hogy tenyleg hazautazol 3 honap mulva (hogy is tudnad?!) ezert inkabb nem engednek be. Rengeteg fiatal el itt feketen. . . . Azert proba szerencse. . . . de sokba fog neked kerulni, foleg ha a repulojegyet is megveszed elore. Amugy az amerikai nagykovetsegen perfektul beszelnek magyarul az alkalmazottak. . . . ne felj a kerdesektol, csak legy oszinte:) Ja! A meghivoleveledet ne felejtsek el kozjegyzovel hitelesiteni!! Sok szerencset!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (10)
     
  89. 2004. július 25. 17:3513.
    nem akarlak elkeseríteni, de az esélye annak hogy megkapd a vízumot nulla. . . nem köt semmi az országhoz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (1)
     
  90. 2004. július 25. 17:3312.
    Nem kell erkölcsi. 100 dollár a koltség, minnél több kötődésed legyen az anyaországhoz. Kell még 2db spéci foto-ezen jókat lehet röhögni-és biztos csak a h. . . . lál.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (10)
     
  91. 2004. július 25. 17:2911.
    Hello srácok, én most kaptam tiz évre vizumot az usa-ba. nincs orvosi vizsgálat ujlenyomat van, de csak egyröl. szimpatikusak, ha Te nem vagy kekec. Mosolyognak beszélnek magyarul ha Te nem angolul, nem rosszabbak mint bárki más.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (10)
     
  92. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 25. 17:1810.
    Tényleg? És hogy zajlik egy ilyen interjú egyáltalán? Magyarul beszélgettek? Angolul nem kell? Azt hallottam, hogy van egy üvegfal, aminek a túloldalán egy csomó ember kémlel és figyeli a beszélgetést? Tényleg vesznek ujjlenyomatot is és orvosi vizsgálaton is részt kell venni? Itt mit csinálnak és kb. mennyi a költsége? Azért faggatózom, mert a tapasztaltaktól, akiknek sikerült, szeretném megtudni, mi a fortélya, mit kell tenni, v. mondani ahhoz, hogy biztosan megadják? Erkölcsi bizonyítvány kell hozzá?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. július 25. 17:189.
    "ki a fene akar kint maradni annyi ideig, en amigy is nagyon csaladcentrikus es hazaszereto vagyok, ugysem talalnam ott a helyem sokaig. "

    Szerintem sokkal egyszerubb lenne az eleted, - megovni magad a 300 vernyomastol mar nem is beszelve- ha el sem jonnel. Minek? Hidd el, ugysem tetszene itt :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (7)
     
  94. Torolt_felhasznalo_167785
    Torolt_felhasznalo_167785
    2004. július 25. 17:158.
    "Csak azt nem ertem, hogy kis hazankba meg minden koszos lumpen amerikai vizummentesen bejohet"

    Nem tudom mit nem ertesz ezen!!

    Egyetlen koszos amerikai sem akar kis hazadban maradni. Erted aranyos!!!!!!!
    előzmény:
    tittipetti (3)
     
  95. Torolt_felhasznalo_364380
    Torolt_felhasznalo_364380
    2004. július 25. 17:047.
    Hát igen. Valóban nagyon macerásnak tűnik. Nekem is küldenek meghívólevelet, de milyen kinti konzulnak kell hitelesíteni? Az nem elegendő, ha a rokonom leírja, hogy max. három hónap múlva hazautazom? Főleg annak a bizonyításával vagyok gondba, ami garantálja nekik, hogy visszatérek. Ki a fene akar kint maradni annyi ideig, én amúgy is nagyon családcentrikus és hazaszerető vagyok, úgysem találnám ott a helyem sokáig. Szóval nem elég ha aláírok egy nyilatkozatot, hogy visszatérek? Mellesleg el szeretnék helyezkedni pár hónapra, de akkor is szívozni fognak, hogy a munkáltatómtól kérjek igazolást, elenged e szabadságra, ő meg úgy sem fog pár hónapra elengedni, szóval akkor úgyan ott vagyok, mintha nem lenne munkám. Mivel igazolhatnám, hogy ideköt valami? Ti hogy csináltátok? Nem szeretnék feleslegesen kidobni egy csomó pénzt a kez. költségre és a rokonaimat sem akarom felültetni. Már az indulás időpontja is le van zsirozva, 300 lesz a vérnyomásom, ha minden eltervezek és a végén nem utazhatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  96. 2004. július 25. 16:466.
    Én egy olyan igazolást vittem, hogy X cég alkalmaz majd egy bizonyos időponttól kezdve. . . . ha van ismerősöd, aki hajlandó ilyen papírt adni, az nagyon jó, ugyanis ellenőrizhetetlen. Ha felhívják, mondhatja, hogy naná, jan. 1-től felvett :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (1)
     
  97. 2004. július 25. 14:115.
    Ja, és mindez úgy esett meg az öcsémmel, h egy rokonunk meghívólevelet küldött neki. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (1)
     
  98. 2004. július 25. 13:584.
    A környezetemben többen kaptak a közelmultban vízumot, a bekért igazolások alapján úgy tűnik hogy azt vizsgálják, van-e motivációja a vízumigénylőnek arra hogy visszajön Mo-ra.
    Ingatlanról tulajdoni lapot, és jövedelemigazolást kértek, ezenkívül még a bankszámlakivonatot is be kellett mutatni.
    Egy ismerős fiatal párról tudok, akiket nemrégen elutasítottak, nekik sem lakásuk, sem rendszeres jövedelmük nem volt és nem is tanulnak, biztos rosszhiszeműen azt feltételezték róluk hogy dolgozni akarnak az USA-ban.
    Egy fiatalról tudok aki nemrégen ment ki, neki sincs nagy jövedelme, ingatlant sem tudott igazolni, viszont benyujtotta a meghívólevelet, és egy olyan igazolást hogy súlyosan beteg az édesapja, ezzel meg tudta győzni őket arról hogy hamarosan vissza fog jönni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (1)
     
  99. 2004. július 25. 13:333.
    Sajnos az öcsém úgy járt, h 22 éves volt, nem volt munkája, lakás a nevén, feleség vagy gyerek, befizetett egy csomó pénzt a kérelemre, és undorító módon elutasították. Persze a pénzt nem adták vissza. Csak azt nem értem, h kis hazánkba meg minden koszos lumpen amerikai vízummentesen bejöhet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (1)
     
  100. 2004. július 25. 13:152.
    Szia, Szamszi!

    Aki nem kapta meg, az azt fogja mondani, hogy kötözködnek, aki megkapta, attól azt fogod hallani, hogy rendesek. . .
    Velem rendesek voltak, amikor 10 éve először kértem. Volt hivatalos meghívólevelem, ottani jegyző hitelesítette, és ez elegendő volt. Nekem sem voltak gyerekeim, lakásom, munkám. . .
    A pofon a reptéren ért, mikor Bostonban leszállt a gép. . . pattogó tisztek, egyik kérdés a másik után. . . én meg ugye a gimiben tanultam az angolt, egy kukkot se értettem a dumájukból. . . bevittek valami őrszobára, és csak a riadt rokonok kezébe adtak ki. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364380 (1)
     

Címlap

top