Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolakezdés!

vera70
Létrehozva: 2004. augusztus 14. 09:38
Sziasztok!Mint először iskolába menő gyermek anyukája érdeklődnék a tapasztaltaktól kinek milyen iskolatáska jött be pontosabban a gyerkőcnek ?Milyen tipus a jó?a nagyságára nézve és az esztétikum sem mellékes...Köszönöm a segitségeteket!!!!!!üdv.vera
  1. 2004. augusztus 14. 13:0926.
    Volt egy olyan kóbor gondolatom, hogy 2 év múlva jó les za kislánynak, amit most a fiamnak vettem, de már látom, hogy ez naivitás volt. . . A versenyautós egyébként sem lene jó! :-))))
    Azért remélhetőleg 2 évet kibír a táska! :-))))
    előzmény:
    bababetű (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. augusztus 14. 13:0725.
    Hát lányok, vessetek rám követ, az én fiam örörkölt táskával fog iskolába menni:)
    Az öcsémé volt ( most 23 éves) No. -ból kapta, sztem kb. egy évig hordhatta. Így most van két tök jó táskánk. A fiam meg tojik rá, felpróbálta ( hosszas unszolásra), majd kihúztam belőle egy "jó"-t és ment vissza a szobájába. A tolltartóját, többi motyót megtekintette, azt csá.
    A sulit már várja nagyon, de a részletek nem érdeklik. Igazi pasi:( :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. augusztus 14. 13:0424.
    Igen :o))
    Most neki rózsaszín iskolatáskája van, mert ez volt a kedvenc színe. Ruhái is.
    Amikor tavasszal szandált akartam neki venni, tiltakozott a rózsaszín ellen, mert az már nem nagylányos :o))))

    Abszolút nem divatmániás, a lényeg, hogy a ruhán legyen állatfigura. Na de úgye a suliban lesi a "nagyokat" a 3-5. -es lányokat :o)))

    Táskában nem volt nagy választék, ami árban is megfelelt a 2-3 évi használatra. Pl. sötétkék, sötétzöld, fekete, piros, terepszínű, keki, barna neki nem is tetszett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (21)
     
  4. 2004. augusztus 14. 12:5923.
    Nem lehet, hogy az iskola adja a "kezdő-csomagot"? Elég szép kis listát kaptunk, hogy mennyi füzet, ceruza vonalzó, logikai készlet, stb. . . Lehet, hgoy ti egyben megkapjátok, nem? Szülői nem volt ilyesmiről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907008 (20)
     
  5. 2004. augusztus 14. 12:5822.
    Amikor mégy a tankönyveket augusztusban megvenni, akkor biztos, hogy adnak egy listát. Minden iskola, minden tanár mást kér.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_907008 (20)
     
  6. 2004. augusztus 14. 12:5721.
    Én is ilyen tanácsot kaptam, pedig nekem fiam van! :-) Nem érdemes nagyon drágát venni, mert az első táska 2 évig játszik. . . Pl a fiam most egy versenyautós mintájúhoz ragaszkodott. Kemény falú, több rekeszes, sötétkék, jól tisztítható, olyan vízszintes, mert ebben állítólag jobban áttekinthetőek a dolgok. Párnás a vállpántja és 3000 forint volt a Tescoban. . . Remélem beválik, mire a kislány is megy suliba már tapasztalt iskolakezdő anyuka leszek! :-))
    előzmény:
    bababetű (18)
     
  7. Torolt_felhasznalo_907008
    Torolt_felhasznalo_907008
    2004. augusztus 14. 12:5720.
    Sziasztok !
    Az én fiam is most kezdi az első osztályt , mi nem kaptunk listát , hogy mit kell megvenni . kérlek irjatok pár dolgot , mire lesz szükség első osztályban ?!
    Gondolom az első napokban megmondja a tanitónéni és rohangálhatunk. Ezért szeretném a fontos dolgokat előre beszerezni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 14. 12:5519.
    Igen, olyan, teljesen kemény falú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (16)
     
  9. 2004. augusztus 14. 12:5418.
    Még valami. Nem tudom a fiúknál ez hogy működik, de a lányok úgye először "babás" lányok, utána már egyszer csak "nagy" lányok lesznek.
    Ezért én a táskavásárlásnál arra is gondoltam, hogy inkább olcsóbbat veszek, (ami persze nem biztos, hogy nem olyan tartós) mert amikor az én kicsi lányom 10 éves lesz, akkor az elsős "dedós" táskájában már nem biztos, hogy szívesen megy a suliba :o)))))

    Lehet, hogy egy fiú 5 évig is elvan egy sötétkék táskával, és nem igazán érdekli a dolog.
    előzmény:
    vera70 (12)
     
  10. 2004. augusztus 14. 12:5317.
    Helló! :-)))
    Köszi az ötletet, még úgyis megyek papírboltba, mert 1-2 dolog még hiányzik a listáról. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681973 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_681973
    Torolt_felhasznalo_681973
    2004. augusztus 14. 12:5116.
    Szia mamakolléga!
    Mi is!
    Szal olyan , mint egy kis dosszié, csak kemény. A drágábbat vedd, ami egészen kemény műa. bevonatú. Ne a sima keménypapírost. A kis füzeteknek való , Nationale Geographic mintás asszem 700 Ft körül van a hiperekben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900834 (15)
     
  12. 2004. augusztus 14. 12:4815.
    Szia! :-)
    Ez milyen füzettartó?
    Mi most megyünk elsőbe, már nagyjából együtt vannak a dolgok, de ez jó ötletnek tűnik!
    előzmény:
    bababetű (11)
     
  13. Torolt_felhasznalo_380977
    Torolt_felhasznalo_380977
    2004. augusztus 14. 12:4714.
    Jó étvágyat mindenkinek & kellemes hétvégét!!!:o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_380977
    Torolt_felhasznalo_380977
    2004. augusztus 14. 12:4613.
    Tényleg, nekünk is sok zsebes kivülről, az egyik zsebben pedig van egy tépőzárral rögzített tolltartó is, ha nem lenne elég hely a cerkáknak. A választás mindenképpen a tiétek, no meg melyik tetszik a gyereknek. . . valaha a Herlitz táskák is jók voltak, négy évig bírta az egyik keményfalú, olyasmi volt, mint a mostani Budmilok, kinézetre, csak az egész kemény falú volt, nem tudom, létezik-e még????l
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 14. 12:4412.
    Köszönömszépen mindenkinek a sok ötletet és tanácsot. . . élni fogunk velük!!!!!!! Vera
    előzmény:
    bababetű (11)
     
  16. 2004. augusztus 14. 12:4011.
    Csak még egy adalék: legyen kívül is zsebe a táskának, ha pl. valami uzsonnát, vagy vizet , papírzsebkendőt készítesz be neki, ne a tanszerek közé kerüljön.

    A füzeteknek én vettem merev, keményfalú gumis füzettartót, mert bizony a füzetek igencsak használatban vannak :o)) ha csak úgy bevágják a tatyóba, hát gyűrödik jócskán.

    Sok sikert az iskolakezdéshez ! :o)))))
    A lányom most megy 2. -ba.
    előzmény:
    vera70 (6)
     
  17. Torolt_felhasznalo_380977
    Torolt_felhasznalo_380977
    2004. augusztus 14. 12:3810.
    Mi sokféle iskolatáskát kipróbáltunk. . az elhasználódás miatt sajnos. Tapasztalat révén mondom, nekünk a gimnazista fiam 20 kg-nyi tankönyveinek a Cassone(penészzöld, kosztűrő színű) tatyó, kemény háttal fakkokkal nagyon bejött. A lányomnak , aki most 7. -be megy, szóval neki a Schneiders cég Walker tipusú táskája tűnik strapabírónak. Szintén fakkos, kemény hátú és aljú. Nem lesznek saláták benne a könyvek. Ennek a cégnek a táskáit tudom ajánlani, nagyon nagy a választékuk, nem túl rázós, mert találtam 25 ezerért is táskát. . :-O!!! MI 11ezerért vettük ezt a Schneiders táskát, de nem bántam meg. . . . sok pénzt kidobtunk már az ablakon Budmil, Leopard, Sanchez stb. táskák tönkremenetele miatt. Ezek mindegyike 1 évig bírta, pedig a szomszéd utcában van a suli. . .
    Sok sikert a sulikezdéshez, bár én is ott tartanék még!! :o)
    előzmény:
    vera70 (1)
     
  18. 2004. augusztus 14. 12:379.
    A Budmill jó választás lenne.
    Enyém lány három évig nyúzta. Egyszerű táska volt három rekesszel és elöl egy pici zsebbel. Az jó volt papírzsepi tartónak.
    Széles, párnázott pántjai voltak.
    előzmény:
    vera70 (6)
     
  19. 2004. augusztus 14. 11:528.
    Köszönjük a biztatást!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916056 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 14. 11:207.
    :o))) Az nagyon jó! Nálunk is hasonló a helyzet, én az 1 éves kislányom miatt vagyok itthon. Nagyon jó volt, mert bizony a napközi nem vált volna be. Sokan vannak egy napközissel, és szegény gyerekek még otthon is tanultak, mert nem jutott a napköziben mindenre idő. Eleinte próbáltuk az ebédbefizetést, de aztán rájöttünk, hogy ha egyszer itthon úgyis van főzve, akkor felesleges a suliban ebédelnie. Mondjuk így nagyon mozgalmas volt a délelőtt. . .

    Eleinte fel nem foghattam, hogyan kaphatott a fiam az írására piros pontot, de aztán lassan felfogtam: a tanítónő valószínűleg több elsőst látott, mint én, van összehasonlítási alapja! Ráadásul nagyon kedves, az a véleménye, hogy egy elsőst inkább bátorítani kell, sürgetni nem szabad, mert az csak elveszi a kedvét, ráadásul hosszú távon a külalak rovására megy! Nálunk eleinte órákban mértük a leckeírást, ezért jó, ha az első hónapokat úgy rendezed, hogy délután legyen időd csak a fiadra, és a leckére! Próbáld bátorítani, azokra hívd fel a figyelmét, amik jól sikerültek! Sokkal hatásosabb volt, mint amikor kritizáltam. Tanító nénik másik tanácsa: először mindig a lecke készüljön el, akármilyen is a külalakja, aztán ha gondoljuk, gyakorolhatunk. Viszont ha gyakorlással kezdünk, a lecke lesz csúnyább, mert elfárad a gyerek, nem tud már figyelni. Remélem, olyan jó tanító nénit fogtok ki, mint mi! :o)) Sok sikert az első évhez! És türelmet! :o)))
    előzmény:
    vera70 (6)
     
  21. 2004. augusztus 14. 10:296.
    Sziasztok! Nagyon köszönöm a jótanácsaitokat!!!!!Azt elfelejtettem hogy kisfiu indul a suliba és közölte hogy sötétkék táskát szeretne . . . a leirtak alapján jó a választás már a koszolódás tekintetében. . . az Auchanban láttam az akciós ujságjukban egy Budmil hátitáskát ezzel szemezgetek. . . holnapig . . . . holnap mennénk vásárolni . . . belekukkantok hogy legyenek benne fakkok és merev legyen a háti része. . . remélem sikerül jól választani. . .
    Azsinka!Majd megpróbálom jól venni az akadályokat irás ügyben. . . . szerencse hogy itthon vagyok igy tudok vele foglalkozni napi szinten. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916056 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 14. 10:085.
    :o))) Még egy jó tanács! Az első félévben ne felejtsd el, hogy nem te vagy iskolás, hanem ő! Ne keseredj el, ha nem úgy alakítja a betűket, ahogyan azt szeretnéd, nem olyan kereken, nem olyan szögletesen, nem tart egyforma távolságot köztük stb. Idő kell, hogy belerázódjon! :o)))) Az ismerőseimmel az első szülői után jókat nevettünk, amikor a tapasztalatainkat elkezdtük megbeszélni!
    előzmény:
    vera70 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 14. 10:074.
    :o)))) Akkor most megnyugodtam!
    előzmény:
    nagyadri (3)
     
  24. 2004. augusztus 14. 10:063.
    Azsinkát annyival egészíteném ki, hogy merevfalút nézz, és belül lehetőleg legyen osztott. Könnyebb bele pakolni a gyereknek is, nagyobb rendet lehet benne tartani és a könyvek sem gyürődnek annyira. Ne legyen világos, mert úgyis a földön dobálják, ha jó színes akkor nem látszik annyira a kosz. Olyan anyagból legyen amit könnyen le tudsz tisztítani.
    előzmény:
    vera70 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_916056
    Torolt_felhasznalo_916056
    2004. augusztus 14. 10:022.
    Szia Vera!

    Attól függ, fiad van, vagy lányod. Nekem fiam, most megy másodikba. Mindenképpen olyat ajánlanék, ami "terepszinű", mivel ők még lazán dobálják, és nem igazán vigyáznak rá. Legalábbis nálunk ezt láttam! Igaz, nem csak a fiúknál, de náluk volt inkább jellemző. No meg aztán a pénztárcádtól is függ, melyiket engedheted meg magadnak! Vidd el őt is a vásárlásra, és próbáltasd fel vele! Látni fogod, melyik kicsi, melyik nagyon nagy számára. Mi hátitáskát vettünk, nem kifejezetten iskolatáska, de nem bántam meg! Zsebei vannak, a tolltartót, üzenőfüzetet így nem kellett a könyvek, füzetek közé bepréselnie. . .
    előzmény:
    vera70 (1)
     

Címlap

top