Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karrierista anyák??

anyi-banyi
Létrehozva: 2004. szeptember 3. 11:04
Sziasztok!

Le vagyok törve, ezért indítom ezt a topikot.
Alaphelyzet: dolgozó anya két kisgyerekkel. Mindig úgy gondoltam, hogy ha már szültem, szeretném a gyerekeimet nevelni is, ne csak az ovi/isi nevelje őket. Most több mint egy éve egy családbarát munkahelyen dolgozom, tök jól összeegyeztetem a munkát meg a családot. De a munkám dögunalom, érzem ahogy satnyul az agyam, kopik a nyelvtudásom.
Dolgaztam már olyan helyen is, amit imádtam, de a napi 10-11 órától mindig lelkiismeret furdalásom volt, mert hogy milyen anya az ilyen? Aki csak az esti puszira ér haza??
Ebből is látszik, hogy nem vagyok egy mindenkit letaposó karrierista, de ennél azért többre vágynék.
Több helyen is megfordultam már, interjún is voltam már elégszer, nem látok más alternatívát, csak ezt a kettőt. Talán 2-3 múlva eljutok oda, hogy flexibilisebb lehetek, de akkor meg már 40 körül leszek. Hogy fognak kapkodni utánam a munkaadók!!!

Ha valaki volt már hasonló helyzetben, írhatna. Negatív tapasztalat is érdekel, hogy tudjam mire készüljek.
  1. 2004. szeptember 3. 13:0226.
    szia!
    én is csak a gyerekkori tapasztalatot tudok mondani: mindig én és a tesóm voltunk az elsők az oviban és a suliban, és az utolsók is. (elsős koromban át kellett mennem az oviba a tesómhoz, mert ott 4 után is lehetett lenni)
    szülők 8-16, 30-ig dolgoztak, vagyis 7-kor már indulni kellett, és 17, 30 előtt a legritkább esetben hoztak el minket. és teljes szívemből utáltam. hogy miért mi vagyunk az utolsók, hozzánk miért nem sietnek? pedig siettek, és ma már megértem, hogy ha teszem azt, műtét volt, nem mondhatta, hogy kalap-kabát, megyek az oviba a gyerekért, de akkor nagyon rosszul esett.

    szóval én akkor eldöntöttem, hogy ha törik, ha szakad, az én gyerekem soha nem lesz se az első, se az utolsó.
    előzmény:
    anyi-banyi (23)
     
  2. 2004. szeptember 3. 13:0125.
    Pont most írtam egy hozzászólást arról, hogy valszeg azért vagyok ilyen helyzetben, mert a gyerekeimet választottam.
    Ha az embernek nincs gyereke, akkor egy kicsit másképp látja ezeket a dolgokat.

    Az elkeserít, hogy tudom magamról, hogy ennél sokkal, de sokkal többre lennék képes, de ha a családommal is akarok törődni, akkor csak ilyen munkára számíthatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190895 (22)
     
  3. 2004. szeptember 3. 12:5724.
    szerintem akinek a karrierje fontosabb ne valalljon gyereket . . . . vagy csak 1et max. . . . ha ugysincs ideje rajuk akkor minek? nemegy ilyen anyat ismerek. . . ketto pl most szult mindkettonek ez a 3 gyereke de mar alig varjak hogy visszamenjenek meloba. . . a 3 honapos gyerekeket meg babyszitterek nevelik fel! minek akkor???az egyik minden evben masik nannyt kap milyen ez mar szegeny gyerekeknek? mire megszeretnek valakit elmegy aztan jon a kovetkezo. . . . az anyjukat meg latjak max hetvegen. . . . sok ertelme van. . . . es 3!!!! megha egy azt mondom ok. . . de 3at odaszulni ahol 1re sem jut ido????
    vagy gyerek vagy karrier. . . persze valaki ossze tudja a 2ot egyeztetni de szerintem a legtobb esetben valamelyik igyis ugyis csak bukik rajta:((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. szeptember 3. 12:5223.
    Igen, azt hiszem azért vagyok ilyen helyzetben, mert inkább őket választottam, nem a karriert.
    Nem is értem, hogy a női magazinokban miért csak az úgymond sileres nőket mutatják be, akik elmesélik, hogy 4 gyerek mellett még bankigazgatók is. És hogy bezzeg ők meg tudták oldani.
    előzmény:
    moonik (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_190895
    Torolt_felhasznalo_190895
    2004. szeptember 3. 12:5122.
    Szia!

    Ne haragud, hogy ezt mondom, de szerintem aki vállal gyereket - remélhetőleg végiggondolva, hogy az mivel jár - az a gyerekei érdekét tartsa szem előtt, hogy olyan munkája legyen, ahonnan időben haza tud érni, nem pedig az legyen a fontos, hogy szeretem-e csinálni vagy sem.

    Nekem ugyan nincs gyerekem, de a páromnak van kettő. Az édesanyjuk elment dolgozni ("önmegvalósítani"), amikor a kisebbik gyerek még csak egy éves volt. De nem ám olyan munkahelyre ami mellett a gyerekeire is lenne ideje, pedig megtehette volna, (hiszen az új pájra az átlagosnál jóval magasabb életszínvonalat biztosít nekik, tehát igazából dolgoznia sem kéne) hanem olyanra, ahonnan jó, ha este 7-re otthon van, több napos utazásokra kell mennie, sokszor hétvégén is. Szerinted ez jó a gyerekeinek? Persze anyuka jól érzi magát a munkahelyén, de a gyerekei?

    És amikor a gyerekek nálunk vannak nem tudnak egy olyan dolgot mesélni, amit az anyjukkal csináltak volna, minden történet a bébiszitterről szól.

    Hát akkor mi is a legfontosabb egy Anyának? A gyerekek, vagy, hogy az anyuka jól érezze magát a munkahelyén?
    előzmény:
    anyi-banyi (16)
     
  6. 2004. szeptember 3. 12:3521.
    a gyerekek mindig sok erőt fognak adni:-)
    előzmény:
    anyi-banyi (20)
     
  7. 2004. szeptember 3. 12:3320.
    Én is nagy elánnal mentem vissza Gyes-ről. 5 év otthonlét után azt hiszem érthető is. (Meg a pénz is kellett. ) Aztán rájöttem, hogy csak 2 választásom van. De amilyen hülye vagyok, mindig próbálok egy közbülső megoldást találni: jó munka+jó munkaidő.
    Hát nem sikerült, úgy néz ki nem is fog.
    Remélem lesz annyi lelkierőm, hogy még kihúzzam itt egy pár évig.
    előzmény:
    Lili** (17)
     
  8. 2004. szeptember 3. 12:2619.
    Sajnos, én még a nagyszülői "beugrással" sem bírok, úgyhogy ezt sem mondhatom a leendő munkahelyemen. Azt meg pláne nem mondhatom, hogy a munkaidővel és a gyermekbetegségekkel nem lesz semmi gond, de fizessen annyit, hogy a bébiszitterre is fussa.
    előzmény:
    Lili** (17)
     
  9. 2004. szeptember 3. 12:2418.
    Igazad van neked is és Lilinek . Azokat az éveket nem lehet visszahozni. . . ezért mondtam azt én is, hogy meg lehet hallgatni mindenki véleményét, de a végén aszerint kell dönteni, amit belül a szívünkben érzünk:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276548 (15)
     
  10. 2004. szeptember 3. 12:0417.
    Sziasztok!
    Az enyém kicsit az ellenpélda, mikor visszajöttem dolgozni, 27 évesen, két kicsi gyerekkel, akkor meneteltem előre, két év alatt kétszer léptettek elő, igaz, rengeteg munka volt benne és mellette főiskolára jártam, építkeztem és akkor már egyedül neveltem a gyermekeimet. De Babucskának nagyon igaza van, a kisebbik fiamon látom, nem volt túl jó döntés, hogy egy évesen "magára hagytam" a mamával, és azokat az időket sajnos nem tudom soha visszahozni. Viszont választanom kellett az éhhalál vagy az otthonmaradás közt. Annyit keresek, mint más talán a párjával együtt nem, ennek ellenére mi is egyik hónapról a másikra élünk, évek óta nem tudok megtakarítani, a hitelekről nem beszélve.
    Ma úgy gondolom, minden szempontból boldogabb lennék egy "egyszerűbb", rövidebb munkaidejű munkakörben, hogy többet foglalkozhassak velük. Sajnos még mindig minden nap prostituálom magam, amikor bejövök dolgozni. Próbálkozom máshol, egyelőre nem sok sikerrel.
    Ha új helyen jártam, mindig megnyugtattam a leendő munkaadó jelöltet, hogy a mama egy percre tőlünk, ha betegek, ill. du. is ő vigyáz rájuk.
    előzmény:
    anyi-banyi (16)
     
  11. 2004. szeptember 3. 11:5016.
    Én is ezt mondtam magamnak. De azért kipróbáltam volna! Mert azóta is bennem van, hogy milyen szívesen dolgoztam volna ott, mert az interjún elég mélyen belementünk a munkába, és tényleg az a munka volt, amit imádok és sikerélmény.
    Na majd 40 fölött, ha más senkinek sem kellek, megint jelentkezem. Ha-ha.
    előzmény:
    Werbunga (13)
     
  12. Torolt_felhasznalo_276548
    Torolt_felhasznalo_276548
    2004. szeptember 3. 11:4215.
    Nekem még nincs gyerekem, csak a saját gyerekkori élményeimre emlékezve mondom: hiába segít a család akármennyit a gyerekekkel kapcsolatban, az nem pótol téged! Nekem az apám volt olyan, hogy napi 10-12-14 órát dolgozott, sokszor napokig nem láttam, mert mire hazaért, én már aludtam, stb. A mai napig (25 vagyok) rányomja a kapcsolatunkra ez a bélyegét! Soha de soha nem lehet már ezen változtatni! És ő az apám volt, nem az anyám, és az anyára még inkább szüksége van a gyereknek. A gyerekeid nagyon megszenvednék, ha napi 10-11 órát dolgoznál. Gondold meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. szeptember 3. 11:3614.
    tarósan=tartósan. Bocsi
    előzmény:
    Werbunga (13)
     
  14. 2004. szeptember 3. 11:3613.
    Szerintem örülj neki, hogy nem vettek fel. Ez azt jelenti, hogy abban a munkakörben akkora a fluktuáció, hogy senki nem bírja tarósan. Kizsigerelik az embert, oszt' jöhet a következő jelölt.
    előzmény:
    anyi-banyi (11)
     
  15. 2004. szeptember 3. 11:3312.
    Na látod, én is ezért dolgozom még mindig ott, ahol. Csak néha rámjön az elkeseredés. Pl. ma.
    előzmény:
    Werbunga (9)
     
  16. 2004. szeptember 3. 11:3011.
    Erre van egy történetem: Jelentkeztem álmain munkahelyére. Több interjú után kijelentették, hogy én vagyok a legjobb jelölt, de nem vesznek fel, mert nem tudok a munkakezdésre bejárni, csak 15 perc késéssel (sokat gondolkoztam, hogy ezt elmonjam-e nekik, aztán úgy gondoltam jobb az őszinteség, ezeket a dolgokat nem árt előre tisztázni) és alá fogom ásni a munkamorált. Persze felajánlottam, hogy a 15 perc helyett dolgozom plusz 30-at, de hajthatatlanok voltak.
    Azóta minden évben látom az álláshirdetésüket erre a pozicióra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820159 (7)
     
  17. Torolt_felhasznalo_588029
    Torolt_felhasznalo_588029
    2004. szeptember 3. 11:2710.
    Szia!
    Megmondom őszintén, hogy én is egy vacak munkahelyen végzek vacak melót, nagyon úúúútálom. De a munkaidő nagyon jó, ilyet nem fogok még egyszer találni az biztos. Így van időm a gyerekre (bár én nem egyedül nevelem), és nem igazán cserélném el valami izalmasabbra, mert nálam a gyerek az első.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. szeptember 3. 11:269.
    Szarul, de büszkén. Napi nyolc órát dolgozom bent, de néha viszek haza is munkát. Bár azon el szoktam aludni, és így az gyakran "madárlátta" marad. Az én gyerekem az első az óviban és az utolsók között viszem este el. Állandóan fáradt vagyok és a kicsivel sem mindig kellően türelmes. A házimunka hétvégére és késő estékre marad. Sajnos.
    előzmény:
    anyi-banyi (5)
     
  19. 2004. szeptember 3. 11:248.
    Azt szoktam mondani magamnak, hogy a seggemet a földhöz verhetem, hogy van munkám, meg rendes a főnököm. Ez sokszor segít. Főleg amikor diplomás munkanélküliekről szóló topikokat olvasgatok.
    előzmény:
    moonik (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_820159
    Torolt_felhasznalo_820159
    2004. szeptember 3. 11:247.
    Hát, nem könnyű. A közszférában általában betartják a munkaidőt, nem kell ezerrel túlórázni (mondjuk, a fizetés se a legmagasabb), és ha olyan suliba járnak, ami közel van a munkahelyedhez, akkor megoldható. Pár év múlva már önállóan jönnek-mennek. Én nem tudom, miért csodálkoznak, hoyg csökken Mo. népessége, nagyon nem segíti elő ez a piacgazdaság meg az egész versenyszféra a gyerekvállalást (tisztelet a kivételnek).
    előzmény:
    anyi-banyi (4)
     
  21. 2004. szeptember 3. 11:206.
    Szia anyi-banyi!
    Átérzem a problémádat. Nem is tudom, hogy lehet-e jó tanáccsal szolgálni. . . . mert szerintem ez a SAJÁT döntésed kell, hogy legyen. Vagyis meghallgathatod mindenki véleményét, de amit belül érzel, az lesz a döntő!!!
    Ha váltassz és olyan munkát keresel ami neked való, de 10-11 óra , akkor azt tudom tanácsolni, hogy fogadd el a családi segítségeket a gyerekekkel kapcsolatban (bár nem, tudom mekkorák e gyerekek, kell -e rájuk vigyázi stb) és azt az időt amikor nem dolgozol maximálisan és maradandóan töltsd el a családoddal. Tehát találj ki olyan "programokat" ez lehet egy nagy társasjátékozás is, nem kell hogy "pénzes" program legyen, de ha valaki megkérdezi a gyermektől, hogy mit csináltatok anyával, élménybeszámolót tudjon tartani:-)
    arról nem is beszélve, hogy talán téged is boldogsággal töltene el az ha olyan munkád lenne amit szeretsz:-))
    és hidd el azt a gyerekek is látják:-)
    . . . . . .
    előzmény:
    anyi-banyi (1)
     
  22. 2004. szeptember 3. 11:205.
    Még sohasem tagadtam le őket, én büszke vagyok rájuk. De tény, hogyha egy férfi főnökkel kerül össze, akinek anyu megteremti a hátteret, akkor az tényleg nem érti. hogy miért akarok 5-kor hazamenni.

    Egyébként nem irigyellek. Te hogy veszed az akadályokat?
    előzmény:
    Werbunga (3)
     
  23. 2004. szeptember 3. 11:184.
    A kicsi most nem elsőbe, úgyhogy nem hátrány, ha időben otthon vagyok. A nagy meg harmadikos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820159 (2)
     
  24. 2004. szeptember 3. 11:173.
    Hidd el, ezt még lehet fokozni! Én most leszek negyven, kicsi a gyerekem és ráadásul egyedül nevelem. Szerinted az én esélyem mennyi a munkahelyváltoztatásra? Pedig én is próbálkoztam váltani. A Gyed alatt még egy diplomát szereztem, de a munkaadók visítva menekültek, mikor a fentieket megtudták. Életkort és gyereket viszont nem lehet és nem is érdemes letagadni az önéletrajzodban.
    előzmény:
    anyi-banyi (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_820159
    Torolt_felhasznalo_820159
    2004. szeptember 3. 11:142.
    Mennyi idősek a kicsik?
    előzmény:
    anyi-banyi (1)
     

Címlap

top