Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyókúra könnyen

Torolt_felhasznalo_242076
Torolt_felhasznalo_242076
Létrehozva: 2004. szeptember 3. 22:23
Ha valaki jó és hatásos módszert tud ,hogyan lehet lefogyni,várom válaszát! Én már kipróbáltam sok mindent ,csak az a baj ,hogy nem elég kitartóan .Most éppen szűztea kapszulát szedek. Írjatok,ha van jó ötletetek!
  1. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. szeptember 4. 17:4926.
    Én egy szimpla csoda nélküli tartós fogyással is nagyon-nagyon elégedett lennék!
    előzmény:
    ppp (25)
     
  2. ppp
    ppp
    2004. szeptember 4. 17:4625.
    Egy időben foglalkoztam sportolókkal, és naponta számoltuk a kalóriákat (saját magamom is sok mindent kipróbáltam). Sajnos nincsenek csodák.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138795 (22)
     
  3. Torolt_felhasznalo_200311
    Torolt_felhasznalo_200311
    2004. szeptember 4. 16:5624.
    Szia!
    Ez érdekes!
    Én kb. 1 éve pont ilyen szándékkal használom a lépcsőt lift helyett, naponta 2-3 alkalommal megyek a 5. v 6. emeletre gyalog. Mégsem történt semmi. Igaz kb. 5 kg feleslegem van.
    Hozzám ragaszkodnak a kilók. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138795 (7)
     
  4. 2004. szeptember 4. 16:4823.
    Vége egy jó hozzászólás! Ez után jöhet annak a kérdésnek a taglalása, hogy miből és mikor vigyük be a kalóriát!
    előzmény:
    ppp (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. szeptember 4. 16:4522.
    Hát, tudod én szentül hiszem, hogy az sem mind egy, miből veszed magadhoz azokat a kalóriákat. Sajnos nekem ez elég összetettnek tűnik.
    Azt sem bírom nagyon, hogy ha járok tornázni, akkor egy kiadós edzés után másnap 0, 40 - 0, 80 kg-mal több vagyok. Hidd el, nem ilyen egyszerű. Meg az sem kedvemre való, hogy hiába tornázom, nem fogyok, csak centiben. . . pedig jó lenne a súlyból is lefaragni, mert ha nem megy az is mindig lefelé, az embernek elmegy a kedve a dologtól. Gyrló vagyok, mert ember vagyok! :-((((
    előzmény:
    ppp (21)
     
  6. ppp
    ppp
    2004. szeptember 4. 16:4221.
    Ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz, akkor fogyni fogsz, ha többet, hízni. Minden már ezután jön.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138795 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. szeptember 4. 16:3020.
    . . . . és akkor min múlik? Szerinted?
    előzmény:
    ppp (18)
     
  8. 2004. szeptember 4. 14:2219.
    Szia.
    Én meg úgy tudom, tapasztaltam, hogy délig csak gyümi, vagy zöldség. . . Hozzászólásod kicsit összezavart, de lehet, hogy a megoldás abban van, hogy mindenkinek más jön be. Nem?
    Mert ha Neked ez működik, tehát a du. 2-ig való étkezés, akkor ez is tudhat valamit. Bevallom, én még nem próbáltam, délig csak natúr zöldség-gyümi, de felkeltetted az érdeklődésem.
    előzmény:
    zizi9 (11)
     
  9. ppp
    ppp
    2004. szeptember 4. 14:1918.
    A baj az, hogy sokkal több a botcsinálta szakember, mint az igazi. Az újságok persze szeretik a botcsinálta szakembereket, mert mindenféle meghökkentő elméletekkel állnak elő. Az igazi szakemberek kb azt mondják, hogy ne zabáljunk be éjszakára, egyébként meg nem ezen múlik a dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223767 (16)
     
  10. 2004. szeptember 4. 14:0617.
    Már csak azért is mert, mindenk máskor él. Az aki pl. éjszaka dolgozik, vagy éjfélig, arra sem lehet ezt általánosítani, érdekes lenne, ha gey éjfélig nyitva tartó étterem pincérei, délután 3-4-kor ennének utoljára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_223767 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_223767
    Torolt_felhasznalo_223767
    2004. szeptember 4. 13:2216.
    Én csak azt nem értem , hogy az egyik "szakember" azt mondja délelött pihen az emésztö rendszer, a másik , hogy akkor dolgozik igazán.
    Kinek hihetek?Kinek az elméletét tanulhatóm?
    Én is inkább a testem jelzésére figyelek, hogy mi az ami neki (nekem)jó
    Ha reggel csak alig vagy gyümit eszem, jól érzem magam, és csak ebédelek és idöbe vacsizom. Ha jót reggelizem nehézkesnek és állandóan éhesnek érzem magam egész nap és csak eszem , eszem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. szeptember 4. 12:5015.
    Nekem a legjobban az vált be, hogy ettem, amit előtte is, de mindig csak fele annyit! Fél zsemle, fél túrórudi, fél csokiszelet, fél szelet husi, fél adag krumpli, stb. mindenből csak a fele! Azt hittemm, hogy így majd többször fogok enni, de pár nap alatt be lehet erre állni, és szuper!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. szeptember 4. 12:4414.
    És ismét elétünk ahoz, hogy nem lehet minden embert egy diétával lefogyasztani!
    Akkor mit jelent a "személyre szabott" ?? :-(
    előzmény:
    bébinyusz (13)
     
  14. 2004. szeptember 4. 12:3913.
    Norbi diétája ugyanerről szól:)
    előzmény:
    zizi9 (11)
     
  15. 2004. szeptember 4. 12:3712.
    Szia!
    Sok mindenben igazat adok neked! De azért ez nem teljesen így van!
    A diétának (is) valóban személyre szabottnak kell lennie.
    Ezért nem álltalánosíthatod ezt az elvet mindenkire.
    Továbbá abban amit leírsz nem esik szó a szervezet számáre elegendő fehérje mennyiségének fontosságáról!
    És akkor még meg sem említettük, hogy a plussz kalóriák elégetésére mennyire fontos a sport
    és az ideális testsúly megtartásához is!
    előzmény:
    zizi9 (11)
     
  16. 2004. szeptember 4. 12:1611.
    Aranyos lányok, hölgyek! A nő egyik gócproblémája a fogyás. No nekem is, sajnos nem vagyok kivétel ez alól.

    Szeretném a saját szemszögemből elmondani nektek mit tapasztaltam sok év alatt. Ti meg ha akarjátok felhasználjátok.

    Néhány éve több étkezéses tanfolyamon résztvettem, sokféle módon elmondták, hogy csak így-vagy úgy érdemes étkezni.
    Rájöttem, hogy úgy érdemes, ahogy számomra a leginkább érezhető, hogy jól esik, és jót teszek magammal.

    Így eljutottam egy olyan módszerhez, amellyel nincs szükségem a kalóriák számolgatására, és az éppen divatos, vagy kitalált néhány hetes, napos fogyókúrák használatára. Főként azért nincs, mert egyáltalán nem biztos, hogy az én szervezetemnek ez valóban hasznos lenne. Az ellenkezőjét sajnos épp elégszer tapasztaltam. Főként az Atkins módszernél szinte húsmérgezést" kaptam, mert az én szervezetem a zöldséget, és gyümölcsöt részesíti előnybe.
    Persze ezt is csak azért tudom, mert rájöttem, mert megfigyeltem, és hozzáolvastam, illetve ezt az irányt kezdtem el tanulmányozni.

    Nos arról írnék ezek után, ami mindnyájunkra általánosan érvényes, akár szeretjük a sok húst, akár nem.

    Ezek a következők:
    A szervezet elősorban meglehetősen sok vizet igényel. Elegendő folyadék bevitel nélkül nem hajlandó megindulni az anyagcsere, és zsírbontás. Tehát 65 kg-ig napi 1, 5 liter víz, e fölött 2-2, 5 liter víz lenne az optimális.
    Milyen víz?: csapvíz, tisztított csapvíz, pi-viz, Nátrium szegény, buborékmentes ásványvizek, fekete tea helyett kizárólag zöld tea. És sok-sok C-vitamin. A C vitamin a vízzel kifejezetten segíti a zsírbontást!
    E kettő nagyon egyszerű és olcsó.

    A további fortélyok: Ha délelőtt megeszel egy tányér tejberizst az olyan mintha szinte böjtöltél volna, ha ebédre eszed, akkor olyan mintha egy tányérral ennél belőle, ha uzsonnára, akkor olyan mintha az az egy tányérnyi mennyiség két tányérnyi lenne, vacsorakor pedig az egy tányér = három tányérnyi mennyiségnek.

    Miért?
    Mert délig minden ember szervezete hajlandó elégetni a kalóriákat!!! ezért nem kell számolni. A szervezet ezen toleranciája délután 2-ig még jól működik. Én eddíg szoktam ebédelni, majd du. 2 után esetleg 4-ig gyümölcs, zöldségféle jöhet szóba, és 4 után nagyon ritka, hogy még ezekből is egyáltalán egyek valamit, mert 4 után erőteljesen lelassul az emésztőnedvek mozgása, maga az emésztés folyamata.
    Tehát reggel annyit esztek amennyit akartok, délbe még majdnem jóllakhattok, aztán lassan, de biztosan du 15-16 óráig feljetsétek el az evést másnap reggelig. Aki gyorsan akar eredményt látni /heti 1-1, 25 kg/ az heti 1 böjtnapot tartson, és semmi nem menti meg a biztos súlycsökkenéstől.
    Egyetek zöldségből, gyümölcsből többet, igyatok sok vizet, + C vitamin, kevesebb hús, fehér kenyér helyett igazi barnát, mert az egytizednyire sem hízlal úgy, mint a fehér, és nem kell éheznetek a fogyásért.
    előzmény:
    Athene77 (10)
     
  17. 2004. szeptember 4. 11:2610.
    Sziasztok!

    Én is szeretnék pár kilót leadni. De nekem olyan gondjaim vannak, hogy kötelező étkezős vagyok a munkahelyemen. Óvónő vagyok igy azt sem tehetem meg, hogy valamiből nem eszek. Ráadásul nem is én szedek magamnak.
    Az is eszembe jutott, hogy délután 6 után már nem eszek, de mit tehetek akkor, ha 6 után érek haza?
    A lépcsőzés meg naponta maximum 3* van.
    Athene
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. szeptember 4. 08:459.
    Szia!
    Esetleg hagyományos edzés-diéta módszer??
    Tudtommal mér többeknek sikerült így megyszabadulniuk a nem kívánatos túlsúlytól!
    Ráadásul, mellék hatások nélkül!
    A.
    előzmény:
    norcsikám (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_321227
    Torolt_felhasznalo_321227
    2004. szeptember 4. 08:128.
    Szia!!Én is naon ajánlom Neked a 90 napos fogyit, Nekem nem volt túl sok feleslegem 10 kilo de így is csak 65 kg vagyok. . voltam=)) viszont meguntam azt , h össze-vissza egyek. . és gondoltam próbára teszem magam. . 3 hét tuti jó volt nem is volt semmi baj jól viseltem a gyümi napokat is amikor nyaralni mentünk. . ne ez volt az amit nem élt túl a diétám. . viszont egy hét elteltével folytattam. . most már túl vagyok az első víznapomon is és szemmel láthatóan sokkal jobb, az összes nadrágom leesik, a hasam lement és még a karomból is a löttyenet vissszahúzódott, mindez úgy, h a mellem mérete meg sem moccant. . ami esetemben igen pozítiv=)))Érdemes kipróbálni. . az életed volt megváltozni!!PUSSZ!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_138795
    Torolt_felhasznalo_138795
    2004. szeptember 4. 07:437.
    7000 kalória elégetésével fogy le az ember 1 kg-ot. Ez azt jelenti, hogy 10 nap alatt neked lement automatikusan 1 kg. Ez klassz. Egyébként, ha csak annyit tesz meg az ember, hogy lift helyett a harmadikra gyalog megy fel, akkor tök észrevétlen 1 év alatt lemegy 5 kg. Ez sem rossz, nem?

    Ismerek valakit, aki úgy fogyott le 35 kg-ot 1 év alatt, hogy mindent evett, sokat ivott, és naponta 10x ment fel a 8. emeletre. Ennyi.

    Szóval: azt hiszem, mindennek a nyitja a mozgás!!! :-))))

    (Elméletben én is tudom ám!!!! :-))))) )
    előzmény:
    Tici (6)
     
  21. 2004. szeptember 4. 06:436.
    Szerintem minden (na jó, majdnem minden) módszer hatásos, ha kitartó vagy. Mindenkinek ki kell választania, hogy melyiket bírja legtovább, azaz melyik áll az életmódjához/ritmusához stb. legközelebb, melyiket tudja a legkönnyebben kivitelezni. Szerintem az a fogyókúra a jó, amelyiknél nem kell drasztikus változást végrehajtanod eddigi szokásaidhoz képest. Pl. aki szereti a zöldséget meg a gyümölcsöt, annak jó a 90 napos (4napos) fajta fogyókúra. Aki szereti a halat, annak jó az Atkins-diéta. Aki viszont kenyér nélkül nem tud meglenni fél napig sem (mint én), annak ezek nem válnak be.

    Szerintem a leghumánusabb és legtovább tartható az allisc-féle változat. Messzemenően egyetértek vele.

    Na és csak hogy a kérdésedre is válaszoljak, íme az én sikersztorim:

    22 kg-t fogytam a következő "módszerrel":

    Reggel 9-kor megittam 2, 5 dl tejeskávét (édesítőszerrel).

    Ezután 12-ig semmit nem ettem, csak ittam, de csak diétás cuccokat vagy ásványvizet. 12-kor normálisan megebédeltem.

    Du. 3 körül ettem valami nasit. Mondjuk vmi gyümölcsöt, de néha csokit is (de azt azért keveset).

    Du. 5 és 6 között normálisan megvacsoráztam (nem úgy, hogy kipukkadjak, de azért ettem rendesen).

    Este 6 után viszont szigorúan semmit nem ettem, és inni is csak ásványvizet.

    (Egyébként is próbáltam még csokiból is a diétásat választani, és kávéba-teába stb. természetesen csak édesítőszert tettem. De azért ha került cukor a kajába, attól még megettem. )

    Kb. este 10-kor lefektettem a gyerekeket, majd a TV előtt 70 percet tekertem a szobabicajon (ez kb. 700 kalória mínuszt jelent).

    Ritkán tettem kivételt: csak nagyon ritkán csábultam el egy vacsira, és csak akkor hagytam ki a bicajozást, ha beteg voltam, sőt néha még akkor sem. Viszont alig több, mint fél év alatt lement az első 20 kiló (az utolsó kettő már nagyon nyögvenyelősen ment :-( )

    Nekem ezt a módszert sikerült a leginkább betartanom, de azért hozzáteszem, hogy nem mindenki teheti meg, hogy a nap folyamán 9-kor jusson valami a gyomrába. Aki 5-kor kel, az nem bírja ki kilencig reggeli tej nélkül, és nem bírja ki 12-ig szilárd kaja nélkül. Ez egyértelmű.

    Sok sikert neked is, bármelyik módszert választod, és KITARTÁS!!! (És ne ijedj meg, ha csak egy hónap után kezdesz el fogyni!)
    előzmény:
    norcsikám (1)
     
  22. 2004. szeptember 3. 23:265.
    esetleg egy jólirányzott jobbhorog
    előzmény:
    norcsikám (1)
     
  23. 2004. szeptember 3. 23:254.
    pillanatragasztó
    előzmény:
    norcsikám (1)
     
  24. 2004. szeptember 3. 23:173.
    Hát akkor most meg fogsz lepődni: kevesebb energiát kell bevinni a szervezetedbe, mint amennyit felhasználsz.
    Ez két módon érhető el:
    1. csökkented az elfogyasztott kalóriát, vagyis kevesebbet eszel.
    2. megemeled a szervezeted energiafelhasználást, vagyis mozogsz, sportolsz.
    Csodák nincsenek, ne higgy semmilyen csodaszerben.
    Táplálkozz ésszerűen, de ne éhezz! Sokszor egyél keveset, igyál sok folyadékot. Egyél mindent, ne hagyj ki semmit az étrendedből, csak mondjuk feleannyit, mint eddig. Na jó, az édességet elhagyhatod :o))) És sportolj rendszeresen, heti több alkalommal.

    Nem csak dumálok, én tavasszal 16 kilót fogytam ezzel a módszerrel, amit azóta is tartok. Na jó, most a nyaralás alatt 2 visszajött, de már múlóban van :o))))

    A szűztea szerintem sem rossz, de önmagában kevés. Én is szedtem a fogyi alatt, de csak a hashajtó hatása miatt, ui nagyon lelassult az emésztésem, és már komoly gondjaim voltak. Viszont napi 1 kapszulától, minden reggelt a mellékesben kezdtem, és tutti jól éreztem magam egész nap. Bocs, ha vkinek ez sok volt :o)))
    előzmény:
    norcsikám (1)
     
  25. 2004. szeptember 3. 22:392.
    Gyere a 90 nap c. topikba. Nagyon sok sikersztorit olvashatsz, 10-20 kg-ig. Én is hamarosan kezdem és könnyen betartható.
    előzmény:
    norcsikám (1)
     

Címlap

top