Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Te hol, kinél szültél?

Kiskata
Létrehozva: 2002. május 12. 18:12
Sziasztok, barátnőm kisbabát vár, de nincs megelégedve a dokijával. Szeretnénk találni neki egy jó szülész-nőgyógyászt. Felmerült a MÁV-kórház, sok jót hallottam róla, de én nem ismerek ott orvost. (Esetleg másik kórház is szóba jöhet. ) Kérlek titeket írjátok meg ha ismertek egy rendes, lelkiismeretes dokit. Köszi: Kata
  1. Torolt_felhasznalo_591478
    Torolt_felhasznalo_591478
    2002. május 28. 22:0826.
    Kedves Prücsimano!Én ugyan nem szültem ott de utána érdeklödtem szakmai körökben , illetve a duna tv le adott egydokumentum filmet rola és azt hiszem ha lessz következö gyermek az életemben ugyan ugy korházban szeretnék szülni. Nagyon szinpatikus a doula képzésük de nekem csak akkor jelentene nyugott környezetet ha akapuban állna egy olyan roham kocsi amiben inkubátor , és minden az életben tartáshoz kell. Mert nem elég meg szülni, de életben is kell maradni mind a ketönknek.
    előzmény:
    prücsimanó (22)
     
  2. 2002. május 27. 23:2525.
    Sziasztok! Én a Kútvölgyiben szültem Mészáros doktornál, mondhatom semmi rossz élményem nem maradt, a gátsebtől eltekintve, ami persze rendben elmúlt. Mégcsak nem is ő volt a fogadott orvosom, akihez jártam, szabadságon volt. Nme bántam meg, hogy ő volt ügyeletben. Ha nem lettek volna erősek a fájások, végignevettem volna a szülést. Szóval jó hangulat volt, sokat segítettek a szülésznővel együtt, még poénkodtak is. Szeretném a második babámat is ott szülni, ha lehet nála.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. május 27. 21:5424.
    Csimpi és Buci Én már nagyon régen 184-ben és 18-ban szültem a Kútvölgyi Kórházban Dr. Hegedüs Tibor dokotorúrnál. Nagyon meg voltam vele is, a kórházzal is és a nővérekkel elégedve. Hozzá kell tennem , hogy mindkét gyermekemet, a fiaimat nagyon gyorsan fél óra alattvagy talán még gyorsaban hoztam a világra és borotválásra és beöntésre se volt idő. Életem legszebb éléménye volt mindkét szülés! Kár, hogy már negyvennégy éves vagyok és nem gondolkodtam korábban még két gyerek világrahozatalában. Sajnos azok a fránya anyagiak!a mai eszemmel ugy gondolom, hogy a gyerek többet ért volna a pénznél és maradandóbb lett volna. AZ EMBER NEM MINDIG AKKOR OKOS AMIKOR KELLENE! Kár!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_817731
    Torolt_felhasznalo_817731
    2002. május 27. 15:5623.
    Én a MÁV-ban szültem, dr Koós-Hutás Piroskánál. Vele is, a szülésznővel is, és a szülőszoba felszereltségével is maximálisan elégedett voltam, csak a csecsemős nővérekkel nem. Szerintem ott az osztályon, ahol kb négy napot tölt el az ember, sokkal több segítséget is kaphattam volna /pl fejéssel kapcsolatban/ De azért bátran ajánlom, én a következő babámat is ott fogom szülni. Terveim szerint.
    előzmény:
    gabsa (13)
     
  5. 2002. május 26. 21:4422.
    Szült valaki otthon vagy az érdi Születésházban dr. Geréb Ágnessel? Ha igen, köszönettel fogadom a tapasztalatokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. május 24. 15:0721.
    Szia Gabsa! A MÁV Kórházat csak ajánlani tudom!!! A negyedik gyerekemet ott szültem, dr. Pető Zsolt doktor úrnál. Nagyon rokonszenves, alapos tudású, a terhességet természetes eseményként felfogó ember. Mellesleg kiváló sebész, ami - mivel császáros voltam - nem mindegy. Én csakis nála szülnék, de 4 gyönyörű gyermeknél most már megállok :)
    előzmény:
    gabsa (13)
     
  7. 2002. május 24. 09:4120.
    Én a János kórházban szültem, a dr. Varga Antalnál. Az elsőnél még oké volt minden, de a második szülésemnél már nem tetszett, amikor (4, 40kg volt a fiam) az összevarrásnál kicsit mocorogtam, rám szólt: édeske (!!!), mit gondol, nem azon a kis lukon jött ki ez a nagy gyerek. Na, akkor eldöntöttem, ennyi volt vele és pá-pá. Lehet, kevés pénzt kapott? Ma már pénz nélkül nem lehet egy orvos emberséges?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. május 23. 22:5719.
    Szia, Gabsa! Minden befolyasolas nelkul mondhatom, hogy olvasgasd a www. szules. hu-t, es hidd el, hogy amit ott irnak meghittsegrol es radhangolodasrol, az igaz :)) En es veluk szultem, es orulok annak, hogy ez igy tortent. Baratnom 1-en szult, szinten veluk, es azt mondta, korhazban biztos csaszaretszessel szuletett volna meg a babaja, igy meg csupan 1 oltese volt, es nagyon hosszu kitolasi szak utan, de spontan szulte meg kislanyat. Kivanom hogy a szamodra leghelyesebb dontest hozd meg. Rokareka
    előzmény:
    gabsa (13)
     
  9. 2002. május 23. 12:3618.
    Sziasztok! Én még ugyan nem vagyok babás, de a dokimat én is, az anyósom is, és a barátnőm is igen kedveli. Már volt szülése is, meg komolyabb nőgyógy műtétje is az ismerősök között, és nagyon jól "vizsgázott" emberileg és szakmailag is. :o) Az István kórházban főorvos (bár én a magánrendelésére járok), Dr. Siklós Pálnak hívják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_734069
    Torolt_felhasznalo_734069
    2002. május 15. 12:5417.
    Sziasztok! Én is Dr. Sziklay Leventéhez járok a János kórházba, és nagyon meg vagyok elégedve, sőt a barátnőim is. Az orvoson nagyon sok múlik, a lényeg, hogy legyen bizodalmad hozzá és szakmailag is legyen a legjobb.
    előzmény:
    grafomano (4)
     
  11. 2002. május 14. 21:4116.
    Sziasztok! En is a Peterffy S. u-i korhazban szultem a masodik babamat , szinten dr. Zacher Pal-nal. Kedveltem, kedvelem, mert nem az a lelekbemaszo, nyajas tipus, hanem termeszetes es nekem ez fontos. Ejjel vitt be a ferjem fel egykor es a doki fel oran belul ott volt. Minden rendben ment, nalam is csaszar volt, mert a baba feje" magas tartasban"volt, ami nem teszi lehetove a termeszetes uton valo szulest. Ez nem volt elorelathato, mivel vajudas kozben tortent. A lenyeg: lett egy GYONYORU kislanyom, aki hamarosan 3 eves lesz. Azota is dr. Zacher a nogyogyaszom es , remelem, meg jo sokaig O lesz! Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2002. május 14. 20:1115.
    Grafomano!én is voltam vagy háromszor a Jánosban. . . az orvosod is ismerem. . de ott tényleg a szülésznők az ászok!!!
    előzmény:
    grafomano (4)
     
  13. Torolt_felhasznalo_585591
    Torolt_felhasznalo_585591
    2002. május 14. 19:5714.
    Sziasztok! Ez nagyon klassz, hogy ennyien dícséritek Kaszás doktort, én is hozzá járok már 4 éve, nála szültem első babámat és az útban lévő második pocaklakó is a kezei között látja meg a napvilágot. Csak ajánlani tudom, nagyon rendes, humánus, normális, és jó orvos. A BM-ből eljött, terhesrendelése a magánrendelőjében az Alkotás út 7/a-ban van szombatonkét. Amúgy a János Kórházban dolgozik. Bejelentkezni a 202-2776-os számon lehet. Annyi, hogy ő minden augusztusban szabadságra megy, és ha jól tudom éppen ezért erre az időszakra kiírt kismamákat nem vállal. Sok sikert az orvosválasztáshoz és mindenekelőtt a babához!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. május 14. 13:0013.
    Szia mindenki! Segítsetek. Gyermeket szeretnék, de nem tudom kinél szüljek. Sajnos nem alakult ki állandó dokim, mert mindig más volt az aktuális "ez tuti, én is őt ajánlom". Én a MÁV kórházra gondoltam, sok jót hallottam róla. Szerintetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_387830
    Torolt_felhasznalo_387830
    2002. május 13. 16:3812.
    Sziasztok! Kaszás doktor már a János Kórházban dolgozik és nem a BM-ben. Örülök, hogy jókat mondtok róla én is hozzá járok. Szerintem is nagyon rendes ember és jó orvos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_273397 (9)
     
  16. 2002. május 13. 15:2711.
    Sziasztok!Úgy látszik én nagyon kilógok a sorból, mert a VII. kerületben a Péterffy S. u. -i kórházban szültem. Az orvos neve: Dr. Zacher Pál. Végtelenül rendes és türelmes ember. Én 18 éves korom óta ismerem. Nem engedett feleslegesen szenvedni, és végig segfített mindenben. A végén császár lett belőle, de a vágást a hasamon egészen lent a bikini vonalnál csinálta és már nem is látszik, igaz 4 éve szültem. A doktor azóta főorvos lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. május 13. 15:1510.
    Sziasztok! Nálam meg - sajnos - már nem aktuális a téma, de én is Kaszás doktor úrhoz járok és csak a legjobbakat tudom róla mondani. Jó olvasni, hogy más is így van vele!
    előzmény:
    darina (8)
     
  18. 2002. május 13. 15:129.
    Én is ott szültem, nem Kaszásnál, de tényleg nagyon rendesnek tűnik. Viszont nem olcsó, vagy nem? A szobatársamat a kórházban pl. nem vállalta el, annyi a privát betege. Még a BM-ről: nem igazán bababarát kórház, és a tisztaság, felszereltség, berendezés stb. is hagy kívánnivalót.
    előzmény:
    darina (8)
     
  19. 2002. május 13. 12:398.
    Sziasztok! A nővérem szintén dr. Kaszás Tibornál szült a BM-ben. Én is tudom őt ajánlani, bár nálam még hátravan a gyermekáldás - remélem, nem sokáig. . . szóval Kissulakkal egyetértek. Nagyon nagy tudású és végtelenül humánus ember dr. Kaszás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_550891
    Torolt_felhasznalo_550891
    2002. május 13. 12:107.
    Szia! Az én kisfiam a BM kórházban született dr. Kaszás Tibornál. Nagyon jó orvos és nagyon rendes ember! Valószínűleg az ő tudásának, léletjelenlétének köszönhetjük, hoghy mind a ketten jól vagyunk.
    előzmény:
    Kiskata (1)
     
  21. 2002. május 13. 11:096.
    Szia Kata! A MÁV Kórházat csak ajánlani tudom!!! Én a negyedik gyerekemet szültem ott (az előző hármat a Nyírő Gyulában, de az már régen volt: 16, 15 és 12 évvel ezelőtt) Dr. Pető Zsolt doktor úrnál. A doktor úr nagyon rendes, szakmailag tökéletesen felkészült, jó sebész is (császár!) és nagyon kedves egyúttal. Nem csináltat felesleges vizsgálatokat, nem riogatja az embert mindenfélével, hanem a terhességet természetes eseményként fogja fel. A kórházat magát is ajánlom, nagyon kedvesek, segítőkészek a nővérek és a csecsemősök is. Nyugodt szívvel ajánlom Pető doktort! :) bogancsi
    előzmény:
    Kiskata (1)
     
  22. erw
    erw
    2002. május 13. 00:065.
    Szt. István kórház, Dr. Lázár Gábor. Bejelentkezés: 329-8133. Nem tudom ki hogyan van vele, én inkább jártam magánrendelésre, mint találgassam, hogy mennyit és hogyan adjak a dokinak. Itt tiszta az ügy. Szerintem jó orvos, lelkiismeretes. Nekem az a szimpatikus benne, hogy nem nézi hülyének a pácienseit. Nekem magas volt a vérnyomásom, mégsem fektetett be, mint mások tették volna, mert megbeszéltük, hogy mindent betartok és ha ilyen vagy olyan tüneteim vannak bemegyek a kórházba. A rendelőjében 3 dimenziós ultrahang van és CTG-re is oda lehet járni. A rendelő a Rákóczi térnél van. Sok boldogságot a kisbabához a barátnődnek!
    előzmény:
    Kiskata (1)
     
  23. 2002. május 12. 22:244.
    En legutobb a Janos Korhazban szultem (a negyediket) dr Sziklay Leventenel. Vannak tapasztalataim arrol, milyen nehez jo orvost talalni. A Szt Janos nem tul jolfelszerelt, gazdag korhaz, de a doktor urral maximalisan meg voltam elegedve!!! Es a szulesznovel is (olyan meg nem fordult velem elo, hogy a szuleszno ne lett volna csodalatos). Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. május 12. 20:513.
    Szia én a Szent Imre korházt ajánlom és ott Dr. Bencsik Andrást. A nővérem is nála szült és nagyon meg volt elégedve ezenkívűl a másik nővérem is most erhes és ő is odajár és meg van elégedve vele ő is.
    előzmény:
    Kiskata (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_793589
    Torolt_felhasznalo_793589
    2002. május 12. 20:282.
    Szervusz, Mi az I. Nöi-n szültünk. Papás szülés volt. Nagyon jól felszerelt 5 percre van a császáros műtő. Akkut helyzet volt és négy fájás alatt be avatkoztak, és amikor kellet egy egész csapat küzdött a feleségem és a lányom életéért. Nagyon profik voltak. Ha ezt választod keresd Dr Böze Tamást. Cím: Bp VIII Baross u. Üdv magus_cad
    előzmény:
    Kiskata (1)
     

Címlap

top