Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szárítógép

piruli
Létrehozva: 2004. december 17. 22:59
Szisztok! Az lenne a kérdésem,hogy van-e valakinek szárítógépe,és mik a tapasztalatai vele kapcsolatban? Egyelőre nem lesz mosókonyhánk,a párom kitalálta,hogy venne 1 sz.gépet. Kissé ódzkodok tőle (pl. gondolom a gyűrődéseket ugyanúgy beleszárítja,tehát biztos dögnehéz utána vasalni),örülnék ha véleményt mondanátok róla! Előre is bocs,de lehet,hogy ma már nem tudok visszanézni a topikra!
  1. 2004. december 18. 00:4226.
    No, hát hónapokba telt, mire kikönyörögtem egy picike, kinyitható fregolicskát, amit ha a 2 szárát becsukom, nem is látszik belőle smi és az alján csak egy fémrúd van törölközöszárítónak.
    Fel is fúrtuk, de kijár az egyik tipli, úgyhogy nem t'om használni :(((
    Állítólag holnap helyrehozzák :)) Bár ezt már hallottam párszor :))
    előzmény:
    Lingon (23)
     
  2. 2004. december 18. 00:4025.
    Nagyon féltetett ne tegyél bele, mert utána megkeresel, s Te engem ölsz meg:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_759744 (22)
     
  3. 2004. december 18. 00:3924.
    Kísérletezz olcsóbbal :)
    A dög drága ingét én sem merem betenni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_759744 (22)
     
  4. 2004. december 18. 00:3923.
    Igen, pamutok tudnak összemenni, és van amit tilos. Van amit hideg levegön száritok benne. De a rohangálos cuccok mennek bele, a néhány féltetthez kihuzzuk fregot.
    előzmény:
    szkeptika7 (20)
     
  5. Torolt_felhasznalo_759744
    Torolt_felhasznalo_759744
    2004. december 18. 00:3722.

    Én eddig nem mertem megpróbálni, mert olyan forrónak érzem, amikor szárít!. . .

    De ha te már próbáltad, lehet, hogy megkockáztatom. . . :-O

    De ha a márkás ingeit tönkreteszem, az biztos, hogy megöl!!!. . . :)))

    előzmény:
    Lingon (18)
     
  6. 2004. december 18. 00:3721.
    No, akkor hát legközelebb ilyet veszünk majd, de az nem ma lesz, mert a mostani egyébként teljesen jól szuperál.
    előzmény:
    Lingon (19)
     
  7. 2004. december 18. 00:3520.
    Akkor ingje válogathatja, vagy nem t'om, de nálunk ment össze ing, és tuti, nem a mosásban, mert betartottam a cimkén levő utasítást, de a tiltás ellenére beraktam a szárítógépbe.
    előzmény:
    Lingon (18)
     
  8. 2004. december 18. 00:3419.
    Igen ehhez a tipushoz adják a kosarat, és van ehhez gombállás.

    előzmény:
    szkeptika7 (17)
     
  9. 2004. december 18. 00:3118.
    1400 -on centrizek (mert 1600-on tépte a gyengébb varrásokat) pamutot, és nem gyürödnek a polok. Söt minimum 1000 fordulatszámot javasolnak, hogy hamarább megszáradjanak a ruhák. Energiában is kevesebb kicentrizni mint kiszáritani.
    Férjem ingjei évek ota száritogépben száradnak, semmi bajuk:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_759744 (14)
     
  10. 2004. december 18. 00:3017.
    Húúúúúúúúúúúúúú, ez nem semmi :)
    Meg is mutattam a páromnak, neki is nagyon tetszik!!!
    Tök jó! És a képeid is!! :))))
    Ezt a kosarat csak ehhez a géphez árulják, gondolom. . . :(
    A miénk Elektrolux, de sokkal kevesebbet tud, így ránézésre is. . .
    előzmény:
    Lingon (15)
     
  11. 2004. december 18. 00:2516.
    Ez a gombfelvarrós jó ötlet :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_759744 (14)
     
  12. 2004. december 18. 00:2315.
    Bosch. felteszek egy képet : http://gportal. hu/portal/lingon/ itt az utolso kretivkodásoknál lesz, ha hagyja a portál.
    előzmény:
    szkeptika7 (12)
     
  13. Torolt_felhasznalo_759744
    Torolt_felhasznalo_759744
    2004. december 18. 00:2114.
    Nálunk általában a mosó-szárítógép kapható (kettő-egyben). . .

    Talán a helyhiány miatt, itt nem divat a mosókonyha, vagy a háztartási helyiség, mint pl. USA-ban, Kanadában. . .

    Nekem már 6-7 éve megvan az enyém és nagyon jónak találom!

    Nem mindig használom, mert van szárítóállványom is, csak olyankor, ha gyorsan akarok valamit szárítani.

    Pl. a gyerek farmerját gyorsan ki kell mosnom, mert talpig koszosan jött haza. . . Kimossa, megszárítja, másfél óra múlva száraz. . .

    Általában ezek olyanok (az enyém is), hogy ha 4 kg száraz ruhát lehet vele mosni, akkor csak 2 kg-ot száríthatsz meg egyszerre!!!. . . A felét!

    Azért nem lesz gyűrött a ruha, mert állandóan forgatja szárítás közben, lazítja.

    Egyáltalán nem lesz gyűrött a ruha, sőt, a forró levegőtől a lepedő, ágynemű, törülköző sokkal simább!!! (Puhább is!)

    Lehet "félszáraz" és "szekrényszáraz" módban szárítani.

    Én az ágyneműt, lepedőt, törülközőket a "szekrényszárazon" szárítom és magas hőfokon. . . (Nem kell már vasalnom. )

    Ha ruhaneműeket szárítok, azt inkább a "félszáraz" módban és alacsonyabb hőfokon szárítom. . .
    (Ha vasalni akarsz még a szárítás után, ez lesz a jó!)

    Ami gumírozott (zoknik, bugyik, melltartók, fürdőruha) az tönkremehet a szárítóban a forró levegőtől. . .

    Szerintem nagyon jó, ha ilyen a mosógéped!. . . Ha a férjed ilyet akar venni, csak örülj neki!. . .
    Nem fogod minden héten használni, de majd meglátod, milyen jó lesz, ha tavasszal, ősszel nehezebben száradnak a ruhák!. . .

    Ruhaszárítóra mindenképpen szükség van egy háztartásban!!!. . .
    Én is utálom a fregolit, ezért nálunk a mosógép felett egy kinyitható ruhaszárító van a falra szerelve. (Ha nem kell, a falracsukom és nem látszik. )

    Azért én a férjeim ingét nem szárítanám a gépben!. . . (A gallér és a kézelő tuti tönkremenne a forró levegőtől!)

    Ha adhatok egy tippet a mosógép és mosó-szárító vásárlásához: olyan típust keressetek, aminek a hőfokát és a centrifuga-sebességét FOLYAMATOSAN tudod állítani!!!. . . Tehát mosáshoz nem csak a beprogramozott hőfokot használhatod, hanem a saját választásodat is!!!

    Az enyémen "gyors" (800/fordulat) és "lassú" (500/fordulat) centrifuga kapcsoló van. Ha a gyors van véletlenül benyomva, hát minden póló tök gyűrt lesz!!!. . . Ezekhez a kisebb sebesség a jó.

    Ágyneműhöz, törülközőhöz viszont a "gyors" a legjobb. . . (Hamarabb megszárad)

    Erre a két dologra figyeljetek!. . . Érdemes! :)))

    Persze, most már olyan szuper mosógépek is vannak, hogy akár több nyelven be is mutatkozik. . . :)))
    (Leméri a berakott ruhát, beírod az anyagát és a komputer választ programot. . . )

    Nekem most már olyan kéne, ami felvarrja a gombokat is!. . . :)))

    előzmény:
    piruli (1)
     
  14. 2004. december 18. 00:1913.
    :) Nem támasztom alá :)

    Nekem Candy mosó szárítóm van egybe, és a szárítás után nem gyűrötebb a ruha, mint más mosógépben.
    Van benne vasalás könnyítő program a centrifugálás végén, és csak utána kezdi el szárítani, előtte a kipörgeti/kirázza a ruhát.
    Az igaz, hogy csak fél adag ruhát lehet benne egyszerre megszárítani, de aki, ilyet vesz az ált. tudja, hogy azért vesz ilyet, mert csak időszakosan használja a szárítót és nem folyamamtosan. :)
    Folyamatos és állandó szárításra valóban jobb a külön szárítógép.
    előzmény:
    szkeptika7 (9)
     
  15. 2004. december 18. 00:1112.
    És milyen típusú géped van? Csak ahhoz lehet kapni, vagy úgy általában, mindhez?

    Őszintén szólva, nem igazán tudom ezt így elképzelni. . . . kosár. . .
    előzmény:
    Lingon (11)
     
  16. 2004. december 18. 00:0711.
    Nem:)))

    Vászon cipöt is lehet kosara´ban száritani, de szerintem az hülyeség, annak mosás után is van szaga.
    Gipszképeket is száritok benne (öntöm a gipszet formába, majd abbol kiboritva belefér 4 kép, azok is hamar megszáradnak:))) )
    A kosár persze nem forog.
    előzmény:
    szkeptika7 (10)
     
  17. 2004. december 17. 23:5910.
    kosár? és akkor nem szöszöli le?
    előzmény:
    Lingon (8)
     
  18. 2004. december 17. 23:589.
    Az egybe mosó-szárító, igaz, hogy helytakarékosabb, de borzasztó lassú, meg nem olyan "hatékony" és "ügyes". A barátnőm csak végszükség esetén használja, mert nagyon gyűr szerinte is.

    Nálunk egymás tetején (mosógépen a szárítógép) van a kettő, a szárító tök könnyű, símán rá lehet tenni a mosógépre.
    előzmény:
    Lingon (7)
     
  19. 2004. december 17. 23:578.
    Enyémben nem lett volna semmi baja a pulcsidnak, van hozzá kosár és bele lehet hajtogatni még gyapju pulcsit is:)))
    előzmény:
    szkeptika7 (5)
     
  20. 2004. december 17. 23:557.
    Csatlakozom elöttem szolokhoz, nagyon jo hogy van.
    Én is utálok vasalni, nem is sürün kell.
    Ugy van beállitva a gép, ha pittyegés ellenére is elfelejtjük kiszedni, akkor 2 orát még forgatja, ne gyürödjenek össze a ruhák.
    Állitolag az egybe moso-száritogépekben gyüröttek lesznek a ruhák.

    előzmény:
    piruli (1)
     
  21. 2004. december 17. 23:536.
    Ja, hogy vasalni milyen utána, azt nem t'om, én nem szoktam (van segítségem).
    De asszem ő azt mondta, jobban szereti, ha vállfán szárad az ing, mintha gépben. De ezt lehet, hogy a modern technikától való ódzkodása mondatja vele.
    előzmény:
    piruli (1)
     
  22. 2004. december 17. 23:495.
    Én pár hónapja szembesültem vele, mikor összeköltöztünk a párommal.
    Elsőzör morogtam rá, mert én nagyon szerettem a frissen kiteregetett ruhaillatot a lakásban, de a kedvesemnek még szárító állványa sem volt. . .

    Zsenilia pulcsit bele ne rakj, mert kiszedi a szöszeit, és tönkremegy (a párom ezt nem tudta, és tönkre is vágta a kedvenc zsenilia pulcsimat :/ )

    A plüss és frottír cuccok tényleg fincsi puhák lesznek.

    Ja, és a cimkét alaposan meg kell nézni, mert pl. a fehér ingei (amikor először mostuk ki), no meg az én egyik kedvenc ingem (tiszta pamut volt az is) összementek. Azokat alacsonyabb fokon kellett volna valószínűleg szárítani.

    A kényes fehérneműket sem teszem bele, no meg a harisnyákat sem, azokat tönkreteszi.

    Ki kell tapasztalni, az a titka. De egyébként tényleg megkönnyíti az egész mosásosdit, nem mondom, hogy megszerettem, de sok időt meg lehet vele spórolni.
    előzmény:
    piruli (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_316735
    Torolt_felhasznalo_316735
    2004. december 17. 23:364.
    Szia!

    Nagyon jó dolognak tartom a szárítógépet. 2 éve használom, és nagyon megkönnyíti a dolgom. Azt szoktam csinálni, hogy amint megáll, még melegen kiszedem és összehajtogatom a holmikat és megy a helyére. Szinte nem is vasalok. Néha legfeljebb a férjem ingeit, ha nagyon muszáj, de ha melegen kiszedem és vállfára aggatom őket, semmi bajuk. De a mosógépből mindig ugy rakom át a ruhákat, hogy alaposan kirázom őket, ezáltal már eleve kevésbé gyűröttek. Azt nem tudom, hogy Magyarországon milyen tipusok vannak forgalomban, itt (Kanada) külön szárítógépek vannak. Az persze elképzelhető, ha a mosó és szárítógép ugyanaz, és nincs ez a ruhakirázás közben, minden gyűröttebb. A törölközők, a gyerekek plüss cuccai tényleg puhák és gyönyörűek. Mindent összevetve nekem nagyon bejött, mert vasalni nagyon nem szeretek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. december 17. 23:283.
    Szia!

    Nekem már több mint 10 éve van szárítógépem és nagyon szeretem. A hiedelmekkel ellentétben sokkal kevesebbet kell vasalni és ha vasaló nedvesre szárítod a vasalni valót akkor könnyebb is, mint egyébként.
    A mi életünket nagyban könnyítette, mert nem kell a zoknikat, bugyikat teregetni, ami nálunk igen nagy számban fordul elő. Ráadásul a mai gépek még profibbak mint a mienk, biztos hamar megszereted!
    Arról nem is beszélve, hogy a plüss és a frotír dolgok milyen illatosak és puhák lesznek bennne!!!!

    Szval én csak rábeszélni tudlak!
    előzmény:
    piruli (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_823061
    Torolt_felhasznalo_823061
    2004. december 17. 23:272.
    Én szeretem nagyon. A ruhák nem lesznek gyűröttek, és kb. 1 óra alatt száraz minden. Persze nem árt ha megnézed a ruhák címkéjét mielőtt beleteszed.
    előzmény:
    piruli (1)
     

Címlap

top