Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Klimax támadás :-(

stühmer
Létrehozva: 2005. február 17. 18:30
Itt dörömböl a kapu előtt. Félek tőle. Ti hogy éltétek meg ? -már aki idáig eljutott már-
Hirtelen jött, vagy lopózkodva ?
Vannak védekező eszközök ? Nálatok mi vált be ?
Hogy múlt el ?
Gazdagodott a lelketek ?
Valóban nyílik utána egy "szép új világ" ?
  1. Torolt_felhasznalo_875201
    Torolt_felhasznalo_875201
    2005. február 17. 19:5926.
    Jaj az Isten áldjon meg, ne félj tőle. :o))))Tudod milyen jó, hogy nem kell minden hónapban a menszesz időpontjához igazítani a dolgaidat. Nálam 44 évesen jelentkeztek az első tünetek(hőhullám, hajhullás, rendszertelen havi vérzés, feszültség). Akkor gondoltam bele először a koromba. Jééé, hogy elszálltak az évek, mennyi mindenen mentem már keresztül. A nőgyógyásszal beszéltem a hormonpótlás előnyéről, hátrányáról, de sem ő, sem én nem tartottuk olyan problémásnak a tüneteket, hogy ehhez nyúltunk volna. Először rendszertelen volt a vérzés, utánna negyedévenként jelentkezett, mostmár vége. Én nagyon élvezem. Nem kell védekezni, ez sem utolsó szempont. Néha jelentkezik még hőhullám. Tudod ez mikor kellemetlen???Ha nagyon hideg van odakint, legszivesebben a télikabátot is lekapnád, csak félsz, hogy megfázol.
    Nekem a patikában állítottak össze gyógynövényekből teakeveréket, ezt ittam, ha nagyon feszült voltam. Én azt ajánlom neked, menj be egy patikába vagy gyógynövény szaküzletbe, egy próbát mindenképp megér.
    előzmény:
    stühmer (1)
     
  2. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 17. 19:5725.
    Azt hisze, most kellene valami új dologba fognod, ami elveszi a figyelmed arról, hogy most nem érzed jól magad a bőrödben!
    Irtad, hogy szeretsz fotózni, vagy valami, ami egy kicsit kizökkent. Egyébként ha vége lesz a komor télnek, a hidegnek, jön a tavasz ( a kedvenc évszakod:-), meglásd, jobb kedved lesz! :-)
    előzmény:
    stühmer (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 17. 19:5224.
    Ugyan már!
    Neked kell felnevelned! De hisz Ő is ezt akarja!
    Tettem föl neked két képet a bátyus kutyijáról.
    előzmény:
    stühmer (23)
     
  4. 2005. február 17. 19:4523.
    Őróla is agyalok. Ha minden összecsap fölöttem, és leszámolok, hogy a Szüleim 80 körüliek, az Uram meg 60, begyagyulok, a kishapsi egy gyerek. Épp ma beszéltem a titkárnő kislánnyal (21) hogy nevelje fel a kuytát, ha mindenki elpatkolna :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 17. 19:4222.
    Hát, akinek ilyen jó hapsija van, nem is értem, hogy mitől fél az életben :-)))) Tényleg nagyon aranyos! A bátyámnak is volt egy ilyen tündér kutyusa, de sajna el kellett ajándékoznia, mert külföldre ment, és nem tudta magával vinni. Tündéri kutyusok!!!! :-)
    előzmény:
    stühmer (21)
     
  6. 2005. február 17. 19:3821.
    Nem off :-))) Éppen Valentin napon volt egy éves a Hapsi.
    És szerelmes belém.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 17. 19:3120.
    Bocs az off-ért, de nagyon édes a kis westie-d!!!! :-)
    előzmény:
    stühmer (19)
     
  8. 2005. február 17. 19:2819.
    A testem mintha "törődne bele" de ezek az éjszakai agy-vágták szörnyűek. Van, hogy kiülök a kád szélére és mell-vizsgálatot tartok, van, hogy azon gyötröm magam, MOST minden női dolgomat elajándékozom. Aztán van, többnyire ez, hogy kucorgok a paplan alatt és nem mozdulok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571690 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_571690
    Torolt_felhasznalo_571690
    2005. február 17. 19:2418.
    Ez a lassuló anyagcsere miatt van, szerintem. dapazso is ezt írta. Bele kell törődni, hogy eljön a klimax.
    előzmény:
    Cirka (17)
     
  10. 2005. február 17. 19:1917.
    Igen, Anyukám is felszedett jó pár kilót pedig semmivel sem eszik többet sőt kevesebbet! Ő is panaszkodott a szárazságra+ álmatlanság is előjött nála.
    előzmény:
    dapazso (11)
     
  11. 2005. február 17. 19:1916.
    De jó, hogy iderohantatok. Én most nem bírom egyenként megköszönni, de láthatjátok, hogy itt közös segítés van.
    Folytassuk :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. február 17. 19:1715.
    Egyébként meg megnyugtatlak- a haláltól való félelemhez és a negatív gondolatokhoz nem kell klimaxosnak lenni.
    előzmény:
    stühmer (8)
     
  13. 2005. február 17. 19:1514.
    Én 42 leszek. Már 1, 5 éve elmaradt a vérzésem, ami enyhe összefüggésben van a 3 hónapja orvosilag is igazolt pajzsmirigy alulműködéssel. Mióta erre gyógyszert kaptam, azóta a hőhullámok is - aluszékonyság, fáradékonyság is - szépen múlnak. A pm. gyógyszer előtt Remifemin-t szedtem a hőhullámok ellen, ez is bevált. Komolyabb panaszom ennél az izzadásnál szerencsére nem volt.
    előzmény:
    stühmer (8)
     
  14. 2005. február 17. 19:1413.
    Remélem én még soká kerülök a klimaxos körbe de Anyukám már átesett rajta és elég riasztó volt végignézni a gyötrődését. Sokkal érzékenyebb, sértődékenyebb, sírósabb lett. Aztán a hőhullámok, automatikus negatív gondolatok, halálfélelem. Magas vérnyomás, szívtáji fájdalmak. Egy darabig küzdött hormonális kezeléssel, de leállította a nőgyógyász és hagyta hadd menjen minden a maga útján. Nem egy könnyű időszak az biztos. :(((((((((( Mostmár 60 éves lesz és sokkal jobb, mióta teljesen elmaradt neki a vérzése. Néha még előjönnek a tünetek de már korántsem olyan gyakorisággal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_571690
    Torolt_felhasznalo_571690
    2005. február 17. 19:1412.
    Nagyon stresszesen élsz? Próbálj nyugodtabban élni, menj orvosi vizsgálatra, hogy veled minden rendben van-e? Ezek után biztosan nyugodtan fogsz aludni.
    Sajnos, én is állandóan halálról álmodok, emélkedek. :-(( Apukám nagyon beteg, egyik haverom halálos beteg. Sok haverom balesetben halt meg.
    Ilyen az élet. Legszívesebben homokban dugnám a fejem. Hiába vagyok én 23 éves. . . . . :-(((
    Sokszor gondoltam már azon, hogy mi van akkor ha meghalok? Nem magamat sajnálnám, hanem a szeretteimet. :-((
    előzmény:
    stühmer (8)
     
  16. 2005. február 17. 19:1311.
    Sziasztok. 60 eves vagyok, es meg neha bezavar egy-ket hohullam most is. Tiz evembe kerul, de azt gondolom tul vagyok mar rajta. Nalam, hamar leallt a menzesz, csak a hohullamok zavartak, bar nem ejjel hanem nappal. Sokszor kellemetlen volt a munkahelyen mert beszed kozben egyszerre csak elpirulsz es meg is alltam a beszedben, mert hulye erzes hogy megy felfele a hoseg az agyadra, aztan meg mintha hideg vizzel ontenenek vegig. Isteni. Aztan jott egy kis hizas, szorosodes, szarazsag[nyalkahartyakban, de szem is szarazabb]lassul az anyagcsere, mar a feletol is hizol, mint az elott. DE!!!!Valoban van elonye, mar ami a rendszeres esemenyt illeti, az valoban eltunik. Pozitivan szemlelni??. . . . . . . . hat nekem nem igazan sikerult!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_266584
    Torolt_felhasznalo_266584
    2005. február 17. 19:1110.
    Ilyenkor sok szójaféleséget kell enni, pl. tofu, pörkölt szója (pronutti) stb. Tabletta formájában is kapható Szójavit forte a leghatékonyabb. Bioboltokban érdeklődj.
    előzmény:
    stühmer (8)
     
  18. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2005. február 17. 19:089.
    Szia!
    Én még a közelében sem vagyok a klimaxnak, de azt tudom, hogy mindenféle kellemetlenség nélkül meg lehet élni ezt a gyönyörű kort, ha elfogadod, hogy itt az ideje, megtalálod azt, ami továbbra is boldoggá tesz, éled az életed, és éld meg a nőiességed!
    Tudod, egy érett nő sokkal érdekesebb, izgalmasabb, mint egy 2O éves! Egy 2O éves még "zöld", éretlen, tapasztalatlan "bokor", egy idősebb nő már mindenféle csodálatos szinben pompázó bokor, tele az élet tapasztalatával. Nem kell félni, ezt a kort nem átvészelni kell, hanem élvezni!
    Olyan ez, mint a kismamáknál a hányinger. Az a kismama, aki teljes mértékben, minden téren (agyban, szivben, és testileg) felkészült a babára, minden rendben van körülötte, nincsenek kételyek, aggályok, akkor nincsen semmi ilyesmi panasza. Igy van ez a klimaxot megélő nőknél is. Van, aki mindenféle kellemetlen tünet nélkül elsiklik a változó kora fölött.
    Remélem, te is hasonlóképpen fogod érezni magad!!! :-)))
    előzmény:
    stühmer (1)
     
  19. 2005. február 17. 19:068.
    47.
    Éjszakánként felriadok hajnalban és az agyam elszáll a világ végére, nem jó irányba. Tudjátok, amikor néma csönd van és az ember moccanni sem mer, mert mindenki alszik, és kezdődik egy "mozi" : én a halálról agyalok folyton, kéretlenül, van hogy kilopakodok egy pohár vízért, de a téma a fejemben marad. Hogy nevettem egykor ezen. . . .
    előzmény:
    rokkica63 (4)
     
  20. Torolt_felhasznalo_571690
    Torolt_felhasznalo_571690
    2005. február 17. 19:027.
    Pozitívan kell felfogni. Vége lesz a navalyás havi menzesznek.
    Nőiességed nem vész el. Továbbra is ugyanúgy élheted az életed mint eddig.
    Ha nagyon zavaró a klimax-szal járó hőhullám, stb, meg kell beszélni a nőgyógyásszal, hogy simán menj át rajta.
    Még nem találkoztam klimaxos nővel, így csak elképzelni tudom, meg olvasok könyvekből. Anyukám még nem kimaxol. Nagymamám fiatalon meghalt.
    Próbálj vidáman venni ezt a dolgot. :-)
    előzmény:
    stühmer (3)
     
  21. 2005. február 17. 18:596.
    vau vau vau
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_204297
    Torolt_felhasznalo_204297
    2005. február 17. 18:595.
    sziasztok !.
    Én 50 éves vagyok. eddig még láthat jelét nem érzem a klimaxnak, illetve annyit, hogy rettenetesen érzékeny vagyok, nagyon hamar megsértődöm, Az életem is ugy alakult, hogy sok minden megváltozott körülöttem, amit nem igen vártam, de ennek ellenére ís ugy érzem, hogy a kelleténél mimozább vagyok, és ezt utálom. Ti hogy vagytok ezzel?
    Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. február 17. 18:574.
    Hány éves vagy? Milyen előjelekből érzed, hogy "itt dörömböl a kapu előtt?"
    előzmény:
    stühmer (3)
     
  24. 2005. február 17. 18:543.
    Életbentartás miatt akkor kérném szépen átsorolni az életmód csomag alá.
    előzmény:
    stühmer (2)
     
  25. 2005. február 17. 18:492.
    Nem jó helyre tettem, valójában az életmódhoz tartozna.
    Talán az NLC háziasszony átsorolja oda, ezt előre is köszönöm neki :-)
    előzmény:
    stühmer (1)
     

Címlap

top