Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

GOBLIN-nesek hol vagytok

mer2
Létrehozva: 2005. február 18. 20:56
Tudom, keresztemes tarsasag van.... mintakkal, kepekkel stb...stb. Tud v-ki goblin-sek klubjarol? Erdekelne. Talan ha szeretitek, gyakoroljatok/mar varrtatok/varrni akarnatok fogjunk ossze!!!!!!!
Szeretettel varom leveleiteket. Erdekel minden ami az e fajta kezimunkaval kapcsolatos.Egy kis tapasztalatcsere nem lenne rossz!!!!
Ari.
  1. 2005. február 19. 09:4626.
    Nekem is van egy gyönyörű mintám valahol feketére. Talán nyáron belefogok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2005. február 19. 09:4125.
    Rosszul tettem fel a kérdést:) eredetileg nem a színére gondoltam hanem a lyukméretre vagy hogy is mondjam másképp a szálak távoltságára, de mindegy mert válaszoltál is:))

    Most éppen pont fekete alapra hímzek egy képet, de csak akkor amikor éppen napsütéses idő van:))
    Én is azért gondoltam hogy jobb lenne a gobelin mivel itt tényleg kevesebbet kell ölteni, és gondolom így valamivel gyorsabban is halad az ember.
    előzmény:
    rebusbaba (22)
     
  3. 2005. február 19. 09:3924.
    Nagyon igazad van, nem érdemes spórolni az alapanyagon, mikor rengeteg munkát beleölsz! Sajnos én az igazi tűgobelint már nem nagyon látom, legfeljebb természetes fényben :((((
    előzmény:
    mer2 (23)
     
  4. 2005. február 19. 09:3623.
    Sziasztok :}. . . . . . . . . . . . . . . . Orvendek, h mar kerult a felhivasomra, tobb tarsam is. Milyen jo!!!!!!
    Szoval. . . . , k. b. 9 eve varrom a goblint, kezdtem nagyobb lyuku "'etaminra/'nalunk e neven kaphato/most meg az utobbi 5-6 evbe megrendelem, katalogusbol es mouline, himzo cernaval amit mellekelnek /tiszta gyapott/-2 szalaval varrom a tugoblint. Most elore rajzolt mintakkal varrok csak, de tavaly-tavalyelott leszamolhato razrol is varrtam tugoblint . Csak tugoblint varrok mostanaban inkabb viragos, csendelet kepeket, de van 1-2 taj is. A tugoblin igaz, h sok idot vesz fel de. . . szerintem az ertekesebb- na nem mintha a gyapjuval varrot, nem lenne szep, viszont ezt meg nem nagyon probaltam igazan.
    Nalunk is az uzletbe is lehet kapni/cerna reszlegen/de nem olyan szep es a szinek sem tetszenek ezert rendelem egy olyan cegtol ahol a valosaghoz hu kepeket keszit, nem giccs, a cerna ossze allitasa is kulfoldi/nemet/, na meg a szinek is aranylag elfogadhatok, ha nem tetszik a szin van tartalekom, lehet kapni cernat kulon es en kombinalom.
    Most ennyit, de meg varom a leveleiteket, nagyon.
    U. i. Majdnem elfelejtem: a +szemes tarsasag is nagyon jo de valahogy a tavaly elmaradtam onnan meg nem is volt olyan anyagom mire azt es olyant varrjak ami nekem-igenyeimnek, megfelelt volna. Az igazsag az. h nem volt anyagom, itt nalunk kerestem de nem kaptam es akarmilyen anyagra kar ratenni egy nagy munkat, igy elmaradt.
    Sok puszi mindnyajatoknak, Isten aldjon, Ari.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. február 19. 09:3322.
    Van barna, fehér, és a múltkor láttam feketét. A mintától függ, lgtöbbször a barna jó, de van olyan minta, főleg a világos hátterűek, ahol a fehér. A fekete nagyon szemrontó, azzal nem érdemes elsőre foglalkozni. Mindenféle luknagyság is van, azzal is lehet variálni, a tűgobelin nehéz, szerintem válaszd a közepeset, amikre ezeket az előrefestetteket csinálják. Nekem könnyebb, mint a keresztszemes, mert kevesebb öltés :))), viszont nagyon kell figyelni hogy egyenletes legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (18)
     
  6. Torolt_felhasznalo_275298
    Torolt_felhasznalo_275298
    2005. február 19. 09:3221.
    Sziasztok.
    Én is gobelinezek. A XIII. -ban vásárolok a Gyöngyösi utcából. Igaziból nem értek hozzá, csak megtetszett , de gondolom ez a tű-gobelin. Előre kész van a minta és azt kell kihímezni. Már kész van a tél, egy bak horoszkóp két kis bögre. Majdnem kész egy hatalmas virágcsokor és egy menyasszonyi kép. A keresztszemeshez még nem mertem hozzányúlni. A leszámolástól félek hogy elrontom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. február 19. 09:3020.
    Na mar tudom!:O)

    tugobelin: selyemszitara keszul, 1 negyzetcentimeter teruleten 125, vagy meg tobb /251/ oltes, taskak, kituzok stb

    gobelin: kanavara keszul butorkarpitok, diszparnak, kepek stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (16)
     
  8. 2005. február 19. 09:2719.
    Hat hogy oszinte legyek nem ertek hoza, csak nagyon megtetszett!:O)
    Most talaltam egy jo kis oldalt ott leskelodok. . .
    www. atteri. hu/
    előzmény:
    rebusbaba (15)
     
  9. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2005. február 19. 09:2718.
    Gondolom nem nehezebb ezt sem számolgatni keresztszemesnél.
    Akkor ugyanolyan barna alapot keressek amilyenek a festettek, vagy ebből az anyagból is létezik tobb féle mint a kongréból?
    előzmény:
    rebusbaba (17)
     
  10. 2005. február 19. 09:2017.
    Szia, leszámolhatsz tulajdonképpen bármilyen mintát, gobelinalapra, csak bizony úgy nehezebb. Ennek ellenére én is ezt szoktam csinálni, mert a készek nekem se tetszenek annyira, keresek egy keresztszemes mintát, olyat, amiben nincs tűzőöltés, csak a sima keresztszemek, és azt számolgatva levarrom. Üres gobelinalapot lehet venni. Vagy lehet festetni mintát, van ahol vállalnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_988605 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_988605
    Torolt_felhasznalo_988605
    2005. február 19. 09:1516.
    Sziasztok!

    Én is pont ezt akartam kérdezni amit latsia:)
    Egyébként én most keresztszemezek de mivel nagyon szeretek kézimunkázni már gondoltam rá hogy egy goblein képbe is belevágnék de még azt sem tudom hogy kezdjek hozzá. Azt látom hogy vannak festett kanavák ( jól tudom a nevét) amit ki lehet hímezni de én nem olyat szeretnék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. február 19. 09:1415.
    Szia, nem látom a képed rendesen, de szerintem te szövött gobelint hoztál. Mert van szövött, ami az eredeti, meg varrott.
    előzmény:
    latsia (14)
     
  13. 2005. február 19. 09:1114.
    Sziasztok!

    Szeretnem megkerdezni, hogy mi a kulonbseg a gobelin es a tu-gobelin kozott?
    Mi hoztunk egy gobelint Parizsbol, fennt van a kepe a bemoldalamon, nagyon tetszik, es szeretnek en is kesziteni hasonlot. Ez egy oriasi kep /felfalat betolti/ ennel azert persze kisebbel kezdenem:O))
    Nagyon nehez?
    Koszonom sziasztok Latsia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140219 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2005. február 19. 07:2713.
    Nagyon fogod szeretni és biztos hogy varrsz másikat. Azért szoktam kettót varrni egyszerre, hogy a nagyobb öltésekkel jobban haladok, igy nem unom meg és ha elkészül végre akkor az nagyon szép. Csak kitartás. A napokba fogok elkezdeni egy pacisat.
    előzmény:
    Ansze (12)
     
  15. 2005. február 19. 00:0712.
    Azt mondod? Sima gobelint már többet is varrtam, azzal semmi gondom nincs. Ez meg egy örökségből jött, elég réginek látszik, ráadásul már egy kis része ki is volt varrva, de már így is hónapok óta csinálom. Az is igaz, hogy elég nagy a kép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140219 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2005. február 18. 23:5211.
    Ha elkészülsz vele az hatalmas sikerélmény és elkezded a következőt. Ezzel én is igy vagyk megfogadom hogy soha többet mégis mire végzek már a következő a kosárba lapul.
    előzmény:
    Ansze (10)
     
  17. 2005. február 18. 23:4110.
    Sziasztok! Én most csinálok tűgobelint, de mit mondjak, nem a leghaladósabb. Szerintem ez lesz az első és az utolsó is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_541239 (9)
     
  18. Torolt_felhasznalo_541239
    Torolt_felhasznalo_541239
    2005. február 18. 23:339.
    Sziasztok gobelinesek!
    Csatlakozhatom én is? Imádok varrni, ez a feszültség-levezető eszközöm! Bár olyan stresszes még nem voltam, hogy a tű-gobelinnel is próbálkozzam. Nekem az nagy falat lenne, bár kétségtelenül az a legszebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2005. február 18. 23:328.
    Sziasztok!
    Én is varrok gobelint, sok évvel ezelőtt csak gobelint néha néha egy keresztszemeset varrtam. Most fordított a dolog jobban szeretem a keresztszemeset varrni, de azért mindig van egy gobelinem is elkezdve.
    Egyébként a keresztszemes lányok közül is sokan varrnak gobelint is.
    Mivel a gobeli képeket is meglehet csinálni keresztszemesnek és fordítva isigaz. kellemes varrogatást kivánok a hétvégére mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699834 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_699834
    Torolt_felhasznalo_699834
    2005. február 18. 22:567.
    Mivel a XIII. kerületben dolgozom, többnyire ott vásárolok, de az egyik nyugdíjas kolléganőm szokott hozni nekünk gobelint, amit katalógusból rendelünk. Gyapjút is és hatos osztót is a munkahelyemnél lévő kézimunka boltban veszem, mert még itt a legolcsóbb és már évek óta oda járok. . . ))
    És te mióta varrsz ill. hol szerzed be a gobelineket???
    előzmény:
    Cirka (6)
     
  21. 2005. február 18. 22:526.
    Hol vásárolsz képeket és fonalakat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699834 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_699834
    Torolt_felhasznalo_699834
    2005. február 18. 22:405.
    Én is nagyon szeretem a csendéleteket, most éppen a négy évszakot varrom (természetesen gyapjúval), már az őszi kép (ez a kedvenc évszakom) kész van, most kezdem a tavaszt, csak előbb egy westie kutyus fejet himzek ki a páromnak.
    Van egy 50*60-as fáraó fejem, amit sajnos már több mint egy éve nem tudok befejezni, mert pl. a fejdísz kb. a kék hat árnyalatából áll és hát csak a nyári napsütésben látszanak az árnyalatok, szóval remélem idén nyáron elkészül.
    A tűgobelin nagyon szép és nagy odafigyelést igényel. A minap láttam egy kivarrt bohócfejet, ami igazán nagyon szép volt. A kolléganőim is nagy gobelinesek. Szóval nálunk nagyban megy az ipar. . . )))
    Egyébként én néha a keresztszemesek felé lengek ki, azt is nagyon szeretem. . . )))

    Ildi
    előzmény:
    Cirka (4)
     
  23. 2005. február 18. 22:214.
    Sziasztok! Én is szeretek varrni gobelint-főleg csendéleteket és tájképeket. Eddig még a tűgobelinhez nem volt bátorságom pedig az tetszik igazán.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_699834
    Torolt_felhasznalo_699834
    2005. február 18. 22:053.
    Sziasztok!
    Gobelin klubról én sem tudok, de nem lenne rossz egy, hogy a tapasztalatainkat kicseréljük. Én is nagyon szeretek hímezni és általában nem hatos osztóval, hanem gyapjúval.
    Ti miket varrtok és mióta?

    Ildi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. február 18. 21:572.
    Szia! Klubról nem tudok, de én szeretem csinálni. :) Walt Disney-s és egyéb mesefigurákra specializálódtam, lévén, hogy a barátnőim összebeszéltek, és mindenki mostanában szült. :) Goblein képekkel leptem meg őket a gyerekszobába. :)
    Te mióta csinálod?
    előzmény:
    mer2 (1)
     

Címlap

top