Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fiúk-lányok Olaszhonban

pelle
Létrehozva: 2002. július 5. 23:27
Ciao mindenkinek!!! Hová tűnt a mi olasz fórumunk? Hová lettetek lányok? Nem lehet egyszerre mindenki lent a parton. . . :-) Vagy esetleg esténként írjatok, amikor bemenekültök a hűvös lakásba a szúnyogok elől! Aki nem ismerte a fórumot: Olaszországban élő magyar leányok, asszonyok vagyunk, de ha fiú is olvassa ezt. . . Titeket is szívesen látunk!!! ÍRJATOK!!!!!
  1. 2002. augusztus 5. 22:0551.
    Sziasztok! Ma kčt iszonytato munkŕra szŕntam rŕ magam: az egyik a vasalŕs (mindig utŕltam) a mŕsik a suto takaritŕs (a szutyok oroksčg volt az ex-felesčgtol). Ma este szerencsčre "misericordia" szolgŕlat van igy nyugodtan takarithattam . . . Včgul is a hčtvčgčn kipihenhettem magam a tengerparton. Nagy kaland volt, az apartmanban ugyanis nem volt meleg viz, igy felvŕltva rohangŕltunk a forro vizes fazekakkal. Elčg trutyi ido volt, felhos de iszonyatos meleg. Nŕlunk a csalŕdi hobby a Jet-ski, pontosabban o jet-skizik nekem meg včgre jut egy kis idom olvasni. Egyčbkčnt a horgŕszŕs nŕlunk is szenvedčly, de nincs az az Isten aki engem hajnalban čs čjszaka el tudna cipelni a folyo partra . . . a legfobb ok, hogy iszonyodom a bčkŕktol. Az elso legnagyobb feladatom volt a lakŕsban, hogy kidobjam az osszes fellelheto gusztustalan dogot. . . bocs a bčka imŕdoktol. Talŕn nem hiszitek de nŕlunk a konyhŕban(!) az ex-felesčg člo pčldŕnyokat is tartott. Lehet azt remčlte, hogy valamelyik kirŕlyfivŕ vŕltozik. . . na ez elčg gonosz megjegyzčs volt. Szoval čn iszonyodom. Nŕlunk csak a "fiorentina" a meno, egyčbkčnt nem nčz meccseket. A kutyŕt pčldŕul Ruy-nak hivjŕk (rui costa utŕn szabadon). Az čn hobbym a kerŕmia csengettyu gyujtčs (otthon mŕr be is iratkoztam egy kerŕmia tanfolyamra. . . aztŕn le kellett mondanom), a kotčs čs most ujra el kezdtem acquarellezni. Tul sok idom nem jut egyikre sem, mert vacsora utŕn mŕr hullafŕradt vagyok čs orulok, ha fel tudok mŕszni az emeletre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2002. augusztus 5. 21:4450.
    Ha, ha nagyon jó ez a sztori, az első szó:góóól! Hát az én fiam amikor valamit először tisztán kiejtett (véletlenül)az a NEM szó volt. Ez már csak azért is nagyon jó, mert a nemet azóta sem hajlandó megérteni egyik nyelven sem. Egyébként azóta sem mondta. . . pedig elég sokszor hallja mert nem éppen jó gyerek (Hála Istennek :-)) A horgászás biztos nagyon jó, szerintem normális ha valaki a hobbijáért még éjjel is felkel. Nekem is van egy hobbim ami. . . ne nevessetek. . . a keresztszemes hímzés. Akkor kezdtem amikor Finnországban voltunk 1 évig és én nem dolgozhattam. Az Internetten tanultam meg, és teljesen megfertőződtem. Tök jó képeket lehet csinálni. . . és kikapcsolni egy kicsit az agyat, amikor épp kezd begőzőlni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. augusztus 5. 13:2449.
    Sziasztok! nalunk a ROMA a sztar, de mar nincs minden vasarnap a tv elott. Errol leszoktattam a dragamat. Persze ha fontos meccs van meg en is vele szurkolok, a vb-t egyutt neztuk, meg az olaszok ki nem estek. A horgaszas nalunk vizalatti "hal-loveszet". A szigony a legujjabb hobbi! Es ameg o a vizalatt probalkozik en jol elvagyok a parton:-) Lassan megyunk is, hogy legyen vacsora. . . szep napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. augusztus 5. 08:5948.
    Pelle, ez valóban így van. Megsitertem egy nagyon aranyos családot Comoból, a nagylányuk 5 éves, a kisfiuk már elég jól szaladgál, másfél éves lehet kb? A gyerek első szavát a foci vb alatt ejlette ki, mi volt az: góóól! Ha megkérdezik tőle: mit csinál Del Piero? Gyerek válaszol: góóóól! A sport egyébként amivel engem is megfertőzött párom a horgászás. Képes vagyok én is éjjel 2-kor felkeni és menni vele. Vajon normális vagyok? (Ez történt most vasárnap is. )
    előzmény:
    pelle (47)
     
  5. 2002. augusztus 4. 23:0247.
    Szia lányok! Köszi mindenkinek a válaszokat, majd körülnézek egy kicsit mert úgy látszik, hogy itt az ACI-ban nem igazán tudják, hogy miről beszélnek. Egyelőre még kocsit is kell venni és a férjemet ismerve nem fog könnyen menni. A focidologról már írtam régebben. Ha itthon van szabin, akkor vasárnap szinte biztos, hogy megy Milano-ba (ha a Milan játszik). Ha nincs itthon, akkor naponta kell küldenem a Gazzetta online híreit a Milanról stb. Én már lassan hozzászokok, de néha még így is kiborulok és akkor elmondom az édes kis Milanját mindennnek. De még mindig jobb ez mint mondjuk a szerencsejátékok stb. . . . De a fiamat nem fogom hagyni "megfertőzni", pedig már most nagyon próbálkozik :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. augusztus 3. 09:3146.
    Sziasztok! Párom még ma reggel dolgozik így még ide tudtam ülni a gép elé egy kicsit. Rimini! Olyan jót nevettem miután elolvastam írományodat! Először szegény lányokat teljesen megrémiszted hogy ha olasz jogsi nélkül vezetnek még az autójuktól is elbúcsúzhatnak, utána meg kedvesen odaírod: jó hétvégét. Mondjuk nem tudom emlékszetek-e rá, amikor vége volt a focibajnokságnak és egy cseh focista ment haza autóval a családjával, elvették az autóját mert nem volt meg az olasz jogsija. Engem egyébként még sosem ellenőriztek, bár az utóbbi héten itt nálunk az ss16-on kb. 2 km-ként van egy ellenőrzés, bár inkább az éjszakai pillangók miatt. Mira! Ehhez a fociőrülethez hozzá kell szoknod! A férjem még az olasz átlaghoz képest is kevesebbet nézi, de egy-két este más programunk azért nem lehet! Amikor volt a foci VB és az olaszok játszottak még én is képes voltam ott izgulni a tv előtt. Nálatok is megállt az élet olyankor? Itt egy autót nem lehetett hallani. Most megyek!Viszlát' hétfőn!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282955 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_282955
    Torolt_felhasznalo_282955
    2002. augusztus 2. 19:1445.
    Sziasztok Lanyok!!!Latom uj forumunk van, olvastalak benneteket rendszeresen, csak nem volt idom soha irni. A jogsirol annyit tudok mondani, hogy itt a mienk a residenziatol szamitva csak 1 evig ervenyes. Utanna nem fogadjak el, olasz jogositvany kell. Nem kell ujra tanfolyamra jarni. Nalunk itt Riccioneba AZt mondtak, hogy meg a kocsit is lefoglaljak, ha nem olasz a jogsid. Kellemes hetveget mindenkinek !!!!
    előzmény:
    punta2 (42)
     
  8. 2002. augusztus 2. 18:2244.
    Sziasztok! érzitek ti is a hčtvčge szelčt? Kčt e-mail kuldčse kozott vagyok fčluton. A pŕrom "fiorentina" megszŕllott čs a "Lega di C" elnokčnek kell kuldeni e-mailt lehetoleg tobb cimrol. Ja čn szemčly szerint utŕlom a focit, egyedul csak Totti-t ismerem. . . de ezt nem szabad itt kiejteni. . . vŕlook. A jogsival kapcsolatban, čn is csinŕltattam otthon az onkormŕnyzatnŕl nemzetkozi jogsit, amit ha akar elfogad az itteni rendor, ha nem akar akkor nem + mčg kell egy hasznŕlati engedčly a jŕrmu tulajdonosŕtol. Egyčbkčnt čn a koltozčs elott felhivtam a nagykovetsčget, de szerintem ok sem tudtŕk pontosan, hogy mit kell tenni. Auto nčlkul čn is meg vagyok halva, mert ahol lakom igen ritkŕn kozlekedik busz + a pŕrom csalŕdjŕban nem szokŕs tomegkozlekedni. Otthon hozzŕ voltam szokva, hogy kčt perc alatt mindenhova eljutok itt meg mŕsokhoz kell alkalmazkodnom. Ma szerencsčre lefoglaltak a cčgnčl, igy nem volt idom mčg arra sem gondolni, hogy mit fozzek este. Mčg az also szintet is ki kell takaritanom, ugyhogy nem irigylem magam. A hčtvčgčn szerencsčre nem leszunk itthon, lemegyunk mi is a tengerhez. Remčlem talŕlunk egy zsebkendonyi helyet. Kellemes hčtvčgčt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2002. augusztus 2. 16:4043.
    sziasztok csajok! a sziesztat meg nem sikerult atvennem az olaszoktol. . . pedig rendesen megall itt az elet igy ebed utan. lehet ez csak delen van igy? a parton meg tul meleg van. . . es hetvegere meg nagyobb hoseg jon! anglia utan szokatlan! Pelle! a jogositvanyom en otthon csinaltattam meg nemzetkozire mielott angliaba mentem 2 eve, azt itt is elfogadjak. a rendorsegre egy illetekbelyeg meg 2 fenykep kellett csak, aztan kb. 2 het alatt kesz is lett. nem kellett semmifele vizsgat tennem. . . Mira! engem is elkap neha a honvagy, de halistennek egyre ritkabban. habar abban a szerencses helyzetbe vagyok, hogy a csaladom epp most ment haza tolunk. 2 hetig itt nyaraltak. ameg nem illeszkedik be teljesen az ember, es nincsenek igazi baratai persze hogy hianyzik a megszokott kornyezet. teljesen mindegy hol vagy az elsohetek (honapok) mar csak ilyenek! kitartas!!! nekem meg a nyelvvel is nehezsegeim vannak. egyebkent en 3 es fel honapja vagyok itt es nem tanultam olaszt csak onszorgalombol! most kezdek meg csak ugyahogy gagyogni. de nem konnyu, a dialektus bekavar neha. elnezest hogy nincsenek ekezeteim! en altaban ejszaka vagyok gepnel, akkor ingyenes a net meg elviselheto a klima idebent. udv mindenkeinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2002. augusztus 2. 16:3842.
    Képzeljétek, egy hete olyan iszonyatosan fáj a fejem, hogy minden nap gyógyszerhegyeket eszem meg. Pedig ez nem jó, úgyhogy ma ebéd után inkább lefeküdtem de ez sem segített. Pelle! A jogosítványt simán lehet olaszosítani, igaz kb. 150 euro volt. Én bementem az ACi-ba a magyar jogsimmal, egy fénymásolattal, az önkormányzattól egy házassági anyakönyvi kivonattal ( bár lehet hogy ezt keverem és a residenziat kellett vele igazolnom, erre nem emlékszem), továbbá három fényképpel. Ők kitöltöttek az adataimmal egy kb. 3-4 oldalas füzetkét majd elküldtek szemvizsgálatra az orvoshoz aki az ACI-ba megy kb. hetente. Ez egy 2 perces vizsgálat, majd bevoták a magyar jogsimat, adtak róla egy fénymásolatot lepecsételve és egy igazoló papírt, hogy van jogosítványom "B" kategóriás csak éppen újítják meg. Három hónapig azzal a papírral vezettem majd megkaptam az olasz jogosítványt. A jogosítványt le se kellett fordíttatni mert a magyart így is elfogadják. De például Rimininek azt hiszem le kellett fordíttatnia, pedig ő is Emilia Romagnaban van és csak egy várossal arrébb. Talán érdemes valahol máshol is megkérdezned. Mira! Én mint itt fent is láthatod Cerviaban vagyok Ravenna tartományban. Szeptemberben volt esküvőm, előtte másfél évvel ismertem meg kedvesemet, és most itt éldegélünk. Sajnos mi nem vagyunk olyan helyezetben mint Pelle, ritkábban jutok haza és mindig csak 1-2 hétre eddig, mert párocskám igen sokat dolgozik. Én most éppen nem dolgozom, a megfelelő állásra várok, csak néha egy-két hónapot dolgozom szállodákban recepción férjem barátainak segíteni akiknek éppen szükségük van rá. Most mennem kell, üdv mindenkinek! Hétvégére megyek San Benedetto del Trontoba (valahol Ancona alatt) majd beszámolok milyen volt.
    előzmény:
    pelle (41)
     
  11. 2002. augusztus 1. 22:2141.
    Na ezt már szeretem, látod az a fránya takarítás mire nem jó??? Úgy látszik ez nálad is bejött. A másik dologra válaszolva. Én Savonában élek ami Liguriában van, Genovától úgy kb. fél óra az autópályán. Férjnél vagyok itt, és van egy 14 hónapos kisfiúnk. Lassan 30 felé ballagok (alig hiszem el, valahogy nem érzem) a férjem pedig már átlépte. Mivel Ő tengerész elég sokat vagyunk egyedül a babával, amikor általában haza is megyünk és egy kicsit itt is vagyunk. Szóval akkor tulajdonképpen mi "kétlaki" emberkék vagyunk. . . egy kicsit itt, egy kicsit otthon. . . DE, hogy valami fontosat is írjak illetve kérdezzek. Valószinüleg Punta, te tudsz válaszolni. Kocsit akarunk venni, és felvetődött a kérdés, hogy az én jogosítványom vajon érvényes e itt, hosszú távon. Mivel épp az itteni autóklub mellett mentünk el (ACI) betértünk, hogy hátha ők tudják és azt az információt kaptuk, hogy én nem vezethetek, és az egész jogsi vizsgát az elmélettől a gyakorlatig meg kell csinálnom itt. Nekem ez nagyon furcsa, és nem nagyon akaródzik ezt elhinni, hát gondoltam megkérdezlek benneteket, veletek ez hogy ment. Még azt is mondták, hogy ahogy belépünk az EU-ba, akkor érvényes lesz a jogsim. Ennek így szerintem semmi értelme. Dec. 31-én még nem vagyok jó, Jan. 1-én meg minden OK???? Segítsetek. . . Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. augusztus 1. 09:0440.
    Sziasztok! Koszonom a jňtanŕcsokat. Tegnap Pellčt kovetve kitakaritottam a lakŕst . . . legalŕbbis a felso kčt szintet. Kipakoltam a maradčk cuccomat, mert mŕr nem tudtam elviselni, hogy mindenhol van minden. Estčre aztŕn olyan fŕradt voltam, hogy nemhogy honvŕgyam nem volt de mŕr levegot is alig kaptam. Mčg az a jo, hogy zuhogott az eso čs egy kicsit lehutotte a levegot. Nemrčg ota člek itt. Egyelore nem dolgozom, idonkčnt bejŕrok a pŕrom cčgčhez "ismerkedni" a helyzettel, amolyan part-time vagyok, mivel szabadsŕgra ment az egyik kollčga. Lelkileg egy kicsit helyrerŕzňdtam čs mostanŕban ok sem eroltetik a papirjaim intčzčsčt, včgre megčrtettčk, hogy idore van szuksčgem. A pŕrommal sokat beszčlgetunk errol, mert lŕtja rajtam amikor ki vagyok borulva. Szerintem legjobb, ha ilyenkor egyedul hagyjŕk az ember lŕnyŕt a bŕnatŕval. Megkčrhetlek bennetek, hogy egy pŕr szňban mutatkozzatok be? Csak egy pŕrszňt, hogy hol čltek čs hogy fčrjnčl vagytok-e? Visszančzve az iromŕnyom nem is včtettem olyan sok hibŕt . . . uzemi balaset črt a konyhŕban čs az egyik ujjam mukodčskčptelen. Napocskŕs napot nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. július 31. 21:1139.
    Hát én meg ettől az időtől őrülök meg, döntse már el, hogy akkor most esik vagy nem. . . na, mindegy! Sziasztok! Én általában este kilenc után vagyok itt, amikor letettem a babát aludni és megetettem a férjemet. Megértem, ha nem akarsz kiborulni a párod előtt, de esetleg beszélhetnél vele erről, ha ennyire súlyos a helyzet. Azt írod, hogy imád, biztos megérti, hogy nem könnyű neked és talán segít az is ha egy kicsit kibeszéled magad. Ki tudja, talán Ő tud segíteni, jobban mint mi a távolból. Aztán az is bejön nálam, hogy amikor honvágyam van, akkor belefogok valami nagy melóba (takarítás stb) amit nagyon utálok, és akkor elterelődik a figyelmem az egészről és elkezdem szidni azt amit éppen csinálok (mivelhogy utálom). Hát voltak idők, amikor nagyon tiszta volt a lakás. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2002. július 31. 16:3138.
    Szia Mira! Én akkor szoktam így lenni amikor a munkahelyemen nagyon kifárasztanak vagy kikészítenek. Volt egy hónapja egy hetem amikor minden reggel bőgtem, persze én is amikor a párom már lement. De azt hiszem ugyanez lett volna otthon is, mert alapvetően ki voltam készülve és az egészet a honvágyamra fogtam. Te dolgozol? Én most 3 hete nem dolgozom és most jól vagyok pedig márc. 15 óta nem voltam otthon. Én egyébként általában reggel kelés után vagyok itt (8-9) körül, ma kivétel van mert reggel macskát keresni mentem a háztetőre.
    előzmény:
    tmira (37)
     
  15. 2002. július 30. 21:5237.
    Sziasztok! Az igazsŕg, hogy čltem mŕr Itŕliŕban, amikor nyelviskolŕba jŕrtam, de akkor volt "egčrut" hazafele. Most azonban csak a hazautak vannak. Nem panaszkodom, mert egy csodŕlatos vŕros kozelčben člek, a pŕrom imŕd čs lassan a szulok is kezdenek elfogadni. . . de azčrt ez nem ugyanaz mintha otthon lennčk. Iszonyatos napokat člek ŕt, amikor krizisben vagyok, rŕadŕsul el kell rejtenem a konnyeim, mert nem akarok fŕjdalmat okozni a pŕromnak. Szoval probŕlkozom čs remčlem egyszer sikerulni fog. Telefonŕlni čn is szoktam čs internetezni is, de hiŕnyoznak a barŕtaim. TI mikor vagytok a forumon?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. július 30. 09:0836.
    Sziasztok! Szia Piccolina! Hol vagy pontosan? Milyen az idő felétek, a tv azt mondja hogy most arrafelé ment a rosszidő. Bár biztos nem olyan mint Angliában volt, itt jön és megy. Szia Mira! Mióta vagy itt? Nekem akkor szokott iszonyatos honvágyam lenni amikor keresztfiammal beszélek telefonon. Vagyis én beszélek ő meg hallgat és álítólag nevet, mert még csak 9 hónapos. Ma reggel beszéltem anyukámmal és végre jönnek szeptember közepén!!!! Egyébként ezen a fórumon a sok hasonló sorsú lánnyal-asszonnyal beszélgetve talán egy kicsit jobb lesz, bár természetesen egy képernyő és néhány sor a családot nem tudja pótolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. július 29. 22:0035.
    Kedves Mira! Nagyon szeretnék, de sajnos nem nagyon tudok segíteni. A honvágy azt hiszem gyógyíthatatlan "betegség", bár könnyíteni biztos lehet rajta. Nekem az segít, ha egyfolytában kapcsolatban maradok az otthoni eseményekkel (rádió, TV, Internet stb. ) és persze a hosszú telefonok. És egy kicsit talán meg is lehet szokni egy idő után. Nemrég jöttél? Ha igen, akkor talán később jobb lesz. . . írjál sokat, mi meg válaszolunk és együtt kibekkeljük ezeket a napokat. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. július 29. 11:5934.
    S. o. s! Sziasztok, Mira vagyok čs Firenze mellett člek. A kčrdčsem azokhoz szňl akik ugyanolyan kemčny napokat člnek/tek meg a honvŕgy miatt mint čn most. Ti hogyan kuzdottčtek le? Van valami jol bevŕlt receptetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2002. július 28. 23:4933.
    Sziasztok lanyok! nem tudom emlekeztek-e ram? meg anno aprilis korul angliabol irogattam neha. . . akkor koltoztem olaszorszagba a parommal. egyenlore delen vagyunk egesz nyarra. nagy igyekezettel tanulom a nyelvet (probalom dialektus nelkul) hogy szeptember korul eszakra induljunk "szerencset probalni"! ahogy olvasom az irasokat rajovok nem csak nekem nehez habart bablevest krealni! a turoval is hasonlo a helyzet mint a tejfollel? mi az amivel legjobban helyettesitheto? engem ez jobban aggaszt, turospalacsinta nelkul nem birom sokaig! egyebkent egy kisvarosban lakunk a tenger mellet; mivel nem beszelek olaszul nem sikrult munkat talalni! itt nem igen kell az angol a turistak franciak vagy nemetek! ugy erzem mintha masodik naszuton lennenk! egyebkent anglia utan itt egy kesz feludules! vegre er minket a napfeny:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2002. július 28. 13:3632.
    Én itt vagyok, csak pár napig nem sikerült kinyitnom a "további témák" részt és emiatt nem tudtam bejutni ide hozzánk. A telefonos témához annyit tudok mondani, hogy kártyafüggetlen telefont tudna használni itt, olyat ami otthon elfogadja a Pannon GSM és a Westel kártyáit is. Én itt az Omnitel kártyáját használom, ami olyan, mint otthon a a Westel Domino kártyája, tehát nem előfizetés, hanem mindig újra feltölthető kártya. Nekem azért jó mert én sokat vagyok otthon is, és így nem kell fizetnem az előfizetést amíg nem vagyok. Amúgy, jól vagyunk, csak megint nagyon meleg van. De, hogy minden rosszban legyen valami jó, ilyen hőségben nem tudok sokat enni és végre fogytam pár kilót. . . ki tudja meddig. . . :-). Minden nap lent vagyunk a parton, de leginkább csak este felé, mert a kis lurkó nem bírná a hőséget. Punta, mikor költöztök? Van már dátum?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. július 27. 09:3931.
    HALIHÓÓÓÓÓ!!!! HOL VAGYTOK? ÉN ITT VÁRLAK TITEKET, DE NINCS SENKI?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. július 24. 08:2830.
    Sziasztok! Pelle! Én így még nem csináltam paprikáscsirkét, csak pannat szoktam beletenni, nem keverem yoghurttal. Úgy is finom, de persze nem igazi. Ilon! Én mindig több liter tejfölt hozok és sajnos sokat a macskáknak kell adnom, mert nem használom el. Az a baj, hogy itt is olyan sok finomság van, hogy mindig mondogatom, na ma még "olaszosan" főzök és holnap csinálok valamit tejföllel, aztán a végén megmarad. Itt a mobilszolgáltatók: TIM, OMNITEL, WIND. Érdemes utánaérdeklődni milyen akciók vannak, mert pl. most is azt hiszem az omnitel a feltöltős sim kártyát féláron adja, vagyis ha jól tudom 20 euro amiből szinte minden lebeszélhető. De ha lányod az otthon vett mobillal megy, nem biztos, hogy az a mobil elfogadja az itteni kártyát! Ez érdemes megkérdezni ahol vette a telefont. A mobilszolgáltatók weboldalai: www. omnitel. it www. wind. it www. tim. it Ezeken az oldalakon biztos megtaláljátok az aktuális tarifákat és akciókat. Én is ezeket böngészve vettem a kártyámat. Az autóbérlésről sajnos nem tudok semmit, de azt hiszem otthon is tudjátok intézni. A BUDGET autókölcsönző fő irodája a Hotel Mercure Budában van, ők tudnak felvilágosítást adni. Otthon bérelve szeritem olcsóbb is. Tel: 488-8100 Ha beszélsz velük írd meg mit tudtál intázni, kiváncsi vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. július 23. 22:4229.
    este itthonról írok -már másodszor-nem küldte el az elsőt. a lányommal ülünk itt és pár kérdés eszünkbe jutott. ki tudja mennyibe kerül egy kis autó bérlése teljes biztosítással, és milyen mobil kártyát lehet kint venni és használni, mennyiért. a tejföl miatt a lányom is aggódik, hogyan csinál majd sajtos tejfölös tésztát? hány dobozzal vigyünk? jó éjt mindenkinek, ilon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. július 22. 21:2728.
    Hello! Az én hétvégém nem volt ilyen nyugalmas mint Puntáé, sőt. . . szinte egyfolytában mostam, ráadasul vastag téli cuccokat, mert, hogy Alaszkában ugye még hideg van, és a férjem onnan jött. De az idő egy kicsit besegített, mert elég pocsék volt, így nem fájt a szívem. A fiúk nagyon jól elvannak, és nagy meglepetésemre a kicsi is emlékezni látszik az apjára, hiába volt olyan kicsi amikor elment. Tejföl ügyben én még mindig remény nélkül vagyok, itt még sehol sem láttam. Pedig most az egyik nap, "tejfölös" paprikás csirkét akartam csinálni. Mivel lenne a legjobb, mit javasoltok? Milyen arányba jó keverni a joghurtot és a pannát? Kellemes hetet és sok napsütést mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. július 22. 14:3827.
    elsősorban a nyelv tökéletes elsajátítása a fontos, de humán tárgyakat -képzőművészet-stb. fog tanulni. ez most három hónapos szemeszter/3 hónap után vizum kellene/, de meglátjuk lesz-e folytatása. itthon ő egy kereskedelmi rádiónál dolgozik, lehet, hogy sikerül neki ott is valamelyik rádióba bepillantani. ezen a héten kapja meg a részletes programot, majd beszámolok róla. izgalmas lesz. köszönöm az infokat, ilon
    előzmény:
    punta2 (26)
     
  26. 2002. július 22. 08:2426.
    HAlihó! Én egész hétvégén semmiféle színeket és hangokat sugárzó doboz elé nem ültem le (tv, computer) hanem mentünk horgászni, fürdeni, barátokhoz tűzön sütött kagylót enni. . szóval jól kikapcsolódtunk végre. Ilon! Én Ravenna mellett vagyok és sajnos a benzinárakhoz nem tudok hozzászólni, azt tudom, hogy 20 euroval megyek tankolni amikor már csak 2 csepp benzin van és azzal több mint a fele tankot töltöm meg gázolajjal (persze fogalmam sincs hány literes a tank). Mit fog tanulni a lányod? Mennyi időre jön? Gloria! Én találtam karalábét képzeld, a férjem nem is ismeri. És tejfölt meg egy kis gasztronómia boltban ahol mindenféle specialitásokat árulnak, megígérte, hogy rendel nekem valahonnan Alto Adigeből, de azóta nem mentem vissza. (Ez kb. 2 hónapja történt). Pelle! De jó, hogy visszajött férjed! A tengert járta? Megismeri fiadat? Jó sokat nőhetett most 4 hónap alatt. Szerintem megbocsájtjuk ha nem írsz minden nap! De azért nár naponta nézz be! Jó hetet mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. 2002. július 19. 22:4925.
    Ciao lányok! Bocsi a pár napos kihagyásért, de megjött férjuram 4 hónap után és egy kicsit felborúlt a napirendünk. Most elküldtem mind a két fiút aludni és így van egy rövid fél órám. Ma gyönyörű idő volt, de a partra csak holnap megyünk le, mert ma ki voltak dölve a fáradtságtól. A nagyobbik a 20 órás utazás miatt, a kisebbik pedig mert éjjel 23. 30-ig várta, hogy végre megjöjjön az apu. Napi írást nem ígérek, de megpróbálok sokszor "jönni". Puszi, és élvezzétek a jóidőt. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2002. július 19. 18:2124.
    sziatok, Ilon en Milanohoz kozel elek. A benzin arak nagyon valtozoak itt is 1. 043-1. 082€/liter kozott mozognak jelenleg. Az autopalyan mindig dragabb a benzin, mint mashol. Az auyopalyadijat Tarvisiotol Bresciaig tudom neked megmondani 18€, de kb. : 0. 05 €/km-rel kell szamolni. Mar Olaszorszagban is kotelezo hasznalni fenyszorot autopalyan, bar kb 40 napig meg nem jar erte buntetes, ha elmulasztod. Arezzoval kapcsolatban csak annyit tennek hozza punta ajanlasahoz, hogy ott vannak a legnagyobb es leghiresebb aranyfeldolgozo muhelyek is. Az arezzoi aranyat a vilag minden tajara exportaljak. Hires otvos muveszek munkai kerulnek ki onnan. Ha van meg kerdesed szivesen segitek, ha tudok. Jo utat, es sok sikert. Lanyok, elfelejtettem a francia tejfol nevet, amit az Auscanban lehet kapni. segitsetek legyszike! cuppa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2002. július 19. 10:5023.
    gloria2 és punta2, ti hol éltek az országon belül? többszöt jártunk már olaszországban, de mindig csak, mint turista. ezért szeretnénk, ha a lányom jól felkészülten utazna. pld. mennyibe kerül a benzin? mindenképpen elkisérem - nem lesz büntetés 2-3 napot firenzében eltöltenem - nem tiltakozik ő sem emiatt. ha kocsival megyünk, akkor én visszarepülök, vagy mindketten repülünk, még a busz is szóbajöhet. még nem kapta meg a lakáscímet, talán a jövő héten. autópályadíj mennyi? tudja valaki? kszönöm, ilon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. 2002. július 19. 09:0922.
    Jó reggelt! Képzeéjétek, itt megint iszonyatos hideg van, éjjel megint szakadt az eső. Szegény turisták akik ezen a héten jöttek, semmi napot nem láttak. Én ezzel együtt most megyek sétálni, megnézem a halpiacot. De most Budapesten is már rossz idő van. Én az origo. hu-n szoktam olvasni a híreket, ezzel visszatérek valaki kérdésére hogy olvasom-e a magyar híreket. Sokszor jót szórakozom rajtuk, de ha otthon lennék, sokat dühöngenék szerintem. Ilon! Ha Firenzéből kirándulásokat akar tenni lányod, van egy super hely (ott voltunk nászúton is) autóval kb. 1, 5 óra az Appeninekben. Egy kis hely az erő közepén, összesen 2 ház van, egy-két ló és télen sípálya. Campigna-nal hívják, az egyik szálloda a Lo Scoiattolo, ott lehet csak enni is, remekül főznek. Santa Sofia felé kell indulni autóval, a környéken van Arezzo is, ahol "Az élet szép" c. filmet forgatták. Csodálatos környék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2002. július 18. 12:2121.
    sziasztok, most eppen annak orulok, hogy kisutott a nap, mert itt mar 10 napja csak esett. Ilon, szerintem itt is csak a nagy erteku autok vannak "veszelyben", mint barhol mashol. Ritkan fordul elo, hogy puntot lopnanak. Az arak sajnos videkenkent valtoznak, tapasztalatbol tudom, hogy Firenze a legdragabb varosok koze tartozik, nem biztos, hogy a koleszhoz legkozelebb eso supermarket a legolcsobb. Ki kell majd tapasztalnia a lanyodnak. A Lidl mindenhol az olcsobb kategoria, de nem mindenhol van, es nem minden kaphato. Nem tudom, honnan irsz, de az itteni elelmiszer arak lassan olcsobbak, mint otthon, ha megtalalod a megfelelo helyet. Most megyek sutkerezni, amig lehet :( cupp
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  32. 2002. július 17. 12:0420.
    az eddigi infokat köszönöm, a kenyérár kivételével nem találtam a többit rémísztőnek. minden hasznos gyakorlati tanácsot szívesen fogadok, ha valami eszetekbe jut. köszönöm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2002. július 17. 09:0619.
    Sziasztok! Amióta nem dolgozom megint, mindig itt a fórumon tekeregve döbbenek rá, hogy hányadika van. Ma már 17-e, még csak most volt május! Szia EY! Köszi az ötlete, rögtön át is nézek majd oda. Ilon! A közbiztonság szerintem nagyon változó még rövid távokon belül is. Mi Firenzében az autót csakis őrzött parkolóban hagytuk, esetleg ha albérletben vagy koleszban fog lakni, talán van parkolója. Ezzel együtt én nem félnék hogy valami baja lesz. A vezetéssel kell figyelni egy kicsit jobban, és semmi esetre sem utánozni azt ahogyan az olaszok vezetnek. Legutóbbi bevásárlásom blokkja a LIDL-ben, ez itt is van, talán Firenzében is: Olivaolaj: 2, 45; sima olaj sütéshez: 0, 55; hypo: 0, 45; kis reggeli sütik egy dobozban 10 db: 0, 59; müzliszeletek 6 db: 1, 44; öblítő 2 literes: 0, 95; borecet: 0, 45; 2 literes narancsital: 0, 45; filetti di acciuge: 0, 87; 370 ml-es kapriogyó: 1, 44. Természetesen minden euroban. A húst például lehet már szeletelve kapni amit csak be kell panírozni vagy egyéb módon elkészíteni, 2 embernek való hús (disznó) 2, 71. Hozzáteszem, a húson kívül én szinte mindenből a legolcsóbbat veszem de ez is tökéletesen megfelel minden célra. Pelle! A scontokitt is lekezdődtek, eddig férjemnek vettem egy farmert de nekem olyan széles a választék, hogy mindig megszédülök és inkább hazajövök. De jó is lehet a babaruhák között válogatni! Én ismerek egy kb. a fiaddal egyidős lengyel-olasz keverék kislányt, látom rajta is, milyen élvezettel öltözteti a mamája. Biztos szép pár lennének a fiaddal. . .
    előzmény:
    pelle (18)
     
  34. 2002. július 16. 20:5818.
    Ciao!Punta, bárcsak a közeledben laknék. . . én ma például 12 Eurót hagytam a zöldségesnél, és ez elég normális. A fiam kilószámra kajálra a krumpli-sárgarépa-cukkini főzelékeket, és hát akkor még én is itt vagyok, csütörtöktől meg a férjem is. . . nem is merek arra gondolni mennyit fogok költeni ha Ő is itthon van. ILON pont ma dobtam el a bevásárlási cédulákat, de légy egy kicsit türelemmel, 1 héten belül részletes listát írok neked a boltbeli árakról. Nálatok is elkezdődtek már a híres "Sconti"-k? Nekem nagyon jókor jött, a Lorenzo épp most nővi ki az 1 éves méretet, és így kezdhettem előröl a ruhavásárlást. . . mint eddig mindig 2-3 havonta. Állítólag mostmár nem kéne olyan gyorsan nőnie, csak jó lenne ha valaki ezt neki is elmondaná :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. ey
    ey
    2002. július 16. 16:1217.
    Szia Punta2! Ajánlok egy oldalt, hogy cukkinis, stb. recepteket találsz-> http://szoja. lap. hu
    előzmény:
    punta2 (15)
     
  36. 2002. július 16. 15:3616.
    Örülök, hogy rátok találtam. a lányom-24 éves- utazik szeptemberben firenzébe a külföldiek egyetemén fog tanulni. csomó dolog foglalkoztat, pld. mennyire biztonsogos autóval menni, ott azt használni /Fiat Puntoja van/ feltörik, ellopják, annyi rémhír terjed itthon. mennyiből lehet megélni, élelmiszerárak stb. aki tud segíteni, kérlek válaszoljon. nincs kérdőjel a tastaturán, furcsák lehetnek a mondataim. előre is köszönök minden tanácsot, ami erről bárkinek eszébe jut. ilon
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2002. július 16. 09:1015.
    Sziasztok! Én is ugyanígy voltam a meleggel, most már süt a nap de még mindig kicsit hűvösebb van, nagyon tetszik most az idő. Kár, hogy nem tudok egy kicsit elmenni kirándulni, esetleg akár egy hétre is. . . de szép lenne. Majd szeptemberben megyünk Santa MAria di Leucaba. Voltatok már ott? Milyen hely? Nekem eddig mindenki azt mondta, hogy nagyon szép. Mennék én ám felétek is, Pelle, igazság szerint bárhova. De hát a csládfenntartónak dolgoznia kell. Legközelebb leírom Nektek a kenyérreceptet. Egyébként a www. startlap. hu-n van egy csomó receptes oldal, nagyon sok jó receptet lehet találni, én most majd oda megyek át, mert van egy rakás cukkinim, meg paradicsomom (anyóspajtás termeli és nem veszi figyelembe, hogy csak ketten vagyunk, kb. 10 embernek ad zöldséget), valamit ki kell találnom. Lányok! Ha valaki talál a közelemben valakit (Rimini-Ravenna-Forlí-Cesena) akinek kell paradicsom, cukkini, uborka, barack, padlizsán, saláta, akkor írjon! Ajándék!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2002. július 14. 22:5014.
    Ciao leányok! Itt is végre esik, egész nap. Én már nagyon vártam. Azóta, hogy júniusban volt az a két hihetetlenül meleg hét, erről álmodtam nap mint nap. Nem viccelek, azt hittem nem bírom már azt az állandó 35-37 fokot. És ezek meg csak ígérték a rosszidőt, de ide Liguriába nem érkezett meg belőle semmi. Hát itt volt az ideje. . . Az otthoni híreket naponta hallgatom az "Esti Krónikában" a Kossuth rádión, és hát én is el vagyok keseredve. Én otthon voltam a választások alatt, és azt hittem, hogy az volt a gusztustalanság teteje, de mindent felül lehet szárnyalni. . . Gloria, én találtam az Internetten egy receptes oldalt: www. mindmegette. hu A kenyeres receptet még nem láttam, de vannak jó dolgok. Hát azt hiszem, hogy más most nincs, kellemes hetet kívánok mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2002. július 14. 14:3113.
    Hali! Esos vasarnap van es hideg. Brrrr. Egyebkent szoktatok olvasni az otthoni hireket? Szinte nem ismerek ra a hazamra. Ijeszto. Vagy csak a media fuj fel mindent? Punta, jo is annak, akinek van Horvath Ilona szakacskonyve :)) Na majd az interneten is korul nezek kenyersutes ugyben, mert ahany haz annyi szokas. Jol betetted a bogarat a fulembe punta! Mindazon altal, hogy az a panino, amit en szeretek "csak" 2. 80 €
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2002. július 14. 09:3612.
    Sziasztok! Én egész egyszerűen a Horváth Ilona szakácskönyvből vettem a receptet és a normális sütőben sütöm, igaz, még frissen meg kell enni, mert nagyon kemény két nap múlva, még tökéletesíteni kell a technikát. Én egyébként közben megismertem itt egy másik fórumon egy lányt aki ha jól emlékszem Alto Adigebe készült a barátjához, jó sokat levelezgettünk, de amikor ment a barátja érte, érthetően inkább vele foglalkozott, mint a fórummal. Itt nálunk most szakad az eső, jó hideg van. . . szóval most nagyon élvezem az időjárást. Már nem bírtam nagyon azt a meleget ami megint itt volt. Felétek mi a helyzet? Egyébként szerintem Rimini is lassan előkerül megint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_156072 (11)
     
  41. 2002. július 14. 06:1911.
    Punta, szegyen ide szegyen oda, en sem tudok kenyeret sutni. Te geppel sutod, vagy hogyan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2002. július 14. 06:1710.
    Sziasztok lanyok! Hosszu honapok utan vegre megleltelek benneteket. Ugy meghalt a topik, hogy az csak na!!! Igaz, hogy nekem sem volt idom az elmult idoszakban. Jo lenne tudni, hogy az ide keszulo lanyoknak sikerult-e beilleszkedni, allast talalni stb. Remelem most aktivabbak leszunk :) Irjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2002. július 12. 23:449.
    Punta, nehéz kenyeret sütni? Ha nem nagyon, lehet, hogy én is megpróbálnám. Használjátok ki azt az 1 évet, "gyakoroljatok" sokat, annál szebb lesz az a baba. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2002. július 8. 15:298.
    Szia Pelle! Mi sokat dolgozunk igy nyaron, hisz mindkettonknek a turistaktol fugg a munkaja, naponta 2 orat latjuk egymast este. Rengeteg gyerek volt itt is a szallodaban, ugyhogy szereztem egy kis tapasztalatot gyermeketetes es orzes teren, ugyhogy tudom, mennyi munkad lehet, ha meg ott a koltozes is es egyedul vagy. Kepzeld, pont penteken voltam utoljara dokinal, minden rendben van, ugyhogy semmit nem tudott tenni a doki sem, 1 ev pihenot adott nekunk. Szerintem a baba is arra var, hogy elkeszuljon a haz, elegge elhuzodott a dolog. Es a tobbiek merre vannak?
    előzmény:
    pelle (5)
     
  45. 2002. július 8. 15:247.
    Szia Elan! Megprobalom az arakat kb. leirni Neked. Pl. egy kg. kenyer 4 euro korul van (nagyon draga, en raszoktam a kenyersutesre), egy 0, 66-os sor mar 0, 50 eurotol (a boltban) egy uveg asvanyviz szinten. Gyumolcsnek szezonja van, igy ez nem tul draga, gorogdinnye pl. 0, 50 euro /kg. Ezek a legalacsonyabb arak. A pizza 8-9 eurotol felfele. Muzeumi beleporol en sem tudok semmit, pedig szallodai recepcion dolgozom. Latszik, hogy az olaszokat nem nagyon erdekli a kultura, senki sem kerdezi tolem, kulfoldiek meg most nincsenek. Jo utat! (Jo meleg van most itt is. )
    előzmény:
    elan (6)
     
  46. 2002. július 8. 09:476.
    Seemi baj, pelle :) Köszönöm ezt is :)
    előzmény:
    pelle (4)
     
  47. 2002. július 7. 23:225.
    Szia Punta! Mi most Savonában vagyunk, egyelőre csak ketten mert a férjem 18-án érkezik. Május 20-án jöttünk vissza, és végre beköltöztünk az új lakásunkba. Azóta amolyan "gyermekét egyedül nevelő szülő" vagyok, és lassan, nagyon lassan sikerül otthonná alakítani a mi kis fészkünket. Mi köszönjük jól vagyunk, a baba most 13 hónapos, nagyon vagány, és győzök utána rohangálni. Veletek mi van? Találtak valamit a dokik? És az új ház?
    előzmény:
    punta2 (2)
     
  48. 2002. július 7. 23:184.
    Szaisztok! Elan, nagyon szégyelem magam, de nem tudom a múzeumi belépőket, és most így hirtelen a pizzát sem. Fagyiban azért elég jó vagyok. A méretek itt eltérőek, és súlyra mérik. Nálunk 1 kg fagyi 11-12 Euro körül van. A kisadag (2-3 gombóc kb. ) 1, 10 Euro körül van, a nagyobb adag pedig 1, 60 körül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. 2002. július 7. 22:163.
    Sziasztok :) Talán ti tudtok nekem segíteni? Kedden Szicíliába megyek, és nem tudom mennyi pénzt vigyek magammal. . . nagyságrendileg el tudnátok mondani, hogy milyenek az árak? Pl. pizzában, múzeumi belépőben, fagyiban kifejezve, hogy össze tudjam hasonlitani a magyar árakkal :) Köszönöm, előre is :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2002. július 6. 09:502.
    Szia Pelle! Én sokszor benézek, néha-néha indult másik olaszos fórum, de egy-két íromány után elhal. Riminivel levelezgetek. Én pl. annyit dolgozom most a nyáron, hogy teljesen kikészülök. Reggel pont Te jutottál eszembe, mert nagymamám pécsi házával álmodtam. Te hogy vagy? Hol vagy? Pici és párod is redben vannak? Mi továbbra is csak ketten vagyunk sajnos, csak a macskáink száma nőtt.
    előzmény:
    pelle (1)
     

Címlap

top