Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szolárium

iloinen
Létrehozva: 2005. március 21. 09:02
Ahhoz kérnék segítséget olyanoktól akik szoktak szoláriumba járni hogy hogyan is kell pontosan?
Tehát pontosan az érdekelne hogy mit csináljak hogyha befekszem?
Lehet nyitva is a szolárium vagy csak csukva?
Ha becsukom egy gombbal gondolom akkor miután letelik az idő kinyílik magától nem?Vagy nekem kell kinyitnom?
Bocs a hülye kérdésekért de teljesen analfabéta vagyok ezen a téren remélem valaki tud segíteni.
Előre is köszi
  1. 2005. március 21. 10:3726.
    Szia! De a napon használtam 25ös faktort csak olyan 14-16évesig jártam szoliba kb 2hetente és nem kentem magam:( azóta kentem magam szeptemberig. . . azóta nem járok! fehér és érzékeny a bőrőm, azt a doki nem tudta megmondani hogy a naptól vagy szolitól jött ez ki. . :) azóta önbarnítózom, arra a bőrdoki azt mondta hogy aza legjobb megoldá az ilyen fehér bőrüeknek, mert egyáltalán nem káros mivel csak megszinezi a bőr felső rétegét! Ezért sajna nem is olyan tartós:(
    előzmény:
    macskoszka (23)
     
  2. 2005. március 21. 10:3725.
    Ez nemcsak régen volt így:)Ma az elitt réteg pölö Indiában bőrfehérítő krémeket és különböző eljárásokat használnak, h fehér legyen a bőrük.
    Aki lebarnult azt jelenti sokat van a szabadban, ergo:földet művel, stb. . .

    Nálunk pedig épp fordítva van. . . a barna bőr a jólét és a jól ápoltság jele(mert azt jelenti, h van pénzed szolira vagy tengerparton nyaralsz).

    Tavaly Tunéziában voltunk és megdöbbentő volt, h a német nők reggel 10-kor kifeküdtek a partra és du. 4-ig fel sem keltek:( Napernyő, árnyék nélkül. . . . de kenegetni sem láttam őket. . .
    előzmény:
    ardian (21)
     
  3. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. március 21. 10:3524.
    barátosném rendszeresen jár szoliba, és mondta, hogy neki is jöttek ki mindenféle elváltozások(őszintén szólva nemtom, hogy anyajegyek-e. ). Azóta nem nagyon jár.
    Múlt évben voltam nyaralni Horvátországban. . vittem magammal 60-as faktorú krémet de így is legéett a hátam. . Szerintem nekem a 100-as faktor sem lenne elég(árnyékról árnyékra szökellve meg kicsit fárasztó nyaralni:-) nem is tudom mi lesz velem idén Egyiptomban:-D
    előzmény:
    macskoszka (23)
     
  4. 2005. március 21. 10:3123.
    De neked gondolom a napon is nagyon kell vigyáznod, nem?
    Sokat jártál egyébként szoliba?Van vmi összefüggés az anyajegyednek ehhez?Orvosok mondtak vmit?
    Tényleg vigyázz magadra, mert rengeteg rosszat lehet hallani manapság a bőrrákról.
    Én pölö nyáron már ki sem megyek napra 25-ös naptej nélkül. .
    és szoliban is (bár nem járok gyakran) is használom az Australian Goldot.
    előzmény:
    orsilany (18)
     
  5. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. március 21. 10:3122.
    azért is írtam a topikindítónak, hogy ha ilyen bőrrel rendelkezik bele se vágjon mert egyrészt pénzkidobás másrészt sokkal nagyobb a rizikófaktor a bőrrákra na meg az egyéb rusnya bőrelváltozásra.
    Csak tudnám miért nem anyám kreol bőrét örököltem:-)))))))))))))Trendi lennék(bár nyugaton állítólag újból a fehér bőr a divat , csak mi vagyunk fáziskésésben):-))
    előzmény:
    ardian (17)
     
  6. 2005. március 21. 10:2921.
    Persze, a napfény is káros, nem vitás. Nem véletlen, hogy régen kalap, napernyő nélkül urinő nem lépett utcára.
    előzmény:
    macskoszka (20)
     
  7. 2005. március 21. 10:2220.
    Akkor öregít, ha túlzásba viszik vagy vki pölö 15 ébes korában kezdi. . .
    Látok én 50 éves fonnyadt arcú nőket is, pedig az ő fiatal korukban még nem volt szoli. A napfény sokkal károsabb. .
    Megfelelő védelemmel (ma már rengeteg kence van a szolizáshoz, amik védik a bőrt a kiszáradástól és az öregedéstől) semmi bajt nem okoz.

    előzmény:
    ardian (17)
     
  8. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. március 21. 10:2219.
    Én se megyek már szoliba, pláne amiket mostanában beszélnek. Tele vagyok anyajegyekkel is, de a gyerekeim is! Mindenki sajnálja őket, milyen sápadtak, hófehér bőrük már szinte zöldes. . . :-)))
    Vasat szedetnek velük, meg ilyesmi, pedig csak ilyenek. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_720829 (15)
     
  9. 2005. március 21. 10:1818.
    Szia! Én meg csak azt tudom Neked ajánlani hogy mindenképpen kendjed magad szolikrémmel elötte!! ezt lehet kapni ott ahol szoligép van az tuti! Az australien gold a legjobb! Én mondjuk régebben szoliztam kb heti vagy kéthetente egyszer és most szedtek le rólam egy "rákosodó" tehát elváltozásban lévő(ugyhívják hogy diszplasztikus) anyajegyet! 19évesen!!!! azóta még szoli közelábe sem megyek. . :)szóval ha szolizol akkor is csak krémmel a napra sem mész ki naptej nélkül gondolom:)) puszi!
    előzmény:
    iloinen (1)
     
  10. 2005. március 21. 10:1517.
    Egyébként igazad van, én is vörös vagyok+szeplős, még soha élertemben nem voltam barna, csak leégni tudok, és a szeplőimet erősíteni. Nekünk semmiképpen nem való.

    De az is biztos, hogy öregít is.

    Sosem felejtem el, amikor a 85 éves(!) nagynéném hátát mostam, aki sosem ment ki fedetlen háttal a napra, sosem láttam még olyan szép, síme bőrt!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (14)
     
  11. 2005. március 21. 10:0916.
    A WHO betiltaná a szolizást, szerintük rákkeltő.
    előzmény:
    Werbunga (10)
     
  12. Torolt_felhasznalo_720829
    Torolt_felhasznalo_720829
    2005. március 21. 10:0515.
    Még egy jó tanács: az is fontos, hogy mennyire vagy anyajegyes-szemölcsös. Van is valami szabály, csak kevés helyen írják ki, hogy bizonyos számú anyajegy felett nem szabad szolizni.
    Nagyon klassz dolog a szolizás, szép a barna bőr is, de egy bőrrák kockázatát nem éri meg. Sajnos megint valami, ami jó - tehát ártalmas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. március 21. 10:0114.
    Azért a szoli nem olyan régóta van divatban. Ki tudja milyen tünetek törnek elő x év múlva(egy bőrráknak is kelk vagy 10-15 év mire kifejlődik)Félre ne ésrd én nem nézem hülyének aki szolizni jár. Szive joga, sőt nekem is tetszik ha valakinek szép egyenletes barna a bőre. Csak éppen semmivel sem kevésbé káros mintha a nap alatt sütkérezne adott esetben(lsd uv sugarak bla bla bla)Ezért akarják korlátozni 18 év alatt(?)a szolizást(angliában, hogy itt azt nemtom)
    előzmény:
    Werbunga (10)
     
  14. 2005. március 21. 10:0113.
    Egy jótanács:nem csak akkor ég meg a bőröd ha fehér, hanem akkor is ha ki van száradva. Ajánlott előtte testápolóval bekenni magad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (3)
     
  15. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. március 21. 09:5912.
    kivéve ha fehér bőrű vagy vörös hajjal:-(( Saját tapasztalat. 5 perc alatt sz*rrá égtem. Azért írtam, hogy más azt csinál amit akar, de ha világos bőrű felesleges is, meg hosszú távon nagyon megosszulhatja magát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (4)
     
  16. 2005. március 21. 09:5911.
    A férjem szerint a bioszolárium, ha kifekszel a napra.
    előzmény:
    Werbunga (10)
     
  17. 2005. március 21. 09:4810.
    Igaza van Sherpa01-nek: mindent lehet, csak mértékkel. A túl gyakori szoláriumozás éppen olyan káros a bőrnek, mintha háromhetente kap egy nagyobb dózist. Vannak bőrkímélő bioszoláriumok is, amelyeket nyugodtan igénybe lehet venni hetente egyszer, s nem leszel se leégett, se bőrrákos. Az én bőröm barnább típusú, de én is járok hetente, tíznaponta egyszer, mert útálom, hogy az arcom például alapból három árnyalattal világosabb a testem többi részénél. A szoli segítségével most nagyjából egyforma árnyalatban pompázok mindenhol.

    Ja, igen: kedves D@lma! Negyven vagyok, s kb. harmincnak szoktak saccolni. A bőröm teljesen egészséges maradt és nem is ráncosodom. S nincsenek kétségeim felőle, hogy ha nem szoliznék időnként, akkor se látszanék újra húsznak! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (2)
     
  18. Torolt_felhasznalo_854721
    Torolt_felhasznalo_854721
    2005. március 21. 09:469.
    Az álló nekem is szimpatikusabb. Ahová járok néha, 6 perc egy egység. Az a minimum, amit ki kell fizetni, ennek ellenére az első 2 alkalommal 4 percnél kijöttem, slussz.
    És heti 1 elég.
    előzmény:
    iloinen (1)
     
  19. 2005. március 21. 09:468.
    Sok okosat mondtak már az elöttem szólók. Annyit tennék hozzá, hogy tényleg fordulj bátran a szolit kezelö valakihez. Minden szoli más, és helyben tudnak leginkább felvilágosítást adni. Mindenképpen fokozatosan kezdd, akármilyen a böröd. Elöször csak egy zseton, majd 3-4 alkalom után kettö. A szemedet védd (van hozzá szemüveg).
    Ha frissen cserélték a csöveket a szoliban, akkor sokkal erösebb, vigyázni kell.
    előzmény:
    iloinen (1)
     
  20. 2005. március 21. 09:397.
    Két évvel ezelőtt, amikor összesen 3 napig tarott a tavasz és utána jött a 35 fok, kijött a napallergiám, csupa égő, vörös, viszkető folt volt az arcom, a bőrgyógyász ajánlotta, hogy tél végén 3-4-szer menjek el szoliba, de max. 4-6 percre és hetente csak egyszer, mert hozzászokik a bőröm a fényhez. De úlzásba vinni nem szabad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (2)
     
  21. 2005. március 21. 09:386.
    10 év szoliban??? Évente 10-15 x 6-8 percet nem tartanak károsnak.
    Persze, aki télen nyáron fekete, az más tészta! :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (2)
     
  22. 2005. március 21. 09:375.
    Én nem fekszem, mert félek! :-))) Inkább állook és nagyon szeetem. Most 3 perccel kezdtem. A második alkalom után egészséges a síznem, pirulás nélkül.

    Aki ott csücsül az mindenről köteles tájékoztatni. Kérdezz rá ezekre, ne siess, fokozatosan szolízz!
    előzmény:
    iloinen (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. március 21. 09:334.
    MINDENT lehet mértékkel!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (2)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2005. március 21. 09:333.
    Szia!
    Attól függ, hogy milyen gépbe akarsz feküdni. Nem lehet nyitva hagyni a tetejét! Akkor hogyan barnulnál? Van olyan gép, amelyik automatikusan kinyílik, amikor leketyeg az idő, de van olyan, amelyiknél kialszanak a csövek és Neked kell feltolni a tetejét. Általában, amelyiket gombbal csuksz le, az magától kinyílik, amelyiket Neked kell lehúzni, azt Neked kell kinyitni is.
    előzmény:
    iloinen (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. március 21. 09:312.
    Jaj csak nem elkapott ez az őrület téged is?Megjegyzem a szolárium is rákkeltő szóval ha világos bőrű vagy alapban(szőke -vörös hajzattal)egyáltalán nem ajánlott a szoli. Másrészt öregít is. . Most még fiatal vagy eszedbe sem jut, de 10 év szoli után 30 helyett 40-nek nézel ki. Szóval gondold meg(gondoltam haljál egy ellenvéleményt is, amúgy meg úgyis azt teszel amit akarsz:-)))
    előzmény:
    iloinen (1)
     

Címlap

top