Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kamionos feleségek...

Torolt_felhasznalo_228235
Torolt_felhasznalo_228235
Létrehozva: 2005. Április 17. 15:02
sziasztok!
rettenetesen nagy gondom van. a szerelmem elkezdett kamionozni külföldön. egy hete nem volt itthon. nagyon hiányzik... :(
ha valaki volt már vagy van hasonló esetben, ossza meg velem a tapasztalatait, és adjon tanácsot, hogy lehet ezt túlélni. lehet egyáltalán? van jövője így a kapcsolatnak? hozzá lehet ehhez szokni? írjatok lécci, mert megőrülök!!!!
  1. 2005. Április 17. 16:1426.
    na ugye, erröl beszéltem. . . ;) anyukád szuper lehet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384791 (24)
     
  2. 2005. Április 17. 16:1225.
    viszont arra is gondolj, hogy mennyi házasság megy tönkre, ahol abszolúte nem kamionsoför a férj:/ nem ezen múlik ám. . . mint minden kapcsolatban, itt is az a mérvadó, hogy mennyire szeretitek egymást, . . . és persze az elfogadás. . . nem szabad önzönek lenni, vagyis nem olyan mértékben, hogy erre aztán egy kapcsolat rámenjen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228235 (22)
     
  3. Torolt_felhasznalo_384791
    Torolt_felhasznalo_384791
    2005. Április 17. 16:1124.
    Ja és asszem, ez olyan alkati dolog a nő részéről is, anya ui most jár fősulira, 25 év házasság uán, nyelvet tanul, heti 3x tornászik, szülői munkaközösség tagja, stb. Apa meg élvezi, hogy ha hazaér, akkor minden körülötte forog:) Van saját és együtt életük is, soha nem merült fel válás gondolata sem, aztán nyáron elvonulnak romantikázni valamelyik tengerpartra -most már:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. Április 17. 16:1123.
    Én pasim is kamionos:-))) És tök jól bírom, addig legalább halálra dolgozom magam én is:-)))
    Topicindítónak: csak ne rinyálj rajt, h nincs itthon. Szerintem. Az én pasim iszonyúan be tud parázni, amikor a társainak kiáll a rúdjuk a nőjüknél. . . és szerintem neki sincs szüksége arra, h azon parázzon, várod-e vagy sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_228235
    Torolt_felhasznalo_228235
    2005. Április 17. 16:1022.
    hogyne, persze. nagyon örülök, hogy "gyerekek" is jelentkeznek, mert a másik nagy dilemmám, hogy merjünk-e így gyereket vállani? hogy érinti egy gyereket, hogy havonta 1x 2x látja az apukáját!
    anyukád csak bírta? :( ez szomorú. . .
    előzmény:
    *Loreley* (18)
     
  6. 2005. Április 17. 16:0921.
    gyere nyugodtan dumcsizni máskor is:) és ne felejtsd el, szerintem a legfontosabb, hogy olyan munkát végeznek, amit szeretnek. Sajnos sokaknak ez nem adatik meg, pedig nagyon fontos része ez az életnek. És ha arra gondolsz, hogy ö boldog vele, akkor már neked is jobb, nem?;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228235 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_228235
    Torolt_felhasznalo_228235
    2005. Április 17. 16:0820.
    köszönöm, hogy ennyien írtatok, már is nem érzem magam annyira rosszul.
    jó lenne, ha esetleg a továbbiakban is tudnák itt néha eszmét cserélni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. Április 17. 16:0619.
    Sziasztok!

    Nekem az egyik volt gimis osztálytársnőm tengerész-feleség. Csodálom a kitartását, mert ő szinte egész évben nem látja a férjét. Nem irigylem őt, nagyon nehéz élete lehet. Amíg a gyerekek kicsik voltak, addig lehetett a legnehezebb. A srác járt az egyetemre, amikor kezdtek együtt járni kb. 20 éve. . . . addig, míg nem volt család, együtt járták a világot. Aztán jött pár nehéz év. Most a gyerekek nagyok már, a srác is kapitány, most újra szép éveik vannak. . . . . . Szépen és mozgalmasan élnek, de nem cserélnék velük. Ehhez olyan alkatnak kell lenni, aki bírja az egyedüllétet, türelmesen tud várni. . . . nem tudnám elképzelni:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. Április 17. 16:0418.
    Kamionos gyerek vagyok, csatlakozhatok? Apu épp Lettországban van. .
    Anya 13 évig birta. . :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. Április 17. 16:0217.
    Megváltoztatni? Úgy sem lehet. Kizárólag azokból a dolgaiból enged (önszántából), amelyek legénykorában jó heccnek tűntek, de most elképzeli, hogy mit mondana rá nevelt fia, vagy uram bocsá, majd saját gyereke és beleborzong. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (15)
     
  11. 2005. Április 17. 15:5816.
    Vendéglátós se kutya:))) Tökmás az életritmusunk. Én a hivatalnok: 8-16-ig, szigorúan szabad szombat, vasárnappal. Ő: elvileg egy héten 5 nap meló, 2 nap szabad vagy 2 nap meló, 5 nap szabad, de csak 2 hetente szabad hétvégével. Elvileg. Gyakorlatilag idényben látástól mikulásig, nem tudják betartani a 5-2, 2-5 váltásokat. Reggel fél 9-kor elmegy, jó esetben fél 12-kor itthon, máskor meg valamikor, egyszer csak. Így hát nagyon becses számunkra, ha együtt tölthető szabadidő kínálkozik. Mint most is. Úgy volt, hogy ma is 23-ig melózik, de most telcsizett, hogy elindult haza. A környéken egy jópofa kis becsületsüllyesztőben találkozunk, megvitatjuk a világ folyását, aztán tűz haza:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. Április 17. 15:5215.
    igen, az esték nehezek általában. . . én az estéimet is mindig beprogramozom itthon, persze nekem nagy elöny, hogy van két kutyusunk, és ök itt vannak velem, tehát totálisan egyedül nem vagyok este sem.
    Mi is négy éve ismerjük egymást, fél éve vagyunk házasok. ö már akkor is kamionozott, amikor megismertem, persze a nagy szerelemben az emeber nem látja még a dolog hátrányait.
    Igen, az egyetlen hátránya, hogy legjobb esetben is csak hétvégenként van otthon. De ahogy itt írták, pont ezért tudjuk sokkal jobban megbecsülni az együtt töltött perceket.
    És tán arra is megtanítja az ember, hogy bár párkapcsolatban élünk, nem szabad a másiktól függenünk. Egy kis önállóságra tanít, még ha sokszor ez fárasztó, vagy kellemetlen is. Én úgy látom, hogy egy ilyen kapcsolatban, mint a miénk, sokkal inkább toleráljuk egymást.
    Sokszor olvasom itt a topicon, hogy egyesek a férjüknek/párjuknak ezt vagy azt a tulajdonságát ki nem állhatják, vagy próbálják egymást megváltoztatni. Nem kell. El kell fogadnunk egymást, el kell fogadnunk, hogy mindenki egy önálló személyiség.
    És el kell fogadnunk azt is, hogy azért csinálják ezt a munkát, mert szereteik. Mert igenis ez egy speciális életforma, és sokan ha belkóstoltak, már nem tudnának más helyen dolgozni. Még a nehézségek ellenére sem váltanak szívesen a soförök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228235 (11)
     
  13. Torolt_felhasznalo_384791
    Torolt_felhasznalo_384791
    2005. Április 17. 15:5014.
    bocs a vége lemaradt, ezt apától örököltem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_384791
    Torolt_felhasznalo_384791
    2005. Április 17. 15:4913.
    Persze, vannak, akik ezért nem választanának soha kamionos párt. Én persze, csak mint a csemete tudok nyilatkozni, de szerintem az olyan hasznos és létfenntartáshoz nélkülözhetetlen dolgokat, mint nyelvek ismerete és az, hogy seholsem vesztem még el, ha külföldön éltem, nagy előny:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_733852 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_733852
    Torolt_felhasznalo_733852
    2005. Április 17. 15:4412.
    Igazatok van, ebben tényleg ez a jó, hogy felértékelődnek az együtt töltött percek. De akkor is embere válogatja. Van, akinek szüksége van arra, hogy minden nap odabújhasson a kedveséhez. Én úgy érzem, ha kamionos párom lenne, akkor az egész életem csak várakozás lenne. Mindig azt várnám, hogy mikor jön haza.
    Az pedig szép dolog, hogy az ember bejárhatja vele a fél világot, én is utazgattam vele néha akkoriban, de túl sokat nem láttam. Azért az mégsem olyan, mintha kirándulni mennél. Többnyire csak a parkolókat láttam, meg a cégek udvarát, ahova szállítottunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384791 (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_228235
    Torolt_felhasznalo_228235
    2005. Április 17. 15:4211.
    5 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt élünk. és hát egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány éjszakát töltöttünk külön.
    a nappalok hamar eltelnek, én is sokat dolgozom, sportolok, tanulok, csak az esték nehezek. nagyon elveszettnek érzem magam egyedül abban a nagy ágyban.
    én is igazából a nyári szabadságomat várom, amikor vele tudok menni, mert máskor sajnos a munkám miatt nem megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533804 (9)
     
  17. Torolt_felhasznalo_384791
    Torolt_felhasznalo_384791
    2005. Április 17. 15:3710.
    Nem értek egyet Abigéllel, nálunk épp ezért sokkal közelibb a kapcsolat és tényleg nem unják meg egymást. Csak annyit mondhatok, hogy nem hinném, hogy a szüleim ilyen egzisztenciát teremthettek volna, ha nem így alakul. Nem tudom, hány családnál szintén ünnep, ha mindenki otthon van és együtt ebédel pl. a család. Szerintem mi sokkal jobban odafigyelünk egymásra, mert lehet, hogy más hazaér esténként, de lélekben kevesebbet van a szeretteivel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. Április 17. 15:359.
    Szia!

    Na, hát én kamionosfeleség vagyok:) Nem könnyü, az biztos, de ha szeretitek egymást, szerintem sok minden áthidalható. Én mostanában minden második hétvégén látom csak a férjemet, de volt olyan munkája, hogy sokat tudam vele menni én is, aztán volt olyan, hogy minden hétvégén itthon volt, vagy sokszor hétközben is esténként. Ez a munkától is függ, amit kapnak. De tényleg sok szép helyen jártunk együtt, egy csomó élményünk van.
    Viszont ha nem tudsz vele menni, egyedül kell várj rá, a legfontosabb, hogy tervezd meg a napjaidat, iktass be magadnak programokat a barátnökkel, kollegákkal. Így gyorsabban megy az idö;)
    Mióta vagytok együtt egyébként?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228235 (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_228235
    Torolt_felhasznalo_228235
    2005. Április 17. 15:338.
    igen, az biztos, hogy nagy próba tétel. 5 éve vagyunk együtt, és most éreztük azt, hogy van olyan erős a kapcsolatunk, hogy ezt kibírjuk. . .
    de akárhova nézek a lakásban, mindenről eszembe jut, és nagyon hiányzik. de valószínűleg meg fogom szokni. végül is mást nem nagyon tudok tenni. . .
    előzmény:
    Linda:-) (5)
     
  20. Torolt_felhasznalo_733852
    Torolt_felhasznalo_733852
    2005. Április 17. 15:337.
    A volt barátom is kamionos. Emlékszem, elég nehezen viseltem, hogy csak keveset lehettünk együtt a munkája miatt, előre tervezni soha nem tudtunk semmit, mert ugye itt nincs munkaidő. Ő a mai napig él-hal a kamionozásért, nem a pénzért csinálja. A mostani barátnője mesélte, hogy van, hogy 3 hétig se jön haza. Meg nagyjából csak aludni jár haza.
    Persze ezt cége válogatja, de a jól menőknél sok a fuvar, ott nincs magánélet. Jön és már megint megy. Sokszor csak külföldön derül ki, hogy hétvégére hazaér-e vagy megy tovább másik irányba.
    Mi nem emiatt szakítottunk, de talán jobb is, én nem tudnék együtt élni egy ilyen életvitelt folytató fiúval. Szerintem a kamionozás agglegényeknek való.
    Hogy lehetne erre a munkára családot alapítani? Igaz, hogy jól fizet, annál jobban, minél kevesebbet vagy otthon. A gyerek meg előbb-utóbb meg fogja kérdezni, ki ez a bácsi.
    Belföldön egy fokkal jobb, nincsenek akkora távolságok, azért legalább aludni minden nap haza lehet járni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228235 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_228235
    Torolt_felhasznalo_228235
    2005. Április 17. 15:316.
    tehát amikor megismerkedtek, már kamionozott?
    még nincs gyermek, de már dolgozunk rajta. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384791 (4)
     
  22. 2005. Április 17. 15:315.
    Jó nagy próbatétel a kapcsolatnak, de az biztos, hogy nem fogjátok egymást megunni. :) Valahányszor hazatér, boldogan tér haza, mert vársz rá, és te is boldog leszel, mert jön hozzád és ettől lesz a kapcsolatban valami plusz. Egyébként az apám és a bátyám is dolgozott a nemzetközi szállítmányozásban (igaz, ők nem kamionsofőrök voltak), és minden kamionosuk házasember volt. Egy-kettővel baráti viszony alakult ki, és tényleg mintacsaládok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228235 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_384791
    Torolt_felhasznalo_384791
    2005. Április 17. 15:274.
    Nem, még anya sem:)
    Nálatok már vannak gyerekek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_228235
    Torolt_felhasznalo_228235
    2005. Április 17. 15:263.
    köszi, hogy az első válasz egy pozitív visszajelzés.
    és amikor apukád elkezdte, már ti gyerekek megvoltatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384791 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_384791
    Torolt_felhasznalo_384791
    2005. Április 17. 15:242.
    Hello,
    anyukámat kéna megkérdezned, ő 25 éve bírja, és imádják egymást, a felmenőm most is épp franciaországban dekkolva várja a hazautat. Nekem csak jó tapasztalataim vannak, ovis koromtól bejártuk együtt európát, tőle ered a mániákus utazásszeretetem is. Mióta megnőttünk, anya már nem csak miatta, de miattunk is aggódhat:) Megszokod, gyorsan, sok előnye is van;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top