Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lombik 40 felett

Torolt_felhasznalo_604696
Torolt_felhasznalo_604696
Létrehozva: 2005. május 5. 17:41
sziasztok! a sok lombikos topik mellett gondoltam, hogy egy kicsit leszűkítve a kört, nyithatnánk egy olyat, amiben szerintem szintén sokunk édekelt. Vagy rosszul gondolom és mégsem vagyunk olyan sokan? Nagyon örülnék, ha megoszthatnánk aggályainkat, tapasztalatainkat egymással.
Magamról: idén leszek 42, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, következik a harmadik, és addig nem adjuk fel, amíg az orvosunk azt nem mondja, hogy nincs tovább!
  1. 2005. május 6. 07:3726.
    Én a jelen pillanatról beszélek. Most várnék azaz agy év nem számít még nem vagy elkésve. Keresném azt akitől szívesen vállalnék gyereket, és akivel felnevelném.
    valszin ha nem ennyi dős lennél akkor azt mondanám, ha érzel magadban annyi erőt, hogy TE egyedül felneveld ( nem nagymama, nem babysitter nem a bölcsi ) akkor hajrá erkölcsileg szerintem nincs akadálya. Az aggodalmam az ( mivel nem ismerlek és így természetesen az aggodalmam valószínüleg alaptalan ) hogy a mi korunkban az egzisztencia is sokat számít főleg egyedül, és az anyagiak is sokat számítanak a baba miatt is. ( ez megint lehet téves következtetés, hiszen nem ismerlek)
    Tehát a véleményem ezeken alapul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920922 (22)
     
  2. Torolt_felhasznalo_992648
    Torolt_felhasznalo_992648
    2005. május 6. 07:2025.
    En szulnek. Ha van olyan pasi akitol szivesen vallalnal gyereket, nosza.
    Ha nincs keress. Nekem van egy ismerosom, aki nem ment ferjhez, mert valahogy nem jott ossze a hazassag a szerelmevel de az ido nagyon mulott o meg szeretett volna gyereket. Egy nos pasitol lett neki, o tisztessegesen megmondta a fickonak hogy szeretne gyereket, de semmi felelosseget nem rak ra, se gyerektartast nem ker se semmi, csak szeretne megszulni a gyereket. A kissrac kilenc eves a csalad imadja, nem tudom hogy azota az anyanak lett e valami kapcsolata, ferjhez ment e nem is ez a lenyeg.
    Egyetertek a spermabankos resszel, bar jobb lenne egy olyan ember persze akinel valamilyen szinten belelatnal a kepbe hogy volt e valami betegseg a csaladban, akarmi amit ilyenkor tudni kell. Ebben a korban mar a genetikai vizsgalat szinte torvenyszeru, de akkor is ha a genetikus tudja hogy mit keressen akkor maskepp csinaljak a vizsgalatot ugy tudom mintha siman a down kort szurik ki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920922 (20)
     
  3. 2005. május 6. 00:1024.
    Ha fel tudod tisztessegesen nevelni miert ne szulnel. . . . . . mincs az ahhoz kotve hogy ott legyen az apa a lakasodban. . . . na meg hany olyan apa van a gyerekek kozeleben aki jobb lenne ha nem lenne. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920922 (22)
     
  4. 2005. május 5. 22:5423.
    Sziasztok!
    42 éves vagyok, van már egy nagy fiam, aki nagyon gyorsan összejött az első házasságomból. 10 év után elváltunk. Most a második házasságomban, (már 3 éve) nagyon szeretnénk egy közös babát, de nem akar összejönni. Két sikertelen lombik után, még mindig reménykedek. Várom a csodát!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_920922
    Torolt_felhasznalo_920922
    2005. május 5. 22:5022.
    Nem felejtetted ki, hogy az idő közben telik?? Meddig várnál?És ha még évekig várnál a semmi normális kapcsolatra? És utána mit tennél? Én azt tartom felháborítónak, hogy egyedülálló nő nem mehet el Mo-on egy spermabankba akár és nem próbálkozhat így. Képzeld, a Káliban is azt mondták, hogy azért nem, mert a gyerekenek joga van normális családba születni. És annak a gyerekenek, akit a WC-be stb. dobnak, mihez lett volna joga? Meg miért lenne jobb, ha egy görbe estén dugnék egy vadidegen pasival, mondjuk pont attól az egy alkalomtól sikerülne. és aztán? hol van annak a gyereknek a családhoz való joga? Vagy az ilyenkor már nem számít, azaz én felelősségem. Főleg erkölcsi felelősségem, mert mondjuk csak azért tettem, mert akartam nagyon azt a gyereket. Nem voltam túl bonyolult?Ja, és mellesleg állítólag egyre fogyunk. . .
    előzmény:
    tzg1 (21)
     
  6. 2005. május 5. 22:3821.
    még várnék. komolyan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_920922 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_920922
    Torolt_felhasznalo_920922
    2005. május 5. 22:3720.
    Sziasztok. én 41 vagyok. nem lett baba, elváltunk (nem csak ez volt az ok természetesen). nagyon szeretnék babát, de normális kapcsolatra jelenleg reális esély nincs. ti mit tennétek a helyemben?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 5. 22:1019.
    szia toulony. 39 éves vagyok en még természetes úton próbálom, de ha két hónapig nme lesz foganattja akkor nekem is el kell mennem a dokibarátomhoz aki " gyerekcsináló" Hát amikor egy nyáron közölte velem arra a kérdésre, hogy most hol dolgozik és mit csinál hogy gyereket csinál szétnevettem magam. A pasi egyébként szerepelt a szülőszoba c prodban.
    nagyon sok sikert és mielőbbi gyermekáldást kívánok mindnyájunknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (9)
     
  9. 2005. május 5. 22:0618.
    szia cicka. Jó egy ismerős.
    előzmény:
    *cicka (13)
     
  10. Torolt_felhasznalo_575360
    Torolt_felhasznalo_575360
    2005. május 5. 21:4917.
    Szia!
    Én csak sok szerencsét szeretnék kívánni!!!!
    39 éves vagyok. Az első házasságomból 2 nagy gyerekem van. A párommal nyáron határoztuk el, hogy szeretnénk egy közös manót.
    Én sem arattam osztatlan sikert az ötlettel. Nekünk sikerült segítség nélkül.
    18-19 hetes terhes vagyok.
    Nagyon szorítok, hogy minnél hamarabb összejöjön a pocaklakó!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_151938
    Torolt_felhasznalo_151938
    2005. május 5. 21:0916.

    Egyik külföldi ismerősöm negyven fölött lombikkal esett teherbe , sokadszorra, a baba koraszülött lett, de egészséges, ma 7 éves. 3 év múlva ismét elment a házaspár a klinikára, mert kistestvért szerettek volna a fiuknak. Mondták nekik, jó, de van egy ciszta a petefészkén, előbb azt kell eltüntetni, jöjjön vissza 3 hét múlva, akkor megnézik, kell-e operálni, vagy egyéb módon kezelni. 4 hét múlva visszament, akkor mondták, a ciszta ugyan megvan még, de TERHES IS MELLETTE! A második kisfiú időre, egészségesen megszületett. Befejezték a családtervezést, de egyszer csak valami nem stimmelt a közérzetével, és akkor kiderült, hogy ISMÉT TERHES. Néhány hónap múlva meg fog születni a harmadik kisfiú is.
    Szóval érdemes próbálkozni, a természet csodálatosan segit ebben. És azt mondom, az ember addig fiatal, amig van kis gyereke, az évek számától függetlenül. Sok szerncsét kivánok nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (5)
     
  12. 2005. május 5. 20:4715.
    Ismertem egy not aki nem lett terhes a ferjetol es az addig piszkalta hogy meddo amig el nem mentek orvoshoz. . . . . / a nonek volt lanyfejjel egy gyereke mar, o nem erezte hibasnak magat/. . . nem is volt. . . . . a vizsgalat kimutatta hogya tizenvalahany eves hazassag alatt azert nem lett gyerek mert a ferjjel volt hiba aki azonnal megszuntette a kritikat, osszehuzta magat, tobbe nem reklamalt mert az orvos azt mondta hogy olyan kicsi a spermaszam hogy szinte lehetetlen a terhesseg. . . . beletorodtek. . . . . 2 evre ra a no terhes lett, kislanyuk szuletett, ma mar lehet 18-20 eves, persze mindenki azt mondta hogy biztos nem o az apa nem kesobb belatta mindenki hogy de bizony az. . . . mint a ket tojas, ugy hasonlit, apa, lanya. . . szoval beletalalt valahogy. . . ilyen is van. . . . ne adjatok fel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. május 5. 20:0314.
    Szia, én csak drukkolni jöttem :), én valamivel fiatalabb vagyok. Viszont ugyanaz volt a gondunk, mint nektek, szintén lombikoztunk, de nem sikerült. Akkor 22 voltam, és én voltam a fiatalka. Biztos forrásból tudom viszont, hogy több negyvenen túli nőnek is összejött :)).
    Kitartás!
    Ja igen, egy évvel később spontán lettem terhes :).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (5)
     
  14. 2005. május 5. 19:5213.

    Sziasztok!

    Taulony, Neked külön pussz!:))))

    Nagyon jó ötlet, hogy megnyitottad ezt a topcot, ahol eddig voltam ott huszon ill harmincévesek vannak és ők azért máshogyan reagálnak rá, mint a mi korosztályunk.
    Magamról annyit, hogy idén leszek 44 éves, az első két sikertelen lombikon vagyok túl, május végén következik a harmadik, és mi sem adjuk fel, nekem már van az első házasságomból 2 gyermekem, viszont a jelenlegi párommal nagyon szeretnénk egy közös babát. Az első lombiknál egy embriót a másodiknál öt embriót kaptam vissza és sajnos egyik sem sikerült. A doki felhívta a figyelmünket, hogy ebben a korban a petesejt már nem fiatal és hogy megpróbálkozunk-e még. Azt mondta, hogy sok 30 éves megirigyelhetne, hogy ilyen szép számban voltak petesejtjeim, ezért is javasolta, hogy vágjunk bele ismét mivel szépen reagáltam a hormonok. Csatlakozom Taulonyhoz, hogy most szeretnék egy pár évvel én is fiatalabb lenni a babásodás miatt egyébként nekem sincs semmi bajom a korommal, de azóta amióta mondták, hogy a petesejt ebben a korbán már bizony nem fiatal vhogy carul érzem magam a bőrömbe. Azért én nagyon bízom benne, hogy a 3. sikeres lesz.
    Kívánok minden korosztályomnak mielőbbi babásodást!:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. május 5. 19:2512.
    jaja. ez a másik, hogy annyira türelmes anyukák, akik ilyen "későn" szülnek. abszolút irigy vagyok :)))
    előzmény:
    Lingon (11)
     
  16. 2005. május 5. 19:2411.
    Olyan asszonyokat ismerek akik 40 felett szültek, ekkor jött össze vagy ekkor is. Jol megy nekik, jo anyák, birják, imádják gyerekeiket, fiatalosak:))) Elöre!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (9)
     
  17. 2005. május 5. 19:2010.
    amikor nem sikerül asszem 4-et ültettek be. de nem esküdnék meg rá. egyébként ő most lesz 43. sajnos a problémát szintén passzolnom kell, ugyanis ők is szégyelték magukat, vagy mi, és nem beszéltek róla. Mindent csak a mostani boldog nagymamától tudtam meg. egyébként meg az aki hülyének néz benneteket az k**ja be. nem értheti amíg nem jut ilyen helyzetbe, akkor meg ne is szóljon bele, nem? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (3)
     
  18. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 5. 19:189.
    igen, végülis ezért is tudunk pozitívan hozzállni, mert nem teljesen reménytelen így. eddig sosem volt gondom a teherbeeséssel, soha semmilyen nőgyógyászati (vagy más) bajon nem volt, csak ez a rohadt spermakép. na de ezt majd a biológusok áthidalják :)
    neked is kösz a bíztatást!
    előzmény:
    Arikan (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 5. 19:158.
    köszi, persze hogy ismerem. szerintem már mindent elolvastam, amit lombikról a neten találni lehet, csak a 40 felettiek esélyeiről nem sokat találtam, illetve amit találtam, az nem volt nagyon bíztató. többek között ezért is nyitottam ezt a topicot, hogy zúdulhassanak a pozitív példák. na meg azért, mert szerintem így 40 felett már picit más dolgokkal kell a lombiknál szembe nézni, mint a 30-asoknak. ezt szerettem volna megosztani sorstársaimmal itt a topicon. kösz még egyszer!
    előzmény:
    Lingon (6)
     
  20. 2005. május 5. 19:047.
    a lombik akkor segíthet rajtatok, mert átugorható a rossz spermakép, ugye így lerövidül az útjuk:) szerintem összejön hamar:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (5)
     
  21. 2005. május 5. 19:026.
    Ismered ezt az oldalt?
    http://www. lombikbaba. com/index. php?option=com_frontpage&Itemid=1&limit=3&limitstart=3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 5. 18:595.
    hú ez tök jó! újabb bíztatás, újabb csodák! ez tartja bennünk a lelket.
    nekem már van az előző házasságomból 3 gyerekem, szóval velem a koromon kívül nincs nagy baj. az új házasságomban a férjemnek még nincs gyereke, és rossz a spermaképe. ez a baj. viszont nagyon-nagyon szeretnénk egy közös bébit. a Budai Meddőségi Központba járunk és nagyon bízunk az orvosunkban. kösz a bíztatást!
    előzmény:
    Arikan (4)
     
  23. 2005. május 5. 18:474.
    Anyukám szomszédja ugyanígy járt: 4 lombik után 45 évesen feladták és rá egy hónapra spontán teherbe esett, a kislány 1 éves aranyos:)))) Szóval attól simán sikerülhet nektek lombikkal, de ha nem, akkor simán van esélyetek a spontánra is. Mi a meddőség oka? hol csinálják a lobikot és ki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (1)
     
  24. Torolt_felhasznalo_604696
    Torolt_felhasznalo_604696
    2005. május 5. 18:363.
    na pont erre vártam! ilyen kedves, és főleg bíztató szavakra! nagyon aranyos vagy, hogy így önzetlenül beszólsz és bátorítasz. sajnos nagy szükségünk van ezekre a szavakra, mert azért sokan vannak ám olyanok, akik meg úgy néznek ránk, mint a hülyékre. ebben a korban? lombik?, stb. ettől függetlenül szerintem mi elég optimisták vagyunk, szerintem ezt másképp nem is lehetne végigcsinálni. meg aztán sok gondolkodni, meg tépelődni való időnk sincs. Ez mondjuk egy elég nagy különbség az "átlagos", 30-as lombikosokkal szemben. Ők még időmilliomosok. Istenem, mit meg nem adnék azért, hogy csak 3-4 évvel fiatalabb lehetnék! De csak emiatt a gyerekkérdés miatt, egyébként semmi, de semmi bajom nincs a korommal! Sőt, sok szempontból fiatalabbnak érzem magam, mint mikor 30 voltam. Tudsz többet mondani az unokanővéredről? Hány éves? Mi volt náluk a probléma? Hány embriója volt, mikor nem sikerült, stb? Még egyszer kösz a bíztatást!
    előzmény:
    endívia (2)
     
  25. 2005. május 5. 18:262.
    Sziasztok!
    Az unokanővérem is így járt, a 4. vagy 5. után. Teljesen elkerseredtek, főleg, mert az egyik alkalommal már teljesen úgy nézett ki, hogy sikerült, aztán elment a baba. Azután elfogyott a pénzük is, és nem hitték már hogy sikerül. Szóval abbahagyták. És mit ad isten végül mégis természetesen esett teherbe, váratlanul és véletlenül. A kislány gyönyörű. Most 2és fél éves :)) Szóval ne adjátok fel akkor sem ha a lombikkal nem jön össze!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_604696 (1)
     

Címlap

top