Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orvos ellen panasz - hol?

mjudti
Létrehozva: 2005. június 8. 22:52
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan és hol lehet egy bizonyos orvos ellen panaszt emelni.

Ez egy kardiológus a miskolci vasgyári sztk-ban és vasgyári kórházban. Az anyámat vizsgálta meg a minap, és szegény sírva jött ki tőle. Sajnos úgy indult a dolog, hogy az időre (9:20) kikért mentő délután 1-kor érkezett meg. A doki rendkívül zokon vette, hogy a rendelési idő lejárta előtt pár perccel beteget hoznak. Ránézett anyámra, és flegmán megkérdezte, hogy "az összes papírt otthon hagyta ugye?" Na anyám itt követte el a legnagyobb hibát, mert közölte, hogy 71 éves ugyan, de nem hülye. Na innentől elszabadult a "pokol". A múlt héten tüdőgyulával volt kórházban. A doki félmeztelenül másfél órán át ültette a hűvös szobában. Az egyik mentős terítette a hátára a saját dzsekijét. Másfél óra után a másik mentős ment el a doki után, hogy meddig óhajtja még ezt csinálni. Eközben a doki lezavart 2 borítékos beteget. Nem ismerem a pontos szabályokat, de úgy vélem a mentővel érkezett beteget kellene előbbre vennie, nem pedig a borítékkal érkezőt. Ez az alak a saját kollégáit is akadályozta a munkájuk végzésében. Ezután úgy beszélt anyámmal, mint a szarával se. A mentősökkel sem különben, akik egyébként elmondták a hazavezető úton az anyámnak, hogy utálják ezt a doki, mert mindig sokáig váratja őket, és mert aki a pénzt hozza, az kerül előre a sorban összeg szerint. Akadályozza ezzel a munkájukat, akadályozza, hogy más járóképtelen beteg orvosi ellátáshoz jusson. Az ilyen embert ki kellene nyomni, mind egy mérgespattanást az egészségügy testén - és az a baj, hogy sok ilyen mázas cserépedény rontja a betegellátás helyzetét.

Szóval ez a történet, és ezt szeretném valamilyen formában jelezni az illetékesek felé, hogy legalább az arcából vegyen vissza ez szemét paraszt.

Most mennem kell aludni, mert korán kelek, de holnap este itt leszek. Remélem tud valaki hasznos és konkrét tanácsot adni az ügyben. Előre is köszi.
  1. Torolt_felhasznalo_648401
    Torolt_felhasznalo_648401
    2005. június 9. 08:5726.
    Szia!
    Nekem is volt olyan problémám, hogy egy orvos minősíthetetlen hangon beszélt velem és nem kezelte a betegségem. Én akkor kikerestem a betegjogi képviselő telefonszámát ( minden kórházi folyosón ki van téve). Felhívtam és elmondtam az esetet. Írtunk egy jegyzőkönyvet amit az orvos felettesének és a kórház vezetőjének küldtünk el. Többet én nem is vártam. Bizonyítani semmit sem lehet, a várakoztatást simán meg tudja indokolni az orvos. Viszont egyetlen főnök sem szereti ha ilyesfajta papírmunkával kell foglalkoznia. Ha egy orvos ellen sok ilyen bejelentés érkezik, akkor annak már lehet hatása adott esetben az orvos szakmai előrejutására és szerintem nevelési célzata is van, ha más nem is. Nálunk kiderült, hogy nem én voltam az egyetlen akinek problémája volt az illető orvossal és többet nem mentem hozzá.
    A betegjogi képviselő tisztában van azzal, hogy milyen lépéseket lehet tenni és fel is ajánlja amit érdemes megpróbálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. június 9. 08:1325.
    betegjogi képviselő. Minden rendelőben ki kell függeszteni jól látható helyre az elérhetőségeit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 9. 07:5624.
    A Magyar Orvosi Kamarának van egy Etikai Bizottsága, akik hasonló ügyekkel foglalkoznak. Ha többen is emelnek panaszt - nem hiszem, hogy a mentősök nem vállalnák a tanúskodást, akkor szerencsés esetben vizsgálat indulhat, és ha valóban jogosak a panaszok, akkor a doki valamiféle szankcióban részesülhet. Az Orvosi Kamara lapjában néhány hónapja indult egy rovat, ahol az ilyen eseteket leközlik.
    Aztán, hogy van-e hatása. . . ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. június 9. 07:4723.
    Hm. Nekem úgy tűnik az orvosi kamara az elmúlt 2-3 évben inkább a politikába vetette be magát, efféle "csacsiságokkal meglehetősen keveset foglalkoznak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340261 (4)
     
  5. Torolt_felhasznalo_101429
    Torolt_felhasznalo_101429
    2005. június 9. 06:0422.
    hmmm. . . sajna, nem tudsz tenni semmi erdemlegeset, csak jol kiduhongheted magadat :( Emberi magatartassal szemben nem tudsz mit csinalni, mert szakmai mulasztast nem tudsz bizonyitani az orvos ellen :( Mindenesetre eleg szomoru, hogy ezekbol az `emberszabasuakbol` egyre tobb van . . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. június 9. 05:5521.
    Mire olvasod sorainkat, egy kicsit megenyhülsz, bár ha az édesanyjáról van szó az embernek, nehéz elviselni a sérelmeket. Van egy olyan mondás:-Mit ér a harag, hatalom nélkül?!-És ez hidd el, igaz. Ha elmész a betegjogiképviselőhöz, ott elmondod mi történt, épp úgy bizonyítanod kell, mint a bíróságon. A mentősök nem kockáztatják az állásukat miattatok. Vagy lenyeled ami történt, s okulva belőle, legközelebb kíséred anyukádat, vagy odamész a dokihoz és kikéred magadnak a történteket. Szerintem ne hergeld tovább magad, tudom, nehéz, de a jövőben már fogod tudni, kivel álltok szemben.
    előzmény:
    mjudti (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_653121
    Torolt_felhasznalo_653121
    2005. június 9. 03:4120.
    Hát ha még órákkal az eset után is ilyen stílusban forr benned az indulat, nem tudom h. ebből gyököt vonva mi lehet a valóság. . .
    Nehéz sokszor az idősekkel, miért nem voltál mellette és miért nem kísérted te ? csendesen, udvariasan, egy kérem és köszönöm kíséretében jóval többet elérsz bárkinél , eg yorvosnál is, Ő is ember ( persze hibái is vannak ).
    Ha édesanyád munkaidő végén érkezett, bár nem tehetett róla, lehet h. az orvos is szaladt volna a saját édesanyjához v. gyerekéhez. . aki esetleg gyanúgy beteg mint a tied -azt meg honnan tudod h. pénzes betegek voltek ? persze van ilyen , sajnos. . . .
    Amúgy meg édesanyád miért ne öltözött fel saját maga - ha magatehetetlen, miért nem volt vele senki rokon?????
    Én csendesen előbb az hiszem az orvossal beszélnék, udvariasan, nagon kevés van aki erre nem reagál emberi módon.
    Ha Te belerúgsz valakibe, neked attól könnyebb lesz ? Elmondhetod neki is h. nem szeretnél még egyszer ilyet, mert legközelebb feljebb mész. . bár a fenyegetés sem vezet szerintem sehova.
    ÉS lég yott anyád mellett he beteg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_934066
    Torolt_felhasznalo_934066
    2005. június 9. 01:3619.
    Szia!

    Nincs lehetoseg egy masik orvoshoz jarni? Nem tudom, hogy Miskolcon hany kardiologus van. Ha van tobb, probaljatok meg atpalyazni, abbol meg sosem volt problema. Sajnos nekem is kellett mar ilyet tobbszor is csinalnom, bar Budapesten tobbfele lehet menni.

    Udv:
    Gyorgyus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_834067
    Torolt_felhasznalo_834067
    2005. június 9. 01:0818.
    Ha mindezt leírod az orvos azt fogja mondani, nem úgy történt.
    1állítás 1 tagadás.
    /Mondta édesanyádnak, hogy öltözzön fel, meg érzékenyek az idős emberek, egészségügy helyzete. . . stb/. Tanuskodni senki nem fog ellene. Akkor kellett volna az ellátás, meg a viselkedés ellen panaszt tenni az osztály vezetőjénél, a felettesénél. Akkor még melegében. Most már mivel nincs bizonyítékod semmire, a szavak elszálltak , az idő nincs dokumentálva/ mikor érkezett, mikor vizsgálták, stb/.
    Az orvosi kamara helyi szervezeténél lehetne egyébbként panaszt tenni, mert ők pontosan az etikai részét vizsgálják a beérkezett panaszoknak, de nem sok esélyetek van, hogy bármi elmarasztalót fog kapni az orvos, viszont édesanyádnak el kellene menni a meghallgatásra/ nem tudom, jól viselné-e a dolgot/ abban az esetben talán nagyobb esélyetek van, ha már hasonló dolgok miatt ugyanarra az emberre, több panasz is érkezett .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340261 (16)
     
  10. 2005. június 9. 00:0517.
    A kórházakban is ki van függesztve a betgjogi képviselő neve, fogadóórája. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340261 (15)
     
  11. Torolt_felhasznalo_340261
    Torolt_felhasznalo_340261
    2005. június 8. 23:4916.
    márpedig van ilyen és meg is van említve a betegek jogai között. ingoványos e vagy sem.
    előzmény:
    nok_apja (11)
     
  12. Torolt_felhasznalo_340261
    Torolt_felhasznalo_340261
    2005. június 8. 23:4815.
    azért ezt kukkants meg
    megbízott betegjogi képviselők adatai megyénként:
    http://www. szoszolo. hu/04betegjogok_erv/bjogi_kepv_nevsor. htm#borsod
    előzmény:
    mjudti (1)
     
  13. 2005. június 8. 23:4614.
    Persze, alapvetően minden kórházban, rendelőintézetben ki van irva a betegjogi képvielő neve, és elérhetősége. Elméletileg lehet hozzá fordulni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. június 8. 23:4413.
    Minden kórháznak van betegjogi képviselője, aki hetente tart ott fogadóórát. Azt, hogy pontosan mikor és hol, a kórház folyosóin ki kell függeszteni, ha nem találod, akkor a főigazgató titkárságán kérdezd meg.

    (de: 1. Szállítókocsit nem lehet időpontra kérni mert rettenetesen le van terhelve a mentőszolgálat. Nem tudom, ki ígérte, hogy pont 9. 20-ra ott lesz, ez teljesen irreális, szomorú, de ez egy "átlagos" várakozási idő:(( 2. nagyon nehéz lesz azt bizonyítani, hogy az orvos a másik két beteget a boríték miatt vette előre, nyilván azt fogja mondani, hogy sürgős eset volt, rosszul voltak, stb. )
    Bunkónak viszont bunkó volt, az biztos. Szerintem keresd meg a betegjogi képviselőt, ha van kedved és időd. Pereskedni nem nagyon van miért, de legalább kap valami "visszajelzést" az orvos.
    előzmény:
    mjudti (1)
     
  15. 2005. június 8. 23:4312.
    Ez szornyu. . . . de az a durva, hogy sok ilyen doki van meg , de hany!!!!
    előzmény:
    mjudti (1)
     
  16. 2005. június 8. 23:4211.
    Méltósághoz való jog??? Hááát elég ingoványos kérdés. Mert akkor ide kéne sorolni a mísz pi. . a postáskisasszonyt, az ittasan hőbörgő házmestert, a pökhendi kőmüvest, stb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340261 (5)
     
  17. 2005. június 8. 23:4010.
    Szerintem hívja fel a munkahelyét, kérdezze meg, hogy kinél tehet panaszt, menjen be, tegye meg, feljelenteni biztos nem lehet, de viselkedésére lehet panaszt tenni, lehet hogy hülyeség, de szerintem a mentősöket nem kéne belekeverni, nem hiszem, hogy tanuskodnának.
    előzmény:
    mjudti (1)
     
  18. 2005. június 8. 23:389.
    Minden esélytelen, sajnos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 8. 23:358.
    :((( Micsoda történet, de nem lep meg. Engem anno hazaküldtek a kórházból, hogy szimulálok. :((( Másnap visszamentem, hogy nekem azért is fáj, ész nélkül rohantak velem a műtőbe. Még jó, hogy másik doki volt ott és észrevette hogy tényleg baj van. Akkor még nem volt ilyen betegjogi képviselet, de a helyedben én most felkeresném. Ha mindenki csak hallgat, akkor sose fog semmi megváltozni, de talán ha többen panaszt tesznek rá, akkor esetleg. . . talán. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. június 8. 23:307.
    Jó lenne, ha mindezt bizonyítani tudnád.
    Egyébként minden egészségügyi intézményben ki kell plakátolni, hogy ki a betegjogi képviselő, és hogyan érhető el.
    előzmény:
    mjudti (1)
     
  21. 2005. június 8. 23:296.
    Én is jártam hasonlóan. Mint utóbb kiderült, súlyos beteg voltam , az a barom meg hazaküldött, hogy vegyek be aszpirint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_340261 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_340261
    Torolt_felhasznalo_340261
    2005. június 8. 23:265.
    méltósághoz való jog? ki van függesztve minden kórházban a betegek jogai, tán még az is hova fordulhat a panaszával. csak azt nem tudom ér e valamit.
    előzmény:
    nok_apja (3)
     
  23. Torolt_felhasznalo_340261
    Torolt_felhasznalo_340261
    2005. június 8. 23:254.
    hát ez hihetetlen
    orvosi kamaránál nem lehet hivatalosan panaszt tenni?
    előzmény:
    mjudti (1)
     
  24. 2005. június 8. 23:243.
    Az érzelmi kifakadást kiradírozva, nem sok minden maradt amivel akárkihez is fordulhatnál. Egészségromlást okozó műhibát BIZONYÍTHATÓAN nem vétett. Az ellenszenves, rossz modor az meg nem bírósági kategória. Szerintem.
    előzmény:
    mjudti (1)
     
  25. 2005. június 8. 23:152.
    bocsi, ezt nem az aktuálisba akartam rakni, de így sikerült
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top