Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő 2006

igaicsuk
Létrehozva: 2005. június 15. 11:23
Sziasztok. Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akiknek 2006-ban lesz az esküvőjük, és kb most kezdik szervezni. A miénk vagy május utolsó szombatja, vagy június első két szombatja közül valamelyik, szóval nagyjából egy év múlva. Most kezdtük el vendégek létszámának összeírását, a szóbajöhető helyszíneknél az érdeklődést, és az olyan dolgokat, amiket jó minél előbb fixálni (pl. zenekar). Lehet, h sokaknak korainak tűnik a szervezés kérdése, de vidéki vagyok, és itt a helyszínt jó előre le kell fixálni, mert nem sok lehetőség van.
Tudom h van már esküvőre készülők topik, de úgy vettem észre h ott már van egy bejáratott társaság, és többnyire az idén lesz az esküvő, vagy sokaknál már meg is volt esetleg, vagyis a szervezés egy teljesen más szakaszában járnak.
Szóval "sorstársak" jelentkezését várom! :)
  1. Torolt_felhasznalo_432105
    Torolt_felhasznalo_432105
    2005. június 15. 12:4426.
    Szia Napvizilo,

    Több nyelven is ki lehet mondani az igent.
    Ez mind tőletek függ. Mivel itthon lesz, ezért magyarul biztos, a párodnak, aki külföldi, neki pedig az anyanyelvén.
    Szükséges a szertartásokra egy tolmács (lehet hivatalos, de lehet egy ismerős, aki nagyon profin beszéli a nyelvet) és az anyakönyvezető után fordítja az elhangzottakat. Talán azért is, hogy a külföldi vendégek is értsenek valamit.

    Előfordult már nálunk, hogy szerveztünk nemzetközi lagzit. Amennyiben itthon szeretnétek a lagzit, úgy a párodnak néhány dokumentumra szüksége van, valamint azokat a fordítóirodával le kell fordíttatni stb.
    Ha majd érdekes lehet a dolog, keress meg nyugodtan, segítek.

    Gerhardt Mónika
    06-20/3313-787
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416983 (17)
     
  2. 2005. június 15. 12:4425.
    Szia Mizsó :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. június 15. 12:4324.
    Sziasztok, én is csatlakoznék. Nekünk jövő nyáron lesz. Június vagy július közepén. Most hétvégén megyünk lefoglalni a kajáldát. De szerintem a többi készülődés ráér még. Én majd csak télen kezdek el zizegni e témában.
    Meg nekem is csak igéret volt a lánykérésre, hogy idén meglepi lesz. Úgyhogy addig a foglaláson kívül pláne nem sinálok semmit :-)))

    Napviziló! Én voltam görög-magyar esküvőn. Igaz csak a szertartáson. Ott volt egy tolmács csajszi, aki ott helyben fordított. Semmi extra nem volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416983 (17)
     
  4. 2005. június 15. 12:4323.
    Lányok!

    Most búcsúznom kell, holnap vagyok ismét netközelben, akkor csatlakozom újra!

    :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. június 15. 12:4322.
    Mi alapján döntitek el, hogy kiket hívtok meg? Olyan rossz lehet neveket kihúzni a lsitáról, de nyilván kell szelektálni. . . :(
    előzmény:
    igaicsuk (18)
     
  6. 2005. június 15. 12:4321.
    Tartsátok Ausztriában! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416983 (17)
     
  7. 2005. június 15. 12:4220.
    Sziasztok!

    Szeretnék én is becsatlakozni, nekünk 2006. 07. 22-én lesz az esküvőnk! Fent vagyok az Esküvőre készülők topicján is, vadul gyűjtöm a hasznos infókat, címeket stb! :)

    A mi lagzink Érden lesz a Festal étteremben, azt már le is foglaltuk, jelenleg a templomon vacilálunk, no meg a zenekaron! :)

    Gratulálok minden házasulandónak!

    MiZsó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. június 15. 12:4219.
    :O)))) az a baj, hogy a pasira azért mégsem ugorhatok rá, hogy kérje már meg a kezem. . . :O))) Te mi az, amiről már van elképzelésed? Pl a ruháról?. . .
    előzmény:
    igaicsuk (18)
     
  9. 2005. június 15. 12:3918.
    szia. Csatlakozz nyugodtan. Igen, bizonyos esetekben jó ha a helyszínt már 1 évre előre lefoglaljátok, legalábbis el kell gondolkodni a szóba jöhető helyszíneken, és megkérdezni tőlük, hogy mennyire foglaltak a szombatjaik. Nekem az unokatestvéreméknek 1, 5 évre (2006 szeptember) előre lefoglalták, mert nagyon ragaszkodtak a helyszínhez, és csak így lehettek biztosak a dologban.
    előzmény:
    dorcogo (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_416983
    Torolt_felhasznalo_416983
    2005. június 15. 12:3617.
    Sziasztok!

    Mi csak augusztusban akarjuk bejelenteni a szülőknek, hogy három évvel az eljegyzés után összeházasodunk.
    A legnagyobb gond az, hogy az ö rokonai Németországban élnek, az enyémek meg itthon. Rendezett már valaki nemzetközi esküvőt? Hány nyelven kell kimondani az igent?:-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. június 15. 12:3516.
    Szerencsére nekünk a fotós ismerős, és teljesen ingyen megcsinálja, ennyivel is kevesebb a költség. De vannak dolgok, amikről még fogalmam nincs, hogy hogyan is legyen majd. pl. vőfély, de azért vannak már konkrét elképzelések ispl. bevonuló zene. Mostanában többek között itt az nlc-n is végig olvasgatom az összes eddigi esküvős topikot, és ha jó ötletet találok, akkor azt leírom egy füzetbe, amit direkt a szervezési célokra nyitottunk.
  12. 2005. június 15. 12:3415.
    Sziasztok. Lehet, hogy merészség tőlem, hogy csatlakozni szeretnék, ugyanis az én kezemet még nem kérték meg :O)), de már sokszor beszélgettünk a barátommal az esküvőről, amit úgy sejtek, jövőre lesz esedékes (?) :O))) és most megijedtem, hogy tényleg ilyen hamar el kell kezdeni a szervezést? A helyszínt már egy évvel előtte le szokták foglalni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. június 15. 12:2214.
    ez van nekünk is. . . a hely, ahol szeretnénk, 110 főt tud fogadni kényelmesen. . . . nagyon kevés. . .
    most vagy új helyet keresünk, vagy faragunk a létszámból. . .
    2 hónapja abbahagytunk minden ezzel kapcsolatos előkészületet, mert ott akarjuk és 150 fővel. . . nem akarunk kompromisszumot. . . és másik helyet sem. . . :-)
    előzmény:
    igaicsuk (13)
     
  14. 2005. június 15. 12:1713.
    Az eljegyzés nekünk már tavaly májusban megvolt, szóval kb 2 év fog eltelni az esküvő és az eljegyzés között. Mint írtam még mi is a helyszínkiválasztásnál tartunk, de nagyon nagy a dilemma. Az egyik helyen 6000 Ft/fő, a másik helyen 10. 000 Ft/fő, ami óriási különbség. Csak az a baj, hogy az olcsóbb helyen nem biztos hogy elférünk, mert csak 100 főt tudnak leültetni, mi pedig az eredetileg 130 főre tervezett vendégsereget próbáljuk egyre jobban megnyírbálni, de az istennek nem tudunk 110 fő alá menni. :(( De azért még próbálkozunk. :))
    előzmény:
    dorkasz (6)
     
  15. 2005. június 15. 12:1512.
    igen, nálunk is ez van. . . elkezdtünk beszélni róla, összeírtuk, hogy kiket hívnánk és itt annyiban maradt a szervezés, mert nagyon sokan lettünk. . . 150 fő. . . most jönne az, hogy akkor kit hagyunk ki a listából. . . :-(
    előzmény:
    Panndi (7)
     
  16. 2005. június 15. 12:1511.
    Győrben? Ott is vannak rokonaim :)) Az szép város, szüleim is ott házasodtak! :)

    Biztos nagyon szép esküvőtök lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_819578 (9)
     
  17. 2005. június 15. 12:1410.
    Szia!
    Mi is jövőre tervezzük, de csak szeptemberben. . . Most még csak körvonalazódik a "dolog". . .
    előzmény:
    igaicsuk (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_819578
    Torolt_felhasznalo_819578
    2005. június 15. 12:149.
    Jaj de jó hogy megnyitottad!
    Nekünk is 2006-ban lesz auguszusban. Én is már gondolkodom hogy hol mit, de próbáltam magam lehüteni hogy korai. . .
    Nekünk most márciusban volt az eljegyzésünk, és annyiból könnyebb a dolgunk hogy itt élünk Győrben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. június 15. 12:138.
    Nálunk csak lánykérés volt, a hivatalos eljegyzést nálunk is csak később lesz :))
    előzmény:
    dorkasz (6)
     
  20. 2005. június 15. 12:137.
    Mi is Pesten élünk, de vidékiek vagyunk, két különböző városból :))

    És abban maradtunk, hogy a fiús városban lesz az eksüvő, mivel neki több rokona van, és ők a közelben vannak, az én rokonaim kevesebben vannak, és nekik midnenképp utazniuk kell. De ez sem volt egyszerű döntés. . . :)
    előzmény:
    dorkasz (4)
     
  21. 2005. június 15. 12:126.
    eljegyzés még nálunk sem, annyit tudok, hogy idén, de hogy mikor?!az meglepi lesz. . :-)
    köszi a jókívánságokat és viszont!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_862711 (5)
     
  22. Torolt_felhasznalo_862711
    Torolt_felhasznalo_862711
    2005. június 15. 12:105.
    sziasztok!

    mi 2006. szeptemberére tervezzük, szóval még messze van, és még eljegyzés sem volt, de azért ha aktuális lesz, jövök, csatlakozok hozzátok! :-))))

    sok boldogságot mindenkinek, jó szervezést! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. június 15. 12:054.
    és hol szeretnétek?vagy még azt sem tudjátok?
    mert nálunk az a baj, hogy Pesten élünk, de mindketten vidékiek vagyunk(2 különböző helyről)
    :-)
    előzmény:
    Panndi (3)
     
  24. 2005. június 15. 12:033.
    Sziasztok!

    Mi is, mi is :)

    De még mi sem kezdtük el szervezni. . . :)
    előzmény:
    igaicsuk (1)
     
  25. 2005. június 15. 12:002.
    én vagyok a Te embered. . .
    kb. akkorra tervezzük mi is, csak még nem kezdtük el szervezni, illetve azt sem tudjuk hol legyen. . .
    előzmény:
    igaicsuk (1)
     

Címlap

top