Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rövid, fiús haj?

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2005. június 28. 20:45
Sziasztok!
Van egy kis problémám, és érdekelne, hogy mással is volt-e ilyen.
Ma egy fodrász ismerősömnél voltam, és a hosszú, dús és göndör hajam rövidre vágattam. Már régóta terveztem, mert már nagyon untam a szemembe lógó hajzuhatagot.
Kicsit szerintem fiús lett, ami még nem baj, mások azt mondják, nagyon jó, de így estefelé kezdek elbizonytalanodni... Visszavonni már nem lehet-nem is akarom- de biztatást adna, ha más is elmesélné az ilyen, vagy ehhez hasonló történetét, megoldódott, vagy még megoldatlan problémáját. Előre is köszi!
  1. 2005. június 28. 22:4226.
    :) Egyébként ez tény, bátorág kell hozzá. Illetve, állítólag az, hogy valami nagyon változzon a nő életében: sokan akkor vágatják le a hajukat, mikor tartós kapcsolatuk lesz, mikor szakítanak (lásd én), mikor megözvegyülnek. És, ha megunják az ismeretlen pasik hódolatát. Pl. én is észrevettem, hogy hosszú -akár feltűzött- hajjal sokkal több pasi megnézett magának, mint mikor rövid volt a hajam. Pedig állítólag jól állt, egyesek szerint jobban a hosszúnál. :) Lehet, tudat alatt én nem éreztem jól magam rövid hajúként? Passz.

    Na, tényleg megyek. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797040 (21)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 28. 22:4125.
    Szia! Tudom! :)
    előzmény:
    kecske (24)
     
  3. 2005. június 28. 22:3924.
    Nekem is tök rövid a hajam!:-)))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797040 (21)
     
  4. 2005. június 28. 22:3723.
    :) Pedig reménykedtem benne, hogy le tudom írni. Mert egyébként elkészíteni egy pillanat műve. Még vagy tíz éve reklámoztak valami herkentyűt, amivel ezt meg lehet csinálni, de rájöttem, hogy nem is kell hozzá eszköz. De én is csak azért tudom ennek a mikéntjét, mert láttam azt a teleshop reklámot. :) ha így leírják, valszeg nem jövök rá, mi a helyzet.

    Szia, sziasztok! Jó éjt kívánok Mindenkinek!
    előzmény:
    Milu (20)
     
  5. 2005. június 28. 22:3722.
    de édes vagy! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797040 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. június 28. 22:3521.
    Ha érdekel egy hsz a másik oldalról: hosszú hajat bármelyik nő "bevállal", rövidet csak a bátrak, és ez már önmagában vonzó. :)

    Nekem nagyon bejött, amikor a párom levágatta, csak az a baj, hogy azóta is hiába agitálom az akció megismétlésére. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. június 28. 22:3120.
    Nem, de nem is tudtam követni a leírást:-) Nekem ilyen vacakolásokhoz nincs idegem.
    előzmény:
    Venezia (19)
     
  8. 2005. június 28. 22:2919.
    Igen, ez érdekes. A rövid hajat semmi kis ötletek is fel tudják dobni, és mégsem jutott soha eszembe, hogy pl. minicsattokkal megbolondítsam. . . Próbáltad úgy a copfodat, hogy kicsit lejjebb húzod a gumit, csinéálsz egy kis rést a gumi felett, ahol ábújtatod a copfot, majd meghúzod kicsit a gumit? :)
    előzmény:
    Milu (16)
     
  9. 2005. június 28. 22:2618.
    Nálam az volt a gond a rövid hajjal, hogy semmi fantáziám nem volt a variálásához. De ez csak magammal kapcsolatban volt így. Mert pl. anyukámnak egész jól tudok segíteni e téren. Ki érti ezt? :)

    A hosszú hajamat változó, mennyire használom ki.
    Most pl. én is csak összefogtam. Ugyanakkor néha az is megesik, hogy látok egy frizurát az újságban, és azt tovább fejlesztem. Pl. tegnap azt csináltam, hogy a kiengedett hajam egy vékony oldalsó tincsét megtűztem apró csattal, a tincset mint hajpántot keresztülhúztam a homlokom felett pár centivel, és a túloldalon szintén rögzítettem. Ennek az eredetijét pl. egy Joy-ban láttam, de az nem tetszett, mert ott egy vastag tincs futott a lány homlokán.
    előzmény:
    fishnet (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. június 28. 22:2517.
    Én pont egy hete vágattam le a vállig érő hajamat rövid tépettre! "Hiányzik" a hajam, de mindenki szerint sokkal jobban áll (persze ha nem hazudnak hihihi). Nekem is tetszik, de bennem is ott van az az érzés, hogy túl fiús lett talán.
    Én mondjuk már elég sokféle hajformát és színt kipróbáltam szóval rutinos vagyok a változtatásban.
    Most növesztek még 2-3 cm-t az hipp-hopp megvan 2 hónap alatt, és akkor már nagyon fogok örülni a rövid hajamnak! Addig meg örülök a rövidnek :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  11. 2005. június 28. 22:2416.
    Nekem a rövid jobban variálható volt, a hosszú csak copfban van mindig, mert nem bírom, ha a képembe lóg.
    előzmény:
    Venezia (14)
     
  12. 2005. június 28. 22:1915.
    szerintem a rövid hajat is jól lehet variálni. a hosszút meg sokan semmilyen frizurába nem rendezik, csak lóg, sőt, copfban van. persze, lehet, h te jól kihasználod, csak általánosságban ez a véleményem.
    előzmény:
    Venezia (14)
     
  13. 2005. június 28. 22:1514.
    Szia! Én a hatodik előtti nyáron vágattam le a hajamat. Bár ott az volt a gond, hogy én azt mondtam a fodrásznak, hogy pár centit váágjon le a hajamból, és jópár centit sikerült neki. . . Mindenki dicsérte a frizurámat, én minden esetre átbőgtem az éjszakát. Még olyanokat is kilátásba helyzetem, hogy a suliban csúfolni fognak, és én meg fogok halni. . . :) Persze, életben maradtam a rövid hajam ellenére is. A tetejében nem is csúfoltak, sőt. Aztán visszanövesztettem, majd egy szakítás után levágattam, de most megint váll alá ér. Én a hosszú hajat jobban szeretem, mert -értelemszerűen- jobban variálható. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  14. 2005. június 28. 21:5813.
    Úgy érzem, az a fő gondod, hogy fiús lett kicsit?!. . . . .
    Holnap vedd nagyon nőcisre a figurát: miniszoknya, smink, ha lehet, egy hangsúlyos fülbevaló, vagy nyaklánc.
    Ne izgulj, most már mindegy, holnap lesz, ami lesz, sokat mosolyogj, gondolj arra, hogy a rövid haj megszépíti az arcot!!!!!!!
    Szeretni fogod, majd meglátod, ha hosszútávon nagyon gáz, legfeljebb visszanöveszted!!!!!
    Sok sikert, sok bókot, és sok önbizalmat holnapra!!!!:-)))))))))))))))
    Szeretettel, fogok gondolni Rád. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. június 28. 21:4912.
    Szia!

    Éppen most készülök levágatni. . . (hosszú, hullámos hajam van)Sztem a rövid haj ma már egyáltalán nem fiús. Ha megadod priviben, tudok küldeni jól kinéző, rövidhajú nőket. . .
    És nem soká nő egy kicsit.

    Amúgy én nem akarok annyira rövidre, de sztem ma már ez nem ügy, ne aggódj!

    Üdv mindenkinek, amúgy!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  16. 2005. június 28. 21:3711.
    Vigasztalódj, néha kell a változtatás! Havonta kb. 1 cm-t fog nőni úgyis. Tehát vissza lehet növeszteni, ha később úgy gondolod ( nyáron gyorsabban nő, mert süt a nap. )
    Én egyszer akkor vágattam le a hullámos hosszú hajamat, mikor véget vetettem egy hosszú kapcsolatnak. Azt mondtam magamnak: " Új frizura, új élet!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_199500
    Torolt_felhasznalo_199500
    2005. június 28. 21:3010.
    Megkérdezhetem miért vágattad le? Csak kiváncsiságból. De biztos csak azért furi, mert új és szokatlan. Élvezd ki az előnyeit és máris szeretni fogod. Ráadásul, ha másoknak (is) tetszik. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  18. 2005. június 28. 21:309.
    Hali!

    Nekem volt időszakom, mikor géppel lett nyírva a hajam. A hosszúból először rövid tépett, aztán még rövidebb, és végül mikor mondta a húgom-aki fodrász-, hogy akár már hajvágó géppel is csinálhatnánk, összeszorítottam a fogam és nekiestünk. IMÁDTAM. Most megint hosszú, de gyakran nosztalgiázok, és néha elgyengülök. Főleg ilyenkor nyáron, és halmosás-szárításkor. élvezd a rövid hajat!!!!!!!!!
    üdv. : Buku
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  19. 2005. június 28. 21:298.
    javítok:nem számít, ha elfekszed. . . jobbra. balra. . stb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. június 28. 21:297.
    szia!
    nekem is rövid a hajam, és szeretem! sztem sokkal jobban kiemeli az arcot (ezért nem áll jól mindenkinek:) ). és nyáron, a melegben bármikor bevizezheted, gyorsan szárad. de télen is, hajszárítóval is csak öt perc.
    és a rövidbe is lehet csatokat meg gumikat tenni, ha unod simán. ha meg befesteted, akkor gyakran váltogathatod a színét, és gyorsan le is lehet növeszteni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  21. 2005. június 28. 21:286.
    Amikor rájössz, hogy milyen jó, hogy forró nyári napokon többször leöblíted és hip-hop megszárad. . . és nem , hogy elfekszed, . . . jobra-balra fésülöd . . vagy nem fésülöd. . irigyellek!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_478508
    Torolt_felhasznalo_478508
    2005. június 28. 21:285.
    Nyugi, megszokod! Velem is volt ilyen, hogy elbizonytalanodtam egy "drasztikus" hajvágás után, de ez elmúlik nem soká. Főleg ha ár régóta tervezted. Majd érzed is, hogy kényelmes, praktikus stb. . .
    Úgyis vissza fog nőni :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  23. 2005. június 28. 21:274.
    Szia! Régen hosszú volt, és amikor levágattam, megkönnyebbültem :) jobban állt, és kevesebb munka van vele (bontogatás, fésülködés). Ha neked is jól áll, örülj neki :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  24. 2005. június 28. 21:253.
    Amikor először hajat mosol, rájössz, hogy milyen jó döntés volt:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     
  25. 2005. június 28. 21:242.
    szia!

    én is pénteken vágattam le a hosszúhajam:-)

    elösször nagyon furi volt, de másnapra megszoktam és szerencsére tetszett is mindenkinek:-)
    ma már azt mondom miért nem tettem meg elöbb:-)

    holnapra már te is szuperen fogod érezni magad!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392114 (1)
     

Címlap

top