Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HAJAS SZALONOK-vélemé nyek

Torolt_felhasznalo_697169
Torolt_felhasznalo_697169
Létrehozva: 2005. július 5. 10:31
Sziasztok

Érdekelne a véleményetek, tapasztalatotok a Hajas fodrászszalonokkal kapcsolatban (Jó-e, árak, kiszolgálás, minőség stb). Én még sohasem voltam, de mivel daueroltatni szeretném a hajam, jó lenne egy olyan helyre menni, ahol minőségi termékekkel dolgoznak (olvastam, hogy náluk van kímélő hullám), és értenek hozzá - így ha drága, de megéri, akkor még belefér. Kicsit félek, mivel ők elsősorban az extravagáns hajvágásukról híresek, ami szerintem az esetek nagyrészében hordhatatlan a kifutókon kívül, nem tudom, egy egyszerű dauer nem derogál nekik?!
Légy szíves segítsetek, sürgős lenne!

Előre is köszi mindenkinek

Dóra
  1. Torolt_felhasznalo_515014
    Torolt_felhasznalo_515014
    2005. július 5. 12:2726.
    "nem csúful" = meg csúful (van, hogy az ember mellécsap)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515014 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_515014
    Torolt_felhasznalo_515014
    2005. július 5. 12:2625.
    Szabó Imre nekem sem jött be :( Néhányszor próbálkoztam Krizsán Győzőnél, hát az sem volt nekem való. Melírozott, vörös alapba szőke, barna, fekete nem csíkokat, foltokat. A végeredmény kicsit hiénásra sikeredett. A fodrászcsajsziknak tetszett a főnök munkája, engem kivert a víz. A gyerekemnek nem csúful belevágtak a fülébe. Hajaséknál mindig azt kaptam, amit vártam. De az igaz, hogy nem is voltam náluk drágább helyen. Bár állítólag a Tony & Guy veri még őket is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (24)
     
  3. 2005. július 5. 12:2124.
    erről még nem hallottam . . . viszont egyszer jártam a Szabó Imre szalonjában, a Kriszitna körúton van . . . . nah, ott hiába magyaráztam a csajnak, hogy valami olyan hajat akarok, hogy meg tudjak vele jelenni a hivatalban + tekintettel hajlott koromra, sem vágyom semmi extrára, erre vágott egy olyan hajat, hogy majdnem a falnak mentem, vagy fél évembe telt mire lett belőle valami . . . oda többé tutira nem megyek:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 5. 12:0923.
    Én is most gondolkodom egy naaagy változtatáson(bár nem dauer. . azt kirúgja a hajam)de még nem tudom milyen legyek. A hajas volt az egyik ötlet a másik a Haripoint by Perenyi(remélem jól írom. ). . a neten találtam rájuk, illetve a frizura újságban. . úgy átalakítottak két lányt, hogy csak lestem. . . Na ehhez kell bátorság:-))(az egyik lánynak fejhezsimuló szöke melíros félhosszú hajából egy nemtommilyenszöke frufrus bubit vágtak, de eszméletlenül jól állt a lánynak. . azóta gyüjtöm az ihletet, hogy elmenjek oda:-))
    Valaki hallott már róluk esetleg?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697169 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_697169
    Torolt_felhasznalo_697169
    2005. július 5. 12:0122.
    Helló mindenkinek!

    Egyre inkább kedvet kapok a szalonhoz, mivel eddig elég bátortalan voltam (még is csak az ember fejéről van szó, meg én nem vagyok az a változtatós fajta :-). Arra eddig is számítottam hogy jó drága lesz (persze a dauer nincs kiírva, csak a vágás), de mivel én kb évente - másfél évente járok fodrászhoz (vágni anyu szokta), így megéri.

    Dóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. július 5. 12:0121.
    Szerintem úgy átlagban dupla annyi pénzért dolgoznak, mint általában a fodrászok a belvárosban. Én szintén a Nádor u-ban egy kisebb fodrászatba járok (már kb. 8 éve), nagyon meg vagyok elégedve a fodrászommal, olyan hajat vág, amilyet én szeretnék, gyors és pontos . . . a halálom a fodrászüzletben eltöltött 3-4 óra lenne . . . itt fél óra alatt kész vagyok, és rövid frizuban verhetetlen a csávó, viszont a festést otthon csinálom, mert nem bízom az ottani alapanyagokban (volt már rossz tapasztalatom), és daueroltatni sem merek:-)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. július 5. 11:5820.
    17 ezerét egy csomó sapkát is lehet venni, akkor nem látszik az elrontott haj:-)))))))))))))))
    előzmény:
    drast (19)
     
  8. 2005. július 5. 11:5319.
    én is a nádorban voltam (Kenyeres Attilánál) jó fodrász meg kreativ csak épp nem olyan hajat akart amilyet én :DD úgy néztem ki, mint moncsicsi, vagy 2 hónapig, . 7000ft-ért ( csak vágás, félhosszu haj). amúgy vagy 3-4 órán keresztül vágta, kb 3 mmes tincsenként. . . már kabátban volt de még visszafordult igazitani :DD

    csak sztem enyhén szólva drága, vagy 17. 000ft egy melírért. . . :///
    ennyi pénzböl veszek egy fapados repcsijegyet, egy dvd lejátszót, szétvásárolom magam a teszkóba, szanaszét bulizom magam egész hétvégén, vagy veszek 2 pár cipőt. . . . irreálisan drága szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697169 (6)
     
  9. 2005. július 5. 11:4818.
    megnézem a lapjukat, már nincs ott az a fickó, akihez én jártam:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_515014
    Torolt_felhasznalo_515014
    2005. július 5. 11:4717.
    A Kiss Józsefben is és a Nádor utcában is Gáti Évához jártam, anyukám és a húga a mai napig is hozzá járnak. Meg a fiaim is jártak hozzá. Ezzel csak azt akarom érzékeltetni, hogy nem csak olyan frizurákat gyártanak ám, amilyenek kizárólag kifutóra valók, teljesen decens hajakban is szuperek, a tizenévesektől a 70-es korosztályig mindenkinek olyan frizurát készítenek, amilyen jól áll neki és jól érzi magát vele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (16)
     
  11. 2005. július 5. 11:4116.
    én is Kiss J. utcában kezdtem:-))) majd az Erzsébet téri üzletben fejeztem be pályafutásomat:-))) megfordultam a Zsidrónál is, na ott totál szétégették a hajamat . . . . . . . .
    Az Erszébet téren egy Zoli nevű fiatal fickóhoz jártam (ma már nem lehet annyira fiatal, úgy 30 körül lehet), srác vezetéknevére már nem emlékszem sajnos:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_515014 (15)
     
  12. Torolt_felhasznalo_515014
    Torolt_felhasznalo_515014
    2005. július 5. 11:3415.
    Csatlakozom Mosómedvéhez :)
    Hosszú évekig jártam hozzájuk, először a Kiss József utcába, aztán mikor megnyílt a Nádor utcai üzlet és átköltöztek, akkor oda. Nagyon szerettem odajárni, mindig jó volt a hajam, nagyon kedvesek voltak, nem kellett órákig várni, míg sorrakerültem (mert pl. Zsidróéknál hiába voltam bejelentve, mégis volt, hogy 1 órát kellett várakozni). Viszont nekem is rövid volt a hajam, havonta vágatni kellett, na meg festettem is, így aztán egy idő után az áraik túlnőtték a fizetésemet. Szerencsére sikerült egy nagyon jó fodrászt találnom, aki megfizethető is, de nincs kizárva, hogy ha valami drasztikus frizuraváltásra adnám a fejem, akkor visszamennék a Nádor utcába. . .
    Annak idején úgy kerültem oda, hogy egy iszonyat béna fodrász elszúrta a dauert, gyakorlatilag leégette a hajam felét. Miután a gyerekeim nem éltek azzal az általam felajánlott lehetőséggel, hogy mindegyik fogjon egy ollót, aztán vágják le kopaszra az égnek meredő cirokseprűre emlékeztető hajamat, és kiveszek néhány hét fizetés nélküli szabit, míg újra utcára merészkedek, más megoldást nem látván felhívtam a Kiss József utcai Hajas szalont, hogy segítsééég! Másnap reggel megkaptam a lehető legkorábbi időpontot (még kevesen voltak az utcán, ki mertem menni :)), rendbeszedték a hajam és a lelkem, úgyhogy jó 10 évre ott ragadtam.
    Szóval ha van pénzed, a Hajas szalon ideális választás. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (8)
     
  13. Torolt_felhasznalo_697169
    Torolt_felhasznalo_697169
    2005. július 5. 11:3414.
    Huh Mosómedve, most aztán jól megijesztettél! :-)
    Tényleg megírhatnád, hogy hova, kihez jártál, hogy elkerüljük a bajt :-).
    Én még csak a szalon honlapját nézegettem, ott fel vannak sorolva a fodrászok, meg hogy mióta dolgoznak, gondoltam, kiválasztok egy régebbit, az csak nem lehet rossz, de tényleg jobb lenne tutira menni.

    Dóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (8)
     
  14. Torolt_felhasznalo_205189
    Torolt_felhasznalo_205189
    2005. július 5. 11:2813.
    Bocs, 5. 900!!!!!!!!!
    Csak túl sok 0-át írtam!!!!!!!!

    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_205189 (11)
     
  15. Torolt_felhasznalo_182808
    Torolt_felhasznalo_182808
    2005. július 5. 11:2712.
    sziasztok!!! mégis milyenek az árak??? pl egy festés vágás félhosszú hajra??? tudjátok??? mert engem is érdekelne. . . . köszi!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_205189
    Torolt_felhasznalo_205189
    2005. július 5. 11:2611.
    Szia!

    Az egyik barátnőm volt kétszer a Nádor utcai szalonban, de semmi különlegeset nem látok a frizuráján, és a színén sem, mint előtte, amikor máshoz járt. Vszont ha tépetni szeretnél, tehát valami extrább, de nem extrvagáns frizurát, akkor nagyon ajánlatos egy szalonba elmenni. 8A barátnőm csak egy sima vágást kért, meg barnára festést, és 12. 000 Ft-ot fizetett, de csak azért ennyit, mert nem olyan hosszú a haja.
    Szerintem ezért a dauerral is így van ez. Máshol is meg lehet csináltatni, nemcsak szalonban.
    Viszont ha mégis szalonba mész, én azt ajánlom, hogy pasi csinálja, mert ők csodára képesek. kja, és ilyenkor érdemes a szalon mesterfodrászához bejelentkezni, aki dárgábban dolgozik, l de ha sima fodrászhoz mész, akkor mehetsz szerintem bármelyik más fodrászathoz, annyira nem látszik a különbség.
    Én máshova járok vágatni, és csak vágatni, mert a félhosszú hajamat 10. 000 Ft-ért festenék be, azt pedig máshol olcsóbban megcsinálják. Viszont annyira jól levágja (megtépi) a hajamat az itteni mesterfodrász srác, hogy volt, hogy 3 hónapig nem is kellett mennem, mert megmaradt a fazonja, csak persze ápolni kellett a hajvégeket. (Ő egyébként 5. 9000-ért vágja le a hajamat, tehát megéri, ha 3 hónapig jó a frizim)

    :))))))))))))))

    Ha kell a cím, megírom nektek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_483608
    Torolt_felhasznalo_483608
    2005. július 5. 11:2510.
    Mosómedve, meg tudnád nekem mondani kihez jártál? Én már egy ideje szemezek a hajas szalonnal, de mindig jobb olyan fodrászhoz menni, akit valaki konkrétan ajánlott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (8)
     
  18. 2005. július 5. 11:259.
    Nem, szerintem nagyon konszolidált lett. . . Megmondom őszintén félve ültem be én is a székbe. . . De ha elmondod, hogy mi az amit nem szeretnél, azt tiszteletben fogják tartami. . . Nekem majd minden tincs vágásánál elmondták, hogy miért úgy vágják ahogy. . . Szerintem próbáld ki őket nyugodtan. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697169 (6)
     
  19. 2005. július 5. 11:228.
    Bár nem engem kérdeztél, azért válaszolok:-))))
    Nekem teljesen normális rövid hajat vágtak, nem volt benne semmi extra, viszont iszonyat profi vágás volt, alig kellett foglalkoznom a hajammal, és mindig kérdezgették hova járok fodrászhoz:-))) viszont azt is el kell mondanom, hogy akihez én jártam, az profi volt, de egyszer egy másik emberhez kerültem, mert az én fodrászom szabin volt, na az amit csinált . . . tragédia:-((( szóval, fodrásza válogatja ott is:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697169 (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_697169
    Torolt_felhasznalo_697169
    2005. július 5. 11:197.
    Szia Maléna!

    Kifejtenéd bővebben kicsit amit írtál? Nagyon érdekelne, mert én nem értek hozzá, csak gondoltam, az kevésbé árt a hajamnak. Bár ha semeddig sem tart, és gyakran kellene járnom, akkor olyan mindegy. Eddig kb másfél évente jártam daueroltatni, semmi gond nem volt a hajammal, de mint írtam, az utolsó fodrász eléggé tönkretette, azóta kúrálom.

    Dóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199687 (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_697169
    Torolt_felhasznalo_697169
    2005. július 5. 11:166.
    Sziasztok

    Köszi az eddigi válaszaitokat.
    Én budapesti vagyok, a Nádor utcai szalont néztem ki, mert az közel van. Igazából nekem sem a szalon "neve" számít, elmennék én egy nevesincs fodrászhoz is, ha jó és van nála kímélő dauer, de nem nagyon találtam ilyet az Interneten, én magam meg sajna nem ismerek jó fodrászt, az utolsó, akinél voltam, katasztrófális volt (pedig az is egy belvárosi fodrászat volt), sietett, lusta volt, és tönkretette a hajam.

    Panka
    A hajad nem lett "túl divatos"? Már úgy értem, hogy olyan túl dizájnos, amit a versenyekre csinálnak. . Bár persze lehet, hogy csak én vagyok túl konzervatív és maradi, hogy azok nem tetszenek.

    Dóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. július 5. 11:125.
    Több évig csak hozzájuk jártam. Mindig nagyon profi volt a frizurám. Csak azért váltottam, mert már nem tudtam megfizetni. Akkoriban még rövid hajam volt, átlag 5-6 hetente vágatni kellett. Most növesztem, de ha esetleg én is dauerra adnám a fejem, csak ott csináltatnám . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697169 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. július 5. 11:114.
    kimélő dauert máshol is csinálnak. . . . de egyébként nem egy nagy szám. . nem tart sokáig. . . de te tudod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697169 (1)
     
  24. 2005. július 5. 11:063.
    Szia!

    Bár én csak hajat vágatok, festetek náluk, 100%-ig elégedett vagyok velük. Nagyon kedvesek, figyelmesek. . . Nekem kb. hátközépig érő hajam van, mivel növesztem megkértem a fodrászlányt, hogy csak mértékkel vágjon belőle. . . Nem volt semmi gond belőle, ilyen elégedett még sohasem voltam a hajammal, mindeddig összekötve hordtam csak, de most, szinte minig ki van engedve, olyan jó formája lett. . .
    Úgy gondolom megérik a pénzüket! Csak ajánlani tudom őket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697169 (1)
     
  25. Torolt_felhasznalo_848084
    Torolt_felhasznalo_848084
    2005. július 5. 11:052.
    Szia Dóra!

    Nem tudom melyik városban laksz, én nem Bp-i vagyok. Nálunk csak egy szalon van és szerintem nem jobbak mint a többi fodrász. Drága alapanyaggal dolgoznak és az áraik is csillagászatiak. Ha nem fontos, hogy milyen nevű szalonban készítik el a hajad akkor szerintem találsz jó fodrászt máshol is. A kimélő dauert szerintem, sőt biztos máshol is alkalmazzák!

    Cserne
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697169 (1)
     

Címlap

top