Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Küzdősport nőknek?

Torolt_felhasznalo_370677
Torolt_felhasznalo_370677
Létrehozva: 2005. július 17. 19:13
Sziasztok!

Tudnatok ajanlani vmi jo kuzdosportot,ami eleg harcias,de nem brutalis?Birkozni,karatezni nem szeretnek. Tudtok vmit ajanlani ezeken kivul? Esetleg konret helyet a belvarosban, a Moszkva ter kornyeken vagy Vacon?
Koszonom elore is segitsegeteket!
  1. 2005. július 18. 09:2226.
    CAPOEIRA!!!!!!!!!!

    menjetek el capoeirazni!!!! nagyon jo kondiban tart, es iszonyatosan joooo!!!! en is igy kezdtem, rugdosni akarok de nem feltetlenul pofonokat osztogatni stb!! nem is ragozom, adok inkabb par linket. pesten tobb csoport is van, de videken is sok helyen megtalalhato! szoval a linkek: http://www. capoeiraabolicao. hu/site/index. php vagy http://www. capoeirabrasil. hu/

    ez csak ket link, tobb csoport is van de ezekrol is szepen el lehet indulni!

    CAPOEIRA!!! CAPOEIRA!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_507335
    Torolt_felhasznalo_507335
    2005. július 18. 08:0525.
    Igazad van, tudom h igy kell írni, csak a többiek kedvéért írtam igy, de irhattam volna igy is h OSU= OSSZ, csak már este volt és sporoltam ahol lehet, mert mögöttem aludtak a gyermekeim! De monodm én már öreg vagyok és ez a része nhezen megy, ami nem azt jelenti h a tiszteletet nem adom meg! csak azt már 31 ávesen a magam módján, de azért persze igyakszem betartani a szabályokat!:-))))

    te is űzöd e sportot?
    előzmény:
    csigabiga (18)
     
  3. 2005. július 17. 23:5124.
    szia
    akkor próbálkozz a kick-box-al. ott tudsz bunyozni is, de nem olyan brutális, mint a thai-box.
    én imádom:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (21)
     
  4. 2005. július 17. 22:0123.
    a zuhanás benne a legjobb, meg a bunyó :)
    azt én is csíptem :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (21)
     
  5. 2005. július 17. 22:0022.
    jiu jitsu
    itt nincsenek formagyakorlatok. én imádtam csinálni :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_370677
    Torolt_felhasznalo_370677
    2005. július 17. 21:5221.
    Sziasztok!

    Koszonom a tippeket, de szeretnem egyertelmuve tenni a dolgot.
    En szeretnek verekedni! Leginkabb a feszultseg levezetesere, mert meg szeptemberben bepancsolok egy sznob csoporttarsamnak :) Szoval minden johet, csak a thai box ne, mert az naggyon brutalis. A karateval a formagyakorlatok jelentik a problemat, en nem szeretnek ilyet tanulni, csinalni. Legyen olyan igazi sava borsa, nem baj, ha megvernek vmennyire. A kondim nagyon rendben van, sulyzozok es kardiozok rendszeresen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. július 17. 21:3820.
    egyébént minden japán v. koreai eredetű harcművészetnél nagyon fontos a tiszteletadás az edződnek, a társaidnak, az edzőhelynek.
    a kínaiaknál nem tudom, abban a barátnőm a szakértő :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. július 17. 21:3519.
    rengeteg féle harcművészet/küzdősport van itthon is már!
    érdemes tényleg többfélét megnézni, hogy milyen
    pl. a taekwondoban baromi sok a rugás, főleg a magas rugások, ezért az erőnlét felett még rengeteget nyújtanak is!
    a jiu-jitsunál megtanulsz esni, zuhanni (ezt az aikidoban is) de ütni is és van földharc is ami birkózásjellegű :)

    kérdezzetek, szívesen segítek. jópár dolgot kipróbáltam már :)
    előzmény:
    Andi68 (16)
     
  9. 2005. július 17. 21:3418.
    OSSZ= OSU
    kyokushin.
    Így írják helyesen.
    Úgy gondolom a stílus "megér" annyit, hogy helyesen írjuk:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507335 (8)
     
  10. Torolt_felhasznalo_507335
    Torolt_felhasznalo_507335
    2005. július 17. 21:3317.
    Hát gondolom Bp-en vagy nagyobb városokban nnek i húzósabb ára van. ők azt mondják h nem a pénzért csinálják, van olyan ha egy gyereket nagyon megdicsérnek mert mondjuk jól szerepelt a versenyen vagy csak részt vett, az a jutalma h az évre nem kérnek tőle havi dijat!

    De mondom edzőzől függ. vannak ott is pénzéhesek!:-(((

    Érdeklődni fogok!
    előzmény:
    lilu* (15)
     
  11. 2005. július 17. 21:3216.
    Tényleg fogok keresni valami ilyemit, remélem találok. . . . .
    Köszi az ötletet! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507335 (12)
     
  12. 2005. július 17. 21:2015.
    nagyon jól hangzik az ár is szuper! aikidozni azért nem kezdtem el mert havi 4000ft az egyetemn és az kedvezméynes:(((
    karslruhe. hátha ott is tudna valamit nagyon örülnék neki! megköszönném nagyon ha tudna adni címet vagy telefonszámot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507335 (14)
     
  13. Torolt_felhasznalo_507335
    Torolt_felhasznalo_507335
    2005. július 17. 21:1814.
    Aki jár velünk 40 éves hölgy, történetesen német, és épp mesélte h kinnt, mert jár ki találkozott kyusokkal és most nagy a divatja és az idősebbek is simán vizsgáznak ezerrel. Hová mész? esteleg megérdeklődöm, bár azt hiszem ő hamburgi.
    előzmény:
    lilu* (11)
     
  14. 2005. július 17. 21:1613.
    Aikido.
    Ez nem küzdősport, hanem harcművészet.

    Nagyon szép és hatékony (persze jó sok év gyakorlás után).
    http://kihon. aikido. org. hu/
    itt érdemes nézelődni.
    Menj el több edzésre és dönts magad. Tai - chi, aikido, karate, capoeira stb. . .

    :)
    Sok sikert! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_507335
    Torolt_felhasznalo_507335
    2005. július 17. 21:1612.
    A hibákért bocsássatok meg de épp félálomban vannak a gyerekeim mögöttem igy laposkúszásban gépelek, igy ki-ki maradnak betűk:-)))

    ja amúgy itt 500 ft/hó az edztés, vannak egyeslületi díjak, az itt 3000/év, ebben benne van a tagsági díj. A rhát kell megvenni még mert abban a buli és kényelmes, + néhány védőszerkót, de még nekünk sincs. kesztyű, nőknek mellvédő, lábszárvédő , de igazi küzdős edzés max 1*2* volt. de nagyon jó! Annak is megvannak a szabályai, nem lehet lecsapni senkit!:-))) Viszont ha az utcán olyan helyzetbe kerülsz, tudod mit kell csinálni helyből!
    előzmény:
    Andi68 (9)
     
  16. 2005. július 17. 21:1611.
    akkor csak egy jó edző kell:)
    bár én most félévre megyek németo. ba. . . de ott tuti kerseek valamit mert lesz időm:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507335 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_507335
    Torolt_felhasznalo_507335
    2005. július 17. 21:1210.
    Amúgy országban mindehol vannak egyesületei ennek a sportnak. nagyon összetartóak.

    Elején mondom mondták h amennyit birok, aztán persze edzőtől függ, egy idő után elvárják h bird végigcsinálni és ne állj ki. de ettől fogod valóban végigbirni. nagyon kemény legalábbis nekem igy 30 éves fejjel. Kislányom 1, 5 éves tehát 1 volt mikor elkezdtük és látványos a kondink, igaz mpost épp nagyon fáj a derekam!:-)))) mert 2 hete nem volt edzzés, ui az edzőnk feketeöves edzőtáborban van.
    Most igy nyáron nekünk kinn van az edzés igy a bemelehités a futs, no ez volt a gyengém, elején 1 körnél a nyelvem lógott ráadásul 35 fokban. Kb azóta 3 edzés volt és már vgigfuottam a távot.

    Szóval akárhány éves vagy nem késő elkezdeni és nagyon jó érzés látni h egyre többet birsz olyat csinálni amiről azt gondoltad te ilyet utójára az iskolában tettél és nem is szándékozol!
    Mindehez kell egy nagyon jó edző, mert hallottam vad dolgokat. De érdeklődni érdemes, azt hiszem van honlap is de pont nem tudom mi a címe, de ha a krate. lap. hu -ra felmész ott megtalálod a kyus oldalt.
    előzmény:
    lilu* (7)
     
  18. 2005. július 17. 21:119.
    Ez tényleg szuper! Kár hogy nem közelebb van hozzám, ill. hogy nem tudok ilyesmi helyet errefelé. (Bp. ) A férjed is jár, vagy csak néző?
    Nekem lányom van, ő kicsit félénk, ezért is mennék vele. Meg nekem sem ártana a mozgás. Nyáron is vannak edzések?
    Köszi a regényt!:)
    Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507335 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_507335
    Torolt_felhasznalo_507335
    2005. július 17. 21:068.
    ja és tök jó h a kisfiammal együtt eddzem, neki is és nekünk is. ÍA lényeg amugy h mindenki addig csinálja amig birja, de a csoport nyomása nem engedi feladni az biztos. :-)

    És agusztusban vizasgázunk piros övre! :-))))
    És megjegyzem h a kiscsifiam mennyit fejlődött azóta, sokkal önálóbb fegyelmezettebb és se perc alatt elfogadta azokat a szabályokat amit ott bekell tartani. van egy etikett, hááát nekem ez kicsit nehezebben megy, pl. OSSZ-al köszönni helyeslni, meghajolni a termben mikor belépsz, igy tiszteled meg a helyt ahol edzhetsz, szóval itt sokminden szól a tiszteletről, ami egy gyereknek nagyon jó dolog, csak a felnőtt világunk már nehezen áll rá az ilyen dolgokara, pedig superjó érzés tagja lenni egy ilyen csapatnak! itt mindenki egyforma.

    na most regényt irtam róla, bocsi!
    előzmény:
    Andi68 (5)
     
  20. 2005. július 17. 21:017.
    engem is érdekelne:) hol van mennyiért? és milyen erősek az edzések? futás meg ilyneke?
    az elején még mikor nem jó az ember kondija hogy állnak hozzá?
    én régen sprotoltam de mostanság csak lógatom a lábam és félek 2 per cfutástól is ko lennék:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507335 (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_507335
    Torolt_felhasznalo_507335
    2005. július 17. 21:006.
    Hát ez kazincbarcikán van, de ahogy mondod együtt van az edzés. Van 40 éves anyuka is aki két kislányával és férjével ját. Nagyon jó edzőnk van akinek ez az élete 20 éve. (mellesleg az unokatesóm, persze sokadszori nyomására beadtuk a derekunkat igy kerültünk oda. )

    Fekvőtmaszt az első edzásen asszem1 darabot birtam csinálni. ma a 20 lazán megy. És mit szólsz ha azt mondom 4 ütemű fekvőtűmasz? Gondolom amit én az elején, : ÉÉÉN AZT SOSEEE!!! És bizony igen.

    Nem könnyű végigcsinálni egy egy edzést, de utána a mennyekben járok h megcsináltam, sokszor mikor már a 10-en évesek feladájk én utolsó csepp véremet beleadom.

    Mindenkinek ajaánlani tudom, a férjemet meg azóta mintha kicserélték volna. Ehhez igazitja a tárgyalásait mindent kedd csütörtök délután az storno mindenki számára neki.

    előzmény:
    Andi68 (5)
     
  22. 2005. július 17. 20:385.
    Hú, ez jól hanzik! Hol van ez a hely ha szabad kérdeznem? Én is mennék a 6 évesemmel, bár nem vagyok egy sportos csaj. Egyszerre van az edzés a felnőtteknek és a gyerekeknek? Netán együtt. Én csakis így szeretném. . . . De nem tudok fekvőtámaszokat csinálni :(
    Köszi!
    Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507335 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_507335
    Torolt_felhasznalo_507335
    2005. július 17. 20:294.
    Szia!

    Én 31 éves vagyok és a 6 éves kisfiammal februártól kyukusinkájozunk a férjemmel együtt. Borzasztó jó a kondink és még a küzdést is élvezzük, ami nem abból áll h elgyepálnak. Ez egy életforma, fizikai és szellemi sport egyaránt. Igaz h én gyerekkoromban is karatéztam 2 évet, az shotokan ág volt. No abban nincs küzdelelm, talán próbáld ki azt.

    Komolyan mondom ha küzdősportra vágy mindenképp ez a legjobb, egyszerre tanit megvédeni magad, jó erőt ad, és szellemileg is ott kell lenned, önfegyelemre tanit.
    Tulajdonképp egy életfilozófia. ha belépsz minden szabályával elfogadod és más ember leszel!
    Minden jót, azrét irj ha rászánod magad!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     
  24. 2005. július 17. 20:093.
    A karateval mi a gond? Nem brutalis, ha jol megvalasztod az edzot es a helyet. Van olyan, aki direkt a verekedesre megy, de a tobbseg azert nem. En 5 evig uztem es hajam szala sem gorbult. Viszont remek kondiban tartott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     
  25. 2005. július 17. 19:592.
    Az élet maga. . .
    Bocs, nem tudtam kihagyni! :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_370677 (1)
     

Címlap

top