Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A Clostilbegyt rejtély

lunatica
Létrehozva: 2002. november 7. 13:17
Sziasztok, tegnapelött felírták nekem ezt a relytélyes kis tablettát, és sehol nem találok róla semmit. . . A dobozban lévö cetliböl semmi nem derül ki, csak a számos lehetséges mellékhatás. két hónapra írta fel az orvos. Van esetleg valaki akinek volt vagy van ezzel kapcsolatban tapasztalata, esetleg terhes lett a szedése eredményeképpen. (jójó, tudom hogy nem eleg csak a gyogyszert szedni ;) ) Nagyon megköszönnék egy kis segítséget, üdv mindenkinek, Luna
  1. 2002. november 14. 12:0926.
    Szia Berbeda!

    Kaptam tegnap clostit és az 5. napon kell elkezdenem és napi 2x1 kell szednem.
    remélem hamar lesz hatása!
    előzmény:
    Berbeda (25)
     
  2. 2002. november 13. 23:2425.
    Kedves zsuzsimuzs!

    Én már elég régóta szedem, kisebb nagyobb kihagyásokkal. Eddig ugyan sajna nem segített, de ez még nem jelent semmit. (nálad lehet, hogy elsőre megteszi hatását) Az adagolás valóban nagyon testreszabott, én pont tegnap szedtem be az utolsót. 5 napig 3X1-et. A menstruáció 3. napjától. De ez tényleg mindenkinek más és más. Nekem is korábban más volt az adagolás.
    Aztán ha jó kis érett petéket produkál, akkor kapok újabb szurikat.
    Mellékhatásokat eddig nem tapasztaltam, remélem ez így is marad.
    Sok sikert, kitartást !
    Üdv: Berbeda
    előzmény:
    zsuzsimuzs (23)
     
  3. 2002. november 13. 14:5424.
    Sziasztok!

    Átestem én is a kúrán bár mellékhatással nem küzdöttem. A gysz stimulálja a hypothalamust, ezért egy psejt helyett több is megérhet. Az alapos orvos UH-gal követi a peteérést, s ha magától nem reped meg a tüsző, ad rá szurit. Így nem alakul ki ciszta. Általában személyre szabott adagolást alkalmaznak, mert elég széles hatású szer és sokmindenre lehet alkalmazni. NEM hormon! Nekem használt, rendbe tette a ciklusom s most egy vetélés után 21. hetesen várjuk az idő múlását :)
    Szóval ne aggódj. A babanet. hu-n a rendelőben lehet róla olvasni!
    Sok sikert és kitartást! Üdv. Clio.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. november 13. 12:4523.
    Sziasztok!
    Én ma megyek vissza a dokimhoz és ha jó lesz a hormon eredményem akkor jövőhónaptól én is szedem ezt a gyógyszert. Én remélek és hiszek is benne. Hogy kell szedni és mennyi ideig lehet szedni? A ciklus első felében el kell kezdeni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. november 11. 14:5722.
    Sziasztok!
    Azt hiszem én is csatlakozhatom a klubhoz, most szedtem be a második adag Clostilbegyt-et. Én azért kaptam, mert a sok lelki megterhelés (államvizsga, haláleset a családban) leállt a peteérésem. Mindehhez hozzátartozik, hogy már egy éve próbálkozunk a babával. Mellékhatás nálam annyi jelentkezett, hogy első nap hascsikarásom volt. Viszont peteérésem és cystám lett, de sajnos baba nem. Ezért a dokim nem is akarta felírni a második adagot, de kikönyörögtem, úgyhogy most E vitaminnal együtt szedtem. Holnap megyek a 13. napi UH-ra, remélem jó híreket mond majd. A reggeli ébredési hőm jól alakul. Appendex
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_673876 (21)
     
  6. 2002. november 11. 13:1421.
    Szia Luna!
    En szeptemberben kezdtem el szedni, peteeres elosegitese celjabol. Latom, hogy kulfoldon laksz, ezert talan segit, hogy pl. Skandinaviaban Pergotime neven "fut" ez a gyogyszer (talan masutt is).
    Amire nekem felhivtak a figyelmemet az az, hogy 3-4 ciklus utan pihenot kell tartani a szedeseben, mert megno annak a veszelye, hogy a mehben daganat alakuljon ki. Ugyanakkor a magyar nogyogyaszom (aki eredetileg felirta) javasolta, hogy jarjak rendszeres ultrahangra az elobb emlitett ok miatt. Remelem, segitettem. Grevli
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_755441
    Torolt_felhasznalo_755441
    2002. november 9. 00:3820.
    Sziasztok!

    Én szedtem Clostit, elég sok cikluson keresztűl. Peteérésem lett tőle, csak a babus nem sikerült. . . :)) Az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy végül is lombikprogram segítségével sikerült és a kisfiam 7-én töltötte be az 1 évet. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2002. november 8. 18:2019.
    Sziasztok!
    En mar nagyon régen szedtem kb 10 éve ezt a gyogyszert és elsönek teherbe estem, de késöbb sajna elvetéltem azutan megint szedtem a gyogyszert és az ultrahang kimutatta, hogy az egyik petezsakban 7 pete érik a masikban 9!szoval meglepödtem és inkabb kihagytuk ezt a honapot!Végüil gyogyszer nélkül sikerült teherbeesnem!De a tesom most szedte két honapig és teherbe is esett most fog szülni elviekben dec végén de mivel neki összejöttek az ikrek igy valoszinü elöbb meglesznek!Persze a gyogyszer miatt var ikreket!
    Udv
    Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (16)
     
  9. 2002. november 8. 12:5118.
    Szia, Luna!

    Az én ciklusom előtte is, utánna is, olyan volt, hogy órát lehetett hozzá állítani, de hőmérősdi, naptárasdi mégsem jött be. Talán mert annyira akartuk.
    A baba végül - mint már írtam, véletlenül - néhány hónapra rá jött össze. Nem hiszem, hogy a gyógyszerrel összefüggésbe hozható lenne.
    Mi egyébként nem túl sokáig, kb. 3/4 évig próbálkoztunk, és meg tudlak érteni, mert még ez az idő is elég volt ahhoz, hogy kétségbe essünk. A nőgyógyászom is kinevetett, de azért a jattot levette a külön vizsgálatokért.
    A gyógyszert egyébként nemő írta, hanem a sógorom, aki szintén nőgy. (volt), és mellesleg ő sem értett egyet az alkalmazásával, csak megszánt.
    Látod, aztán mégis összejött.
    Én egyébként nem bántam volna az ikreket, a férjem is az volt (Ő már nem él, és a sógorom sem)
    Úgy is két gyereket szerettünk volna, és akkor legalább lenne tesója a fiamnak. . . . . de nekem már csak egy marad.

    Drukkolok Nektek!
    LAZÍTSATOK!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (5)
     
  10. Torolt_felhasznalo_550891
    Torolt_felhasznalo_550891
    2002. november 8. 12:1717.
    Szia, nekem vetélés után írta fel a doki és 2 hónap szedés után símán "összejött" a kisfiam, aki ma már 6 és fél éves. Semmilyen mellékhatásra nem emlékszem.
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2002. november 8. 10:5616.
    Gratula!! jaj én minden babának úgy örülök, mintha az enyém volna ;)
    előzmény:
    mütyike (15)
     
  12. 2002. november 8. 10:2915.
    Sziasztok! Én több mint fél évig szedtem a gyógyszert, mert a fogamzásgátló után totál leállt a peteérésem. Nekünk azért kellett fél év, mert mint utólag kiderült, csak a baloldali petefészkemben volt normális peteérés.
    Azóta van egy 14 hónapos gyönyörű kisfiam. A terhesség alatt és a szülésnél is minden rendben volt.
    Nálam az egyetlen mellékhatása az a 6 kiló volt amit felszedtem, bár nem tudom a gyógyszer volt-e az oka.
    Sok sikert mindenkinek a babához.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. november 8. 10:2014.
    szia balazsandi köszi a hozzászólásodat :) érdekes amit mondasz a progeszteron szintröl, nekem 0. 38, és a doki nem mondta hogy ez nem jó. Na mondjuk ez nem jelent semmit, mert az én itteni dokim szerintem nem is vesz komolyan (ez nem az aki a clostit felirta). ö azt mondta hogy minden oké és várjunk még fél évet. :(( Könnyü aztigy félvállról mondani. én mindenesetre el fogom kezdeni a closty kurát, hatha segit, de most megbolygatott az is amit a progeszteronrol irtal. . . Puszi, Luna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_322046 (13)
     
  14. 2002. november 8. 09:4913.
    A tegnaipi Clostilbegyt témához csak annyit tennék hozzá, hogy a nevezett gyógyszer köznapi nyelven fogalmazva peteérés serkentő, és ha állítólag nem is tartalmaz hormont, de hozzájárul a progeszteron nevű (a peteérést elősegítő) hormon termeléséhez. Én a harmadik adagon vagyok túl. A jövő héten derül ki, hogy segített-e? előzményem: Néhány éve a hajszál pontos ciklusom megbolodnudlt, a hormonvizsgálat a progeszteron-tesztoszteron egyensúlyom megbomlott. A Diane35 kezelés urán a helyzet rosszabb lett. Számítottam rá, hogy a teherbe esésemet peteérés serkentő segítheti elő. Augusztus végén kezdtem el a Clostilbegyt kúrát, mert már a progeszteronom alig volt mérhető (jó: 21 felett, nekem 0, 4 volt). Előtte egy évig spontán mensim nem volt, csak a Norcolut nevű szerrel. Az orvosom ügyel arra, hogy ne adagolja túl, a Clost. -et, így havonta 2 petesejtem érik meg (1X2 szem öt napont át való szedésével) és a mellékhatások (hányinger, szédülés sem jelentkezik. ) Még annyit, hogy ha nem használ, nem biztos hogy a gyógyszer hibája, hanem más ok isáll a háttérben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2002. november 7. 16:5912.
    Szia! A doki azt mondta ebben nincsen hormon egyáltalán. Nekem azt 1 héttel ezelőtt kellett szedni (nem tudom a nevét, de durva hormon). Állítólag ez segíteni fog, mert mint ahogy írtam, jelenleg meddő vagyok. . . . ha nem is most, de hamarosan szeretnék kisbabát. :) ehhez viszont rendes ciklus kell. . . . . én bízom ebben a gyógyszerben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (11)
     
  16. 2002. november 7. 16:5011.
    De jó :))) Gratulálok neked nagyon nagyon!!!! jaj bárcsak bejönne. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655137 (10)
     
  17. Torolt_felhasznalo_655137
    Torolt_felhasznalo_655137
    2002. november 7. 16:3210.
    Szia!Nekem tavaly augusztusban írta fel a dokim, mert egy évig sikertelenül próbálkoztunk gyerek ügyben. Abban a hónapban teherbe is estem. Azóta egy fél éves kislány anyukája vagyok. Szerintem főleg pszichikailag hatott. Egyébként semmilyen mellékhatásra nem panaszkodhatom, ha csak a gyermekáldás nem az. Sok sikert és kitartást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_304799
    Torolt_felhasznalo_304799
    2002. november 7. 16:189.
    Ne keseredj el! Volt egy fórum anno, a Babát szeretnék, ott vannak lányok, akiknek igenis segített, sőt egyikük kapásból az első hónapban babás is lett :) Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_944579
    Torolt_felhasznalo_944579
    2002. november 7. 16:168.
    Lunatica!
    Ne keseredj el, lehet hogy neked fog használni. Még a férjemnek is kellett szednie spermaszám növelése céljából. Neki egy kicsit használt, de sokkal jobb nem lett az eredménye. Na de neked nem is e célból írták fel!
    Üdv. Egy kalappal!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (7)
     
  20. 2002. november 7. 16:077.
    Juj, az eddigi hozzászólásokból úgy veszem ki, hogy eddig senkinek sem használt. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_944579 (6)
     
  21. Torolt_felhasznalo_944579
    Torolt_felhasznalo_944579
    2002. november 7. 16:006.
    Szia!
    Nos a szer, amit kérdeztél egy szintetikus vegyület, melynek közvetlen hormonhatása NINCS!A hypotalamusra kifejtett hatása révén fokozza a hormonszintézist és csökkenti a cervixnyák prermaáteresztő képességét is. Ja és még az ovulációt segíti. (Már akinek, mert nekem nem használt. )
    Remélem segítettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (1)
     
  22. 2002. november 7. 15:415.
    Sziasztok, köszi a válaszokat, én is olvastam olyasmit, hogy megnö az ikerterhesség esélye. . . Nna erröl nem is tudom mit gondoljak, még nincs gyerekem és nagyon szeretnénk már végre, de nem is gondoltam még igazán sosem bele, hogy mi van ha jön de nem egy. . . El se tudom képzelni, mindegy, csak legyen már :) krisz, nekem is menzesz helyreállitásra írta fel, meg peteérés segítésre de vajon mi valojában a hatoanyag? Hormon? Ági, neked elötte rendszeres volt a ciklusod? Nem lehet hogy valamit megiscsak helyrebillentett a gyogyszer és azért sikerült késöbb? Egyébként mennyivel késöbb?
    puszi, Luna
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. november 7. 15:374.
    Szia,
    Én 17 éves koromban szedtem ezt a gyogyót. Bár korábban volt a menstruációm teljesen megszünt és a doki ezzel "hozatta" meg újra. Mellékhatásra nem emlékszem csak arra, hogy amint nem szedtem, újra nem volt menszeszem.
    Mégis abbahagytam, mert állítólag tele van hormonnal és egyik szép napról a másikra gyogyó nélkül újra okés lettem.
    Szóval szerintem kérdezd ki a dokit, hogy a hormonháztartásodra milyen hatással lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (1)
     
  24. 2002. november 7. 14:523.
    Szia, Lunatica!
    Az én sztorim már régi, 14 éves.
    Én is szedtem, azt hiszem, talán én is 2 hónapig. Nekem nem segített, kicsit később, amikor már nem szedtem, akkor jött össze. Tudod, amikor azt gondoltuk, hogy : hát, most aztán biztosan nem. . . .
    Viszont állítólag megnő tőle az ikerterhesség esélye. (Bár igaz, nekem egy sem jött össze tőle).

    Egyébként sok sikert!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (1)
     
  25. 2002. november 7. 14:262.
    Szia Luna!
    Én két napja szedem a Clostilbegytet. Nekem az orvos menzesz problémák helyreállítására írta fel. Azt mondta, ez elősegíti a peteérést is, tehát így megnő a termékenység esélye (ami nálam most 0 ). Én az első nap borzalmasan szédültem tőle, de az orvos azt mondta, ha bírom folyassam a kúrát. Ma már nem si szédültem! :)
    Sok sikert hozzá! Kriszti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_124303 (1)
     

Címlap

top