Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mellrák beszéljünk róla

Torolt_felhasznalo_829010
Torolt_felhasznalo_829010
Létrehozva: 2006. január 9. 23:31

Sziasztok!

33 éves leszek a napokban augusztus elején tapintottam a mellemben egy dudort.

A háziorvos mellambulanciára küldött ami munka mellett elérhetetlen volt se de se du csak 12-15 között amire sehogy sem értem oda.

így maradt a magánkórház ott sem mammográfia mert ahogy a koromat hallották csak az ultrahang volt lehetséges.

Ott már megijedtem mert rögtön mintavételre utalt sos másnapra a kórházba.

A kórházban természetesen a megszokott kép. Előző nap a doki telefonon szólt hogy ezt sos nézzék meg mert neki nagyon nem tetszik. Ott 1 órán keresztül azon tanakodtak , hogy megtegyék e mert aznap ilyen vizsgálat nem volt. Egy semmilyen beosztású kis asszisztensnek köszönhetem hogy a harcias kiállásának köszönhetem hogy mikor már úgy döntöttek hogy megcsinálják 10 perc sem sok az ultrahangos főorvos mellett ott volt a patológus is.

1 hét után az eredmény lehangoló volt mert a mintavétel is sok kifejezetten folyadékra utalt így a patológus is megdöbbent hogy rosszindulatú a duzzanat.

2 hét mulva műtét először csak a duzzanat és kis mértékű környékét távolították el egy fantasztikus sebész. És műtétkor az első nyirokcsomót nézték. A műtőből teljes hónalji nyirokcsomó eltávolításával kerültem ki mivel oda volt áttét.

újabb 2 hét konzultáció teljes az oldali eltávolítás biztos ami biztos alapon mert tul nagy volt a daganat. Az egyetlen biztos pont hogy az első nyirokcsomón kívül a többiben nem volt semmi.

Annyit mondtak, hogy akkor jó ha abban az eltávolított teljes részben nem lesz semmi. Ez be is jött. De tele vagyok kérdéssel én is talán egymás között megbeszélhetnénk. Már kerestem onkológus válaszol de ilyet nem találtam névtelenül olyan sokan sokfélét lehetne kérdezni szerintem. Így arra gondoltam, hogy tapasztalatcserére kérlek titeket. Én is szivesen adok számot a tapasztalataimról.

A kezeléseket soha sem tagadtam meg a műtétbe beleegyeztem 2 gyerekem van 9-12 évesek. Jelenleg kemoterápiára járok 6-ból2 van hátra. Sugár majd a kék golyóban dől el hogy kapok e kb februárban.

Én már mennék dolgozni és várom hogy nőljön a hajam.

Várom a kérdéseket tapasztalatokat sos félek. A háziorvosom próbált pszichológust keresni mondván Bp. nem nagy ügy de igen csak a kék golyóban foglalkoznak daganatosokkal az meg tul messzi van. Kibirom de tényleg az elején jó lett volna valakivel beszélni róla.

Most nőgyógyászt keresek de már csak magánkórházban mert az előzőben 10 évig bíztam. Évente legalább egyszer jártam nála persze tb alapon nem magán. Ő soha sem nézte én kb 3 évvel ezelőtt kérdeztem rá a mammográfiára mosolyogva annyit mondott maga még ahhoz tul fiatal.

Hozzáteszem igy hogy tudták, hogy gáz van is csak a műtét előtti napon kerültem ilyen vizsgálatra.

Bocsi tul hosszu voltam kérdezzetek segítsetek köszönöm.

 

 

 

  1. 2006. január 10. 12:5826.
    SZiasztok.

    Nekem is így írták fel a fogamzásgátlót-semmi vizsgálat.
    Még én kértem beutalót vérvételre.

    A másik érdekes dolog,hogy kaptam mammográfiára is beutalót -kontrollra - és a kórházban amikor behívtak és sorra kerültem,közölték,hogy nekem biztosan nem szükséges mammográfia.Elég lesz az ultrahang is.Rámnézéses alapon-felöltözve.A koromból indultak ki,hogy biztos túl fiatal vagyok.És mit veszem itt el az időt másoktól....

    Közben már évekkel előtte a háziorvos miután megtapintotta a mellemet,egyből sebészetre küldött, a sebész pedig tűszúrásos szövettani vizsgálatra.
    Ott azt írták a papíromra,kontroll minden évben,panasz esetén azonnal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166237 (24)
    2006-01-10  12:11
  2. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2006. január 10. 12:3925.

    Én is 34 éves vagyok, vagyis inkább már 35. Három hónapja voltam mammográfián, egy percig sem akadékoskodtak, és nem ez volt az első, hanem már 3-4 éves is megcsinálták. Mondtam, hogy anyum ebben halt meg, tény, hogy el is hanyagolta magát, senkinek nem árulta el, hogy valami baja van, így későn került orvoshoz. Már teljes eltávolítással sem lehetett volna megmenteni.

    30 éves korom előtt is nézettem a melleimet, akkor még UH-val.

    Most viszont a leletért elfelejtettem visszamenni... azt mondták, egy hónap múlva van meg, de akkor nem értem rá. Remélem, ha találnak valamit, akkor maguktól is visszahívnak, erről mit tudtok?

    Nálunk, Bp, IX. kerület még időpontot nem kellett kérni, hetente többször csinálják a szűrést ambulánsan, csak beutaló kell. Bármikor lehet menni. Ez szimpi. Ne hagyjátok magatokat lerázni.

    Üdv

    Miramar

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166237 (10)
    2006-01-10  09:28
  3. Torolt_felhasznalo_166237
    Torolt_felhasznalo_166237
    2006. január 10. 12:1124.

    elképesztő mennyire lelkiismeretlenek az orvosok :-((((

    szerintem az enyémet is azért nézi meg, mert a családban volt. mert pl. amikor foggátlót írt fel, vérvizsgálatra nem küldött, pedig szív- és érrendszeri betegségek is voltak a családban és ha jól tudom, a foggátlónak van trombózis veszélye. Pedig magán. Ezért megyek most másikhoz. kettőhöz - egy tb és maszek - biztos, ami biztos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829010 (20)
    2006-01-10  11:19
  4. Torolt_felhasznalo_166237
    Torolt_felhasznalo_166237
    2006. január 10. 12:0723.
    Ne haragudj, de tényleg nem értem, hogy a munka hogyan akadályozhatta meg , hogy elmenj a vizsgálatra...azért merem ezt kérdezni, mert nekem most pénteken határidős munkám volt és nem mehettem volna el, de úgy voltam vele, ha kirúgnak is elmegyek...bár ha tényleg nem engedtek volna el, elmondtam volna miért. Amúgy mammográfiára szerda 12-re megyek. Szabit veszek ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829010 (19)
    2006-01-10  11:08
  5. Torolt_felhasznalo_829010
    Torolt_felhasznalo_829010
    2006. január 10. 11:4322.

    Tehát nálam a lényeg az, hogy sem családi öröklődés nem áll fenn külsö jele mint sokszor mondják nem volt behúzódott bimbó vagy bármi ilyen. Szültem és szoptattam azt tényleg nem sokáig de más még eddig sem.Orvos is sűrün látott ugyan nem sokat értem vele de én ott voltam csak ő nem eléggé. Tehát nem értem miért nekem van.

    A daganatom elég nagy volt 2,5 cm körül III. tipusú hormonfüggő hónaljba már mutatta magát de ezt 3 szor nézték és uh-on csak egy feltételezte hogy ott kimutatható lesz.

    Én nem értettem, hogy miért csak most vettem észre erre a patológus annyit mondott mert most jött ki a szövetállományból igy a tapasztalatlan mint én nem vehettem észre csak most.

    Azt persze nem tudják nem lesz e folytatása.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_829010
    Torolt_felhasznalo_829010
    2006. január 10. 11:2621.
    A mammográfia többet mond mint az ultrahang.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166237 (11)
    2006-01-10  09:29
  7. Torolt_felhasznalo_829010
    Torolt_felhasznalo_829010
    2006. január 10. 11:1920.

    köszi és szorítok neked.

    Nálam a fő baj ott volt, hogy a két gyerek család kétműszakos meló mellett csak a tb nőgyógyászhoz mentem oda viszont rendesen évente nem egyszer mert spirált is ellenőrzött.

    Én rákérdeztem menni kell szűrővizsgálatra de megnyugtatott és a baj az hogy ő nem vizsgálta a mellemet tapasztalatom nem volt mert 10 évig hozzá jártam és nem gondoltam hogy baj lehet. Most viszont magán kórházban megyek új nőgyógyászhoz.

    És a műtét előtt voltak vizsgálatok ott kiderült hogy a spirálom is lejjebb van mint kéne akkor már kínomban nevettem jó mi?

    A melóban csak a baj kiderülése után beszéltünk a dologról és vegyes a kép sok doki vizsgálja a nők mellét sok nem.

    Ez van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671095 (3)
    2006-01-09  23:59
  8. Torolt_felhasznalo_829010
    Torolt_felhasznalo_829010
    2006. január 10. 11:0819.

    Mindenképpen menj!

    Soha ne fogadd el, hogy azzal nem kell foglalkozni.

    Nekem csak uh-gal hézték azután megszúrták nem fájt.

    1 hét után eredmény.

    Én rögtön mentem volna de mint írtam nem volt elérhető időpont.

    Ezért jelentkeztem 8000 ft-ért magánba uh-ra a többi tb-re a kórházba azóta tudnék más módot is de akkor nem volt ötlet.

    Mert ugyanis itt a kórházban beutalóval onkológia is tart vizsgálatot. Ezt a háziorvos sem tudja nem kap tájékoztatást. Bár még mindig nem értem hogy a mell ambulancia rendelése hogy lehet 12-14 13-15 időpontokban ha én dolgozom vagy7-15 vagy 13-21 ig .

    Először nem csonkoltak csak másodszorra azt mondták biztos ami biztos. Én a két gyerekemre gondoltam és belementem.

    A kemót egyre rosszabbul viselem de ez nem általános mindenkinél nekem a gyomrom nehezen veszi be van ilyen.

    köszi várom rólad a fejleményeket szorítok és irány a doki.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_377283 (4)
    2006-01-10  00:02
  9. Torolt_felhasznalo_665986
    Torolt_felhasznalo_665986
    2006. január 10. 11:0518.
    szia! nagymamámnak a 2005-ös éve ennek jegyében telt, 6 kemo, 25 sugár. ő is a 4. után kezdett egyre rosszebbul lenni, a hányinger a végén már 4 napig is eltartott. a sugárnál arra vigyázz nagyon, hogy mindennap, akár többször is jó alaposan kend be a bőrödet (körömvirág, neogranormon, panthenol) Ő mindet használta és használja a mai napig, és a bőre nagyon szép maradt. egyszer nem égett meg neki. reméljük mostmár minden rendben lesz, és neked is gyógyulást kívánok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829010 (17)
    2006-01-10  10:53
  10. Torolt_felhasznalo_829010
    Torolt_felhasznalo_829010
    2006. január 10. 10:5317.

    köszönöm az oldalt már nézegetem biztos ez is segít.

    Most a legnagyobb gondom a kemo amit nagyon rosszul viselek egyre hamarabb vagyok tőle nagyon rosszul mint a lakodalmas kutya.

    ezt olyan fokra fejlesztettem hogy már a kezelés közben is rosszul vagyok. És ez még csak a 4. volt a 6.-ra már szerintem az infúziós szett látványára is menni fog. Jó mi?

    A sugár nem készitette ki azt az oldaladat ?

    Én most ettől is tartok mivel a nyirokcsomóim arról az aldalról hiányoznak.

     

    előzmény:
    ovics (9)
    2006-01-10  08:09
  11. Torolt_felhasznalo_829010
    Torolt_felhasznalo_829010
    2006. január 10. 10:3916.
    Az lehet hogy öröklődik és én is hallottam, hogy családi halmozódás is közre játszik de nálam ez nem áll fenn. A lányomat viszont annál jobban féltem mert neki vagyok én és anyósom aki 30 éve beteg de az ő tapasztalatai nekem nem segítenek hiszen most már leírnak olyan dolgokat is amiket régen nem. A zárójelentések ma már bővebbek. De köszi. Várom további hasznos hozzászólásod.
    előzmény:
    enelcé (2)
    2006-01-09  23:46
  12. Torolt_felhasznalo_166237
    Torolt_felhasznalo_166237
    2006. január 10. 10:1815.

    Köszönöm a gyors válaszodat :-)

    Most már én is bízom benne, h nem komoly, a doki is azt mondta, h oldalt szokott lenni, ha gond van, nekem elöl van. Meg most már annak is örülök, h "úton" vagyok, elindultak a vizsgálatok. Csak sajnos a családunkban volt mellrák és nem gyógyult meg...

    Amúgy az elképesztett, hogy egy hónap, míg időpontot adnak! Az alatt nem súlyosbodhat? (tudom, h írtad, h a komoly lett volna, azonnali időpontot kér, de akkor is...)

    előzmény:
    ovics (14)
    2006-01-10  09:49
  13. 2006. január 10. 09:4914.
    Nőgyógyász-mammográfia-ultrahang.Ez a sorrend.Az UH,csak,ha szükséges.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166237 (10)
    2006-01-10  09:28
  14. 2006. január 10. 09:4713.

    Ultrahangra a mammográfia után utalnak,ha SZÜKSÉGES!/akkor is,ha kétes a lelet/

     

    A doki tuti,hogy korai időpontot kért volna saját maga , s.o.s., ha nagy lenne a baj.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166237 (11)
    2006-01-10  09:29
  15. Torolt_felhasznalo_166237
    Torolt_felhasznalo_166237
    2006. január 10. 09:3312.

    szia, nekem is volt csomó a hónaljamban, pár éve, és csak pár napig. A dokimhoz utána mentem, ő azt mondta, h valószínűleg csak egy nyirokmirigy gyulladt be, kérdezte, h szoktam-e szőrteleníteni a hónaljamat, mondtam h igen. Erre azt mondta, h lehet h azért volt.

    Ha nem múlik, orvos!!!! Mondd a barátnődnek, h valószínűleg semmi komoly, de ezt az orvos mondja ki, jobb előbb túl esni rajta, semmint rágni magát, nem?

    előzmény:
    chatelaine (6)
    2006-01-10  01:28
  16. Torolt_felhasznalo_166237
    Torolt_felhasznalo_166237
    2006. január 10. 09:2911.
    Szia, akkor hogy konkrét kérdésem is legyen: Ultrahangra nem kellett volna beutalni? A mammográfia elég?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (7)
    2006-01-10  02:37
  17. Torolt_felhasznalo_166237
    Torolt_felhasznalo_166237
    2006. január 10. 09:2810.

    Sziasztok!

    Őszintén szólva, ha nem is ilyen címmel, de én is akartam hasonló topikot nyitni. Én kb. 2 hete fedeztem fel az egyik mellemben csomót. Megijedtem, de abban reménykedtem, h elmúlik? vagy rosszul éreztem ? szóval ködösítettem. Aztán így telt el a szilveszter, de az új héten már nem bírtam a bizonytalanságot.

    Végig olvastam a hozzászólásokat, nem is értem, hogy nem megy rögtön orvoshoz valaki, én megőrülök a bizonytalanságban...

    Múlt héten pénteken a közeli szakambulanciára sikerült a leghamarabb időpontot kapni, elmentem, beutaltak mammográfiára. Ez is érdekes, mert megkérdezte, h voltam-e már mammográfián, mondtam nem. Én 33 éves vagyok, így úgy tudtam, 35-40 éves kor alatt nem szoktak. Rendszeresen járok nőgyógyászhoz, le is ellenőrzi - tapintással, tavaly tavasszal voltam utoljára.

    Ultrahangra nem küldött. Viszont holnapra egy magándokihoz megyek, aki onkológus is. Benne jobban bízom.

    Ez is "érdekes" hogy mammográfiára is azt mondták, hogy kb. egy hónap!!!, az elképedésemre nem is a doki, hanem az asszisztens javasolt egy magán egészségügyi központot, ahol a tb terhére (tehát nekem ingyen) végzik el és hamarabb. Jövő hét szerdán megyek.

    Kicsit hosszú voltam, bocsánat, csak jó volt kiírni. Őszintén szólva csak egy ember tud róla (meg a főnököm, mert pont akkor kellett volna benn maradnom, mikor a vizsgálat volt és muszáj volt elmennem, nagyon mérges volt, muszáj volt magyaráznom :-(

    A szeretteimet amíg nem tudok biztosat nem akarom megijeszteni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. január 10. 08:099.

    Nekem 8 éve volt ,levették a fél mellemet,kemo+sugár+gyógyszer.

    Nehéz időszak volt,de MEGGYÓGYULTAM. ......és nagyon sok nőről tudok,aki meggyógyult ebből a kórból.

    Én azóta megcsináltattam a mellplasztikát is.Jobb mellem van,mint 30 éves koromban volt 

    http://gportal.hu/portal/fffevi/  

     ez egy kedves ismerősöm honlapja,aki szintén "zenész" és a kezelések alatt összeállitott egy információhalmazt,amit a mellrákról tudni lehet.

    Nyugodtan kérdezzetek,segitek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829010 (1)
    2006-01-09  23:31
  19. 2006. január 10. 06:078.

    Szerintem sokat segitettel, nagyon jol leirtad a lenyeget. Sajnos szerintem nem eleg nagy otthon meg a propaganda a havi mellvizsgalat mellett, nem emelik ki a fontossagat es hogy statisztika is mutatja, hogy a betegek tobbsege sajat maganak veszi eszre a csomot a melleben.

    Otthon angyon sokszor orvosok elkuldik a fiatal lanyokat, hogy ugyan mar biztosan minden rendben, tul fiatal hogy mellrakja legyen. Ez tortent a szomszedunkkal is, 33 eves volt. Szerencsere anukamnak van ismeros rtg. orvosa, igy bement a szomszeddal a korhazba, es meg is vizsgaltak szerencsere joindulatu dolog volt. De mi van ha rossz indulatu? Mi van ha olyannal tortenik akinek nincs ismerose? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (7)
    2006-01-10  02:37
  20. 2006. január 10. 02:377.

    Van egy kis tapasztalatom a kerdesben es nagyon szivesen valaszolok- de igy altalanossagban nehez. ha konkret kerdesetek van akkor azt irjatok le, akkor megprobalom.
    Az elmult evekben egyre tobb a fiatalabb korban eszlelt mellrak- leggtobbje, de nem mindegyik, csaladi hatterrel rendelkezik, azaz genetikusan "kodolt" . mindamellet senki sem tudja a valodi okot- csak talalgatnak, tapogatoznak a szakemberek. Ez ugyanigy van minden mas rosszindulatu betegsegben is....

    Legujabban a teljes , nagy kiterjedesu mutet helyett a kisebb operaciot + chemoterapiat , ha szukseges besugarzast alkalamaznak. Az eredmenyek azt mutatjak ugynazt a jo eredmenyt el lehet vele erni, mitn regebben a mell-csonkito es kellemetlen beavatkozassal. Ezzel persze egyutt jar az is, hogy evken at sok-sok kontroll es ismetelt mammografia szukseges, hogy lassak valoban nincs visszamaradt daganat, nincs kiujulas. Ez sokaknak kellemetlen es sok izgalommal jar, de meg minidg elvislehetobb mint a regi modszer.
    Az esetek tobbsegeben a chemo es besugarzas utan hormonkezelest is adnak- hosszu eveken at, hogy "elriasszak" a kiujulas lehetoseget.

    nagyon sok fejlodes tortent az elmult evekben- de a betegseg a paciensnek ugyanolyan remiszto mint annak elotte. Sokszor ugy tunik a sok uj adat es felofedezes csak osszekuszalja a valos kepet- de ez valojaban nem igy van... A szakemberek tudjak mit tesznek es miert,- legtobbszor nagy centrumok foglalkoznak a betgekkel, ok azok akiknek a legtobb tapasztalatuk van. a sok baba kozt persze konnyen elveszettnek erzi magat az ember...
    Bizony nagy kar, ha a rendelok, orvosok, noverek annyira tulterheltek, hogy nem jut ido es energia az emberi kontaktus megteremtesere. sokszor csaknem olyan fontos mint a mutet, a gyogyszer. Mindneki tele va kerdessel- jogos valaszokat remelni!!

    nem tudom segitettem-e valamelyest.

    barkinek szivesen valaszolok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. január 10. 01:286.

    sziasztok!

    en is kicsit aggodom mert a baratnom azt mondta hogy van egy kis csomo a honaljaban ami faj neki, de nem akar orvoshoz menni hiaba gyozkodom...azt hiszem nagyon megijedt...en nem ertek ehhez de ez feltetlenul rak vagy lehet csak valami mas miatt is? mindenkepp el akarom rangatni orvoshoz meh a heten...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. január 10. 00:555.
    Sziasztok.

    Borzasztó ez az egész.
    Anyum 6o éves és most amputálták az egyik mellét.
    Az első kemoterápián már volt, majd jön a következő.
    Holnap megy vérvételre,hogy folytatható e mert nem jó a májműködése.

    Én először nyolc éve találtam csomót a mellemben,mentem rögtön dokihoz.Uh, Atb-minden volt.Hálistennek negatív,de 23 évesen nagyon megijedtem akkor.
    Most vagyok 31 és megint mennem kell mert mintha nagyobb lenne,de ez azért a mensessel is összefügg.

    Minnél hamarabb el kell menni mindenkinek.
    Anyum is tudta, mégsem ment,hanem alkoholba folytotta a problémáját.Nem szabad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671095 (3)
    2006-01-09  23:59
  23. Torolt_felhasznalo_377283
    Torolt_felhasznalo_377283
    2006. január 10. 00:024.

    Szia!

    Hát én szeretnék kérdezni. Egy hónapja fürdés közben mintha éreztem volna valamit, néztem a másikat is ugyanolyan, és mégsem. Azóta naponta elhatározom, hogy megnézetem, de nem merem. Rettegek a ráktól!Nyáron műtöttek, kivették a méhemet és a petefészkeimet egy óriási mióma miatt. Helyrejöttem, rendeződött az életemben sokminden, msot nem romolhat újra el. Amúgy van kb húsz éve egy másik csomóm is, azt mondták azzal nem kell foglalkozni!

    Félek és a homokba dugom a fejem! Meddig húzhatom? és Te hogy szántad rá magad, hogy orvoshoz mégy? Nem féltél? stb, stb,

    És most hogy vagy? A teljes fél melled eltávolították? Hogy bírod a kemot? Nagyon szorítok Neked!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829010 (1)
    2006-01-09  23:31
  24. Torolt_felhasznalo_671095
    Torolt_felhasznalo_671095
    2006. január 9. 23:593.

    Szia!

    Nekem Édesanyám 2 és fél éve ebben a betegségben halt meg! Ne értsd félre nem azért írom ezt le, hogy elkeserítselek, csak ha levelezünk tudnod kell az igazat!

    Majdnem Veled egy idős vagyok! És nyáron voltam először mammográfián, pontosan a családi előzmény miatt! Először tiltakoztam én is, mert az orvosom (akivel nagyon jóban vagyok, éas évek óta vizsgálja a mellünkte is, és Anyuci betegsége is nála derült ki 2001 novemberben!) azt mondta, hogy csak UH lesz, de ha akarnak mammot csinálni semmi gond...hagyjam....Viszont ők azzal akartak kezdeni, én meg tiltakoztam! Végül kiderült, hogy nem a "sugárterhelés" miatt nem csinálnak 35 alatt mammot, hanem mert nem "látnak" vele úgy, mert még más a mell szerkezete! Szóval megcsinálták, utána az UH-t is. Most kell vissza mennem nekem is, mert valamit találtak, és figyelik! Csinálják csak!

    Szóval a lényeg, hogy végig csináltam az egészet az Anyukámmal, úgyhogy kérdezz bármit, ami érdekel! Ha szeretnéd a lelked kiönteni priviben írok mail címet, nagyon szívesen segítek!!!!!!!!!!!!!! Őszintén!!!!!!!!!

    Vigyázz magadra!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_829010 (1)
    2006-01-09  23:31
  25. 2006. január 9. 23:462.
    Állitolag a rák genetikusan röröklödik,illetve a rá való hjlam,valameily kromoszómapáron van elváltozás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top